Opinie o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) w Łódź

Jeśli tu jesteś, prawdopodobnie szukasz informacji o Naturze lub odpowiedzi na konkretne pytania. Jeśli zastanawiasz nad pracą w Naturze, zachęcamy Cię do sprawdzenia poszczególnych zakładek z informacjami o firmie. Jeśli jesteś Pracownikiem Natury, zachęcamy do zadawania pytań poprzez przygotowane w tym celu kanały wewnętrznej komunikacji. Komunikacja to ważny element funkcjonowania każdej organizacji. Liczymy, że wspólnie z użytkownikami gowork zadbamy o to, by każdy znalazł odpowiedź na swoje pytanie przy zachowaniu zasad dobrej komunikacji. Nie ma naszej zgody na obraźliwe komentarze oraz poważne oskarżenia niemające pokrycia w faktach! Takie komentarze będą usuwane. Jeśli chcesz zgłosić jakiekolwiek naruszenie ze strony Pracownika Drogerii Natury, prosimy o przesłanie informacji na adres sygnalista@drogerienatura.pl. Zgłoszenie przesłane na ten adres trafia bezpośrednio do kadry zarządzającej Drogerii Natura. Jednocześnie informujemy, że nie będziemy odpowiadać na wiadomości o innej tematyce niż przedstawiona powyżej. Zespół Drogerii Natura

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) w Łódź

Magdalena

Cześć dziewczyny, Czy od soboty my zdejmujemy maseczki w pracy?

@Magdalena

Nie, w przestrzeniach zamknietych maseczki nadal obowiazuja.

Pracownik Śląsk

Ile się dostaje za 1 km na delegacji? Bo chyba zostałam oszukana przez tą firmę...

Julia
@Pracownik Śląsk

0,83zl

Julka
@Pracownik Śląsk

Pani kierownik jest od rana sama do 13 potem ja przychodzę i ona wychodzi o 13 lub 14 i ja sama do zamknie cia

Lll
@Julia

Oj już nie, ucięli stawkę za kilometr na 0,53 bez żadnej informacji

Lulu

Oj biada wam te co pracują za grosze zamiast iść na chorobowe jak nie macie dzieci zamiast tak narzekać już dawno powinniście siedzieć w domu tyle samo zarobicie haha

@Lulu

80% z 80% ....na l4 ;) dlatego nie idą ludzie masowo ..

@Ona

Ale na L4 masz płacone za każdy dzień... Więc te 80% z 80% x 30dni wynosi więcej niż np. 22 dni pracujące..

@Ehh

Co ty za glupoty gadasz!!! L4 masz placone OD ETATU czyli np. 80% za 160h w czerwcu (tyle przypada na pelny etat). Wiec wychodzi na to samo. Oczywiscie na l4 lezysz i pachniesz, wiec zawsze jakis plus.

Dziwne ;) bo u nas dziewczyny dostały od "nowej pensji " 80%

@Ona

Rowniez dziwne, ja i moje kolezanki z pracy dostalysmy 80% dotychczasowej pensji.

Julia
@Ona

Bardzo dziwne bo osobiście byłam i dostałam tyle samo co dziewczyny które pracowały... Osobiście uważam że to jest niesprawiedliwe że ja w domu i tyle samo co one jak pracowały.. Nie wiem... W czerwcu mamy mało godzin jeszcze mniej niż teraz w maju i niby mamy to odrabiać latem....

@Julia

A od kiedy byłaś na L4?

@Agata

Nawet nie wiesz jakie przepisy Cię obowiązują... L4 od etatu? Dobry żart. Zapoznaj się z przepisami lepiej zamiast pisać takie brednie. L4 jest płacone za każdy dzień zwolnienia.

@Ehh

Oczywiście że jest płacone za każdy dzień 80%od podstawy jeśli masz etat na 0.8 to ile masz podstawy? Jeśli ktoś był na L4 do 31 marca to ma podstawę od całego etatu A jeśli ktoś był na L4 od 1 kwietnia to ma podstawę od etatu 0.8.

