Opinie o S.C. JOHNSON POLSKA Sp. z o.o. w Gorzów Wielkopolski Kasprzaka 6 A

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy S.C. JOHNSON POLSKA Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w S.C. JOHNSON POLSKA Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o S.C. JOHNSON POLSKA Sp. z o.o. w Gorzów Wielkopolski Kasprzaka 6 A

Barbara

@Robol @Atkinson Anthony Dziękuję za te cytowania. Ale jednak uważam, że nie są one tutaj aż tak potrzebne. Jeśli zatem chcielibyście dodać coś tylko od siebie na temat pracy w firmie Bama-Polska, to gorąco zachęcam.

Barbara

@Pablo Serdecznie dziękuję Ci za wyjaśnienie nam pewnych kwestii. Pracujesz albo może pracowałeś w Bama-Polska? Czy mógłbyś coś powiedzieć innym użytkownikom forum o tym pracodawcy? Warto tam aplikować?

Robol
@Barbara

Nowy podatek dla najbogatszych pojawi się w ciągu maksymalnie dwóch tygodni - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Chodzi o daninę solidarnościową, z której mają być finansowane programy wsparcia dla potrzebujących i niepełnosprawnych

Atkinson Anthony
@Barbara

1. Wysokie nierówności dochodowe w kapitalizmie są nieuniknione, jako że w tym ustroju produkuje się i zatrudnia się ludzi NIE po to, aby zaspokoić potrzeb ludności, ale aby wytworzyć dodatkowy zysk dla i tak już obrzydliwie wręcz bogatej mniejszości posiadającej w swych brudnych rękach kapitał, a kapitał jest przecież niczym innym jak zakumulowanym zyskiem, pochodzącym z wyzysku, czyli z tego, że ogromna większość ludności świata nie posiada kapitału, a więc zmuszona jest ona do tego, aby sprzedawać kapitalistom, czyli tym którzy posiadają kapitał, jedyne co ma, czyli swoją własną pracę (dokładniej siłę roboczą) i to po takiej cenie, jaką oferuje jej rynek, czyli praktycznie zawsze poniżej jej realnej wartości, skąd bierze się właśnie zysk kapitalisty. Ponieważ w kapitalizmie popyt na pracę ludzką jest zawsze niższy niż jej podaż, jako że normalnym stanem kapitalizmu rynkowego jest nadprodukcja, to płace w tym ustroju nigdy nie osiągają wysokości wartości siły roboczej i tym samym kapitaliści bogacą się kosztem wyzyskiwanych przez nich ludzi pracy. Oczywiście, od tej reguły są wyjątki, ale dotyczą one tylko najwyżej jednego procenta ludzi pracy, czyli najwyżej wykwalifikowanych specjalistów, takich jak nobliści, najlepsi lekarze czy prawnicy oraz gwiazdy sportu, kina, telewizji i estrady, ale to jest przecież mniej niż 1% ludzi utrzymujących się ze swojej własnej pracy. 2. Najwyższy standard życia ludzie pracy na tzw. Zachodzie (czyli w Europie Zachodniej, zresztą niecałej, USA, Kanadzie, Japonii, Australii i Nowej Zelandii oraz biali pracownicy w RPA) zawdzięczają tylko i wyłącznie istnieniu Bloku Wschodniego czyli ZSRR i krajów z nim związanych, w tym więc też i Polsce a więc Polakom, gdzie do roku 1990 nie było bezrobocia, nędzy ani też skrajnego wyzysku ludzi pracy, stąd też kapitaliści nie mogli sobie pozwolić na Zachodzie na nadmierny wyzysk ludzi pracy. Ale Zachód zrobił przecież co mógł, aby zniszczyć ów Wschodni Blok, a to niszczenie zaczęło się na dobre w Polsce w roku 1980. 3. Na koniec: koszt pozostania przy obecnym modelu kapitalizmu jest ogromny, głownie dla najbogatszych, jako że utracą oni wtedy, w wyniku rewolucji, nie tylko swoje majątki, ale także i swoje głowy. Majątków i głów pozbawią bogaczy ich właśni ochroniarze i ich własna służba i nie pomogą im w ucieczce nawet samoloty i helikoptery, gdyż one mają tylko wtedy sens, kiedy jest gdzie nim uciec. 4. także - http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1656314,1,zmarl-anthony-atkinson-jeden-z-najwazniejszych-wspolczesnych-ekonomistow.read

