Opinie o Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego w Bydgoszcz

artysta

W mieście Bydgoszczy Toruńska jest długa Przy niej zaś Stomil w nim same cuda Prezes stulecia nasz reformator Drugi rok z rzędu zakończył stratą Przyznał dodatki zabrał dodatki Komu brakuje ma iść do matki Zatrudnił kumpli im nie żałuje Nam na zebraniach swe wizje snuje Jak będzie fajnie jak da zarobić Tylko czy zdąży czy chce to zrobić Prawda jest gorzka i nie rokuje Większość załogi już się pakuje I serwis pracuj wciąż przeszukuje Do parku pójdą tylko wybrani Już więc trwa walka donosami Pierwszy je czyta analizuje Jednych wyrzucił innym luzuje I tylko Stomil nie dotrwa setki Mając u steru te marionetki.

Obserwator
@artysta

Jaka "publiczność", taki "artysta"...

prawie emeryt

Znowu nas gdzieś przenieśli już nie ministerstwo tylko jakaś agencja, dyrektor został kierownikiem, dodatki zniknęły, obiecanych podwyżek brak, atmosfera dołuje, a tak było fajnie w tym zakładzie, czy dotrwam do emerytury (jeszcze 3 lata)

@prawie emeryt

Możesz coś więcej napisać o tym rzekomym przeniesieniu pracowników zatrudnionych w firmie Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego? Czy często zdarzają się takie przeniesienia? Wiesz może, czym dokładnie są spowodowane?

Emil
@prawie emeryt

Wątpię czy dotrwasz przy tym Zarządzie ,strata wynosi ponad 5 milionów. Rada Nadzorcza /KOLESI/nie widzi tego. Nadal trwa czyszczenie kadry. Sygnaliści mają się bardzo dobrze.EMIL

@prawie emeryt

Myślę, że z takim myśleniem - nie. Nie dotrwasz chyba... a gdzie was wcześniej przenosili? Bo nie przypominam sobie... z tego co wiem macie dodatki i to jeszcze wyższe!! tylko trzeba za robotę się wziąć!! bo wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i uzależnił wysokość wypłaty od realizacji planów :-):-) tak tak. skończyło się. Czy się stoi, czy... itd. można u was zarobić wreszcie. znacznie więcej niż jak ja pracowałem. ale - fakt - jak trzeba pracować to boli... :-):-):-) tak więc - chyba nie dotrwasz... :-)

@prawie emeryt

ha ha już wiem o jakiego dyrektora chodzi :-) niech się cieszy że został kierownikiem :-)

Z miasta na B
@Emil

Skąd ta strata ? Przypadkiem nie z kreatywnej księgowości i rosnących przez lata bezwartościowych zapasów magazynowych ? Ktoś to musiał urealnić. Padło na obecny Zarząd.

@Z miasta na B

Jest to wynik utopijnej księgowości preferowany przez PRZEWODNICZĄCEGO RADY NADZORCZEJ

@EMIL

Czyli chcecie przez to powiedzieć, że można spodziewać się zwolnień z pracy w firmie Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego? Są już jakieś nieoficjalne informacje na ten temat, aby była w planach redukcja etatów? Czy może wprost przeciwnie - pojawią się jakieś nowe miejsca pracy w innej lokalizacji?

Zaniepokojona
@Krzysztof

Krzysztof już to słyszałam co piszesz potwierdza to tylko moje wiadomości stara lokalizacja do trzech odlicz nowa lokalizacja zostają jedynki

@Zaniepokojona

Masz potwierdzone informacje na temat tego, ilu obecnych pracowników firmy Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego może być spokojnych o swoje dotychczasowe posady? Czy wiesz również, na jakiej podstawie będą wybierane osoby, które otrzymają zatrudnienie w nowej lokalizacji? Podziel się tym, co wiesz o tej sytuacji.

