WIELTON S.A.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o WIELTON S.A.

Fryderyk

Nigdy nie było w tej firmie spokojnie, ale to co się dzieje teraz przechodzi ludzkie pojęcie. Przed świętami obniża się pracownikom wypłatę i wmawia że firma w kryzysie. Świetnie! Dba się o innych, promuje pomoc akcje charytatywne, a swojemu pracownikowi w trudnych czasach zabiera się premię na święta. Życzę tym kierownikom i dyrektorom żeby kiedyś znaleźli się po drugiej stronie.

Baro
@Fryderyk

Teraz już wiesz gdzie poszły pieniądze z twojej wypłaty.

@Fryderyk

, sytuacja, w jakiej znajduje się nie tylko nasza firma, ale cała branża transportowa, jest wyzwaniem, którego nikt nie mógł przewidzieć. Ma na to wpływ wojna na Ukrainie, przerwane łańcuchy dostaw, problemy w dostępie do materiałów. Trudne sytuacje wymagają od wszystkich solidarności i kompromisów, które pozwolą zachować nasze miejsca pracy. Rozumiemy, że podejmowane decyzje mogą budzić niezadowolenie pracowników, jednak nadrzędnym celem w tej niepewnej sytuacji jest dla nas zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i utrzymanie ich miejsc pracy. Wiele wskazuje na to, że czerwiec zapowiada się dla nas dużo bardziej pracowicie, a co za tym idzie – wrócimy do działań na najwyższych obrotach i wszystkich aktywności, które ze względu na trudną sytuację, musiały zostać odłożone w czasie. Kwestie dotyczące wysokości premii oraz zasad jej naliczania najlepiej jest wyjaśnić bezpośrednio z kierownikiem swojego wydziału. Rozumiemy Twoje wątpliwości i chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania. Dlatego prosimy, aby kierować je bezpośrednio pod właściwy adres, czyli do swoich przełożonych – kierowników, dyrektorów lub Działu HR.

Will
@WIELTON S.A.

W takim razie, pytanie czy kadra też ma obniżone wynagrodzenia na czas trudnej sytuacji ?? Chodzi o dyrektorów, kierowników i mistrzów ?? To tylko zapytanie, nic złośliwego nie napisałem...

@WIELTON S.A.

Jeśli sugerujecie, że normy są zmniejszone to wprowadzacie wszystkich w błąd. Zmniejszone są nasze pensje. Produkujemy tyle samo wyrobów za mniejsze pieniądze.

@Fryderyk

To jest Wielton. Tu, nigdy się nie szanowali pracownika szeregowego, i nigdy nie usłyszysz dobrego słowa. A ,już ,o uczciwym zarobku ,zapomnij..!! Taka jest prawda,i nic się nie zmieni.

@WIELTON S.A.

Dobre,dobre. Granie pozorów,aby skamlec o tarcze Putinowską, z powodu braku handlu ze wschodem.. Ile sobie wyliczyliscie ..??Kosztem załogi,.. Na covidzie ludzi ,kroiliscie na kasę,i to samo teraz.Jestescie Bez wstydu..!! (usunięte przez administratora) ..!!

Józek
@WIELTON S.A.

Skoro mówicie wszędzie, że z robotą jest ciężko to jaki jest powód wprowadzenia czterobrygadówki na W7 ???

Fryderyk
@WIELTON S.A.

A Ukraińcy z firm zewnętrznych dostali od kwietnia podwyżkę

Pracownik..

Krótko ,i na temat.Cała prawda..!!! Brawo..

W7
@Józek

Istotny i ważny

gość
@Fryderyk

Ponieważ firmy zewnętrzne muszą zarobić. Tak jest wszędzie. Pracowałem w Niemczech przez "firmę zewnętrzną" i Polacy lepiej byli traktowani od Niemców.

gość
@Fryderyk

tak jest wszędzie... pracowałem w Niemczech przez "firmę zewnętrzną" i Polacy lepiej byli traktowani niż Niemcy mimo, że kradli i pili w robocie. Alles zusammen, wszyscy razem, wsio...nie wiem jak to po ukraińsku.

Puti
@WIELTON S.A.

