3 Dodaj merytoryczną opinię
counter
3 40 151 5 1

Opinie o Alektum Sp. z o.o.

Klient

Bardzo nie profesjonalna i nie miła obsługaBledne wezwanie do zapłaty .Pomyłka wyjaśniania bardzo niemiło brak najprostszego słowa przepraszam.Osoby zatrudnione na infolinni powinny mieć minimum wiedzy o rozmowie z klientem .(usunięte przez administratora)

Tak4Nie
Zen Nowy wpis
@98

Nie profesjonalna to mało powiedziane. Najpierw dzwoni do ciebie i się nie przedstawia , straszy , myslisz że to jacys naciągacze. Czyli blokuje numer po czy dzwonią i straszą innych z firmy. Na szczescie internet wszystko Ci powie. (usunięte przez administratora) windykatorzy. W D.. mogą mnie pocałować

Nowy wpis

@Zen

Dziękujemy za przesłaną opinię. Niniejszy portal służy zgłaszaniu opinii o Alektum jako pracodawcy. W sprawie wymagającej wyjaśnienia Pani/Pana zadłużenia zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznie pod numerem 71 722 68 80 lub mailowo: info@alektumgroup.com. Zapewniamy, że bierzemy pod uwagę wszystkie opinie o jakości świadczonych przez nas usług i dbamy o ciągłe ich podnoszenie. Po odnotowaniu reklamacji także ta sytuacja zostanie szczegółowo przez nas przeanalizowana. Pozdrawiamy, Alektum Sp. z o.o.

Pytanie Nowy wpis

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Alektum Sp. z o.o.?

Nowy wpis

@Pytanie

W zależności od działu godziny pracy rozpoczynają się w godzinach od 7.00 do 9.00.

Kandydat

Czy tylko głównie studenci mają szanse na znalezienie pracy?

Tak6Nie1
ABC
@Gość

Aktualnie poszukujemy studentów do pracy w dziale administracji. W działach Call Center i sądowym szukamy osób z doświadczeniem z branży ( ogłoszenie kierowane raczej nie do studentów).

@ABC

A dlaczego w Dziale Administracji tylko studenci ? Osoba , która nie jest studentem się nie kwalifikuje?

Tak6Nie
Sara
@ABC

"Poszukują osób z doświadczeniem" też nieprawda. Nie polecam.

Tak7Nie
@Gość

Przy tym projekcie oferujemy umowę zlecenie i poszukujemy osób o elastycznych godzinach pracy. Praca związana jest z realizowanym projektem,a czas jego realizacji to kilka miesięcy, stąd największym powodzeniem taka oferta cieszy się wśród studentów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby zaplikować nawet jeśli studentem się nie jest, a ma się sporo wolnego czasu :)

@@ABC

To będę aplikował, ja nie jestem studentem i mam bardzo dużo wolnego czasu, umowa zlecenie nie jest tylko dla studentów, ale dla pozostałych osób również

Tak5Nie1
JA
Kandydat

Celowo chcą studentów, bo nic nie muszą za nich płacić.... Porządna firma nie będzie zatrudniała tylko studentów, ale wszystkie osoby bez względu na wiek , status itp. Nie rozumiem takiego podejścia firmy , bo każdy powinien mieć równe szanse na pracę. Taka prawda. Irytujące jest to, że obecnie sami studenci są brani pod uwagę...

Tak5Nie

@Gość

Wszystkie nasze oferty pracy można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce "Pracuj dla nas". Najnowsza oferta dotyczy pracy w dziale administracji. Szukamy na to stanowisko osoby dyspozycyjnej na pełny etat.

?
Kandydat

Rozumiem, że w obecnej sytuacji nadal panującej pandemii , rozmowy są przeprowadzane zdalnie ?

ok
@?

Byłam na rozmowie i rozmowa była w biurze. Zarówno ja jak i rekruterka byłyśmy same w sali w maseczkach i przy otwartym oknie. Przy wejściu Pani poprosiła o założenie maseczki i zdezynfekowanie rąk.

