Alektum Sp. z o.o.

Wrocław

Opinie o Alektum Sp. z o.o.

użytkownik zarejestrowany

Przypominam, że wszystkich użytkowników portalu obowiązuje regulamin. Niedopuszczalne są m.in. wpisy zawierające treści wulgarne, ordynarne, czy też propagujące przemoc. Zachęcam do zapoznania się z treścią linku: www.gowork.pl/regulamin

użytkownik zarejestrowany

@antywindykator byłeś pracownikiem Alektum? Jeśli tak, to co możesz doradzić osobom, które zastanawiają się nad aplikacją? Dodatkowe informacje będą bardzo pomocne. Tym bardziej, że obecnie trwa rekrutacja na stanowisko Negocjatora telefonicznego. Co warto wiedzieć przed przesłaniem swojego CV do firmy?

dolin

@POMORSKIE forum dla rozżalonych dłużników jest gdzieś indziej... zwyczajnie miałeś pecha, że trafiłeś do windykacji :) Opinie o takich firmach rzadko są pozytywne, taka branża, ale jeśli płacą 5-10 tyś i traktują pracownika z szacunkiem to jestem zainteresowany.

@dolin 16.08.2017, 11:59

branża taka, że z 80% "długów" to sprawy przedawnione albo roszczenie w ogóle nie istnieje. tych nieistniejących to sporo w alektum - jak słynne maszynki do golenia czy rzekome encyklopedie zwierząt kwiatów i nie wiadomo czego jeszcze

użytkownik zarejestrowany

@duzami piszesz, że polecasz pracę w Alektum, szczególnie w dziale prawnym. Mogłabyś powiedzieć dlaczego? Chętnie dowiemy się więcej o plusach pracy w firmie. @Nick2 rozumiem, że próbowałeś już dzwonić na numer, który jest zamieszczony na stronie internetowej firmy. Udało Ci się z nią skontaktować? Zawsze można również spróbować kontaktu mailowego. Ktoś z Was również miał problemy ze skontaktowaniem się z firmą?

Nick2

Czy ktoś mógłby podać nr telefonu do tej firmy? Tylko proszę o taki, który ktokolwiek odbiera...

malami

Nikomu nie polecam firmy Alektum Brak szacunku dla pracownika, brak możliwości rozwoju. Kierownictwo działu prawnego ma najciekawszy wpływ na decyzje samego Prezesa. Dział prawny poniżej jakiegokolwiek poziomu. Odradzam.

Debt
@malami 27.01.2017, 10:49

Możesz rozwinąć temat? Trochę tak ogólnikowo, bez szczegółów. Jako pracownik Alektum mam trochę inne zdanie, zwłaszcza na temat szacunku dla pracownika i możliwości rozwoju, bo tu popłynęłaś. A co do działu prawnego, to ciekawe jest to co piszesz, bo akurat, że jest poniżej jakiegokolwiek poziomu to ostatnia rzecz jaką można o nim powiedzieć. Jeżeli możesz to dorzuć coś więcej i uargumentuj swoją wypowiedź, bo podejrzewam, że : A) nie miałaś nigdy nic do czynienia z tym działem i może nawet firmą. B) jesteś jednym z byłych sfrustrowanych pracowników . Czekam z niecierpliwością na odp.

duzami
@Debt 27.01.2017, 13:11

Obstawiam B :) po odejściu tej pracownicy Dział Prawny znacznie poprawił poziom - polecam.

Dejwin
użytkownik zarejestrowany

@ciekaey w tym momencie widzę, że niestety nadal nic nie ma. Też mnie to trochę martwi, bo miałem nadzieję, że uda mi się zmienić pracę do końca tego roku. A wiemy chociaż ile taka rekrutacja w ogóle może potrwać?

