Opinie o Odido (Makro Cash And Carry Polska S.A.) w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Makro Cash And Carry Polska S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Makro Cash And Carry Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł Alkoholowy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Makro Cash And Carry Polska S.A. w Warszawa

Makrowiec

Witam. Na każdym stanowisku jest premiera w Makro. Dla kontrolera jakości w dziale deliwery wyjściowa to 8,5% mnożona przez wskaźnik od 1 do 3. Mnożnik ten uzależniony jest od obrotu działu. Stawki dokładnej nie znam, ale jest to ten sam szczebel co koordynator i specjalista. Więc przez pierwsze trzy miesiące około 2600-2800, później ponad 3000. Do jakiej hali składzie papiery?

Anka

Dziekuje za pomoc :)

Anka

Witam, mam pytanie. Jakie zarobki ma specjalista ds. Rozwoju Sprzedaży ? Mam w czwartek spotkanie i nie wiem o jakich pieniądzach można z nimi rozmawiac? Pozdrawiam.

@Anka

Witam. Spokojnie możesz powiedzieć 3200netto na początek. Do tego dochodzi premia - stawka wyjściowa 17%, to mnoży się przez wskaźnik za obroty jakie zrobisz ze swoimi klientami od 1 do 3. Czyli minimum to 17% max 51% premii. Progi dla danego wskaźnika ustalane są co miesiąc inne.

pacjentopolski

MAKRO W OPOLU , NIGDY JUŻ TAM NIC NIE KUPIĘ !!!! POTRZEBY KLIENTA NIE MAJĄ ŻADNEGO ZNACZENIA !!!! SPRZEDAJĄ BUBLE I NIE UZNAJĄ REKLAMACJI, POMIMO NIEJASNOŚCI CO DO WADY !!! NIE STARAJĄ SIĘ NAWET O WERYFIKACJĘ Z PRODUCENTEM CO DO WADY, TYLKO OD RAZU NIE UZNAJĄ !!! ODRADZAM !!! SZUKAJCIE INNYCH SKLEPÓW BO WYBÓR JEST W OKOLICY OP[OLA !!!

Magazynier

Nawet miło się rozmawiało.

Pytali o doświadczenie i dostępność, co do zmian.

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Leszno
liki

tak naprawde super. ja zaczołem pracowac i odrazu wziolem kredyt na 40 lat, perspektywa w pracy jest super :) polecam :)

ssssss

2350 brutto to dla ciebie dobre zarobki? pare lat temu może ktoś by na to poszedł, a teraz to jedynie ukraińcy cieszą się jak gwizdki jak taką prace dostaną i tyle zarobią bo żaden normalny polak na takie grosze nie będzie chciał tyrać na hali.

Makrowiec

Witam jeśli chodzi o zarobki brutto: Pracownik hali: 2350zł do 2600 Wszelkiej maścić specjaliści, asystenci, koordynatorzy itp itd od 2800 do 3300 Kierownicy stoisk, działów: od 4000 do 5500 Kierownik hali: od 9000

Pip
@Makrowiec

Witam, Ta drabinka płacowa jest w miarę realna ale dotyczy tzw. starej kadry. Nowi pracownicy a tym bardziej kierownicy nie otrzymają takich pieniędzy. Nie po to w większości hal zwalnia się po 80 % kierownik ze stażem powyżej 5 lat żeby na ich miejsce zatrudniać kogoś za te same pieniądze!! Kierownik Hali zarabiał takie pieniądze, kiedy był Dyrektorem - teraz może liczyć na stawki w górnych rejonach kierowników stoisk z długoletnim stażem. Jako kierownik hali można liczyć na 6000-7000 tyś brutto max , nowi kierownicy stoisk zarabiają często od 3500 brutto do 4000 tys.

@Pip

Witam. Stawki różnią się w zależności od regionu. Najwięcej zarabia Warszawa, Wrocław, Kraków to taki top 3. Na każdej hali różnica w zarobkach na tych samych stanowiskach może być różna. Tam gdzie robię, pracownik dostaje na przywitanie 2150-2300netto w zależności na jaki dział idzie (Fresh i delivery ma wyższe stawki). Nie znam też kierownika z niższą stawką niż 4250netto a część jest świeżych - straż poniżej dwóch lat. Koordynator i specjaliści dostawali ostatnio 3150netto po 3 miesiącach próbnego.

