Opinie o Prescient Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Prescient Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Prescient Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Prescient Sp. z o.o. w Kraków

Programistka

Z perspektywy czasu nie mogę wypowiedzieć się o firmie pozytywnie. Doświadczyłam w niej mobbingu ze względu na płeć - jako kobieta pracująca w IT. Swego czasu można było zobaczyć jak na forum publicznym jeden z menedżerów porównuje kobietę do "niedopasowanego buta". W poważnych firmach takie rzeczy załatwia się 1-1 z pracownikiem i na pewno nie na forum publicznym. Nie polecam - zwłaszcza kobietom.

Programista
@Ooo

Szczerze powiedziawszy to nie było już sensu walczyć z całą firmą i lepiej było poszukać innego miejsca pracy niż przez kolejne 2 miesiące wyjaśniać takie sytuacje. Niestety w wyniku takiego zachowania kolegów z pracy spadła również moja produktywność w pracy - przełożony to zauważył i poinformował mnie że jeśli nie wezmę się w garść to nie widzą dla mnie miejsca. I ja również już nie widziałam sensu w kontynuowaniu współpracy z firmą.

Rob Nowy wpis

Status firmy - zlikwidowana. Sprawdziłem w e-krs, bo tak wynikało z ostatnich wpisów. Napiszecie, w jaki sposób rozstawali się z pracownikami? Informowali o swoich zamiarach z wyprzedzeniem, płacąc regularnie pensje?

Programistka

Irena
@Programistka

Nie myślałaś żeby zgłosić gdzieś to? :( i był ze strony szefa czy tez pracowników?

Prescient
@Programistka

Programistko, z przykrością i ogromnym zdziwieniem przeczytaliśmy Twój wpis. Jako firma przykładająca szczególna wagę do obszaru DE&I, jest dla nas bardzo ważne by wszyscy byli traktowani z szacunkiem i czuli się dobrze w naszej firmie. Mamy wiele świadectw że panuje u nas wyjątkowo dobra atmosfera do pracy i rozwoju. Jesteśmy też dumni, że 30-40% naszego zespołu to kobiety o wysokich kompetencjach inżynierskich i managerskich. Nie mieliśmy i nie mamy żadnych zgłoszeń o tego typu sytuacjach, przeprowadziliśmy wstępne rozpoznanie, ale nikt na ten moment nie potwierdził, że był świadkiem takiej sytuacji, ani nawet nie podejrzewa kiedy i w jakim zespole mogło się to wydarzyć. Tym bardziej zależy nam na pilnym wyjaśnieniu sprawy i w związku z tym zapraszam do kontaktu z naszym Działem HR (rekrutacja@prescientco.com). Ze swej strony zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań by wyjaśnić tą sytuację i jeżeli faktycznie doszło do nadużyć to wyciągnąć stosowne konsekwencje.

Programistka Nowy wpis
@Irena

Jako że firma upadła to mogę przytoczyć całość sytuacji która miała miejsce - kolega postanowił w formie żartów na czacie pracowniczym nazwać mnie "napaloną świnią". Całość sytuacji po mniej więcej dwóch tygodniach przygasła aż została zatrudniona mniej więcej miesiąc później pani z HR która postanowiła zbadać całą sprawę i ją rozjątrzyć pomimo moich i tak już zszarganych nerwów. Na spotkaniu pani z HR próbowała mi uświadomić że kolega nie był świadomy tego co zrobił? Nie wiem jak można być nieświadomym takich rzeczy. Kolejno po mniej więcej miesiącu fantastyczni koledzy z pracy postanowili dojeżdżać mi żartami że przecież jak coś się odwali w firmie to zawsze można to zgłosić to do HR. Moje zaufanie w stosunku do firmy było mniejsze niż zero dlatego postanowiłam rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Z perspektywy czasu mogę jedynie żałować że nie pozwałam firmy za uszczerbek na zdrowiu który spowodowała.

Ooo Nowy wpis
@Programistka

No, a te późniejsze zachowania kolegów zgłosiłaś Pani z HR? Jak w ogóle firma zareagowała na Twoje odejście, nie chcieli Cię jakoś zatrzymać? Bo z innych kwestii niż ta atmosfera byłaś zadowolona? Można anonimowo zgłaszać skargi?

