Opinie o Future Processing w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Future Processing. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Future Processing o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Future Processing w Gliwice

Rozmowa i zadanie miały tylko jeden cel: przekonać programiste że powinien zawód zmienić. Ale nie ma tego złego. Pierwsze zlecenie i kasa z UK za mną. Pozdrawiam konkurencję :)

Kykadyn

Maglują ostro z programowania i baz danych na rozmowie kwalifikacyjnej, min. 2 godziny. Szkoda tylko że ich wymagania są znacznie większe niż to co absolwent wynosi z Polibudy. Myślę że powinno wyjechać kolejne kilka tysięcy informatyków na Zachód, wtedy może polscy pracodawcy przestaną wybrzydzać i zadowolą się tymi co zostali.

Cierpliwie

@arek Brzmisz jak osoba z działu HR ;)

cppowiec

Kiedyś brałem udział w rekrutacji jednak zniechęciłem się na samym początku. Jako osoba pracująca w tygodniu i ucząca się w weekendy nie miałem czasu na pisanie jakiś durnych programików typu paint. Istnieją inne sposoby weryfikacji umiejętności i to bardziej szanujące czas kandydata. Nie każdy starający się o pracę musi być bezrobotnym studentem. Czytam tutaj niektóre wypowiedzi na temat zarobków i trochę mnie dziwi jak nisko cenią się niektóre osoby. Jako programista c++ w trakcie studiów z 3 letnim doświadczeniem komercyjnym zarabiałem 4500 zł netto w jednej z firm Katowicach - o wiele mniejszej od FP. Jeśli na dzień dzisiejszy w FP z pięcioletnim doświadczeniem dobry programista c++ nie dostałby co najmniej 6000 zł netto to wyśmiałbym tą firmę. Oczywiście mówię o umowie o pracę.

intelegent
@cppowiec

Odpowiem na te zagadkę. Lepiej mieć więcej ludzi za średnią kwotę niż mniej za wysoką . Przy założeniu iż oferują oni w miarę "zbliżoną" wydajność , natomiast decyzje krytyczne podejmuje i tak architekt. Zwyczajnie łatwiej ich przerzucać między projektami, jak ktoś odejdzie. To że dostałeś więcej , wynika tez trochę z tego, że w mniejszej firmie nie ma takiego tyłkochronu w postaci zapasu. Faktycznie jest czasem tak iż jeden człowiek odpowiada tylko za jedną rzecz. Jednak z perspektywy pracownika i pracodawcy może to być satysfakcjonujący układ.

Future Processing prowadziła rekrutację na stanowisko CloudOps Architect. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
dev

Bazuja na studentach. Jak nie jestes studentem i chcesz troche wiecej bo masz doswiadczenie udowodnia ci ze nie umiesz. Cos sie znajdzie.

LOL

2,5 na poziomie adekwatnym? Może dla studenta bo jako osoba z doświadczeniem to za mniej niż 10k na rękę pracy bym nie zmieniał i myśle tutaj o umowie o prace (do b2b trzeba dorzucić 40%). Pracodawców i ofert jest tyle, że nie ma co iść w pierwsze lepsze miejsce. Oczywiście należy to dostosować do własnej sytuacji i możliwości.

Kykadyn

Sam nie wiem, podobno zbyt wiele wymagają od jednej osoby, od razu umiejętności projektanta, programisty i testera. Poz tym praca dłużej niż 8 godz. dziennie to u nich normalka.

jack

Omijać szerokim łukiem. Ten program co kandydat ma zrobić służy tylko do tego żeby mieli preteksty do odrzucenia oferty/obniżenia wynagrodzenia. Czepiają sie rzeczy nieistotnych. Ponadto oferty na stronie "aktualne oferty pracy" wcale aktualne nie są. Nikogo nie szukają l (chyba że starzystów z polibudy). A na rozmowe Cie zaproszą żeby się lansować jacy to są zajebiści i jaki to z prezesa wizjoner jest. Żenada.

XXX
@jack

Musiałeś kiepsko napisać skoro się czepiali. No ale spora część programistów ma się za bóg wie co a tak na prawdę ciężko o prawdziwego rzemieślnika.

