Opinie o Centrum Wina w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Centrum Wina. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Centrum Wina o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł Alkoholowy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Centrum Wina w Warszawa

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Centrum Wina?

Gosia Nowy wpis

Najlepsza praca, jaką kiedykolwiek miałam. Atmosfera też super!

Anna Nowy wpis

Najlepszym podsumowaniem tej firmy niech będą skale podwyżek dla Doradców, jakie w obliczu hiperinflacji łaskawie przewidziały kadry - 150 zł brutto. Dziękuję za uwagę.

Beata Nowy wpis
@Anna

"przewidziały"? to jeszcze nic nie jest przesądzone? firma poważnie ma tak mało funduszy w obecnym czasie? kryzys?

Melvin

Pracowałem w jednym ze sklepów. Ogólnie raczej słabo oceniam tego pracodawcę. Wymagania wysokie, zarobki słabe - nieznacznie większe od płacy minimalnej. U konkurencji spokojnie można zarobić kilkaset złotych więcej za dokładnie tą samą pracę. Gdzie kilkaset złotych razy dwanaście miesięcy daje dwie wypłaty ekstra w ciągu roku - bo o takiej skali zarobków tu jest mowa. Nabzdyczona, mało inspirująca, momentami chamska kadra menedżerska. Możliwości awansu, które oni uważają za swoją mocną stronę, są dysponowane po znajomości i według osobistych sympatii. Zresztą samych możliwości awansu coraz mniej. To nie te czasy, kiedy firma otwierała kilka sklepów rocznie. Nie polecam w zasadzie nikomu, bo nawet młoda osoba, która mieszka z rodzicami, dopiero zaczyna karierę i potrzebuje pieniędzy na własne wydatki, powinna rozpocząć pracę w takim miejscu gdzie nauczy się konkretnego zawodu, i nie tracić czasu. Oferta pracy, która raz ogłoszona w zasadzie jest aktualna non stop od kilku lat, mówi sama za siebie.

@Melvin

A są jakieś dodatki do pensji, premie? Czyli widziałeś jak awans tutaj wygląda, na jakiej podstawie twierdzisz, że awansują osoby, które zdobyły jakieś szczególne względy?

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Centrum Wina? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
zuzanna

Ja nadal tam pracuję od dwóch lat; uwielbiam tę pracę i nie wyobrażam sobie innej... Zarobki około 3000 zł jako doradca, ale w sumie w tej firmie każdy inaczej zarabia. :)

@zuzanna

Na pewno! Przeciętnie doradcy mają ok. 2300-2500 zł na rękę w zależności od wyrobionych progów, które są ustalane raczej zaporowo, przez co nie do wyrobienia. Coraz większe wymagania wobec doradców nie idą niestety z podwyżkami, co skutecznie zniechęca do wydajnej pracy...

@Adam

Zapomniałbym - za czas urlopów wypoczynkowych i L4 potrącają z premii, więc są takie osoby, które mają po 40 dni zaległych urlopów, tak aby nie być stratnymi.

ewa
@Adam

bardzo zła politylka - karzą ludzi za chorobę żle świadczy o tej firmie, o jej szefach

Gosia

Tez uwielbiam te prace.

Beata
@zuzanna

Ale co to znaczy, że każdy inaczej zarabia? Nawet na równorzędnych stanowiskach są różnice? Rozważam wysłać do nich CV i szukam opinii na ich temat. Dzięki z góry za informację.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Centrum Wina? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Wynagrodzenia zawsze wychodzą z firmy do 27 każdego miesiąca. Czasami wcześniej jeśli akurat wypada weekend.

A spóźnienia się zdarzają czy raczej ich nie ma?

@Monika

@Monika raczej a nawet na pewno nie wychodzą później niż 27.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Centrum Wina? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Jeśli się zdarzają to są wypłacane. Zazwyczaj jednak ich się unika i nikt nie pracuje więcej niż etat

A firma płaci więcej niż stawka godzinowa czy tyle samo?