Nope
@Zdziwiona

Ni zgadzam się z tym byłam cały kwiecień na l4 i dostałam tyle samo co dziewczyny w robocie

@Nope

A od kiedy dokładnie byłaś na L4? Bo wychodzi na to ze mnie oszukali

@Zdziwiona

A kiedy byłaś na zwolnieniu i jak długo? L4 miałaś jedno na cały okres, czy np. co tydzień odnawiane?

@Ehh

Za kazdy dzien pracy czyli wg obowiazujacej normy 5 dni w tygodniu x 8 godzin roboczych i od tego 80%. Wiec czym to sie rozni od „etatu” 0,8? Niczym. W etacie godziny pracy „rozkladaja” sie inaczej, ale docelowo masz tyle samo.

@Ehh

Na L4 jestem od 1 kwietnia bez żadnej przerwy to dlaczego dostałam mniej wypłaty?

@Agata

Poczytaj sobie o tym. Nie masz racji i możesz kogoś wprowadzić w błąd. Jeżeli dostaniesz zwolnienie od 1 do 31, to masz płacone 31 dni x 80% wynagrodzenia x 0,8 etatu z racji pandemii, co daje tyle samo co przepracowane 20 dni na etacie. Masz rację że kwota będzie ta sama, ale nie co do sposobu wyliczenia :)

@Zdziwiona

A zwolnienie dostarczyłaś w ciągu 7dni? Bo jak nie, to niestety mogli Ci za to zmniejszyć wynagrodzenie.

Aga
@Ehh

Przecież zwolnienie automatycznie idzie do firmy...

@Ehh

31 dni x 80% wynagrodzenia? Co Ty za pierdoły piszesz. Podstawą do wyliczenia L4 jest średnia z 12 ostatnich miesięcy, kwota może być różna w zależności od tego czy ktoś miał np premie, stąd kwoty różne. Ktoś na etacie czynnym etati wynagrodzenie z 0,8 etatu, ktoś na całym mcu ma 80% z uśrednionej z 12mcy stawki łącznie z dodatkami/premiami. Stąd różnice w wygrodzeniach.

@Naturka

Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacane pracownikowi za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy, pomniejszone o 13,71%. Należy tutaj podkreślić, że “za okres” a nie “w okresie” ma zasadnicze znaczenie przy wypłacaniu wynagrodzenia do 10. dnia następnego miesiąca. (usunięte przez administratora)

@Ehh

Wiesz że już od 2 lat nie obowiązuje coś takiego? L4 jest elektroniczne i jest dostarczane systemowo w ciągu 24h. Obudź się.

@Naturka

A Ty dalej swoje. Idź na 20 dni zwolnienia lekarskiego, czyli tyle ile ma etat i sobie zobacz ile wypłaty dostaniesz to się zdziwisz. Oczywiście że na chorobowym wystawionym za cały miesiąc masz płatne za każdy dzień zwolnienia w tym soboty i niedziele. Co do zasady 80% bo mówią o tym przepisy. EZLA faktycznie już funkcjonuje od jakiegoś czasu. Wyleciało mi z głowy bo nie choruje.

@Ehh

Wg Ciebie jak ktoś pójdzie na 20dni L4 to tak samo jak by pracował cały miesiąc? L4 owszem płacone jest za każdy dzień, ale liczone w ten sposób że jeśli masz średnie wynagrodzenie z 12mcy 3000zl, a miesiąc ma 30 dni to jeden dzień Twojej pracy to 100zl. Więc jeśli idziesz na L4 na 20 dni to ZUS płaci 80% z 20x100zl. Nie z całej kwoty 3000. Przestań się upierać tylko doczytaj.

@Naturka

Zmieniasz zdanie jak chorągiewka. Wyżej twierdziłaś że L4 jest od etatu płacone, później że za weekendy się nic nie dostaje będąc na L4, teraz już doczytałaś że jednak za każdy dzień i przepisujesz to co od początku mówię... Ehh...

