counter
3 40 134 5 1
Kandydat

Nie polecam ze względu na faworyzację studentów, skoro w ogłoszeniu jest informacja , że tylko studenci to nie jest to grzeczne zachowanie, dyskryminacja innych osób poza studentami jest nie do przyjęcia, zresztą samo PRAWO o tym mówi, że nikomu nie wolno dyskryminować ze względu na wiek, płeć etc.

Tak9Nie2
Jadwiga

Cześć robaczki, w dalszym ciągu musicie zajmować się sprawami encyklopedii zwierząd sprzed 20 lat albo jakichś darmowych majtek czy maszynek do golenia? Zmieniło się coś od czasu kiedy się pożegnałam z tą firmą?

Tak22Nie2

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Róża

Polecam każdemu tego pracodawcę. Pensje na czas, firma oferuje dobre wynagrodzenie jak na tę branżę. Pracownik ma gwarantowane 2600 złotych brutto, dochodzą też premie które czasami niektórym udaje się uzyskać, wtedy cały dział świętuje. W naszym dziale w tym roku jeszcze nie było, nie mniej jednak ciągle walczymy wytrwale. Firma zapewnia dobry socjal dla zatrudnionych. Są ubezpieczenie grupowe, ośmiogodzinny dzień pracy, mamy też imprezy integracyjne wówczas balujemy do późnej nocy. Na przerwach potem możemy rozmawiać i opowiadać sobie jak się to działo. Nie wachajcie się ani chwili i aplikujcie.

Tak10Nie3
Gość Nowy wpis
Kandydat

Nie polecam, oni tylko tak piszą, że każdy kto ma dużo wolnego czasu może przesłać CV , ale tak naprawdę i tak biorą tylko studenciaków, także nie wierzcie im.

Tak8Nie
?
Kandydat

Rozumiem, że w obecnej sytuacji nadal panującej pandemii , rozmowy są przeprowadzane zdalnie ?

ok Nowy wpis
@?

Byłam na rozmowie i rozmowa była w biurze. Zarówno ja jak i rekruterka byłyśmy same w sali w maseczkach i przy otwartym oknie. Przy wejściu Pani poprosiła o założenie maseczki i zdezynfekowanie rąk.

TakNie5
? Nowy wpis
@ok

Przy otwartym oknie? Czyli jak będzie deszcze tak jak dziś i być może niebawem śnieg to okno też będzie otwarte? :) A nie lepiej byłoby zrobić rekrutację zdalną jak inne firmy ? Przecież w tych maseczkach i tak nie widać dobrze człowieka, mam na myśli oczywiście twarz . Bardzo wiele firm przeprowadza rekrutację albo przez skype albo telefonicznie tym bardziej na stanowiska nie wymagające kompetencji dyrektora czy prezesa.

Tak7Nie
Kandydat

Czy tylko głównie studenci mają szanse na znalezienie pracy?

ABC
@Gość

Aktualnie poszukujemy studentów do pracy w dziale administracji. W działach Call Center i sądowym szukamy osób z doświadczeniem z branży ( ogłoszenie kierowane raczej nie do studentów).

TakNie5
@ABC

A dlaczego w Dziale Administracji tylko studenci ? Osoba , która nie jest studentem się nie kwalifikuje?

Sara
@ABC

"Poszukują osób z doświadczeniem" też nieprawda. Nie polecam.

@Gość

Przy tym projekcie oferujemy umowę zlecenie i poszukujemy osób o elastycznych godzinach pracy. Praca związana jest z realizowanym projektem,a czas jego realizacji to kilka miesięcy, stąd największym powodzeniem taka oferta cieszy się wśród studentów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby zaplikować nawet jeśli studentem się nie jest, a ma się sporo wolnego czasu :)

TakNie6
@@ABC

To będę aplikował, ja nie jestem studentem i mam bardzo dużo wolnego czasu, umowa zlecenie nie jest tylko dla studentów, ale dla pozostałych osób również

Tak5Nie1
Sh
@@ABC

Zapewne...Co za brednie ???? a studenci pewnie zapracowani i nie mają sporo wolnego czasu jak mój studiujący syn ???? jak my emeryci po 5 fakultetach...boszzzz gdzie ja żyję, co za ekipa tam pracuje...ciemnogród i dyskryminacja, traktowanie ludzi jak debili,będąc samemu nieobliczalnym tłukiem w nawijaniu waty na uszy...smutne to, ale zawsze tak jest, że jak firma ledwo przędzie to się zaczynają takie właśnie kombinacje

JA Nowy wpis
@Sh

Celowo chcą studentów, bo nic nie muszą za nich płacić.... Porządna firma nie będzie zatrudniała tylko studentów, ale wszystkie osoby bez względu na wiek , status itp. Nie rozumiem takiego podejścia firmy , bo każdy powinien mieć równe szanse na pracę. Taka prawda. Irytujące jest to, że obecnie sami studenci są brani pod uwagę...

