Droma s.c.

Opinie o Droma s.c.

Smak

Zdrowe w Dromie śniadanie Składniki Produkty i Promocje Przepisy i Wskazówki Deklaracja Nestlé KontaktNajczęstsze pytania Pole zboża latem Pełne Ziarno Cała prawda o pełnych ziarnach Pełne ziarna stanowią ważną część zdrowej i zrównoważonej diety[1]. I nie jest to przelotna moda, czy kolejna nowinka. Czym właściwie jest pełne ziarno? Cóż, wskazówka kryje się w samej nazwie ... Pełne ziarna w porównaniu z ziarnami rafinowanymi, są bogatsze o składniki odżywcze zawarte w łusce i zarodku, które są usuwane przypadku ziaren rafinowanych. Zaangażowani w dostarczanie większej ilości pełnych ziaren i błonnika. Jako Płatki Śniadaniowe Nestlé staramy się pomagać Tobie i Twojej rodzinie w spożywaniu większej ilości dobrych produktów, które przyczyniają się do zdrowszego życia - produktów bogatych w błonnik i w pełne ziarno.Według Światowej Organizacji Zdrowia powinniśmy jeść więcej produktów pełnoziarnistych wraz z większą ilością owoców, warzyw, roślin strączkowych i orzechów, ponieważ pomagają one zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób przewlekłych[2], takich jak otyłość, choroby serca i cukrzyca typu 2[3].Biorąc pod uwagę ilosć dowodów wskazujących na to, że pełne ziarno jest ważnym elementem zrównoważonej diety, w ciągu ostatniej dekady podjęliśmy znaczące kroki, aby zwiększyć zawartość pełnego ziarna w naszych płatkach. W każdym produkcie Nestlé oznaczonym zielonym paskiem, pełne ziarno występuje jako składnik numer jeden- w tych produktach zawartych jest co najmniej 8 gramów pełnego ziarna na porcję. Jako Płatki Śniadaniowe Nestlé mamy ambicję, aby pełne ziarno było głównym składnikiem wszystkich naszych receptur, aby pomóc Ci włączyć więcej błonnika do swojej diety. Aby uzyskać więcej informacji o tym, dlaczego pełne ziarno i błonnik są tak ważne, zajrzyj tutaj: http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C32460%2Cjedzenie-blonnika-mnostwo-korzysci-zdrowotnych.html

człowiek zdromowany
@Smak

Przecież w Dromie jest (usunięte przez administratora)zwłaszcza ciast, poza tym radzę wejść na (usunięte przez administratora) tam jest taki filmik "weź nie p****ol".

Anka

Na zdrowie

DROMOWICZ
@Smak

To ewidentnie polityka myslowa jednego z liderów ktory sila od pługa został oderwany

jola

nero

Martyna

Dobrze

smaczny

Ser dojrzewający podpuszczkowy jest lepszy, niż ser koryciński. Robisz go w domu, co gwarantuje oryginalny smak i zapach. I ta satysfakcja! Przygotowanie takiego sera wcale nie jest skomplikowane. Trzeba jednak zaopatrzyć się w podpuszczkę i chlorek wapnia. Ser najlepiej i najłatwiej przygotowuje się w formach wyłożonych specjalnymi chustami, ale możesz użyć także niezbyt gęstej tkaniny bawełnianej (szyte są z niej np. pieluchy). Potrzebny jest jeszcze termometr i duży garnek. Ale przede wszystkim potrzebne Cię będzie mleko, i to mleko niepasteryzowane. Możesz przygotować ser o naturalnym smaku lub z ulubionymi przyprawami. Polecam Ci ser z dodatkiem bazylii, czarnuszki, suszonych pomidorów, czosnku, czosnku nieźwiedziego, mięty, zielonego pieprzu. Moje ulubione kompozycje to mieszanka tłuczonego pieprzu czerwonego z czarnym oraz ser z dodatkiem słodkiej i ostrej wędzonej papryki w proszku. Jeśli chcesz, by ser wyszedł Ci "jak z obrazka", musisz pamiętać tylko o kilku sprawach: sprawdź, czy kefir zawiera żywe kultury bakterii - powinien zawierać tylko je i mleko (nie kupuj kefiru z innymi dodatkami typu mleko w proszku lub zagęszczacze). Kefir przed dodaniem musi być bardzo dokładnie wymieszany (jeśli będą w nim grudki, w serze mogą się pojawić mało ładne plamki z kefiru - nie wpływają one zbytnio na smak, ale nie wyglądają apetycznie). Nie podgrzewaj mleka do temperatury wyższej niż 38 stopni (w wysokiej temperaturze nie zadziała podpuszczka). Pamiętaj, by mleko podczas podgrzewania dokładnie mieszać (jeśli tego nie będziesz robić, na dnie garnka mleko może się podgrzać za bardzo). Nie dodawaj ani mniej ani więcej podpuszczki i chlorku niż przewidział producent (jeśli kupujesz te składniki z niesprawdzonego źródła, zrób wpierw próbę podpuszczki na 1 litrze mleka - zdarza się czasami, że niektórzy sprzedawcy oferują nieco przeterminowaną podpuszczkę, która słabiej działa - nie oznacza to jednak, że taka podpuszczka nie nadaje się do użycia). Po dodaniu podpuszczki i kefiru dokładnie wszystko wymieszaj - mieszanie powinno trwać całą minutę - możesz robić to na wszelki wypadek z zegarkiem na ręku :) Ser możesz przygotować z dowolnej ilości mleka - ale moim zdaniem minimalna ilość to 5 litrów - otrzymasz z nich porcję sera o wadze około 45-60 dag (zależy od jakości mleka). Wcale to nie jest dużo, bo ser jest pyszny i szybko znika z lodówki :) Ja zwykle przygotowuję ser z 10 litrów i robię go w małych formach, dodając do każdej różne przyprawy, dzięki czemu za jednym razem uzyskuję sery w różnych smakach. Po zrobieniu sera, niech Cię ręka boska broni przed jego przykrywaniem w lodówce :) Jak to zrobisz, to szybko spleśnieje, jak tego nie będziesz robić, to pięknie dojrzeje - przez pierwsze kilka dni, odlewaj tylko wodę z talerza, bo się będzie jej nieco wydzielać. I ostatnia rada: nie śpiesz się :) Zobaczysz, domowe serowarstwo Ci się spodoba :) Aha, jest jeszcze kwestia. Taki ser przygotowany w domu jest przeciętnie dwa razy tańszy od sera korycińskiego (różnica w cenie zależy przede wszystkim od tego, za ile kupisz mleko i jakiej będzie jakości). I nie przejmuj się, jeśli pierwszy ser nie wyjdzie Ci perfekcyjny - może nie mieć tak równomiernych oczek, może nieco za słony lub za mało słony. Ale drugi już będzie wspaniały. Bo nabierzesz doświadczenia - inaczej tego nie można się nauczyć i przede wszystkim uzyskać efektu zgodnymi z indywidualnymi upodobaniami.

smacznego

Memo

Mniam

Rysiek
@smaczny

Tak bardzo mi się to co Pani napisała podoba

Henie
@smaczny

Jem jem i jem i nadal mi smakuje :)

