Droma s.c.

Opinie o Droma s.c.

Keis

Chcę się zatrudnić do firmy Droma ale jak czytam opinie to sam nie wiem co myśleć może zapytań tak kontrola jakości np Zabrze czy Gliwice czy jakieś postulaty macie odnośnie tego stanowiska i tych miejsc ????

Chciałbym zatrudnić się w dziale logistyki. Wiem, że to firma produkcyjna z własnym zapleczem transportowym. Czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi i określić jak działa ten dział, jacy ludzie tam pracują?

Driver

Praca za kierowcę w Dromie ok ale nie wiem po co trzymają jednego goscia chyba po to żeby meldował przełożonym co sie dzieje w trasie mowa tutaj o Aleksandrze P. Nie dość ze to konfitura nr1w firmie to jeszcze z kim nie pojedzie w trase w podwujnej obsadzie to jeszcze na tase weźmie 3 kanapki na caly tydzien i zeruje na darmowych posiłkach z parkingow i wyzeranie jedzenia innym kierowcom. Powiedz nam kierowcom kiedy masz urodziny to sie skrzykniemy i zrobimy ci zbiórkę żywności żebyś więcej kasy na auta mial. Pozdrawiamy darmozjada.

Były

Słyszałem, że odkąd Ireneusz Ł. poszedł na Zabrze to niektórym na Porcie (usunięte przez administratora) od nadmiaru "władzy" ???????????? Owca ponoć wyżej sra jak (usunięte przez administratora)ę ma ???????????? co w sumie nie jest tak naprawdę niczym nowym... ????‍♂️????‍♂️????‍♂️ Pozdro dla tej nielicznej garstki normalnych i ogarniętych na Porcie ????

Pracownik Produkcji

Złożenie CV nastepnie zaproszenie na rozmowę gdzie pol godz przed spotkaniem że termin przełożony z przyczyn technicznych dodam ze już byłem w trasie ale to nic sytuacje losowe sie zdarzają kolejny termin i rozmowa sie odbyła godzina czekania na rekrutera następnie szybkie oprowadzenie po hali produkcyjnej w tym rekrutera musiał wykonać jeszcze dwa telefony następnie rozmowa inwidualna luz na rozmowa naprawdę fajna mały prosty test ma rozpoznaniu różnic min koloru białego od szarego przedstawienie warunków pracy i na końcu zapewnienie napewno do jutra damy odpowiedź czy dostanę pracę do dzisiaj brak telefonu klasyka po co te słowa że zadzwonią skoro wiedzą że nie zadwonia

Przebieg dotychczasowego zatrudnienia czy potrafię obsługiwać elektronazedzia krótki test

Banan

Dlaczego taka rotacja na stanowisku kierownika kontroli jakości? Sami się zwalniają czy ich zwalniają?? Co chwilę rekrutacja na pracuj(dot)pl Warto próbować??

PracaDlaJeleni

Jeśli szukacie pracy na sezon bez płatnych nadgodzin tylko do wybrania i stawkę śmiesznie niską aplikujcie. Większość pracowników po roku nawet nie dostaje odzieży roboczej. Prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do posiłków w ogłoszeniach to (usunięte przez administratora) bo tego nie ma. Radzę omijać tą firmę szerokim łukiem, żeby pod koniec sezonu za ciężką wykonaną pracę nie podziękowali wam zwolnieniem i zaprosili za rok na sezon. Dla kumatych (to praca sezonowa!!!)

P.S

M@rcin trafiłeś w samo sedno! Brawo Ty! ☺️

wpis25.02.2021 14:56 Witam wszystkich. Jezeli ktos aplikuje do firmy droma,Odradzam. Przeszlem rozmowe z łukaszem E, dramat na stanowisku kierowniczym, czlowiek nie kompetentny, bardzo nieprzyjemny, nieumiejacy rozmawiac z ludzmi, arogancki i bezczelny .Zamiast mnie przyciagnac do tej pracy, wrecz przeciwnie. Chyba za duze mniemanie ma o swojej osobie. Napewno tej pracy nie przyjmę jak zadzwonią . Z takim podejsciem do ludzi, nie chciabym byc traktowany w pracy przedmiotowo. Wspolczuje ludzia ktorzy, podlegaja jego zmianie. Szukam dalej powodzenia dla wszystkich.

Młody

Witam mam jechać na rozmowę w charakterze kierowcy mógłby ktoś udzielić opinii czy warto ?

Była
@Młody

Nie warto. Ani na kierowcę, ani na nikogo innego. Ta firma to porażka.