Tak5Nie
専門家
Kandydat

part 2) Generalnie uczucia po rozmowie mieszane, rozmowa w maseczkach, oczywiście zawsze mam swoją niestandardową... Po wyjściu z biura, pani w recepcji, nie wiedząc czemu, zatrzasnęła za mną tak głośno drzwi, że prawie szyby wypadły, a huk było słychać na parterze opuszczając budynek...ale widocznie taka kultura firmy i bardzo się cieszę, iż nie będziemy współpracować, gdyż współpracuję tylko z profesjonalistami! Dziwna firma i sposób działania. W odpowiedzi mailem o wynikach rekrutacji, dostaję zapytanie, czy mogą dalej przetwarzać moje dane osobowe w celu przyszłych rekrutacji, na co odpisuję grzecznie, iż nie ma już takiej potrzeby, skoro nie przechodzi się rekrutacji i decyzja ze strony Alektum jest negatywna, to po co dalej przetwarzać dane osobowe pracownika i proszę o usunięcie swoich danych i ich dalsze nie przetwarzanie...po czym, po tygodniu pani rekrutująca wysyła mi ofertę pracy na maila na 1/2 etatu na to samo stanowisko pracy. Kompletna schizofrenia i brak kompetencji, dane pracownika dalej przetwarzane mimo braku jego zgody, wysłanego mailem w odpowiedzi! Odradzam pracę w takiej firmie. Pozdrawiam.

Tak6Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

専門家
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.
Kandydat

part 1) W ogłoszeniu napisane, iż szukają osób z doświadczeniem, ale prawdopodobnie nie za dużym...bo za dużo trzeba by było zapłacić pracownikowi ;) Rozmowa kwalifikacyjna, wydawałoby się, na standardowym poziomie. Do odegrania scenka windykacyjna przez telefon z dzwoniącą z CC pracownicą. Pytania pani rekrutującej szczegółowe, też prywatne typu "a czemu pan/i nie pracuje już w tej, czy tamtej firmie windykacyjnej...?". Pytania w sumie nie na miejscu, bo każdy ma swoje własne plany i sytuacje życiowe, wyjazd i pracę np. w Japonii, własne wybory życiowe, rodzinę czy likwidację stanowisk pracy, sytuacje też niezależne od pracowników, tylko firm; nie musi męczyć się też w jednej firmie aż do emerytury w Polsce, a chcąc ciągle się rozwijać i zdobywać nową wiedzę, a warunki już mu nie odpowiadają. Tym bardziej pani rekrutująca mogłaby spojrzeć na świadectwa pracy, po to one są, prawda??? Ale do tego etapu nie doszło i nie odbyło się to profesjonalnie. Więc wybieganie, aż tak daleko, w życie osobiste na rozmowie rekrutacyjnej nie świadczy o profesjonaliżmie firmy, to już nie czasy socjalizmu, wywiadu, one już dawno minęły, a to przecież ponoć szwedzka firma, może wcześniej rosyjska, bo skupia ponoć 28 mniejszych firm windykacyjnych z całej Europy (tak przynajmnie mają napisane w opisie powstania firmy). Myślę, że chwalenie się znajomością 3 innych języków, w tym j.japońskiego w 3 dialekcie, mogłoby zniechęcić jeszcze bardziej panią rekrutującą, więc o tym, uważam, dobrze było nie mówić, pani pytała TYLKO o znajomość angielskiego :) Staż pracy 10 lat w największej i najlepszej firmie windykacyjnej w Polsce pani nie przekonał i to, że stanowiska pracy zostały zlikwidowane na wzgląd na przeniesienie firmy do innego miasta, doświadczenie w bankach i 5 innych największych firmach windykacyjnych w Polsce też widocznie stało się przeszkodą. Propozycja podstawy netto 2500-2600 zł, słabo, jak na realia płatnicze w innych firmach windykacyjnych, tak przynajmniej dla eksperta z 20-letnim stażem w windykacji, w najlepszych i największych start upach w Polsce na poziomie światowym, jak firma ze słynnym niebieskim Krukiem w swoim firmowym logo. Dodatkowo kuszenie wyjazdami zagranicznymi 1 raz w roku. Śmieszna sprawa dla kogoś kto zjeżdził caly świat i pracował nawet w Tokyo, to wyjazd do Szwecji naprawdę nie jest żadną atrakcją, tym bardziej, że bywa się tam co najmniej 3 razy w roku u przyjaciół lub w związku z wcześniejszą tam pracą. Nie wiążę pracy ze swoimi przyjemnościami i pracuję za adekwatne środki, przynosząc firmom spore zyski, a nie za bilet lotniczy do Szwecji, Honolulu czy na Maltę... Rozmowa rekrutacyjna trwająca ok. 40 min., głównie większość prywatnych pytań, niż stricte związana z wykonywaniem pracy, pytań z wiedzy prawnej, ochrony danych, RODO czy zapytań o produkty-Klientów, których się obsługiwało na sprawach własnych czy zleconych przez lata. Mało profesjonalne. Pani rekrutująca obiecała, iż powiadomi o wynikach rekrutacji do 2 dni, czy będą one pozytywne czy negatywne; upłynęły 4 dni i nikt się nie odezwał. Powtórzę - mało profesjonalne, tym bardziej po rozmowie z osobą z wieloletnim stażem. Rozmowa wydawałoby się, że z osobą rekrutującą poważną i odpowiedzialną. Moja osoba musiała się sama skontaktować z Alektum z zapytaniem o wyniki rekrutacji, a i tak pani rekruterka nie miała widocznie odwagi oddzwonić, tylko napisała maila po kilku h. Cała rozmowa rekrutacyjna ogólnie ok, ale jeżeli umawiamy się na otrzymanie wiadomości i kontakt to należałoby się z tego wywiązać, ponieważ należy traktować każdego poważnie i z szacunkiem. Ale to tylko świadczy o poziomie firmy i jest to jasna informacja dla pracownika przede wszystkim, aby raczej wycofać się ze współpracy póki czas, bo to świadczy tylko o poziomie traktowania w przyszłości pracownika...a nie szanować czyjegoś czasu, tym bardziej gdy mam inne oferty pracy...? To świadczyć też może o poziomie traktowania klientów i poziomie realizacji zleceń czy pracy własnej firmy.