Fenomen
@smaczny

Smaczny jest , też powinniście spróbować

Aldona

jadłem na Podlasiu,

Gienek

No dobre

smaczny

Ramy czasowe i periodyzacja Początek epoki odrodzenia zasadniczo pokrywa się z końcem średniowiecza – można więc przywoływać tu symboliczne daty upadku Konstantynopola, końca wojny stuletniej czy odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Daty te jednak są tylko symboliczne ze względu na płynne przejście od średniowiecza do renesansu, szczególnie we Włoszech, jego kolebce, i we Francji, w której szczególnie w sztukach pięknych długo panowała forma mieszana między sztuką gotycką i renesansową (styl gotycko-renesansowy). Ustalenie początku epoki renesansu utrudnia także fakt, że do różnych krajów dotarł on w różnym czasie, a w żadnej dziedzinie kultury w żadnym rejonie Europy nie wyparł do końca form średniowiecznych. Stosunkowo ostre granice między kulturą renesansową i średniowieczną pojawiają się w krajach, w których pojawia się on później, szczególnie w Niemczech. Początek renesansu we Włoszech od dawna jest przedmiotem ostrych sporów w historii kultury – niektórzy badacze widzą go już w wieku XIII, inni dopiero w drugiej połowie wieku XV. Dawniej, szczególnie w zafascynowanej renesansem drugiej połowie XIX w., Dante uważany był za twórcę z pogranicza średniowiecza i renesansu, obecnie dość powszechnie uznawany jest za twórcę ściśle średniowiecznego – tylko niektóre ustępy De monarchia i De vulgari eloquentia zdają się temu przeczyć. Szczególnie sporna jest przynależność kulturowa wybitnych twórców wczesnego humanizmu włoskiego z XIV w. – Petrarki i Boccaccia. W sztukach pięknych styl renesansowy narodził się we Florencji: symboliczną datą i rzeczywistym przełomem artystycznym był konkurs na najlepszy projekt brązowych drzwi Baptysterium we Florencji. Konkurs wygrał Lorenzo Ghiberti, który swoim nietypowym projektem wzbudził zachwyt. Później Filippo Brunelleschi zaprojektował kopułę katedry florenckiej, co zapoczątkowało renesans w architekturze, dlatego też często historycy za kolebkę odrodzenia uznają Florencję. Także data końca epoki jest sporna i zależy od poszczególnych koncepcji historycznych. Często wymienia się „okrągłą” datę 1600, wymienia się też daty od 1517 (wystąpienie Lutra, uchodzące czasem także za datę początkową dla Niemiec) przez 1548 (sobór trydencki) do 1648 (koniec wojny trzydziestoletniej), a nawet późniejsze. Dawniej, do rozpoczęcia pogłębionych badań nad tą epoką, za podtyp renesansu uznawano barok jako całość. Dla Włoch za koniec epoki uznaje się bardzo często rok 1527, datę Sacco di Roma. Kontekst historyczno-kulturowy Humanizm to ruch filozoficzny, kulturalny i moralny powstały w XV wieku we Włoszech, a zarysowujący się już w XIV wieku i wielu aspektach kultury średniowiecznej, zmierzający do odrodzenia znajomości literatury i języków klasycznych. Był głównym prądem intelektualnym epoki renesansu. Choć z humanizmu renesansowego wywodzi się wiele współczesnych postaw światopoglądowych, nie należy go utożsamiać z humanitaryzmem ani współczesnymi postaciami humanizmu, takimi jak obecne w egzystencjalizmie i personalizmie. Reformacja i kontrreformacja Osobne artykuły: Reformacja i Kontrreformacja. Obok utożsamianego czasem z Renesansem jako prądem kulturowym humanizmu renesansowego w kulturze XVI wieku pojawiły się także dwa inne wielkie prądy kulturowe: reformacja i kontrreformacja. Ich wzajemne stosunki są bardzo złożone i trudne do wyjaśnienia – mylne i uproszczone są jednak z pewnością obiegowe poglądy, jakoby reformacja katolicka stała w ścisłej sprzeczności z humanizmem, czy też że reformacja w swojej istocie pokrywa się z humanizmem i stoi w opozycji do kultury średniowiecznej. Renesans a starożytność Twórcy renesansowi wzorowali się na starożytnych Grekach i Rzymianach (zob. np. horacjanizm). Korzystali z ich osiągnięć, kultury i historii. Wiele dzieł nawiązuje do mitologii, np. obraz Leonarda da Vinci „Leda z łabędziem”. Architekturę wzorowano na rzymskiej. Budynki charakteryzowały się prostotą i symetrią. Kształty były zbliżone do sześcianu, okna prostokątne, a fasady bogato zdobione. W sztuce przeważały motywy mityczne i religijne. Nastąpił rozwój fresków, malarstwo olejne. Wprowadzono perspektywę, wykorzystywano czyste barwy oraz malowano na płótnie. Wszystkie cechy renesansowego malarstwa, rzeźby, architektury, literatury i innych dziedzin mają swoje źródło w antyku. Renesans a średniowiecze

anastazja

Igor

No jest

Matylda

eleonora

Widziałem Indian dzikich w Ameryce I wiem, w ojczyźnie własnej wyszli na co? Gdy pogardzili rzemiosłem i pracą, Na łowy jeżdżąc lub malując lice- Językiem mówiąc pokoleń nieżywych, Mową, co w własnej się spętała dumie, Podstępnie milcząc o prawdach drażliwych, Dlatego że ich wyrażać nie umie. Wiem, czemu język stracili i czemu Rzucają włócznie do chmur ci - nikczemni, Ci - heroiczni, a służący złemu, Życiem obmierźli, uśmiechem przyjemni - - Widziałem mężów z piórami na głowie, Noszących tarcze ze skóry żubrowéj, I wiem, że po nich nie spalą się wdowy, Że marnie zginą ci wielko-ludowie - Zupełni pychą, energią i ciałem... - Lecz nie tu koniec tego, co widziałem! IV Jest tam i plemię, co inaczej żyło: Porozkiełznanych spuścizną warsztatów, Które się więcej niż kto zbogaciło (!), Najrealniejszych pełne demokratów - Ideałowi niepodległe w niczem - Wolne jak pieniądz, co się toczy krągło; I wiem, że smaga je tatarskim biczem, Los ów, darzący pierwej ciszą ciągłą... Wiem, że już milion blisko w pień wycięto Tych zbogaconych i tych zapłaconych, Doganiających się ofiarą świętą, A kapitałów żądzą wyścignionych: Ci - z Indian śmieją się... lecz ci, i owi, Na pastwę idą historii-orłowi,

Aneta

Ciekawe

Edward

Też widziałem i syn też

stefan

warte pogłębienia

MiniGun
@eleonora

A ja widziałem Cie pod sklepem jak walisz Browara Alkoholiku...

Pracownik Produkcji

Złożenie CV nastepnie zaproszenie na rozmowę gdzie pol godz przed spotkaniem że termin przełożony z przyczyn technicznych dodam ze już byłem w trasie ale to nic sytuacje losowe sie zdarzają kolejny termin i rozmowa sie odbyła godzina czekania na rekrutera następnie szybkie oprowadzenie po hali produkcyjnej w tym rekrutera musiał wykonać jeszcze dwa telefony następnie rozmowa inwidualna luz na rozmowa naprawdę fajna mały prosty test ma rozpoznaniu różnic min koloru białego od szarego przedstawienie warunków pracy i na końcu zapewnienie napewno do jutra damy odpowiedź czy dostanę pracę do dzisiaj brak telefonu klasyka po co te słowa że zadzwonią skoro wiedzą że nie zadwonia

Przebieg dotychczasowego zatrudnienia czy potrafię obsługiwać elektronazedzia krótki test