Oczywiści cos racji macie,ale jak roboty jest pełno to od was lepszych pieniędzy nie dostaniem w ramach pomocy,cieszę się że utrzymujecie miejsca pracy itp ale (usunięte przez administratora) zacznijcie szanować ludzi z produkcji. Nie tak dawno słyszałem rozmowę poza pracą w pewnej restauracji jak pewne osoby z wyższej półki rozmawiały że teraz trzeba stopniowo ucinać pensje ,żeby późnij im dać ciu więcej i bla bla. I tak w sumie jest zawsze najpierw obcinanie pensje,a późnij macie 500zl a finalnie wychodzi to samo lub 100zl więcej.

Ndw

To po co w niej pracujesz ? Tak się zastanawiam jeśli ktoś Cię nie szanuje to idzie się gdzie indziej i tyle.

TheTogira
@Will

Mistrzom też coś ucięto. Polecam się przyzwyczaić albo zmienić pracę. Jak jesteś dobry to cię wezmą od pierwszego strzała :)

TheTogira

Przyjałem się w 2017 i mi warunki pasowały. Jak mi jak przestało pasować to najpierw porozmawiałem z przełożonym(2021 rok) a jak to nie pomogło to zaniosłem wypowiedzenie(2022). Można spokojnie pominąć etap narzekania.

Ely47gr
@WIELTON S.A.

Wychodzę z wieltonu i co słyszę...dwie kobiety gadają w której ławce siądą w kościele...o 14 godzinie?...zakład pracy chronionej...dobrze że znam rosyjski

Biurowym płacą tam ponad 60pln netto na godzinę, informacja z pierwszej ręki.

B

Najwięcej wychodzi przez biuro

Bajkopisarze

Po dziś dzień zastanawiam się po kim tacy jak ty mają taką fantazję.

gosc

Gdzie jest ten Langendorf? Jakie są tam stawki? Jakie warunki pracy? Czy są rekrutację i na jakie stanowiska?

Spawacz

tak? :) to jakim cudem spawacze mają tam po 10tys netto miesięcznie? :) jesli znasz sytuację tylko ze słyszenia to się nie wypowiadaj :)

Nie do wiary
@Spawacz

Mój znajomy mówi że w langend..bez nadgodzin ma 8 tyś netto , a w wielt miał połowę tego.

Pedro
@Nie do wiary

Mi mój znajomy mówi że w lagendorfie ma 26 zł na godzinę. I to tyle

Pracownik..
@Ndw

Bo nic nie robię,i jeszcze mi zato placicie.. Pfffff. Baaahaaahaa..

Beduin

Wielton weźcie się za drogę dojazdową i parking na z2. ... Masakra jakaś. Wczoraj zostawiłem zderzak i kawałek nadkola...

Terminator
@Beduin

Wielton Wielton taka światowa firma a parking do dupy. Wiosce zabitej dechami tam gdzie kruki zawracają już mają lepsze parkingi.

sw

Dzięki czemu wyrosną na ludzi

@Beduin

Wczoraj się kolega zakopał trzeba było go wyciągać

xxx
@Beduin

z tą drogą to jest tragedia a parking też pełno dziur, nagrać i wysłać do mediów możę wtedy coś zrobią ale będzie wstyd

@xxx

Droga gminna, nie ma nic wspólnego z firmą. Miasto powinno ją zrobić.

AnnaDoZbieraniaMurzynówPoWsi
@Terminator

Wiedziałem że kroi na potęgę...narazie

Kgrzyśiu

Co się dzieje zakład zamykają

Nikiś

Zamiast narzekać na wypłaty róbmy mniej sprzętu i tyle. Jak my kasy 10 tego mamy mniej to oni też odczują. Ja tak zawsze robię po "nieudanej wypłacie " i do tej pory (usunięte przez administratora) mi zrobili. Bi kto za mnie będzie (usunięte przez administratora)

Incognito

Jakoś codziennie w wchodzę przez tą bramę i nie widzę żeby tam tych dziesięciu czekało,nawet 1 tam nie czeka.Chyba masz jakieś urojenia skoro ich widzisz.....

