Opinie o Omtech Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Omtech Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Omtech Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Omtech Sp. z o.o. w Warszawa

Ciągła rekrutacja wynika z zwiększenia zatrudnienia o połowę. Oprogramowanie dla Chińskich części dla NSS - wyssane z palca. Omtech to dział R&D, który tworzy sam urządzenia do zabepieczania obiektów stałych i ruchomych (zarówno centrale, jak i urządzenia GPS, nadajniki). Dodatkowo tworzymy system monitorowania floty. Rzeczywiście cenimy młodych, ale zatrudniamy też ludzi z doświadczeniem kilku lub kilkunastoletnim. Nie należymy też do firm, gdzie jest duża rotacja pracowników.

Miranda
@Barman

Potwierdzam, kiepskie zarobki , podwyżek nie ma a jeśli chcesz to sama idź po podwyżkę, a jak pójdziesz po nią to kombinownie żeby nie dać. Pełno ludzi nazatrudniali w omtech i pulson, ludzie siedzą jak w kiszce. Niemiła atmosfera , ludzie sami odchodzą. Stara Kadra była fajna jak był jeszcze poprzedni prezes.

Witam. Przeglądałem informacje dostępne zarówno na tej stronie, jak i w sieci na temat firmy Omtech i nie znalazłem informacji o tym, czy firma ta stawia na rozwój zawodowy danego pracownika? Pytam bo chętnie fakt ten ustaliłbym właśnie za pośrednictwem tego wątku, gdyż jest tu rzetelne źródło informacji. Niektórzy pracodawcy w głównej mierze starają się o to, aby rozwijać umiejętności pracowników i kierują ich na różnego rodzaju kursy. Ciekawi mnie, czy w tym przypadku też to tak wygląda?

Rd
@Marcin

Nie, nie ma zadnych szkolen. To co umiesz to umiesz.

Beata Nowy wpis

Hej:) To prawda, że firma oferuje słabe zarobki, no i atmosfera też nie należy do najlepszych? Interesuje mnie stanowisko programisty, bo szukają teraz kogoś, i wolałabym nie rezygnować z wzięcia udziału z rekrutacji przez jedną opinię. Może ktoś jeszcze dać znać, jak to wszystko w firmie wygląda i czy faktycznie nie można tu liczyć na konkretne zarobki? Niby piszą o atrakcyjnym wynagrodzeniu, premiach, rozwoju i innych benefitach ustalanych indywidualnie z Przełożonym. Jak to wygląda w rzeczywistości? :)

tikitaki Nowy wpis
@Beata

Firma oferowała słabe zarobki. Nie ma premii, 1 x Władek Jagiełło przed świętami BN niech sobie(usunięte przez administratora), ja nawet nie zauważyłem takiego wpływu, dowiedziałem się później że był i był, i nie wiem czy to dobrze czy źle... Nie znam innych premii ustalonych z przełożonym. Atmosfera, cóż... to zależy co lubisz. Jak lubisz siedzieć cały dzień i powiedzieć tylko cześć na wejście i drugie na wyjście to możesz się nawet dobrze czuć. Jak będziesz w biurze może to pewnie poznasz kilka osób i może uda Wam się grupą pójść do kuchni i zamienisz kilka zdań podczas obiadu i z tymi osobami może nawet uda Ci się zamienić więcej niż 2x cześć. Jakaś integracja bo firma zatrudniła w kilka lat kilkanaście nowych osób?? otóż nie, to co było to inicjatywa oddolna na koszt własny pracowników. Pewnym plusem może być to, że nie cisną Cię jakoś szczególnie i ale to też blokuje Twój rozwój.

Domi Nowy wpis
@tikitaki

Samemu trzeba siebie cisnąć i rozwijać? Tylko jeśli o to chodzi to z tego co pisali już wcześniej chyba jako takich szkoleń nie ma. samemu jednak można się o nie jakoś ubiegać?

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Omtech Sp. z o.o. na stanowisko Cloud Developer?