TakNie5
?
@ok

Przy otwartym oknie? Czyli jak będzie deszcze tak jak dziś i być może niebawem śnieg to okno też będzie otwarte? :) A nie lepiej byłoby zrobić rekrutację zdalną jak inne firmy ? Przecież w tych maseczkach i tak nie widać dobrze człowieka, mam na myśli oczywiście twarz . Bardzo wiele firm przeprowadza rekrutację albo przez skype albo telefonicznie tym bardziej na stanowiska nie wymagające kompetencji dyrektora czy prezesa.

Tak7Nie

@?

W trakcie pandemii rozmowy przeprowadzane są zdalnie za pośrednictwem platformy MSTeams. Pierwszy etap to wywiad telefoniczny, drugi to wideo-rozmowa.

Klient

Właśnie otrzymałam smsa, że mam zadłużenie z Energa pobad 530 zł pomimo że regularnie płacę faktury. Nie podoba mi się to!!!

kandydat
@Faces

...ale kogo obchodzi Twoja opinia? Ja tu szukam informacji o pracodawcy, a nie o zapłakanym dłużniku.To nie forum dla Ciebie. Długi trzeba spłacać!

Tak1Nie4
Abc
@kandydat

Przecież napisała, że długu nie ma.. Umiesz czytać ze zrozumieniem? A ty widzę, że chcesz pracować w nieuczciwej firmie, ale po Twoim komentarzu nadajesz się tam jak najbardziej ????

Tak5Nie
@kandydat

nie pajacuj. długu nie ma, to jak wg ciebie trzeba go spłacać skoro nie istnieje?

cvd
@Faces

płać na oficjalne konto Energi a nie tym naciągaczom z alektum

Janas34567

Porażka ludzie bez jakich kolwiek kompetencji, wysyłają nr konta poczuć za kilka dni po dokonaniu wpłaty długu dostaje SMS ze nie jest spłacony a w nim inny nr konta, nie potrafią na emaile odpowiedziedz, nie życze nikomu tych ludzi spotkać, dzwoniąc na telefon do nich mowie co i jak z dokładnością i proszę o wysłanie potwierdzenia od nich a Pani „No No No Hmm My takiego prawa nie mamy” KABARET ALEKTUM TAK SIĘ POWINNI NAZYWAĆ!!! Nie pozdrawiam :)

StasiuNela
@Janas34567

Po wpływem emocji napisana opinia, lecz niestety zgodzę się z Panem. Pomimo późnej spłaty zoobowiazania, powinno się zachować kulturę osobistą, karygodne iż klient musi czekać 14dni na otrzymanie potwierdzenia spłaty wiadomością lub e-mailem

Aga
@Janas34567

Po co wpłacałeś i pieniądze traciłeś? Z tymi długami to ściema. Teraz jeszcze nerwy tracisz.

gui
@StasiuNela

Pomyśl, ile firma czekała na spłatę przez Ciebie długu.

@gui

pomyśl najpierw, czy dług w ogóle istniał. i skończ pajacować

Mari
Klient

To jakieś nieporozumienie nie mam żadnego długu A oni mi wysyłają SMS o niezaplaconym rachunku.Dzwoniw nikt nie odbiera .Więc co to jest ????Ostrzegam!!! nie podoba mi się to.

@Mari

A ja dostałam sms-a że mam niby nie zapłaconą fakurę za prąd. Pracę regularnie rachunki i nie wiem skąd wytrzasnęli 530 zł. Dzwonią do mnie kilka razy dziennie i kiedy odbieram to głuchy jest i nikt się nie odzywa. Myślę czy nie złowić sprawy do UOKIK o próbie wyłudzenia od ludzi pieniędzy!!

Tak2Nie1
Klient

Właśnie dostałam sms-a od tej firmy, że mam zadłużenie z Energa Obrót na 530 zł a ja regularnie na bieżąco płacę faktury. (usunięte przez administratora)

NIKITA

Pieniądze niby na czas, ale sumienie nie pozwalało mi tam pracować. Jawne (usunięte przez administratora)że niby ktoś za prąd nie zapłacil a ci ludzie nawet za prąd nie płacili. Biorą studentów bo osoby w poważniejszym wieku same odchodzą kiedy widzą co muszą robić. Co gorsza wykorzystują dane z CV do wysyłania im powiadomień o zaległości.

Kandydat

Nie polecam, oni tylko tak piszą, że każdy kto ma dużo wolnego czasu może przesłać CV , ale tak naprawdę i tak biorą tylko studenciaków, także nie wierzcie im.

