Opinie o Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. w Łódź

Siwy Nowy wpis

Dzień Dobry. Widzę, że są ogłoszenia na stanowisko kierowca/magazynier.. Mam spore doświadczenie w podobnej pracy. Podpowie ktoś jak to mniej więcej wygląda? Czy są 2 zmiany czy 3, bo w jednym ogłoszeniu piszą 2 a w drugim 3. Czy duża gonitwa jest? Da się wyrobić na jednej zmianie? W firmie w ktorej jeździłem nie było takiej opcji. Te 10 czy 12 h schodziło. Czy jest szansa na samochód pod dom? Czy jest normalna umowa o pracę?

Aksel Nowy wpis

Firma ok natomiast firmy ktore tam współpracują dramat w firmie sprzątającej która sprząta teren Brygadzistka pani Małgorzata (usunięte przez administratora) pracownice zastraszajac dramat kobiety boją własnego cienia są zalęknione grozi przełożonymi masakra może ktoś w końcu wzioł by za nią

As Nowy wpis

Czy firma PGF informuje o przebiegu rekrutacji uczestników? Czekam już kilka tygodni i cisza?

Honorata Nowy wpis

Znalazłam stare ogłoszenie na specjalistę ds. telesprzedaży. Ktoś się orientuje czy często na te stanowisko rekrutują i czy można się w najbliższym czasie spodziewać ofert? Wysłałabym CV z chęcią. W ogóle jakie są zarobki na tym stanowisku obecnie?

Magazynier

na 10 kazdego dnia. Rekrutacja otwarta bo " nie ma ludzi"

ile mozna zarobic ? Kierownik z " akwarium" wyswietla sobie brutto wyplaty ze najlepsi po 3000 i nawet 4000 zarabiaja. Wszystko jedno wielkie kłamstwo

logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
logo firmy Dietetyk
Radziejowice-Parcel
Rsp-Gastro Sp. z o.o.
Carmen 21

Na jakie zarobki może liczyć analityk czy specjalista ds. Cen w Łodzi? Czy jest ktoś kto ma jakieś doświadczenie w tej kwestii i może udzielić informacji ? Na ten moment zastanawiam się czy jest sens zatrudniania się i czy jest perspektywa podwyżki.

Vault Dweller

Na ten moment, podjęcie pracy w PGFie to mocno karkołomna decyzja. Od zeszłego roku nowy zarząd oraz tzw. personel zarządzający, usilnie próbują wprowadzić do firmy standardy korporacyjne, co oczywiście przypomina tragikomedię. Dominuje naczelna filozofia na górze – robić byle robić – dla dyrekcji najlepiej aby temat był łatwy, prosty i żeby można było się polansować przed zarządem wodotryskiem pomysłów od czapy. Gros tematów, które są na prawdę ważne, są pozostawiane same sobie lub w wygodny sposób spuszczane do podwładnych. Dochodzi zatem do sytuacji, kiedy pracownicy mają zlecane tematy do wykonania, których nie udało się sensownie rozwiązać przez ostatnie 20 lat działalności firmy. W przypadku nie powodzenia, rykoszetem dostaje oczywiście średni i niższy szczebel . Opinie zgłaszane przez wieloletnich, doświadczonych pracowników w zakresie palących ich problemów są marginalizowane, a nierzadko wręcz traktowane wrogo (!). Na każdym kroku wychodzi dyletanctwo, sobiepaństwo nowego dyrektorstwa i brak znajomości branży. Nowi pracownicy otrzymują lepsze wynagrodzenie niż starzy (oczywiście dlatego, że PGF jest pod ścianą), z kolei starzy pracownicy nie mogą liczyć na podwyżki, bo... firmę nie stać. Stać za to firmę na kreowanie nowych stanowisk pracy specjalistów, kierowników i dyrektorów z anglojęzycznymi nazwami stanowisk, których obowiązki są tajemnicą poliszynela. Wszyscy którzy znali realia pracy w PGFie sprzed 2017 roku, wiedzą doskonale że nigdy w tej firmie nie było dobrze. Dotychczasowi leaderzy są degradowani, zwalniani lub sami się zwalniają, bo nie można nawiązać żadnej sensownej współpracy z „górą”. Atmosfera w tej firmie wciągu roku zrobiła się nie do zniesienia, bo obowiązki zwalnianych lub zwalniających się pracowników są przydzielane pozostałym, bez jakiejkolwiek gratyfikacji. Nie znam pracownika tej firmy, który na ten moment nie rozglądałby się za inną pracą. PGF nie nie ma NIC do zaoferowania dla ludzi, którzy pracują na tą firmę. Trudno potraktować PGF nawet jako firmę „na start” – bo znających się na pracy pracowników pozostała na ten moment garstka. Może za rok dwa będzie lepiej, na razie nic nie zapowiada aby miała tam się dokonać znacząca poprawa tej chorej sytuacji.