Janusz
@Andrzej

Błahahahahaha... Dawno się tak nie uśmiałem,(usunięte przez administratora)Zastanawia mnie kto tak właściwie jest tym specjalistą z kilkunastoletnim doświadczeniem? Każdy kto miał trochę oleju w głowie i nie lubił powiedzenia "(usunięte przez administratora), dawno stamtąd uciekł. Młodzi, nie dajcie się nabrać!!! Są inne znacznie lepsze firmy, gdzie się znacznie więcej nauczycie.

Cybula
@Andrzej

BZDURY..... Omtech = Pulson = NSS = Solid Security... ci sami zarządcy, te same krętactwa, ta sama atmosfera (bez uszczegóławiania co jest złe a co dobre). Jak ktoś przeszedł przez którąkolwiek z tych firm to tak jakby przeszedł przez wszystkie.

@Cybula

Wymienione spółki Omtech i Pulson rzeczywiście są Spółkami zależnymi od NSS i wspólnie tworzymy grupę, o czym piszemy na stronach i jest dostępne w KRS. Natomiast trudno jest porównywać te spółki między sobą, bo każda z nich skupia się na czymś innym i posiada wiedzę z innej dziedziny: Pulson produkuje urządzenia i bardzo blisko współpracuje z Omtech. Omtech posiada za to 3 działy rozwojowe, które zajmują się tworzeniem oprogramowania lub urządzeń elektronicznych. NSS za to też operuje w szerokiej branży zabezpieczeń elektronicznych, ale zajmuje się przede wszystkim dystrybucją sprzętu CCTV. Wszystkie te informacje są jawne i dostępne między innymi na stronach WWW. Za to połączenie z Solid jest zaskakujące ze względu choćby na wielkość. Nasza grupa Spółek ma ca. 100 osób, natomiast Solid jest o 2 rzędy większy. Nie ulega wątpliwości, że Solid jest naszym klientem co poczytujemy sobie za atut, w końcu to największa polska agencja ochrony. Zatem Omtech, Pulson można ze sobą łączyć i jest to naturalne, tak NSS jest odrębną firmą, choć sprawuje nad pozostałymi spółkami nadzór właścicielski. Nie wiem jaka jest atmosfera w Solid, za to wiem, że u nas dbamy, aby programiści, konstruktorzy i inni pracownicy mieli dobre warunki do pracy: elastyczne godziny pracy, kawę, parking, prysznic, opiekę medyczną, możliwość pracy na etat lub współpracy na zasadach B2B. Cieszę się również, że mogę odpowiedzieć na komentarz do mojego postu sprzed 4 lat.

Ccce
@Andrzej

Pulson omtech solid ten sam właściciel te same przekręty. Omtech przeklina Solid a Solid Omtech. Omtech od kilku lat robi jedna aplikacje do monitorowania flot samochodów z marnym skutkiem.

Barman
@Cybula

Potwierdzam omtech i pulson to fatalnie zarządzana firma Bardzo nie miła atmosfera. Brak szkoleń błędy technologiczne Niskie zarobki. Kadra zarządzająca stosującą tkz spychologię zrzucanie roboty na innych. stawianie pracownika w złym świetle i sugerowanie że pracownik źle pracuje -bez możliwości wytłumaczenia się. Kombinacje i odwracabie kota ogonem tak żeby to zawsze winny był pracownik, Duża rotacja pracowników. Brak na to prawidłowej reakcji prezesa.

Miranda
@Barman

Irmina

Czyli jak ludzi tu weryfikują na rozmowie? pisali cos o tym, że szkoleń nie ma i to z jaka wiedza przyjdziesz to sobie ja wykorzystasz w trakcie pracy. opiszecie mi proszę część techniczna oraz swoje wrażenia z procesu rekrutacyjnego dla React Native Deva? Szukają właśnie, myślę nad złożeniem dokumentów.

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Omtech Sp. z o.o.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Dyrektor Zarządzający.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

tak
@Marcin

Nie, Omtech nie chce stawiać na rozwój pracownika ponieważ po pierwsze chce zaoszczędzić na programistach traktując ich jako zło konieczne, bo przecież to nie oni bezpośrednio zarabiają, a po drugie firma boi się, że zmienisz pracę jak tylko podniesiesz kwalifikację. Były jakieś zapędy w "lepszych czasach", w tym kursy językowe i tak dalej, ale nic z tego nie wyszło.

