Opinie o Asseco Poland S.A. w Rzeszów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Asseco Poland S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Asseco Poland S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asseco Poland S.A. w Rzeszów

Pracownicy są wywalani z Asseco. Sam znam przynajmniej z dwa tuziny zwolnionych, kilku w trybie dyscyplinarnym, aby nie trzeba było wypłacać im odprawy.

opki

Słaba firma i słabe zarobki. Koledzy odchodzą, lub są zwalniani, ale mało kto o tym mówi, czy to z własnej woli.

łksIT

mam nadzieję, że nie wysłałeś/aś CV biorąc pod uwagę ortografię, chyba, że zamierzasz pracować tylko w niemieckim i znasz ten język perfekt

ABC

Miałem w zespole dwóch podopiecznych. Jeden to był kontraktowiec, drugi etatowiec. Etatowiec zarabiał coś koło 5000 zł, a kontraktowiec około 12000 zł. Obaj byli specjalistami tej samej klasy. Były zwolnienie grupowe i zwolnili etatowca nie pytając mnie nawet o zdanie! Pytałem dlaczego i powiedziano mi, że wykorzystano czas zwolnień grupowych, aby pozwalniać trochę etatowców, a kontraktowca zostawili, bo łatwiej go zwolnić i jego obecność nie wpływa na notowania na giełdzie. To jest dopiero absurdalne! Pozdrowienia dla obecnych i byłych pracowników Asseco.

logo firmy Pracownik Stoiska Mięsnego
Frac Detal Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier Serwisu Aparatury Kontrolno Pomiarowej
Rzeszów
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Rzeszów
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier Budowy
Stump Franki sp. z o.o.
kłosek

Dokładnie te same odczucia mam po 24 latach pracy w Asseco, a wcześniej Prokom. Gdyby Asseco chociaż płaciło dobrze, to nie miał by nikt zarzutów, ale ono płaci tak jak płacą małe firmy bez płynności, a samo płynność ma perfekcyjną z uwagi na stosowane natychmiastowe redukcje zatrudnienia i różnego rodzaju socjotechniki do wyduszania tej samej efektywności ze zredukowanych często trzykrotnie zespołów. Niestety, kiepsko zarabiasz, przywykasz do bardzo dziwnej specyfiki projektów, klientów, układów, a często także nieprzydatnych gdzie indziej narzędzi i technologi, podziału obowiązków, a potem z dnia na dzień wylatujesz i tak jak moi koledzy, nie możesz się przez rok odnaleźć na rynku pracy. Ta firma ssie nie dając nic ekstra w zamian.

Zainteresować? A przystojny chociaż ten kierownik? Jakie ma upodobania i co trzeba zrobić, żeby dostać dobrze płatną pracę w Asseco?

jowita
@Ewa

1. dobrze negocjować na rozmowie, mając na uwadze, że przy odchudzaniu kadry można polecieć niezależnie od stażu i zarobków (chodź często lecą dobrze opłacani, 2. żyć dobrze z dyrektorami, kierownikami, wykazywać max efektywność za wszelką cenę, dyskretnie punktować słabszych kolegów, być pod telefonem i nie pytać o nadgodziny 3. Jeśli zarabiasz podobnie jak pracownicy o dłuższym stażu, nie wychylaj się ze znajomością nowych, ale zbędnych w pracy technologi, językami obcymi, certyfikatami - bardziej staraj się poznać przełożonych i tego co wymagają I być na bieżąco z sytuacją na rynku pracy bo czy programista, leader, finansowiec czy wdrożeniowiec - bardzo różnie może być, skonczy się projekt, padnie przetarg i ... sorry to są uwarunkowania rynkowe i tu się nikt nie bedzie martwił twoim kredytem w CHF, może to straszne, ale myślę gdyby tez nie konkretna polityka HR ta firma by nie miała takich wyników finansowych

kłosek
@jowita

I jeszcze to. odp. na 3. Dla przykładu koledzy mieli miesięczny przestój między projektami i zgłosili dyrektorowi, że znają technologię X, Y, Z i że widzą potrzebę zrobienia projektu wewnętrznego, a potem produktu półkowego i dostali akcept. Nie minął miesiąc, koledzy dosają kwity, projekt do kosza, tracimy dobrych specjalistów, a dyrektor wszystkiego się wypiera. Tu nikomu nie można ufać!

