verocargo Sp. z o. o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o verocargo Sp. z o. o.

Aktualność
Miło nam poinformować, że zostaliśmy laureatami nagrody Diamenty Forbesa 2023, które są jednym z najważniejszych wyróżnień przyznawanych prywatnym przedsiębiorcom w Polsce. Warto zaznaczyć, że otrzymaliśmy ją po raz drugi w historii działalności naszej firmy.

Jest to dowód na to, że cały czas się rozwijamy, a ciężka praca każdego członka zespołu daje wymierne efekty.

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko Referent w verocargo Sp. z o. o.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

W Verocargo Sp. z o. o. Sp. j prowadzona jest rekrutacja na stanowisko Koordynator. Zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Napisz, jak wyglądało spotkanie z przedstawicielami firmy! Twoja opinia może okazać się pomocna dla innych użytkowników, którzy rozważają zatrudnienie w przedsiębiorstwie.

jack

Nie polecam zatrudniać się w Verocargo czy Wrocław, czy Gliwice czy też Cieszyn. Mała firma a zarządzanie jak w korporacji.Pracownik jest a za chwilę go nie ma,nie mają z tym problemu. Zarobki żenujące, brak szans na podwyżkę. Ludzie na stanowiskach kierowniczych śnięte krowy. Branża TSL mało konkretni ludzie właściwie same gdaczące kury co to mają się zaprzyjaźniać z przewoźnikami. Całe to gdaczące towarzystwo mało profesjonalne. Nie żebym coś miał do kurnika ale źle to wygląda. Atmosfera w firmie taka że wymuszają na tobie sztuczny uśmiech i sztuczną towarzyskość.Nawet powiem że bardziej liczy się twoja towarzyskość niż profesjonalizm.

gość

Rozmowa kwalifikacyjna mało profesjonalna.Przyklejone sztuczne uśmiechy i mało konkretni ludzie.

@jack

Jak to jest, a za chwile nie ma? To tak szybko zwalniają ludzi? Jest chociaż jakiś okres wypowiedzenia? Wiesz czemu jest taka rotacja?

abram
@Mariusz

Odpowiadam, tak szybko zwalniają ludzi.Jest okres wypowiedzenia taki jaki w umowie. Pan właściciel zarządzi redukcję stanowisk, byle przychody za bardzo nie spadały. Nie liczą się ludzie i ich umiejętności.Z dnia na dzień można dostać wypowiedzenie,nie znacie dnia ani godziny. Bez tłumaczenia.W oczach pana właściciela jesteś NIKIM. Wypłaty marne !!!

Patka
@abram

Hmm...a często są takie rotacje i ile wtedy pracowników traci pracę? A te marne zarobki to w jakiej kwocie? :>

Anetka
@jack

A możesz powiedzieć jakie są u nich widełki płacowe? Widziałam opinie, że zarobki takie sobie, ale nikt kwot nie podaje, znalazłam też info, że pracownik na danym stanowisku może mieć dwukrotnie wyższe wynagrodzenie niż ten sam pracownik na tym samym stanowisku...w dalszym ciągu to ma miejsce? To jaką można maksymalną stawkę wynagrodzenia u nich wynegocjować na rozmowie?

Maurycy
@Anetka

Na start przygotuj się na głodową stawkę regulowaną przez ustawę. Niezależnie od doświadczenia i ilości lat przepracowanych w zawodzie dostaniesz tą samą kwotę, którą otrzymasz w każdej innej pracy bez wymaganego wykształcenia i doświadczenia. Na nowej umowie po okresie próbnym podstawa pozostaje wciąż ta sama, na pozostałą część wynagrodzenia składa się wypracowana przez dany dział prowizja.