Hej! Na samym wstępie chciałbym pozdrowić dział HR, który szerzy tutaj niezłą propagandę - tak trzymać! Chciałbym też uprzedzić, że negatywne opinie są tutaj usuwane, cenzurowane. Pracownicy dodający negatywne opinie nie są to ludzie, którym nie wyszło… Są to ludzie, którzy odmówili pracy W TAKICH WARUNKACH, NA TAKICH WARUNKACH. Zazwyczaj są to ludzie po studiach technicznych, którzy szukają dla siebie stałego miejsca pracy. Dodatkowo idąc na rozmowę kwalifikacyjną x czasu temu, opinie na stronie GOWORK osiągały niecałe 2/5, po niecałym roku magicznie sięgnęły poziomu 5/5, a następnie 4/5. MAGIA DZIAŁU HR? Konkrety: 1. Zarobki – najniższe, chyba że jesteś na stanowisku x lat i opłacają Cię dobrze, żeby uczestniczyć w całej szopce. Dodatkowo o każdą złotówkę musisz toczyć walkę niczym z US. Bardzo często operują kwotami netto, aby móc w tą kwotę wliczyć w podstawę WSZYSTKIE ulgi podatkowe, które Wam się należą, żeby zapłacić sumarycznie mniej. 2. Premie – w świetle urzędu skarbowego nie istnieją? 3. Dział kadr? Pewna Pani jest tak kompetentna, że nie potrafi dobrze sporządzić umowy mając gotowy wydruk. Prawo pracy istnieje dla niej tylko wtedy kiedy pracownik go nie zna ????. Licząc pieniądze zawsze się pomyli, nigdy w górę ????. Domagając się swoich pieniędzy najpiękniejszym tekstem jest „przecież nie będziemy się kłócić o 50 zł”. Faktycznie, nie jej pieniądze… Najbardziej niekompetentna osoba w całej firmie, na stanowisku kierowniczym. 4. Pracownicy - najwspanialsi ludzie na świecie, zwłaszcza nowo przyjęte osoby, za najniższą krajową, chcące zdobyć doświadczenie na rynku pracy. To jest dusza tej firmy, jedyny pozytywny aspekt. 5. Kadra zarządzająca firmą – wykorzystują nieznajomość prawa pracy przez potencjalnego pracownika. Najlepszym pracownikiem jest student/absolwent politechniki zatrudniony za 2800 brutto (najniższa krajowa). 6. Nadgodziny? Firma nie radzi sobie z przewidywaniem rynku pod względem produktowym jak i pracowniczym więc pracy jest dużo, nadgodzin MULTUM. Ilość nadgodzin nie jest NIGDY respektowana w stosunku do prawa pracy. 7. Rozwój? Nie tutaj, tam już każdy jest na swoim miejscu, nawet jak posiada kompetencje pantofelka. Zwłaszcza pantofelka, bo nie zadaje niewygodnych pytań, nie domaga się swojego, najlepiej czyta w myślach przełożonego. Dodatkowo stanowiska pracy są nieadekwatne do obowiązków, również pod względem płacowym. 8. Biuro Horsta - grzyb, odpadające tynki, toaleta wyglądem przypomina publiczną. Korytarz? Hmm ciężko nazwać, ponieważ znajduje się tam jedynie goła cegła. Wieczne przeciągi, wilgoć. Remont? Możliwe, że był w czasach PRL. Jeden z działów biurowych pracuje uwaga... NA MAGAZYNIE, SANEPID aktualnie ma walkę z covidem, to nie przyszli, a szkoda. Podczas mrozów, temperatura to ok 15 stopni w przestrzeni biurowej. Klimatyzacja? Nikt nie słyszał o serwisowaniu klimatyzacji, więc lepiej nie włączać. Ogólny remont? Od przyjęcia każdy pracownik słyszy o remoncie, ale tak podobno mówią od x lat. 9. Szefostwo. Myślę, że w pewnym momencie przestali widzieć, że jest coś więcej niż oni sami. 10. Chcesz zatrudnić się przed sezonem? Nie polecam – stawka max 3500 brutto + nieopodatkowane pieniądze nie są tego warte. Myślisz, że przedłużą Ci umowę? Wiele osób wcześniej też tak myślało. 11. Praca na produkcji w większości wygląda gorzej niż stereotypowa produkcja w chinach za miskę ryżu. Ciągły stres, brak odpowiedniej ilości pracowników. Ilość a nie jakość. Bojkowska zasługuje na miano CYWILIZOWANEJ. No i nowa hala w Zabrzu. 12. W firmie panuje wszechobecna spychologia, takiej nie widziałem w żadnej innej polskiej firmie, jak i w korporacji. To są pierwsze negatywne aspekty, które przyszły mi na myśl. Dopóki kadra zarządzająca nie zobaczy problemu w jakim tkwi firma będzie balansowała na poziomie niszowym, niewartym polecenia nawet największemu wrogowi. Chcesz przyjść tutaj? Przysłuchaj się rozmowie kwalifikacyjnej. Rekrutować Cię będzie miła osoba, obiecać Ci będą gruszki na wierzbie. Jednak 70% pracowników nie pracuje tam dłużej niż rok. Ta tendencja utrzymuje się od kilku lat. Rotacja jest tam tak duża, że większość ludzi się nie zna ????. Dodatkowo warto wspomnieć, że rekrutacja trwa długo, bo ludzie nie chcą pracować w takich warunkach za śmieszne pieniądze. Może firma DROMA kiedyś zrozumie, że za ciągłą rotacje odpowiedzialni są oni sami, a nie pracownicy, którzy chcą stabilizacji, a nie ciągłych nerwów, niestabilności, problemów, pracy w TAKICH warunkach. Praca nie jest ciężka, jest schematyczna i prosta, ale ZAROBKI nieadekwatne do odpowiedzialności. Pani na ladzie w sklepie osiedlowym ma więcej niż 3/4 pracowników… PO STUDIACH, bo takich tylko chcecie ????. Niby pieniądze to nie wszystko, ale utrzymać się samemu, za takie pieniądze jest niemal niemożliwe. Serdecznie pozdrawiam wszystkich, którzy mają odwagę odejść i nie uczestniczyć dalej w tej szopce nazywanej firmą. PS. Powyższa opinia to nie żal, bo odszedłem z uśmiechem na twarzy :).

XYZ
@Marcin

Poprzedni post został usunięty, na szczęście dodano go dwa razy... Więc komentarzem można zrobić up :). Kochany administratorze oraz dział HR... Nie usuwajcie prawdziwych informacji o firmie... Po prostu zmieńcie coś na plus, a nie idźcie na (usunięte przez administratora) Za bardzo się boicie prawdy?

XYZ
@Marcin

Warto dodać, że wszystkie komentarze pochlebne do opinii poprzedniej, zostały usunięte przez administatora lub dział HR. Cóż... prawda w oczy kole. Nie warto drodzy ludzie... nie warto.

@Marcin

Sama prawda. Pozdrawiam Panie z HRów, które dodają komentarze, żeby jedyną pozytywną opinię od dawna windować do góry. Firma żart, która kompletnie nie przestrzega prawa pracy. Panowie z GoWorku, czy przypadkiem nie działa to tak że jedna osoba jeden komentarz? Proponuję usunięcie postu Pani Zygi ;)

nobody
@Marcin

no Hej. Niech wszyscy widzą powyższy komentarz!! Choć poprzednią opinię Twoją usunęli

Ktos

Ktosiek

Sama prawxa

Ex
@Marcin

Streszczenie firny. Nie polecam nikomu pracy tutaj.

Dromowicz

@Marcin Hej

Krzyś

hejka

koko
@Marcin

Z mojego doświadczenia wiem, że sporo pracowników u nas na produkcji, czy też biurowych przechorowało covid. NIby nic takiego, ale nawet SANEPID o tym nie wie. Żadnych testów, pomocy. nic. Nie polecam nowym osobom.

Bobik

Hejo

@Marcin

Kwintesencja pracy w tej firmie.

@Marcin

Jestem ciekaw co musi się wydarzyć, żeby szefostwo zauważyło problem, a nie próbowało zamieść pod dywan bindowaniem opinii na GoWorku LOL

@Marcin

Czy myślisz, że praca w Twojej firmie jest zła? Sprawdź tutaj! Gwarancja powrotu satysfakcji z pracy u poprzedniego pracodawcy!

Robert
@Marcin

Widzę, że wesolo się u was dzieje. Brzmi to tragicznie.

@Marcin

Naprawdę jest tu aż tak źle?

Zbyszek
@Marcin

Ktoś wie czemu tam się tak dzieje?

@Marcin

Czytając opinie na tej stronie zawsze patrzę z przymrużeniem oka, ale ta opinia uderzyła we mnie. Dzięki za ostrzeżenie!

dyrektorasek ku***ek
@Tomek

źle- to mało powiedziane. Jest tragicznie!! Wszędzie monitoringi, skrócony urlop - gdzie normalnie powinien wynosić 20/26 dni, to w Dromie wynosi 14. A Pani biurowa z okrągłymi kształtami odpowiedziała: BĘDZIECIE SIĘ KŁÓCIĆ O 6 DNI?! Albo lepsza sprawa: obiecują nowym pracownikom premie, a starzy pracownicy muszą wybierać nadgodziny, bo ich zwyczajnie na to nie stać. Śmiech na sali! Porównajcie zarobki i warunki pracy w innych firmach. Myślę, że wiele moglibyście się nauczyć. Przede wszystkim zmieńcie dyrektora. Bo nigdy w tej firmie nie było tak źle!

Hej Marcin, co u Ciebie?

KP
@dyrektorasek ku***ek

Pamiętaj, że zgodnie z KP: Pracodawca, który nie udziela przysługującego pracownikowi urlopu wypoczynkowego lub bezpodstawnie obniża wymiar tego urlopu, podlega karze grzywny od 1 000 zł do 30 000 zł. Nieudzielenie urlopu w terminie nie powoduje, że pracownik traci prawo do takiego urlopu. Roszczenie pracownika o udzielenie zaległego urlopu wypoczynkowego przedawnia się dopiero z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne.

@Tomek

Zobacz i się przekonaj na własnej skórze ????

