Opinie o VEX Sp. z o.o w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy VEX Sp. z o.o. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie VEX Sp. z o.o o rekrutacji.

Branże: Konwojenci i firmy inkasujące

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VEX Sp. z o.o w Wrocław

Radek3@

No dobra a co jesli mam splacony dlug u nich a oni caly czas nekaja?

Mila

Nękają telefonami i SMS. Spamują i są natrętni

Katarzyna

W zwiazku z nękaniem, bezpodstawnym uzyciem prywatnego numeru kontaktowego przez firmę i UDOSTEPNIANIEM DANYCH OSOBOWYCH innych osob (dluznikow) umozliwiajacych ich bezposresnia IDENTYFIKACJE wraz z peselem, imieniem, nazwiskiem, kwotami zadłużeń zostanie zlozona skarga do UODO opatrzona podpisem kwalifikowanym po czym wytoczony zostanie proces odszkodowawczy o uporczywe nękanie osoby nie majacej zwiazku ze sprawa. Kancelaria najwyrazniei ominela szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych, ponadto panie w niej pracujace podczas rozmow rowniez udostepniaja dane osobowe w postaci imienia i nazwiska osobom dzwoniacym bez zadnej identyfikacji rozmowcy. Pozdrawiam.

KOTECEKSZ1

Natka@@

KOTECEKSZ1

Skad wiesz ze firma jest w upadłości?

Maja

A czy informacja o upadłości jest potwierdzona? Nie mogę znaleźć danych na ten temat. Czy byłeś, lub jesteś pracownikiem Vex? Jest tu wiele komentarzy od osób, które są z firmą powiązane pośrednio, a nam zależy na opinii pracowników. Wszelkie informacje dotyczące warunków zatrudnienia będą bardzo przydatne.

antyvex

jak powiedziałam babie ze nie podam daty urodzenia bo heh mam do tego prawo to zaczęła zrzec jape ze jestem niepowazna haha, wysyłają bzdurne sms- w rozmowie telefonicznej zgodziłem się na spłatę buhaha to pytam tej tepoty o datę rzekomej rozmowy i jednocześnie mówię ze rejestruje rozmowę -o nie! brzmiała odpowiedź i trach słuchawka hahaha Moje sugestie dla VEX Sp. z o.o: skończcie zenade

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie VEX Sp. z o.o? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Lena

Ja się wcale nie dziwię temu co piszecie, że w upadłości jeśli nie teraz to później, skoro najpierw zawierana jest ugoda telefonicznie niby można u nich się dogadać, rozłożyć na raty, wszystko ładnie. Kiedy ktoś wpłaca umówioną kwotę i to nie małą, żeby rozpocząć spłatę na raty, a potem zamykają sprawę po obiecywaniu spłat w ratach to przepraszam bardzo jak to nazwać?? Dłużnik przynajmniej chce spłacać swoje długi, a oni w tym nie ułatwiają co niektórzy. Jak się trafi na taką panią jak ta z windykacji z tej firmy, to jak widać dla niej słowo nic nie znaczy, ani wysyłane dowody wpłaty. Robi po swojemu, oni niby nie widzą pieniędzy ani dowodu wpłaty, bo ona je otrzymała na swoją skrzynkę, a ten co daje im długi do ściągnięcia też nie wie co jest grane, bo pieniądze u siebie ma, ale w tej firmie tego nie widzą,ciekawe. Szkoda, że pani która prowadzi sprawę nie pokazuje firmie w takim razie dowodu wpłaty od kijenta, może ma to gdzieś jak widać. Wiec nie wiem po co gadanie o ratach, jeśli trafi się na kogoś kompetentnego i prawego to tak, to można spokojnie w ratach spłacać ale nie tak jak na tą panią, która kogoś straszy kodeksem karnym,a sama nie zna prawa i robi jeszcze gorzej. Ciekawe jaką informację przekazała firmie, która przekazuje im swoje długi skoro wpłatę mieli u siebie, bardzo ciekawe.

wygrałam z nimi
@Lena

Mnie nękał VINDIX ale dług mój był WYIMAGINOWANY, nie było długu żadnego i bezpodstawnie żądali o ode mnie pieniędzy. DŁUGU NIE BYŁO. Sprawę w sądzie wygrałam, wyrok prawomocny. Dlatego jak już tak chcą od Was kasę to niech zakładają sprawę w sądzie i udowodnią, że ta kasa im się należy. Nie dajcie się bo to zwykli naciągacze. Dodam jeszcze, że po uprawomocnieniu się wyroku, VINDIX przekazał rzekomy dług do firmy VEX, która kilka razy dzwoniła i pisała maile ale jak i ta druga firma chce niech zakłada sprawę do sądu. Chętnie przedstawię dowody na to, że dług nie istniał i nie istnieje. Przy okazji chętnie zgłoszę też, że bezprawnie handlują moimi danymi osobowymi (imię, nazwisko, nip, adres firmy).