Tak8Nie
専門家
Kandydat

part 2) Generalnie uczucia po rozmowie mieszane, rozmowa w maseczkach, oczywiście zawsze mam swoją niestandardową... Po wyjściu z biura, pani w recepcji, nie wiedząc czemu, zatrzasnęła za mną tak głośno drzwi, że prawie szyby wypadły, a huk było słychać na parterze opuszczając budynek...ale widocznie taka kultura firmy i bardzo się cieszę, iż nie będziemy współpracować, gdyż współpracuję tylko z profesjonalistami! Dziwna firma i sposób działania. W odpowiedzi mailem o wynikach rekrutacji, dostaję zapytanie, czy mogą dalej przetwarzać moje dane osobowe w celu przyszłych rekrutacji, na co odpisuję grzecznie, iż nie ma już takiej potrzeby, skoro nie przechodzi się rekrutacji i decyzja ze strony Alektum jest negatywna, to po co dalej przetwarzać dane osobowe pracownika i proszę o usunięcie swoich danych i ich dalsze nie przetwarzanie...po czym, po tygodniu pani rekrutująca wysyła mi ofertę pracy na maila na 1/2 etatu na to samo stanowisko pracy. Kompletna schizofrenia i brak kompetencji, dane pracownika dalej przetwarzane mimo braku jego zgody, wysłanego mailem w odpowiedzi! Odradzam pracę w takiej firmie. Pozdrawiam.

Tak7Nie1
専門家
Użytkownicy czekają na odpowiedź 117 dni.
Kandydat

part 1) W ogłoszeniu napisane, iż szukają osób z doświadczeniem, ale prawdopodobnie nie za dużym...bo za dużo trzeba by było zapłacić pracownikowi ;) Rozmowa kwalifikacyjna, wydawałoby się, na standardowym poziomie. Do odegrania scenka windykacyjna przez telefon z dzwoniącą z CC pracownicą. Pytania pani rekrutującej szczegółowe, też prywatne typu "a czemu pan/i nie pracuje już w tej, czy tamtej firmie windykacyjnej...?". Pytania w sumie nie na miejscu, bo każdy ma swoje własne plany i sytuacje życiowe, wyjazd i pracę np. w Japonii, własne wybory życiowe, rodzinę czy likwidację stanowisk pracy, sytuacje też niezależne od pracowników, tylko firm; nie musi męczyć się też w jednej firmie aż do emerytury w Polsce, a chcąc ciągle się rozwijać i zdobywać nową wiedzę, a warunki już mu nie odpowiadają. Tym bardziej pani rekrutująca mogłaby spojrzeć na świadectwa pracy, po to one są, prawda??? Ale do tego etapu nie doszło i nie odbyło się to profesjonalnie. Więc wybieganie, aż tak daleko, w życie osobiste na rozmowie rekrutacyjnej nie świadczy o profesjonaliżmie firmy, to już nie czasy socjalizmu, wywiadu, one już dawno minęły, a to przecież ponoć szwedzka firma, może wcześniej rosyjska, bo skupia ponoć 28 mniejszych firm windykacyjnych z całej Europy (tak przynajmnie mają napisane w opisie powstania firmy). Myślę, że chwalenie się znajomością 3 innych języków, w tym j.japońskiego w 3 dialekcie, mogłoby zniechęcić jeszcze bardziej panią rekrutującą, więc o tym, uważam, dobrze było nie mówić, pani pytała TYLKO o znajomość angielskiego :) Staż pracy 10 lat w największej i najlepszej firmie windykacyjnej w Polsce pani nie przekonał i to, że stanowiska pracy zostały zlikwidowane na wzgląd na przeniesienie firmy do innego miasta, doświadczenie w bankach i 5 innych największych firmach windykacyjnych w Polsce też widocznie stało się przeszkodą. Propozycja podstawy netto 2500-2600 zł, słabo, jak na realia płatnicze w innych firmach windykacyjnych, tak przynajmniej dla eksperta z 20-letnim stażem w windykacji, w najlepszych i największych start upach w Polsce na poziomie światowym, jak firma ze słynnym niebieskim Krukiem w swoim firmowym logo. Dodatkowo kuszenie wyjazdami zagranicznymi 1 raz w roku. Śmieszna sprawa dla kogoś kto zjeżdził caly świat i pracował nawet w Tokyo, to wyjazd do Szwecji naprawdę nie jest żadną atrakcją, tym bardziej, że bywa się tam co najmniej 3 razy w roku u przyjaciół lub w związku z wcześniejszą tam pracą. Nie wiążę pracy ze swoimi przyjemnościami i pracuję za adekwatne środki, przynosząc firmom spore zyski, a nie za bilet lotniczy do Szwecji, Honolulu czy na Maltę... Rozmowa rekrutacyjna trwająca ok. 40 min., głównie większość prywatnych pytań, niż stricte związana z wykonywaniem pracy, pytań z wiedzy prawnej, ochrony danych, RODO czy zapytań o produkty-Klientów, których się obsługiwało na sprawach własnych czy zleconych przez lata. Mało profesjonalne. Pani rekrutująca obiecała, iż powiadomi o wynikach rekrutacji do 2 dni, czy będą one pozytywne czy negatywne; upłynęły 4 dni i nikt się nie odezwał. Powtórzę - mało profesjonalne, tym bardziej po rozmowie z osobą z wieloletnim stażem. Rozmowa wydawałoby się, że z osobą rekrutującą poważną i odpowiedzialną. Moja osoba musiała się sama skontaktować z Alektum z zapytaniem o wyniki rekrutacji, a i tak pani rekruterka nie miała widocznie odwagi oddzwonić, tylko napisała maila po kilku h. Cała rozmowa rekrutacyjna ogólnie ok, ale jeżeli umawiamy się na otrzymanie wiadomości i kontakt to należałoby się z tego wywiązać, ponieważ należy traktować każdego poważnie i z szacunkiem. Ale to tylko świadczy o poziomie firmy i jest to jasna informacja dla pracownika przede wszystkim, aby raczej wycofać się ze współpracy póki czas, bo to świadczy tylko o poziomie traktowania w przyszłości pracownika...a nie szanować czyjegoś czasu, tym bardziej gdy mam inne oferty pracy...? To świadczyć też może o poziomie traktowania klientów i poziomie realizacji zleceń czy pracy własnej firmy.