@dyrektorasek ku***ek

A kolejny sezon już puka do drzwi ????????

Tytus

Nie bój nic!

Kolega
@Marcin

Czy ktoś mi powie, dlaczego tak się dzieje?

Grzybek
@Tytus

Dlaczego w przestrzeni biurowej odpadają tynki z ścian wewnątrz budynku?

Zbigniew

Tak to właśnie wygląda

Ferdek
@Marcin

Kiepsko to widzę w tej firmie.

ZyX
@Marcin

Najlepsze jest to, że szefostwo nie widzi problemu w sposobie działania firmy tylko w ludziach, którzy chcą zarabiać godziwe pieniądze w normalnych warunkach zgodnie z KP :)

Tak wyglądają tu realia.

Kris

Marcin Wesoły

Chica
@XYZ

Dokładnie widzę że posty są szybko usuwane. Po co ukrywać prawdę. Ludziska ktoś, coś odnośnie kontroli jakości Gliwice czy Zabrze ??

Damian

Hejka, co tam słychać?

Marzenka
@Marcin

Mnie tylko zastanawia czemu szefostwo markuje wszystko - na dobrą sprawę od kilkudziesięciu miesięcy nie ma pozytywnej opinii o tej firmie. Prędzej czy później braknie osób chętnych do pracy, a sama Droma stanie się przykładem jak nie prowadzić firmy przyjaznej pracownikom. Pozdrawiam

Heyah

Cześć Marcin. Nadal jesteś z Gosia? Hahahahaha :D

Ktoś
@Marzenka

Ciekawe co musiałoby się stać żeby firma zmieniła swoje podejście do pracownika. Bylejakość > dobry pracownik? Przecież zawsze można wpisać 12h dzień pracy. I czemu są dwa różne dokumenty czasu pracy wysyłane do HR? Czyżby jeden do wypłat i niezgodny z KP, a IIgi oficjalny gdyby pojawiła się kontrola?

Roman

Ale tu się porobiło

Bolek i Lolek

Trzymaj się

Grażyna
@Bolek i Lolek

Czy warto się tu zatrudnić?

Tereska

Tymcio

Tak jest

Nina
@Zxcvvb

To jak to tam z wami jest produkcja,magazyn i kontrola gdzie byście polecili pracę ???

Król Artur
@Nina

Wszędzie tylko nie w Dromie :D

Zyzio
@Marcin

A widzę, że windowanie opinii Zygi w najlepsze - żeby tylko nie zobaczyć prawdy :)

Mr Someone
@Marcin

Widzę, że opinia nieustannie zgłaszana przez włodarzy. Spokojnie, po weryfikacji wróci bez możliwości zgłaszania ;) ogarnijcie warunki zatrudnienia to nie będzie takich opinii ;)

Romanek
@Marcin

Jak tam dzionek wam minął?

Nieobecna

Ktoś tam jeszcze został ze starej fajnej ekipy z działu zarządzania dokumentacja albo wycen ? Julka, Marzena, Klaudia, Paweł, Kamil czy Marcin ?

@Marcin

Jedynym plusem tej firmy są pracownicy. Kierownictwo tzn kierownik, dyrektor porażka doprowadzają firmę do upadku. Dyrektor zero pojęcia o produktach tej firmy ITD.Zna tylko tabelki wykonow i nic więcej.

qwerty
@Nieobecna

Ekipa wycen mocno się trzyma i daje radę.

Obecny
@Były

Pisz do szefa firmy on ooewnie nic o tym nie wie

Yolo
@qwerty

Jak się bawicie?

Cecylia

Jak tam w Dromie?

@Marcin

Zmieniło się coś na plus od ostatniego roku?

@Były

Zmienił się tylko adres głównej siedziby... Warunki i pieniądze jeszcze śmieszniejsze niż wcześniej, chociaż aktualnie tynki nie lecą na głowę. I tyle.

Jo

Impossible racja

Karol

Ta strona to żart, opinia jak widać, całkowicie opisuje w całości funkcjonowanie firmy. Chyba kogoś za mocno za bolało to co się dzieje...

Laik
@Marcin

Kolejne osoby odchodzą z firmy, to mówi samo za siebie. Pracodawco, nikt nie lubi być niedoceniany, i... Nieopłacalny stosownie do wymagań stanowiskowych.

Baranek

@Kasia

Ale to jest niesprawiedliwe

Hobbit
@Marcin

Ta opinia tylko pokazuje jak większość Polaków jest rypana przez innych... A jak człowiek domaga się swojego to zasadniczo najprościej jest zmienić otoczenie.. smutne

Xin

Serio żeby dało się przeczytać cokolwiek konkretnego trzeba przejść przez artykuły skopiowane z sieci? Ktoś ten profil w ogóle moderuje?

Szulik

Witam, dawno temu pracowałem na produkcji w Dromie na Jana Galla w Zabrzu, nie wspominam tej pracy najlepiej. Teraz widzę oferty do nowo wybudowanej hali na strefie ekonomicznej, czy coś się w tej firmie zmieniło na lepsze ? czy warto tam szukać pracy ? Proszę o odpowiedz ponieważ poziom zidiocenia osób spamujących na tej stronie jest przeraźliwa.

Karol
@Szulik

Nie polecam, generalnie spam na stronie jest tak duży, bo firma zakrywa sobie negatywne opinie. Ludzie ostrzegają przed tym pracodawcą, a pracodawcą woli wrzucać głupie posty, które zniechęcą kandydata do szukania opinii niż poprawić warunki pracownikom. Od wielu lat droma cechuje się tym samym... Nie mamy pieniędzy, masz robić na ilość, nie na jakość, nie masz żadnych praw, a jak masz to możesz zawsze się zwolnić. Tylko liczy się klient, nie warunki w jakich produktów powstaje = brak szacunku. Ciągle szukają ludzi nowych, bo ludzie długo tam nie wytrzymują. Wszędzie panuje nieład. Nie wspominając o tym, że premie to żart, podawane w dość niestandardowej formie jak na XXI wiek. Chyba, że ktoś ma na głowie komornika, to ok.

Limbo
@Karol

Smutne ale prawdziwe

Krysia

Firma dramat, a w sumie DROMAT. Nie polecam, o wiele bardziej rozwojowa jest praca w Biedronce, gdzie masz o wiele większe szanse na awans niż kiedykolwiek w dromacie. A narobisz się tyle samo, z tym że w Biedronce będą respektować Kodes Pracy, system premiomy i należne ci wolne, a w dromie NIGDY. W dromie system benefitowy widnieje tylko na ogłoszeniu o pracę, a z roku na rok jest coraz gorzej. Firma z roku na rok sięga coraz większego dna. Nowe lokalizacje, nowe fabryki, a kultura zarządzania rodem już nawet nie za PRL, ale ciemne średniowiecze. Przykładem jest klient, któremu można oddać produkt za darmo, można mu dać za pół darmo, można przyjąć reklamację na produkt, który sam zniszczył, ale pracownikom nie dać premii, godnej płacy, warunków ani stabilności zatrudnienia. Osoby zarządzające twierdzą, że zarządzają stadem baranów. Nowi pracownicy mają dużo lepsze warunki płacowe (a i tak niszowe) niż starsi. Starsi stażem pracownicy są niedoceniani, obiecywane im są gruszki na wierzbie, po czym okazuje się, że zasadniczo to firma jest biedna, nie ma pieniędzy na rozwój, podwyżki, premie. Wiecznie kolejna i kolejna umowa na czas określony, na firmę córkę, żeby tylko nie dać na czas nieokreślony. Praca w dromacie to walka z wiatrakami, chcesz dobrze? Nie tutaj, tutaj do powiedzenia ma coś tylko kadra kierownicza, a ty najlepiej ślepo rób wszystko, bo na Twoje miejsce mamy 10000 innych. Masz dobry pomysł? Dzięki, przyda się, ale w sumie to nie oczekuj nagrody za osiągnięcia w pracy. Firma buduje aktualnie trzecia halę, ale na godne wypłaty czy premię nie ma pieniędzy i to się nie zmieni. Logistyka, biuro, produkcja, magazyn - wszędzie jest tak samo. Wszechogarniający nieład, gdzie jest więcej osób do zarządzania niż wykonywania pracy. Brak szacunku do pracowników, niekompetentna kadra zarządzająca (naprawdę, większość myśli, że wysokie ego, przy niskim wzroście to wystarczająca kompetencja), nie stosuje się tam ŻADNYCH standardów europejskich, chyba że segregowanie śmieci, bo mniejsze koszta za wywóz :). Czasami człowiek się zastanawia czy ludzie na stanowiskach kierowniczych naprawdę wierzą w swoją misję w tej firmie i jak są w stanie patrzeć na siebie w lustrze uczestnicząc w polityce tej firmy, gdzie większość ludzi nie wytrzymuje sezonu, bo człowiek jest eksploatowany do cna, za śmieszne pieniądze. Tyle kłamstw i bajek ile słyszy się od przełożonych, kierowników, nawet liderów... Naprawdę nie rozumiem jak Ci ludzie mogą na siebie patrzeć dając i wspierajac takie warunki pracy. Sporo osób nie wytrzymuje okresu próbnego, wiedząc, że to jest poniżej ich godności, a ci co są tam trochę dłużej, nie mają aktualnie innej perspektywy. Jednak większość cały czas szuka pracy na boku, bo wiedzą, że jedynie co ich tam czeka do depresja. Warto dodać, że firma jest notorycznie zgłaszana do Panstwojej inspekcji pracy za swoją politykę. WSTYD. Lepiej poczekać miesiąc dłużej za NORMALNĄ pracę niż ZAHACZYĆ się tutaj. Tutaj tylko podupadnie Twoja wartość jako człowieka i pracownika, a to wszystko przez "politykę firmy".