Programista Nowy wpis
@Ooo

Rysiek

A ja w spisie krs widziałam, że firma jest rozwiązana. Czy to prawda, czy to oznacza, że już firma nie działa? I jak tak, to pracownicy już są wszyscy zwolnieni, czy jeszcze ktoś ma umowę i dostaje pensję? Wgl jak były zwolnienia, to wszyscy dostali odprawy, jakiś, czy było to za porozumieniem stron?

Xyz

Czy ta firma zbankrutowała?

krzys_konstruktor
@Xyz

Był tu wpis że w KRS firma ma status "w likwidacji" ale zniknoł lub go usuneli. Pare lat temu tam pracowałem więc nie mam świeżych informacji. Ale ta firma uchodziła wtedy za "never ending startup" więc wszystko zależy czy znajdą/znaleźli nowe źródło finansowania. Ogólne to firmę dobrze wspominam.

Designer

Rozmowa z glownym dyrektorem pionu design ogolna, potem z trzema mniejszymi menagerani z roznych pionow plus mini zadania na revicie, autocadzie.

Znajomosc revita, robots, autocada , krotka rozmowa po angielsku

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Jak wygląda sprawa grafiku w Prescient Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Blanka

Rok temu pisaliście coś o zwolnieniach, odejściach i wstrzymaniu zatrudnienia... Czy nadal to wszystko trwa? Czy jednak można liczyć na jakąś rekrutację? :) Bo widzę, że w lutym szukali kogoś do helpdesku. Czy to taka jednorazowa oferta, czy już skończyły się wspomniane problemu i jest większa szansa na pracę w tym miejscu? Czekam na informacje, bo nie wiem czy składać to CV :P

Jak dużo osób pracuje na stanowisku Developer w firmie Prescient Sp. z o.o.?

Wertykulator

Przy aktualnych zwolnieniach, odejściach i wstrzymaniu zatrudnienia to raczej niewielu zostało...

Renata
@Wertykulator

A dlaczego doszło do takich kroków?

P
@Renata

@Renata Ponieważ firma jest z branży budowlanej i Covid oraz wojna nie oszczędziły jej więc zanotowała straty.

Co jaki czas w Prescient Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

former_employee

Jak ja tam pracowałem to w zespołach R&D zwiazanym z tworzniem software -u była raz na rok około maja/czerwca. Ale zazwyczaj te podwyżki były słabe. Teraz to by inflacji nie zrekompensowało.

@former_employee

To i tak nieźle że jakaś była. Ile to było, więcej niż stówka czy dwie?

former_employee
@Łukasz

Z tego co pamiętam to około 5% - 7% w roku "covidowym" 2020.

@former_employee

To niewiele ale zawsze coś. A na jakich umowach przyjmowali nowych? Dają na początek na czas określony bo akurat zależy mi na takiej umowie.

Kajax
@Łukasz

Na początek jest na okres próbny na 3 miesiące.

Aleksandra
@Kajax

A potem na rok, 2 czy czas nieokreślony?

T.

Świetni ludzie, przyjemna praca, super atmosfera. Niestety żadna z tych cech nie nadrobi bardzo słabych zarobków. Może dla osób bez doświadczenia które dopiero zaczynają pracę są w porządku, ale większość doświadczonych ludzi po prostu ucieka gdy po kolejnym roku płaca nadal jest po prostu marna a o konkretnej podwyżce można zapomnieć. Niestety mam wrażenie że firmie średnio zależy na zatrzymaniu doświadczonych pracowników.

IT guy
@T.

Piszesz o niskich zarobkach w kontekście działu IT czy też działów zajmujących się bardziej budownictwem ( projektowaniem ) ? Skoro firma ma zatrudnić 200 nowych osób w tym roku to czy oni ich skuszą do przyjścia jak nie zaproponują sensowych zarobków ?

T.
@IT guy

Nie biorę pod uwagę działów IT, nie wiem jak wygląda tam sytuacja. Mówię bardziej o całej reszcie której obiecuje się dużo a rezultaty są jakie są, niezależnie od tego ile pracy/czasu włożyliśmy.

lora
@T.

