Opinie o Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Portale internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k. w Kraków

A i oczywiście staż za symboliczne dziękuję, po kilku dniach, gdy zorientowałem się jak się sprawy mają zrezygnowałem i poszedłem do konkurencji, która o dziwo płaci pieniędzmi. A kursów też o których wspominają w stażu bym się nie spodziewał zważywszy, że w biurze tylko recepcjonistka siedzi. Ze ktoś się na to jeszcze łapie to w szoku jestem naprawdę.

Żenująca firma, która pod otoczka stażu szuka pracownika, który będzie wykonywał obowiązki te same co pozostali. Opis stażu cud, miód malina w praktyce dostajesz zdezelowanego laptopa, który ledwo zipie,a opiekun stażu na wszelkie pytania prycha oczekując, że wszystko już wiesz. Wyzysk i tyle.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Semahead?

Pierwsza umowa jest na okres 6 miesięcy. Kolejne umowy są przedmiotem indywidualnych ustaleń z Pracownikami.

Roman
@Michał

Czy umowy te tworzone są zgodnie z prawem? Można prosić o wzór ewentualnej umowy, aby wszyscy mogli zobaczyć, jakie są warunki zatrudnienia w waszej firmie?

@Roman

Romanie, zapewniam, że będąc częścią dużej międzynarodowej grupy mediowej, nasze umowy z pracownikami spełniają najwyższe standardy etyczne oraz polskiego prawa pracy. Zatrudniamy na umowę o pracę, a pracownicy mogą liczyć na benefity oraz dodatki uznaniowe. Zapraszamy do rekrutacji! :)

@Michał

Umowy spełniające standardy? to ciekawe. Najchętniej B2B a jesli nie to przy umowie etatowej masz podstawę minimalną a reszta w formie jakiejś umowy o prawach autorskich czy innego dzieła :D śmiech.

Dodaj prosze
@Michał

Michał, dodaj proszę na czym polega owy standard a międzynarodową grupę nazwij po imieniu - Bauer. Standardem owej grupy są lojalki by jak najbardziej zniechęcić odejście. W tym wiedzie grupa prym. Radzę czytać 10 razy.

@Dodaj prosze

Te lojalki są niezgodne z prawem z resztą, bo jak chcesz odejść to możesz...ale chyba tylko na kase w biedronce

gwen

Firma Semahead pisze o szkoleniach, prezentując się jako miejsce rozwoju i szybkiej ścieżki kariery. Może dla praktykantów jest takim miejscem, bo Semahead zależy na pozyskaniu specjalistów tanim kosztem---staż (najchętniej darmowy)--junior--młodszy specjalista i w tym momencie dynamika rozwoju spada na "łeb na szyję" bo inwestowanie w pracownika się kończy. Jeśli szkolenia- to owszem, ale krótkie- wewnętrzne. Nie inwestuje się w narzędzia, zaplecze przez co pozniej trzeba świecić oczami przed klientem.

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Dziennikarz w serwisie Sport?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik działu księgowo-rozliczeniowego
Kancelaria Prawna Solace
Lidka

@Odpowiedź czyli na staż tu bez problemu ?

Jak długo trwa proces awansu w Semahead?

Odpowiedź

Bardzo szybko, ponieważ firma potrzebuje cały czas zasobów ludzkich w postaci pracowników-stażystów, gdyż to na nich opiera swoją dziłalność

@Odpowiedź

Skoro firma bazuje na pracownikach, którzy odbywają staż, to zastanawia mnie, po jakim czasie można otrzymać pełne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę? Daj znać, jeżeli wiesz coś na ten temat.

Majster
@Paweł

Paweł to zależy od działu, w SEO 3 miesiące, w PPC też, ale są działy, gdzie możesz być wiecznym stażystą. Jeżeli dział generuje realne przychody dla firmy, to nie ma problemu z awansem. Wiele osób (ogarniętych) w 2 lata ze stażystów stało się seniorami. Niezależnie od tego gdzie trafisz, to dostaniesz to co najważniejsze na tym etapie - praktyczną wiedzę bazującą na doświadczeniu w pracy klientami z najwyższej półki.

Jurek
@Majster

Dobra, dobra. Praktyczna wiedza, praca w prestiżu i splendorze, papier zapachowy w WC... A co z zarobkami? Jakieś konkrety? A może "Dostaniesz tyle, ile sam dasz" = minimalna?

