Opinie o Asseco Poland S.A. w Rzeszów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Asseco Poland S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Asseco Poland S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asseco Poland S.A. w Rzeszów

Tobiasz

Romek, niestety to prawda. W Asseco 2 tys. netto to może być to, a jak więcej, to długo nie zagrzejesz. Tak było za moich czasów wśród juniorów. Asseco idzie teraz na pracę dorywczą i robi to nawet jak zatrudnia na etat na czas nieokreślony i trzeba myśleć o tym, jak o pracy dorywczej gdy mówimy o Asseco. Póki jest projekt, do którego zatrudnili delikwenta, to on pracuje, a jak nie ma, to zwalniają go z winy pracownika, co im łatwo wychodzi, bo oprócz celów nie do zrealizowania, robią pod koniec istny tor przeszkód i pracownik się potyka i wina jest ewidentnie jego. Jak się miało wcześniej stabilną pracę i kredyt na karku, to pójście do Asseco było wielkim błędem. To jest zastanawiające, że Asseco tak lekką ręką wypuszcza fachowców, ale może to dlatego, że Asseco ma dość dziwną strukturę składającej się z ról zarządczych i wykonawczych i co najlepsze koszty w projekcie mają pochodzić mniej więcej po równo z tych struktur, więc jak mamy dyrektora, który zarabia może 12000, a może nawet 18000 zł brutto, to musi mieć albo jednego wyjadacza za podobną kasę, albo 2-3 mniej doświadczonych, albo 6-10 studentów różnych kierunków - zgadnijcie, co taki dyrektor wybierze? Asseco to dziwny twór i kogo bym nie znał, co swoje wie i przeszedł, a tam pracuje, to jęczy i jest gotów do zmiany pracodawcy, albo oczekuje, że ta zmiana wyniknie z ruchu Asseco. Nie mówcie, że jest tak wszędzie, bo nie jest i Asseco z tymi praktykami jest ewenementem na skalę europejską.

olpw

Przecież IT to nie branża w której ktokolwiek by siedział jak mu nie zapłacą! Ofert jest tyle na rynku, nikt do tego nie jest filantropem więc nie rozumiem po co pisać takie bzdury

olek
@olpw

po co narzekac, kazdy ma wybor i swoj rozum, mi tu dobrze, a jak poczuje ze jest zle to zmienie !

jeszcze pracuję w Asseco

Może ktoś myśleć, że tylko w niektórych działach Asseco jest źle, ale przekonałem się, że wszędzie w Asseco jest z grubsza tak samo. Jak jest robota, to ludzie pracują do upadłego, a jak jej nie ma, to zamiast dać ludziom odpocząć, organizując kolejny kontrakt, firma zwyczajnie ich zwalnia po kluczu zarobków - im ma się więcej, tym bardziej na widelcu, a tu nikt z nikim się nie liczy z wyjątkiem tych z dawnych układów, które słabną. Prezes Asseco, Adam Góral mówiąc o tym, że chce być jak Microsoft, albo nie wie o czym mówi, albo kłamie pod publiczkę dla inwestorów, bo to co robi Asseco nie ma nic wspólnego ze strategiami jakie obierały duże korporacje, gdy jeszcze się rozwijały i atakowały rynek. W Asseco jest zła struktura, zły dobór ludzi, złe decyzje dotyczące strategii i wszystko wydaje się tu doraźna jak w małej firmie "krzak". Szukam jakiegoś pozytywu i nie mogę go znaleźć, bo wszystko ma się tu pokracznie. Dodam, że to nie pierwsza moja praca, więc widzę duży regres w Asseco. Firma daleko tak nie zajedzie i już ugrzęzła jak w bagnie.

antek

o matko, skoro tak źle się wam pracuje w asseco to może czas zmienić pracę, przecież nikt nikogo na siłę nie trzyma. pokażcie mi lepszą pracę. Ja pracuję i zadowolony jestem.

logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier Serwisu Aparatury Kontrolno Pomiarowej
logo firmy Pracownik Sklepu
Frac Detal Sp. z o.o.
logo firmy Przedstawiciel handlowo-techniczny
Clima Gold
Giodo

Narzekanie to chyba nasz sport narodowy, pytanie tylko skoro tak źle to dlaczego pracują? Mi się wydaję że to zwykli malkontenci którzy w taki sposób wyładowują swój stres. Zakładać CV i pracować nie ma co się bać.

