WIELTON S.A.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o WIELTON S.A.

znajomy

W Schwarzmüllerze po ostatnich niskich notowaniach chodzą słuchy, że grupa Wielton chce ich wykupić. Słyszeliście coś o tym u siebie?

Lucek
@znajomy

Podobno w styczniu chcieli kupić austriackiego Peischl, ale coś nie wyszło, więc nie zdziwiłbym się, gdyby kupili Schwarzmullera.

Inżynier Konstruktor

Już nie ma, bo grześ z faurecii pozbierał. Teraz będzie bawił się w recykling i tytoń odzyskiwał. Na koniec roku złoży raport z odzysku na ręce minister klimatu i środowiska, a maliniak z kalksteinem odznaczą go orderem sprawiedliwego wśród narodów świata. Podobno mierne wykształcenie grzesia uprawnia go w tej firmie tylko do zbierania petów, więc nie wytykajcie mu proszę, że nic więcej nie robi.

gieroj
@Inżynier Konstruktor

który to ten grześ ?

Incognito
@gieroj

Poznasz go po tym że.chodzi i zbiera pety po halach.

ptyś
@znajomy

wiadomo coś więcej na temat akwizycji?

Dyrektor
@Inżynier Konstruktor

Bardzo proszę o usunięcie tego komentarza, gdyż godzi on w moją niepokalaną personę. Dziękuję.

Anuluj
@znajomy

Bądź poważny...z tego zakupu nic ci nie przyjdzie...nadal będziesz wiesz gdzie...pozdrawiam

Inżynier

R&D kaczka sprzedałaby własnego syna za PRESTIŻ !!!

Karol

Poproszę o opinię któregoś z kierowców.

Areczek

Inflacja szaleje? Paliwo drogie? Koszy życia rosną? Ceny metali rosną? Wielton podwyższa koszt naczep? Twoja stawka stoi w miejscu? Panie Areczku, podwyżka wynagrodzeń jest dla zarządu i kadry kierowniczej. Dla Pana jest podwyżka normy, bo już przecież miał już Pan podwyżkę wynagrodzenia z nową umową. Był Pan na L4/dostał Pan naganę, Robi krócej niż od 31 grudnia 2021, oh to nie ma Pan szans na podwyżkę. Proszę pracować szybciej za tą samą stawkę, a inflacją niech sobie Pan nie zaprząta głowy. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić nasz kochany beton w kierownictwie :) Mam nadzieję że będą państwo sobie dawać radę z ratami kredytów/życiem/wynajmem mieszkań/opłatą codziennych wydatków. Miłujmy się drodzy koledzy i koleżanki :)

Top Manager
@Areczek

Jesteś tylko zwykłym robolem łatwym do zastąpienia, więc twoja wartość wynosi mniej niż zero. Prawdziwy zysk generują osoby kierujące firmą i im należą się pieniądze.

Mariusz
@Top Manager

Pełna zgoda. Realia są takie, że szeregowi pracownicy produkcyjni i biurowi zawsze byli i będą łatwymi do zastąpienia zasobami. Są to zawody trywialne, niewymagające prawie żadnego umysłowego wysiłku i na rynku zawsze będzie panowała nadpodaż takich pracowników, których to później można wybierać i zatrudniać za najniższe stawki. Po drugiej stronie barykady znajdują się doświadczone osoby, które swoje doświadczenie budowały zarządzając zespołami. Takie osoby są realnym motorem napędowym firm i tylko te osoby zasługują na wysokie wynagrodzenia.

Tak niestety jest
@Top Manager

Niestety ale taka jest smutna prawda. W tym kraju jest tak to urządzone że pieniądze będziesz miał dopiero wtedy kiedy założysz własną działalność i zaczniesz działać na własną rękę. Pracując na etacie u kogoś niezależnie od tego czy jest to wielka firma jak ta czy jakaś mała firemka typu "krzak" gdzieś za drzewem jako robol nigdy nie zarobisz godziwych pieniędzy. Przepracowałem już prawie 20 lat w wielu miejscach i kilku branżach i wszędzie jest tak samo.

kiero
@Mariusz

W większości zgodzę się z przedmówcą, ale szeregowi pracownicy produkcyjni i biurowi o niższych kwalifikacjach niż osoby zarządzające też co nieco wnoszą do firmy, więc jakieś niewielkie symboliczne podwyżki rzędu 2% też im się należą.