Lena

Ostrzegam przed panią z windykacji z tej firmy. Straszy paragrafami i krzyczy do tego jeśli jest już ugoda i wymagana wpłata nie podaje tej wiadomości dalej dla firmy mimo wysyłania jej dowodów wpłaty i pisania maili. Kiedy to firma w której jest zadłużenie posiada już zaksięgowaną wymaganą kwotę. Ta pani nie dzwoni kiedy pracownik tej firmy mówi, że pani zadzwoni po czym firma zamyka sprawę tak jakby nie było wpłaty ze strony dłużnika, a była. Dodatkowo nie chcą w ogóle na ten temat rozmawiać, nie obchodzi ich kompletnie nic co dzieje się w ich firmie. Pani mówi z windykacji, która zajmuje się sprawą, że tak po wpłacie sprawa zostanie wstrzymana i możan resztą wpłacać w ratach po czym robi swoje i udaje, że wpłaty nie ma. To kto tam pracuje?Czy to jej prywatna firma czy co?? Fimry nie wiedzą do kogo zgłaszają się ze swoimi dłużnikami, skoro nie wiedzieli niektórzy do teraz, że taka sytuacja może mieć miejsce. Kpina. Dobrze, ze nagrywają swoje rozmowy o ile tak jest, to obiecanki tej pani będą mogli sobie posłuchać. Ciekawe ile osób tak okłamała.

hefalump

Żenada . Obrazaja telefonicznie, zastraszają.

arek

Zgadza się. Obecnie firma jest w upadłości

Nickodem

Otworzył się między czasie, wiadomo po co.

Zdegustowana

jak widać :Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej. tu sie nie zgodze gdzie jest moj wpis gdzie pisałam o tym jak tłumaczyłam tyle razy waszej firmie że z dniem podpsiania umowy z plusem macie to gdzies i nadal wysyłacie mi sms mimo że jestem nowa włascicielką numeru? i w ogole jestem zszokowana jak działa u was obsługa bo zamiast mnie wysłuchać od razu sie rozłączacie i mówicie ze nie bedziecie rozmawiać ze mna na ten temat, swoją drogą to pisze tak dla przypomnienia bo od tygodnia nie dostałam juz smsa czyżby wpis na forum pomogł. mimo że go usuneliscie hah....DOBRE I TYLE NA POCIESZENIE może wkoncu zrozumieliście.BÓG ZAPŁAĆ ZA WYSŁUCHANIE MOJEJ PROŚBY!

info
@Zdegustowana

Jeśli miała miejsce taka sytuacja to należy ją zgłosić emailem, zgodnie z otrzymaną instrukcją w rozmowie telefonicznej, na fax@vex.com.p, a następnie dostosować się do otrzymanej instrukcji w automatycznie wysłanej wiadomości email z VEX. We wskazanym w niej terminie reklamacja zostanie rozpatrzona, jeśli nie jest formalnie wadliwa.

info

Potwierdzamy w całości to co radzi zrobić antywindykator, czyli jeśli ktoś nie chce składać reklamacji - radzimy nie czekać i niezwłocznie złożyć na najbliższym komisariacie Policji zawiadomienie z art. 107 kw i 190a §1 kk

Robert
@info

Żenada. .....firma krzak. ..a niewinna osoba nagabywana przez vex ma się stosować do jakiś ich instrukcji czekać na rozpatrzenie reklamacji itp ......kurcze przez amatorszczyzne jaką uprawia ta pseudo kancelaria ktoś ma swój czas marnować na odwołania i reklamacje ?

niedamsię

Firma Vex łamie prawo, wydzwaniając i nękając sms-ami osoby, które nie są dłużnikami, mimo, że wiedzą o tym. Gdy oddzwaniam słyszę informację, że "nie jestem stroną w sprawie i nie udzielą mi żadnej informacji ale mam zwrócić się do dłużnika z żądaniem jego kontaktu z nimi". To jest jakiś absurd !!!!!!!! Nie dość, że nękają mnie bezprawnie, bezprawnie przetwarzają moje dane osobowe, to jeszcze chcą ze mnie zrobić swojego darmowego pracownika, tylko dlatego, że znam dłużnika !!!!!!! Już niedługo będę miała czas i zgłoszę na Policję stalking, a do sądu łamanie moich praw do ochrony moich danych osobowych.

