Opinie o Webanywhere Sp.z o.o. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Webanywhere Sp.z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Webanywhere Sp.z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Webanywhere Sp.z o.o. w Katowice

Iza

@coach Cześć. Powiesz mi jakie są godziny pracy w Webanywhere? Będę wdzięczna.

zadowolony
@Iza

Godziny pracy są w miarę elastyczne, jedyne ograniczenie jest, że masz w pracy być do 9, a czy będziesz o 7, 8 czy nawet 6 (bywalą i tacy) to już kwestia dogadania sie w ramach zespołu.

mj

Bardzo fajna firma, ludzie konkretni i pomocni. Możliwość nauki wielu rzeczy od specjalistów. Nie jest to ani firma Januszex ani wielka korporacja - co jest naprawdę dużym plusem. Mimo że firma miała (a która nie ma) małe sinusoidy, to obecnie myślę że jest w ścisłej czołówce jeśli chodzi o pracodawce w Katowicach.

@mj

Czyli warto składać CV do Webanywhere? Z Twojego wpisu wynika, że to dobry pracodawca. Co sądzisz o zarobkach?

Nie ma znaczenia

Witam Oczywiście jako aktualny pracownik jestem równie obiektywny co były pracownik firmy ;) ale dorzuce swoje trzy grosze... Oczywiście że WA ma swoje problemy i kłopoty. Wiele z nich wiąże się z tym że wszystko trzeba wynegocjować ze stroną angielska, jednocześnie walcząc z bierzącą robotą i zajmując się również sprawami interpersonalnymi. Oczywiście że można wszystko próbować zrzucać że tylko "manager jest zły". Oczywiście Paweł ma często problemy i nie wszystko jest priorytetyzowane tak jak oczekuje każdy z pracowników. Ale wina nie leży tu tylko w Pawle, a tym że ma 20+ osób do ogarnięcia + projekty + sprawy tych pracowników i sam musi zdecydować o priorytetach, gdzie najcześciej praca/projekty biorą góre. To oczywiście powoduje część problemów Bardzo mnie dziwi, że większość osób narzekająca na Pawła nigdy mu w twarz tych argumentów nie podawała. Nie mówie że jest to osoba do rany przyłóż, ale jak się na coś z nim umawiałem to nigdy nie spotkałem się z niedotrzymanym słowem. Każda "umowa" między nim a mną zostawała przez obie strony zawsze dotrzymywana. Kwestie urlopów. W każdej firmie, pracownicy i pracodawca muszą tak ustanowic harmonogram długich urlopów by nie rozwalił bierzącej pracy. Są firmy (znam je osobiście) że są miesiące gdzie urlopy są zakazane ze wzg na aktualny interes firmy. Ale po tym okresie każdy dostaje tyle chce i jak chce. Są pewne odgórne warunki które rozsądny i dorosły człowiek zaacektpuje. Nie może być nagle 70% kadry która chce wybrać dzień wolny by mieć długi weekend, przecież to narusza interes pracodawcy. Jeśli tylko mamy głowe na karku i nie oczekujemy że wszystko będzie zawsze pod nas - to będziemy zadowoleni. I jeszcze jedno, kwestia premii i wyjazdów. NIGDY nikt mnie na tym nie oszukał przez bite dwa lata pracy. Wyjazd służbowy służy nie jak to ktoś powiedział "nagrodzie" - jest on efektem naszej ciężkiej pracy i tego że jesteśmy potrzebni w firmie, i mamy istotne sprawy do załatwienia na żywo ze stroną angielską. I nigdy nie był on załatwiany ze stratą pracownika, dostajemy diety na czas wyjazdu które swobodnie wystarczają na jedzenie + jakieś drobne pamiątki, oraz mamy zwrot paliwa za dojazd na lotnisko. A na lotniku w UK odbiera nas firma lub taxi. Nie twórzcie mitów. Ta firma ma organizacyjne problemy, które bywają frustrujące, ale demonizowania Pawła, albo Michała do niczego nie prowadzi. Jak rozmawiasz z nimi szczerze i wprost to zawsze znajdziesz porozumienie.

forsa
@Nie ma znaczenia

Po wielu latach doświadczenia po WA powiem z całą tego świadomością PAWEŁ G*, to osoba która nie nadawała się i nigdy nie będzie się nadawać na Managera! Szkoda tylko ludzi którzy z jego powodu odeszli! nie prawdą jest, że management nie był informowany o jego niekompetencji, a argument, że ktoś nie ogarnia wszystkiego jest żaden bo to nie jest arguement by wyżywac się na pracownikach! Ogarnięcie 20+ osób, + projektów które były w WA to nie jest rocket science. Dobry manager potrafi ogarnąć wiele więcej nie wyżywając się przy tym na zespole, a jak ma problem to zatrudnia ludzi. Od tego jest Manager! od zatrudniania, a nie powodowania, że ludzie się zwalniają! Z uropami tez zawsze był problem. Jakaś masakra, żeby dostać 1 dzień w święta. Obecnie w dużo większych firmach zdarzało mi się, że 100% zespołu brała wolne jednego dnia i wszystko było ok. Serio 1 dzien o który trzeba się prosić pół roku wcześniej>?

Martyna

Mam nadzieję, że brak ludzi do pracy spowoduje, że firmy zaczną podnosić wynagrodzenia !

