Po ukończeniu kursu kosmetycznego i odebraniu dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawsze pojawia się jedno pytanie – Czy zatrudnić się w salonie piękności czy też utworzyć własny gabinet kosmetyczny? Odpowiedzią na nie może być oryginalny pomysł na biznes. Ciekawą alternatywą jest możliwość bycia mobilną kosmetyczką.

makijaż

Taka forma prowadzenia działalności biznesowej w dzisiejszych czasach zyskuje ogromną popularność i przynosi pracownikom bardzo duży dochód. Wśród zalet takiego pomysłu wymienia się m. in. elastyczny czas pracy oraz niskie koszty utrzymania takiej działalności. Mobilny salon kosmetyczny jest też idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą podjąć zatrudnienia na cały etat, ale chcą mieć kontakty z klientami oraz nowościami z zakresu kosmetyki. Znam osobiście dziewczynę, która ukończyła kształcenie z zakresu manicure i pracowała w prywatnym gabinecie kosmetycznym, ale niestety zarobki były nieadekwatne do jej pracy, więc zrezygnowała z zatrudnienia i założyła własną działalność gospodarczą. Jeśli chcemy się dowiedzieć jak dokładnie wygląda zawód kosmetyczki, warto przeczytać artykuł: Piękne dłonie i paznokcie dzięki manicurzystce.

Załóż własny biznes!

Jakie są inne zalety takiego zatrudnienia? Możemy spotkać się z różnymi opiniami, na przykład, że pomysł na założenie własnej firmy „może być też świetnym sposobem na zdobycie doświadczenia do prowadzenia punktu stacjonarnego. Po pewnym czasie mobilna kosmetyczka będzie mogła pochwalić się już całkiem sporą grupą stałych, lojalnych klientek, które chętnie odwiedzą ją w salonie. Krok w stronę usług mobilnych może być więc również pierwszym krokiem w stronę rozwoju biznesu i świadczenia usług w siedzibie firmy”. Dodatkowo taka kosmetyczka może przyjeżdżać bezpośrednio do naszego mieszkania. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają małe dzieci lub dla tych, którzy czekają na kuriera z ważną przesyłką. Dla kosmetyczki również opłaca się taka forma, ponieważ w ten sposób buduje długotrwałe relacje z klientkami.

Okazuje się, że ukończenie kursu kosmetycznego nie oznacza tylko i wyłącznie zatrudnienia w salonie piękności. Swoje umiejętności pielęgnacji ciała można wykorzystać we własnej działalności biznesowej, bez względu na to, czy otworzymy własny gabinet kosmetyczny, czy też wybierzemy mobilną formę pracy z klientem.