zileinski

Z tego co wiem, to wiem, że nic nie wiesz. lukratywne posady??? Wróć się do szkoły albo brata obsłuż pod umywlką.

gładzik

Eksperci trzymają się dyrektorów i jak dyrektor przetrwa, to taki ekspert także, o ile jest w dobrej komitywie z dyrektorem. Co lepsze, ekspert może nawet nie być przydatny, bo np. nie chce się przekwalifikować na nowe technologie, albo inną domenę, ale ważne że ma za kumpla dyrektora. Gwarancję zatrudnienia to już kwestia albo strategiczna wobec klienta, albo osobistego zabiegania o to. Co do nadgodzin, zależy od projektu i od Twojej odwagi. Jak rykniesz i postraszysz kontrolą, to i nadgodziny będą, ale nie licz, że przetrwasz długo w Asseco po czymś takim! Najlepiej abyś siedział po 12 godzin dziennie bez gadania i bez nadgo., do tego cały czas pod telefonem do wsparci pierwszej linii też za friko, a w zamian może dostaniesz jakąś premię, o ile cały pion nie będzie pod wodą.

Ostatni Odważny
@gładzik

Sama smutna prawda. Ja ryknąłem, wsparłem się Kodeksem Pracy i wywalczyłem nadgodziny dla całego działu i jako jeden z pierwszych musiałem pożegnać się z robotą w Asseco. Dyrektorzy nie zapominają takich zamachów na ich tabelki rentowności działów i obniżenie wysokiej efektywność gdy ludzie pracują non stop po godzinach za darmo, która przekłuwa się na bardzo wysokie premie dla dyrektorów - oni dokonują zemsty przy pierwszej okazji i pozbywają się tych bardziej zaradnych! PiP miałby tu co robić, oj miałby.

klo

Konkrety... gdzie ci experci jaki pion miasto i czy maja gwarancje zatrudnienia? Czy sa ewidencjonowane nadgo?

litwin
@klo

Jak ktoś jest ekspertem, to ma gdzieś gwarancję zatrudnienia. Z reguły w skrzynce ma 10 ofert pracy i jak pracodawcy kończy się projekt i musi człowieka zwolnić, to ekspert bierze kolejną ofertę. I tak to działa. Ale tu jest jakaś chmara sfrustrowanych mentorów od R&D, którzy chyba dalej żyją w poprzednim ustroju, wylewając żale na fakt, że firma jednak musi zarabiać. Gwarancja zatrudnienia ? Bzdura

Sumienny od R&D

O negatywach pracy w Asseco nawet nie wspominałem. A mam wspomnieć? Mogę wylać całą litanię negatywów Asseco względem tego, co mam obecnie i chyba żadnego pozytywu. Zresztą spójrz wyżej na posty innych. Asseco daleko od miana dobrej firmy. Tam rządzi zacofanie, patologia i skostniały ustrój feudalny, a ludzie gotowi coś zmienić, albo ci, co mają jakiś autorytet wśród kolegów, są pacyfikowani przez tych, co nie chcą oddać władzy. No chyba, że ma się plecy, lub zna się dyrektorów i kierowników z podwórka. Im więcej o tym myślę, tym w bardziej przerażający obraz się to układa.

Sumienny od R&D

Ciekawie napisane posty. Wypisz, wymaluj Asseco. Mnie zwolnili po wielu latach pracy po dopiero co wywalczonej podwyżce. Nie było akurat grupowych, więc przywalili mi z winy pracownika, więc zero odparawy i się jeszcze się śmiali, że powinienem być wdzięczny, że nie dyscyplinarnie, bo używałem internetu więcej niż inni, a ja tylko do potrzeb pracy używałem, bo robiłem dużo R&D na potrzeby projektów, więc musiałem dużo produktów i bibliotek ściągać. Tak okazali wdzięczność, za siedzenie do późnych wieczorów i gonienie z terminami w kilku projektach jednocześnie. Na odchodnym widziałem co się działo z innym, widziałam jak na mnie patrzyli przerażeni, bo byłem dla wielu mentorem i jedyną deską ratunku przy trudnych problemach. Że też ta firma jeszcze jakość ciągnie i chwali się wynikami. Perpetuum mobile, czy jadą na oparach i resztkach sił starych pracowników. Ponoć nikt nie czuje się teraz w Asseco bezpiecznie, a struktury pionów mogą się posypać lada miesiąc.