Czy rekrutacja na stanowisko PHP Developer w firmie Webanywhere Sp.z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant ds. Oprogramowania Sage DPW z j. niemieckim
Katowice
SD Worx Poland Sp. z o.o.
janusz

słabo płacą, januszex, szkoda tracić czas

@janusz

płacą nieźle Januszu. Ale zdobyłem doświadczenie i odszedłem.

Iza

Oczywiście każdy ma prawo do wyrażenia opinii @maxkolonko ale warto zawsze wytłumaczyć i rozwinąć swoją wypowiedź. Wiele osób poszukuje tutaj pracy i uzasadnienie dlaczego czegoś nie polecamy jest bardzo ważne.

MaxKolanko

Popracuj, zrozumiesz. Ja moge krotko skwitowac swoja wspolprace z ta firemka: Nie polecam!

ciułacz

firma ma .netów? i skad wiecie ze duze? przeciez ta firma biedna jest.

tajasne

to tam teraz .netów zatrudniają? świat się kończy! dobre zarobki w WA tylko dla znajomych królika.

uryna

atrakcyjne wynagrodzenie jak dla szeregowego pracownika biedronki ;) Tylko "menedżment" zarabia na poziomie kierownika Lidla. Powodzenia w atrakcyjnym systemie bonusów!

SoftDeveloper

Nie polecam tej firmy. Odstaje od rynkowych standardów firm IT pod każdym względem. W szczególności słabe podejście do pracownika, który nic nie ma do gadania, ma tylko robić swoje. Zdarzają się też nieładne zagrywki ze strony managementu. Niby firma z UK a czuję się jakbym pracował w małej polskiej firmie, gdzie liczą każdą złotówkę. Dziadostwo na każdym kroku i jakiś taki chaos. Zero zadowolenia ze swojej pracy i jej efektów. Nie zgadzam się, że pracownicy i ludzie są tam tacy super, jest różnie. Niektórzy to karierowicze, którzy manipulują przełożonego za twoimi plecami, żeby przedstawić cie w jak najgorszym świetle. Podsumowując da się tam pracować, ale w innych firmach jest lepiej.

Blink

Firma przeciętna z słabą ekipą zarządzającą, nie mówiąc o managerze zamknietym w swojej jaskini....ale wiadomo każdy ma swoje zdanie trzeba się przekonać na własnej skórze

andrzyj

jak znasz język to już jesteś przyjęty, a reszta to twój problem.

yep

@Hgb - ciekawe oferty z biurem bez klimatyzacji :) życzymy chłodnego lata! :D

romuś

@romek też uważam, że pracownikom nie powinno się za dużo płacić! a najlepiej w ogóle! to ich tylko rozleniwia! Zarabiać powinien tylko "manadżment". Bo to oni są "najmondrzejszejsi" i wszyyyystko wiedzą!Ave WA! PS. rekrutacja jest super! jazda zaczyna się dopiero ja przestąpisz progi piekła...

Ela

Część opinii jest dość mocno przesadzona, ale fakt, nie jest najlepiej. Firma zdecydowanie poniżej przeciętnej jeśli chodzi o rynek IT. - Premie to fikcja. Nie powinni o tym wspominać na rozmowach - Organizacyjnie także bardzo slabo, duży chaos, martwe procedury - Motto firmy powinno brzmiec "Każda złotówka wydana na pracownika to złotówka stracona" - zero benefitow/multisportu/opieki zdrowotnej - pracujesz 8,5 godz. zamiast 8 jak w normalnych firmach - zarobki rynkowe - system oceny pracownika to także fikcja albo robione na "odwal sie" - niektórzy pracownicy sa w porządku i znają sie na swojej pracy (oto największy plus)

żenada

hah! widzę, że sprzymierzeni pracownicy firmy (management/HR?) już sami trollują GoWork, żeby jakoś się z tego bagna wydostać! Negują lub wyśmiewają każdy komentarz - nie dziwię się, tak działała ta maszyna gdy tam pracowałam i nic się jak widać nie zmienia -żenada. Jeśli masz swoje zdanie to już po Tobie (usunięte przez administratora) Ciekawe jak tam brak klimy w te ciepłe dni ;) -i już tylko czekam na komentarz, że po co klimatyzacja? przecież praca jest najważniejsza!

Krew mi się zagotowała

Demonizować Pawełka? Otóż chciałbym by każdy potencjalny rekruter dowiedział się że niejaki pan Paweł oficjalnie wsiada o północy na miotłę i lata wokół Katowic szukając zbłąkanych programistów. Ma "Death Note", więc wpisując imię niesfornej osoby w notatnik osoba ta natychmiast umiera. Podobno jego laptop zamienia się w ognistą bestię kiedy wyczuje programistę na FB. Kolega kolegi powiedział, że podsłuchują cały internet włącznie z NSA,FBI, CIA, UOP i BOR zbierając haki na współpracowników.

Staszek

No tak PHP Con dla programistow, bo inni pracownicy to "podludzie" i nic im się nie należy.

marek

Webanywhere. Kraina wiecznych trial'i

Zostaw merytoryczną opinię o Webanywhere Sp.z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Webanywhere Sp.z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Webanywhere Sp.z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Webanywhere Sp.z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 2 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Webanywhere Sp.z o.o.
2.1/5 Na podstawie 61 ocen.
  • żelazna 15B
    40-851 Katowice