Kij
@kiero

Co to jest 2% przy inflacji 20 %? A no właśnie nic . Tylko poczekajcie na okres grzewczy, wystarczy popatrzeć na ceny węgla ,gazu ,prądu . Firma podniosła marżę na produktach bo oczywiście materiał jest droższy ,ale nikt nie pomyślał o tych zwykłych pracownikach którzy muszą utrzymać rodziny .Prezes sobie zażyczył oszczędności na swoje urodziny bo będzie budował hotel ze spa ,także ma gdzieś pracowników .

Baczek
@Mariusz

To ja proponuję zwolnić wszystkich szarych pracowników i zatrudnić nowa ekipę i wtedy będzie widać ile potrafią te osoby z hal , a te wielkie umysły pokażą im co i jak dostaną przecież rysunki są takie ,że każdy się połapie to coś stworzą.

Realista
@Mariusz

Tylko dlaczego te "motory napędowe firmy" zmieniają się szybciej niż u zwykłego pracownika skarpetki? Ano dlatego, że pojęcia nie mają o tym, w czym pracują. Owszem na symulatorze komputerowym wszystko im wychodzi, ale w realiach tej firmy ta ich wiedza nie jest funta kłaków warta. A szeregowy pracownik musi borykać się z błędnymi decyzjami takich "motorów", realizując jednocześnie nałożony przez zarząd plan. Dlatego inwestycja w szeregowca powinna być priorytetem dla firmy, "motorów" ci u nas dostatek ????

Alien
@Top Manager

Taki jesteś dobry? To dlaczego pracujesz u kogoś a nie masz własnej firmy, może dlatego że pracę dostałeś po protekcji a teraz się wymądrzasz i obrażasz innych

Robotnik
@kiero

Panie kierowniku 2 % podwyżki wystarczy, my sobie dorobimy np.na weselu i nie tylko jak się jakaś wolna sobota lub niedziela trafi, na opał i cukier zarobimy .Wszyscy będziemy szczęśliwi i pelni energii

Negatywne komentarze o tym garażowym kolosie na glinianych nogach są sukcesywnie usuwane. Cenzura i propaganda większa niż w zsrr.

Mongoł

Co się dziwić jak nawet ludzi przełożeni w pracy nie słuchają ,a oni chcą żeby pracownicy ich słuchali ,za co ,za tą najniższą krajową i obcinanie premii za byle co .

DX/2

A niby jakie mają być te komentarze?. No i z czego ludzie mają się cieszyć?. Może powinniśmy się cieszyć z 5% podwyżek kiedy opłaty za energie elektryczną ponoć idą w górę o 300% a to wiąże się z wyższymi kosztami żywności i innych artykułów .Życia codziennego. Brawo oby tak dalej Wielton...

@DX/2

Ale zakładowi też wzrastają koszty prądu i inne! Nie tylko pracownikom. Mogli nic nie dać. Przeżyją bez ciebie.

Meble
@inni 5% nie majo

Jeżeli przedsiębiorcom wzrastają ceny prądu i inne jak piszesz,to on sobie to odbierze bo wzrośnie cena jego produktów, A robolowi co chwilę podnoszą normę, temu niestety nie jest dane , nie mówiąc o inflacji

@inni 5% nie majo

Ty i my wszyscy na pewno dostaniemy podwyżkę o 50% - 100% ale normy. Kasy 1% - 5%.(usunięte przez administratora) Cieszycie się?... .

@Meble

Jak wzrośnie cena produktów, to zmaleje popyt, w efekcie zmaleje zysk, a co za tym idzie trzeba będzie ciąć koszty, a co najszybciej zrobić - obcinając liczebnie załogę. A ty i twoi koledzy nie dbacie o zwiększenie zbytu na arenie międzynarodowej. W dodatku jojczycie tutaj na tych, co dbają

Hirek
@Mongoł

Prosimy też o wodę niegazowaną na halę, nie wszyscy lubią gazowaną, w naszym kraju jest to dziwny stereotyp, że woda musi być gazowa.

Hirek

Na korzystanie z WC- ta też musimy zasłużyć, Na razie mamy wybudowane WC bez odplywów, ale cieszymy się że jest.

Meble

Wszystko robimy szybko i dużo, dużo, a mistrz spawalni i tak na koniec zmiany mówi : dlaczego tak mało , szybciej się już nie da to nie wyścigi. Ale niema się co dziwić jeśli kilku spawaczy na zmianie piilnuje mistrz i brygadzista, a takie stanowiska przecież generują koszty.

Czy ktoś z managementu poleciał?