Zbyszko
@Maurycy

Nie brzmi to zachęcająco. Powiesz chociaż w jakiej wysokości wychodzi zwykle prowizja? Nie ma oceny indywidualnych wyników w pracy tylko cały dział pracuje na dodatkowe pieniądze? Są miesiące że w ogóle nie ma prowizji?

sam Nowy wpis
@Mariusz

Verocargo ciągle szuka albo spedytora albo handlowca. Wszyscy normalni którzy nie sa zdesperowani i mają inne alternatywy już tam nie pracują. O czymś to chyba świadczy.

Nowy wpis

@sam

Verocargo stale poszukuje pracowników w związku z ciągłym rozwojem firmy.

Wiecie, czy Verocargo Sp. z o. o. Sp. j udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Gal anonim

Nie udostępniają laptopów. Do tego - jeśli nie jesteś koleżanką lub kolegą osób zarządzających oddziałem, to nawet nie udostępniają klientów ???? dno i 50 metrów szamba. Panie Adam, skoro tak Pan bardzo pilnujesz klientów firmy j wydzwaniasz Pan po byłych pracownikach, to dlaczego korzystacie z bazy klientów i przewozników osoby, która zakończyła służbę u Was? Reasumując - firma jakich wiele na rynku, 3970 brutto (!) podstawy. Resztę co sobie kto uskrobie - O ILE OCZYWISCIE JESTES KOLEŻANKĄ LUB KOLEGĄ ???? Cyrk na kółkach, nie polecam ????

Adam Sandler
@Gal anonim

science fiction comedy. I call everyone but you.

Rafał
@Gal anonim

To z premiami itp. ile wychodziło na koniec miesiąca? Przebijało się 3500 na rękę?

Gal anonim
@Rafał

Ciężko powiedzieć. W firmie jest całkowity zakaz rozmów o wynagrodzeniach wśród pracowników, pod rygorem odebrania premii całemu zespołowi. Czy coś więcej mam napisać na ten temat czy wystarczy? Dla chętnych podeślę skan umowy o pracę - jedynie poproszę maile w komentarzach. Wielki Pan Adam sponsor powinien zająć się deweleporką - nie spedycją. Nie pozdrawiam. R.

Renata
@Gal anonim

Serio? I ludzie do tego się stosują? Bo jak niby ktoś udowodni czy mówili sobie coś czy nie, to na umowie spisane tak?

@Gal anonim

Czy to prawda ze zarobki osób na tej samej pozycji mogą róznić się 2 krotnie?

Serio? A od czego to niby zależy? Bo jeśli biorą pod uwagę doświadczenie czy kwalifikacje to już w sumie byłoby jakoś uzasadnione. Tylko czy na tym stanowisku one by się bardzo różniły jakoś? Może najbardziej biorą pod uwagę staż pracy?

Aktualność

ZOSIA

NIE POLECAM, FIRMA BYLE JAKA. BARDZIEJ LICZY SIĘ KAWIARNIANA ATMOSFERA NIŻ PRACA. PRZYCHODY SPADAJĄ ,PAN WŁAŚCICIEL SIĘ DENERWUJE BO NIE WIE DLACZEGO.A JA WIEM,GDYBY SPEDYTORZY PRACOWALI TO BYŁYBY PRZYCHODY.

Józek
@ZOSIA

Co to znaczy, że firma byle jaka? Sorry ale jakoś nie mogę pojąć, co miałeś na myśli. Jak przychody firmy spadają, to ogólnie pracownicy mają z tego tytułu jakieś redukcje etatów albo zmniejszenie pensji? Tak napisałaś mało jasno, stąd bym Cię prosił o wyjaśnienie.

Jaka atmosfera jest między działami w Verocargo Sp. z o. o. Sp. j?