Barbara

@Mirek Wyczuwam w Twojej wypowiedzi trochę ironii. Czy mógłbyś jednak poważnie podejść do sprawy i w sposób merytoryczny wypowiedzieć się na temat pracy w firmie Bama-Polska? Pamiętaj, wszelkie Twoje uwagi (zgodne ze stanem faktycznym) być może pomogą osobom, które są zainteresowane tym pracodawcą.

S
@Barbara

Z tego między innymi wynika niechęć biznesowych elit do jawności płac. Mogłaby ona ujawnić skalę nieprawidłowości i wywołać społeczny gniew. Wszak nie ma żadnego usprawiedliwienia, aby prezes firmy zarabiał sto razy więcej od szeregowego pracownika. Nie ma też uzasadnienia dla gigantycznych pensji, premii czy odpraw dla kadry zarządzającej, szczególnie w firmach przynoszących straty - uważa Szumlewicz i przypomina, że wiele polskich pracodawców uwielbia mówić o społecznej odpowiedzialności biznesu. - A przecież odpowiedzialność polega między innymi na trosce o pracowników i przejrzystości zasad rządzących przedsiębiorstwem. Jawność płac byłaby ważną częścią relacji opartych na zaufaniu i dialogu między pracodawcami i pracownikami. Jeżeli pracodawcy rzeczywiście są tak uczciwi, jak deklarują, powinni poprzeć wprowadzenie jawności płac - podsumowuje

S
@Barbara

Ukrywanie zarobków prowadzi też do częstych rotacji i potrzeby szkolenia nowych osób, co znów pociąga za sobą niemałe koszty. Zgadza się z tym Jakub Bierzyński, twórca i prezes zarządu domu mediowego OMD, w którym już 15 lat temu wprowadzono jawność wynagrodzeń. W jego firmie każdy pracownik może zalogować się do wewnętrznego systemu i sprawdzić wynagrodzenie dowolnej osoby: od prezesa do portiera. Dlaczego szef OMD zdecydował się na taki krok? Jawność płac mocno ograniczyła rotację kadr i zwiększyło lojalność pracowników wobec firmy, bo wiedzą, na co mogą liczyć. Mogą zaplanować swoją ścieżkę kariery, ale też życie prywatne, bo ich przyszłość jest przewidywalna. My też zyskaliśmy, bo nie musimy ciągle zmagać się z wymianą kadr. Nie musimy szkolić i rekrutować ludzi. To duża oszczędność czasu i pieniędzy. Jakub Bierzyński, prezes zarządu OMD - Byłem bardzo zmęczony negocjacjami. Pracownicy prosili, bo chcieli zarabiać więcej, a ja musiałem tłumaczyć im, dlaczego nie mogę spełnić ich próśb, bo przecież nie zawsze każdemu można dać podwyżkę, inaczej firma by zbankrutowała - wyjaśnia Jakub Bierzyński. Dodaje, że jawność płac nie sprawdziłaby się bez jednoczesnego wprowadzenia jasnych procedur dotyczących awansów. - Teraz jest tak, że jeśli ktoś chce zarabiać więcej, to wie, że jest do tego tylko jedna droga: awans. A żeby awansować, musi spełnić szczegółowo opisane wymagania i warunki. Kiedy mu się to uda, to awans jest automatyczny. Szef nie ma prawa mu odmówić. To bardzo mocno ograniczyło rotację kadr i zwiększyło lojalność pracowników wobec firmy, bo wiedzą, na co mogą liczyć. Mogą zaplanować swoją ścieżkę kariery, ale też życie prywatne, bo ich przyszłość jest przewidywalna. My też zyskaliśmy, bo nie musimy ciągle zmagać się z wymianą kadr. Nie musimy szkolić i rekrutować ludzi. To duża oszczędność czasu i pieniędzy - mówi szef OMD.