Pip
@Makrowiec

A w jakim regionie kolega pracuje?? Te zarobki to chyba tylko w Warszawie. Powiem tak - prawie 20 lat pracy w Makro ( w różnych regionach) i w życiu nie slyszalem o takich stawkach!! Mam wrażenie. ze kolega pracuje w HR i stąd te stawki - na zachęte dla kandydatów na przyszłych pracowników ;-) Potraktujcie te dane z przymrużeniem oka - bo nijak sie mają do rzeczywistości ( może oprócz Warszawy- i to jedynki ), ktoś ewidentnie pisze albo,, na zamówienie,, firmy albo ma mocno wybujałą wyobraźnię!! Dane dotyczące premii w rożnych działach wskazują tę pierwszą opcje... Nie wierzcie w te stawki - bo sie mocno rozczarujecie!!

Men
@Pip

Zgadzam się, takich stawek w Makro nie ma. Ponad 17 lat pracy w Makro. Te stawki wydają się nierealne chyba że dla nowo zatrudnianych pracowników, w miejsce kilkuset wyrzuconych na bruk w ramach grupowych zwolnień

@Makrowiec

Zarobki w Makro Zielona Góra Byłem koordynatorem, ponad 5 lat pracy w Makro. Po czym nie przedłużyli mi umowy, bez żadnego nawet dziękuję, najpierw miałem umowę na 3 lata, potem 2. Jako koordynator po tylu latach miałem 2600 brutto plus premie, maksymalnie przez tyle lat dostałem 300 zł, bo tylko raz się udało osiągnąć target hali. Zazwyczaj to było koło 100 zł. Przez jakiś czas dostawałem też dodatek za p.o. Kierownik Działu 450 zł. Kierownik Stoiska, zarobki po wielu latach pracy, minimum 3200 brutto. Kierownik Działu miał 5000-6000 brutto. Zwykły pracownik hali, na początek 1850 zł brutto, po 3 miesiącach 1950 zł brutto. Do tego jak był jumperem na kasie, dostawał dodatek 200 zł brutto. Pracownicy Delivery zazwyczaj zarabiali więcej, bo mieli premie od sprzedaży, ale z tego co wiem aktualnie też już ich nie ma. Więc kolega który jest koordynatorem Delivery i miał 2600 zł brutto podstawy plus premie, to dostawał na rękę koło 2300-2500zł. Teraz premie się już skończyły i dostaje 1800 zł na rękę po 10 latach pracy w Makro. Jako Koordynator wiem, jakie były zarobki, bo widziałem paski płacowe. Ogólnie w Makro przez jakieś 2,3 lata robili czystki. Pozwalniali pracowników z dużym stażem, takich którzy byli ponad 10 lat, lub blisko tej granicy i pozatrudniali nowych za mniejsze pieniądze. W pierwszej kolejności polecieli Kierownicy, potem Koordynatorzy, potem także pracownicy. Potem zrobili przebudowę hali i połowa ludzi albo sama odeszła, albo została zwolniona poprzez likwidację stanowiska.

@Makrowiec

Zarobki w Makro Zielona Góra Byłem koordynatorem, ponad 5 lat pracy w Makro. Po czym nie przedłużyli mi umowy, bez żadnego nawet dziękuję, najpierw miałem umowę na 3 lata, potem 2. Jako koordynator po tylu latach miałem 2600 brutto plus premie, maksymalnie przez tyle lat dostałem 300 zł, bo tylko raz się udało osiągnąć target hali. Zazwyczaj to było koło 100 zł. Przez jakiś czas dostawałem też dodatek za p.o. Kierownik Stoiska 450 zł. Kierownik Stoiska, zarobki po wielu latach pracy, minimum 3200 brutto. Kierownik Działu miał 5000-6000 brutto. Zwykły pracownik hali, na początek 1850 zł brutto, po 3 miesiącach 1950 zł brutto. Do tego jak był jumperem na kasie, dostawał dodatek 200 zł brutto. Pracownicy Delivery zazwyczaj zarabiali więcej, bo mieli premie od sprzedaży, ale z tego co wiem aktualnie też już ich nie ma. Więc kolega który jest koordynatorem Delivery i miał 2600 zł brutto podstawy plus premie, to dostawał na rękę koło 2300-2500zł. Teraz premie się już skończyły i dostaje 1800 zł na rękę po 10 latach pracy w Makro. Jako Koordynator wiem, jakie były zarobki, bo widziałem paski płacowe. Ogólnie w Makro przez jakieś 2,3 lata robili czystki. Pozwalniali pracowników z dużym stażem, takich którzy byli ponad 10 lat, lub blisko tej granicy i pozatrudniali nowych za mniejsze pieniądze. W pierwszej kolejności polecieli Kierownicy, potem Koordynatorzy, potem także pracownicy. Potem zrobili przebudowę hali i połowa ludzi albo sama odeszła, albo została zwolniona poprzez likwidację stanowiska.