@Krysia

Na stronie leci niezła propaganda...

Hobbit
@Darek

Taaaa widać, że negatywne komentarze są niewygodne dla firmy i starają się je głupotami zakrywać... A wystarczy wziąć sobie do serca konstruktywną krytykę i po mału coś zmieniać... Jak widać nie w Polsce.

Prawisz dobrze
@Krysia

p. Krysia to co napisałaś to prawda, święta prawda. Za jakiś czas wszystkie te komantarze usuną, ktore mówią prawdę o firmie i zarządzaniu, jak się ludzi traktuje - zrobiles robote jest koniec sezonu to kop w (usunięte przez administratora) i zwalniaja ponad polowe pracowników. Brak szacunku dla pracownika, godności i psie pieniądzę, za tak cięzką pracę zarobki są śmieszne tak jak propaganda tej firmy - dla niewiędzących to sezonówka! Brawo za odwagę autorowi posta, iż opisał prawdę!

@Krysia

Żeby zobaczyć jakieś sensowne opinie, trzeba się przekopać przez tonę głupot... Miałem Aplikować, bo widzę ogłoszenia o pracę, ale chyba podziękuję.

Tromna
@Michał

Tak to jest

Fold

Tak to jest

Kajtek

Potencjalnym kandydatom... Polecam przekopać się przez tonę spamu, która robi sam administrator strony, żeby zakryć negatywne opinie. Przyszły pracowniku, to już świadczy tylko o firmie. Zamiast podnieść poziom, firma sama spamuje sobie portal gowork.

Kolega
@Kajtek

Sama prawda

Qleszcz
@Kajtek

Zgadzam sie

smaczny

czekoladowe babeczki wielkanocne wielkanocna babka ponczowa baba wielkanocna babka serowa z pomarańczami wielkanocna baba drożdżowa Babki Okrągłe formy polane lukrem lub posypane cukrem pudrem to znak rozpoznawczy ciast, które zwane są babkami. Idealna babka powinna być, wbrew powszechnym kanonom piękna, bardzo puszysta, a przy tym rozpływająca się w ustach. Jeśli dotychczas nie mieliście okazji poznać delikatnego smaku babki, to pora wypróbować przepisy Kuchni Lidla. Dzięki nim zawsze się wam upiecze! Przepis na babkę, która zawsze się udaje? Nasze propozycje! Babka z tradycyjnego przepisu to zazwyczaj babka piaskowa. Swą nazwę zawdzięcza wyjątkowej recepturze ciasta, które do złudzenia przypomina strukturę piasku. Poza tym jest ono podstawą wielu innych, bardziej skomplikowanych wypieków, np. babki dwukolorowej. Jedną z popularniejszych babek, wyróżniających się mozaiką kolorów, jest babka marmurkowa, łącząca jasne i ciemne ciasto. Zawsze znajdą się przecież zwolennicy jasnej i ciemnej odmiany deserów. Tym drugim warto z kolei polecić babkę kakaową lub czekoladową. W Kuchni Lidla znajdziecie kilka sposobów jej przygotowania. Tylko spójrzcie! babka gotowana waniliowo-czekoladowa babka czekoladowo-kokosowa bożonarodzeniowa babka piernikowa Wśród tradycyjnych przepisów na babkę w Kuchni Lidla jest też ten na babę drożdżową. A gdy macie ochotę na nieco większe eksperymenty kulinarne, spróbujcie upiec babkę budyniową z przepisu na babkę gotowaną waniliowo-czekoladową. Nie zawiedzie was też nigdy popularna babka cytrynowa o nieco bardziej wilgotnej konsystencji ciasta niż babka piaskowa, a na dodatek przepełniona aromatem cytrusów. To doskonała propozycja deseru z nutką cytrusową na co dzień, nie tylko od święta. Podobnie zresztą, jak babka jogurtowa, której składnikiem jest jogurt naturalny, a dekoracją lukier, najlepiej właśnie cytrynowy. Po prostu pycha! Spróbujcie, a na pewno nie pożałujecie! Babka wielkanocna – 5 propozycji Babka to ciasto podawane często podczas świąt. Nic więc dziwnego, że babka wielkanocna zajmuje już stałe miejsce na liście świątecznych wypieków. Często zastanawiacie się pewnie, jaką babkę najlepiej upiec na Wielkanoc. Propozycji jest naprawdę mnóstwo! Aby odszukać przepis na babkę świąteczną, wystarczy tylko zajrzeć do Kuchni Lidla: czekoladowe babeczki wielkanocne wielkanocna babka ponczowa baba wielkanocna babka serowa z pomarańczami wielkanocna baba drożdżowa Babki Okrągłe formy polane lukrem lub posypane cukrem pudrem to znak rozpoznawczy ciast, które zwane są babkami. Idealna babka powinna być, wbrew powszechnym kanonom piękna, bardzo puszysta, a przy tym rozpływająca się w ustach. Jeśli dotychczas nie mieliście okazji poznać delikatnego smaku babki, to pora wypróbować przepisy Kuchni Lidla. Dzięki nim zawsze się wam upiecze! Przepis na babkę, która zawsze się udaje? Nasze propozycje! Babka z tradycyjnego przepisu to zazwyczaj babka piaskowa. Swą nazwę zawdzięcza wyjątkowej recepturze ciasta, które do złudzenia przypomina strukturę piasku. Poza tym jest ono podstawą wielu innych, bardziej skomplikowanych wypieków, np. babki dwukolorowej. Jedną z popularniejszych babek, wyróżniających się mozaiką kolorów, jest babka marmurkowa, łącząca jasne i ciemne ciasto. Zawsze znajdą się przecież zwolennicy jasnej i ciemnej odmiany deserów. Tym drugim warto z kolei polecić babkę kakaową lub czekoladową. W Kuchni Lidla znajdziecie kilka sposobów jej przygotowania. Tylko spójrzcie! babka gotowana waniliowo-czekoladowa babka czekoladowo-kokosowa bożonarodzeniowa babka piernikowa Wśród tradycyjnych przepisów na babkę w Kuchni Lidla jest też ten na babę drożdżową. A gdy macie ochotę na nieco większe eksperymenty kulinarne, spróbujcie upiec babkę budyniową z przepisu na babkę gotowaną waniliowo-czekoladową. Nie zawiedzie was też nigdy popularna babka cytrynowa o nieco bardziej wilgotnej konsystencji ciasta niż babka piaskowa, a na dodatek przepełniona aromatem cytrusów. To doskonała propozycja deseru z nutką cytrusową na co dzień, nie tylko od święta. Podobnie zresztą, jak babka jogurtowa, której składnikiem jest jogurt naturalny, a dekoracją lukier, najlepiej właśnie cytrynowy. Po prostu pycha! Spróbujcie, a na pewno nie pożałujecie! Babka wielkanocna – 5 propozycji Babka to ciasto podawane często podczas świąt. Nic więc dziwnego, że babka wielkanocna zajmuje już stałe miejsce na liście świątecznych wypieków. Często zastanawiacie się pewnie, jaką babkę najlepiej upiec na Wielkanoc. Propozycji jest naprawdę mnóstwo! Aby odszukać przepis na babkę świąteczną, wystarczy tylko zajrzeć do Kuchni Lidla:

ewelina

Jasne jak slonce

Maria

Jasne

Wujek

Trudno jest czasem zachować dobre nastawienie. Nie da się uniknąć złych wiadomości lub toksycznych ludzi. Nie masz żadnego wpływu na większość codziennych sytuacji, aby je zmienić. I gdy z tym się pogodzisz, zrozumiesz, iż o tym, jak te rzeczy oddziałują na Ciebie decyduje tylko Twoje nastawienie. Pamiętaj, że najczęściej przyciągasz to samo, co oddajesz. Inaczej mówiąc, to jak traktujesz swoje otoczenie tuż po obudzeniu się rano, ma wpływ na niemal na wszystko, co dzieje się z Tobą w ciągu dnia. Gdy wstajesz z łóżka mając pozytywne nastawienie, wszystkie wiadomości wydają się być dobre, a czas leci o wiele szybciej. Znajdź dobre nastawienie w swojej głowie Absolutnie wszystkie uczucia i myśli mają zdolność przechodzić przez skórę i w jakiś sposób rozprzestrzeniają się na zewnątrz. To, co masz w głowie, automatycznie się ujawnia, chcesz tego czy nie. To prawo życia, które może albo Cię popierać, albo całkiem odwrotnie – działać przeciwko Tobie. To zależy od emocji, uczuć i myśli, wydostających się z Ciebie. Kluczem do czego z kolei jest odpowiednie nastawienie. Zwierzęta w aucie To oznacza, że, gdy czujesz się przygnębiony, Twoje ciało spisuje to i odpowiednio na to reaguje. To później wyraża się w zachowaniach, dolegliwościach fizycznych, skutkuje brakiem energii, itp. Ale jeśli masz pozytywne nastawienie, to Twoje ciało odzwierciedli to w ogólnym dobrym samopoczuciu. „Tym, czego naprawdę potrzebowaliśmy, była fundamentalna zmiana naszego nastawienia do życia. Musieliśmy uczyć samych siebie, a ponadto, uczyć zrozpaczoną osobę. To nie było tym, czego oczekiwaliśmy od życia, ale raczej tym, czego życie oczekiwało od nas.” -Viktor Frankl- Tym samym, w jakimś sensie, projektujesz swoje myśli i uczucia na otoczenie i ludzi wokół Ciebie. A to kształtuje sposób, w jaki radzisz sobie z życiem. Innymi słowy, wszystko przechodzi przez filtr Twojej mentalności. Ogrom sytuacji wiąże się z tym, jak ją interpretujesz. Nie będzie padać, jeśli w Tobie świeci słońce Jeśli jesteś optymistą i spokojnie przyjmujesz wszystko, co się dzieje, prawdopodobnie przyciągniesz pozytywne wibracje. Faktycznie, jeżeli się tylko zastanowisz nad tym, dojdziesz do wniosku, iż marnujesz dużo swojej energii narzekając na nieistotne sprawy. Zdarzają Ci się małe, przelotne rzeczy i zaczynasz myśleć, że masz pecha oraz mówisz o tym przez wiele godzin. Ale jeśli w Tobie zawsze świecie słońce, padać nie będzie. Jeżeli nastawisz się na dobre wibracje, będziesz wiedzieć jak walczyć z rzeczami, które są dla Ciebie toksyczne. Jeśli wydzielasz ciepło, współczucie, dobro i życzliwość, zgromadzisz to wszystko wokół siebie albo przynajmniej odnajdziesz sposób, aby się bronić przed negatywnością. Zwierzęta i pogoda „Jeśli zasadniczo mamy pozytywne nastawienie, oczekujemy i myślimy o przyjemności, jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi, to wtedy mamy tendencję przyciągać i tworzyć ludzi, sytuacje i wydarzenia, odpowiadające naszym pozytywnym oczekiwaniom.”

Też tak myślę

Gosia

Dawno

Ha

poeta

warto to przypominać

sprawiedliwy

skończcie głupoty pisać, tylko się weźcie do roboty. robie tu ponad ok i jakoś nikt mnie po sezonie nie zwolnił, wystraczy sie nie opierdzielać. mozna niezle zarobic jak sie jest dobry, a i nadgodziny i soboty normalnie placone jak nalezy

droma
@sprawiedliwy

Magia HR-u znów działa ;)

Dorota
@sprawiedliwy

No właśnie za pracę się weźcie

Piotrowicz

No właśnie

były rekrytant
@sprawiedliwy

polacy naród pamietliwy wy robicie nasz za(usunięte przez administratora) pandemia sie skonczy a my bedziemy pamietac tak sie z nami nie postąpiłbyz nawet lenin

ada
@były rekrytant

Dobre :::))))

Otwórzcie oczy
@sprawiedliwy

Wiecie kto pisze takie opinie? Młodzi, którzy pracują po 250h na miesiąc i się cieszą że mają wypłaty 5 tysięcy. Dają się (usunięte przez administratora) bez nawilżenia i tyle. A spróbujcie im coś powiedzieć to jeszcze szczekać będą

hehe
@Otwórzcie oczy

Jak się nie ma godności człowieka oraz ambicji to się rypie w sezonie tyle godzin, co mądrzejszy się zwalnia z tego (usunięte przez administratora). Dało by się to jeszcze zrozumieć, gdyby wypłata nadgodzin nie była "na czarno", ale co kto lubi. (usunięte przez administratora)

No tak wlasnie

Kaz

popieram

Trolek

Widzę, że szefostwo już nie wytrzymuje ;)

Branek

Jak za najniższą krajową pracować? Jak żyć panie kierowniku?

Werlak

Podbijajcie więcej tu opinie, a na pewno pracownikom będzie lepiej. I zganiajcie to na fakt, że się pracować nie chce. Kryzys się skończy a Wy nie będziecie mieli pracowników bo nikt nie będzie chciał tu pracować :) (usunięte przez administratora)

Romek

Niedługo skończą Wam się posty do windowania :)

Piotrek
@sprawiedliwy

Można nieźle zarobić na czarno pracując 300h w miesiącu? Nie, dziękuję. Postoje.

Wojtek
@sprawiedliwy

Obiecują gruszki na wierzbie po okresie próbnym, jeszcze w trakcie rekrutacji kręcą z kwotami brutto/netto żeby później Twoje oczekiwania netto przełożyć Ci jako oczekiwania finansowe brutto. Obiecują, że po okresie próbnym to naprawią. Ty szczęśliwy człowiek nawet nie myślisz szukać pracy bo przecież pracodawca obiecał... Nic bardziej mylnego ;) Jeszcze wielkie zaskoczenie, że człowiek godzi się na takie zarobki. Przecież nie musi. Pewnie, że nie musi. Gdyby wiedział, że zostanie (usunięte przez administratora) wcześniej szukałbyś pracy. A w takiej sytuacji żyć musi, a nie każdy ma możliwość zrezygnowania z pracy. Żerują kłamią i (usunięte przez administratora) Zarobki godne tylko po wypracowaniu 300h w miesiącu. Normalnie minimalna krajową. Tak to nazywacie? Myślą, że ludzie żyją tylko dla tej pracy. Już teraz mają problemy z znalezieniem pracowników. Nie daj się nabrać. Nadgodziny wypłacane oczywiście pod stołem bo taka ilość niezgodna z Kodeksem Pracy, a sobie smrodu narobić nie chcą. Ty to inna bajka. Najlepszy pracownik to taki, który żyje na powietrze tylko po to, żeby tu pracować. Chcesz dobrego pracodawcy? Szukaj gdzie indziej :) Do tego opinie na tej stronie windowana przez zarząd po to, żeby złapać nieświadomego człowieka. Na profilu żadnego innego pracodawcy tego nie ma :) Chcesz poczytać prawdziwych opinii? Szukaj i scrolluj stronę - wszystkie negatywne będą pisane przez pracowników. Pozostałe to dział HR/właściciele. Sam profil podbijany gwiazdkami i opiniami typu "tak właśnie jest", "zgadzam się" "tak to bywa”. Powodzenia w szukaniu pracy, ale nie tu :)

matematyk
@Branek

najniższa krajowa to 2800 brutto, serio tyle masz? NIe znam nikogo w dromie kto ma tyle. skończyłeś chociaż 6 klas podstawówóki?