S

Zależy na jakim szczeblu - jako pracownik sklepu obojętnie jakiego stopnia nadgodziny praktycznie nie istnieją, bo mam 3 mies okres aby zrównać h do etatu. Jeśli się zdarzają (bardzo rzadko) to czasami zauważylam, że jest problem z wypłaceniem i firma spóźnia się z wypłaceniem pieniędzy, bo im to "umyka".(kolega dostał z opóźnieniem ok 3-4 mies za kilkanaście godzin). pomogło pospolite ruszenie i skarga do regio

Joanna
@S

czyli teraz jest już wszystko okej i już nie ma problemu z opóźnieniami w wyplatach :p ?

Jaki dress code obowiązuje w Centrum Wina?

X

Tak. Koszule, które zapewnia pracodawca.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Centrum Wina? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

To zależy od stanowiska. W zależności od niego są dopasowane różne narzędzia w tym oczywiście samochód jeśli jest potrzebny i może pomoc w wykonywanych obowiązkach.

Grażyna

Jestem klientem Centrum wina od 2012r. Kilka razy w roku robię zakupy wartości ok. 300 zł, czasem więcej. Od 2 lat jestem traktowana z lekceważeniem in pogardą, wiec chyba dzisiejsze zakupy były ostatnie. Jak proszę o wina z promocji w cenie po zniżce promocyjnej ok, 50 zl osoba obsługująca mówi że takie tanie wina nie będą dobre, no ostatecznie może być takie wino, ale lepiej takie za 80 - 100 zł Czuję się upokorzona i zlekceważona. Winno za 50 zł w promocji przy cenie bez promocji ok 70 zł. to nie jest beznadziejne wino w Europie. Jeżeli Ambra tak uważa to niech takiego nie nie sprowadza. Ja nie jestem biedną osobą, ale uważam że picie wina do obiadu na co dzień za 200 zł to mnie nie stać, bo mam inne priorytety. I jak kupuję 4 wina za 230 zl to nie życzę sobie komentarzy że kupuję takie słabe wina. Osoba która mnie obsługuje nie zarabia nawet 30 % moich dochodów. Proponuję firmie Ambra zachęcenie dużej ilości klientów którzy będą kupować za 1500 - 2900 zł rocznie, bo ja chyba zrezygnuję. Radze popracować nad PR

Baron
@Grażyna

Nie wiem na czym Pani zarabia ponad trzy razy lepiej od Doradcy w CW, ale na pewno nie ma to nic wspólnego z interpunkcją.

Nicola

Wymagają znajomosci języków ? Jeśli tak to jakich?

K
@Nicola

Komunikacyjnie język angielski. Ogólnie jednak duża cześć klientów to Polacy.

Maria

Jak wyglądają zarobki na stanowisku doradcy klienta?

Tomasz

@Adam Nie każdy ma takie same zdolności i dla jednego progi nie do osiągnięcia dla kogoś innego są zupełnie ok!!

@Tomasz

Tak? To dalej szukajcie "zdolnych" zakładając naiwnie, że sprzedaż rok do roku będzie rosła o 10% w nieskończoność... Wydaje się Pan dobrze poinformowany, więc jakie są realne zarobki "doradcy" w detalu przy "zdolnej" ekipie sklepowej?

Danuta
@Adam

Przejrzałam również Twoje wcześniejsze komentarze - nie ulega wątpliwości, że nie masz najlepszego zdania na temat pracy w Centrum Wina. Ale i tak miałabym do Ciebie pytania. Czy uważasz, iż jest to dobre miejsce pracy dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową w takiej branży?

Mini
@Danuta

Tylko i wyłącznie dla takich, bo każdy bardziej ambitny zaraz ogarnie, że u konkurencji za podobną pracę zarobi sporo więcej. Jak już tu ktoś wcześniej napisał, wzrastają wymagania, rozrasta się asortyment, a pensje stoją w miejscu. Na ten moment podobne pieniądze można zarobić w dyskoncie czysto fizyczną pracą. Niech też nikt tu nie idzie ze szlachetnych pobudek "cywilizowana Polaków winem", bo większość win, to taniocha do której doradca ma dorobić legendę, aby wypchnąć to dużo drożej niż jest warte. Marże są mega-wysokie, stąd stałe przeceny niemal o połowę, by ściągnąć ludzi do sklepów. Dochodzi do tego całkowity paraliż decyzyjny sklepów, gdzie "góra" komunikuje się tylko poprzez mail, co samo w sobie nie jest złe, tylko że zazwyczaj krążą różne wersje pisane przez kilka osób, często się ze sobą wykluczające. Powoduje to stałe spory i konieczność tłumaczenia się przed mało kompetentnymi kierownikami regionalnymi, bo zazwyczaj oni mają jeszcze inne interpretacje decyzji marketingu czy swoich przełożonych. Tak więc dla higieny umysłowej odradzam dłuższy związek z tą firmą, bo ani kasy nie zarobicie, ani specjalnie wiedzy nie zyskacie.