Niedługo była
@Vault Dweller

W 100% się zgadzam. Pracownik w tej firmie się nie liczy od magazyniera po IT. Ciągle dokręcanie śruby byle wywołać stres i poczucie presji. Kierownictwo stosuje jakieś prymitywne metody rodem z lat 90 sądząc że pracownik pod presją działa wydajniej a jest zupełnie odwrotnie. Za ich niekompetencję potem muszą odpowiadać podwładni. Co ciekawe na stanowiska kierownicze ostatnio awansowały osoby którym taki stan rzeczy pasuje i uważają go za normalny i pożądany. Nie sądzę że coś się w tej firmie zmieni.

Stary pracownik
@Vault Dweller

Nic do tej pory się nie polepszyło... starych i nowych pracowników wrzucają do jednego wora, twierdząc, że każdy ma taki sam poziom. Brak podwyżek dla pracujących najdłużej... Z całym szacunkiem, ale nie skladajcie papierów do tej firmy.

jan
@Niedługo była

Wybacz ale IT to śmiech na sali, u nas jak była awaria drukarki to wezwali kierownika i informatyka firmowego, kierownik robił a informatyk stał i się przyglądał :D więc nie wiem za co płacą informatykowi

Honorata
@jan

napisz chociaz czy drukarka zostala naprawiona ? ;)

jan
@Honorata

Tak na szczęście kierownik zrobił ale byliśmy 3 godziny w plecy z robotą bo to akurat był lipiec i obu ściągali z urlopu, dobrze że obaj byli na miejscu a nie gdzieś na wakacjach na drugim końcu Polski :D

Bartosz
@jan

Ale afera z tym ściąganiem z urlopy. Niezbyt komfortowa sytuacja. Mam nadzieję że takie sytuacje nie zdarzają się tu za często.

Ola

Dostałam propozycję pracy w PGF w Łodzi do biura. Chciałabym dowiedzieć się czy premię są wypłacane co miesiąc wysokości 50%pensji????Bo stawka jaką zaproponiwali to nie wiele więcej od najniższej krajowej

@Ola

A jaką stawkę zaproponowali? I jak z tymi premiami? Dostałaś się do pracy?

Patryk
@Ola

Premie zabierają za wszystko i jest to 15%

Likower

Hej, zaaplikowałem na stanowisko magazyniera w oddziale w Gdańsku. Ktoś może poinformować jak to mniej więcej wyglada? Jak z godzinami, wypłatą i ile dni w tygodniu?

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Ha

A czy w domu wszyscy zdrowi !!! ( na głowę )

Ilona

Coś Ty, nie ma czegoś takiego jak wolna Wigilia w pgf, 2 lata temu pracowało się do 16., W ostatnim roku do 14 ale co będzie w tym, tego nikt nie wie...zresztą w tej firmie nigdy nic nie wiadomo...grafik dostaniesz kilka dni przed nowym miesiącem ...porażka! Z dala od PGFu!!!!!! Nie trać czasu i nerwów

ty
@Ilona

Proszę nie wprowadzać w błąd, w naszym PGF-ie można sobie wybrać bo zawsze co roku pytają kto chce wolną wigilię a kto wolnego sylwestra.

