Opinie o Future Processing w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Future Processing. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Future Processing o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Future Processing w Gliwice

DEV

Indianie też byli bardzo zadowoleni z koralików, które dostawali od białych kolonizatorów.

GOŚĆ

jak ludzie narzekaja na taka firme to juz nie wiem co.. moj maz tu pracuje od 4 lat, zarabia dobrze ponad 4 tys jako QA, maja benefity, szkolenia, moze pracowac zdalnie, moga sie rozerwac w czasie pracy grajac w gry, sa imprezy pracownicze co roku, wiadomo nie jest bezstresowo ale przeciez nigdzie tak nie jest. Mimo ze na poczatek jak byl studentem zaproponowali mu niewiele, bardzo szybko potroil swoja wyplate. i warto zauwazyc ze nie jest programista, tylko pracuje w QA gdzie zarobki sa troche niższe.

DEV
@GOŚĆ

Wszystko fajnie, tylko, że stawki osiągalne dla dobrego QA to jest kilkanascie tysięcy złotych. Przy takich zarobkach to twój mąż to musi być słaby, albo firma słabo płaci.

b2b
@DEV

Dziewczyna mówi o QA nie o osobie decyzyjnej (PM, Lead QA, Senior Automotion Ing etc), więc proszę zapostuj gdzież to zwykły QA tyle zarabia na śląsku - oczywiście tylko oferty za kilkanaście tyś NETTO (bo gościu lajtowo ma 4k na rękę)?

Opinie radosnych studentów oderwanych od rzeczywistości tutaj są po prostu niesamowite. Tak, skończyliście studia lub jesteście w trakcie, więc jesteście nadludźmi. Pracodawca powinien wam płacić za sam fakt, że na niego łaskawie spojrzycie. Praca w FP to sama przyjemność, mam kilka lat doświadczenia, pracowałem w różnych firmach i dostałem dobrą kasę. O atmosferze w pracy nie ma co mówić, bo po prostu tego nie da się porównać z niczym innym. Jedno magiczne słowo: zaufanie. Pracujesz jak i gdzie chcesz, ważne, żeby robota była zrobiona, nikt nie patrzy na ręce, zawsze można liczyć na pomoc. No, ale wy, nadbogowie tego nie załapiecie, dopiero jak przewiniecie się przez parę firm zobaczycie jak to jest pięknie i kolorowo i jakie to kokosy dostaniecie :)

adam

Zdecydowanie odradzam, chyba ze wlasnie skonczyles studia i chcesz sie na chwile gdzies zaczepic zeby miec cos w CV. Jedynym plusem jest totalny brak kontroli nad czymkolwiek w zwiazku z czym mozna sie obijac do woli :)

Future Processing prowadziła rekrutację na stanowisko CloudOps Architect. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
jomis

Jasne i lody sa codziennie…o matko ale jestes naiwny albo naprawde pracujesz w dziale HR tej firmy?

jomis

Piszesz totalne bzdury kolego...a już tekst o mentorze naprawdę rozwala. Od razu widać ze masz małe doświadczenie i nic nie wiesz o rynku pracy jak i samej pracy. Przez to właśnie wiele firm upada. Nie powiesz mi chyba ze w future processing każdy robi co chce i nie ma mentorów, którzy wskazują drogę.

Ja :)

No cóż, studenci, studenciki i studenciaki są wszędzie, szczególnie tutaj, to widać. Jeśli wiesz, że po studiach tak naprawdę umiesz niewiele i chcesz się uczyć by być coraz lepszym i coraz lepiej zarabiać, to zapraszam. A jeśli oczekujesz, że po studiach pracodawca da ci 5k i będzie prosił byś dla niego pracował, to w są lepsze firmy niż FP, np. McDonalds - nauczysz się tu wielu nowych rzeczy, o których na studiach nie słyszałeś i przy okazji pokory. W FP zarobki są dobre, podwyżki regularne i poważne, a nie jakieś "wyrównania inflacji", można się dużo nauczyć, otrzymać wiele benefitów, atmosfera jest bardzo ok i nikomu nie muszę się tłumaczyć ani nikogo pytać kiedy i w jakich godzinach będę pracował. Może i zarobiłbym więcej w jakiejś korporacji pokroju IBM, ale wysłuchiwanie mądrości bufona w garniturze i jego złotych myśli oraz mentorskiego tonu mnie nie interesuje. Wolę miejsce, gdzie czuję się swobodnie i nikt mnie do niczego nie zmusza, a ja nie muszę niczego udawać.