Sprawiedliwy

A ja powiem wszystkim krótko. Właśnie piszę pismo do Inspekcji Pracy z opisem wszystkiego co dzieje się w tej firmie. Włącznie z ograniczaniem dni urlopowych w roku, które kilka dni temu zostało wprowadzone w tej żałosnej firmie przez dyrektorka żałośniorka. Spodziewajcie się niebawem pozwów i kontroli :) Pozdrawiam.

yolo
@Sprawiedliwy

Warto dodać o warunkach pracy... :)

Hej! Na samym wstępie chciałbym pozdrowić dział HR, który szerzy tutaj niezłą propagandę - tak trzymać! Chciałbym też uprzedzić, że negatywne opinie są tutaj usuwane, cenzurowane. Pracownicy dodający negatywne opinie nie są to ludzie, którym nie wyszło… Są to ludzie, którzy odmówili pracy W TAKICH WARUNKACH, NA TAKICH WARUNKACH. Zazwyczaj są to ludzie po studiach technicznych, którzy szukają dla siebie stałego miejsca pracy. Dodatkowo idąc na rozmowę kwalifikacyjną x czasu temu, opinie na stronie GOWORK osiągały niecałe 2/5, po niecałym roku magicznie sięgnęły poziomu 5/5, a następnie 4/5. MAGIA DZIAŁU HR? Konkrety: 1. Zarobki – najniższe, chyba że jesteś na stanowisku x lat i opłacają Cię dobrze, żeby uczestniczyć w całej szopce. Dodatkowo o każdą złotówkę musisz toczyć walkę niczym z US. Bardzo często operują kwotami netto, aby móc w tą kwotę wliczyć w podstawę WSZYSTKIE ulgi podatkowe, które Wam się należą, żeby zapłacić sumarycznie mniej. 2. Premie – w świetle urzędu skarbowego nie istnieją? (usunięte przez administratora) 4. Pracownicy - najwspanialsi ludzie na świecie, zwłaszcza nowo przyjęte osoby, za najniższą krajową, chcące zdobyć doświadczenie na rynku pracy. To jest dusza tej firmy, jedyny pozytywny aspekt. 5. Kadra zarządzająca firmą – wykorzystują nieznajomość prawa pracy przez potencjalnego pracownika. Najlepszym pracownikiem jest student/absolwent politechniki zatrudniony za 2800 brutto (najniższa krajowa). 6. Nadgodziny? Firma nie radzi sobie z przewidywaniem rynku pod względem produktowym jak i pracowniczym więc pracy jest dużo, nadgodzin MULTUM. (usunięte przez administratora) 7. Rozwój? Nie tutaj, tam już każdy jest na swoim miejscu, nawet jak posiada kompetencje pantofelka. Zwłaszcza pantofelka, bo nie zadaje niewygodnych pytań, nie domaga się swojego, najlepiej czyta w myślach przełożonego. Dodatkowo stanowiska pracy są nieadekwatne do obowiązków, również pod względem płacowym. 8. Biuro Horsta - grzyb, odpadające tynki, toaleta wyglądem przypomina publiczną. Korytarz? Hmm ciężko nazwać, ponieważ znajduje się tam jedynie goła cegła. Wieczne przeciągi, wilgoć. Remont? Możliwe, że był w czasach PRL. (usunięte przez administratora) Podczas mrozów, temperatura to ok 15 stopni w przestrzeni biurowej. Klimatyzacja? Nikt nie słyszał o serwisowaniu klimatyzacji, więc lepiej nie włączać. Ogólny remont? Od przyjęcia każdy pracownik słyszy o remoncie, ale tak podobno mówią od x lat. 9. Szefostwo. Myślę, że w pewnym momencie przestali widzieć, że jest coś więcej niż oni sami. 10. Chcesz zatrudnić się przed sezonem? Nie polecam – stawka max 3500 brutto + (usunięte przez administratora)Myślisz, że przedłużą Ci umowę? Wiele osób wcześniej też tak myślało. 11. Praca na produkcji (usunięte przez administratora)Ciągły stres, brak odpowiedniej ilości pracowników. Ilość a nie jakość. Bojkowska zasługuje na miano CYWILIZOWANEJ. No i nowa hala w Zabrzu. 12. W firmie panuje wszechobecna spychologia, takiej nie widziałem w żadnej innej polskiej firmie, jak i w korporacji. To są pierwsze negatywne aspekty, które przyszły mi na myśl. Dopóki kadra zarządzająca nie zobaczy problemu w jakim tkwi firma będzie balansowała na poziomie niszowym, niewartym polecenia nawet największemu wrogowi. Chcesz przyjść tutaj? Przysłuchaj się rozmowie kwalifikacyjnej. Rekrutować Cię będzie miła osoba, obiecać Ci będą gruszki na wierzbie. Jednak 70% pracowników nie pracuje tam dłużej niż rok. Ta tendencja utrzymuje się od kilku lat. Rotacja jest tam tak duża, że większość ludzi się nie zna ????. Dodatkowo warto wspomnieć, że rekrutacja trwa długo, bo ludzie nie chcą pracować w takich warunkach za śmieszne pieniądze. Może firma DROMA kiedyś zrozumie, że za ciągłą rotacje odpowiedzialni są oni sami, a nie pracownicy, którzy chcą stabilizacji, a nie ciągłych nerwów, niestabilności, problemów, pracy w TAKICH warunkach. Praca nie jest ciężka, jest schematyczna i prosta, ale ZAROBKI nieadekwatne do odpowiedzialności. Pani na ladzie w sklepie osiedlowym ma więcej niż 3/4 pracowników… PO STUDIACH, bo takich tylko chcecie ????. Niby pieniądze to nie wszystko, ale utrzymać się samemu, za takie pieniądze jest niemal niemożliwe. Serdecznie pozdrawiam wszystkich, którzy mają odwagę odejść i nie uczestniczyć dalej w tej szopce nazywanej firmą. PS. Powyższa opinia to nie żal, bo odszedłem z uśmiechem na twarzy :).