@Krzysztof

Jeśli będzie aktualny uzdrowiciel Prezes to niewielu

@EMIL

Wiesz może, jakie czynniki mogą zadecydować o pozostaniu w pracy pracowników, którzy są obecnie zatrudnieni w firmie Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego? Czy pracodawca będzie przede wszystkim patrzył na staż pracy, czy może kwalifikacje zatrudnionych osób? Jest grupa osób, która może być pewna dalszej pracy w tej firmie? Przedstaw, jak to wygląda, ponieważ jest to obecnie najważniejsza kwestia dla zatrudnionych osób.

@Krzysztof

polecam artykuł w gazecie wyborczej z 30 listopada. Na zdjęciach dwoje wybitnych reformatorów Prezes i Sygnalista.

redaktor
@EMIL

przecież to wszystko to ustawki sponsorowane. jest kasa na takie artykuły wiec i dla pracowników jest czy może nie ma? ;)

@redaktor

To nie jest artykuł sponsorowany. Jak się nie znasz to nie siej defetyzmu.

@redaktor

Dlaczego sugerujesz, że artykuł, który został napisany o firmie Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego jest sponsorowany? Które z informacji podanych w tym artykule są według Ciebie niezgodne z prawdą? Chciałbym poznać, dlaczego tak twierdzisz, dlatego proszę o sprecyzowanie wpisu.

donkichot
@były pracownik

5 milionów? jakoś Niemcy maja z gumy same dodatnie wyniki, gdzie wam sie upłynnia ta kasa:/?

Widze, że szukają pracowników przez agencje pracy, to tylko świadczy o atrakcyjności tego zakładu. Prezes reformator stulecia, wykupuje tylko artykuły w gazecie o sobie.

Krzysztof

Wiesz może, dlaczego firma Stomil S.A. zatrudnia pracowników za pośrednictwem agencji pracy, zamiast bezpośrednio przez firmę? I jakie rodzaje umów są im proponowane? Jeżeli wiesz coś na ten temat, to odpowiedz proszę.

D.Sz.

Szukam pracy 1 zmianowej w Stomilu.

@D.Sz.

Na oficjalnej stronie internetowej firmy Stomil S.A. znalazłem informację, że firma poszukuje obecnie pracownika na stanowisku tokarza http://www.stomil-bydgoszcz.pl/category/praca. W ogłoszeniu firma informuje, że oferuje pracę w systemie jednozmianowym, więc aspekt, który odpowiada Twoim wymaganiom. Czy w związku z tym będziesz aplikował na to stanowisko?

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego kandydat na stanowisko Specjalista inż. Automatyk ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
jotdoa

Ktoś może powiedzieć jak wyglądają zarobki w Stomilu? Nie mówię o konkretnych kwotach, ale rząd wielkości. Na produkcji idzie zarobić chociaż 2,5 tys?

Pracownik!
@jotdoa

Niecałe 2000 brutto wypłacane w dodatkach typu praca w szkodliwych warunkach itp.

On30
@Pracownik!

Co Ty wypisujesz za bzdury, 2000 brutto to poniżej najniższej krajowej. Chyba że mylisz netto z brutto:)

Pracownik!
@On30

A myślisz dlaczego stomil ciagle szuka ludzi do pracy? Nikt za te grosze nie chce pracować a dwa atmosfera typu starzy pracownicy kontra nowi to dramat. Ludzie przychodzą i lada moment odchodzą. Podwyżki obiecywane kilka miesięcy temu? Ha! Chyba tylko dla elity z biurowca.

@Pracownik!