alek

to typowe, narzekanie i pisanie glupot, mysle ze szczesliwcy to raczej nie siedza na forach :)

derek

Ja czytam i nie wiem czy konkurencja tu działa i bzdury wypisuje, czy jeden frustrat, który zamiast brać się do roboty siedzi na necie i wypisuje bzdury, wkleja posty. Pytanie tylko czemu to ma służyć?

jeszcze pracuję w Asseco

Romek, nie sądzę aby kogoś teraz zatrudniono od Java w Asseco, bo pokątnymi kanałami dowiedzieliśmy się, że duży klient się definitywnie wycofał ze współpracy z Asseco i chyba ze 100u javowców (i jeszcze jakiś specjalistów) ze wszystkich oddziałów będzie w Asseco szukać pracy w innych projektach i jak znam życie, dyrektorzy nie dogadają się co do kosztów przejmowanych pracowników i połowa z nich dostanie wypowiedzenia pod koniec tego miesiąca. Po stronie klienta wyły wyraźne sygnały, że Asseco oszukało go na kwalifikacjach dostarczonych ludzi i tempo prac i jakość były dużo poniżej oczekiwań. W Asseco dyrektorzy liczą koszty jak klawisze więźniów w więzieniu i ilość jedzenia im wydzielanego i tak samo każdego pilnują aby miał co robić każdego dnia i godziny, a jak wykryją słupek o za dużym koszcie, to się nie bawią w półśrodki (np. w szukanie pracy pracownikom w innych działach), bo sami mogą pracę stracić, albo wysoką premię, więc wywalają, choć jak wiadomo nie ma to sensu żadnego w dłuższej perspektywie działania firmy i się to zemści. Do tego HR zupełnie tu nie działa, bo pozwalniano sporo osób, więc oni też nie pomogą w rekrutacji wewnętrznej.

OTARTY

CZ.5 – PROPAGANDA ASEKO polek - 2015-04-14 20:34:45 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0) Odpowiedź na: [Robert - 2015-04-12 12:47:55]: Prawda jest taka, że jak ktoś sobie nie radzi to dymi zamiast wziąć się do pracy albo szukać czegoś innego. Zresztą to główna wada neta- można dymić, bo ni trzeb podpisywać się z imienia i nazwiska ------------------------------------------------------------------------ Arek - 2015-04-15 10:20:50 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0) nie rozumiem, czepiacie się ludzi zadowolonych z asseco, to już nie można chwalić tej firmy? ja tu pracuję i uważam, że jest ok, nikt do pracy tu nie zmusza, pracę można zawsze znaleźć inną, powodzenia

tomek
@OTARTY

Tobie się chyba nudzi. Człowieku weź się do pracy jak ta ci nie pasuje to zmień, chociaż nie zazdroszczę Twojemu nowemu pracodawcy!

@tomek

JUŻ ZMIENIŁEM I CO MI ZROBISZ? NIE NUDZI MI SIĘ, BO DOSKONALE SIĘ BAWIĘ WIDZĄC JAKA DESPERACJA W ASEKO ZAPANOWAŁA. KASA Z PRZEJĘTYCH FIRM I BYŁYCH KLIENTÓW ZOSTAŁA JUŻ WYCIĄGNIĘTA, PRACOWNICY WYCIŚNIĘCI JAK CYTRYNA I CO WAM ZOSTAŁO? KONIEC SIĘ ZBLIŻA SZYBKIMI KROKAMI!!! NIE ZAZDROSZCZĘ WAM, BO ZARAZ TEŻ SAMI POLECICIE NA ZIELONĄ TRAWKĘ. NAWET USUWANIE KOMENTARZY JUŻ WAM NIE POMOŻE. OPINIA O WAS NA RYNKU I TAK JUŻ SIĘ ROZESZŁA. PRZEGRALIŚCIE I NIC TEGO JUŻ NIE ZMIENI.

@tomek

BTW CZASY, KIEDY TY I TOBIE PODOBNE MIENTKIE FIU*KI MOGŁY WYDAWAĆ MI POLECENIA, NA SZCZĘŚCIE DAWNO MINĘŁY. BĘDĘ ROBIŁ, CO BĘDĘ CHCIAŁ I KIEDY BĘDĘ CHCIAŁ. CIAO ASEKO!!!