qwerty

Dramatyczny poziom dyskusji ze strony pracowników firmy Vex, związany jest z brakiem wiedzy i kultury osobistej. Posługiwanie się argumentami, które mają na celu zastraszenie rozmówcy bez grama merytorycznej podstawy. Poziom firmy oceniam na podstawie osób ją reprezentujących, dno... niżej już chyba nie można upaść.

Aleksandra

Od 8 miesięcy pracuję tutaj w dziale windykacji i jestem w szoku, że są jeszcze takie miejsca gdzie tak bardzo liczą się z pracownikiem. Od samego początku zaproponowano mi szereg szkoleń, mam własnego lidera, który mi pomaga, a także brałam udział w wyjazdowym szkoleniu w zamku z trenerami windykacji z firmy szkoleniowej. Nie jest lekko bo wymagania są duże, ale zarabiam minimalną krajową, a drugie tyle mam w premiach, więc ja jestem zadowolona. Firma nie jest duża, ale wygrywa tym, że stawia na pracownika i inwestuje w niego. Tak jak rozmawiałam z ludźmi, to pracują tu po kilka lat, więc dla mnie to świetna informacja, że jest stała ekipa. Nie ma tutaj gnojenia nowych tak jak to jest w innych firmach, wszyscy sobie pomagają.

jimmy

Z dzwoniącymi z ukrytych odmawiają rozmowy, każą oddzwonić z widocznym numerem i rzucają słuchawką. Nic nie załatwisz ani się nie dowiesz jak dzwonisz z ukrytego

kamil1234
@Aleksandra

Witam Ten post wyżej jest śmieszny , pracowałem w tej firmie też . To co zobaczyłem to porażka jakaś wogóle nikt sie nie szanuje tam każdy skarrzy na każdego , lider ma gdzieś co inni robią i jak tylko mysli piekna pani o sobie hahahhahah śmieszne ale prawdziwe . Nawet nie ma napojów zimnych ani garących klimatyzacja to porażka 30 stopni w sali a nikt nie chce włączyć klimatyzacji ponieważ tylko niby kierownik może . Pani Paulina to pracownica polubiłem ja ale potem się zawiodłem jak zaczeła skarżyć się na innnych i mieć pretensje . komputery nie pracuja wogóle .

aNtylogistix

a dwa lata pracy to nie kilka lat pracy?

zdegustowana

teraz możecie usunąc moj wpis niżej dziekuje za wysłuchanie moich próśb:P

Maja

@antywindykator w takiej sytuacji warto złożyć reklamację do administratora serwisu na adres admin@gowork.pl . Jeśli dany wpis zawiera prawdę oraz nie cechuje się wulgaryzmami oraz pomówieniami, zgodnie z regulaminem serwisu nie zostanie usunięty.