XYZ

Oczywiście. Głupotą jest nierozumienie tekstu czytanego i poprawnego formułowania wniosków. Dodatkowo czytając pozostałe opinie, informacje się powtarzają. Więc rzeczywiście, Twoja wypowiedź jest tyle warta, co pozytywna średnia wartość ocen na stronie gowork. Jeżeli pasuje Ci praca w Takich warunkach - gratulacje poczucia wartości jako człowieka i pracownika.

Nobody
@Marcin

Jest to komentarz, który w jednej wiadomości zawarł wszystkie zlepki, poprzednich wiadomości. W 100 procentach prawdy. Kochani- niech wszyscy się dowiedzą jaka jest droma. Uczyńmy to co się dzieje pod wiadomością ZYGI. Niech ten komentarz będzie numerem jeden na tej stronce!!!

kolo molo

To co teraz wyprawia się w tej firmie to jest jedno wielkie nieporozumienie. w listopadzie dokonali czystki w firmie i zwolnili 60% załogi zupełnie nie wiedząc dlaczego?! Pewnie dyrektorzyna chciał pokazać kto tu rządzi i nie można z nim zadzierać. O ile rozumiem- że 30% na te zwolnienia zasługiwało, bo nie można tolerować spóźnień, nieusprawiedliwionych obecności i spożywania alkoholu w miejscu pracy- jakby logiczne. ale większość ludzi, którzy zostali pozbawieni pracy to ludzie, którzy szanowali ją i starali się jak mogli by zasłużyć na to by została im przedłużona umowa, a za powód rozwiązania umowy podawali np l4 na dziecko, które trwało 2 dni. Poza tym nowa i dosyć obszerna pani z biura na bojkowskiej.... dramat. Współpracować się z nią nie da. Chamska, wredna i mało wie. Jedynie co potrafi powiedzieć "proszę nie zaglądać mi w komputer", a osobom, które oddają karty wejściowe zwykle mówi "zrób z nimi co chcesz. możesz je wyrzucić do kosza. mnie to nie obchodzi"- taki właśnie ma Panisko S.J. ma stosunek do pracy. jak się pracownik o coś pyta to wiecznie nie ma czasu lub po prostu nie wie. Ale nadaje się z tymi nierobami jak jeden z kierowników zmiany Ł.E. Czy mogą wrócić jej poprzedniczki? Szczególnie P.W. Tak strasznie tęsknimy za Tobą. Byłaś nieoceniona i niezastąpiona. Ale oni nie potrafili Cię odpowiednio nagrodzić za to co dla tej firmy zrobiłaś! Wstyd Droma! Wstyd!!

@kolo molo

Zgodzę się w 100% - pozwalniali ludzi bo "koniec sezonu" a roboty jakoś wcale nie ubyło... i kim to wykonać ?? nadgodziny ?? jakie nadgodziny ?? Echhhh dobrze, że to już jest poza mną...

Fiku miku
@Były

I Dali odejść jednemu z najlepszych kiero..

@Fiku miku

Kogo masz na myśli??

Xxx
@Były

B.B

Kozak
@kolo molo

Aha czyli to prawda przyjęcia są a potem masowe zwolnienie. No teraz w modzie można zwalić na covid.