Proste pytanie

Mam bardzo proste pytanie do firmy Wielton, proszę potwierdzić ewentualnie zdementować. Brak reakcji będę odczytywał jako potwierdzenie. Czy to prawda, że firma płaci pracownikom z Ukrainy 500 zł dofinansowania na opłatę mieszkania jeśli mieszkają z nim jego dzieci? Dlaczego pytam, bo krążą takie właśnie wieści po mieście. Tak samo jak też takie, że polski pracownik musi odebrać dzień wolny za pracę w weekendy, a ukraiński ma zapłacone. Ale to już potwierdziło życie.

era
@Proste pytanie

Odpowiedź na twoje pytania nasila tylko konflikty. Nie bierz sie za to, na co nie masz wpływu. Ukraińcem nie zostaniesz, więc przestań mącić bez sensu i pilnuj byś ty sam jutro miał lepiej niż dzisiaj.

Baktrian
@era

Dobrze powiedziane Dziś Ukraina jutro Ty możesz potrzebować pomocy Koniec tematu

Wieton

Tak

Terminator
@Proste pytanie

Bo Ukraińcom się wszystko należy. Zapłata za pracę za nad godziny, zlecenia oraz różne dofinansowania. Przecież na Ukrainie jest wojna gdzie są ci patrioci którzy zamiast bronić swojego kraju siedzą w polce?. A tak szczerze mówiąc to 90% pracowników z Ukrainy chodzi tylko do Was do pracy aby tylko się po obijać i posiedzieć sobie na telefonie ewentualnie sobie po spać na nocnej zmianie. Aby tylko czas szybko zleciał do fajrantu. Jeszcze Ci Ukrainiec wielką łaskę robi że cokolwiek zrobi. Taka jest prawda. A takie zwykłego polaczka goni się jak psa. No szybciej i jeszcze szybciej a Ukraińcowi nikt nawet nie zwróci uwagi. Czy Wielmożny Zarząd Wieltonu może mi wyjaśnić jak to jest?. Co do zleceń to takie polaczki jak my nie po to biorą zlecenia i przychodzą na nad godziny aby później odbierać godziny i posiedzieć sobie w domu tylko po to aby zarobić. Taka prawda.

@era

Lepiej? Lepiej to już dawno temu było, a teraz jest jak widać. Mi też(usunięte przez administratora) 3 stówki

×××
@Terminator

Skoro tu nie wypłacają wynagrodzenia za nadgodziny, tylko każą odbierać wzamian wolne naczym wam bynajmniej nie zależy, to przestańcie przychodzić na nadgodziny do firmy. Proste. "Taka jest prawda" Czego nie rozumiesz?

Bo oni straszą
@×××

No nie do końca wiesz co się tam dzieje. Absencja w weekendy jest traktowana jako niechęć pracownika do pracy i jest straszenie konsekwencjami.

Boy
@×××

Dokładnie tak ,każdy mówi ,że nie płacą a jak przyjdzie mistrz i pyta czy przyjdą to bez problemu się zgadzają . Przestraszonych naród i tyle.

Czy będzie piknik? ;)

W69
@:)

Będzie

Żenua

No widzę, że kochani współpracownicy musimy chyba się wybrać do sądu pracy bo te nasze nadgodziny to chyba nie będą wypłacone. Wielton idziesz na (usunięte przez administratora) i to szybciej niż Titanik.

@Żenua

, zgodnie z Art. 151. Kodeksu Pracy, nadgodziny pracownika muszą zostać mu zrekompensowane dodatkowym wynagrodzeniem lub odbiorem dni wolnych. Przepisy KP określają dokładnie reguły dotyczące rozliczania nadgodzin. Wszyscy pracownicy Wieltonu, których dotyczą zasady odbioru dni wolnych za nadgodziny, zostali o nich poinformowani.

Tak tak 2360 to będzie dla ciebie norma Pamiętaj w przyszłym miesiącu

Nikt

Ile zarabiaja wózkowi? Czy na pierwszym zakładzie brakuje gdzieś wozkowych?

