Rzeszów jest miastem ściśle łączonym z branżą lotniczą. Nie dziwi więc fakt, że firma MB Aerospace postanowiła zainwestować właśnie tam około 90 mln zł, rozbudowując swój zakład zajmujący się produkcją elementów do silników lotniczych. Dzięki temu powstaną też nowe miejsca pracy w Rzeszowie.

O firmie MB Aerospace

Marka MB Aerospace jest międzynarodową grupą inżynieryjną w dziedzinie lotnictwa. Funkcjonuje ona w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i od kilku lat również w Polsce. Zaliczana jest do grupy przedsiębiorstw tworzących tzw. Dolinę Lotniczą. Firma znana jest jako dostawca dla sektora lotniczego. W Rzeszowie produkuje części do silników samolotów, m.in. łożyska, pierścienie, dźwignie, nakrętki czy elementy do sprężarek.

Rozbudowa zakładu pracy

W związku z planami podwojenia dotychczasowej produkcji w Polsce na terenie rzeszowskiego zakładu powstaną nowe obiekty produkcyjne, które będą przeznaczone na stworzenie nowoczesnego centrum przetwórczego oraz ośrodka spawalniczego. Zostaną tam zainstalowane nowe maszyny i urządzenia niezbędne do wyposażenia laboratorium.

W siedzibie firmy dokonano już wręczenia władzom rzeszowskich zakładów MB Aerospace  zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Strefa powiększyła się, dzięki czemu MB Aerospace znalazło się w jej obrębie. Wiceminister resortu gospodarki zaznaczył, że tworzone są przepisy związane z nową polityką strefową, mające na celu doprowadzenie do ich rozwoju i wspierania gospodarki poszczególnych regionów. Będzie to odbywać się z korzyścią dla inwestorów, przedsiębiorców oraz ich pracowników.

Nowe oferty pracy w Rzeszowie

W związku z rozbudową zakładów MB Aerospace w Rzeszowie powstaną nowe miejsca pracy. Dzięki inwestycji na kwotę około 90 mln zł aż 110 osób znajdzie posady w tym przedsiębiorstwie w najbliższej przyszłości. Spółka deklaruje również utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia. Przypomnijmy, że jest ona pracodawcą dla ponad 300 osób. Zakład ma zwiększyć swoją powierzchnię o ponad 4 tys. metrów kwadratowych.

Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, obecny podczas wręczania zezwolenia dla MB Aerospace, nie krył swojego zadowolenia z powodu rozbudowy firmy. Dzięki takim inwestycjom Rzeszów wraz z mieszkańcami się bogaci, przyciąga kolejnych inwestorów oraz oferuje godną pracę.