Tak4Nie3
Kandydat

Nie polecam ze względu na faworyzację studentów, skoro w ogłoszeniu jest informacja , że tylko studenci to nie jest to grzeczne zachowanie, dyskryminacja innych osób poza studentami jest nie do przyjęcia, zresztą samo PRAWO o tym mówi, że nikomu nie wolno dyskryminować ze względu na wiek, płeć etc.

Tak9Nie2
Róża

Polecam każdemu tego pracodawcę. Pensje na czas, firma oferuje dobre wynagrodzenie jak na tę branżę. Pracownik ma gwarantowane 2600 złotych brutto, dochodzą też premie które czasami niektórym udaje się uzyskać, wtedy cały dział świętuje. W naszym dziale w tym roku jeszcze nie było, nie mniej jednak ciągle walczymy wytrwale. Firma zapewnia dobry socjal dla zatrudnionych. Są ubezpieczenie grupowe, ośmiogodzinny dzień pracy, mamy też imprezy integracyjne wówczas balujemy do późnej nocy. Na przerwach potem możemy rozmawiać i opowiadać sobie jak się to działo. Nie wachajcie się ani chwili i aplikujcie.

Tak10Nie3
Magda
@Róża

brutto czy netto?

Tak1Nie

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w Alektum Sp. z o.o.?

Ada
@Pytanie

Jaki angielski w firmie, ludzie wy się nauczcie najpierw prawidłowo wysławiać po polsku z tym akcentem znad Wołgi.

Tak4Nie1

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Mucha
@Pytanie

Tak, z tym ze najpierw na czas określony, czyli do 3mcy, a potem na czas nieokreślony.

Tak1Nie1
@Pytanie

Nikogo nie zatrudniają teraz, część osób zwolniono. Powód wiadomy.

Tak4Nie2
Xyz
@Pracownik

Bzdura, nikt nie został zwolniony. W tej chwili trwa rekrutacja.

Tak1Nie3
@Xyz

Bzdura, jest cięcie kosztów i redukcja z uwagi na spadek działalności operacyjnej teraz i w kolejnych kwartałach. O rekrutacji nie ma mowy w obecnej sytuacji.