Lulu

Tak :))))

@Ehh

Wskaż mi w moich wypowiedziach gdzie napisałam że za weekendu nie jest płacone, i że jest od etatu. Napisałam że podstawą wyliczenia jest stawka z całego etatu z 12miesiecy! Czy ja gdziekolwiek zmieniłam zdanie? Doprecyzowalam, ale Tobie ciężko zrozumieć.

@Naturka

Ty się upierasz że 20 dni z rzędu L4 to lepiej niż cały miesiąc pracujący, a ja Ci tłumacze, że mając np 3000zl wynagrodzenia, to dzieląc to na 30 dni dostajesz 80% z 2000zl. Pracując dostajesz 100% a na L4 80% a Ty dalej twierdzisz ze lepiej jest na L4. Tu się nie rozumiemy nadal.

Jedna

Dobrze że mam dzieci i na tej opiece siedzimy już 3miesiace do pracy mi się nie spieszy nie h młode pracują ;)

Nie było.

Nie było żadnych pytań.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
Katowice
Ipf Medical Sp. z o.o.
Ktoś

Obliczają wypłatę z 12 ostatnich miesięcy (opieka na chore dziecko ,L4). Oczywiście to dotyczy te osoby które są na zasiłkach. Jeśli chcecie zadzwońcie sobie do księgowości oni wam wytłumaczą jak tak zrobiłam bo także dostałam mniejsza wypłatę.

IZA

Dziewczyny ile dostałyście wypłaty po zmianie etatu? Podstawę mam 2700 i etat zmniejszony do 0.8 Coś mi się nie zgadza i chciałabym porównać zanim zadzwonię do księgowej

@IZA

W biurze mam bez zmian, etat 100 % i 5500 na rękę :)

nick
@IZA

2700 brutto to 1991 x 0,8 to daje 1592,80zł , zobacz sobie na workflow w RMUA do końca tygodnia powinno być za kwiecień.

Jaki dział?

Tajemnica :) ale na z

@korpo

Dział Z pod WW? To nie jest źle, myślałam że szef wam tam mniej płaci.

@Centrala

WW wystawia co miesiąc fakturę na 35k za swoje cudowne usługi to dział nie może słabo zarabiać ;)

@korpo

A dziewczyny z drogerii się dalej dziwią czemu pracują na 0.8 etatu :) ktoś musi na te dyrektorskie pensje zarabiać :)

Z
@korpo

Żeby ten człowiek jeszcze cokolwiek robił! On żadnej rzeczy nie potrafi doprowadzić do końca, od lat wszyscy są temu winni tylko nie on. Nie rozumiem jak firma może trzymać tak nieefektywną osobę. Jedyne wytłumaczenie że to chyba jakiś znajomy prezesów pelionu, czyt. "nie do ruszenia".

@Z

Bo to pozer jest i nic więcej :) jak zresztą większość kadry zarządzającej . Zero kultury, zero logicznego myślenia, zero empatii - typowy polski korporacyjny szczur na wyższym stołku.

Swiadoma

O jakim zmniejszeniu etatu Wy mówicie do końca czerwca? Lepiej zajrzyjcie jutro w ECP miesiąc po miesiącu do samego stycznia etaty są zmniejszone. Komu oni mydlą oczy??? Tyle miesięcy pracy za damski .uj? W okrojonym składzie bo kasy brak? Trzeba się stąd zmywać czym prędzej! Czekam na Wasze odzew... Nie dajmy się!

Xyz
@Swiadoma

Nasz ECP to tak niedoskonałe narzędzie, że tam nie da się czasowo zmienić etatów. Wprowadzone są zmniejszenia i dopóki ktoś nie wprowadzi zwiększeń, czyli planowo od 3 lipca, to będzie sobie tam wisieć 4/5 etatu.

ktoś
@Xyz

Dokładnie ;) jesli by tak było to wszyscy się zwolnią ,albo zostaną zdesperowani. I niech (usunięte przez administratora) szuka kogoś za 1500zł jak wynajm pokoju za 1000zł ,a jedzenie drogie jak nie wiem co...