Niestety surowa prawda jest taka, że czasem ten doświadczony wcale nie jest lepszy niż świeżak

Xoxo

Firma dobra na sam początek kariery - przyjazna atmosfera - to fakt - niestety przyjazna również równa się braku kultury u mężczyzn w stosunku do kobiet pracujących w IT. Architektura systemu - okropna. W maju były masowe zwolnienia tylko po to aby teraz znów zatrudniać deweloperów. Ponadto nie ma się od kogo uczyć - deweloperzy po studiach z budownictwa - a nie informatyki - ponieważ postanowili się przebranżowić na coś „fancy”.

nick
@Xoxo

Komentarz wrzucający wszystkich do jednego wora jest zbędny i nie na miejscu :)

Piotrek

Rekrutacja na: Software Product Manager. Najpierw dobra rozmowa z Rekruterką, następnie umówione spotkanie z Hiring managerem. To również w dobrej atmosfere i o konkretach. Możesz spodziewać się pytań o Twoje dotychczasowe role i osiągnięcią, nic wymyślanego. Następnie po tygodniu odpowiedź z działu HR. Ja - niestety - nie dostałem pracy. Dlaczego - zostałem poinformowany i nie mogę optować - osobiście jestem na etapie zmiany roli i osoby z doświadczeniem wygrywają nad tymi, które uczyły się na studiach. Co jest sensowne. Mimo wszystko - na poziomie procesu rekrutacji - oceniam firmę bardz dobrze. Dodałbym bardziej rozbudowany feedback - co dobrze, co poprawić, a co totalnie źle:) Pozdrawiam Panią Ulę:)

Iwona
@Piotrek

A jeśli chodzi o ten feedback to co kazali Ci poprawić? :D Fajnie dowiedzieć się na przyszłość :) Będziesz może w przyszłości ponownie próbował tutaj aplikować?

Stefan

Dla mnie szukacie na silę słabych stron dobrej firmy. Ideałów nie ma ale doceńmy dobrego pracodawce jakiego mamy!!

@Stefan

To jest troche taka firma z dykty, wiec szukanie napewno nie jest na sile ;)

pjoter

Pytanie do pracowników i firmy: jak wygląda kwestia Revit'a i BIMu w firmie? Z ogłoszeń o pracę wynika, że coś tam niby jest, a ja szukam pracy jako BIM Manager, na projektach z LOD400 i produkcji (lubię tematy implementacji Revit w prefabrykatach).

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Prescient Sp. z o.o.?

Prescient HR

Witam, akceptujemy każdą formę wspólpracy - UoP, UZ czy B2B. Także zapraszamy serdecznie

M

Super atmosfera i ludzie. Rekrutacja była sprawna i w miłej atmosferze. Firma otwarta na pracownika z fajnym pakietem benefitów. Można się rozwijać i miło spędzić czas także po godzinach :) W pracy spokojnie, bez spięć i niepotrzebnego stresu. Na plus także elastyczne godziny pracy, przydatne jeśli trzeba coś załatwić albo raz dłużej pospać.

@M

Należy zauważyć, że wiele osób na forum w dobrym tonie wypowiada się o tym pracodawcy, co już bardzo dobrze o nim świadczy. Nadmieniłaś o wielu kwestiach, z czego szczególnie zainteresowały mnie elastyczne godziny pracy. Czy w Prescient pracownik rzeczywiście ma spory wpływ na swój grafik? Powiedz coś więcej na ten temat.

Rekrutacja Prescient
@Paulina

Godziny rozpoczęcia pracy są elastyczne. Zaczynamy pracę na ogół w godzinach 7.00 -10.00, ale można też dogadać się indywidualnie.

Programista student
@Rekrutacja Prescient

Czy jest możliwość pracy na niepełny etat? 1/2 lub 3/5?

@Programista student

Oczywiście jest możliwość pracy na część etatu.

Programista student
@Prescient HR

W jaki sposób można aplikować?

@Programista student

Skoro jest możliwość pracy na część etatu, to chciałbym dowiedzieć się, czy możliwa jest praca np. w same weekendy? Niektórzy pracownicy na pewno rozważają możliwości pracy dodatkowej, dlatego też chciałbym to ustalić.

@Andrzej

Pracujemy w małych zespołach, scrum itd w związku z tych praca w weekendy byłaby bardzo utrudniona, gdyż standardowe dni pracy to poniedziałek - piątek

Gorat

świetna firma, Nauczyłem się tam projektować bardzo dobre projekty pod okiem specjalistów

@Gorat

Po Twoim wpisie widać, że firma zatrudnia wykwalifikowane osoby, ale daje też szansę tym będącym na początku swojej zawodowej ścieżki. To dość intrygująca informacja. Długo pracowałeś w tym miejscu? Jak oceniasz podejście do pracownika i możliwość dialogu na linii pracownik-pracodawca? Komunikacja w firmie to bardzo ważna rzecz. Jak ocenisz ten aspekt zatrudnienia w firmie Prescient ?