Erik & Sons

Jeśli ktoś chce się rozstać z Alektum, uważa że za mało zarabia lub czuje, że Alektum chce się rozstać z nim niech się odezwie i poda mail (taki, żeby inni z firmy nie mogli was tu zidentyfikować), potrzebuję kilku osób z największych firm windykacyjnych do udziału w pewnym projekcie biznesowym, z umową i wynagrodzeniem rzecz jasna, szczegóły na maila, prośba, jak się zdecydujecie to nie chlapcie językami na wszystkie strony o ew. współpracy, bo projekt ten jest związany z działalnością masowej windykacji i takim firmom WYJĄTKOWO nie zależy, żeby on i podobne funkcjonowały na rynku. Zainteresowanych zapraszam, a pozostałym życzę miłego dalszego merdania ogonem przed waszym szwedzkim panem... :-]

graba
@Erik & Sons 18.10.2016, 14:18

3graba@gmail.com

nick1.1
@Erik & Sons 18.10.2016, 14:18

nick1.1@wp.pl

antywindykator

a mi się wydaje, że już zakończyli zanim na dobre konkretnie zaczęli :)

Nowa

Od tygodnia pracuję w Alektum w dziale prawnym i jestem w szoku, że są jeszcze takie miejsca gdzie tak bardzo liczą się z pracownikiem. Od samego początku zaproponowano mi szereg szkoleń itd. Firma nie jest duża, ale wygrywa tym, że stawia na pracownika i inwestuje w niego. Tak jak rozmawiałam z ludźmi, to pracują tu po kilka lat, więc dla mnie to świetna informacja :).

Ka
@Nowa 18.05.2016, 11:26

i jak tam po 3 miesiącach?

Windykacja

Antywindykator widać że jesteś typowym dłużnikiem który coś tam poczytał w Internecie i wie że dzwoni ale nie wie gdzie. O przedawnieniu akurat to decyduje sąd nie Ty. Dwa że do zawarcia umowy i wobec tego wymagalności wpłaty do niedawna wystarczyła zgoda telefoniczna. Więc najpierw doczytaj dokładnie zanim coś napiszesz i nie ośmieszaj się.

Wyborcza.pl

Poziom wypowiedzi poniżej krytyki, ale to sygnał dla obrażanych "pracowników-śmieci", żeby nie wchodzić w zbędną dyskusję z kimś takim. A opinia kogoś takiego jest mało znacząca dla merytorycznej oceny firmy. Dla wszystkich, w tym dla Ciebie drogi sfrustrowany życiem kolego, którym firma windykacyjna kojarzy się tylko z oszustwem i złodziejstwem, polecam artykuł - http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/7,134263,22499443,gdy-dlug-sie-przedawni-a-windykator-sciga-jak-dziala-przepis.html Pozdrawiam

Robinson
@Wyborcza.pl tydzień temu

Jaka firma taka moja opinia na jej temat i ludzi tam pracujących. Po drugie nie piliśmy razem wódki. Jaki Ty ? Sfrustrowany ? Czym mam byc sfrustrowany ? Na pewno nie swoim uczciwym zyciem. I nie kolego proszę bo kolegów to sobie sam wybieram. Byle łajza nie będzie nigdy moim kolegą. Poza tym juz proponowałem powyżej. Jeżeli przekroczyłem prawo swoimi wpisami prosze mnie podac do Sądu. Może byc ciekawie : ) Co do opinii to jest ich w necie bardzo dużo nie tylko na tym portalu. Ja zaś polecam stronę "Anuluj dług". Tam sa bardzo merytoryczne materiały na temat takich firm. I jeszcze jedno. Jestem spadkobiercą mojej nieżyjącej żony. Dlaczego firma ograniczyła się do przysłania dwóch bzdurnych pism i smsów. Dlaczego nie przyjedzie żaden windykator (?). Dlaczego nie złoży forma sprawy do Sądu. Tam jest niby 3.000 zł długu (którego nigdy nie było) . No pytam dlaczego ? Ano dlatego, że ta firma nie ma żadnych dokumentów na istnienie rzekomego długu. Jest to zwykłe OSZUSTWO. Co do Pana(i) poziomu wypowiedzi to proszę nauczyc się , że do ludzi nieznanych sobie nie mówi się "kolego", ani "Ciebie". No ale poziom taki jak nick. Nie pozdrawiam.

nego1

Witajcie ! :) Dobre opinie napawają optymizmem. Czy w najbliższym czasie firma przewiduje rekrutację na negocjatorów ? Chętnie bym się podzielił swoim wieloletnim doświadczeniem i dołączył do takiego Zespołu :) Pozdrawiam.