Pracownica

Firma myśli, że każdy będzie się trzymał Natury bo kryzys... Najgorsza firma jeśli chodzi o podejście do pracownika. Logiczne, że wymagają od pracowników bo mają za to pieniądze... Nic w tym dziwnego, że nikt nie chce pracować i coraz więcej klientów się skarży... Zero informacji dla pracowników.

@Pracownica

Już pojawia się mnóstwo ofert pracy więc większość się zwolni z tej chorej firmy. Wykorzystywanie na każdym kroku. Tyle obowiązków za te śmieszne pieniądze. Ogólnie jak mam iść do tej roboty to mi niedobrze się robi..

@Kasia

Mi również.

Ona

Hej , czy u was po powrocie do praktycznie normalnych utargow dalej pracujecie w mega okrojonym składzie ?

Tak

POM
@Ona

a obowiązków coraz więcej... jedna na rano , druga na popołudnie...

@POM

Mamy wysokie utargi, dużo klientów którzy ciagle chcą pomocy ...dostawę po 80 koszy..puste miejsca ,inwentury co chwile ...(usunięte przez administratora)

@Ona

Dokładnie. My tak samo. I jeszcze pretensje o te zamówienia internetowe...my juz wszystkie szukamy nowej pracy bo to przesada.

Jaaa
@Ona

Tak... Skoro wrócily plany miesięczne to powinny być premie za to również .. ale nie ma na co liczyć.. A wiadomo czy dostaniemy te 1000zl na wakacje?

Ala
@Jaaa

Nie przedłużają umów, nie daja premii, do października mają być skrócone etaty więc o 1000zl na wakacje można pomarzyć....nie w tej "firmie " takie rzeczy..

@Ala

Gdzieś dziewczyny pisały ,że w mailu ( który przyszedł na pracową skrzynkę) o aneksach chodzi właśnie o ten dodatek 1000zł - firma niby nie wypłaca ,bo powinna sama 100zł dołożyć do tego (10%)....sama bym sobie dołożyła.....ale w tej firmie coraz gorzej nie ma premii ,wypłaty obcięte. Jak zmotywować pracowników???Wszyscy przychodzą jak za karę.....nic dziwnego, bo z tyłu głowy każdy ma ,że nie stać go na opłaty...

Abc

Czyli trzeba podpisać aneks tylko po to żeby nie dołożyli nam do wczasów? Czy aneks dotyczy wynagrodzenia?

Tarcza

Dziewczyny czy to prawda, że ta tarcza ma być do października??? Przez pół roku nie zamierzam robic za 1500zl...

Justyna

A skąd macie takie informacje?

@Tarcza

Z tego co mówi nasza MR to czerwiec jest ostatnim miesiącem z 0,8 etatu, natomiast kwartał kończy się w październiku, więc można mieć w obecnych miesiącach niedobory godzin , a w kolejnych dołożone te godziny .

Mela

hej dziewczyny.mam umowę do końca maja myślicie, że mi nie przedłuża? bo nawet nie mam żadnych informacji na ten temat

DOMi
@Mela

To chyba kwestia bardzo indywidualna. U nas przedluzaja 2 dziewczyna. Zadzwon do regionalnej i zapytaj, u nas tak robily.

M.

Dziewczyny, czytajcie że zrozumieniem ... wkradł się błąd. Urlop się każdemu należy, zawsze miałyśmy i będziemy miały płatne. Chodzi o dofinansowanie do wczasów, których jak widać u nas nie ma. Nie ma się czego bać. Wystarczy zadzwonić do MR ,czy kadr . Chyba że nie potraficie zadzwonić, zapytać, porozmawiać.