OTARTY

CZ.4 – PROPAGANDA ASEKO tom - 2015-04-07 18:39:05 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0) Odpowiedź na: [Roberto - 2015-03-30 09:35:28]: Może jest tak w twoim przekonaniu, nie możesz mówić za innych. Dla kogoś praca w Asseco może być rozwojowa, każdy nowy projekt który od ciebie czegoś wymaga zwiększa twoją wiedze i umiejętności nie możesz temu zaprzeczyć. Każde zlecenie jest inne, cały czas się uczysz. Mysle, ze udzial w sporych projektach to spore wyzwanie, z drugiej strony firma pozwala zdobyc ogromne doswiadczenie i sporo wiedzy ------------------------------------------------------------------------ alek - 2015-04-08 10:07:08 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0) nikt nikogo nie zmusza do pracy w asseco, a ja pracuje i mi się podoba, nie narzekam, pracy dużo ale to tak jak w innych firmach. projekty duże, można się czegoś nauczyć, zdobyć doświadczenie, praca w komfortowych warunkach...ja widzę dużo pozytywów. ------------------------------------------------------------------------ ale - 2015-04-11 20:22:56 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0) Ja kompletnie nie rozumiem. Czy ktoś was ram na siłę trzyma? Przecież to nie jest jedyna firma i zawsze można ją zmienić a nie narzekać i wypociny pisać na portalach ------------------------------------------------------------------------ igowe - 2015-04-11 20:24:43 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0) Odpowiedź na: [nik - 2015-04-04 13:06:08]: Ja jestem studentem i nie uważam, zę ktoś traktuje mnie jak murzyna. Wręcz przeciwnie- chcę zdobyć doświadczenie i asseco mi to umożliwia! ------------------------------------------------------------------------ Bjorg - 2015-04-12 11:04:29 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0) Skoro jest tak tragicznie jak to przedstawiają niektórzy to dlaczego nie przejdą do lepszych firm za znacznie większe pieniądze, a może to typowi pieniacze co tylko narzekają i odstraszają innych bo się o swoje stołki boją. ------------------------------------------------------------------------ mateusz - 2015-04-13 18:09:47 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0) moim zdaniem praca daje wiele, grunt to miec mozliwosci a tu ich jest sporo... a jak kto je wykorzysta to juz inna bajka ------------------------------------------------------------------------ olek - 2015-04-13 18:11:47 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0) Odpowiedź na: [RopUch - 2015-04-04 00:06:26]: Jestem neidlugo ale wiem ze jest to dobry pracodawca, poniewaz sam nie zamienilbym tej pracy na jakas inna nudna, tu wiem ze mam mozliwosci, poza tym socjal tez jest ok. ------------------------------------------------------------------------ mateusz - 2015-04-13 18:15:28 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0) Odpowiedź na: [pracownik - 2015-03-31 17:22:43]: Fajnie ze jest multizadaniowosc, to jest bardzo dobre, poza tym takiego udogodnienia jak np karta multisport to fajny uklon w strone pracownika

OTARTY

HAHA ROBI SIĘ ZABAWNIE! ASEKO WYKUPIŁO USŁUGĘ USUWANIA NIEPRZYCHYLNYCH KOMENTARZY. KILKA MOICH POPRZEDNICH JUŻ ZNIKNĘŁO. NIC NIE ZMIENI TEGO, ŻE JESTEŚCIE ŻAŁOŚNI, SŁUGUSY ASEKO. USUWAJCIE I PŁAĆCIE, TO ZBANKRUTUJECIE PRZEZE MNIE HAHAHA!!!!

Arek

nie rozumiem, czepiacie się ludzi zadowolonych z asseco, to już nie można chwalić tej firmy? ja tu pracuję i uważam, że jest ok, nikt do pracy tu nie zmusza, pracę można zawsze znaleźć inną, powodzenia.

nik
@Arek

"ja tu pracuję i uważam, że jest ok" - super pochwała, takie konkretne wypowiedzi aż miło poczytać "nikt do pracy tu nie zmusza, pracę można zawsze znaleźć inną" - spoko, niektórzy wywaleni z aseko po 15-tu latach już szukają... Wyjaśnij mi Arku, Tomku, czy inny Mietku, jaki jest sens wklejać 100 razy to samo. Zero konkretów z twojej strony, chociażby jakie miasto, jakie stanowisko. I o czym to świadczy? Twoja wypowiedź nie jest merytoryczna, chyba ją zgłoszę zaraz... Ja pracę już zmieniłam, także dzięki za troskę. Dziwisz się, że ludzie po 10+ latach wypluci przez aseko chcą ponarzekać? Kilkanaście lat regresu w toksycznej atmosferze i takie pożegnanie ze strony firmy. No chyba mają prawo chociaż ponarzekać.