Windykatorka

Pracuje w Alektum od 3 lat i jestem bardzo zadowolona. Pracowałam wcześniej w Ultimo i u Kaczmarskiego, ale praca tutaj jest nieporównywalnie lepsza! Po pierwsze lepsza kasa (na początku mniej, ale w ciągu 3 lat miałąm 4 podwyżki (pierwsza po 3 miesiacach, później co roku) plus w międzyczasie doszła premia kwartalna od zysku- dla dodatkowej motywacji. Atmosfera w pracy jest bajeczna, super ludzie, zintegorowani i najlepsze w świecie kierownictwo. Nigdzie mnie tak serdecznie nie traktowano jak tu. Zdarzają się cięższe chwile, nie powiem. Na przykład dopada człowieka monotonia po jakimś czasie, ale wystarczy pogadać z przełożoną i zawsze coś zaradzi. Pasują mi też godziny pracy 8-16, czasami trzeba przyjść 13-21, ale grafik jest elestyczny i można się z kimś zamienic. Nie myślę o zmienie pracy, bo wypracowałam sobie dobrą stawkę i nawet za trochę większe pieniądze nie poszałabym na nieznane, bo do tej pracy przychodzę bez stresu, a gdzie indziej może być różnie. Polecam!Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej to piszcie :) Ps. Nie słyszałam żeby trzeba było mieć 2 lata doswiadczenia na to stanowisko, może 2 miesiace. Bo tutaj mamy wewnętrzne szkolenia i można się doszkalać.

windykator

Dziwna sprawa, że kobieta nie wie komu i za co nie zapłaciła! Wyłudzanie to raczej korzystanie z towarów czy usług i niepłacenie za nie, niż dochodzenie swoich roszczeń. Jeżeli jej zobowiązanie jest z 2001 to zapewne jest prawomocny wyrok sądu i pewnie ze 3 razy sprawa była u komornika. Ile ona musiała tych "wyłudzeń" popełnić, że nadal nie wie za co to??? I niestety, drodzy "wyłudzacze", jak wierzyciel pilnuje, to zobowiązanie się nie przedawni nawet po 50 latach

@windykator 26.01.2016, 11:27

@windykator - co ty pieprzysz za bzdury. specyfiką tych prób wyłudzeń jest żądanie zapłaty za coś sprzed 10-15 lat, kiedy towar nie został dostarczony bądź w ogóle nie był zamawiany. wysyłają pisemka licząc że jakiś naiwny frajer da się nabrać i zapłaci nienależne pieniądze. podobnie rzecz się ma z żądaniami zapłaty za jakieś maszynki do golenia i inne pierdoły. i dureń jesteś sądząc że jest jakiś wyrok, a tym bardziej że były egzekucje. sprawy takie przedawniają się po 2 latach i WSZYSTKIE te rzekome faktury są i bezzasadne, i przedawnione @windykatorka - hahaha zadzwonić i dowiedzieć się o swoim zadłużeniu :) najpierw to ono musi być zasadne i udokumentowane, nie na zasadzie że ktoś coś twierdzi bo sobie papierek wydrukował

Windykatorka

A może zadzwoń po prostu do nas i dowiesz się więcej o SWOIM zadłużeniu. Telefon masz podany w piśmie. Może trafisz na mnie. Zapraszam :)

ella 34

Allektum Inkasso to firma która specjalizuje się w wyludzaniu pieniędzy... Od mojej znajomej rzadaja zapłaty za nie wiadamo co, które było niby nie opłacone w 2001 roku...