STARY

Do tej powszechnej mizerii i tępoty dodam jeszcze totalny bezwład organizacyjny i biurokrację, która nawet najtwardszych potrafi wykończyć. Ci wielcy "dyrektorzy" i "kierownicy" żyją w swoim świecie jakichś wskaźników, wykresów, raportów, planów i innego bulszitu, i nawet im do głowy nie przyjdzie, że można inaczej. Beton taki, że chyba tylko atom by to ruszył. Hasło dekady to na przykład "poprawa jakości i terminowości prac analitycznych". Taki cel, taka zacięta płyta. Twoją wartość określają jakieś algorytmy i cyferki, obliczają tak twoją wartość i mówią ci, że nie masz prawa wiedzieć jak to liczą, bo jak rozczaisz, wylatujesz. Taki mafijno bandycki proceder tam się uprawia. Przykład jeden z wielu.

@STARY

To prawda, rządzą cyferki i raporty, ciągłe rozpisywanie zadań w systemie rejestracji czasu pracy co robisz każdego dnia (z dokładnością do 10 min), niby masz zadania i godziny przydzielone, ale jak coś się piętrzy, to proszą/sugerują o robienie między palcami bo termin (taka polska specyfika korporacji). Brak podwyżek (ostatnia 200 zł w 2012r.) i zwykłego dziękuję. Widać, że ludzie już mają dosyć. Kiedyś można było porozmawiać na korytarzu lub w kuchni, a teraz każdy przemyka do swojego pokoju.

zapytaj prezesa!

Ja też byłem. Szalejący dyrektorzy. Kierownicy, którzy potrafią być zaskoczeni, że od 5 lat coś ich podwładny raz na miesiąc robi jakieś (usunięte przez administratora) bo oni nie wiedzieli, pracownicy : parę fajnych osób,co da się pogadać ale też sporo lizusów, kablujących którzy ze swoimi kompetencjami i "niby dobrym" angielskim nie przeszli by rozmowy telefonicznej np do No*** Net**** czy Moto**** W sumie podobno za czasów Comp i Prokom tam była rewela ponoć póżniej j.w

ha ha!

myśle że praca atrakcyjna, na pewno można usłyszeć o wielu "ciekawych" pomysłach "po polsku". też nie wszyscy zarabiają mało albo dalej pracuja pomimo wątpliwych sukcesów. Trzeba sie umiejetnie ustawic. Trzeba tez miec dobry PR, w koncu TRUP to inaczej nieboszczyk, a to juz inaczej brzmi. Nie wazne, ze to to samo. Firma co badz szybko nie padnie, co rok osiaga duze zyski. Gdzie bys nie robil, nie beda Ci dziekowac za prace jak sie nie upomnisz o swoje. Duzo zalezy od tego czy sie umiesz postawic.

@ha ha!

I Ty jesteś jednym z tych, co się "umiejętnie ustawili?" Rozumiem, że jesteś szeregowym pracownikiem, który myśli, że mu się do tyłka nie dobiorą, jak trzeba będzie szukać winnych. Albo jakimś kierowniczkiem, co nawet nie wie, na czym polega praca jego podwładnych. Wiem, bo miałem tam taką "kierowniczkę", która była pośmiewiskiem całego pionu. Zero kompetencji, akceptacja każdej bzdury, którą kazała jej robić góra, całkowity brak krytycyzmu i umiejętności oceny sytuacji w ogóle. A wydawało się jej, że jest nie wiadomo jakim "władcą". Prawie wszyscy pracownicy (z ok 8) odeszli w ciągu 1,5 roku. Uważaj więc i nie stawiaj się, nie miej własnego zdania, bądź karny i posłuszny. Mało się cenisz chyba, jeśli stan obecny pasuje Ci. Za parę lat Twoje kwalifikacje na rynku pracy będą równe zeru. Utrzymanie jakiegoś trupa i to w archaicznych technologiach plus bezmyślność zarządzających. Wiem, bo tam byłem. Na szczęście tylko przez chwilę.