Majster
@Jurek

Zarobki proporcjonalne do wiedzy i porównywalne do konkurencji. Nie licz na wysoką pensję jeżeli czerpiesz, a nie dzielisz się wiedzą. Inna sprawa, że o swoje trzeba powalczyć, ale w większości przypadków nie ma z tym większego problemu. Chociaż zaczynałem od praktycznie najniższego poziomu, to awans był tylko kwestią czasu, po 2-3 latach masz know-how, fajne portfolio klientów, ale to od Ciebie zależy czy działania przełożyły się na efekty i masz się czym pochwalić. Na duży plus, że nie masz pod sobą 50 klientów, a maksymalnie kilkunastu, nad którymi możesz kreatywnie popracować.

@Majster

Zaraz, zaraz. Czyli nie chodzi o jakość i fakt, że ktoś wykonuje obowiązki, ale o "dzielenie się wiedzą"? Przecież w ten sposób można usprawiedliwić najbardziej bezczelne niewolnictwo. Dlaczego po prostu się nie przyznacie, że jedziecie na pracy studentów i naiwniaków, którzy gotowi są trzy miesiące nie otrzymywać wynagrodzenia tylko dlatego, że zyskują wiedzę w postaci "a teraz kliknij tu i napisz coś z frazą jaką chce klient"?

@Adam

Agencja Semahead NIE ZATRUDNIA stażystów ani praktykantów bez wynagrodzenia. Powyższy komentarz jest komentarzem wygenerowanym bez korelacji z obecną rzeczywistością, publikowany dziwnym zbiegiem okoliczności w okresie, kiedy portal GoWork prowadzi działania sprzedażowe wobec Agencji Semahead. Poddaję pod indywidualną rozwagę wszystkim czytającym te kuriozalne dyskusje.

Ada
@Michał

Czyli stażyści pracują u was na czarno? Jeszcze lepiej!

@Ada

Proszę nie manipulować - wszyscy pracownicy są zatrudnieni na legalnych umowach. Co najważniejsze - pełnoetatowi pracownicy zawsze mogą podpisać umowę o pracę, co jest rzadkością u naszej konkurencji. Warto się zorientować...

Michał K.

Trudno się odnieść do tak postawionego komentarza, który sprawia wrażenie fałszywego. Napisać "brak kwalifikacji" o agencji rokrocznie nagradzanej w konkursach o międzynarodowej randze to dość żartobliwy wniosek. :) Nie wspominając już, że jedyny Andrzej w zespole, który pracował dla nas ciągu ostatnich lat wciąż jest naszym pracownikiem, rozwija zespół i świetnie sobie radzi, a Semahead w ciągu ostatnich wielu tygodni nie straciła żadnego klienta.

Basia
@Michał K.

Również nie poleca. Ruch na stronie wcale nie przyniósł wzrostu klientów w sklepie internetowym. (usunięte przez administratora)

Jak długo czekaliście na odzew z Semahead? Oddzwaniają zawsze?

Arek

Dość szybko, gdyż w firmie potrzeba mnóstwo pracy do rąk. Tradycyjnie - klientów za dużo, pracownikow za mało.

Olek

Czy firma Semahead nadal zatrudnia pracowników na umowy śmieciowe z minimalnym lub żadnym wynagrodzeniem (staż)?

@Olek

To pytanie niesamowicie absurdalne i nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości. Faktyczną sytuację kadrową przedstawiam poniżej. Semahead, jako jedna z nielicznych agencji marketingowych w Polsce zatrudnia całą kadrę po studiach WYŁĄCZNIE na umowę o pracę. Chętni usługodawcy mogą również świadczyć usługi na kontrakcie B2B. Oprócz tego: - kiedy zatrudniony student zakończy edukację, przedstawia się mu umowę o pracę; - wszystkie staże absolwenckie są płatne; a firma: - finansuje udział w szkoleniach; - realizuje świadczenia socjalne; - troszczy się o rozwój kompetencji kadry; - dba o atmosferę realizując szereg inicjatyw w godzinach i poza godzinami pracy, które finansuje. Więcej w tym kontekście można poczytać tutaj: https://biznes-gospodarka.plportal.pl/miec-3-mln-zl-dzieki-hejterom-kulisy-biznesu-gowork-pogromcow-pracodawcow/

Kuba
@Michał

Można to poprzeć jakąś dokumentacją? Zwłaszcza dane o tym, iż agencje marketingowe zatrudniają w większości osoby na umowy śmieciowe?

paweł

nie polecam

@paweł

Pawle, żaden Paweł nie pracował w dziale marketingu agencji. Być może pomyliłeś profile. Pozdrawiam Michał K.

Jaka jest kultura pracy w Semahead? Obowiązuje typowy dress code?