Tak4Nie2

Tak9Nie2
Róża

Tak10Nie3
Magda
@Róża

brutto czy netto?

Tak1Nie

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w Alektum Sp. z o.o.?

TakNie2
Ada
@Pytanie

Jaki angielski w firmie, ludzie wy się nauczcie najpierw prawidłowo wysławiać po polsku z tym akcentem znad Wołgi.

Tak4Nie1

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Mucha
@Pytanie

Tak, z tym ze najpierw na czas określony, czyli do 3mcy, a potem na czas nieokreślony.

Tak1Nie1
@Pytanie

Nikogo nie zatrudniają teraz, część osób zwolniono. Powód wiadomy.

Tak4Nie2
Xyz
@Pracownik

Bzdura, nikt nie został zwolniony. W tej chwili trwa rekrutacja.

Tak1Nie3
@Xyz

Bzdura, jest cięcie kosztów i redukcja z uwagi na spadek działalności operacyjnej teraz i w kolejnych kwartałach. O rekrutacji nie ma mowy w obecnej sytuacji.

Alektumek
@Pracownik

Żadne cięcie kosztów, a tym bardziej żaden spadek operacyjny. Firma cały czas obroty ma na plusie. Rekrutacja do działu CC w trakcie.

Tak1Nie4
też pracownik
@Pracownik

@ Pracownik, skąd Ty bierzesz takie informacje? Rekrutacja - do sądówki zakończona, do CC trwa nadal, do administracji tez była... o ile się nie mylę się na staż, więc nie pisz takich bzdetów. Stan na dzisiaj 16.06.2020 jedno aktywne ogłoszenie .Cięcie kosztów?? haahhaah:) żaden zespół tego nie odczuł....wręcz przeciwnie.. wynagrodzenia i premie na czas, plus bonusy. Zwolnień nie było więc daruj sobie:)

TakNie4
ABC
@Pracownik

Hahaha... bajki piszesz :) wystarczy wejść na stronę w zakładkę Praca , tam widnieją aktualne procesy.

TakNie3
Alektum
@Pytanie

Tak, w dniu rozpoczęcia szkolenia wdrożeniowego nowo zatrudnione osoby otrzymują do podpisania umowę o pracę.

TakNie2
Aga

Nie ma żadnych ofert.

Tak3Nie
Ewa
Klient
@Alektum

A jaki jest nr tel który działa żeby się dodzeonic

Janas34567

Porażka ludzie bez jakich kolwiek kompetencji, wysyłają nr konta poczuć za kilka dni po dokonaniu wpłaty długu dostaje SMS ze nie jest spłacony a w nim inny nr konta, nie potrafią na emaile odpowiedziedz, nie życze nikomu tych ludzi spotkać, dzwoniąc na telefon do nich mowie co i jak z dokładnością i proszę o wysłanie potwierdzenia od nich a Pani „No No No Hmm My takiego prawa nie mamy” KABARET ALEKTUM TAK SIĘ POWINNI NAZYWAĆ!!! Nie pozdrawiam :)

StasiuNela
Klient
@Janas34567

Po wpływem emocji napisana opinia, lecz niestety zgodzę się z Panem. Pomimo późnej spłaty zoobowiazania, powinno się zachować kulturę osobistą, karygodne iż klient musi czekać 14dni na otrzymanie potwierdzenia spłaty wiadomością lub e-mailem

Aga
@Janas34567

Po co wpłacałeś i pieniądze traciłeś? Z tymi długami to ściema. Teraz jeszcze nerwy tracisz.