STARY

Dawno tu nie zaglądałem i jestem zaskoczony, ze ten trup pod tytułem asseco jeszcze w ogóle żyje! Trup jak to trup, martwy jest od dawna, ale próbuje udawać, że żyje. Nawet czasami niby rączką machnie. Trupa nikt nie da rady reanimować, można go co najwyżej ładnie ubrać, szczękę przybić, żeby nie opadała i zapacykować plamy opadowe w widocznych miejscach. Ale trup, oprócz widocznych oznak zewnętrznych wskazujących bez wątpliwości na jego stan, ma to do siebie, że śmierdzi i tego smrodu nie da się już żadnym odświeżaczem powietrza, niczym zamaskować. Powiem tak: NIECH TEN TRUP WRESZCIE W ZIEMI SIĘ ZNAJDZIE. Głęboko pod ziemią. Bo śmierdzi już tak, że nawet mało wrażliwemu na wymioty się zbiera.

emoticon

A mogła byś napisać po polsku? Czy ja dobrze słyszę? Asseco i "najlepsze oferty na polskim rynku"? Popytałem się w sprawie ostatnich dużych zwolnień w tym i w zeszłym roku, i się dowiedziałem, że zwalniali tych zarabiających najlepiej, a tym z unikalnymi kompetencjami, których zwolnić łatwo nie mogli, oferowali obcięcie pensji o 20-30%. Wyjaśnij proszę jakie to "najlepsze warunki", że im stajesz się więcej wart dla firmy, tym ona bardziej się chce ciebie pozbyć?

emoticon

Nie, praca w Asseco na pewno ciekawa nie jest, bo tak jak inni z roku, dostaliśmy także same stare systemy, które są bardzo źle napisane, a które trzeba łatać i sztukować. To jest coś o czym na studiach nikt nie wspominał, że tak można to robić, a sposób i tempo w jakim musimy to robić nie mieści się chyba w żadnej książce o informatyce. Koledzy z roku nie mogą sobie wyobrazić tego, co im opisuję, bo u nich wygląda to tak, jak na studiach i na praktykach.

Nonstoper

Widzę, że ostro szukają, ale jak się pytać swoich dlaczego tak ostro, to się dowiedziałem, że po ostatnich odwałach menadżerów, gdy Asseco zwolniło w sumie z 500 programistów, nikt rozsądny się już nie piszę na pracę w Asseco. Teraz więc Asseco zatrudnia już ludzi jak leci do mocno opóźnionych projektów, ale płaci marnie, spora tam nerwówka i praca bez chwili dla rodziny, a jak co do czego przyjdzie, to ponownie może być za chwile zwalnianie. Co do awansu i podwyżek, to działa to dopiero jak składasz wypowiedzenie, albo wahasz się z przedłużeniem umowy na czas określony. Tyle wiem.

edward
@Nonstoper

Pracujesz jako serwisant, masz kogoś znajomego w HR czy ktoś ci to opowiedział? W tym co napisałeś jedno jest na pewno prawdą, że szukają na juz....Awanse pionowe? Czyli każdy od utrzymania albo zwykły programmer idzie w górę na kiero albo dyra??? I podwyżki są! Skoro tak się pozmieniało to składam CV i wracam na stare śmieci:))

tandem

Na to nie ma lojalek, ale jak się sprawdzi to po paru miesiącach wyślą go w "nagrodę" na przymusowe szkolenia do firmy-córki Combidata i będzie miał lojalek na 3 lata na ponad 20 tysięcy, a potem kolejne szkolenia połączone z obietnicami podwyżek i awansów. W ten sposób Asseco zyskuje dozgonnych i lojalnych pracowników, karmionych ideologią wyrzeczeń na rzecz dla najwspanialszej polskiej firmy, która może się mylić z patriotyzmem wobec Polski ojczyzny ;)

byly

Zapytaj, czy te benefity nie maja lojalek.

Zostaw merytoryczną opinię o Asseco Poland S.A. - Rzeszów

• Jak się pracuje w Asseco Poland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Asseco Poland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Asseco Poland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 5 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Asseco Poland S.A.?

Kandydaci do pracy w Asseco Poland S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Asseco Poland S.A.