Terro
@tak

Nie zgodzę się, obecnie jest możliwość szkoleń, może dawniej nie było.

Łucja
@Terro

No i jak warunki odnośnie tych szkoleń aktualnie tu wyglądają?

Rd
@Marcin

Nie, nie ma zadnych szkolen. To co umiesz to umiesz.

Pracujesz na elektronik w firmie Omtech Sp. z o.o.? Co sądzisz o rekrutacji?

iksde

Zostałem zaproszony na rozmowę, której termin ustalono na przyszły tydzień. Niestety pomimo przypomnień w kalendarzu, nikt się nie stawił. Rozmowa miała mieć miejsce online.

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Omtech Sp. z o.o.?

tak

całe wynagrodzenie wpływa na konto, a jak inaczej?

Teresa

W Omtech szukają teraz Testera oprogramowania. Osoba na tym stanowisku będzie mieć możliwość realizacji projektu którego produktem jest System Monitorowania Floty, dostarczającego dla dużej grupy ich klientów końcowych szczegółowych danych o pojazdach. To niewątpliwie ciekawa propozycja pracy, ale zastanawia mnie to, jak przebiega rekrutacja na to stanowisko. Czy wiecie coś na ten temat? Bardzo liczę na Waszą pomoc.

Nowy-stary prezes

Przez jakiś czas zapowiadało się że firma wyjdzie z dołka, był nowy prezes, który próbował coś osiągnąć żeby pracownicy byli bardziej zadowoleni z pracy, a projekt monitorowania flot szedł w dobrym kierunku. Niestety, prawdopodobnie jego starania kosztowały za dużo, więc został zastąpiony na stanowisku przez jego poprzednika i projekty znowu zaczęły powoli zmierzać ku upadkowi. Nie ma czasu, motywacji, ani pieniędzy na innowacje, spłacanie długu technologicznego. Byle jakoś to było, jest ok póki klienci akceptują, że kolejne wdrożenia to w większości naprawianie błędów które powstały po poprzednim wdrożeniu. I jakoś tak się żyje, nikogo nie obchodzi czy tworzy dobry produkt, ważne żeby hajs co miesiąc spływał na konto.

AS
@Nowy-stary prezes

Może za krótko pracowałem, aby się wypowiadać, ale jeśli chodzi o aktualnego Pan Prezesa Jacka, to nie potwierdzam! Z rozmów z jego pracownikami z pokoju znam inną opinię i to bardzo pozytywną!!! Jak Ci tak źle to rzuć pracę w tej firmie i jedź na zachód tam dają za darmo i nie ma żadnej konkurencji XD ...tak na pewno będzie Ci lepiej. W Polsce w nie wielu firmach pracowałem, ale Omtech jako jedną z niewielu w Polsce mogę polecić bardziej zaawansowanym, co prawda polskie firmy są daleko za firmami z USA, ale jak na standardy polskie jest Okey. Po za tym, jak Ci tak źle to idź do szefostwa i się podziel tą opinią, a opluwasz ludzi w internecie i to jeszcze anonimowo. Wracając do Pana Prezesa, to rozmawiałem z nim i szczerze życzę każdemu takiego prezesa, aby znał się na elektronice, mikrokontrollerach i programowaniu w assemblerze :) czego dziś nie zna 99% absolwentów :)