Emilka

Kilka słów ode mnie. Dołączyłam do zespołu we wrześniu 2015 i pracuję do dziś, zaraz stukną trzy lata. W tym czasie przez firmę przewinęło się ponad 150 osób. Obecnie zespół liczy 40 osób. Rotacja głównie wśród nowych, bo nie każdy wytrzymuje ten rodzaj pracy i odchodzą ludzie po kilkunastu dniach.Ja najpierw miałam umowę na zlecenie za najniższą krajową, ale z premiami, realnie dałam rade 400-500zł miesięcznie wyrobić. Potem miałam umowę o pracę na 3 miesiące, warunki te same, nienegocjowalne. Potem dostałam umowę na rok z podwyżką, a teraz na czas nieokreślony z kolejną podwyżką. W tym czasie moja podstawa nie urosła za bardzo, teraz mam jakieś 2300 na rękę, ale premii poniżej 1300-1500zł nie dostaje bo ja akurat mam rezultaty. Są tacy co nie mają efektów a i tak dostają 100zł premii, a są tacy co zgarniają po 2-3koła miesiecznie samych premii, ale zapieprzają bardzo na swoje wyniki. Nikt tu za darmo nic nie da, a dłużnicy są coraz gorsi i coraz trudniej ich przekonać na spłatę długu. I takie są fakty o pracy w vex. To co tu piszą o minimalnej krajowej to fakt, ale tylko na pierwsze umowy i tylko dla tych, co nie robią wyników. Jak ma się wyniki to zawsze można przyatakować dyrekcję o podwyżkę. Pracownicy nowi mają sztywne zasady pracy i kierownictwo nie jest skore nawet do zmian w grafiku, ale ci którzy mają staż roczny, albo robią wyniki mają preferencyjne godziny pracy, zmiany i inne benefity czy ubezpieczenia, firma często funduje obiady, burgery, torty, ciasta, pizze czy starbucksa które dowożą nam do firmy. Bywało różnie, jak miesiąc idzie słabiej to odczuwalny jest nacisk i nerwowa atmosfera o wyniki, ale jak miesiąc idzie zgodnie z planem to nie można narzekać na atmosferę pracy. Nieprawdą jest, że awansuje się tylko dzięki znajomościom. W firmie istnieją realne możliwości rozwoju, wystarczy pracować sumiennie, dokładnie oraz stale podnosić swoje kompetencje. Zarobki są dobre, adekwatne do umiejętności i doświadczenia. A z tego co wiem to podstawy dają jedne z wyższych we wrocławiu, ale dopiero po zrobieniu stażu pracy bo na dzień dobry, nikt nie dostanie więcej niż minimalna krajowa. Stosunki panujące pomiędzy pracownikami a kierownikami są oparte na partnerstwie i wzajemnym zaufaniu. Główny nacisk położony jest na współpracę oraz podejście pracowników do obowiązków. W firmie istotną wartością jest także tolerancja. Nikt nie jest dyskryminowany, pracodawca przestrzega kodeksu pracy. Polecam pracę w vex.

Iwona

Pracuję w kancelarii Vex ponad 2 lata i jestem zaskoczona ilością negatywnych komentarzy, jaka tu jest pisana tym bardziej ze pisane sa rzeczy z 2015 roku a od tego czasu wiele sie zmienilo. Sama mam parę uwag, nie wszystko mi sie podobało, ale uważam, że firma ma wiele do zaoferowania. Przede wszystkim jest to stabilna praca, dzięki ktorej można się utrzymać, a to w dzisiejszych czasach wiele. Jako osoba bez doświadczenia w windykacji (nabyłam je dopiero pracując w powyższej firmie), nie mogę narzekać na swoje wynagrodzenie. 2000 ktore mam teraz zdobylam po 3 miesiacach ciezkiej nauki szkolen i pracy. Inni na zleceniu musieli sie wykazac nawet i 6 miesiecy. Wiadomo, że każdy chciałby zarabiać więcej i od razu umowe o prace ale Realia są jednak takie, że w większosci firm pensja jest adekwatna do wiedzy, doświadczenia i stażu pracy w danej branży, a przede wszystkim do wynikow jakie robimy prezesowi. Jest wynik to jest super kasa, a jak wyniki sa mierne i mizerne to i premie skromne, ale zawsze sa - nawet symboliczna stowka. Studentom lub osobom świeżo po studiach kancelarie najczęściej oferują "bezpłatne praktyki". W kancelarii Vex studenci zarabiają całkiem nieźle, zdaje się, choć nie jestem pewna, że objęci są od razu programem multisport i prywatną opieką medyczną, tak jak pracownicy "na etacie i ze stażem jedno rocznym”. A co najwazniejsze, po ukończeniu studiów istnieje realna szansa kontynuowania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Osoby bez większego stażu mają okazję zdobyć pierwsze cenne doświadczenia i zobaczyc jak funkcjonuje ta niekorporacja. Dużym plusem jest to, że praca umożliwia zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu windykacji i to nie tylko osobom z wykształceniem prawniczym, ale takze laikom bez wyksztalcenia w finansach. Co ważne dla niektorych, pracodawca jest przyjazny młodym mamom, zachęcając je do powrotu po urlopach macierzyńskich. Firma chętnie i czesto organizuje spotkania, a nawet wyjazdy integracyjne - ostatnio mielismy kilkudniowy wyjazd integracyjny z architektami winykacji w zamku lubliniec i jest otwarta na propozycje sfinansowania "wyjsc na piwo", do kina na „Gwiezdne Wojny” czy in e filmy po których jemy i pijemy w rynku. W firmie w której pojawiają się nowe osoby, gdyż prezes uważa (tak mi sie wydaje), że łatwiej i przyjemniej pracuje się w zespole, w którym ludzie się lubią. Takie podejście sprzyja zawieraniu przyjaźni, pracownicy czesto spotykają sie po pracy:-) A to że niektórzy tę pozytywną atmosferę psują... albo tworza sie grupki to normalne jest, ale no cóż, to już nie jest zarzut do pracodawcy, jeśli komuś odbiła sodówka. Sami budujemy atmosferę w firmie. Uważam, że pracodawca szuka alternatywnych rozwiązań dla nas i daje wielkie pole do rozwoju.

