Gabinet masażu to dochodowy interes, który przyciąga sporą liczbę klientów. Ciekawa forma relaksu połączona z dbaniem o zdrowie to dobry pomysł na biznes. Jak otworzyć gabinet masażu? Poznaj najważniejsze przepisy dotyczące takiej działalności i sprawdź, ile kosztuje własny gabinet masażu. Zarobki masażysty są naprawdę satysfakcjonujące!

Jak otworzyć gabinet masażu?

Otwarcie dochodowego biznesu wymaga wielu przygotowań. Gabinet masażu to ciekawy pomysł na własną działalność gospodarczą. Na początku należy ułożyć dobry biznesplan i zdobyć wiedzę na temat takiego przedsiębiorstwa. W co należy wyposażyć lokal? Jakie są podstawy prawne i wymogi sanepidu? Sprawdź najważniejsze informacje i zacznij spełniać marzenia o własnym gabinecie masażu. Zarobki właścicieli takiego biznesu są imponujące!

Gabinet masażu a wykształcenie

Podczas zakładania własnej działalności ważna jest wiedza merytoryczna. Kto może założyć gabinet masażu? Czy do założenia takiego biznesu niezbędne jest ukończenie studiów? Okazuje się, że nie! W zawodzie masażysty najważniejsze są umiejętności i wiedza dotycząca anatomii człowieka. Wiele profesjonalnych szkół masażu oferuje szkolenia w tym kierunku i kursy doszkalające.


Myślisz o karierze masażysty i założeniu własnego gabinetu? Sprawdź koniecznie -> Technik masażysta: kurs


Gabinet masażu: w domu czy w lokalu?

Niezależnie od tego, czy planujesz otwarcie gabinetu masażu w domu, czy w wynajętym lokalu, musisz spełnić wymogi sanepidu dotyczące przygotowania odpowiedniego pomieszczenia. Oprócz dostosowania przestrzeni, trzeba zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Stół do masażu, ręczniki, prześcieradła i wałki rehabilitacyjne to podstawa wyposażenia salonu masażu.

Czy opłaca się inwestować w profesjonalne przyrządy? Tylko odpowiedni sprzęt jest w stanie zapewnić klientom komfort, dlatego zdecydowanie warto kupić dobre wyposażenie, które przez lata będzie służyć w twoim gabinecie.

Jak otworzyć salon masażu relaksacyjnego?

Jeżeli główną ofertą w twoim gabinecie będzie masaż relaksacyjny, to warto zadbać o odpowiedni wystrój lokalu. Jak urządzić gabinet masażu i sprawić, by klienci czuli się w nim błogo? Kuszące zapachy olejków eterycznych, kojąca muzyka i ciepłe wnętrze wpływają relaksacyjnie na zmysły klientów. Istotne jest dobre oświetlenie i kolor ścian. Wariant monochromatyczny i stonowane barwy to najlepszy wybór.


Przeczytaj również: Czy warto zostać technikiem masażystą? Zarobki, przebieg nauki, perspektywy


Jak założyć mobilny gabinet masażu?

Jesteś cenionym masażystą i chcesz zacząć przygodę z własną działalnością? Na początku warto pomyśleć o przenośnych usługach masażu, aby uniknąć dodatkowych kosztów utrzymania lokalu. Jak założyć mobilny gabinet masażu? Najważniejsze są: zakup profesjonalnego przenośnego stołu do masażu i własny samochód. Zareklamuj swoją działalność w internecie! Załóż własną stronę internetową lub profil firmowy w mediach społecznościowych, aby nowi klienci mogli łatwo namierzyć cię w sieci. 

Własny gabinet masażu – zarobki

Jak otworzyć gabinet masażu, by przynosił spore zyski? Warto wybrać korzystną lokalizację i zadbać o szeroki wachlarz usług oferowanych w salonie. Duży wybór dostępnych masaży i profesjonalne podejście masażysty są dla klientów kluczowe. Zarobki w dużej mierze zależą od renomy gabinetu. W Warszawie taki salon potrafi wygenerować przychody w granicach 10-15 tysięcy miesięcznie! Natomiast w mniejszych miastach masażyści są w stanie zarobić ok. 3 – 5 tysięcy w ciągu miesiąca. Oprócz odpowiedniego przygotowania merytorycznego, należy poznać tajniki skutecznego marketingu i reklamy, które pomogą w pozyskaniu większej liczbę klientów. Bez względu na to, czy chcesz oferować masaż relaksacyjny, czy myślisz o założeniu gabinetu masażu leczniczego – wymogi sanepidu muszą zostać spełnione.


Zobacz także: Kontrola sanepidu. Jak się przygotować?


Gabinet masażu: czy to się opłaca?

Jakie są podstawy prawne do założenia gabinetu masażu? Nawet ustawa wymagająca od masażysty posiadania odpowiednich kwalifikacji nie zmieniła wiele w zainteresowaniu tym zawodem. Wciąż jest to jedna z najtańszych opcji na założenie własnej działalności gospodarczej. Nie brakuje również pracy dla masażystów, szczególnie w szpitalach i w publicznych ośrodkach zdrowia. Najprościej usługi masażu oferować w domu klienta. Zaaranżowanie samodzielnego stanowiska nie powinno przekroczyć kwoty 3000 złotych.

Jak otworzyć gabinet masażu? Przepisy

Jak założyć własny gabinet masażu zgodnie z obowiązującymi przepisami? Zanim zaczniesz urządzać swój gabinet masażu wedle własnego gustu, konieczne jest, aby wszystkie jego elementy były zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 roku. Rozporządzenie dotyczy salonów fryzjerskich, kosmetycznych czy odnowy biologicznej (i gabinety masażu również się do tego zaliczają). Trzeba również pamiętać, że projekt budowlany musi zostać zaakceptowany przez sanepid.

Gabinet masażu – wymogi sanepidu

Należy przestrzegać wszystkich przepisów i warunków, jakie musi spełniać profesjonalny gabinet masażu. Wymogi sanepidu jasno określają, jak należy przystosować wnętrze. Według przepisów lokal musi mieć minimum 12 metrów kwadratowych. Musi być w nim wydzielona szatnia oraz recepcja z poczekalnią. 

Podstawy prawne do założenia gabinetu masażu

Jak otworzyć salon masażu zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP? Każdy klient musi mieć dostęp do toalety oraz umywalki. W kranie powinna być ciepła woda bieżąca. W przypadku masażu mokrego, konieczne jest zainstalowanie jeszcze dwóch innych elementów: prysznica oraz wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej, a temperatura w pomieszczeniu powinna zawierać się w przedziale 21-22 stopni Celsjusza.

Oceń artykuł
2.8/5 (14)