Alektumek
@Pracownik

Żadne cięcie kosztów, a tym bardziej żaden spadek operacyjny. Firma cały czas obroty ma na plusie. Rekrutacja do działu CC w trakcie.

Tak1Nie4
też pracownik
@Pracownik

@ Pracownik, skąd Ty bierzesz takie informacje? Rekrutacja - do sądówki zakończona, do CC trwa nadal, do administracji tez była... o ile się nie mylę się na staż, więc nie pisz takich bzdetów. Stan na dzisiaj 16.06.2020 jedno aktywne ogłoszenie .Cięcie kosztów?? haahhaah:) żaden zespół tego nie odczuł....wręcz przeciwnie.. wynagrodzenia i premie na czas, plus bonusy. Zwolnień nie było więc daruj sobie:)

TakNie4
ABC
@Pracownik

Hahaha... bajki piszesz :) wystarczy wejść na stronę w zakładkę Praca , tam widnieją aktualne procesy.

TakNie3
Alektum
@Pytanie

Tak, w dniu rozpoczęcia szkolenia wdrożeniowego nowo zatrudnione osoby otrzymują do podpisania umowę o pracę.

Aga

Nie ma żadnych ofert.

Ewa
@Alektum

A jaki jest nr tel który działa żeby się dodzeonic

Jadwiga

Cześć robaczki, w dalszym ciągu musicie zajmować się sprawami encyklopedii zwierząd sprzed 20 lat albo jakichś darmowych majtek czy maszynek do golenia? Zmieniło się coś od czasu kiedy się pożegnałam z tą firmą?

Tak22Nie2
MońkaPetrońka
@Jadwiga

Encyklopediami już nie ale gaciami i maszynkami do golenia nadal się zajmujemy ???? plus niezapłaconymi fv za suplementy na potencję. Tak windykujemy, że już później konar nie zapłonie.....

Tak6Nie1

Jakie są warunki zatrudnienia w Alektum Sp. z o.o.?

finansowo beznadziejne

Tak17Nie
Wojciech
@antywindykator

Finansowo beznadziejnie, czyli jak? Powiesz coś więcej?

Odpowiedź
@Pytanie

Pracjąc a Alektum możesz liczyć na pensje w wysokości średniej pensi, lekko ponad, z tej branży. Na start otrzymuje się 2-3 mc-e okresu próbnego, następnie umowę na czas nieokreślony. Czas pracy jest dość elastyczny, zaczyna się między 7-9. Wyjątkiem jest CC, gdzie są 2 zmiany 8-16, 12-20 ( przy czym 2ga zmiana wypada 1x w tyg tylko) Firma zapewnia fajny socjal, jest m.in.: szeroki pakiet lux med możliwość grupowego ubezpieczenia nw lekcje języka ang za symboliczne 5 zł w pon i środy są owoce, w pt kanapki raz w roku imprezy integracyjne, a także duza impreza wyjazdowa do Szwecji na 2-3 dni całkowicie sponsorowana przez pracodawcę. Dodatkowo można liczyć także na szkolenia zewnętrzne, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Również można ubiegać się o dofinansowanie szkoły - o ile jest zgodna ze ścieżką rozwoju w firmie. Kultura firmy zupełnie nie jest korporacyjna. Przyjazna atmosfera, struktura raczaj dosc płaska zarzad-manager-pracownik + stanowiska eksperckie/samodzielne.

Xerix

Cy ktoś może zdradzić jakie są przedziały wynagrodzenia w tej firmie? Zarówno szeregowych jak i managerów? Managerowie / dyrektorowie mają auta służbowe?

mia
@Xerix

w tej firmie nie ma menagerów i dyrektorów...

TakNie

Jakie narzędzia pracy zapewnia Alektum Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

@Pytanie

a po co ci służbowe auto na słuchawce?

Tak8Nie
Wojciech
@antywindykator

Pracujesz w call center? Szukałem na stronie firmy takich ofert pracy, ale niestety nie ma żadnych aktualnych ogłoszeń. Czy mógłbyś napisać kiedy będą rekrutacje na stanowisko negocjatora telefonicznego i jakich warunków zatrudnienia można się spodziewać?

TakNie

Zostaw merytoryczną opinię o Alektum Sp. z o.o. - Wrocław