armani

jako-taki - 2012-12-23 13:46:45 Hej, Są firmy gdzie się więcej zarabia. Są firmy gdzie się zarabia mniej. 2,5 roku doświadczenia w FP, skończone studia rok temu i na rękę mam 4k - nie zamierzam zmieniać pracy. Po 5-7 latach ludzie tutaj mają 6-7k. W FP pracuje ponad 500 osób, jakoś nie chcą odchodzić. Gdyby za mało zarabiali, firma nie miałaby ludzi. Pasja i rozwój - z boku takie teksty mogą śmiesznie wyglądać, jak się nie było w środku. Ale serio - tam jak się nie uczysz (na projekcie, szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne - w godzinach pracy, nie w domu) to nie dostajesz podwyżki. Rozwój jest doceniany w firmie, a pracownik zyskuje podwójnie. Darmowe szkolenia i nagroda finansowa za to, że jest lepszy. Są na śląsku firmy, gdzie zarobi się 9-11k po 5-7 latach doświadczenia. Trudno się tam dostać, trudno utrzymać a komfort pracy jest zupełnie inny - po przepracowaniu 5 lat zwykle i tak te osoby odchodzą do firm gdzie "da się żyć" i wracają do FP... W Fp na pewno nie zarabia się mało, z moich znajomych którzy wybrali inne firmy tylko jedna osoba ma więcej "na pasku". A ktoś kto pisze, że po 3 latach doświadczenia przyszedł do FP i dostał "kuku" bo źle go ocenili... widocznie miał 3 lata marnego doświadczenia (to że pisało się 3 lata w C,C++,C# nie znaczy że pisało się DOBRZE i zgodnie z dobrymi praktykami), albo musiał serio źle trafić (wiadomo - firma ma ponad 500 osób, zawsze można trafić na lepszego lub gorszego managera). Jak pracownik nie potrafi dogadać się z szefem lub teamem, nikt go na siłę nie będzie trzymał. Znajdzie się kilku na jego miejsce. Zgodność kulturowa i zaufanie jest istotne w pracy IT...Jakie są to firmy na Śląsku gdzie można zarobić 9-11k po 5-7 latach?

request

Myśle, że każdy kto umie choć trochę myśleć - a przecież programista to nie tępa strzała - może sobie to łatwo policzyć. FP według TOP200 miało przychodu 21 mln zł w 2011. Liczmy optymalnie, że 2012 zakończyło wynikiem 30 mln. Skoro pracuje tam ponad 500 osób to min. 100 to ludzie do zarządzania(menagers, leaders, senior), którzy poniżej 4000 netto(5500 brutto) nie zarabiają, bo niby czemu mieliby mniej. 30 mln - 7mln(zysk) - 100*5500*12(most important for FP people) = ~ 16mln. 16 mln/400/12 = 3300 brutto. Gdyby zatosować rozklad normalny to uzyskamy bardziej dokładny obraz wynagrodzeń. Nie uwzględniam tu w ogóle innych kosztów - a te przecież są: inwestycje, budynki, prąd, telefon, oprogramowanie itd itp. Więc ta średnia pewnie wynosi gdzieś w okolicach 2500 brutto. Czyli średnio ok 400 osób zarabia 2500 brutto, w najlepszym przypadku 3300 brutto - ale to jest nie możliwe.