Mateusz

Pracuję 5 miesięcy i jest bardzo OK. Aż 3 miesiące wszystkiego uczą, czasem nadmiar informacji, ale nikt nie wrzeszczy ci nas uchem, są wyrozumiali, mili i cierpliwi. Miałem z początku trudności, ale teraz daję sobie radę i zacząłem dostawać premie więc jest supcio :)

JudgeDreddo

W dniu 6 września 2016 roku Sąd Rejonowy we Wrocławiu Wydział II Karny wydał wyrok w sprawie o przestępstwo opisane w art. 212 kodeksu karnego, czyli pomówienie i zniesławienie w Internecie poprzez określenie szefa firmy VEX Pana M.M. mianem słów powszechnie uznanych za obraźliwe, a także nazwanie go (usunięte przez administratora) przez byłego pracownika firmy VEX - Panią M.K. Sąd Karny, po przesłuchaniu świadków powołanych przez M.K., grupę byłych pracowników, z którymi VEX jest w sporach zarówno w Sądach Cywilnych, Sądzie Pracy, jak i w Sądzie Karnym na podstawie art. 66 kodeksu karnego zastosował warunkowe umorzenie postępowania, ponieważ sprawczyni w Sądzie wyraziła skruchę, kajała się i przepraszała M.M. za swoje wpisy w trakcie procesu. Istotą warunkowego umorzenia postępowania, określanego jako „kontrolowanie wolności”, jest odstąpienie - na próbę - od skazania i kary. Stosowanie tej instytucji oparte jest na założeniu, że CZYN I WINA SPRAWCY SĄ NIEKWESTIONOWANE i bezsprzeczne dla Sądu. Odstąpienie - na próbę - od skazania i kary nie oznacza, że sprawca nie ponosi odpowiedzialności za czyn przestępczy - jest to po prostu inna forma odpowiedzialności karnej polegająca na zastąpieniu kary i skazania sprawcy, innymi niż kara, środkami o charakterze probacyjnym. Sąd wydał wyrok warunkowego umorzenia postępowania na okres jednego roku - jeżeli w tym czasie M.K. popełni znów czyn określony w art. 212 KK, umorzenie zostanie odwieszone, a sprawca ukarany zgodnie z zapisami art. 212 KK. Sąd warunkowo nie zasądził odszkodowania w wysokości 20 tysięcy złotych, ale zasądził zwrot kosztów procesu i zwrot kosztów zastępstwa procesowego w kwocie ponad 2500zł, którą M.K. ma zwrócić M.M. Wyrok zapadł w sprawie wpisów dokonywanych w Internecie we wrześniu 2015 roku. Długo to trwało, ale jak widać oliwa wolna, ale sprawiedliwa. Kolejne procesy są w trakcie, część dopiero zostanie złożona, kiedy Policja i Prokuratura zakończy proces ustalania IP autorów wpisów w Internecie przez byłych pracowników VEX, także na tym portalu GoWork.pl w tym wątku. Podobno M.M. nie jest zadowolony z warunkowego umorzenia i będzie składana apelacja o to, by M.K. została jednak skazana na zapłatę odszkodowania którego połowa ma być przeznaczona na wydział onkologiczny pediatrii we Wrocławiu. Jeden wyrok zapadł, kolejne w toku. A to podobno dopiero początek. Tyle z faktów, które miały miejsce i o których donoszę Wam ja, życzliwy, dobrze poinformowany, o którym tutaj często piszecie, że jestem przydupasem M.M. (a nie jestem) :)

j3m
@JudgeDreddo

masz może sygnaturę tej sprawy>?

Daniel

Taka firma ma raczej mało pozytywnych opinii ze względu na charakter pracy. Są profesjonalistami

Zostaw merytoryczną opinię o VEX Sp. z o.o - Wrocław

• Jak się pracuje w VEX Sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy VEX Sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VEX Sp. z o.o?

VEX Sp. z o.o
2.3/5 Na podstawie 139 ocen.
  • Wita Stwosza 16
    50-148 Wrocław