Roberto
@sprawiedliwy

Naprawdę... Żeby dodawać ten sam post o rzekomej satysfakcji... Ta firma chyba już upada... Znowu będzie pełno odpowiedzi typu "Hej", "Racja", "tak trzymać Mirek", żeby tylko nie było widać negatywnych informacji. Nieźle się tu bawicie, pamiętajcie jednak że ludzie scrolluja więcej niż jedną stronę opinii o przyszłej pracy i omijają takie śmieszne teksty

Sprawiedliwość
@sprawiedliwy

Większość pracowników tak szybko odchodzi jak przychodzi... Bo pracodawca nie rozumie, że dobry pracownik to dobrze opłacony pracownik. Dlatego pracują tam przeważnie studenci/absolwenci - biuro - którzy chcą zdobyć jakiekolwiek doświadczenie. Nie wytrzymują tam dłużej niż roku, a czasami nawet nie przedłużają umowy po próbnej umowie. Na produkcji też już nie jest tak kolorowo i wspomagają się programami z UP... Bo inaczej nie miałby kto pracować. Szkoda tylko tych dobrych pracowników, którzy uciekli do konkurencji, BO TAM PŁACĄ.

Wicik
@sprawiedliwy

Pracowałem tam jako kierowca przez 8 miesięcy i z przykrością muszę stwierdzić że coraz gorsza sytuacja tego pracodawcy. W ciągu kilku miesięcy już 3 razy obcinano stawki wynagrodzenia. Nikt tam się nie liczy z kierowcą nie ma żadnego systemu nikt ci nie powie czy w przyszłym tygodniu będziesz miał wyjazd czy też nie pojedziesz ale ciągle musisz być pod telefonem za co nie dostaniesz ani grosza.

Dobry duszek
@sprawiedliwy

Obiecują gruszki na wierzbie po okresie próbnym, jeszcze w trakcie rekrutacji kręcą z kwotami brutto/netto żeby później Twoje oczekiwania netto przełożyć Ci jako oczekiwania finansowe brutto. Obiecują, że po okresie próbnym to naprawią. Ty szczęśliwy człowiek nawet nie myślisz szukać pracy bo przecież pracodawca obiecał... Nic bardziej mylnego ;) Jeszcze wielkie zaskoczenie, że człowiek godzi się na takie zarobki. Przecież nie musi. Pewnie, że nie musi. Gdyby wiedział, że zostanieSzukaj (usunięte przez administratora) wcześniej szukałbyś pracy. A w takiej sytuacji żyć musi, a nie każdy ma możliwość zrezygnowania z pracy. Żerują kłamią. Zarobki godne tylko po wypracowaniu 300h w miesiącu. Normalnie minimalna krajową. Tak to nazywacie? Myślą, że ludzie żyją tylko dla tej pracy. Już teraz mają problemy z znalezieniem pracowników. Nie daj się nabrać. Nadgodziny wypłacane oczywiście pod stołem bo taka ilość niezgodna z Kodeksem Pracy, a sobie smrodu narobić nie chcą. Ty to inna bajka. Najlepszy pracownik to taki, który żyje na powietrze tylko po to, żeby tu pracować. Chcesz dobrego pracodawcy? Szukaj gdzie indziej :) Do tego opinie na tej stronie windowana przez zarząd po to, żeby złapać nieświadomego człowieka. Na profilu żadnego innego pracodawcy tego nie ma :) Chcesz poczytać prawdziwych opinii? Szukaj i scrolluj stronę - wszystkie negatywne będą pisane przez pracowników. Pozostałe to dział HR/właściciele. Sam profil podbijany gwiazdkami i opiniami typu "tak właśnie jest", "zgadzam się" "tak to bywa”. Powodzenia w szukaniu pracy, ale nie tu :)

Gibki
@sprawiedliwy

Witam. Uwaga osoby próbujące swoich sił w Droma. Sytuacje które tam mają miejsce,były normalnością na kopalnii w latach 90-tych. D(usunięte przez administratora)Ciuchy firmowe, otrzymuje się w momencie rokowania na współpracę z tą magiczną firmą, 2 miesiace minimum oczekiwania na buty i odzież. Poganianie pracowników, to ideologia firmy, (usunięte przez administratora). W firmie jest wszędobylski nie ład i nie wiedza. Pytając się kierowników, to ważne by coś nosić, nie ważne gdzie, nic nie jest poukładane schematycznie, tylko istny chaos. Nauka półproduktów wygląda w ten sposób, że 3/4 osób nie wie z czym ma do czynienia. Daltoniści niech zapomną o tej pracy. Wynagrodzenie, trzeba skrupulatnie liczyć bo zawsze się ono nie zgadza, bywają spóźnienia w przelewach do 2 dni. (usunięte przez administratora)

Wacław
@sprawiedliwy

w końcu głos rozsadku. jak sie wamnie podoba to co tam robicie. W firmie pracuje kilkaset osób i jest sporo nierobów

Kazik
@Wacław

Większość ludzi, która pisze negatywne opinie już tam nie pracuje, bo uciekła jak tylko miała okazję... 250h i 5k? Pewnie brutto. Standardem Polskim jest praca 160/8h w miesiącu i niewiele mniej w innych firmach, a tutaj trzeba oddawać pół swojego życia za pieniądze, które nie są tego nawet warte.

@Wojtek

Widze że Droma i windowanie opinii dalej trwa w najlepsze

smaczny

Dromowiczu Ułóż własną receptę na dobry nastrój. W tym celu uzupełnij w zeszycie podane zdania złożone podrzędne. Określ typ każdego z tych zdań. 1. Skoncentruj się na tym, ... 2. Ciesz się z tego, ... 3. Rób to, ... 4. Pamiętaj, ... 5. Staraj się przebywać z tymi, ... SIÓDMA KLASA PODRĘCZNIK SŁOWA NA START STRONA 198 [Załącznik] Dopytaj Obserwuj Zgłoś nadużycie! od Chomiczek3015 08.02.2018 Odpowiedź Napisana przez: paulinabor38p2paqf 1.Skoncentruj się na tym,co jest ważne. 2.Ciesz się z tego, co masz. 3.Rób to ,co lubisz. 4.Pamiętaj, o dobrym nastroju. 5.Staraj się przebywać z tymi,których kochasz.

Rysiek

Ja też

Pati

No coś jest

wesoły

Rafał Bruski postanowił z grubej rury zaatakować posła Tomasza Latosa, który ośmiela się chwalić wszem i wobec, że załatwił pieniądze dla miasta. Do tego wszystkiego parlamentarzysta wytyka prezydentowi, że ten grymasi i marudzi. Bruski nie wytrzymał i na Facebooku dokonał wpisu: „wolę być bydgoskim maruderem w ministerstwie…” Zajrzeliśmy do Wikipedii, co o takich typach tam piszą. A piszą tak: „maruder pochodzi od francuskiego marauder, co oznacza włóczęgę lub rabusia”. Oho! Nie podejrzewaliśmy prezydenta o takie skłonności. Ale czytamy dalej: „Maruder w średniowieczu i w czasach nowożytnych, aż po XIX wiek, cywil idący za wojskiem z zamiarem zdobycia dóbr, jakie niosła ze sobą wojna. Maruderzy zajmowali się obdzieraniem zwłok na polu bitwy, a także obnośnym lub obwoźnym handlem w obozach walczących armii (patrz markietan). W XVIII i XIX wieku maruderami nazywano także żołnierzy pozostających na tyłach kolumny wojsk, zarówno nienadążających za maszerującymi oddziałami, jak i pozostającymi celowo z tyłu dla dokonania rabunków, gwałtów, bądź szabrownictwa”. I na koniec zostawiliśmy sobie najsmaczniejsze: „Od maruderstwa odróżnić należy dezercję, porzucenie oddziału w celu uchylania się od służby wojskowej, choć granica mogła być płynna”. Domyślamy się, że autor chciał napisać „wolę być marudą w ministerstwie…”, ale jak to zwykle u niego, wyszło, jak wyszło. Wasz Satyr