Maurycy

Na tle innych firm spedycyjnych pod względem indywidualnego podejścia do pracownika w przygotowywaniu do zawodu firma wypada dobrze. Od pierwszego dnia pracownik zostaje otoczony opieką zawodowców i dokładane są wszelkie starania, by merytorycznie nie odstawał. Oferowana wiedza faktycznie jest solidna, wypłaty zawsze na czas, godziny pracy ok. Natomiast pod względem decydowania o użyteczności i traktowaniu pracowników firma wypada tragicznie. Wypowiedzenia potrafią zostać wręczone z dnia na dzień, w zależności od kaprysu szefa. Spora rotacja pracowników. Firma stawia na ludzi jednocześnie nie mając do żadnego szacunku. W firmie panuje sztucznie pozytywna, wręcz fałszywa atmosfera mająca na celu stworzenie iluzji dobrych wyników. Forsowanie relacji osobistych między pracownikami i miłej, sztucznie napompowanej atmosfery jest celową, przemyślaną strategią firmy - marną wypłatę można zrekompensować sobie znajomymi z pracy i jakoś to będzie. Kierownik dopuścił do tego, by wraz z czasem jego dział przekształcił się w kółko kawiarniano-dyskusyjne, które przynosi straty, realnie pracując tylko przez połowę wyznaczonego czasu, za co do odpowiedzialności zostają ostatecznie pociągani pracownicy niepowiązani bezpośrednio. Nie potrafi stanowczo wprowadzić żadnych zmian i ograniczeń, gdyż bazuje na opinii wśród współpracowników i boi się podejmować trudne, pewne decyzje, gdyż może zachwiać to jego własną pozycją w firmie. Panuje populizm i zdanie większości, decyzje nie są podejmowane przez jedną osobę. Brakuje osób konkretnych i zdolnych do chłodnego osądu. Firmy przewozowe traktowane są przez zespół spedytorski instrumentalnie i oschle. Faktycznym szacunkiem darzone są wyłącznie osoby korzystające z usług firmy. Do firmy w godzinach pracy potrafią przychodzić losowi ludzie z zewnątrz odciągając tym samym zespół od zajęć. Pracownicy również często opuszczają miejsce pracy w ciągu dnia, co przekłada się na wyniki.

Aleksandra

Jestem bardzo negatywnie zaskoczona zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Pani, która do mnie dzwoniła, zaprosiła na spotkanie rekrutacyjne, zaproponowała termin na który wyraziłam zgodę. Wzięłam sobie z tego tytułu urlop w pracy, po czym Pani rekruter napisała mi sms-a, że skończył się proces rekrutacji i nie mogą mnie do niego włączyć. Szkoda, że na stronce nadal aktywne jest ogłoszenie. Mało profesjonalne podejście względem kandydata.

@Aleksandra

Jak ogłoszenie było aktywne to faktycznie myląca. Próbowałaś wyjaśnić zaistniałą sytuacje? Szczególnie że to rekruterka cię zaprosiła. Teraz wrzucili ogłoszenie na spedytora krajowego i międzynarodowego. Ty aplikowałaś na podobne stanowisko?

Gal Anonim

Czy to był Wrocław?

vero
@Aleksandra

Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Osoba, która była odpowiedzialna za rekrutację z premedytacją działała na niekorzyść firmy. Niestety ludzie są różni i ciężko przewidzieć, do czego są zdolni. Zapraszamy do ponownego wzięcia udziału w rekrutacji.

luna

szef - facet zupelnie bez klasy,zarobki.........dramat. Ten ASSSSSS to ładny dupoliz,pracujesz tam kolo jeszcze,premie za to dostałeś?