??
@Gorat

Jesteś projektantem projektów? XD Na czym to polega?

@??

Nie powinieneś aż tak łapać tu innych za słówka. Prescient to firma z sektora zaawansowanych technologii, która wprowadza systemy lean manufacturing i oprogramowanie do budownictwa. Są jedynym na świecie producentem budynków prefabrykowanych w technologii szkieletowej, który od początku do końca korzysta z automatyzacji i robotyzacji. Jeśli jesteś pracownikiem tej firmy, to chętnie dowiemy się coś od Ciebie na temat tamtejszych zarobków. Czy rosną one wraz ze stażem pracy?

@Paulina

Nie sa jedyna taka firma na swiecie. Jest to budownictwo systemowe, bardzo powtarzalne - nie stwarza duzego pola do rozwoju dla inżyniera. Dobra firma na 1 rok po studiach żeby uzupełnić CV. Pensja rośnie bardzo wolno w wiekszości przypadków (nie we wszystkich). Dział IT jest zaletą dla inżynierów którzy chcą się przebranżowić. Dziekuje za uwage i pozdrawiam :)

@Ex

Mam przez to rozumieć, że zaraz po studiach można starać się o zatrudnienie w firmie Prescient? Jeżeli by tak było, to wiesz może, czy przed rozpoczęciem pracy pracownik przechodzi gruntowne szkolenie, które przygotowuje go do wykonywania obowiązków? Jest to dosyć ważna kwestia, dlatego, proszę o odpowiedź.

@Łukasz

Można nawet w trakcie jak już masz dyplom inżyniera. Dostajesz szkolenie w formie PDF z wewnetrznego systemu konstukcji i fabrykacji - później trzeba zdać z tego "kartkówkę", chociaż może już coś się zmieniło. Dodatkowo dostępny jest portal opisujacy system - raczej nie bardzo przydatny jak już opóścisz firmę. Że tak powiem troche mało kreatywna praca. Wiekszość projektów jak nie wszystkie sa w US więc nieczęsto można się "przejść" na budowę. Dobry start w BIM jeśli chcesz iść w tym kierunku, można nauczyć się procesów związanych z budownictwem systemowym, ale o jakiejś kreatywnej i ciekawej inżynierii zapomnij ;) to nie Arup czy Aecom

@Ex

Fajnie, że można nabrać doświadczenia i się czegoś nauczyć. Nie każda firma to oferuje. Ktoś pisał o elastycznym czasie pracy. Czy można połączyć studia zaoczne z pracą i jednocześnie pracować i kontynuować naukę?

Krecik
@Łukasz

HRowcy odpowiadają sami sobie pod wątkiem który stworzyli xD

@Krecik

Skąd przypuszczenie, że HRowcy? Pracownicy Gowork również są ciekawi jak wygląda praca w danej firmie i gdy ktoś napisze za mało, zawsze warto go podpytać o więcej informacji na konkretny temat żeby reszta użytkowników odwiedzających ten wątek mogła wynieść z tej konwersacji odpowiednio wiele treści.

Haha

Bez komentarza

Wanda
@Haha

Nie da się ukryć, że masz inne zdanie na temat Prescient niż @Gorat, co oczywiście szanuję. Ale byłoby dobrze, jakbyś chociaż trochę rozwinął swoją wypowiedź. Nadal pracujesz w tej firmie, czy już postanowiłeś z niej odjeść?

@Wanda

Co to jest za propaganda tutaj :D wydaje sie jakby jedna osoba odpisywala pod różnymi nickami. Ale do rzeczy - Prescient jest przecietna jak nie słaba firma z perspektywy inżyniera. Głównie z powodu ograniczenia do jednego systemu w którym pracuja - zdobywa sie słabe doswiadczenie pod katem przyszlej kariery zawodowej. Co jest dobre to możliwość przebranżowienia na IT :)

Firma daje możliwości rozwoju, zarobki są odpowiednie w stosunku do powierzanych obowiązków. Każdy nowy pracownik przechodzi przez szkolenia wprowadzające do firmy. Atmosfera jest naprawdę super! Ludzie pozytywnie nastawieni do życia. Jestem osobą aktualnie pracującą w Prescient i na pewno zostanę tutaj na dłużej!