Tadeusz Drozda

Zapiernicz jak cholera, praca na sortowni na 3 zmiany, 6-14, 14-22, 22-6. Płacą 17 zł brutto na zleceniu. Płaca nieadekwatna do ilości obowiązków. Chodzi się średnio po 18 km dziennie. Ogólnie nie polecam jak jest możliwość pracy gdzie indziej nie wahać się tylko iść wszędzie tylko nie tu.

neverever
@Tadeusz Drozda

Co to jest 18 km ? W naszym pgfie na nockach gdzie robiło się cały czas po 11-13 h chodziło się po 45-55 km

@Tadeusz Drozda

Także zdecydowanie odradzam tam pracować nie szanują nikogo.

Tadeusz Drozda
@neverever

To chyba jakiś maraton robiliście nikt normalny tyle km nie wyrobi te jak pisałem 18-22km to górna granica więc nie wiem skąd taki wynik

Antoś
@Tadeusz Drozda

Fakt zależy od oddziału PGF i miasta, rzeczywiście nasza kierowniczka mówiła nam kiedyś że w niektórych miastach na magazynie się prawie nic nie chodzi, że są jakieś systemy taśm rozlokowane prawie przy każdym regale i pracownicy dany lek wrzucają z regału na taśmę i lek przejeżdza na taśmie przez cały magazyn a pracownik zrobi max te 15 km. Niestety w niektórych pgf-ach w Polsce jest era kamienia łupanego i po każdy towar chodzisz na pieszo po całym magazynie, oblicz sobie że magazyn ma z 80 m długości i 50 m szerokości i ja zbierając towar robiłem średnio 200 m w 4 min. Przelicz to sobie pracując po 11-13 h dziennie to ile Ci wyjdzie ?

Czy można być karanym?

@Michał

Można tam nikt niczego nie wyrifikuje☺mimo wszystko nie polecam

Sensowna
@Michał

To nie ma znaczenia,najważniejsze żebyś chciał mało zarabiać to 90% sukcesu na rozmowie

kandydatka

Firma co rusz szuka Specjalisty ds. kontrolingu. Problem jest w znalezieniu kandydata czy raczej osoba która uczestniczy w rekrutacji z działu kontrolingu boi się konkurencji?

Taki sobie
@kandydatka

Firma PGF szuka notorycznie analityków finansowych i kontrolerów finansowych. Przy tym nie bardzo potrafią określić cele tych stanowisk. Nie sadze żeby kierownik komórki bał się konkurencji. Raczej nie posiada dostatecznego budżetu na wynagrodzenia i sam jest bity po głowie. PGF schodzi powoli z rynku - trzeci rok straty, wzrost zobowiązań do dostawców i zainteresowanie UOKiK nie wróżą dobrze na przyszłość. Przyczyny Tej sytuacji są oczywiste. Powodem jest struktura holdingowa spółki Pelion, która generuje bardzo wysokie koszty ogólnego zarządu. Cały head-office, analityka i zarządzie powinny być pod zarządem Pelion, który z automatu powinien sprawować funkcje w spółkach portfelowych - a dokładniej dwóch - dystrybucja PGF i sprzedaż detaliczna - apteki. Każda powinna mieć po jednym dyrektorze / członku zarządu od spraw operacyjnych, nie zajmującym się niczym ponad wykonywanie sprzedaży. Dane finansowe ze spółek powinny być obrabiane wyłącznie na szczeblu spółki holdingowej. Przykładowo ostatnio generowana strata to był może jeden procent kosztów ogólnych, zatem to w strukturze kosztów holdingu jest źródło na wypracowanie zysku, a nie w operacjach podstawowych. Operacje są uzależnione od rynku i polityka cenowa oraz jakość obsługi tworzy się bezpośrednio w działach sprzedaży i marketingu. Jeżeli w tych centrach nie ma strat, to znaczy ze stratę generuje struktura kosztów stałych holdingu - na przykład kosztów nieruchomości, łańcucha dostaw, zarządu. I te koszty trzeba maksymalnie zredukować. Poza tym jeżeli Pelion nie będzie miał zysków i nie będzie ich przeznaczał na inwestycje także w produkcje, to losy tej firmy są już przesądzone. I żeby jeszcze dodać, jestem doświadczonym finansista analitykiem spółek, z poza PGF. Ale pierwsze co w niej widziałem to zupełnie bezsensowny system wejściowy z identyfikacją twarzy. Coś kompletnie zbędnego zwłaszcza w okresie pandemii i ograniczania kosztów i to na wejściu do biura - gdzie nawet przejścia pracowników z produkcji powinny być oddzielone bo pracują w innym trybie zmianowym. Tyle porad - nie dziękujcie, od tego są pieniądze ;-)