Adam Zieliński
@luna

Uważam, że anonimowe obrzucanie kogoś błotem powinno się ignorować ale ponieważ portal jest opiniotwórczy wyjaśniam; verocargo to prywatna firma spedycyjna. Rekrutujemy, szkolimy i dbamy o pracowników najlepiej jak potrafimy. Niestety są sytuację, że osoby nie są zadowolone z pracy u nas – zwalniają się. Są też sytuacje, że my nie potrafimy kogoś przekonać do pracy według naszych, przejrzystych zasad – wypowiadamy umowę o pracę ( podkreślam; umowę o pracę a nie umowę o przychodzenie do pracy). Opisane niżej „nękanie” byłych pracowników – to proszenie osób, które ewidentnie ukradły z firmy poufne dane w celu uzyskania korzyści u nowego pracodawcy aby tego nie robiły. Ten tzw. „ból (usunięte przez administratora) – to wyrzuty sumienia, drodzy koledzy. „Fajnie” jest brać wypłatę/ premie i jednocześnie szykować sobie tygodniami lub miesiącami grunt do zmiany pracodawcy. Szkalując firmę i próbować umawiać się z jej klientami opowiadając bajki jaki to jestem niedoceniany bez możliwości rozwoju. O ile rozwojem jest oglądanie seriali lub przesiadywanie godzinami w kuchni lub w ogrodzie w czasie pracy. Podkreślam, że absolutnie nie wymagamy aby ktokolwiek nam cokolwiek „dawał/przynosił” – szczególnie z poprzednich firm. Wymagamy jednak aby nikt niczego od nas nie wynosił. Jednym z naszych celów są dobre relacje zawodowe i osobiste z aktualnymi i byłymi pracownikami. Trudno jednak o takie relacje z wyjątkami, które tego nie chcą. Życzę dużo powodzenia ( i opamiętania niektórym) byłym pracownikom.

Jolka
@Adam Zieliński

To przesiadywanie godzinami w kuchni i ogrodzie to akurat prawda.Jestem realistką-wasi kierownicy na to pozwalają,a dla solidnych pracowników to jest akurat bardzo męczące.Zatrudniacie głównie baby i panuje niewyobrażalny jazgot przez cały dzień.Nie idzie się w ogóle skupić na pracy,opowiadają przez cały dzień o (usunięte przez administratora) maryni zamiast zająć się pracą.Mam wrażenie że stawiacie głównie na kobiety mało jest solidnych facetów,jak praca tak wygląda to nie będzie wielkich efektów.A pan panie Adamie nie szanuje swoich pracowników bo zostawia jazgoczący motłoch a usuwa z pracy solidne firmy.Dobry pracodawca powinien być dobrym psychologiem.

@Jolka

Czy to ma być merytoryczna opinia? Czy osoba tylko podszywająca się pod kobietę sądząc po szowinizmie i seksizmie w wypowiedzi, to "solidna firma"? Tylko w jednym oddziale przeważa żeńska część załogi. Można się domyśleć co to za frustrat napisał powyższy komentarz.

Anon
@Adam Zieliński

Czy mógłby Pan powiedzieć więcej jak Pan się dowiedział ze te osoby wyniosły dane a nie że klienci sami znaleźli ulubionego pracownika u konkurencji?

Iwona

Hej, mój mąż znalazł u nich ofertę pracy na przewoźnika i myśli czy aplikować. Ile musiałby w ciągu miesiąca robić tras, aby tak wyciągnąć 5 tysięcy na rękę? Czy można brać trasy weekendowe, czy jednak praca wyłącznie od poniedziałku do piątku?

M

W ostatnim czasie było wiele zwolnień w branży. Jak verocargo sobie poradziło? Czy była zmniejszana załoga?

Żenująco niski poziom przeprowadzonej rozmowy wstępnej, proponowane zarobki poniżej jakichkolwiek oczekiwań. Nie polecam.

@Gość

Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie zdecydowałaś się na zatrudnienie. Niskie zarobki często wpływają na rezygnację z pracy. Rozmawiając z rekruterami dowiadywałaś się, czy po okresie próbnym można było liczyć na podwyżkę lub dodatkowe benefity, które mogłyby podwyższyć podstawę pensji? Jak aktualnie wyglądają warunki zatrudnienia i czy coś w tym temacie się zmieniło? Czekam na Wasze wypowiedzi.

Krzysztof Kolumb
@Gość

- Jaka jest stolica Hiszpanii ? - Paryż. - A Francji ? - Rzym. - A ile chciałaby Pani zarabiać ? - No nie wiem.