Zenekowa

Jak powiedziałam ze za mniej niż 5 netto nie mamy o czym rozmawiać to Pani z HR powiedziała ze to górna granica dla seniora u nich. Pomyślałam ze mają slabych seniorów :D Na rozmowie nie pytali o rzeczy z CV tylko o to co powinnam wiedzieć wg nich. Potem zadanie miało być na 3 dni hmm to myśle 8 godzin, a tu nie 3 dni to 3 dni, ... olałam. Generalnie wszystko po to żeby zbić stawkę.

beny

Zarobki adekwatne to doswiadczenia i umiejetnosci. Jezeli jestes seniorem to na pewno dostaniesz kilka razy wiecej. Jezeli to Twoja pierwsza praca to trudno liczyc na kokosy.

tre
@beny

Future niestety jest taka sama jak 99% polskich biznesików, płaci minimum + 1 zł, tłumacząc się że zarobki zależą od doświadczenie ble ble(tłumaczenie zaniżania zarobków bez względu na kwalifikacje). Tak dla Waszej "szanownej" informacji: 1) To usługi generowane przez pracownika(ew zdolność do ich wytworzenia) skutkują płatnością klienta a nie doświadczenie albo jak komu "z oczu patrzy" czy ma "fajna facjatę" 2) Skandalicznym jest fakt że firma była w stanie stawiać nowe budynki za dużą kasę trzymając pensje pracowników na tym samym poziomie. a rozśmieszając ludzi podwyżkami 300zl i chwaląc się wzrostem xxx% Dlaczego potem zawodnik po FP u innej firmy zarabia na Silesii 2x więcej na rękę? Pazerność "polskich pracodawców" nic się zmieniła jak widać myślących że fun zastąpi płacenie ludziom normalnej kasy. Mieliście szansę być kimś więcej, a staliście się tacy jak wszyscy Wam podobni.

jak to nie ma ofert pracy? Przecież pełno ich na stronie...

SoKoMoK
@ja

Eee to jacyś popaprańcy, aż tyle wymagają i to w stopniu bardzo dobrym? Szukają ideałów, padło im na łeb, powodzenia w poszukiwaniu, hehe

a1

kiedyś było lepiej

@zorb tego Ci nie powiem, wynagrodzenie na pewno dostaniesz, ale nie wiem w jakiej wysokości. Własnie ruszył program praktyk, więc warto zajrzeć: http://www.future-processing.pl/praktyki/ a jeśli masz dodatkowe pytania, to wal tu: http://www.future-processing.pl/kontakt/

tomtom

Zatrudnianie studentów - o nie! No najgorzej to zatrudniać studentów. Najlepiej aby studenci w ogóle nie mieli szansy zdobycia doświadczenia, a pracodawcy mieli wymagania 5 lat stażu pracy i przyjme osoby młode, góra 25 lat ;D

janek

Ta firma działa jak Amway! Pranie mozgu, zatrudnianie studentów - szkoda gadać!

emacsem przez sendmail

mają stołówkę i xboxa, na kopalni mam grila i nc+ i wlasna lodówke. -50km blizej :-) (BTW chwalenie sie stolowka... to zal.pl)

Kuba

Jakie zadania domowe (miękkie, techniczne, raporty z testów, projekty TC) są dla testerów/QA podczas I etapu rekrutacji? Jak brzmią przykładowe zadania?

Nierzetelna firma, udająca, że robi coś ważnego, podczas gdy zawodzi na całej linii swoich klientów oraz pracowników. Nie polecam osobom, które chcą się rozwijać w przyjemnej i profesjonalnej atmosferze, gdyż firma chciałaby być profesjonalna, a niestety taka nie jest...

lila
@ja

@ja: Czyżby konkurencja????Komentarz o identycznej treści Twojego autorstwa znalazłam na profilu JCommerce :D Trochę słabe to :P

nowyFPowicz

Jestem nowy w rodzinie FP. Firma ma bardzo duzo zalet o ktorych duzo mozna pisac. Ale to sa benefity. Super sprawa. Poprawia atmosfere i osobiscie mi sie podoba. Jednak z podstawowych rzeczy czyli wynagrodzenia tez jestem zadowolony. Majac 5+ lat doswiadczenia w okolicach Katowic mają bardzo okej stawki. Przeszedłem do tej firmy i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście można zarabiąc lepiej w warszawie i gdzies ale liczac różnice kosztów życia. Nie zamieniłbym aktualnie tej firmy na żadną inną. Cenia sobie osoby doświadczone. Nie jest to stricte firma dla studentów. Jak cos potrzebujesz to dajesz znać i to nie jest pusta prośba. NA pewno dostaniesz odpowiedz. Jesli potrzeba jest realna i uzasadniona to dostaniesz taka pomoc.

$$$

It's all about money babe.. ;D

Zostaw merytoryczną opinię o Future Processing - Gliwice

• Jak się pracuje w Future Processing?

Zobacz opinie na temat firmy Future Processing tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Future Processing?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 8 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Future Processing
  • Bojkowska 37 A