gość
@kandydatka

PGF publikuje sprawozdania i choć są one mocno agregowane to i tak wyglądają bardzo słabo - kapitału własnego i zapasowego nie wystarcza na pokrycie majątku rzeczowego. Bardzo wysoki udział wartości niematerialnych w majątku. Ujemne są przepływy finansowe z działalności podstawowej i inwestycyjnej, zaciemnione wydatkami na cash pooling, który niesie ryzyko podatkowe (to są operacje pożyczkowe wewnątrz spółek grupy kapitałowej), ratowane wpływami z otrzymanych instrumentów dłużnych. Strata roczna i kwartalna czyli ujemne rentowności. Cała grupa kapitałowa PGF także pokazuje naruszenie kapitału własnego. Zatrudnianie w PGF to fikcja. Ci ludzie prowadzą jeszcze rekrutacje chyba tylko dla zachowania swoich posad, bo podstawowa działalność jest nierentowna a spółka stoi jeszcze dzięki strukturze holdingowej, która jest własnie największym obciążeniem. Z czego wniosek ze zarząd holdingu nie działa efektywnie w celu restrukturyzacji biznesu. Zapewne ograniczają się do wymiany prezesów w PGF dystrybucja licząc na jakiegoś cudotwórcę? Proprok jednak nie przybywa a tylko wprowadza cięcia kosztów paraliżujące jeszcze bardziej zdolności operacyjne. Albo nastąpi sprzedaż spółki - być może dawno zaplanowana albo pójdzie w upadłość.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

To pewnie zależy od miasta. Np w Krk ludzie mogą nie wytrzymywać nocnych zmian na których nigdy nie wiesz kiedy wychodzisz do domu. Ale jak nie umiesz ,,latać,, to zwolnią cię sami.

Helena

Hej, zdania na temat pracy w tym miejscu sa podzielone, ale nie ma się co dziwić w końcu firma zatrudnia setki osób. Zastanawiam się w jaki sposób układany jest tam grafik i na ile zmian sie pracuje? Czy wiecie ile wcześniej podje sie dyspozycyjność i czy jest ona dopasowywana w 100% do pracownika?

Praca w PGF to masakra .Pani Prezes (usunięte przez administratora) wykończy wszystkich , pracownicy uciekają jak z tonącego Titanica. Zdecydowanie nie polecam tego pracodawcy!!!!

Czesław

Czyżby pracownicy zatrudnieni w firmie Polska Grupa Farmaceutyczna zaczęli się po prostu zwalniać? Tak mam rozumieć Twój wpis, który dodałeś teraz w tym wątku? Wyjaśnij mi proszę, jakie są ewentualne powody takich decyzji? Myślę, że na pewno będziesz w stanie coś napisać.

Ilona

Bardzo dobre porownanie...pgf to tonący Titanic

PS.

Od której do której są zmiany na magazynie i ile jest zmian?

Call
@PS.

W kwietniu pisali, ze 3 zmiany 6-14-22, nie wydaje mi się że coś miało się zmieniać

@Call

Ja czytałem o wersji 8-16 20-4 na innym profilu, więc dobrze by było to zweryfikować :D

Retory
@New

No to mamy sprzeczne informacje, ktoś jest w stanie potwierdzić?

@Retory

Ale skoro ktoś tam tak pisał, to w sumie po co miałby kłamać, a tutaj info z kwietnia było podane, więc może jest nieaktualne.. ciężko stwierdzić

Jola
@New

Czyli najprawdopodobniej w maju wprowadzono dwie zmiany w przynajmniej kilku, jeśli nie wszystkich oddziałach. Wygląda na to, że jeśli w ogóle będą zatrudniać, to raczej jesienią lub zimą.