YXL

TN ?

odpowiedź
@Mariusz

W tej firmie jeśli zapytasz się o podwyżkę to dostaniesz odpowiedź" "zrób więcej ładunków to wtedy więcej zarobisz"

potwierdzam

Krist
@Gość

Jeśli przeprowadzają rozmowę wstępną w taki sposób jak traktują przewoźników to się nie dziwię ze powstała taka opinia.A zarobki na poziomie oferowanych stawek transportów ?

Justyna

Pracowałam w tej firmie i bardzo sobie chwalę. Zarówno szefostwo jak i ekipa, z którą miałam przyjemność współpracować byli bardzo życzliwi. W firmie panuje super atmosfera. Dbają o pracowników. Empatia i kreatywność Pani Joli - na pewno ma to duży wpływ na atmosferę w firmie :) Szef Adam bardzo rzeczowy ale także miły i wspierający. Oboje są znakomitymi ludźmi- sami nieustannie się rozwijają, a także w pozytywny sposób rozwijają innych. Naprawdę fajna atmosfera w firmie, kierownictwo na wysokim poziomie - choć już tam nie pracuję (urodziłam dzidziusia i zmieniłam branżę) to życzę im jak najlepiej.

Justyna
@Justyna

dodam tylko, że pracowałam na stanowisku administracyjnym. Nie wiele mogę powiedzieć o dziale spedycji.

Rekrutant

„Milion” etapów rekrutacji. Na wstępie Panie rekrutujące zaznaczyły, ze mam tylko 15 min. Przez całą rozmowę stale mnie pospieszyły a cała atmosfera rozmowy wyglądała bardziej jakby spotkała się z nielubianymi koleżankami, które próbują mi dogryźć. Cała ta rozmowa była na tak niskim poziomie, wręcz żenujacym. Na moje pytanie czy w firmie istnieje system premiowania Panie odpowiedziały, ze nie bo nie ma jak premiować pracowników administracyjnych ... z takim absurdem nigdy się nie spotkałam.

Rekruter
@Rekrutant

Dziękujemy za opinię. Milion etapów rekrutacji = 2. Długość rozmowy kwalifikacyjnej najczęściej zależy od zainteresowania kandydatem i nigdy nie pada informacja o ograniczeniu czasowym. Cała rozmowa przebiega w miłej atmosferze, żeby kandydat mimo stresu mógł opowiedzieć jak najwięcej o sobie i swoim doświadczeniu. Kiedy padło pytanie o systemie premiowania odpowiedź na nie nie brzmiała jak napisał Rekrutant, bo pracownicy administracyjni są również premiowani. Za absurd uważam powyższą opinię, która jest zupełnie niezgodna z prawdą i spowodowana najwyraźniej odrzuceniem kandydata i nie zakwalifikowaniem do drugiego (ostatniego) etapu rekrutacji. Bardzo nam przykro, że po jednej rozmowie ma Pani o nas taką opinię, mamy nadzieję, że Pani kolejne rozmowy kwalifikacyjne będą trwały dłużej i będą bardziej wnikliwe. Życzymy powodzenia w znalezieniu pracy.

Czy wypłacają dodatkowe nagrody w Verocargo Sp. z o.o. Sp.k.?

odpowiedź

Nie ma, jeśli są to tylko w teorii. Kiedyś były premie uznaniowe przez chwilę ale nawet szefostwo nie potrafiło powiedzieć jakie są wytyczne aby ją uzyskać. W tej firmie jeśli coś Ci obiecają to musisz mieć to na papierze bo później często zapominają o tym, a jak im przypomnisz to twierdzą że tego nie mówili :)

Wiecie czy Verocargo Jolanta Zielińska udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Święty Maurycy

Dodzwoń się do firmy, poproś o rozmowę z Kierownikiem Spedycji i dopytaj o wszystko co chciałbyś wiedzieć. Po takiej rozmowie możesz wyrobić sobie pierwszą opinię o Kierowniku a Kierownik o Tobie. Może uda się od razu umówić na rozmowę lub przekonasz się, że nie ma sensu aplikować. Według mnie firma jest fantastyczna ale mogę nie być obiektywny.