Na szczęście starych coraz mniej. Mam nadzieję że zostaną tylko ci starzy co rzeczywiście pracują, a takich jest na szczęście trochę. I wreszcie Stomil ruszy. Chociaż i tak już dużo zmian wprowadzonych w ostatnich miesiącach. Jakie grosze?? Jakich podwyżek nie ma?? Przecież macie jeszcze większe dodatki niż były! nawet ponad 20% podstawowej pensji! Można już nieźle zarobić! A że trzeba wykonać plan żeby dostać... to już źle... rozumiem... najlepiej by było gdyby dalej się(usunięte przez administratora) , a kaska by rosła... czy wy się w tym Stomilu kiedyś czegoś nauczycie?? Najpierw musi być wynik, żeby było czym się dzielić. Manna z nieba nad Stomilem nie spada... macie roszczenia nieprzystające do rzeczywistości. Jak słyszę co się dzieje w Stomilu, to mi się podoba. Bardzo mi się podoba. Tylko, fakt, na wszystko potrzeba czasu. A tacy narzekacze jak ty, to... najlepiej niech idą gdzie indziej pracować. Jak jesteś takim asem to wszędzie znajdziesz pracę :-) musisz tylko udowodnić że takim asem jestęś :-)

@Pracownik!

a ty to ten stary pracownik czy nowy? bo jak stary to atmosfera to twoja wina chbya, nie? a jak nowy, to idź do dyrektora i powiedz gdzie starzy (usunięte przez administratora) robią... oj, podoba mi się to wasze pisanie tutaj :-) widzę, że zmiany bolą, oj bolą :-) jak będą dalsze zmiany to zastanowię się czy nie wrócić do Stomilu :-):-) ale jeszcze paru takich jak ty musi stamtad wyjechać :-)

Agnieszka

@Gość, dlaczego tak twierdzisz, że firma Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego bez dofinansowania się nie rozwinie? Rozwiń swoją wypowiedź bardziej szczegółowo, aby przedstawić czytelnikom swoje zdanie na temat pracy w tej firmie. Zachęcam do wypowiedzi.

Agnieszka

@wtajemniczony, kto ma wyrazić tę opinię i przede wszystkim skąd masz informację o tym, że taka opinia ma się pojawić w wątku opinii o pracy w firmie Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego? Chciałabym, żebyś sprecyzował to, co napisałeś na ten temat. @aneta, masz zamiar aplikować do pracy w firmie Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego? Możesz napisać, dlaczego akurat praca w tej firmie Cie zainteresowała?

xxx
@Agnieszka

Wtajemniczony ma Ci podać nazwisko, czy czego się spodziewasz? :) Aneta napisała, że pojawiły się oferty pracy więc chce aplikować, a nie, że interesuje jej praca w tej konkretnej firmie.

wtajemniczony
@xxx

dokładnie też bym się grubo zastanawiał czy aplikować skoro prezes tej firmy potrafi z dnia na dzień zwolnić ludzi którzy pracowali tam ponad 30 lat :D serio te koty aż tak mu przeszkadzały? :D przecież one nie były tam od miesiąca czy dwóch tylko długo długoooooo :) z biurowca ludzie odchodzą / handlowcy sami sie zwalniaja a na produkcje za te śmieszne pieniądze nikt nie chce przychodzic - statek idzie na dno wyniki co miesiąc w dół ale ważne że wycieczki emerytów po Stomilu się odbywają i koncerty które co wnoszą do firmy? Nowe zamówienia? Nowych pracowników? Nowe kontrakty? Marketingowiec głowa pełna pomysłów :D

aneta
@wtajemniczony

To aż taka zła tam atmosfera jest? Czyli jednak wszyscy dobrze mówią ze kiepsko i nie warto aplikować bo nie ma stabilności i fajnej atmosfery. Słyszałam od wielu osób takie słowa.

Stojący z oboku
@wtajemniczony

Nie narzekaj, nie marudź, nie oskarżaj... Czasy kiedy w jednym zakładzie pracowało się po kilkadziesiąt lat bezpowrotnie się skończyły. Jeżeli Prezes komuś podziękował za pracę, to widocznie miał swój powód. Nie Tobie to oceniać. Podobnie do powodów zwalniania się innych osób, czy działań marketingowych, o których mam wrażenie Twoje pojęcie kończy się na ulotce w Trybunie Ludu (bo innych tytułów wtedy nie było). W bydgoskim Stomilu da się zarabiać jak chyba jeszcze nigdy w jego historii. Pod warunkiem że się pracuje i rzetelnie podchodzi do swoich obowiązków. Czasy bumelanctwa i kombinowania bezpowrotnie minęły. Gdyby poprzedni szefowie tak uczciwie podchodzili do wynagradzania tych pracowników co się angażują, nie odwalają fuszerki, nie marnują surowców i czasu pracy - dziś Stomil byłby w czołówce zakładów przemysłu gumowego na świecie. Niestety, nie jest możliwe odbudowanie w ciągu roku 30 lat zaniedbań. Przede wszystkim technologicznych, ale ciągle też momentami mentalnych.