@Jola

No jest taka szansa ze względu przede wszystkim na aktualną dynamiczną sytuację, nie wiadomo co będzie za miesiąc czy za dwa

Monster

Do skończenia roboty, 2 lub 3 jako na warszawie, kierat bez rozwoju

...

Przed epidemia 6-14 14-22 I 22-6. Teraz 6-13:12, 13:12-20:24, 22-5:12

.....

I na drugim dziale 2 zmiany na magazynie 6-14 I 14-22. 3 Zmiany

@Monster

W punkt ☺ i nie szanują pracowników

KTOŚ
@Retory

Zależy w jakim oddziale w Lublinie są zm. 11:00 do 19:00 i 20:00 do 4:00 i też zależy jaki humor ma ktoś kto układa grafik, bo też zdarzają się zm. od 21: do 5:00 a tak na marginesie to cuduja sami nie bardzo wiedzą Co.....

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.?

oNa

Zarobki najniższa krajowa szkoda slow premii wyrobisz 1000 zł a obetną ci do 300

gjnfnh f
@oNa

haha 300 :D w naszym pgfie pamiętam premie rzędu 5-20 zł i to po 5 latach pracy z dobrymi wynikami

Jaka atmosfera jest między działami w Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.?

Epitaf

Może nie jest tak, że każdy dział z każdym dziełem się przyjaźni, ale nie ma wchodzenia w drogę, każdy zajmuje się tym co jest jego działką i raczej nie ma jakichś niesnasek

Frost
@Epitaf

e no przy takiej liczbie pracowników to nie da się żeby każdy się z każdym przyjaźnił czy choćby nawet znał :D w końcu to duża firma jakby nie patrząc

Retort

Atmosfera pomiędzy może być, gorzej że calkowitą atmosferę psuje w warszawskim oddziale jego włodarz, a jakie cuda obiecywał i obiecuje, do polityki jak znalazł, któregoś dnia raczej na taczce wywiozą za brak kultury, szacunku do ludzi, wymuszanie i karanie to jedyna metoda jaką stosuje przez wszystkie lata swojej obecności, robi wszystko by skłócić ludzi, że się tam w zarządzie nikt jeszcze nie zainteresował, że jedna osoba psuje wizerunkowo obraz spółki tak, że nawet firmy zewnętrzne nie chcą już współpracować, a zapytajcie przewoźników współpracujących o zdanie, to dopiero historię usłyszycie z pozoru wyglądające na niemozliwe

Pyt

Gdzie znajduje się biuro PGF?

Yoko
@Pyt

przecież masz adres po prawej

Pyt
@Yoko

Czyli to jest główna siedziba i główne biuro firmy

Yoko
@Pyt

Owszem, w Łodzi jest główna siedziba, co zresztą widać na mapce na stronie firmy

hm
@Yoko

swoją drogą sporo mają tych oddziałów, ciekawe czy wciąż to się rozwija i mają w planach jeszcze poszerzenie tego, czy to już zostanie tak jak jest

Jasiek

Do magazynu szukacie tylko kierownika? Byłbym zainteresowany pracą w magazynie, ale no nie te progi :)

Majk
@Jasiek

A masz już doświadczenie w pracy na magazynie czy to coś nowego dla Ciebie

@Majk

Tak, ale nie jakieś bogate no i w branży kompletnie innej

Xyz
@Jasiek

Tylko ze z tego co slyszałem, z racji korzystania z tarczy nie mogą zwiększać zatrudnienia, więc oferty pracy mogą pojawić się dopiero we wrześniu.

Majk
@Xyz

Aha, to dlatego pewnie nie ma więcej ogłoszeń na stanowiska, to by wiele wyjaśniało

@Xyz

Rozumiem, dzięki za informacje

Robot
@Majk

To by wyjaśniało w sumie sytuacje w wielu firmach, które aktualnie nie zatrudniają, a faktycznie korzystały z takiej tarczy

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. - Łódź

• Jak się pracuje w Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.?

Kandydaci do pracy w Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.