Hellriser
@ella 34 22.01.2016, 15:53

Żądać przez Ż!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Człowieku to jest forum dla pracowników, byłych lub przyszłych. Zawsze mnie osłabiają takie patafiany, pisząc na forach pracowniczych. Idż się wyżalaj, gdzie indziej, są osobne fora dla zafajdanych dłużników i ich rodzin i wszystkich tych patoli! Tam można się poużalać i porozpaczać nad swoją finansową nieudolnością!

2,5-3 tys zł? kto wam takie głupoty opowiada

byly

To ja wypowiem jako była procownica. Byłam tam ponad 4 lata na CC i w sumie nie żałuję. 2 razy zmieniałam stanowisko plus miałam nowe obowiązki. Socjal i inwestowanie w ludzi potwierdzam. Zarobki? Cóż bez szału na start to na pewno, ale jak się ok i robi swoje mozna liczyc na podwyżkę to z premią 2,5-3 da rade zrobić na CC, a w innych działach podobno więcej. Ja najmilej będę wspominac jednak ludzi, bo to oni są najważniejsi, o czym czasem kadra zarządzająca zapomina. Atmosfera super, ludzie raczej młodzi iw porządku, nie szczury:)

JK

Właśnie dostałem się do Alektum, na razie jestem na szkoleniu i wygląda to naprawdę nieźle. Z tego co mówią, bardzo inwestują w pracowników, jest mozliwość rozwoju, kasa jak na początek - ok, więc zapowiada się dobrze. Zobaczymy jak będzie :)

ka
@JK 29.10.2015, 13:30

czy dalej jest ok? napisz proszę kilka słów

Alkm

Od tygodnia pracuję w Alektum i jestem pozytywnie zaskoczona. Warunki pracy zupełnie inne w porównaniu do moich poprzednich miejsc pracy. Jasne zasady, pomocni ludzie, jak czegoś nie wiesz - wytłumaczą, od początku wiesz co masz robić i ile, żeby było ok. Znasz swoje cele, wiesz za co pracujesz, jak wygląda system premiowy. Oprócz tego karta multisport, dofinansowanie do angielskiego (angielski w siedzibie), szkolenia. Bardzo stawiają na rozwój - jak tylko chcesz się rozwijać i zależy Ci na podnoszeniu kompetencji - zrobią wszystko, żeby Ci to umożliwić. Rozmawiałam w Alektum już z kilkoma osobami i każda mówi to samo, nie usłyszałam jeszcze negatywnego słowa, więc tym bardziej się cieszę, że udało mi się tutaj dostać :)

Rad pracownik

jezeli już to nie oni naciągają, przecież oni nie są wierzycielem, a windykują na czyjąś rzecz. Co do pracy, pracowałem już na kilku CC i tu jest w sumie najlepiej, nie jest to fabryka, jasne zasady gry. Co do kasy, ile wynegocjujesz tyle masz plus kwartalna premia, wiec jest znośnie ale tez bez szału. Generalnie jest ok, ale raj to tez nie jest żeby było jasne

antywindykator

czyli szukają ludzi do naciągania ludzi na pieniądze za jakieś rzekome maszynki do golenia, czy coś nowego już wymyślili? :)

BK30

Byłam w zeszłym tygodniu na rekrutacji i musze powiedzieć, że wyglądało to nieźle. Raczej potwierdza sie to co tu piszą odnosnie socjalu, siedziba i warunki pracy wyglądają też nieźle. Rekrutacja była na call center, powiedziałam, że chcę 2 koła netto i nie powinno być problemu. Podobno jest też jakaś premia. Rekrutowało mnie dwóch gości, raczej sympatyczni, ale zadawali dociekliwe pytania. No i była symulacja rozmowy windykacyjnej, ale w miarę mi poszło. Podobno rekrutują tylko ludzi z doświadczeniem. Teraz czekam na info o zatrudnieniu, bo nie ma drugiego etapu, więc 3majcie kciuki:)

Anya

Słyszałam, że Alektum jest jedną z lepszych firm windykacyjnych, w których jest mozliwość rozwoju i zarobienia fajnych pieniędzy. Ludzie podobno też są spoko, socjal ok, angielski w siedzibie, karta multisport, szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne. Podobno firma się rozwija i zwiększa zatrudnienie. Czy coś Wam wiadomo aktualnie?

VLI

W mojej opinii - gdyby firma Alektum działała niezgodnie z prawem i "zarabiała na oszukiwaniu innych", już dawno zniknęłaby z rynku windykacyjnego, a tymczasem pnie się w górę. Każde dochodzenie należności musi być potwierdzone dowodem wymagalności roszczenia czy to w postaci umowy, faktury, rachunku, czy nagrania (umowa ustna). Nie ma mowy o windykowaniu należności bez potwierdzenia jej wymagalności.

redex

Każda firma, która zarabia na oszukiwaniu innych nie będzie u mnie cieszyła się uznaniem. Alektum współpracuje z firmami wysyłkowymi i próbuje uzyskiwać pieniądze za przesyłki, których dana osoba nie zamawiała.

Kaśka

Co do zarobków to ponoć na CC mają średnio podstawy 2500 zl na rękę. Ale na początku jest trochę mniej, poniżej 2000. Zarobki uzalezniają chyba od stażu no i od tego czy ktoś się stara i rozwija.

ya

Praca na cc jest w systemie zmianowym. Można zarobić powyżej 2.000 zł, dostając nawet minimalną premię.

on9

czy praca na cc jest na zmiany? czy da się tam zarobić powyżej 2tys?

Rob

Powyżej ktoś chyba pod wpływem pisał:) Z tego co wiem, to umowa jest po 3 miesiącach na czas nieokreślony nawet na CC. Minus jest taki, że nawet na CC przyjmują ludzi tylko z doswiadczeniem. Ten socjal jest ok, ale też żaden szał, pełna kuchnia, benefit za dopłatą, integracja wyjazdowa i na miejscu, jest chyba opcja ubezpieczenia i fajna siedziba. Plus jest taki, że jak jesteś dobry to inwestują w Ciebie i masz szanse na awans i wtedy nie żałują na szkolenia, co nie wszedzie się zdarza. Jak z wynagrodzeniami to nie wiem, ale pewnie też nie kokosy. Jak zobaczycie ogłoszenie to polecam, ale cięzko sie dostać.

JK

Miałem okazję pracować w Alektum ok rok temu, ale musiałem wyjechać i obecnie mieszkam i pracuję w Niemczech. Ludzie są tak pozytywnie nastawieni do tej pracy, że jestem w szoku, że ktoś mógł być niemiły czy natarczywy. Jak pamiętam, firma dawała naprawdę fajny socjal, proponowała ciekawe szkolenia wewnętrzne, zewnętrzne, była otwarta na propozycje pracowników, a ludzie w odzewie lubili tę pracę, bo było naprawdę ok. Mam sporadyczny kontakt z kumplem, który nadal tam pracuje i jeszcze kilka miesiecy temu dalej tak było.

Patrycja

wszyscy chwalicie tą firmę więc dlaczego jak dzwonicie do ludzi to jesteście nie mili i natarczywi? miałam dług w tej firmie oczywiście po długich negocjacjach rozłożono mi dług na raty, jednak po 4 miesiącach Pani zadzwoniła do mnie, że zrywają ze mną umowę mimo tego iż płaciłam regularnie raty. Było straszenie sądem,komornikiem. Nigdzie nie chcieli mi dać pożyczki bo byłam zadłużona aż kiedyś wpadłam w internecie na taką firmę jak szybkigrosz.pl tam dostałam pożyczkę be problemu spłaciłam Alektrum i już nigdy nie chcę mieć z nimi nic do czynienia.

@Patrycja 29.01.2015, 18:35

To jakiś Fake. Nikt nie zrywa ugody jeśli jest spłacana. Słabe...

MZ

Chce tam startować, mam doświadczenie w windykacji blisko 3 letnie, ktoś coś wie na temat aktualnej rekrutacji? Bo z ogłoszeniami od nich średnio...Jak teraz w ogóle wyglądają warunki pracy? Bo słyszałem, że zarobki na średnim poziomie, ale ogólnie pracuje się tam w miarę ok...

ddko

Pracuję tu 13 miesięcy. I jak na razie jest ok, stawiają na pracowników ale o jakieś wielkiej karierze nie ma mowy.generalnie jak na sylwestra w innych firmach to tu jest nieźle.