Daro

Chciałem się przyjąć ale już mi się odechcialo

Maciek

A firma jest dobrze zorganizowana ?

ekonom

Według Komisji Europejskiej w 2021 roku stopa bezrobocia w Polsce wyniesie 5,3 proc. wobec 4 proc. w 2020 roku. Według prognoz zawartych w Raporcie o inflacji NBP w pierwszych dwóch kwartałach 2021 roku wskaźnik ten wyniesie 5,6 proc., a pod koniec roku zacznie spadać do poziomu 5 proc.

wydygany
@ekonom

podobno zamknięcie wszystkiego jeszcze potrwa, źle to wróży gospodarce, firmy będa zwalniać :(

Czas szukać pracy

Najlepszy kierownik jaki był Bartek. B z którym, szło się dogadać wszystko załatwić, który był ludzki dla pracowników. Odchodzi po raz drugi nie mogę w to uwierzyć. Ludzie obudźcie się.

xyz

Jeśli ktoś ma szansę skorzystać z oferty innego pracodawcy to polecam wybrać inną firmę. Niestey firma jest mocno przestarzała w swoich działaniach. Dodatkowo rotacja osób nie tylko pracowników fizycznych jednak o czymś świadczy.. Ogłoszenia są na dużo wyższą stawkę, niż faktycznie się dostaje na umowie.. Panie z kadr bardzo niemiłe, pracowników traktują jak zło konieczne...

Jan

Zamierzam aplikować i chciałbym dowiedzieć się czy są w firmie dodatkowe benefity dla pracowników, jak wyglądają premie- czy wogóle są, czy istnieją , czy można awansować, czy normy są do wyrobienia, ile jest przerw, czy macie stołowkę, jak wygladają kwestie bhp, czy dział hr istnieje, a jeżeli tak to czy dba o pracowników?

zzzz
@Jan

Szukaj innego zakładu. Nie ma tam nic. Jaka stołówka?, jakie premie?, jakie benefity? To zwykły (usunięte przez administratora)

@Jan

Benefitów brak, premię być są - samemu się je wypracowuje systemem punktowania (jeśli pracujesz na stanowisku z kartami pracy), u helperów bywa różnie, z tego co wiem wyliczana jest jakaś ogólna średnia z premii. Dla pracowników pracujących przy rozładunkach czy nieogrzewanych halach jakieś skromne posiłki regeneracyjne w postaci zupy i to w sumie wszystko. Ilość przerw zależy raczej od lokalizacji, na Portowej jest to jedna 15 minutowa, na Bojkowskiej chyba 2x15.(usunięte przez administratora)

Nie mam pojęcia dlaczego usunięto mój wpis o ubraniach roboczych. Osobiście zatrudniłem się w lutym, a owe ubrania otrzymałem dopiero pod koniec września, więc to pół roku czekania nie jest wcale przesadne. Zamiast ukrywać, to może szanowny administrator się rzeczowo wypowie?

Minato

Na Bojkowskiej jest Jedna przerwa 15 minut xD

Zszokowany
@Minato

Przerw masz tyle ile papierosków potrafisz wypalić.

Pracownik Droma

To co się stało w Święta to jedno każdy ma żal do zarządu. Ale dlaczego nikt nie powie tego głośno komu należy. Teraz się zaczną przepychanki pomiędzy pracownikami ba już to widać. Jeden jest bardziej zaangażowany i pracuje drugi ma wszystko gdzieś nawet osoby z który mi na co dzień pracuje. I zamiast budować zgrany team i iść dalej zaczniemy się cofać co na prawdę nie da nam żadnych korzyści. A tak na marginesie każdy wie gdzie są drzwi można po prostu wyjść i szukać innej pracy jeśli jest aż tak źle. Nic na siłę. Szukajcie znajdźcie coś lepszego A nam dajcie święty spokój. Dziękuję do widzenia.

Moskitiera
@Pracownik Droma

cytuje: To co się stało w Święta to jedno każdy ma żal do zarządu. Ale dlaczego nikt nie powie tego głośno komu należy. Czyli komu? Z.W Co by to dało? Czy da nam w styczniu kopertę z sianem i przeprosinami? Kogo to obchodzi? Jedna firma daje pracownikom coś na święta inne tak jak ta nic. Dlaczego? Bo wcale tego nie muszą. Jesteście wszyscy dorośli a wierzycie w świętego Mikołaja. (usunięte przez administratora) ludzico upominają się "o swoje" zastępuje się innymi. Na karpia nie dostaliśmy ale :) już za moment będziemy pracować na FANTASTYCZNEJ nowej hali. Wow!!! W końcu plus. Tam się dopiero będzie działo. Na wielkanoc też nic nie dostaniemy. Może 10 jajek. Co dalej? Przyjmą nowych pracowników za lepsze stawki? Oczywiście. Nikt za minimum nie będzie pracować. Możemy kontynuować wątek. Wydaje się bardzo ciekawy.

Zostaw merytoryczną opinię o Droma s.c. - Gliwice

• Jak się pracuje w Droma s.c.?

Zobacz opinie na temat firmy Droma s.c. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 125.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Droma s.c.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 93, z czego 21 to opinie pozytywne, 36 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Droma s.c.?

Kandydaci do pracy w Droma s.c. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Droma s.c.