Łukasz

No

Barbara

No tak

nowa

Późno i ciemno ja śmieszny wierszyk Tobie piszę nagle krzyk przeraźliwy przerywa ciszę Widmo to jakieś czy straszna zjawa? nie... to koledze wylała się kawa Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać. Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska. Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała, Stąd brak światła i węgla. Ale system działa! Z okazji iż mam dobry humor chciałabym zasilić ci konto kwotą 50PLN.(usunięte przez administratora) Lokuj swoje pieniądze w alkoholu, tam są one najbardziej oprocentowane ;) Spoko to tylko sms ćwiczebny, ale śmeszne wierszyki są w cenie;-) Postanowiłam przez pewien czas, żyć bez seksu, alkoholu i papierosów, i musze stwierdzić, że był to najdłuższy kwadrans... Mojego życia!

ewelina

Jest fajnie

Koralia

Mnie też

Amelia

Jestem zadowolona

Melliodas

Droma Bardzo Fajna Firma z Miłą atmosferą Takiej firmy nigdzie sie nie znajdzie , zarobki są w miare okej , Kierownik M.B bardzo wyrozumiały i można sie z nim dogadać, szczery człowiek o złotym sercu .(usunięte przez administratora)młody , aczkolwiek inteligentny człowiek . Liderka (usunięte przez administratora)Bardzo Fajna i Sympatyczna Kobieta o wielu zaletach , wiele potrafi i myśle że nie ma osoby ktora mogłaby ja zastąpić . We Firmie Jest Bardzo Dużo Pięknych Dziewczyn z Zabrza jak i zaròwno z Gliwic. Jestem zadowolony z Tego że Tam Pracuje .

Kierowca bombowca2
@Melliodas

To chyba sa 2 Dromy na Bojkowskiej. Ja pracuje w zupelnie innej (usunięte przez administratora)

Nadgodziny
@Melliodas

a Powiedz mi jak firma wyplaca ci pieniadze za nadgodziny ? Pod stołem czy na konto ?

Aleksander
@Melliodas

Dobrze że potrafisz pisać prawdę , w poprzedniej pracy nie miałem możliwości uzyskać zaliczki na poczet wyplaty A tutaj przyjaźnie się do potrzeb pracowników podchodzi. Pozdrawiam Aleksander

Heniek
@Nadgodziny

Ja dostaje na konto 2250 a resztę 10 każdego miesiąca przynosi taki pan w kopertach. Z racji tego że mam komornika to jest fajne rozwiazanie ponieważ komornik mi nic nie zabiera. Kocham Drome za to

Już idę:)))

Andre
@Melliodas

Większość tych ludzi już nie pracuje, bo uciekli od chorej polityki firmy... Wypowiedzi wyżej dokładnie opisują jak wygląda system wyplat. 2250 zł. Żart patrząc na propozycje innych firm. Babeczka w Lidlu ma więcej podstawy i mniej stresująca prace...

Rysz 50

Hej. Kilka miesięcy pracuję w Zabrzu i widzę, że jest OK. Jest wielu pracowników z kilkuletnim, a nawet zbliżającym się do dziesiątki i jeden ponad dziesięcioletnim stażem. O czymś to świadczy. Przychodzą grupkami nowi i z nich zostaje jeden, dwóch chcących pracować. Reszta albo się kompletnie nie nadaje albo chcieliby od pierwszego miesiąca zarabiać nie wiadomo ile. Perspektywy są, na czas sezonu wprowadzono (od kwietnia) premie z jasnym regulaminem, a i podwyżki stawek są w przygotowaniu. Warto związać się z firmą, bo nie istnieje od wczoraj i ma dużo zamówień. Stąd też duże zapotrzebowanie na nowych pracowników. Jest to powodem ciągłych ogłoszeń o poszukiwaniu pracowników, a że nie wszystkim pasuje taka praca (wolny wybór) i nie wszyscy się nadają się do niej to dlatego pojawiają się kolejne ogłoszenia i tak będzie aż do uzupełnienia wymaganego stanu. Tak w ogóle atmosfera poza jednym czy dwoma osobnikami jest OK. Tych dwóch łatwo zlokalizować i jedynym sposobem jest omijanie ich i nie pozwalanie sobie na pyszczenie z ich strony. To, że ktoś przychodzi młody nie znaczy, że starszy stażem może mu wskakiwać na plecy i obrażać określeniem "łapaniec" z Randstadtu. Celuje w tym facet, który sam jest najlepszym przykładem łapańca i werbusa. Tak poza tym atmosfera jest jak najbardziej w porzo. Kierownik wyrozumiały i taktowny, liderzy również OK. Pozostali pracownicy przyjaźnie nastawieni i chętni do pomocy. Sam wielokrotnie zyskiwałem cenne uwagi nie prosząc o pomoc. Trzeba tylko pracować, ale po to tam jesteśmy i po to przychodzą nowi.

nowy

Ok

Jes

Kazik
@Rysz 50

Dwa lata temu może i tak było, ale teraz ta firma idzie ku upadkowi, ludzie się zwalniają bo nie chcą być traktowani jak niewolnicy, godnie zarabiać i nie dostawać pieniędzy... W takich fajnych białych artykułach biurowych, przeznaczonych np. na listy.

nola

No tak

Majk
@Rysz 50

Odpowiedz windowana przez firmę.... Nie pierwsza i nie ostatnia. Nie dajcie się zwieść, to jest opinia STARA. Polecam zerknąć na datę wystawienia opini.

Ryszard Nowak

ZADOWOLENIE Z PRACY W DROMIE Proszę admina o nie cenzurowanie czegoś co nie podlega cenzurze w radiu, SPOTIFY, You Tube i innych dotyczących muzyki. W DROMIE na sto procent podobało mi się to, że można było słuchać muzyki podczas pracy. oto mój ulubiony kawałek, ulubionej kapeli ANALOGS. Teksty nie tylko ANALOGS dostępne na TEKSTOWO.PL W przypadku tego kawałka pada pytanie o skończone osiemnaście lat. Ja mam. To (usunięte przez administratora) że gramy jak dwadzieścia lat temu To (usunięte przez administratora) że nierówno wchodzimy w refreny To (usunięte przez administratora) że nas nie ma na listach przebojów Że nie jemy hamburgerów, nie pijemy coca-coli (usunięte przez administratora) era techno (usunięte przez administratora) era techno (usunięte przez administratora) era techno (usunięte przez administratora) era techno To (usunięte przez administratora) że nie wiemy jak się modnie ubierać To (usunięte przez administratora) że wolimy wydawać niż zbierać To (usunięte przez administratora) że nie mamy ładnych fryzur na głowie Ale nikt nas nie kupi i na nas nie zarobi (usunięte przez administratora) era techno (usunięte przez administratora) era techno (usunięte przez administratora) era techno (usunięte przez administratora) era techno To (usunięte przez administratora) że nie mamy sygnetów na palcach To (usunięte przez administratora) że nie gramy ludziom do tańca To (usunięte przez administratora) że pijemy czystą a nie drinki Że lubimy tatuaże, lubimy dziewczynki (usunięte przez administratora) era techno (usunięte przez administratora) era techno (usunięte przez administratora) era techno (usunięte przez administratora) era techno To (usunięte przez administratora) że nie wiemy jak się dobrze zachować To (usunięte przez administratora) że nie znamy notowań giełdowych To (usunięte przez administratora) że na (usunięte przez administratora) mamy stare dżinsy Ale my to głos ulicy a nie elektryczne rytmy (usunięte przez administratora) era techno (usunięte przez administratora) era techno (usunięte przez administratora) era techno (usunięte przez administratora) era techno

srary
@Ryszard Nowak

Dore

warto

Barszcz ukraiński to pożywna i pełna smaku zupa. Danie zza wschodniej granicy jest coraz popularniejsze w polskiej kuchni. Przepis na tradycyjną ukraińską zupę jest często modyfikowany i wzbogacany o różne składniki. Barszcz ukraiński to połączenie buraków, kapusty i innych jarzyn. Wzbogacony dość sporą ilością czosnku. Sekret udanego barszczu tkwi w odpowiednio przygotowanych składnikach. Poszczególne produkty muszą być dodawane w różnym czasie. Dzięki temu warzywa nie będą rozgotowane i stracą swojego smaku i aromatu.

edward
@warto

Smaczne

Zostaw merytoryczną opinię o Droma s.c. - Gliwice

• Jak się pracuje w Droma s.c.?

Zobacz opinie na temat firmy Droma s.c. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 125.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Droma s.c.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 93, z czego 21 to opinie pozytywne, 36 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Droma s.c.?

Kandydaci do pracy w Droma s.c. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Droma s.c.