Mam pytanie do firmy WIELTON S.A., dlaczego (usunięte przez administratora) swoich pracowników (POLAKÓW!) i zabraliście ciężko zarobione pieniądze? Gdzie są NASZE premie? Jak była wyliczana wypłata za miesiąc marzec? Jakie jest Wasze wytłumaczenie? Wynagrodzenia są mniejsze w porównaniu do innych miesiący o 300zł-1000zł? Brak poszanowania dla swoich pracowników. Nie umiecie docenić tego, co posiadacie.

Art

Jeszcze raz pytam wielton. Więc tak,jak to jest z jubileuszem firmy na 25lecie? W tamtym roku miałbym bal miały być medaliki i nic mowa o zwykłych pracownikach ,bo zarząd się bawił jak to jest? Dlaczego kłamiecie ludzi nawet w takim głupim temacie,a wy liczycie na to że ludzie będąiec dobra opinie na wasz temat, zresztą w ciągu 2tugodni pracy słyszałem z 10 opcji z wolnymi dniami,tak trudno się określić co i jak???

H & E

Wielki szacun dla tych brygadzistów i przełożonych , którzy stoją po stronie pracownika , jest ich niewielu ale są !

@H & E

...ludzie są już zmęczeni wiecznym obiecywaniem o podwyżkę pensji,już odchodzą fachowcy...wyroby to tragedia...z kobietami to można robić,ale coś zupełnie innego...niemam nic przeciwko ale tak poważnie,zastanówmy się co się dzieje nie tak...firma i praca Ok ale organizacją słaba

H&E
@są

Ostatnio mają miejsce następujące sytuacje: Przychodzi mistrz na hale i mówi żeby zapisywać się na urlopy bo niema roboty, za 5 minut mówi, że nie będzie urlopów bo roboty jest dużo Po kolejnych 2 godzinach zmiana decyzji: idziemy na urlopy bo roboty bardzo malo, po czym oznajmia róbcie trochę szybciej bo roboty jest mnóstwo O co chodzi? Proszę o pomoc

Q

I tak dalej

Szanuj się sam
@H&E

Ty masz się po prostu bać, a nie myśleć jak tu walczyć o swoje. Nie ma lepszego pracownika jak pracownik zastraszony i zdezorientowany, taka nowa metoda na lepsze wyniki firmy.

Dromader
@H&E

I czego k-a nie rozumiesz. ????

H & E

Niech żyje kurów

Taka sytuacja
@Szanuj się sam

W punkt. Nic więcej dodawać nie trzeba

@Szanuj się sam

O czym wy gadacie za luty miałem 8200 na łapę a wam źle źle i mało

Myjster
@Spawacz

Słabo, co to jest 8200...

kaczor donald
@Spawacz

Nędznie. Mój syn ma więcej za samo patrzenie się w ekran laptopa w pracy.

Hehe

Co tam słychać w polu?

Mirek

Witam. Czy w firmie Wielton są wewnętrzne rekrutacje?

@Mirek

, uruchomienie rekrutacji wewnętrznej jest często naszym pierwszym krokiem, gdy poszukujemy pracowników na stanowiska inżynierskie, specjalistyczne czy nawet managerskie. Chętnie dajemy szansę osobom, które już u nas pracują, by mogły rozwinąć swój potencjał wewnątrz organizacji. Informacje o prowadzonych wewnętrznie rekrutacjach regularnie trafiają do naszych pracowników drogą elektroniczną oraz tradycyjną, poprzez ogłoszenia na tablicach informacyjnych.

Kaczorakąpielplusk
@WIELTON S.A.

...I mamy kwiecień...słuchamy więc o podwyżkach...tak jak obiecano...jak chcecie nas zatrzymać?...udawaniem że ciężkie czasy dla firmy?wojną?covidem?zamieniamy się w słuch...

Widmo

Mam pytania 1. Czy pracodawca może tak dysponować naszym urlopem i z dnia na dzień nam oznajmiać taką informację? 2. Czy biura także będą na urlopach czy oni będą mieli dużo pracy akurat w te dni i będą w pracy? 3. Ile i kiedy takie dni przewidujecie w najbliższy czasie? HR proszę o odpowiedź na pewno interesuje to większość pracowników przynajmniej na produkcji. Dziękuję

Wesoły

Witam Czy wiadomo coś na temat postojowego w okresie wakacyjnym od i do kiedy ??

