Alektum Sp. z o.o.
3 28 93 5 1
Pytanie Nowy wpis

Jakie narzędzia pracy zapewnia Alektum Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

antywindykator Nowy wpis
@Pytanie

a po co ci służbowe auto na słuchawce?

Xerix Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 30 dni.
Nazwa działu: Finanse

Cy ktoś może zdradzić jakie są przedziały wynagrodzenia w tej firmie? Zarówno szeregowych jak i managerów? Managerowie / dyrektorowie mają auta służbowe?

Karol Nowy wpis

Czy firma zapewnia socjal?

Iga
Nazwa działu: Finanse

Dajcie spokój kupują wierzytelności albo przedawnione albo wadliwe. Z reguły z firm lichwiarskich. Tak więc spokojnie składajcie sprzeciwy bo mają tyle klauzul niedozwolonych ile ma szwajcarski ser. Sprawy do wygrania, niestety nie warto współpracować z Alektum. Oczywiści pracownicy muszą cisnąć bo inaczej na premię nie wydolą. Ot kolejna maszynka do robienia kasy dla panów prezesów.

Magdalena
@Iga

@Iga Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie jesteś zatrudniona w Alektum Sp. z o.o.. Na forum Gowork.pl piszemy na temat panujących warunkach zatrudnienia w tej firmie od wewnątrz. Czy wiecie coś o aktualnie prowadzonych rekrutacjach w tym miejscu?

TakNie2
Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Antychwilówka

Cześć! Poszukuję osoby (były pracownik, lub obecny) do wywiadu na temat pracy w windykacyjnym call center :) wywiad pojawiłby się (oczywiście autor pozostałby anonimowy) na blogu poświęconym antywindykacji. kontakt: kontakt@antychwilowka.pl

Waldek

(usunięte przez administratora) i naciągacze

BALWAN

Kwota szostala wplacona prosze o fakture nr. 92850000583 z dnia 12.112018 maszynka flexifront by prosze o natychmastowe odeslanie kopii na podkstawie ktorej robiliscir windykscje WIADOMOSC DLA DYR> KAMIL PRIETZEL

TakNie1
@BALWAN

ale że o co chodzi?

Henry

Może wiecie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Czy trudno dostać się?

@Henry

biorą jak leci

Windykatorka

Update. Minęły kolejne 3 lata i wciąż tu jestem. Kilka przydatnych informacji: płaca - minimum 2500 zł netto na początek, premia - dostępna dla każdego - w CC system rotacyjny, darmowa opieka medyczna, nauka j. angielskiego z lektorem lub native speakerem za 5 zł za godzinę na miejscu w biurze w godzinach pracy, jeśli już znacz angielski - możliwość uczestnictwa w ciekawych, międzynarodowych projektach z wyjazdami na terenie Europy darmowa opieka medyczna w LuxMed, dofinansowanie do MultiSport, dofinansowanie do ubezpieczenia grupowego, coroczne wyjazdy zagraniczne dla wszystkich pracowników na weekend - integracja (na koszt pracodawcy), oprócz powyższego 1 lub 2 razy do roku integracja z noclegiem i rozrywką poza Wrocławiem, realna szansa na awans, finansowane przez firmę uczestnictwo w konferencjach, szkoleniach i/lub kursach o tematyce którą się zajmujesz w pracy, bogata biblioteczka w biurze- można wypożyczać książki dot. rozwoju osobistego, sprzedaży, prawa i windykacji, od maja 2018 odnowione biuro - nowy wystrój i meble, każdy ma pod dwa monitory na biurku, wygodne, ergonomiczne krzesła, piłki do siedzenia itp. praca od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20 (w CC 8-16 lub 12-20, w innych działach 7-15 lub 8-16 - jak kto woli). ...i wiele wiele innych powodów by czuć się tu docenianym.

Tak6Nie5
@Windykatorka

dobra ściema nie jest zła :)

Tak10Nie
@Windykatorka

100% prawdy, polecam, ciężko aktualnie trafić ta takiego pracodawcę.

TakNie2
poszukująca
@Windykatorka

Wiesz może jakie są zarobki w Dziale Sądowym?

@poszukująca

marne

Windykacja

Antywindykator widać że jesteś typowym dłużnikiem który coś tam poczytał w Internecie i wie że dzwoni ale nie wie gdzie. O przedawnieniu akurat to decyduje sąd nie Ty. Dwa że do zawarcia umowy i wobec tego wymagalności wpłaty do niedawna wystarczyła zgoda telefoniczna. Więc najpierw doczytaj dokładnie zanim coś napiszesz i nie ośmieszaj się.