zorro

Chyba sobie jaja robisz ;D

Chytry Pan Andrzej z Radomia

pif - 2013-01-14 08:48:15 Zarobki w firmie są na poziomie 5'000 - 15'000. Znam osoby które zarabiają około 5'000, ale znam zarabiające znacznie więcej 12'000 - 13'000 - programiści i analitycy. Podwyżki co rok na poziomie 200 - 1500, premie motywacyjne co pól roku w zależności od przychodów zespołu.Zarobki 5.000 - 15.000? Kiedy? Chyba ze po hiperinflacji w 2015 roku. Oszalales czy z policji? W FP to 7k chyba tylko sam zarzad wyciagnie. Sa osoby, ktore zarabiaja 5.000, nie ma ich wielu, ale sa z X-letnim stazem, gdzie w konkurencyjnej firmie sa w stanie wyciagnac z 30% wiecej. Na poczatek to ciesz sie bardzo jak dostaniesz 3k jako koder (jako tester z 2k). W FP nie tyle co liczy sie kasa, ale duze mozliwosci rozwoju, jakosc pracy oraz metodyki do tego dochodza m.in. darmowe szkolenia wewnetrze i wspolfinansowane zewnetrze, darmowy dostep do wielu materialow, szkolen, ksiazek itp. Trzeba samemu ocenic, co jest dla kogos priorytetem. Chytra Baba z Radomia nie pracowala by w FP, wolalaby na tasmie sprawdzac jakosc butelek Zbyszko w Niemczech, gdzie zarobi wiecej.

pif

zainteresowany - 2012-12-28 09:15:06 Hej, mam zamiar przystąpić do rekrutacji. Będę wdzięczy za info jakiego programu / zadania / mogę się spodziewać do napisania / Java / ?Dokładny opis procesu rekrutacyjnego znajdziesz na stronie firmy: http://www.future-processing.pl/career-recruitment.pl.php Możesz spodziewać się zadania adekwatnego do stanowiska na które aplikujesz

zainteresowany

jako-taki

xyz

Masz wiecej niż 2-3 lata doświadczenia i nie lubisz pracować w studenckich klimatach. Nie idź tam ;) Płacą tak sobie, ludzie bardzo ok nie licząc tych wszystko wiedzących seniorow z 3 letnim doświadczeniem co dla mnie było LOL. Bo osoby zarzadzajace nie zawsze wiedziały co i jak maja robic. Nie wspomne o pociotkowych i prywatnych znajomosciach majacych wplyw na "kariere". Jak chcesz byc ocenianym przez zultodzioba z 3 letnim doswiadczeniem, droga wolna :D

jm

Teksty PR-owe Fp ostatnio mnie naprawde rozwalaja. Tam jest rewelacyjnie, wspaniale, (usunięte przez administratora) ista atmosfera i (usunięte przez administratora) isty rozwoj. Rozumiemy przez to zatrudnianie bez umów, ewentualnei umowa o działo, zatrudnianie na lewo, klopoty z kredytem,klopoty z zakupem na raty, oczywiscie rozwoj bo sami studenci pracuja, ktorzy nie maja doswiadczenia zadnego jesli chodzi o praktyke... Sorry, ale przestancie juz z tymi bajkami!

Zygmunt

Jeszcze odnośnie faktycznych kwot zarobkowych. Jeżeli jesteś świeżakiem po/na studiach, bez doświadczenia w zawodzie, ale za to ze sporym doświadczeniem w spisywaniu laboratoryjnych sprawozdań oraz prawą ręką ambasadora wykwintnych bankietów w akademikach oraz liczysz, że od razu na dzień dobry dostaniesz 4-5 kafli jako pierwsza praca po studiach (bo inaczej to nie będziesz brudził rączek, bo się nie opyla) to możesz czuć się głęboko rozczarowany. Jako świeżak w FP imho można dostać dobrą kasę, jednak po wykazaniu się i pewnym czasie można liczyć na adekwatną sumę - są regularne ewaluacje pracowników. Jak na całkiem świeżego po studiach, rok doświadczenia jako koder miałem pod koniec 4k na umowę o dzieło, co na czynsz, waciki i gumę turbo mi spokojnie wystarczyło, każdy jednak ma swoje wymagania, potrzeby oraz opinię o cenie własnych możliwości na rynku pracy. Pozdrawiam, Zygmunt III Waza