@wtajemniczony

O co chodzi z tymi kotami?

To nie jest praca dla młodych, chyba że ktoś chce poczuć marazm i klimat komuny.Aż dziwne, że takie firmy jeszcze istnieją.Bez dofinansowania ta firma dalej się nie rozwinie i będzie stała ciągle w tym samym miejscu.

wtajemniczony

Lada moment pojawi się tutaj obszerna i ciekawa opinia dla chcących rozpocząć przygodę z tą wspaniałą firmą :D

@pracownik czekamy!

aneta
@wtajemniczony

jakieś informacje co do atmosfery / pracy w Stomil bo widze ze pojawily sie ogloszenia na pracuj pl jestem ciekawa czy warto tam aplikowac

Agnieszka

@pracownica, od kwietnia tego roku firma Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego oferuje zatrudnionym pracownikom jakieś nowe dodatki do wynagrodzenia zasadniczego? Możesz przestawić, jak wyglądają warunki, które należy spełnić, aby móc ubiegać się o ten dodatek? Często zdarzają się sytuacje, że prezes firmy spotyka się z pracownikami, aby przekazywać im takie informacje? Opisz, proszę, jak to wygląda.

Agnieszka

@pracownik, dlaczego uważasz, że firma Stomil stoi na krawędzi? Możesz swój wpis na ten temat poprzeć jakimiś argumentami oraz odpowiednio uzasadnić? Wydarzyła się jakaś sytuacja, która rzeczywiście pogorszyła płynność tego zakładu? Proszę o wyrażenie odpowiedzi w tej kwestii.

@Agnieszka

Agnieszka, zobacz wynik za 2017 i za 6 m-cy 2018 dorzuć EBITDA i porównaj poziom sprzedaży i koszty - i wszystko masz jak na tacy.

Taki, co chce sprawdzić prezia
@pracownik

No dobrze ale skąd można wziąć te dane? Za 2018?

@Taki, co chce sprawdzić prezia

zadaj pytanie na spotkaniu !

@ pracujący kilka lat temu, załoga współpracuje z Zarządem tylko Zarząd musi zobaczyć w załodze partnera. Podwyżek dla nas nie ma a Zarząd podwyżkę dostał i to sowitą w tysiącach. Załogę obowiązują wyniki a te są ujemne i nie pozwalają na podniesienie płac. Zarząd Spółki bierze podwyżkę nawet przy stracie. Więc o jakiej współpracy piszesz?

pracownica
@anonymous

Co ty chrzanisz??? Ja zarabiam sporo więcej niż rok temu!! Mamy dodatki na produkcji od kwietnia! Jak się ktoś stara to dostaje. Jak ktoś przychodzi do pracy i prsacuje a nie co chwila na L4 czy kombinuje to też wreszcie może zarobić. A dzisiaj jeszcze prezes ogłosił że będą większe dodatki jak P2 będzie więcej produkować. To o czym ty gadasz? jakby prezes nie widział w nas partnera to by z nami dzisiaj nie gadał po raz kolejny, pierwszy co z nami gada, bo wcześniej to jak bydło nas traktowali i nic sobie z ns nie robili. Ty w ogóle ze Stomilu jesteś?? I skad wiesz o podwyżce dla prezesa bo ja nie słyszałam ale na urlopie byłam to może dlatego. A jeśli nawet to jakby się z tobą ta kasą podzielił to byś powiedział że współpracuje??? weż się do roboty zamiast tu głupoty pisać!