V

Wszyscy pajechali do okopow i teraz sam pracuje za caly oddzial. Pulpeciki chetnie przyjme w imieniu towarzyszy.

Podwyżki na poziomie 5% od stawki zasadniczej ŻENADA Idźmy dalej zadowolenie pracowników na poziomie 55% i wynik się poprawił o 5 % w sklai do ubiegłego roku KTO W TO WIERZY W tamtym roku podwyżki były odwołane to w tym roku WYPADAŁO by się przyczynić i naprawić swój błąd... W Tym zakładzie lepiej jest zwolnić dobrego pracownik i poszukać innego bo poco dać komuś podwyżkę godna za pracę która tutaj się wykonuję,skoro można zatrudnić człowieka z ulicy.Ten nowy zarząd to jakaś totalna klapa w tym okresie mamy więcej osób do zarządzania niż do pracy.A jakoś nic w kierunku usprawnienia pracy się nie dzieje oprócz (usunięte przez administratora) pomysłów z elektro zamkami na szatni czy to przedszkole????

inni 5% nie majo

Dlaczego prywatny zakład ma wam dawać jakąkolwiek podwyżkę płacy? Bo chcecie? A i tak wam mało? Przecież znacząco wzrosły koszty materiałów. Przecież zmniejszył się rynek zbytu.

Nikt

Dlaczego zabieracie urlopy za dni w które są odwolywane zmiany? A jak ktoś będzie chciał urlop który mu się należy to co?

Hu
@Nikt

Te 4 brygadówka się nie sprawdzają, skoro jesteśmy zmuszani do urlopów w weekendy. Paradoksalnie mistrzowie i brygadzisci się bronią żeby nie wrócić na 3 zmiany, bo będą musieli co niektorzy z nich pożegnać się z kamizelkami i wrócić do parteru.

Alien
@Hu

Nikt się nie broni przed przejściem na trzy zmiany, paradoksalnie jeśli już to tacy jak ty. Jednakże z tymi urlopami to się z tobą zgadzam, o (usunięte przez administratora) rozbić ten cały ich system, a i dodatku żadnego też nie macie, papier wszystko przyjmnie. Jeśli chodzi o mistrzów i bryg to oni nie mają nic do gadania w tej sprawie, są takimi samymi pionkami w tej firmie jak ty.

Hu
@Alien

Też się z tobą zgadzam, że żadnego dodatku nie ma za ten system ,,4" To tylko na papierze

Paweł żubr

Czy są planowane jakieś zwolnienia z pracy wśród pracowników biurowych?

H
@Paweł żubr

Nie , bo oni są bardzo potrzebni w firmie

Aneta

Jesteście pewni że tylko kawę piją? Przecież po coś są w pracy.

W7

Kolejne dni przymusowego postojowego w zakładzie. Proszą niech zakład kadry przypomną ile to dni należy do dyspozycji pracodawcy z urlopu pracownika? A czy biura też mają wolne- postuj? Czy może natłok zadań Pozdrawiam

Parostatkiem piękny rejs
@W7

Pracują normalnie laptopy i fotografy

biurowa
@W7

biura też miały przymusowy urlop

Lucjan

Czy tylko mi się wydaję, że to świetna firma na nową hossę? Przejmuję konkurentów, zwiększa wolumeny sprzedaży oraz produkcji oraz zdobywa coraz większe udziały w rynkach na których działa. Wiadomo, że teraz jest ciężko firmom value które działają na niskiej marży, bo jest wzrost zapotrzebowania na kapitał przez rosnące ceny komponentów czy na wzrost kosztów pracy, ale koniec końców, przez zwiększające się udziały w rynku oraz budowanie coraz to bardziej specjalistycznych naczep transportowych marża wzrośnie co spowoduje przy wysokim wolumenie sprzedaży coraz wyższe zyski. Ktoś potwierdza moje przypuszczenia czy jestem w blędzie?

Pracownik..
@Lucjan

Przestań się kompromitować..

Ely47gr

Zabolało

Wa-wa

komunistyczna UE wymyśla bardzo kosztowne pakiety klimatyczne które zabijają gospodarkę, staniemy się skansenem , Rosja morduje ludzi w innych krajach, więc tam nie będzie eksportu . Gdzie chc ekesportować towary Wielton i rozwijac się ? do rozwijajacej się Azji będzie nieopłacalne ,może do Afryki ? to nie usługi informatyczne które można sprzedawać na całym świecie.Produkcja w UE może zniknąć całkowicie na skutek coraz droższych cen energii

Solar

Chcecie może zostać nadgodziny ? ,bo na spawalni jest dużo roboty, a nas nadzorujących jest jeszcze więcej i niema kto robić

@Solar

Wszyscy rządzą a robić nie ma komu. Gdzieś to już słyszałem... . Buhaha...