Zygmunt

Wśród gąszcza bezwartościowych opinii dorzucę parę groszy od siebie: Pracowałem w FP jako programista aka Softłer Deweloper z uprzednio rocznym doświadczeniem jako programista C/C++/C# i zdecydowanie firmę mogę polecić. Trafiłem do ciekawego projektu, gdzie przez praktycznie cały czas czegoś nowego się uczyłem, skubiąc różne obszary projektu, a nie siedząc tylko w jednym obszarze i będąc \"ekspertem od juzer ekspiriens jednego knefla w formularzu na stronie przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego\". W firmie jest kładziony dość spory nacisk na rozwój pracowników, co było dla mnie bardzo ważne. Prowadzone są wewnętrzne szkolenia oraz wymiana wiedzy i doświadczenia pomiędzy zespołami, gdzie i przy udziale na zewnętrznych szkoleniach można nieraz liczyć na jakieś wsparcie z firmy. Godziny pracy mogą być dość elastyczne i nikt nie robi problemów przy pracy zdalnej, liczy się wykona robota oraz dobra współpraca. Początkowo firma rozwijała się głównie na ałtsorsingu, ale od pewnego czasu mają już parę swoich autorskich i ambitnych projektów, stąd i perspektywy dalszej współpracy też są ciekawe. No i oczywiście wigilia firmowa jest świetna... do momentu dopóki się studenciaki nie schleją jak świnie ;) Co do podsumowania \"czy polecam komuś pracę w FP\" to wszystko zależy czego ktoś oczekuje. Jeżeli dla kogoś ważny jest własny rozwój i doświadczenie, udział w ciekawych projektach oraz dobra atmosfera to spoko. Jednak jeżeli komuś zależy na grubej kasie to może zapomnieć i najlepiej może posłać od razu CV do jakiejś firmy IT w Luksemburgu. Zarobki ogólnie określiłbym jako dobre. Gdyby otworzyli oddział np. w Krakowie i podnieśli zarobki to z chęcią dalej bym tam pracował, bo na Śląsku to po prostu śmierdzi - całe szczęście, że główny oddział jest w Gliwicach, a nie w Bytomiu na karbiu ;) Od siebie polecam FP i pozdrawiam, Zygmunt III Waza

b

Ja - QA - 2012-07-15 14:20:05 Serio nie kumam o co chodzi wam z tymi zarobkami. Future Processing jest firmą, która zatrudnia wielu studentów. Jeżeli jakiś student mówi, że po 2 latach nie zarabia 4k i jest nieszczęśliwy.. to sory, ale pracodawca nie zapłaci Ci 4k jeżeli ciągle studiujesz, jeżeli jako pracownik jesteś \"rozdarty\" między studiami a pracą. Powiedz jak dawno temu ukończyłeś studia i ile zarabiasz? Zacząłem pracę w FP pod koniec swoich studiów, po zakończeniu od razu zauważyłem po swojej pracy, że jestem dużo wydajniejszy, lepszy, szybszy, bardziej kreatywny... bo nie muszę w pracy myśleć o laborkach i wychodzić o dziwnych godzinach na kartkówkę czy kolosa. A może jestem słaby i dlatego nie dawałem rady wydajnie pracować i studiować? Nie mnie to oceniać. Wiem, że po 1,5 roku od zakończenia studiów w FP zarabiam prawie 4k na rękę (wcześniej rok jak studiowałem, podwyżki ciekawe zaczęły się po obronie). Po takim stażu pracy wydaje mi się, że zarabiam dobrze. Świetną perspektywą są regularne podwyżki. Co 6 miesięcy pracownicy dostają podwyżki. W perspektywie kilku lat pracy daje to ciekawy zarobek. Chciałem dodać, że pracuję w FP jako QA. Podobno Developerzy mają 10-20% wyższe stawki. Jak ktoś jest dobry - dobrze zarobi wszędzie. Jak ktoś jest słaby, to do wielu firm nawet się nie dostanie. Pozdro!Wreszcie wypowiedź kogoś z wewnątrz a nie zawiedzionego kandydata.

Zostaw merytoryczną opinię o Future Processing - Gliwice

• Jak się pracuje w Future Processing?

Zobacz opinie na temat firmy Future Processing tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Future Processing?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 8 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Future Processing
  • Bojkowska 37 A