Ekspert zwolniony z Asseco

Nie mam czasu czytać wszystkiego, ale ostatnie wpisy wyglądają na podobne, jakby to ta sama osoba była autorem. Ja nie chcę krytykować za bardzo, choć warto tę propagandę przystopować, bo to nie jest tak, że Asseco jest wymarzonym pracodawcą dla każdego - zdecydowanie nie. Asseco to może szkoła życia dla studentów, a nie jest to miejsce pracy dla ludzi z ambicjami i poczuciem własnego honoru i wartości, który mają inicjatywę i chcą coś osiągnąć. Kartę Multisport, bezpośrdenio, czy z np. Benefit System dają teraz niemal wszyscy pracodawcy - to kasa z Funduszu Pracowniczego, więc żadna łaska. Problem w tym, że dużo osób które znam doginało w Asseco za dwóch i wszystko się układało (nikt nie "dymił", mimo ciężkiej pracy), a mimo to MUSIELIŚMY pożegnać się z tą firmą. Co do tej "nudy", to była ona właśnie w Asseco, gdzie kadra zarządcza ustawia wszystkich po kątach, wymusza technologie przedpotopowe w nowych projektach i blokuje możliwość przejścia do innego projektu mimo argumentacji, że ma się wiedzę i możliwość pomocy w innym projekcie, jak gdy brakuje zleceń w starym - wolą zwolnić, niż dać przejść do innego projektu, a czasami zwalniają, aby potem zatrudnić w innym dziale. Wyglądanie to jak zarządzanie ciągłym chaosem, a przecież Asseco kadrę zarządzającą ma prawie równie liczną co techniczną. Pracując Asseco czułem się jak bym trafił ponownie do podstawówki i bynajmniej nie o zbliżony poziom przestarzałego IT chodzi, ale o sposób traktowania pracowników, a byłem już właścicielem własnej firmy, która dobrze prosperowała, kooperowałem z klientami zagranicznymi z całego świata, pracowałem bardo długo jako programista-specjalista, manager, ekspert techniczny i wszędzie traktowano mnie z szacunkiem i liczono się z moim zdaniem - niestety w Asseco nie i miałem wrażenie że jestem tam szeregowym żołnierzem jakiejś mafii i muszę się podporządkowywać na każde najmniejsze skinienie, bo mnie z miejsca zaszlachtują. Do przejścia do "polskiej firmy" Asseco nakłonił mnie mój dobry kolega - on też już tam nie pracuje, zwolniono go mimo, iż każdy go wychwalał, a ważny klient zdecydował się na przedłużenie umowy z Asseco głównie dzięki jego profesjonalizmowi i staraniom - ma on podobne zdanie o Asseco jak ja. Póki się walczy, a firma jest wdzięczna i uczciwa wobec pracownika, to nikt nie mówi nic złego o Asseco, mimo iż ludzie narzekają, na obciążenia, ale jeśli firma zwalnia tak ofiarnych pracowników z dnia na dzień, a do tego oszukuje klientów i inwestorów (o tym pisać nie będę), to coś trzeba powiedzieć publicznie, bo to jest skandaliczne zachowanie pracodawcy, który chce uchodzić za idealnego.

mateusz

Robert

Ja pier...le. Podziwiam Asseco, że takich jak ci co tu komentują nie wyrzucila na bruk. Jak jesteś niezadowolony to spierd...aj i bierz dobrą robote. Pisząc tutaj pokazujesz, że jesteś nieudacznikiem, który boi się zmienić robotę. Ja pracuje w Asseco w Krakowie od trzech lat. Po przejściach z niepłaceniem pensji, ciągłym niezadowoleniu szefa i klientów, Asseco dla mnie to inny świat. Podaj mi swój kontakt to ci powiem szczególy.

polek
@Robert

@Robert

W jakiej firmie IT w Krakowie nie płacono ci w terminie? Czy raczej pracowałeś w innej branży? W branży IT coś takiego się nie zdarza obecnie, a jak się zdarzy to może jedynie na B2B, bo tam nie działa Kodeks Pracy. Prędzej ociężałe Asseco straci płynność finansową, niż inna mniejsza, ale prężniejsza firma.