Bartek

Jaki jest zakres obowiązków w firmie?

Jak długo trwa proces awansu w Verocargo Jolanta Zielińska?

Jan Chrzciciel

Spróbuj o tym porozmawiać w czasie rekrutacji, lub później ze swoim szefem.

Fiołkowa

Moja opinia na temat tej firmy: plusy -wypłata na czas - przyuczają do wykonywania pracy na stanowisku spedytora - atmosfera ok, wyjazdy integracyjne, szkolenia itp. minusy - niskie zarobki - system premiowy (wyzyskowy a to on głównie wpływa na wysokość pensji) - brak ścieżki awansu Jeżeli jesteś młodą osobą, bez doświadczenia, zainteresowaną branżą TSL i zaczynasz swoją karierę zawodową to moim zdaniem jest to dobre miejsce da Ciebie. Po zdobyciu doświadczenia, możesz przebierać w ofertach innych firm i liczyć na naprawdę satysfakcjonujące zarobki, nieporównywalne do tych co oferuje Verocargo. Jakie są przyczyny niskich zarobków? Moim zdaniem pierwsza to taka, że system premiowy jest tak stworzony aby werbować młode osoby bez doświadczenia, jak się godzisz na takie warunki to super a czy po pracujesz tam kilka miesięcy czy dłużej to już nie ma takiego znaczenia, odejdziesz przyjdzie ktoś inny, dostanie Twoich klientów i dalej będzie biznes się kręcił, więc po co płacić Tobie godne pieniądze? jesteś trybikiem w tej maszynie, można Cię wymienić, niestety tak to funkcjonuje. Druga sprawa, podejrzewam, że bezpośredni wpływ na stan zarobków ma również fakt, że firma się rozwija. Na inwestycje (biurowiec, siedziby ) potrzebne są ogromne pieniądze, wszystko to kosztem pensji pracowników.

Maja
@Fiołkowa

Świetnie, że potrafiłaś dostrzec zarówno plusy, jak i minusy pracy w Verocargo. Dzięki temu mam bardziej konkretniejszy obraz tej firmy. Wspomniałaś, iż to dobre miejsce pracy dla osób, które dopiero szukają swojego pierwszego zatrudnienia. A czy takie osoby mogą liczyć tam na stabilny rodzaj umowy?

Stebla
@Maja

Czy stabilny? Nie koniecznie. Umowa umową ale nawet po okresie próbnym dostaniesz np na stałe to dzisiaj pracujesz a jutro już nie - takie widzi mi się Adama. Bardzo łatwo przychodzi mu zwalnianie osób. Natomiast jak wspominała Fiołkowa to stan zarobków tyczy się tej pierwszej opinii. Jeszcze przed inwestycjami tak było. Atmosfera ogólnie jest sztuczna, niby wesoło ale nie tak kolorowo jakby się wydawało.

John D. Rockefeller
@Fiołkowa

Masterwork. Pracownicy z pensji składają się na biura. Podziwiam poziom zaangażowania. Ja tak nigdy nie potrafiłem.

Rudy

Witam proszę o informacje jak aktualnie wyglada praca w tej firmie można liczyć na stałą pracę? Czy to firma dla studentów co nie wiedzą gdzie chca pracowac? Jak z czasem pracy, nadgodziny,premia,rozwój?

Maja
@Rudy

A jakie konkretnie stanowisko pracy Cię interesuje? Wszystko jest pewnie zależne od tego. Też chętnie dowiem się czegoś o Verocargo, mam nadzieję, że ktoś odpisze.

Rudy
@Maja

@maja planuje złożyć papiery myślałem o spedycji bo są ogłoszenia a ty?

Zostaw merytoryczną opinię o verocargo Sp. z o. o. - Gliwice

• Jak się pracuje w verocargo Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy verocargo Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w verocargo Sp. z o. o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy verocargo Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w verocargo Sp. z o. o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

verocargo Sp. z o. o.