Motek

Wielton ma wszędzie władze ,nawet na tej stronie . Komentarze które ukazują prawdę zostają usunięte zaraz na starcie bo prawda kole w oczy .

Wesoły

Współczuję tym ludziom to jest wielka tragedia Ale czy możecie podać w liczbach Ilu wyjechało??

Xxx
@Wesoły

Wyjechali patryioci, reszta czyli około 95% została. Chwała bohaterom.

Bravo
@Wesoły

Co za różnica ilu wyjechało już za nimi tęsknisz?

Teges
@Xxx

Reszta to patrioci internetowi????

Alien

Ciekawy jestem czy wielton jako największy pracodawca w regionie da jakieś dary od siebie, czy tylko będzie mobilizował pracowników. Informuję, że w naszych społecznościach,też organizujemy zbiórki i nikt nie musi nas do tego zachęcać.

@Alien

, nasi pracownicy są pełni mobilizacji i wielu z nich zaangażowało się w działania pomocowe dla osób przybywających do nas z Ukrainy. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, ale jako firma Wielton także podejmujemy wiele działań, aby nieść realną pomoc potrzebującym. Wspieramy naszych pracowników z Ukrainy i ich rodziny na wielu polach: udzielamy im pomocy organizacyjnej oraz wsparcia w sprawach administracyjnych. W Wieluniu pojawiły się pierwsze ukraińskie rodziny, którym staramy się zapewnić niezbędne przedmioty. Jesteśmy również gotowi pomóc w bezpiecznym sprowadzeniu kolejnych bliskich naszych pracowników do Polski, aby mogli znaleźć tu schronienie. W tym celu przygotowaliśmy mieszkania, w których będą mogły zamieszkać ich rodziny. Nasz Dział HR jest w nieustannym kontakcie z pracownikami z Ukrainy, udzielając im pomocy na bieżąco. Nie zapominamy także o innych potrzebujących przybywających do naszego kraju z Ukrainy. Organizujemy dla nich zbiórki odzieży, środków higieny, podstawowych środków medycznych i żywności, a także pomagamy w ich transporcie na granicę. We współpracy z Pamapolem dostarczymy na granicę naczepę pełną zapasów produktów żywnościowych. Dziękujemy z całego serca za niezwykle cenną pomoc, jaką niesiecie naszym przyjaciołom z Ukrainy. O kolejnych formach pomocy będziemy informowali na bieżąco.

W takim razie brawo Wielton

@Alien

Po wypłacie wiem skąd ta szczodrość

Teges
@Alien

Sama prawda a o dniu kobiet nie wspomnę

Ludczak

Nadgodziny w sobotę a odbiór dnia wolnego Należy pamiętać, że cały dzień wolny przysługuje bez względu na to, ile pracownik przepracował godzin w wolną od pracy sobotę. Jeśli wykonywał on pracę np. przez 3 godziny, ma prawo do całego dodatkowego dnia wolnego.

Janusz
@Ludczak

Słuszna uwaga,,, Dobrze wiedzieć

@Ludczak

u mnie chłopaki robią za prestiż i nie narzekają tak jak wy bidoki z produkcji

u ku ku

I tak jesteście w świetnej sytuacji. Gdybyście byli kobietami, zostalibyście zwolnieni i zastąpieni inną nacją. Zapewniam.

Pytanie do pracodawcy. Skoro, praca w sobotę jest już nie płatna,to ile dni wolnych ,mamy do odbioru za wykonywanie pracy w tym dniu...?? Pytam, ponieważ różne wersje słychać na zakładzie.

Jaki

Kodeks pracy sobie sprawdź,wielton sobie może tworzyć iluzje wewnętrznym regulaminem ale to kodeks pracy jest najważniejszy.2 dni do odbioru

Zostaw merytoryczną opinię o WIELTON S.A. - Wieluń

• Jak się pracuje w WIELTON S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy WIELTON S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 390.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WIELTON S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 324, z czego 41 to opinie pozytywne, 127 to opinie negatywne, a 156 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WIELTON S.A.?

Kandydaci do pracy w WIELTON S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WIELTON S.A.