Tak6Nie3
@Windykacja

raczej tobie polecam się nie ośmieszać, niewolniku alektum :)

Wyborcza.pl

Poziom wypowiedzi poniżej krytyki, ale to sygnał dla obrażanych "pracowników-śmieci", żeby nie wchodzić w zbędną dyskusję z kimś takim. A opinia kogoś takiego jest mało znacząca dla merytorycznej oceny firmy. Dla wszystkich, w tym dla Ciebie drogi sfrustrowany życiem kolego, którym firma windykacyjna kojarzy się tylko z oszustwem i złodziejstwem, polecam artykuł - http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/7,134263,22499443,gdy-dlug-sie-przedawni-a-windykator-sciga-jak-dziala-przepis.html Pozdrawiam

anonymous
@Windykacja

czy mogę dostać jakiś aktualny numer telefonu do alektrum bo nie mogę się dodzwoni

gość
@Windykacja

Rozumiem windykację faktycznie istniejących długów, jednak firma Alektum zasłynęła z windykacji nieistniejących długów, o czym było swego czasu głośno w mediach. Temat był opisywany min. na www.stop-oszustom.pl https://stop-oszustom.pl/dziwne-wezwania-do-zaplaty-od-alektum-inkasso/

Iza

@Arek, jesteś zainteresowany pracą w firmie Alektum? Aktualnie firma szuka pracowników do działu call center jako negocjator telefoniczny. Pracodawca oferuje stabilne zatrudnienie i system premiowy. Czy takie stanowisko byłoby dla Ciebie satysfakcjonujące? Jeśli się zdecydujesz i będziesz na rozmowie o pracę napisz jak Ci poszło i czy zostałeś przyjęty? Czekam na Twoją opinię.

Kamil
@Iza

Dzień dobry, czy w grę wchodzi praca na pół etatu w godzinach przedpołudniowych ? Pozdrawiam

Ewa z Wałbrzycha
@Iza

Call Center a ile to Cc ma pracownikőw

Jakub
@Ewa z Wałbrzycha

Interesuje Cię zatrudnienie w firmie? Ilość pracowników nie jest mi znana, ale myślę, że pracuje sporo osób, gdyż na stronie firmy https://www.alektumgroup.pl/pracuj-dla-nas nadal jest prowadzona rekrutacja do działu call-center. Jeśli zdecydujesz się na rozmowę kwalifikacyjną, dodaj na forum informację jak ona przebiegała.

Ewa
@Jakub

A coś więcej niż pracownik szeregowy.

Arek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje? Na jakie zarobki min. można liczyć?

TakNie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo istotną rolę. Czy tak samo jest w Alektum Sp. z o.o.? Napiszcie, co sądzicie na ten temat!

TakNie

Dział CC : praca zmianowa 8-16/12-20. Bez nadgodzin. Premia co kwartał- zależna od targetu. Podstawa do wynegocjowania na rozmowie kwalifikacyjnej(2000 netto na pewno). Wyjazdy ,szkolenia wewnętrzne, zewnętrzne, benefit, op.medyczna. Portfele - koszmar,dno. Atmosfera w pracy luźna , ludzie sympatyczni , chętni do pomocy. Są kliki. Kiedyś było lepiej , teraz jest znośnie.

Tak9Nie

anonymous

Właśnie wyjęłam ze skrzynki zawiadomienie o cesji za jakiś domowy poradnik lekarski zamawiany 14.03.2002. Tylko oczy jutro otworzę i oczywiście natychmiast składam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w Prokuraturze na Malczewskiego w Warszawie. Powinni zamyjać gnoi za wyłudzenia finansowe.

Tak26Nie1

r.r

Moja sprawa dotyczy: podobno rzekomo zamawianego "Domowego Poradnika Lekarskiego" i należności za owy poradnik w kwocie 181,16 zł. Oczywiście nigdy nie zamawiałem owego PORADNIKA , Firma Alektum sp. z o.o. nie przedstawiła mi żadnej umowy lub faktury czy paragonu, który byłby dowodem wykonania umowy. Jest to jawne wyłudzanie od ludzi pieniędzy!!!!!!!

Tak19Nie1

abc
@r.r

...ale co ma piernik do wiatraka ? to portal o pracodawcy , a nie sprawy jaką masz...