@M.

Nie ma i nie bylo ,ale po co to potwierdzać na piśmie skoro nigdy tego nie bylo?

Dokładnie... A może chodzi o te 1000zl na wakacje i wtedy pracodawca musi płacić 10% tej kwoty.

Jola

Dokładnie. Nie ma świadczenia urlopowego dla sprzedawcy a sobie na pewno wypłacają. A teraz pismo napisali żeby przypadkiem nikt nie wołał.

@Jola

Dziewczyny napiszcie o co chodzi z tym pismem ? Jakie nowe aneksy do wynagrodzenia? Co to za zmiany się szykują? Jestem na opiece i nie wiem co nowego nasz zarząd wymyślił. Będę wdzięczna za nowinki

Klementyna

Dziewczyny co sądzicie o nowym aneksie do wynagrodzenia? Bo ja do tej pory przecieram oczy ze zdumienia....

A co w nim napisali?

@Klementyna

O co chodzi jaki aneks do wynagrodzenia?

Aneta
@Klementyna

Jaki aneks? My nic nie dostałysmy.

Julka
@Klementyna

Może czas wybrać już ten urlop i spadać stąd. Może będą zwalniać i dlatego nie wypłacaja urlopów.... Twój pech jak nie wybierzesz a umowa się kończy.. Nie wiem co myśleć już powoli mam dość... Ciągle nam przykrocają, masakra.... Przyszło nam za miskę ryżu pracować masakra

Zainteresowana
@Klementyna

Napisz proszę o co chodzi z tym aneksem ?

10 zł

Skąd firma ma pieniądze w trakcie korzystania z tarczy antykryzysowej na darmowe rozdawanie bonów 10 zł dla klientów

Grażyna
@10 zł

Tak trudno zrozumieć, że dostawcy mogą finansować takie akcje? Nie mieści się w wyobraźni, prawda?

Hahaha
@Grażyna

Ciężko zrozumieć dostając 80% wypłaty ....

Dziwne
@Grażyna

Dziwne żeby w czasie pandemii mieli kasę na finansowanie takich akcji

@Dziwne

Mają na wszystko tylko nie dla pracowników..zresztą jak zawsze. Nie wiem z jakiej racji dostajemy 80% przy takich utargach..

@10 zł

Z 20% obciętych wynagrodzeń :)

@Centrala

Okradli pracowników to mają!

qwerty
@Abc

"Okradli pracowników"???? ty tak na serio???? Firma walczy o przetrwanie na rynku i utrzymanie jak największej ilości miejsc pracy. Nawet nie chce mi się tłumaczyć ci tego dokładniej, ale zwolnij się, proszę, nie chcę pracować z ludźmi o takich poglądach...

A co w nim napisali?

@qwerty

Ty tak na serio? Really? Firma o nic nie walczy, dyrektorzy walczą o swoje pensje i to każdym kosztem. Prędzej wycisną z firmy ostatni grosz, zamkną wszystkie dn i zwolnią cały personel NIM pomyślą o tym co się będzie działo z firmą i pracownikami.

Lala

Cześć dziewczyny coś możecie powiedzieć na temat nowej Pani menadżer A. Ziel.... czy jest spoko i jakie wrażenia?

Krysia

Jest ok, sympatyczna.

Cieżko sie dogadać....

@Lala

Mam nadzieję ,że nie długo popracuje...

Pierwszy raz zrobiłam zakupy i porażka, towar niepełnowartościowy, oczywiście mogę złożyć reklamację, ale to się wiąże z wychodzeniem z domu i marnowanie mojego czasu.

Choroba

Jestem na dłuższym.L4 ,weszłam tu po dłuższej przerwie i czytam,że (usunięte przez administratora).nie pracuje.Tyle lat współpracowałyśmy.Co sié zadziało?