na co ja patrzę...
@AS

Proszę, przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź, a potem Twoją odpowiedź... Twój tekst jest nie na temat. Moja wypowiedź dotyczy tego jak wygląda praca nad systemem systemu monitorowania flot, nie napisałem nawet słowa w kierunku osobistego ataku przed którym tak szlachetnie bronisz. Dobrze, Pan Prezes może i jest wspaniałym człowiekiem, ale nie ma to znaczenia w problemie jaki opisałem. W firmie nie pracuję już od dłuższego czasu, pozostał jednak sentyment, bo sporo jej zawdzięczam. Chciałbym dla tej firmy jak najlepiej, chciałbym zobaczyć ją w czołówce polskich przedsiębiorstw jako firma w której ludzie chcą pracować, w której pracownicy dzielą wizję zarządu i zdobywają większość rynku. Chciałbym móc powiedzieć "sukces tego systemu to częściowo moja zasługa", może nawet kiedyś wrócić i pokierować projekt w nowym kierunku wzmocniony nowym doświadczeniem. Rynek dla tego typu systemów jest ogromny, aż szkoda patrzeć, że taki potencjał się marnuje. Żeby osiągnąć to co opisałem trzeba inwestycji, marketingu z prawdziwego zdarzenia, wychodzenia naprzeciw zwykłego klienta i walczenie o niego, a nie ciągły bugfixing. Ale, to nie jest moja decyzja i wiem że szanse, że coś się zmieni są znikome, z niewiadomych mi przyczyn. Mój komentarz miał na celu sprawienie, że ktoś mający realną władzę to zobaczy i weźmie sobie do serca. Po Twoim komentarzu widać jedynie tyle, że rzeczywiście w niewielu firmach pracowałeś i widocznie daleko Ci do bycia "zaawansowanym", a o znajomości rynku i polskich standardów nawet nie wspomnę. Zastanawiam się też co do Twojej wiedzy czego uczą na studiach, otóż może Cię zaskoczę, ale mało co z tego czego byś się nauczył na uczelni realnie wykorzystasz w pracy, 99% tego czego potrzebujesz musisz się nauczyć sam, więc nic dziwnego, że 99% absolwentów ma braki.

AS

Witam, Moja opinia o firmie Omtech jest następująca. Ogólnie firma jak na warunki polskie jest dobra, praca w tej firmie jako programisty nie jest dla osób poczatkujących, czy tak jak ja wracających po latach do programowanie. Dział programistów w którym pracowałem to dział BCS Manager’a pracującego w środowisku Qt, z którym nigdy wcześniej nie miałem do czynienia, niestety przez trzy miesiące moje umowy próbnej, środowisko Qt C++ kompletnie mi nie przypadło do gustu jak i styl pracy, z narzuconymi z góry zadaniami, bo nie ma możliwości wybrana sobie zadania, z którym wiemy że sobie damy radę. Po upływie terminu mojej umowy, firma nie zdecydowała się na dalszą w współpracę, ja też nie walczył o kontynuację umowy, bo technologia i środowisko pracy mi nie odpowiadały, więc się w zgodzie rozstaliśmy. Jeśli chodzi o zespół to ma on tyle pracy, że nie ma czasu na pomaganie w wdrażaniu się do środowiska Qt, ani na pomoc merytoryczną, po prostu zespół jest przeładowany zadaniami i terminami, praktycznie po przyjściu dostajemy komputer i tyle! W poprzednich firmachdla nowych pracowników, były szkolenia, dokumentacja i pomoc, tu rozumiem że koszty byłyby zbyt wysokie. Dlatego podkreślam nie jest to praca dla studentów lub powracających do programowania. Jeśli chodzi o ludzi w firmie Omtech, to są to osoby bardzo przyjaźnie nastawione kontaktowe – po za kilkoma wyjątkami. P.S. W komentarzu pt „Nowy-stary prezes” ktoś anonimowo (bez twarzy) odniósł się jak się domyślam do aktualnego Prezesa Omtechu, tu muszę zdementować te pomyje, otóż Pan Prezes jest bardzo miłym i życzliwym człowiekiem, jest programistą, …i chyba elektronikiem, w każdym razie jest pasjonatem sam pracuje razem z pracownikami (co w Polsce jest nie spotykane) nad własnymi projektami, z tego co wiem pracownicy bardzo sobie go chwalą! Bardzo serdecznie pozdrawiam Pana Prezesa Jacka, a ten „człowiek bez twarzy” który to napisał powinien zostać wytropiony i postawiony w stan oskarżania za obrazę!!!! Całe szczęście IP można namierzyć :D …i jeszcze jedno Pan Prezes NSS’u to też bardzo miła i wesoła osobowość, miło razem jadało się obiady, pozdrawiam, ale jeśli chodzi o pracowników NSS, którzy chodzą z zadartymi głowami w górze …szkoda słów! Wydawać się może dziwne że tak wychwalam Prezesów tych że firma, otóż są to jedni kulturalni i mili polscy prezesi jakich spotkałem, większość w wielkich i bogatych firm … szkoda określać epitetami!!! Miło się pracowało te trzy miesiące, pozdrawiam i życzę owocnej pracy.