Tak5Nie1

ella 34

Allektum Inkasso to firma która specjalizuje się w wyludzaniu pieniędzy... Od mojej znajomej rzadaja zapłaty za nie wiadamo co, które było niby nie opłacone w 2001 roku...

Tak38Nie1
Hellriser
@ella 34

Żądać przez Ż!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Człowieku to jest forum dla pracowników, byłych lub przyszłych. Zawsze mnie osłabiają takie patafiany, pisząc na forach pracowniczych. Idż się wyżalaj, gdzie indziej, są osobne fora dla zafajdanych dłużników i ich rodzin i wszystkich tych patoli! Tam można się poużalać i porozpaczać nad swoją finansową nieudolnością!

Zuza
@ella 34

mam ten sam problem dostałam po 17 latach że nie opłaciłam jakiejś rzekomo wysyłki wartej 44,50 odsetki narosły 90,00 += koszty razem 180,00 .

Tak11Nie2
Zadowolona

Pracowałam tam ponad dwa lata. Najpierw jako praktykantka, potem zostałam na dłużej. Bardzo miła atmosfera. Duuużo premii. Miałam jedną podwyżkę w ciągu tych 2 lat. Nie warto z nikim zadzierać, bo rzeczywiście ludzie lubią szeptać prezesowi na uszko różne rzeczy jak się komuś podpadnie. Mnie to nie dotyczyło, ale widziałam sytuacje, w których ściany okazywały się mieć uszy. Ale ludzie to ludzie i wszędzie pewnie tacy sami. Ale ogólnie jest znacznie więcej plusów niż minusów. Nie było żadnej inwigilacji (przynajmniej w moim dziale, nie wiem jak w innych). Wydaje mi się, że zatrudniając nowe osoby ten pracodawca kieruje się raczej tym, czy nie zepsują one przypadkiem atmosfery, bo to ona tutaj jest chyba najważniejsza, a inne rzeczy są na dalszych miejscach :) Polecam w każdym razie.

Iza

Przypominam, że wszystkich użytkowników portalu obowiązuje regulamin. Niedopuszczalne są m.in. wpisy zawierające treści wulgarne, ordynarne, czy też propagujące przemoc. Zachęcam do zapoznania się z treścią linku: http://www.gowork.pl/regulamin

Iza

@antywindykator byłeś pracownikiem Alektum? Jeśli tak, to co możesz doradzić osobom, które zastanawiają się nad aplikacją? Dodatkowe informacje będą bardzo pomocne. Tym bardziej, że obecnie trwa rekrutacja na stanowisko Negocjatora telefonicznego. Co warto wiedzieć przed przesłaniem swojego CV do firmy?

dolin

@POMORSKIE forum dla rozżalonych dłużników jest gdzieś indziej... zwyczajnie miałeś pecha, że trafiłeś do windykacji :) Opinie o takich firmach rzadko są pozytywne, taka branża, ale jeśli płacą 5-10 tyś i traktują pracownika z szacunkiem to jestem zainteresowany.

@dolin

branża taka, że z 80% "długów" to sprawy przedawnione albo roszczenie w ogóle nie istnieje. tych nieistniejących to sporo w alektum - jak słynne maszynki do golenia czy rzekome encyklopedie zwierząt kwiatów i nie wiadomo czego jeszcze

Iza

@duzami piszesz, że polecasz pracę w Alektum, szczególnie w dziale prawnym. Mogłabyś powiedzieć dlaczego? Chętnie dowiemy się więcej o plusach pracy w firmie. @Nick2 rozumiem, że próbowałeś już dzwonić na numer, który jest zamieszczony na stronie internetowej firmy. Udało Ci się z nią skontaktować? Zawsze można również spróbować kontaktu mailowego. Ktoś z Was również miał problemy ze skontaktowaniem się z firmą?

Nick2

Czy ktoś mógłby podać nr telefonu do tej firmy? Tylko proszę o taki, który ktokolwiek odbiera...

Tak5Nie

malami

Nikomu nie polecam firmy Alektum Brak szacunku dla pracownika, brak możliwości rozwoju. Kierownictwo działu prawnego ma najciekawszy wpływ na decyzje samego Prezesa. Dział prawny poniżej jakiegokolwiek poziomu. Odradzam.