Kacperr

W branży mam 7 miesięczne doświadczenie, słyszałem, że Alektum to najlepsza dla pracownika firma we Wrocławiu w ich bazie nie ma ofert, a tylko info, że można wysłać CV są przyjęcia i jakie zarobki

Akm

Dlatego tego typu firmy potrzebują pracowników potrafiących rozmawiać z ludźmi. Wystarczy, żeby pracownik posiadał takową umiejętność, a na pewno będzie odnosił sukcesy :)

Al.

Aktualna opinia jest taka, że nadal jestem pracownikiem tej firmy i podtrzymuję informację o firmie stawiającej na pracownika. Faktem jest to, że firma się rozwija, zatrudnia coraz więcej pracowników, ale nie jest to jednoznaczne z tym, że będzie to kolejne miejsce, w którym będą odbywały się korpowyścigi. Na chwilę obecną zmiany są na plus :) Pozdrawiam !

Eldok

Czy stają sie korporacją? Troche się stają, ale nie w negatywnym znaczeniu tego słowa, raczej wszystko jest coraz bardziej uporządkowane i wiadomo firm arośnie to jest coraz mniej rodzinnej atmosfery, ale nadal to jest dobre miejsce do pracy

Elsi

Doświadczenie raczej mają, kilka lat juz istnieją, pytanie czy nie stają się kolejną korporacją? Jakies aktualne opinie?

Al.

Fajni ludzie, pracodawca w porządku, socjal – bardzo dobry i co najważniejsze – możliwość rozwoju. Firma stawia na pracownika i nie boi się w niego inwestować. Pozdrawiam,

ETC

Ja już tam troche pracuję i nie narzekam. To moja pierwsza praca i już dwa razy zmieniałam stanowisko ( na plus). Warunki są chyba ok, jak na standardy wrocławskich call center, bo z tego co widze przychodza tylko ludzie z doświadczeniem.

Toma

Jak na CC jest ok, warunki zatrudnienia bez szału, ale zostawiłam dla nich poprzedniego pracodawcę, więc najgorzej nie jest

Bem

Ja własnie byłam na praktykach, a teraz tam pracuję. Praktykantek jest sporo, wyślij cv może akurat:) Firmę raczej polecam, nikt raczej nie narzeka na warunki pracy.

Krzyś

Pracuję 7 miesięcy i tez polecam, jest możliwość rozwoju, nawet pomiędzy działami, zarobki i socjal ok.

L

Potwierdzam - świetne miejsce do pracy, ale ciężko się dostać. Warunki płacowe lepsze niż u konkurencji no i socjal dla kazdego jakiś jest. firma sie rozwija i mozna nawet z CC robić cos ciekawego i nauczyc sie sporo. Po 1,5 roku pracowanie stweirdzam, że w windykacji nie ma lepszego we Wrocławiu pracodawcy.

Ja pracuję już ponad rok i mogę polecić, warunki b.dobre, płaca jak na call center co najmniej dobra. Generalnie to raczej ludzie się starają tu dostać niż stąd odchodzą. Kierownictwo bardzo fair.

Warunki pracy najlepsze jakie do tej pory gdziekolwiek miałam. Świetna atmosfera, młode, małe zespóły pracowników w danych działach. Rewelacyjne, ludzkie kierownictwo. Dobra płaca i sprawiedliwe podejście od pracowników. Nie mogę powiedzieć złego zdania.

Alice

Wybieram się na rozmowę o pracę tam, również szukałam informację na temat tej firmy, żeby wiedzieć na co się ewentualnie przygotować ale nic nie znalazłam. Ale skoro nie ma negatywnych opinii, to chyba nie jest źle ;P

Zostaw opinię o Alektum Sp. z o.o. - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Alektum Sp. z o.o.