Zofia

Według jakiego kalendarza pracuje się w firmie Prescient? Jest konieczna praca w polskie dni wolne od pracy?

Rekrutacja Prescient
@Zofia

Nie pracujemy w polskie dni wolne od pracy ;)

Paulina

Jako wadę pracy w firmie wymienialiście niskie zarobki. Czy poza podstawą jest też jakiś system premiowy? Napiszcie proszę, czy pracodawca stawia na podnoszenie kompetencji pracowników poprzez organizowanie szkoleń. @Rudy, napisałeś, że pracownik może wyjechać do Ameryki- jakie warunki trzeba spełnić, by taką podróż odbyć? Czy każda osoba ma możliwość wyjazdu? Wspominasz również, że niezbędna jest znajomość angielskiego, a czy pracodawca oferuje kursy językowe dla pracowników?

@parapampam
@Paulina

Nie ma zadnego systemu premiowego. Czy pracuje sie 8 czy 12 godzin dziennie - otrzymuje wie tyle co w umowie. Extra dni wolnych tez nie ma.

były dev
@Paulina

szkoleń w IT nie ma żadnych tymbardziej w czasie pracy, bo czas pracy to pieniądz trzeba robić bo stany nie dają kasy za nic, jedyne co to dostęp do platformy e-learningowej dają ale nie wolno jej używać w trakcie pracy... po co komu podnoszenie komu kwalfikacji mógłby jeszcze o podwyżkę się prosić co jest nie po drodze, masa ludzi odeszła bo totalny chaos I (usunięte przez administratora) w kodzie a junior zarabia grosze, jedyne co to po... premii nie ma wogóle, wyjazdów do USA nie ma no chyba że się jest w grupie uprzywilejowanych, nie polecam, juniorzy nie mają się od kogo uczyć, to nie software house także radzę się zastanowić czy warto tracić czas

@były dev

Piszesz, że w dziale IT nie ma szkoleń. A czy wiesz, jak to wygląda na innych stanowiskach? Rozumiem, że pracownicy mogą w domu skorzystać ze wspomnianej przez Ciebie platformy? Wyjaśnij proszę, co oznacza "totalny chaos"- co dokładnie się dzieje w firmie Prescient?

anonimek
@Paulina

Praca jest w porządku, jeżeli nadajesz się do niej. Wiadomo, że nie każdy się nadaje

@anonimek

A według Ciebie jakie osoby pasują do firmy? Na pewno każdy pracodawca wymaga zaangażowania oraz chęci do pracy, a czy do Prescient poszukiwani są pracownicy o konkretnych cechach? Jakie umiejętności są tutaj najbardziej cenione? Rozumiem, że akurat Tobie warunki odpowiadają?

Anonimek
@anonimek

Prawda w 100 %. Ja tam wiele doświadczenia nabrałem

Rudy

Bardzo dobra atmosfera w firmie (chociaż to pewnie zależy od zespołu, w którym się pracuje), dużo wydatków reprezentacyjnych (imprezy firmowe, udział w konferencjach), możliwość wyjazdu do Stanów. To na plus. Na minus to o czym wszyscy widzą - żenująco niskie zarobki jak na inżynierów z biegłym angielskim (jak po 2 latach dostaniesz 3 tysiące to już wielki sukces!), małe doświadczenie pracowników, brak możliwości REALNEGO rozwoju, brak przełożenia zdobytych umiejętności na polski rynek. Podsumowując - fajna firma na start. Ale po jakimś czasie każdy ma ochotę się stąd jak najszybciej wyrwać, z różnych względów.

Paulina

Co możecie powiedzieć o obecnej sytuacji w Prescient? Czy jesteście zadowoleni z warunków oferowanych przez pracodawcę? Czy organizuje on szkolenia podnoszące kwalifikacje? Czy zatrudnione osoby mają szanse na rozwój w strukturach przedsiębiorstwa? Napiszcie, czy warto podjąć zatrudnienie w tym miejscu.

Zostaw merytoryczną opinię o Prescient Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Prescient Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Prescient Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Prescient Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Prescient Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Prescient Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 79 ocen.
  • Al. Pokoju 1
    31-548 Kraków