Masażysta to zawód, który coraz chętniej wybiera wielu młodych ludzi. Jak zostać masażystą i ile zarabia osoba na tym stanowisku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Jak wygląda praca masażysty?

Wiele osób zastanawia się, na czym polega praca masażysty. Do obowiązków zawodowych osoby na tym stanowisku należy wykonywanie masaży dopasowanych od typu schorzenia czy stanu pacjenta. Wśród nich wymienia się masaż izometryczny, sportowy, relaksacyjny, leczniczy, klasyczny oraz drenaż limfatyczny. Rolą masażysty jest również wyjaśnienie pacjentom sposobu wykonywania ćwiczeń w czasie rehabilitacji. Poza tym, masażyścy zajmują się obsługą sprzętu medycznego, który jest używany podczas zabiegu.

Zobacz również: Technik masażysta: czy warto?

Masażysta – kto może nim zostać?

Osoba, która chce zatrudnić się jako masażysta, oprócz posiadania specjalistycznej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, powinna być sprawna fizycznie i zdrowa. Praca masażysty wymaga siły i wielogodzinnego stania, dlatego nie każdy będzie mógł  nim zostać. Silne ciało, zdrowy kręgosłup i brak problemów zdrowotnych to najważniejsze predyspozycje fizyczne w tym zawodzie. Masażysta musi mieć w pełni zdrowe dłonie, nie mogą być one podatne na zwyrodnienia. Oprócz umiejętności zdobytych podczas nauki masażysta musi być obdarzony wrodzonymi cechami charakteru. Powinien być osobą życzliwą o wysokiej kulturze osobistej oraz empatyczną, co pozwoli na dobre relacje z klientami, a w następstwie również polecenia.

Ile zarabia masażysta?

Czy praca masażysty jest opłacalna? Średnie wynagrodzenie osoby na tym stanowisku wynosi 2 600 – 3 900 złotych brutto, w zależności od miejsca zatrudnienia i wykształconej specjalizacji oraz doświadczenia. W obecnych czasach, kiedy społeczeństwo uprawia różnego rodzaju sporty oraz świadomie interesuje się zdrowym trybem życia, zdobycie zawodu technika masażysty może dać nam nie tylko wiele możliwości zatrudnienia, ale też szansę na rozwój zawodowy. Masażyści z bogatą praktyką chwalą swoją profesję. Zwykle pracują w kilku miejscach, wykonując też masaże prywatnie we własnym gabinecie.

Gdzie może pracować masażysta?

Masażysta może pracować w licznych placówkach medycznych i kosmetycznych, na przykład:

  • szpitalach,
  • przychodniach,
  • klinikach,
  • ośrodkach zdrowia,
  • sanatoriach,
  • ośrodkach rehabilitacji,
  • gabinetach odnowy biologicznej,
  • salonach masażu,
  • salonach  kosmetycznych,
  • SPA.

Wiele z osób na tym stanowisku zakłada również własny gabinet masażu. Dzięki temu osiągają oni większe dochody oraz mają poczucie niezależności.

Jak zostać masażystą?

Wiele osób zastanawia się, jak zostać dobrym masażystą. Najlepszym sposobem jest zapisanie się do szkoły policealnej na kierunek masaż z rehabilitacją. Program kształcenia uczestników zajęć skupia się na zdobyciu wiedzy teoretycznej z zakresu anatomii i  fizjologii człowieka, podstawowych pojęć z dziedziny fizjoterapii oraz zagadnień prawnych i ekonomicznych. Istotnym punktem zajęć są przygotowania praktyczne do zawodu masażysty. Umiejętność wykonania poszczególnych technik masażu – klasycznego bądź sportowego – nie tylko pozwala klientowi zrelaksować się i odprężyć, ale również może pomóc przy niektórych problemach zdrowotnych.

Słuchacze w trakcie zajęć korzystają z profesjonalnego sprzętu, m.in. marki Habys: klinów, wałków, materacy, łóżek do masażu, drabinek i innych. Wykładowcami są wykwalifikowane osoby, które na co dzień pracują w zawodzie.

Dwuletnia nauka kończy się egzaminem. Absolwent Szkoły Policealnej GoWork.pl otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikację K1, czyli świadczenie usług w zakresie masażu (MED.10).

Szukasz pracy jako masażysta? Sprawdź masażysta: oferty pracy na naszym portalu!

Oceń artykuł
0/5 (0)