Liga

Podobno znają się na winach, podobno wymagają profesjonalizmu od pracowników, podobno to uczciwa firma, podobno praca popłaca, po 12 godzin, w weekendy i normalnie. Na ile wycieniają czyjś wkład nauki, pracy i serca w ich przecież firmę. Minimal plus grosze z procenta. Polska firma

Danuta
@Liga

@Liga Napisałaś, że Centrum Wina oferuje minimalne wynagrodzenie. A, czy rekompensuje natomiast jakimiś benefitami pozapłacowymi?

Liga
@Danuta

Benefit to część pozapłacowa. Żeby opłacić rachunki i żyć trzeba najpierw zarobić godnie.

Marco
@Liga

To polska firma tylko z nazwy. Właścicielem jest Ambra S.A. która reprezentuje kapitał ściśle niemiecki, widać to nawet po asortymencie. Zakład produkcyjny w Biłgoraju to też własność niemiecka, jeden z kilku tego typu obok Słowacji i bodajże Rumunii. A że niemcy mają bogatą tradycję w wyzyskiwaniu Polaków, to jest jak jest...

Alicja

@mnb, zgodziłeś się z wcześniejszym wpisem, czy możesz opisać swoje doświadczenia z pracy dla Centrum Wina? Jakie warunki oferuje ta firma na start dla pracowników? Czy mają one pokrycie z realiami pracy dla tej firmy?

Iga

Jeśli zastanawiasz się nad pracą w tej spółce, to radzę, idź dla własnego dobra układać ciuchy w H&M albo poszukaj pracy w innej tematycznej branży. Ręka ręke myje a zatrudnienie rodzinne to norma. Żeby być kierownikiem wystarczy być rodziną kierownika regionalnego. Wiedza merytoryczna ? W tej firmie mają to w nosie, masz sprzedawac to co jest SUPER PRODUKTEM, tak wiec przygotowac sie na oranie mózgu, własna moralność odstawiona na okres pracy bo spółka a raczej osoby w niej pracujące przez nacisk psychiczny zmuszają do nieludzkich ponadnormowych warunków. Oczywiście listy obecności oraz grafiki podpisuje się w innej kolejności tzw”na czysto” ale praca czasem jest wymagana 4 dni pod rząd po 12 godzin. To co przeżyłam w tej firmie przez 5 lat i na co się godziłam to dramat i obdzieranie człowieka z reszty moralności. Szczerze odradzam

mnb
@Iga

sama prawda niestety

nanicnielicz

Firma raczej średnia dobra dla studentów na start . Niskie zarobki i raczej nie kwapią się żeby docenić pracownika. Nie licz na podwyżki bo raczej to nie realne. Z roku na rok większe wymagania a z ich strony raczej zero motywacji.

Alicja

@as udało Ci się zdobyć informacje na temat pracy w Centrum Wina? Może ktoś z innych użytkowników forum Gowork.pl posiada informacje na temat zarobków i warunków pracy u tego pracodawcy? Podzielcie się swoimi przemyśleniami na temat w sposób merytoryczny, niełamiący regulaminu forum https://www.gowork.pl/regulamin

Karol

Czy jest jakiś powód, że przestaliście pisać na forum? Mam zamiar aplikować i liczyłem na jakieś informacje.

as

Hej. Rekrutują teraz do IT. Jak atmosfera i możliwości rozwoju w tym dziale? Ktoś się może wypowiedzieć?

Zostaw merytoryczną opinię o Centrum Wina - Warszawa

• Jak się pracuje w Centrum Wina?

Zobacz opinie na temat firmy Centrum Wina tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Centrum Wina?

Centrum Wina
3.8/5 Na podstawie 73 ocen.
  • Puławska 336
    02-819 Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042