Tak17Nie
Debt
@malami

Możesz rozwinąć temat? Trochę tak ogólnikowo, bez szczegółów. Jako pracownik Alektum mam trochę inne zdanie, zwłaszcza na temat szacunku dla pracownika i możliwości rozwoju, bo tu popłynęłaś. A co do działu prawnego, to ciekawe jest to co piszesz, bo akurat, że jest poniżej jakiegokolwiek poziomu to ostatnia rzecz jaką można o nim powiedzieć. Jeżeli możesz to dorzuć coś więcej i uargumentuj swoją wypowiedź, bo podejrzewam, że : A) nie miałaś nigdy nic do czynienia z tym działem i może nawet firmą. B) jesteś jednym z byłych sfrustrowanych pracowników . Czekam z niecierpliwością na odp.

Tak7Nie

duzami
@Debt

Obstawiam B :) po odejściu tej pracownicy Dział Prawny znacznie poprawił poziom - polecam.

Dejwin

@ciekaey w tym momencie widzę, że niestety nadal nic nie ma. Też mnie to trochę martwi, bo miałem nadzieję, że uda mi się zmienić pracę do końca tego roku. A wiemy chociaż ile taka rekrutacja w ogóle może potrwać?

Tak1Nie

Erik & Sons

Jeśli ktoś chce się rozstać z Alektum, uważa że za mało zarabia lub czuje, że Alektum chce się rozstać z nim niech się odezwie i poda mail (taki, żeby inni z firmy nie mogli was tu zidentyfikować), potrzebuję kilku osób z największych firm windykacyjnych do udziału w pewnym projekcie biznesowym, z umową i wynagrodzeniem rzecz jasna, szczegóły na maila, prośba, jak się zdecydujecie to nie chlapcie językami na wszystkie strony o ew. współpracy, bo projekt ten jest związany z działalnością masowej windykacji i takim firmom WYJĄTKOWO nie zależy, żeby on i podobne funkcjonowały na rynku. Zainteresowanych zapraszam, a pozostałym życzę miłego dalszego merdania ogonem przed waszym szwedzkim panem... :-]

ASik

jak aktualne daj znać na Facebooku - Asik

graba

3graba@gmail.com

nick1.1

nick1.1@wp.pl

antywindykator

a mi się wydaje, że już zakończyli zanim na dobre konkretnie zaczęli :)

Nowa

Od tygodnia pracuję w Alektum w dziale prawnym i jestem w szoku, że są jeszcze takie miejsca gdzie tak bardzo liczą się z pracownikiem. Od samego początku zaproponowano mi szereg szkoleń itd. Firma nie jest duża, ale wygrywa tym, że stawia na pracownika i inwestuje w niego. Tak jak rozmawiałam z ludźmi, to pracują tu po kilka lat, więc dla mnie to świetna informacja :).

Ka
@Nowa

i jak tam po 3 miesiącach?

nego1

Witajcie ! :) Dobre opinie napawają optymizmem. Czy w najbliższym czasie firma przewiduje rekrutację na negocjatorów ? Chętnie bym się podzielił swoim wieloletnim doświadczeniem i dołączył do takiego Zespołu :) Pozdrawiam.

Windykatorka

Pracuje w Alektum od 3 lat i jestem bardzo zadowolona. Pracowałam wcześniej w Ultimo i u Kaczmarskiego, ale praca tutaj jest nieporównywalnie lepsza! Po pierwsze lepsza kasa (na początku mniej, ale w ciągu 3 lat miałąm 4 podwyżki (pierwsza po 3 miesiacach, później co roku) plus w międzyczasie doszła premia kwartalna od zysku- dla dodatkowej motywacji. Atmosfera w pracy jest bajeczna, super ludzie, zintegorowani i najlepsze w świecie kierownictwo. Nigdzie mnie tak serdecznie nie traktowano jak tu. Zdarzają się cięższe chwile, nie powiem. Na przykład dopada człowieka monotonia po jakimś czasie, ale wystarczy pogadać z przełożoną i zawsze coś zaradzi. Pasują mi też godziny pracy 8-16, czasami trzeba przyjść 13-21, ale grafik jest elestyczny i można się z kimś zamienic. Nie myślę o zmienie pracy, bo wypracowałam sobie dobrą stawkę i nawet za trochę większe pieniądze nie poszałabym na nieznane, bo do tej pracy przychodzę bez stresu, a gdzie indziej może być różnie. Polecam!Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej to piszcie :) Ps. Nie słyszałam żeby trzeba było mieć 2 lata doswiadczenia na to stanowisko, może 2 miesiace. Bo tutaj mamy wewnętrzne szkolenia i można się doszkalać.

Tak4Nie

Zostaw opinię o Alektum Sp. z o.o. - Wrocław

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie