Opinie o TRW w Częstochowa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie TRW. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TRW o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TRW w Częstochowa

taka jest prawda

coraz mniej zamówień idzie wielki kryzys będą zwalniać niebawem a potem przenosić zakłady

Obozownik1

Nie polecam biznesu pierwszego zwłaszcza liderki Beaty materiał mówią na nią Rumunka i jest bardzo wkurzajaca terroryzuje ludzi tylko więcej i więcej a kierownikom to w (usunięte przez administratora) by weszła. (usunięte przez administratora). Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Wziasc się za liderki bo połowa to nie jest potrzebna bo to co one robią to jak ich nie ma spokojnie tpmy ogarniają a jak chodzą i gadaja miedzy sobą to spokojnie pół dniowki mogły by przepracowac na lini

....
@Obozownik1

Na której zmianie ona jest?

W centrum finansowym atmosfera pracy bardzo przyjemna, zarobki po 2 latach satysfakcjonujące.

alvaro

lepiej nie Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: zmienic podejscie do ludzi ,to dzieki nim jest kim jest nasz Kochany Dyrektor

Wykonujesz test który niema nic spolnego z pracą na produkcji poco niewiem

Burd.el dziad.ostwo gbu..ry cha.my idealnie pasują sami do siebie nowych traktują z góry czyli wszyscy sa glupi nigdy jeszcze nie widziałem żeby tak marnować pieniądze __ uwaga firma ma klucze do szafek pracowników bhp przegląda szafki nowym pracownikom kopiuje klucze do mieszkania pozbywają się nowego pracownika i pół roku później masz okradzione mieszkanie!!!!!

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Częstochowa
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Monter Konstrukcji Stalowych
COMMERCECON
logo firmy Kontroler Finansowy
Częstochowa
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
smród

kiedyś koleś się zwolnił a potem poszedł zrobić kupę za maszynę na linii jak byli na przerwie

kamil

Produkcja w trw tragedia 3 zminy i zarobek 2100 normy wysokie bardzo umowy agecyjne

gbur
@kamil

a sa jakies premie

Lo
@gbur

Produkcyjna i obecnościowa

Mila
@kamil

Pracowałam w TRW na Legionów w Centrum Obsługi Finansowej prze ok. 3 m-ące, po czym im podziękowałam. Powiem tak: - jak chcesz zarobić 3.000,00 zł netto i znasz 2 języki obce, to się da - języka prawie nie używasz w pracy - czasem jakiś telefon bądź mail i to wszystko - praca bezsensowna - sprawdzanie numerów faktur, księgowanie ich jak jest OK, jak jakieś faktury trudniejsze, to szukanie w procedurach, jak je zaksięgować, - masz odpowiadać na maile, na które nie wiesz, co napisać, bo nikt ci nie powiedział - szkolenia z obsługi sapa i księgowania faktur robią zwykli pracownicy, często niezrozumiale, albo im się nie chce - mają ogromne pretensje, jeśli nie chodzisz na nadgodziny (co dzień + sb i nd) - uważajcie na liderkę Kaśkę - potrafi zmieszać człowieka z błotem Ogólnie uważam ten czas za stracony, pracę nie mającą najmniejszego sensu, liderzy dziwni. Lepiej szukać czegoś w Katowicach i aglomeracji lub - jak ktoś może - w Warszawie lub Krakowie. w Częstochowie jest porażka.

AAAAAAA
@Mila

a cos wiecej ? jak wygladsa rekrutacja? jakie sa testy? analityczne? assesment centre? cos moze wiecej jak wyglada caly etap rekrutacji ?

xxx

Witam, jeżdżą autobusy pracownicze z Myszkowa do TRW LEGIONÓW?

Ktos
@xxx

A no jeżdzą... tylko nie polecam się tam udawać. Coraz gorzej z dnia na dzień. Podobno z Myszkowa na Dąbrowe na jakąs produkcje jeżdzą. Sam szukam roboty wiec jak się coś dowiem to napisze

xxx
@Ktos

dzięki za informacje, bo z agencji i w trw powiedzieli mi że nic na ten temat nie wiedzą.

Natka
@Ktos

skoro jeżdżą, to można wiedzieć skąd i o której ?

nowy ;)

Pracuje w ZF na Legionow od okolo miesiaca, jesli ktos rozwaza skladanie CV do pracy w ktoryms z dzialow, to ze swojej strony moge goraco polecic ;) Swietny szef mojego zespolu, wszyscy wspolpracownicy z biura pomagaja mi we wdrozeniu sie w nowe obowiazki, a i wynagrodzenie, o jakim w innych firmach na tym etapie kariery zawodowej moglbym tylko pomarzyc ;) z ludzmi z innych dzialow tez dosc czesto rozmawiam,, odwiedzam, nigdy mi sie nei zdarzylo, aby byc swiadkiem jakiejs klotni, napietej atmosfery, ogolnie ludzie sie szanuja, zartuja, pracuje sie bardzo przyjemnie Jesli ktos sie zastanawia nad podjeciem pracy na produkcji, no to coz... na pewno to nie jest miejsce, na podstawie ktorego mozna wyrobic zdanie nt firmy i podjac jakas rozsadna decyzje, bo ludzie przychodza tu zwyczajnie wylac swoje zale i z tego co czytam to czesto dodaja cos od siebie do tych opowiesci jak to jest zle . Niestety praca na jakiejkolwiek produkcji nigdy nie bedzie nalezala do najbardziej przyjemnych i z tym trzeba sie liczyc ;) 8 godzin trzeba przepracowac, z tego co wiem, ludzie sie zamieniaja stanowiskami co jakis czas, troche pracuje sie na stojaco, troche na siedzaco, a i nie robi sie ciagle tego samego, wiec moze i ten czas pracy zleci jakos szybciej ;) Trzeba bylo kiedys zatroszczyc o swoja edukacje, może trzeba bylo sie w wolnym czasie pouczyć jakiegos jezyka obcego, a nie leżeć przed telewizorem albo spac przez pol dnia ;) Teraz by to procentowalo i pracodawcy sami by sie od Was bili, a tak trzeba zapier**lać na produkcji bo nikt gdzie indziej Was nie chce ;)

gerwazy
@nowy ;)

oni zapierda.... na takich jak Ty, gdyby nie oni byłbyś tam nie potrzebny, uważaj z tą swoją dumą bo może się to szybko skończyć o czym tu piszesz

nowy ;)
@gerwazy

Pełna zgoda ;) oni zapierda... na takich jak ja, ale ja tak samo (usunięte przez administratora) na nich ;) Ich praca byłaby bezwartościowa bez osób, ktore zapewniają odpowiednią logistykę, zaopatrzenie, wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne, maszyny, czujniki .. a i osoby, które przed klientami muszą swiecic oczami jak ktos na produkcji sie pomyli ;) I nie jest to zadna duma :] a o przyszlosc firmy chyba nie musisz sie martwic ...

protazy
@nowy ;)

he he firma się zaczyna zwijać niebawem zobaczycie co się będzie działo

Ann
@nowy ;)

Nowy, czy mógłbyś nakierować jaka stawkę podawać na rozmowie do pracy w księgowości przy znajomości jednego języka?

niewolnik
@nowy ;)

nowy - wypowiadasz się na temat, o którym - jak sam zauważyłeś - nie masz pojęcia. NIE robisz na produkcji, i pracujesz ledwo miesiąc. Jako stary robol z produkcji powiem ci tyle - gucio prawda. Szefowie są różni, ale większość jest kiepska. Kierownictwo to z kolei totalna patologia. Praca jest tylko i wyłącznie na stojąco (chyba, że na szyciu) - spróbuj usiąść to wylecisz. 8h robisz jedno i to samo, kilkaset sztuk dziennie - zresztą na tym polega praca na produkcji. Nikt się nie zmienia, pomimo wyraźnych zaleceń BHP dotyczących rotacji - jak już ktoś dorwie lepsze stanowisko, to go nie odpuści. No chyba, że robisz z kumplem od paru lat, to wtedy zgoda jakoś się dogadacie. Ale nie licz na jakąkolwiek rotację narzuconą odgórnie. A co do dodawania czegoś od siebie - ludzie po prostu opisują jak tam jest naprawdę, a że robią to sfrustrowani i pod wpływem emocji - pomyśl DLACZEGO! P.S. Nie oceniaj tak szybko innych, dzieciaku, bo nie masz pojęcia jaką drogę przeszli. Tam wielu ma wyższe wykształcenie, niejeden był za granicą i języki mają opanowane perfect - włącznie ze mną. Chyba jeszcze nie zasmakowałeś prawdziwego życia i mówisz z perspektywy rozpuszczonego paniczyka.

DamaKier
@nowy ;)

Ależ ma Pan rzetelne i sprawdzone informacje, czapki z głów! Widać, że nigdy nawet nie zahaczył o jedną dniówkę żeby przyjrzeć się jej z bliska, skoro kieruje się pakietem "z tego co wiem, co słyszałem". Szkoda że stara dobra zasada mówiąca o tym, że wszelkie pięcie się po drabinie kariery zawodowej tudzież dostęp do pracy biurowej powinien zaczynać się od przysłowiowej szczotki - nie jest stosowana w praktyce. Ten marny automotywujący tekst o "troszczeniu się o edukację" pominę ... albo i nie. Otóż, drogi Panie, z moich o s o b i s t y c h doświadczeń wynika, że na produkcji pracują często ludzie o lepszym wykształceniu/kwalifikacjach/predyspozycjach (bo ile wart jest dzisiejszy tytuł mgr i "wyższe" wykształcenie najdobitniej świadczy Pański wpis ...) niż liderzy czy "pracownicy działów". Być może to tłumaczy, dlaczego liczne głosy usiłujące zwracać uwagę na nieprawidłowości obniżające zarówno produktywność, jak i prestiż zakładu, wskazujące jakie są przyczyny złej atmosfery między pracownikami i tego, że wartościowi ludzie po kilku miesiącach odchodzą, są "głosem wołającego na puszczy" ... To dlaczego ludzie wykonują taki a nie inny zawód jest ich prywatną sprawą, a nie argument pozwalający komukolwiek lekceważyć cudzą uczciwą pracę. Może kiedyś Pan dorośnie do tego, by to pojąć. Być może również dorośnie Pan do tego, by pojąć że wypowiadanie się w tematach w których nie ma się doświadczenia naraża zwyczajnie na śmieszność i politowanie ze strony ludzi wiedzących o czym mowa - w tym przypadku o warunkach i atmosferze panującej w pracy na produkcji. Zdobycia tej najważniejszej - bo nie do wykucia na pamięć a autentycznie świadczącej o wartości człowieka - wiedzy życzę Panu z całego serca.

Lizak
@nowy ;)

Słuchaj laluniu,nie obrażaj ludzi pracujących na produkcji Dzięki tym "niedouczonymi pracownikami" masz pensję na którą oni pracują

NVA killer
@nowy ;)

Hmmm, a kto będzie robił, na takich nierobów jak ty ? Wiesz skąd się biorą wasze wypłaty ? Na pewno nie wiesz - z tej właśnie produkcji i pracy tych właśnie operatorów

Kichot
@nowy ;)

Przypominam że dzięki ludziom z produkcji biura mają pracę bo gdyby nie ci ludzie to niepotrzebowali by tyle biurw. A to co piszą to niestety prawda jak się rotować na linii jak zagraniczni mają wszystko gdzieś siedzą na najlżejszych stanowiskach obiadek dostaną taxi do domu zawiezie .

Ironia
@Kichot

Wydaje mi się, że to jednak te biurwy załatwiają kontrakty i podejmują decyzje, dzięki którym jest praca dla wszystkich. Nie ujmując pracownikom linii produkcyjnych - to nie oni muszą tłumaczyć się za niezanitowany zamek albo nieprawidłowy wyrób w skrzynce. Panuje w tym kraju dziwny kult pracy fizycznej. Tak jakby praca przed komputerem sprowadzala się do picia kawy. Aplikuj do logistyki jeśli znasz francuski czy włoski - w końcu to pewnie prosta praca, a umiejętności językowe wyssales z mlekiem matki. Zarobisz jak król, a się w ogóle nie narobisz. Po godzinach poodbierasz parę telefonów z niemiec, to na pewno będziesz szczęśliwy :D

Ivo
@niewolnik

Święte słowa nie ocenia się ludzi po tym gdzie pracują bo tego nie widać ile w życiu przeszli i jaka mają wiedzę.

Ivo
@DamaKier

Jestem tego samego zdania pierwszy miesiąc to żadne doświadczenie. Na początku wszędzie jest fajne a potem szkoda gadać....

daruj_sobie
@nowy ;)

Te ";)" to sobie możesz darować. Rynek pracy jest jaki jest, a to że ktoś pracuje na produkcji nie znaczy, że leży przed telewizorem, czy leżał całe życie. Zwyczajnie nie wiesz o czym mówisz. Jest tu kupa naprawdę fajnych i ogarniętych ludzi, którzy dużo więcej doświadczyli i wiedzą niż Ty.

Lolli

Jakie są zarobki na Legionów na początek??

zwykłe niemieckie centrum taniej siły roboczej.

Lolli

Mam pytanie,jakie są zarobki na początek na Legionów?proszę o odpowiedzi

Elżbieta

Cześć. Rozpoczynam pracę w TRW przy ul Legionów. Chciałabym dowiedzieć się opinii na temat Pani lider M. Kyć. Proszę o odpo. Dziękuję i pozdrawiam.

Różowa pantera
@Elżbieta

Jestem tylko A .Kyć bardzo fajna , jedna z najnormalniejszych

Elif

Czy warto iść tam do pracy na Rolniczą?bo dostałam tam propozycję

Gregor

Gdyby było tak źle to nikt nie wytrzymałby kilkanaście lat. Konkurencja teraz inspiruje do pisania?

Jaaaaaa
@Gregor

Wytrzymują kilkanaście lat ..... rynek pracy był.jaki był, teraz mamy pole do.popisu . Sama ze zrytym beretem chodziłam tam ale.juz widzę że powoli się wyrusza stara kadra i brawo dla nich . Kiedyś było.super ale ostatnie lata to była trauma dla mnie i dlatego.mnie tam nie ma . Uciekajcie póki czas umowa na stałe albo socjal to.nie Himalaje wierzcie mi. Pozdrawiam

@Jaaaaaa czy w TRW pracownicy dostają dodatek za pracę w nocy? Czy uwagi na temat Twojego stroju nie były związane wyłącznie z przestrzeganiem standardów BHP? Pamiętaj, że tylko merytoryczne i zgodne z prawdą informacje będą w stanie pomóc innym zainteresowanym pracą właśnie w TRW.

Jaaaaaa
@Karolina

Droga Karolino ,BHP ? Pot się ludziom po du... leje A panie z biura zasuwaja w mini i nikt nie ma pretensji...