Jadwiga

Tak22Nie2
MońkaPetrońka
@Jadwiga

Encyklopediami już nie ale gaciami i maszynkami do golenia nadal się zajmujemy ???? plus niezapłaconymi fv za suplementy na potencję. Tak windykujemy, że już później konar nie zapłonie.....

Tak6Nie

Jakie są warunki zatrudnienia w Alektum Sp. z o.o.?

finansowo beznadziejne

Tak17Nie
Wojciech
@antywindykator

Finansowo beznadziejnie, czyli jak? Powiesz coś więcej?

Odpowiedź
@Pytanie

Pracjąc a Alektum możesz liczyć na pensje w wysokości średniej pensi, lekko ponad, z tej branży. Na start otrzymuje się 2-3 mc-e okresu próbnego, następnie umowę na czas nieokreślony. Czas pracy jest dość elastyczny, zaczyna się między 7-9. Wyjątkiem jest CC, gdzie są 2 zmiany 8-16, 12-20 ( przy czym 2ga zmiana wypada 1x w tyg tylko) Firma zapewnia fajny socjal, jest m.in.: szeroki pakiet lux med możliwość grupowego ubezpieczenia nw lekcje języka ang za symboliczne 5 zł w pon i środy są owoce, w pt kanapki raz w roku imprezy integracyjne, a także duza impreza wyjazdowa do Szwecji na 2-3 dni całkowicie sponsorowana przez pracodawcę. Dodatkowo można liczyć także na szkolenia zewnętrzne, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Również można ubiegać się o dofinansowanie szkoły - o ile jest zgodna ze ścieżką rozwoju w firmie. Kultura firmy zupełnie nie jest korporacyjna. Przyjazna atmosfera, struktura raczaj dosc płaska zarzad-manager-pracownik + stanowiska eksperckie/samodzielne.

TakNie7
Xerix

Cy ktoś może zdradzić jakie są przedziały wynagrodzenia w tej firmie? Zarówno szeregowych jak i managerów? Managerowie / dyrektorowie mają auta służbowe?

mia
@Xerix

w tej firmie nie ma menagerów i dyrektorów...

TakNie

Jakie narzędzia pracy zapewnia Alektum Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

@Pytanie

a po co ci służbowe auto na słuchawce?

Tak8Nie
Wojciech
@antywindykator

Pracujesz w call center? Szukałem na stronie firmy takich ofert pracy, ale niestety nie ma żadnych aktualnych ogłoszeń. Czy mógłbyś napisać kiedy będą rekrutacje na stanowisko negocjatora telefonicznego i jakich warunków zatrudnienia można się spodziewać?

Karol

Czy firma zapewnia socjal?

Iga

Dajcie spokój kupują wierzytelności albo przedawnione albo wadliwe. Z reguły z firm lichwiarskich. Tak więc spokojnie składajcie sprzeciwy bo mają tyle klauzul niedozwolonych ile ma szwajcarski ser. Sprawy do wygrania, niestety nie warto współpracować z Alektum. Oczywiści pracownicy muszą cisnąć bo inaczej na premię nie wydolą. Ot kolejna maszynka do robienia kasy dla panów prezesów.

Magdalena
@Iga

@Iga Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie jesteś zatrudniona w Alektum Sp. z o.o.. Na forum http://Gowork.pl piszemy na temat panujących warunkach zatrudnienia w tej firmie od wewnątrz. Czy wiecie coś o aktualnie prowadzonych rekrutacjach w tym miejscu?

Tak1Nie2
Antychwilówka

Cześć! Poszukuję osoby (były pracownik, lub obecny) do wywiadu na temat pracy w windykacyjnym call center :) wywiad pojawiłby się (oczywiście autor pozostałby anonimowy) na blogu poświęconym antywindykacji. kontakt: kontakt@antychwilowka.pl

Waldek

(usunięte przez administratora) i naciągacze

BALWAN

Kwota szostala wplacona prosze o fakture nr. 92850000583 z dnia 12.112018 maszynka flexifront by prosze o natychmastowe odeslanie kopii na podkstawie ktorej robiliscir windykscje WIADOMOSC DLA DYR> KAMIL PRIETZEL

Tak1Nie1
@BALWAN

ale że o co chodzi?

Henry

Może wiecie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Czy trudno dostać się?

@Henry

biorą jak leci

TakNie

Zostaw merytoryczną opinię o Alektum Sp. z o.o. - Wrocław

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Alektum Sp. z o.o.
3/5 Na podstawie 40 ocen.