Bjorg

ale

Asseco to niefajna firma

U mnie w dziale był dyrektor, kierownik, dwóch PMów, dwóch analityków i tylko trzech programistów, z których jeden co robił testy się już zwolnił, a drugi mocno się rozchorował po paru zarwanych nockach i coś go nie widać w pracy od długich tygodni, a trzecim jestem ja i przylatywało do mnie 6 osób dziennie, a każda chciała coś innego, na zaraz i z pretensjami. Zacząłem izolować się od ich wymachiwania rękoma i wykrzykiwania, a jak zawisali mi nad głową, to wstawałem od komputera, robiąc sobie 5 minutową przerwę zagwarantowaną mi przez Kodeks Pracy, albo podążałem do WC. Stałem się panem sytuacji i nie wiele na to teraz mogą, chyba że zatrudnią jakiegoś nieszczęśnika, doszkolą go, a mnie zwolnią - ja go szkolić na pewno nie będę, bo wiem czym to pachnie w tej firmie. Nawet lekkie postawienie się kierownictwu np. przypominając im Kodeks Pracy, już wystarczy do bardzo szybkiego zwolnienia. Tak swoją drogą, nic dziwnego, że Asseco ma tak złą opinię wśród pracowników, skoro tak jak w moim przypadku tylko 1/7 lub 2/8 pracowników wypracowuje faktyczne dobra w trybie akordowym na krawędzi wytrzymałości, a reszta to z grubsza darmozjady, nudzące się przez 90% czasu.

XiX

A'propos struktury, wypisz wymaluj Asseco to 30 letni szczyl z Krakowa na stanowisku dyrektora jak było w dziale PTIM w Gdyni. Ten się nie zna na niczym, a chce być ważny, bo ma kolegów w zarządzie. Do tego dodajmy PMa co też nie ma pojęcia i ignoruje ważne informacje, podejmuje głupie decyzje z tym dyrektorem, nie pytając nikogo o zdanie. Potem ten PM jako główny odpowiedzialny doznaje nagłego przebudzenia ze spóźnionymi terminami, brakiem wymagań, analizy, rąk do pracy, kompetencji i wis nad karkiem jednego dewelopera, co robi za paru, aby dokonał cudu, tylko go wnerwiając, bo tu przypada średnio jeden zarządca na wyrobnika. Po zakończeniu zamiast pochwalić, to ten sam PM obsmarowuje dewelopera, sam siebie wybielając, aby zwolnili kogo innego, tylko nie jego. Tak jest niemal w każdym dziale Asseco i jest tak w kółko. Nadziei na normalność już nie ma i pewnie dlatego nawet z młodych działów ludzie nawiewają, gdy się tylko zorientują jak to działa. Czy to jest normalne w innych firmach IT?

alek

Mr JEE
@alek

@tom @alek Ty tak Poważnie to w kółko mantrujesz w nastu postach tak samo brzmiących? Jedyne doświadczenie jakie ja zdobyłem w Asseco i na coś się przydało, to jak się szybko pozbierać po nagłym zwolnieniu. Ta firma nawet nie wnikała w kompetencje i ludzi z szerokim doświadczeniem w nawet najnowszych technologiach spuściła niczym w szalecie. Ale nie może być dobrze w firmie gdzie struktura specjalistów jest płaska w sensie, że nie mają nic do gadania, a struktura elity zarządczej rozrośnięta ponad granice przyzwoitości w tym kolesiostwo. Zresztą nie ja jedyny to widzę i tu opisuję. Micro management na maxa to inna przypadłość, z którą się tu nie wygra, no chyba że ktoś lubi się spowiadać z każdego kwadransu pracy, z tego co robił po pracy, że nie mógł popracować w domu. Ja nie wiem po co oni teraz zatrudniają, skoro przed chwilką pozwalniali dużo lepszych specjalistów i nawet chyba tańszych, skoro podwyżek nie ma od lat, a w innych firmach są regularne. Dajcie już spokój ze słodzeniem Asseco i takimi pozytywami jak powyżej. Ta firma się skończyła 20 lat temu gdy się rozpasła na za czasów Prezesa Krzysztofa Krauze, spoczywając na laurach przy tłustych projektach, a teraz zupełnie zdrowego rozsądku jej brakuje i ludzkiej przyzwoitości, a słoma wychodzi z wszystkich butów. Ze starej gwardii to już tylko niedobitki zostały na wylocie, bo mają jeszcze status "Zasłużony! Nie zwalniać!", choć i ja ponoć taki miałem, co na nic się zdało.

Zostaw merytoryczną opinię o Asseco Poland S.A. - Rzeszów

• Jak się pracuje w Asseco Poland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Asseco Poland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Asseco Poland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 5 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Asseco Poland S.A.?

Kandydaci do pracy w Asseco Poland S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Asseco Poland S.A.