yoo

Niestety polityka firmy jest taka a nie inna. Gdy zakład był przejmowany przez zf po cichu liczyłem że coś się zmieni. Nie mówię tu o kokosach ale po prostu oczekiwałem innych standardów - chociażby innego wypłacania nagrody rocznej. Rzeczywistość okazała się brutalna. Jest gorzej niż było. Ilości - formularz z monitoringiem to jakas kpina, masz wpisywać tak żeby było ładnie. Wiem ze tak nie jest wszędzie. Jeżeli braknie paru sztuk to nikogo nie obchodzi że jest ktoś nowy, zmęczony lub po prostu coś nie wyszło. Liczy się prosta matematyka - ilość osób na linii razy oczekiwana ilość sztuk w godzinie. Mogliby postawić ze 2-3 osoby spod budki z piwem i nieważne. Ma się zgadzać. Podkreślam tak nie jest wszędzie. Spora część pracowników ma to gdzieś niestety jest też spora ilość osób, dla których praca ta to jakieś himalaje kariery. Co do atmosfery między ludzmi to przez 10 lat pracy raczej zawsze spotykałem spoko ludzi. Ale bywali też ci z klapkami na oczach. Teraz są częściej na rehabilitacji i L4 niż w pracy. Jako pracownik produkcji nie oczekuję jakiś wielkich pieniędzy, bo nikt się w fabryce nie dorobi luksusów. Chodzi o zwykłe zasady, jezeli robie swoje to oczekuje zarobków na jakimś normalnym poziomie. Pracodawca udaje ze nie widzi ilu starych pracowników się zwalnia. Wedlug statystyk pewnie i tak im się w miarę zgadza bo przychodzą studenci na wakacje, spora ilość na szkółkach. To ze z nich zostanie garstka to niewazne, ani to że 5 nowych nie zastąpi jednego doświadczonego na wielu maszynach. O kosztach tego całego procesu szkolenia itd nawet nie chcę myśleć. Ogólnie mam wrażenie że liczy się to że teraz jakoś to się kręci a co będzie dalej to zobaczymy. Niestety prawda jest taka że lepiej dla pracowników produkcj nie będzie. To jest moloch który ma nabijać zysk. Zastanawia mnie tylko skąd wezmą ludzi do nowego zakładu. Te same pieniądze można chyba teraz zarobić wszędzie. Akcja z ludźmi z Chorzowa pokazała że jest problem. Ponad 10 lat temu zakład ten miał jakiś powiedzmy prestiż. Obecnie wstyd się przyznać gdzie się robi. Myślę ze osoba z powiedzmy 15 letnim stażem, wyszkolona, robiąca swoje ma prawo oczekiwać min. 3000 co miesiąc. Czy to jakieś olbrzymie pieniądze? Niestety przypuszczam ze takich jest garstka.

@Krzysiek czy wiesz co jest przyczyną zmian zachowania się przełożonych w TRW? Może starsi stażem pracownicy powinni w jakiś sposób zareagować, porozmawiać o tej sytuacji? Może warto zaproponować, aby starsi szkolili młodszych - wtedy problem z oszczędzaniem nowych pracowników mógłby zostać zniwelowany.

@Różowa pantera przybliż użytkownikom zadania i system pracy w dziale utrzymania ruchu. Jak kadra i atmosfera? Czy pracuje się w nadgodzinach i są one dodatkowo płatne? @Mat możesz rozwinąć swoją opinię na temat centrum inżynieryjnego? Jak się w nim pracuje, jakie obowiązki i jak kształtuje się sytuacja przyjęć w tym obszarze - zwłaszcza odnośnie zaprezentowanych wolnych stanowisk na: https://zfjobs.jobs.net/pl-PL/search?keywords=&location=Polska

pracuje w TRW Częstochowa rolnicza

@anonymous

Jak praca?? Np dział poduszki powietrzne?

Lo
@Gość

Na rolniczej tylko poduszki są

Mat
@Lo

A nie, bo jest centrum inżynieryjne!

Miko

Ludzie... Polecam pracę w TRW, warunki dobre, napoje też. Praca jak praca, elementy nie są ciężkie. Załoga, lider? Zależy od fuksa na co trafisz, to samo tyczy się biznesu czy linii produkcyjnej

Zostaw merytoryczną opinię o TRW - Częstochowa

• Jak się pracuje w TRW?

Zobacz opinie na temat firmy TRW tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 117.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TRW?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 95, z czego 5 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TRW?

Kandydaci do pracy w TRW napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TRW