Pablo
@Barbara

Otóż w Niemczech w czerwcu tego roku w życie weszła ustawa o transparentności wynagrodzeń (Entgelttransparenzgesetz). Według niej firmy zatrudniające 200 osób i więcej muszą na żądanie pracownika uzasadnić, dlaczego wypłacają takie, a nie inne wynagrodzenie. Zatrudnieni mogą też zażądać informacji na temat przeciętnych zarobków osób płci przeciwnej pełniących podobne i identyczne obowiązki. Natomiast jeszcze większe przedsiębiorstwa (powyżej 500 osób) zostały zobowiązane do corocznego obliczania, czy wynagradzają sprawiedliwie, a raporty w tej sprawie będą dostępne publicznie. Ma to zapobiegać tworzeniu się tzw. luk płacowych między kobietami a mężczyznami.

Barbara

@irek, każdy może napisać swoją opinię na temat Bama-Polska ważne tylko, żeby była ona wiarygodna. Jeśli uważasz inaczej niż inni to też warto dać znać, jakie plusy w firmie widzisz. Często na forum brakuje obiektywnego zdania, może Ty mógłbyś zabrać, w takim razie głos?

Mirek
@Barbara

Wszystko jest wszystko wspaniale kraina mlekiem miodem płynąca i kasa zalewająca dla samej elity

Firma S.C. JOHNSON POLSKA Sp. z o.o. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gorzów Wielkopolski
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Technik-Instalator systemów alarmowych
Gorzów Wielkopolski
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Gorzów Wielkopolski
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
logo firmy OPERATOR PROGRAMISTA CNC (K/M)
AUDIT HR Sp. z o.o.
Irek

Czy tylko narzekać potraficie? Nawet brakuje wam konkretnego powodu!!!

Asia

Czy to prawda, ze ta firma to przykrywka dla przerzutu muzulmanow do Polski? Czy jeden z jej dyrektorow jest wlasnie latwo wizualnie rozpoznawalnym Arabem?

kinga

Robol to ty jestes dzbanie.

prawda to?

Witam, podobno w Bamie można sobie drugą pensję zarobić na towarze wynoszonym z fabryki? Jakieś dezodoranty, skarpetki, pasty do obuwia? I nawet przełożeni kradną na potęgę i przymykają oko na to że robole też kradną? Jeśli to prawda to się zgłaszam jutro do roboty :P

Wścibski
@prawda to?

Każdy orze jak może. Jak pensje chuj..e,to każdy stara sobie jakoś radzić.Płacą grosze za inwentaryzację,to trzeba sobie dorobić.Nie raz, to można zarobić nie drugą,a trzecią pensję nawet.Palety,skarpety,żelki,dezodoranty,pasty,kleje itd. to chodliwy towar.Aby w to wejść,to trzeba mieć jednak jaja i się nie bać.

Boczek
@Wścibski

Ty się nie udzielaj za dużo,tylko zapłać za zamówienie,które odebrałeś w kwietniu i do tej pory nie uregulowałeś płatności. Wędzenie,to też ciężka praca jak filetowanie:)

fff

zgadzam się z przedmówczynią w 100%

Zostaw merytoryczną opinię o S.C. JOHNSON POLSKA Sp. z o.o. - Gorzów Wielkopolski

• Jak się pracuje w S.C. JOHNSON POLSKA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy S.C. JOHNSON POLSKA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w S.C. JOHNSON POLSKA Sp. z o.o.?

S.C. JOHNSON POLSKA Sp. z o.o.