@Makrowiec

Aha, i jeszcze jedno, obowiązki. Jako koordynator za 2600 zł brutto miesięcznie jesteś tak na prawdę od wszystkiego. Pracownik hali, bo dokładasz towar; Wózkowy, bo ściągasz palety i dokładasz towar; Merch, bo przychodzisz na nocki i dokładasz towar firm na które nie można znaleźć mercha przez długi czas, bo nikt nie chce np. serwisu Rolnika za 500zł, gdzie dostawa 20 palet tygodniowo to norma. Dekorator, bo drukujesz oznaczenia i opisy, bo nie ma dekoratora; Kierownika, bo zajmujesz się planowaniem, sprawdzaniem, bla bla bla itd No i też kasjerem, jeśli zgodziłeś się być jumperem. Ogólnie, to latasz po całej hali, od półki do półki, dokładasz, lecisz do komputera, by coś zamówić, w międzyczasie przygotowujesz towar dla klienta, pot leci po (usunięte przez administratora) a i jeszcze trzeba dzwonić do klientów, no i zaczepiać ich na hali i proponować towar w promocji. A na koniec i tak dostaniesz po łbie za to, że są dziury w pólkach. No ale jak ma być, jak na dziale, który ma towar za 2 miliony złotych pracuje 4 pracowników, gdzie w osiedlowym sklepiku z 10 półkami pracuje 5. Ogólnie, nie polecam pracy w Makro. Już chyba lepiej iść do Lidla. Dostaniesz więcej pieniędzy, a obszar zarządzania jest sporo mniejszy.

@Wieloletni Pracownik Makro

Wszystko co napisałeś to prawda

@ max, a raczej @minus powinienes miec ksywe kolego. o braku informacji zdradził Cie jeden wyraz w Twojej wypowiedzi. nie będę pisał jaki. Ktoś kiedyś napisał ( powiedział ) - " najbardziej nie lubie osób które chcą zabierać zdanie na temat którego nie mają pojęcia" Powodzenia max, przepraszam @ minus :D

As

Jesli dobrze zrozumialem Twoja motywujaca odpowiedz, chodzi ci oto ze: - kasy duzej nie ma - w miare uplywu czasu i obserwacji jak sobie radzisz z realizacja zadan(target) dokladaja wiecej :)

Basia

Na alejach Jerozolimskich panuję maksymalny formalizm żeby pracować tam jako Merch trzeba pełno dokumentów przedstawić ? Pracownicy utrudniają życie na każdym kroku. Przestrzegam przed pracą Mercha na tej hali

awaria

@ :) - co to znaczy " złych zarobków u nich nie ma " ? mam rozumiec że moge utrzymać z wypłaty siebie, zone i dziecko ?

ekstra

@dudu - to chyba jakas utopia lub pracujesz w macro a nie makro. Skąd takie informacje? Ktos już wcześniej napisał że klimat stwarzaja pracownicy ( po częsci tak ) ale jeśli pracodawca pozwoli Ci "oddychać" bedziesz miał lepsze warunki by komfortowo wypełniac swoje zadania. Osobiście stwierdzam fakt (moje odczucie jako pracownika): 1.jesli nie masz duzego doświadczenia i zalezy Ci na zdobyciu wiedzy sprzedażowej oraz produktowej - uderzaj na rekrutacje, staraj sie, ale też miej świadomość że będziesz musiał poświęcić swój czas prywatny by zrealizować zadania przed którymi staniesz. 2. jesli masz juz doświadczenie i szukasz alternatywy to wiedz że praca w tej firmie nie nauczy Cię niczego nowego (sprzedażowo), ścieżka kariery jest nieokreslona, a kierownik któremu możesz podlegać zbytnio Ci może nie pomóc ponieważ jest od niedawna na tym stanowisku. Nie mówie że tak będzie ,ale licz sie z takim zarysem sytuacji. Inwestuj w siebie, zdobywaj wiedze na własna reke i szukaj gdzie indziej.