Programista

Pracowałem ponad rok jako programista na B2B. Firma jest OK. Na swoją pensję nie narzekałem i nie uważam by była "juniorska". W samym Omtechu dobra atmosfera między ludźmi i z przełożonymi. Umowa B2B była z mojej inicjatywy i nie było z nią problemów (dla mnie liczyło się "na rękę", dla szefa całkowity koszt) - byłem traktowany tak samo jak etatowcy. Projekt (monitoring cctv) ciekawy i nieźle napisany. Największym problemem dla mnie była lokalizacja na Okęciu. Druga sprawa to współpraca z NSS (firmą matką) która objawiała się stale rosnącymi wymaganiami bez przesuwania deadlinów. Przez to nie można było polegać na części (10-20%) pensji wypłacanej po zakończeniu etapu. Plusy: ludzie, fajny projekt, dobry kod Minusy: lokalizacja, nieregularna część "bonusowa" pensji

Lidia

@Wiktor skorzystałeś z linka podanego przez powyższego rozmówcę? Daj znać, na czym się skończyło. Jeśli zaaplikowałeś do Omtech to mógłbyś w kilku zdaniach opisać atmosferę podczas spotkania oraz dać jakieś wskazówki dla przyszłych pracowników? Każda sensowna wypowiedź będzie przydatna.

Wiktor

Czy firma prowadzi jakieś rekrutacje?

@Wiktor

Prowadzi na programistów i testerów: http://pulson.pl/omtech/kariera/

dev

Firma ma potencjał, o ile zostanie wykorzystany. Można wyciągnąć maksymalnie 5 tysięcy na rękę. Dobra na start, zatrudniani są głównie juniorzy, ze względu na niskie wymagania płacowe, przez co rośnie dług technologiczny. Kierownictwo w porządku, firma zaczęła dogadzać pracownikom ze względu na problemy kadrowe. Podwyżki rzadko, brakuje systemu premiowego bądź mentoringu w temacie rozwoju, dopiero po znalezienia innej pracy zaczynają się rozmowy. Swobodna atmosfera, niezły work life balance.

Grażyna

Czy macie powód, że od dawna nikt nie pisze?

asdf

Umowy łączone, umowa o prace minimalna stawka reszta zlecenie. Wymagają od ciebie podpisania umowy o zakazie konkurencji na 2 lata, która jest wliczona w pensje. Tak też nie powinno być. Ludzie uciekają ponieważ za mało płacą. Jeśli chodzi o prace to jest spokojna i dużo mini zlecenia na już. Słabe warunki z umowami, słabo płacą. Straszne kręcenie ludzi z podwyżkami i motanie im w głowie. Nie polecam.

Lidia

Czy ktoś z forumowiczów może podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w Omtech Sp. z o.o.? Jakie warunki zatrudnienia sa oferowane na stanowisku Programisty?

ertg

no na pewno wynagrodznie jest dobre zwlaszcza ze zatrudniaja to glownie kierownikow no i programsitow a to zawsze mozna duzo zarobic na takich stanowiskach

tester

Ludzie i atmosfera bardzo fajna. Kwestie formalne już nie do końca - umowy łączone, umowy o zakazie konkurencji o których nie informują, że będą wliczone w pensję (ekwiwalent z tytułu takiej umowy powinien być dodatkiem do pensji). Cebula motzno. Wynagrodzenie - średnie. Zarządzanie - coraz lepiej. Dużym plusem jest swobodna atmosfera i dość elastyczne podejście do pracownika, zawsze można się dogadać z kierownictwem (lub przynajmniej spróbować).

Zostaw merytoryczną opinię o Omtech Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Omtech Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Omtech Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Omtech Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 19 ocen.
  • Przy Agorze 13 C lok. 1
    01-960 Warszawa