Lideo S.A.

Adres: Krzemieniecka 120, 54-613 Wrocław

NIP: 8992216249 REGON: 931902779 KRS: 0000042067

Lideo S.A.

Opinie o Lideo S.A.

JavDev

Nie byłem pracownikiem, ale opinia na temat przebiegu rekrutacji Java Developer. Firma niestety nie ma szacunku dla czasu kandydatów, może nieświadomie gdyż jest młoda. 1) Pierwszy etap - rozmowa kwalifikacyjna. Przeprowadziła ją niesamowicie sympatyczna i uśmiechnięta kobieta. Niestety nie miała wiedzy technicznej i praktycznie prosiła o powtórzenie informacji z CV. Spodziewałem się pytań/zadań technicznych oraz opisania wcześniejszych projektów. 2)Lokalizacja- Muchobór WIelki. Dla wielu osób podróż w jedną stronę zajmie ok. godziny. Ja straciłem łącznie 3h (1h w każdą stronę+czas rozmowy/czekania), a rozmowa mogła przebiec w 10min przez telefon. 3)Brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej. Dobrą praktyką jest wysłanie e-maila nawet jeśli jest negatywna. Szczególnie jeżeli na rozmowie zostało mi powiedziane, że dostanę informacje niezależnie od decyzji. Podsumowując: Pierwszy raz się spotkałem z taką rozmową kwalifikacyjną w branży IT. Wg mnie to jest brak szacunku dla czasu kandydata, żeby zapraszać na takie spotkanie. Czego firma może się dowiedzieć o moich kwalifikacjach jeżeli rozmowę prowadzi osoba z HR-u bez wiedzy technicznej? Z następnymi kandydatami proszę załatwić ten etap przez telefon jak każda inna firma.

MK
@JavDev 18.12.2018 16:51

Rada na przyszłość, podczas wymiany korespondencji na temat pierwszego spotkania, warto zapytać kto na nim będzie. Jeśli chodzi o rekrutację w firmie Lideo, mam podobne odczucia. Osobiście nie zauważyłem aby kobieta jakoś specjalnie promieniowała sympatią, była zawodowo uprzejma i to nawet z tym to nie było tak do końca. Rozmawialiśmy o Scrumie, w pewnym momencie zadała mi pytanie o inne metodyki. No to ja zapytałem a jaka metodyka ją by najbardziej interesowała. Zaatakowała mnie że to ja już powinienem wiedzieć. Ta Pani jeśli chodzi o IT to ma wielkie jajo w głowie, ewentualnie tyle co zasłyszała. Pod koniec spotkania, głośno zastanawiała się na jaki dzień ustawić mnie na następny etap, tyle wyszło z jej zastanowień, że nie otrzymałem już żadnej informacji zwrotnej, ani dziękuje, ani pocałuj nas gdzieś.

Gość

Czy ktoś się wypowie na temat pracy biurowej przy wprowadzaniu danych , ukazało się ogłoszenie , które wcześniej było ogłoszeniem PGF Urtica

W wątku o firmie Lideo S.A. w mieście Wrocław jak na razie nie ma żadnych opinii. Co się teraz dzieje w firmie?

Zostaw opinię o Lideo S.A. - Wrocław

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

Zachęcamy do podzielenia się swoimi pozytywnymi wrażeniami na temat pracodawcy.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Lideo S.A.