Rydzyk
@Solar

Pracowałem w tym raju na ziemi 14 lat Polecam wszystkim pracę w tej najlepszej firmie na świecie

Tom
@Rydzyk

I dlaczego już nie pracujesz? Zwolnili cię czy sam odszedłeś?

Kameleon

Witam. Ja z pytaniem do zarządzających działem W7 dlaczego została wprowadzona produkcja na 2 zmiany i robienie po 15 sztuk skoro można było zostać przy 3 zmianach w okrojonych składach bo i tak część pracowników została przeniesiona na inne działy bądź całkowicie (Ua firma zewnętrzna) zwolniona a teraz jedna ze zmian ma pracować po 10 godzin żeby narobić ram na inne działy (kto tam pracuje wie co mam na myśli). Gdzie sens i logika

Lolek
@Kameleon

Taka jest prawda ,ale pisanie tego tutaj nic nie da ,skoro ludzie się boją odezwać na zebraniach a za plecami obgadują i jacy to nie są z nich chojracy .

Człowiek z miasta
@Kameleon

Pytanie zupełnie nie na miejscu. Wiesz że Twoi koledzy oddelegowani na inne działy chętnie by się z tobą zamienili

Bolek
@Lolek

Nikt się nie odzywa, bo zebrania są organizowane na hali w hałasie, mało kto słyszy prowadzącego i odwrotnie. Przekrzykiwanie się w hałasie traci sens formy zebrania.

@Bolek

Masz racje. Czemu zebrania nie są organizowane w jakimś neutralnym pokoju tylko na hali? Przecież wiadomo że tam się trudno dogadać. Nie można zaproponować innego miejsca?

ty

A ty jak pracujesz?

...
@ty

Nocki od stycznia...codziennie...

Parking i droga dojazdowa przy zakładzie numer 2 to jest średniowiecze, niech sie za to wezma bo można urwać koło :D

Rea

A w której firmie tak nie jest? Rząd też cię tak traktuje.

Młody m

Według mnie stawki powinny być ustalane w zależności od doświadczenia i zajmowanego stanowiska . Dokładniej ujmując dajcie zarobić godne pieniądze to i pracownik się wykaże ,jak to mówią jak dbasz tak masz . Szkoda bo ja sobie chwale prace w wieltonie chodź pieniądze fakt nie były rewelacyjne ale tez nie były najgorsze co do mojego stanowiska pracy .pracownik powinien być pierwszy w kolejce a jak się doceni człowieka to wtedy można powiedzieć ze firma jest bogata ...bo ja stać żeby zapłacić godnie za prace

wincyj piniondza
@Młody m

I młody i naiwny. Choć chciałby nie. Firma jest bogata, gdy osiąga duże zyski jak najmniejszym kosztem. A pracownik to koszt. W dodadtku stały koszt. Nie ma w firmie stażowego? Np. 1% więcej co roku i potem jubileuszówek? To źle? Przecież młody pracownik ma więcej siły i energii, zapału do pracy i nieraz robi 2x tyle co ten zasiedziały. Wystarczy go odpowiednio wcześniej wyszkolić na zastępstwo i może się szybko okazać, że zrobi to samo podobnie, ale za niższą pensję (mniejszy koszt).

Incognito
@wincyj piniondza

Hahaha ,,to samo a nawet więcej" pffff masz fantazje widzę.Myszlisz że jakieś krótkie szkolenie nauczy młodego tego co potrafi pracownik z wieloletnim stażem ???Myslisz że taki młody przyjdzie i będzie chciał robić za byle jakie pieniądze??? Teraz każdy chce dobrze zarobić,wyszkolisz go a jak mu będziesz słabo płacił to cię oleje i pójdzie gdzie indziej i twoje szkolenia pójdą psu w du..

Tempy

Brawo Wielton, oby tak dalej. Zarząd rozbudowany jak lotnisko w Radomiu

Zostaw merytoryczną opinię o WIELTON S.A. - Wieluń

• Jak się pracuje w WIELTON S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy WIELTON S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 390.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WIELTON S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 324, z czego 41 to opinie pozytywne, 127 to opinie negatywne, a 156 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WIELTON S.A.?

Kandydaci do pracy w WIELTON S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WIELTON S.A.