Obecnie cenionym językiem obcym jest angielski, jednak w prawie każdej ofercie pracy pojawia się on jako obowiązkowa umiejętność. Z pewnością znajdziemy lepszą ofertę pracy jeśli będziemy posługiwać się biegle językiem… niemieckim!

Lepsze zarobki dla germanisty!

studentkaCoraz więcej osób uczy się tego języka, ponieważ ze znajomością niemieckiego mamy szansę na lepsze stawki w Polsce oraz lepsze zatrudnienie za granicą. Wśród absolwentów studiów językowych germaniści stanowią obecnie ok. 14 proc., jednak prawie jedna trzecia z nich nie wiąże przyszłości z biznesem, a liczna grupa decyduje się na pracę za granicą.

Druga grupa studentów ma jasno sprecyzowane cele – stawia na pracę tłumacza, który obecnie może wiele zarobić, zwłaszcza w szkołach językowych czy podczas prywatnych lekcji. Stawki cały czas rosną, więc nie dziwi też większa liczba studentów germanistyki. Często o wyborze studiów decydują tradycje rodzinne oraz prestiżowy charakter studiów – część studentów ma rodzinę w Niemczech i planuje wyjechać po zakończeniu edukacji.

Warunki pracy na europejskim poziomie

W Polsce istnieje również kilka dużych firm, które rekrutują tylko osoby z perfekcyjną znajomością języka niemieckiego. Młodzi ludzie chcą w nich pracować, ponieważ są nastawieni na rozwój, pracę zespołową, a firmy są w stanie zapewnić dobre warunki pracy. Firmy te mają też inną politykę, kulturę organizacji, która jest często atrakcyjna dla młodych ludzi.

Autor wpisu: GoWork.pl