Emil

@Mid mogę prosić o jakieś wieści odnośnie wynagrodzenia, jak wygląda socjal ze strony Makro i czas pracy Młodszego przedstawiciela, jestem dziś po rozmowie rekrutacyjnej pierwsza część spotkania to praca w grupie, druga część to spotkanie sam na sam i odegranie scenki i rozmowa z przełożonymi, nikomu nie powiedzieli co dalej, każdemu kazali czekać na telefon do końca przyszłego tygodnia. Pozdrawiam i proszę o odopowiedz.

Emil

Witam, w środę [ 17.02 Warszawa] mam spotkanie rekrutacyjne na stanowisko Młodszy przedstawiciel handlowy, proszę wszystkich mających wiedzę o opinie na temat tego stanowiska, zarobkach, obowiązkach, Pozdrawiam Serdecznie.

Horeca oddział Warszawa. Jakie warunki finansowe?

Dużo teraz ofert na Horeca, czy ktoś coś wie więcej? Jaka atmosfera, jakie warunki pracy?

Markus Aurelius

Pomyślmy... po co mają przejmować, nawet jak się sprawdzą? Przecież już sama forma zatrudnienia "przez agencję", o ile pracownik ją zaakceptuje, oznacza, że firma 1. tnie koszty zatrudnienia, w więc oszczędza na Tobie czyli pracowniku, 2. ma jakieś inne obostrzenia, o których Cie nie informuje, np. zakaz z centrali zachodniej zatrudniania na umowie więcej niż x pracowników na oddział. Niektóre korporacje z centralą na Zachodzie mają takie ograniczenia i dlatego nowi pracownicy zatrudniani są przez agencje, żeby ominąć ten zapis. Pracownik jest potrzebny krajowemu prezesowi, ale ten sam prezes nie narazi się swojemu prezesowi w spółce matce i nie będzie żebrał o umowę dla Ciebie, woli agencję. Przy okazji zaoszczędzi i wykaże się przed swoim szefem. Tak więc nie licz, że jak już zaakceptujesz pracę przez agencję, to Ci firma sama z siebie da zatrudnienie na umowę o pracę "jak się sprawdzisz" - nie bądź naiwny.

Kuba

Mam możliwość pracy przez agencje inc (nawet dobra stawka jak na agencje), przejmują później pracowników jak się sprawdzą?

kasia
@Kuba

nie

Markus Aurelius

Nie kapuję po co się dowalać do specyfiki rozmów kwalifikacyjnych. Zapraszają na rozmowę, aby poznać kandydatów, ale nie jest to zobowiązanie do późniejszego oddzwaniania. Jeśli firma chce cię przyjąć do pracy, to oddzwoni, żeby zaprosić na kolejny etap, a jeśli nie oddzwania tzn. że cię nie chce i nie musi cię o tym powiadamiać, tak samo jako trzystu innych, których nie wybrała. Nie ma się co doszukiwać w tym braku szacunku czy podstawowych zasad kultury. To raczej domaganie się oddzwaniania jest jakąś roszczeniową postawą, która tylko sieje zamęt i stara się przedstawić firmę w niekorzystnym świetle. Czekaj cierpliwie i szukaj dalej :).

QQQ

Widzę, że kolega wyżej chyba z tej samej rekrutacji. Niestety HR w Makro daje ciała, co niejako świadczy o całej firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o Makro Cash And Carry Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Makro Cash And Carry Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Makro Cash And Carry Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Makro Cash And Carry Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 4 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Makro Cash And Carry Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Makro Cash And Carry Polska S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Makro Cash And Carry Polska S.A.
1.9/5 Na podstawie 93 ocen.

Makro Cash And Carry Polska S.A.