Pikador

Czy ktoś wie coś o systemie agencyjnym lub o franczyzie. jak się na tym wychodzi, czy warto inwestować i ile można zarobić. W ogóle o co w tym chodzi bo jestem zielony.

AN
@Pikador

CHCESZ prowadzic „wlasna” Nature a nje potrafisz sie zapytac o szczegoly oferty czy przykladowa umowe? Skoro nie wiesz „w ogole o co w tym chodzi” to polecam sie nie pakowac a to.

Pikador
@AN

Chcę poznać opinię z pierwszej ręki, kogoś kto prowadzi Naturę, a nie suche fakty z internetu.Własny biznes prowadzę od 30 lat tylko , że spożywczy.

T.
@Pikador

Napewno dobra lokalizacja , i dużo oszczędności , bo zainwestować musisz w meble ,towar ...

@Pikador

I koniecznie zabezpiecz się w umowie na wypadek gdy nie dojedzie do ciebie towar. Bez tego centrala ci po prostu nie wyśle towaru i nie będziesz miał sprzedaży, klientów... czyli za co żyć.

homeoffice
@Pikador

Przede wszystkim umowa do dokładnej weryfikacji u prawnika + częste braki w zaopatrzeniu + słaba pomoc z centrali + nędzny system sprzedażowy.

K

Hej, mam pytanie czy dostałyście może informacje odnośnie tego że jeśli pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim i ma ciągłość zwolnienia to nie dotyczą go cięcia etatu bynajmniej do ponownego powrotu do pracy. I jak to się u was przekłada na wypłaty czy faktycznie firma trzyma się informacji które przekazuje pracownikowi.

Ktoś
@K

Też tak słyszałam, ale po piątkowej wypłacie okazało się że jednak nieprawda!

Xuza
@K

Jeżeli byłaś na l4 przed ogłoszenia obniżeń etatu to do zakończenia l4 nie moga obniżyć Ci etatu bo tak stanowi prawo. Jeżeli masz ciągłość lekarska to powinnaś dostać 80% pensji że średniej z ostatnich 12 msc. Zaznaczam że ciągłość lekarska jest wtedy gdy między jednym a drugim zwolnieniem lekarskim nie ma ani jednego dnia przerwy

@K

Żeby wynagrodzenie naliczyli od podstawy 2600 to niezdolność do pracy musiała wystąpić w miesiącu poprzedzający zamiany.

Nona
@Ktoś

Na pewno miałaś ciągłość między zwolnieniami lekarskimi? Bo jeżeli wystąpił jeden dzień przerwy między jednym a drugim l4 w (w co wlicza się dni wolne od pracy) to niestety ciągłość została przerwana ciągłość

@Nona

Rozmawiałam z kadrami i dotyczy to osób na bardzo długich zwolnieniach ,a osoba ktora wzięła l4 od poczatku marca do końca kwietnia miała obniżony etat...

K
@Ona

Szkoda że nie przekazują takich informacji pracownikowi tylko wciskają kity na temat tego że etat nie zostaje obniżony jeśli w momencie wprowadzenia nowych rozporządzeń osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim. Nic w tej firmie nie potrafi być wyjaśnione ani załatwione tak jak należy. Coraz gorzej ..porażka

Bbb

Ciekawe,czy sama sie zwolnila,czy firma.po tylu latach pracy Jej podziékowała.

Raczej firma

@Ola

Tyle lat.....

o kogo chodzi?

@ja

A....Wy....regionalna?

@Bbb

Ja jã mial tyle lat spoko była I jestem w szoku,ze ja wyrzucili...

Grażyna
@Bbb

Wszystko wiecie najlepiej. Ciekawe skąd ta pewność, że Agacie firma podziękowała, a nie, że to jej decyzja.

Miki
@Ola

No być może znalazła coś lepszego,o ile odeszła sama.

Zostaw merytoryczną opinię o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) - Łódź

• Jak się pracuje w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 386.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 357, z czego 15 to opinie pozytywne, 166 to opinie negatywne, a 176 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)