Agnieszka

@anonymous, możesz przedstawić szczegółowo, jak wyglądają warunki zatrudnienia, które oferuje nowo zatrudnionym pracownikom firma Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego? Wiesz może, jak dokładnie wyglądają podwyżki, które otrzymał zarząd firmy? Przedstaw, co wiesz na ten temat.

Agnieszka

@Pracujący kilka lat temu, czy posiadasz jakieś informacje na temat firmy Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego, które mogą być przydatne dla osób, które rozważają podjęcie zatrudnienia w tym miejscu pracy? Podziel się z nami swoją wiedzą na temat pracy w tym miejscu, ponieważ każda merytoryczna i uzasadniona opinia jest mile widziana w tym wątku.

Załoga

No i co Panie Prezesie roczek minął jak z bicza trzasnął. A gdzie zamówienia, podwyżki, premie, nowoczesna firma, sprawna organizacja. To są Pańskie słowa. Jak na razie zatrudnia Pan "swoich", pozbywając się Panu niewygodnych. Dawno nie było obowiązkowego zebrania, czyżby już brak optymizmu i nie ma o czym mówić bo wszystko już Pan obiecał, a z realizacją coś nie wychodzi. Nasza cierpliwość się kończy. Polecamy wiersze Brzechwy i Tuwima- jeszcze jest czas. Lubiących słuchać "bajek" zapraszamy, realiści wiedzą co robić.

Pracujący kilka lat temu
@Załoga

A może załoga zacznie współpracę z zarządem, a nie czekać na mannę z nieba.

Agnieszka

@Załoga, czy prezes firmy Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego zapowiadał podwyżki wynagrodzeń, dla osób, które są zatrudnione w tym zakładzie? Napisałeś, że w firmie doszło do "pozbycia się niewygodnych osób", czy możesz sprecyzować o, co dokładnie chodzi? Napisz również, jak ocenisz atmosferę, która panuje pomiędzy osobami zatrudnionymi w tej firmie? Zachęcam do merytorycznej dyskusji w tym temacie.

Agnieszka

@Gość, z reguły osoby na stanowiskach, które opisałeś w swoim komentarzu mają nielimitowany czas pracy, również często te osoby pracują w godzinach popołudniowych i wieczornych, więc nie wiem, dlaczego akurat poruszyłeś kwestię czasu pracy osób, które ściśle zarządzają firmą Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego? Czy są sytuacje, gdzie prezes bądź dyrektor handlowy są niezbędni w godzinach porannych? Może również mają jakieś spotkania, dlatego są o różnych godzinach w pracy? Napisz, proszę, co chciałeś przekazać swoim komentarzem, bo nie chciałabym niepotrzebnie się domyślać, o co dokładnie chodziło.

Prezes i Dyrektor Handlowy przychodzą do pracy o której chcą..,czasami wogóle nie przychodzą

Agnieszka

@pracownik, niestety nie mam możliwości stawić się osobiście na rozmowę z Tobą o firmie Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego. Dlatego, nadal zachęcam do wypowiedzi w tym temacie, gdzie z Twojej wiedzy na temat tej firmy, mogą skorzystać również osoby, które rozważają podjęcie zatrudnienia u tego pracodawcy.

Agnieszka

@pracownik, nie jestem, aż tak obeznana w statystykach prowadzonych przez firmy pod względem sprzedaży rynkowej. Mógłbyś przedstawić pokrótce różnice jakie są w firmie Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego pod względem sprzedaży roku poprzedniego?

@Agnieszka

jak nie jesteś obeznana to dane nic ci nie dadzą przyjdź jutro pod konstrukcyjny o 6,15 to wymienimy poglądy

@pracownik

czekaj tatka latka - no i kończymy a tak poza tym żaden Stomilowiec nie pisze " w firmie Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego" tylko po prostu Stomil.

Zostaw merytoryczną opinię o Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego?

Zobacz opinie na temat firmy Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 2 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Stomil S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego
1.6/5 Na podstawie 54 ocen.
  • Toruńska 155
    85-950 Bydgoszcz