W 2010 roku w Rzeszowie Bartosz Skwarczak i Dawid Rożek założyli firmę Go2Arena, która początkowo zatrudniała pasjonatów gier komputerowych. Brak możliwości współpracy z największymi producentami gier na świecie spowodował, że w 2016 roku firma zmieniła profil działalności i skupiła się na innowacjach technologicznych. Dziś to spółka o dużym zasięgu działania, która funkcjonuje pod nazwą G2A.COM. Niebawem otwiera w Krakowie swoje centrum badawczo-rozwojowe, do którego będzie poszukiwać nowych pracowników.

O pracodawcy

G2A, a raczej G2A.COM, to platforma aukcyjna, która specjalizuje się w grach komputerowych. Jej założycielami są Polacy i dysponuje już ona sześcioma oddziałami – w Rzeszowie i Krakowie, a oprócz tego za granicą: w Hongkongu, Utrechcie, New Delhi oraz w Szanghaju. Łącznie firma ta zatrudnia około 700 pracowników.

Użytkownicy platformy G2A.COM mogą kupować i sprzedawać przy jej pomocy produkty w wersji cyfrowej, które mają formę kluczy aktywacyjnych. Najczęściej są to klucze do gier, oprogramowania czy karty pre-paid.

Otwarcie centrum badawczo-rozwojowego

Na początku 2018 roku firma technologiczna G2A zamierza otworzyć w Krakowie swoje nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe. Z tego względu będzie poszukiwać nowych pracowników. W pierwszym etapie ma oferty pracy dla co najmniej kilkudziesięciu specjalistów IT. Docelowo krakowskie centrum badawczo-rozwojowe ma stać się drugim, po macierzystym Rzeszowie, najważniejszym tego typu biurem dla spółki G2A.COM.

Wybór Krakowa na siedzibę drugiego centrum badawczo-rozwojowego G2A.COM nie był przypadkowy. Spowodowało go to, że miasto owo ma silną pozycję w branży IT na mapie Polski, a poza tym firma G2A.COM sądzi, że nie będzie miała problemu ze znalezieniem tam odpowiednich dla siebie specjalistów. Krakowskie uczelnie co roku wypuszczają na rynek pracy dużą liczbę absolwentów kierunków informatycznych i to do nich będzie skierowana nowa oferta pracy w G2A na początku 2018 roku.

Firma ta ma już biuro w Krakowie, zatrudniające około 40 osób. Przekształcone zostanie ono w centrum badawczo-rozwojowe, które docelowo ma zająć się prowadzeniem prac związanych z nowymi projektami spółki. Zatrudnienie znajdą tu osoby specjalizujące się w branży IT, które mają rzetelną wiedzę i umiejętności w tym zakresie.