Atmosfera w agencji jest koleżeńska, swobodna i otwarta na różnorodności. Wszyscy mówią do siebie po imieniu, niezależnie od stanowiska. Wszyscy ubierają się swobodnie. W biurze często odbywają się casualowe atrakcje finansowane przez firmę, a na tarasie można odpalić gazowego grilla, jeśli ktoś ma ochotę na jakiś przysmak z rusztu. ;)

Daria

Firma Semahead proponuje program praktyk - 3 miesiące bez żadnego wynagrodzenia. Powtórzę to: TRZECH MIESIĘCY!

Semahead
@Daria

Dario, Na praktyki do naszej agencji zgłaszają się naprawdę liczne osoby, które chcą pozyskać realne doświadczenie w branży performance marketingu. Z kolei nasze modele praktyk są bardzo zróżnicowane - zależnie od działu naszej agencji, czy dyspozycyjności aplikujących. Wynika to z głębokiej specjalizacji naszych działów, w których obecność praktykanta podczas pierwszych kilku tygodni (nawet do dwóch miesięcy). Ten okres wymaga dużego zaangażowania doświadczonych pracowników. Do czasu, aż stażysta nie zdobędzie podstawowych kompetencji, nie stanowi żadnego wsparcia przy bieżących obowiązkach. Jednocześnie każdy praktykant ma nieodpłatny dostęp do wszystkich szkoleń, co poświadczamy certyfikatem. Oczywiście nieodpłatnie. Wady i zalety tego rozwiązania oceniają sami aplikujący, których kolejne losy zawodowe śledzimy z dużym pozytywnym wrażeniem. Chcemy jednak stanowczo podkreślić, że model biznesowy agencji Semahead nie jest oparty o zatrudnionych stażystów czy praktykantów. Elementem naszej misji jest szerzenie wiedzy i także w ten sposób ją realizujemy, edukując młodych marketerów.

@Semahead

Wynika z tego, że stażyści i praktykanci powinni się wręcz cieszyć, że mają zaszczyt terminowania w Semahead. Model biznesowy firmy jest mocno przestarzały, gdyż praca, niezależnie czy nazwana stażem, przyuczeniem, praktyką czy okresem próbnym - powinna być odpłatna. W przeciwnym razie jest to najzwyczajniejszy w świecie wyzysk, który powinien być piętnowany. Zwłaszcza w miastach akademickich, gdzie zdesperowani studenci gotowi są przystać na tego typu propozycje. Jeśli Daria mówi prawdę, a wy potwierdzacie tego typu rewelacje to powinniście się wstydzić. Wiecie, ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Krakowie? Albo czesne którejkolwiek uczelni wyższej? A ceny w sklepach? Jak Ci młodzi ludzie mają żyć? Dzięki owocom we wtorki i integracyjnym wyjściom na paintballa? Zejdźcie na ziemię i sami spróbujcie pracy bez wynagrodzenia. Najlepiej w branży, która nie wie, co to są benefity pracownicze i w zakładzie pracy, w którym o braku leżaczków na tarasie informuje kierownik zmiany wręczając uniform przemysłowy.

Wybacz Michale, ale nie mam zamiaru przepraszać Cię za komentarz, który sam piszesz ani zwracać Ci czasu, który mogłeś wykorzystać na popychaniu świata do przodu, gdyż nikt tego jeszcze nie potrafi. Rozumiem jednak, iż z tej mowy trawy wynika, iż trzymają was dość sztuczne ramy budżetowe i nie możecie sobie pozwolić na opłacanie pracowników nazywanych stażystami. Niemniej, nie rozumieją tego osoby, które przez trzy miesiące muszą: - płacić za mieszkanie - płacić rachunki np. telefoniczne, internetowe - żywić się -dojeżdżać do firmy Semahead - poświęcać do 8 godzin dziennie na pracę - realizować np. zainteresowania, które również bardzo często wymagają opłacenia Jak taka osoba może przez trzy miesiące pozwolić sobie na brak zarobku? Czy zdaje sobie Pan sprawę, że cena za metr kwadratowy mieszkania w Krakowie to średnio od 6-8 tysięcy złotych. Wie Pan, ile kosztuje 30 dag polędwicy sopockiej w Auchanie? Ok. 5-6 zł. A bilet semestralny studencki? 184 zł. Na co może sobie zatem pozwolić stażysta? Na nic. A dlaczego? Bo firma w niego inwestuje i powinien się cieszyć, że specjaliści zasiadający w niej mają czas i w ogóle ochotę na dzielenie się wiedzą. Więcej pokory i mniej gadania o sokach i owocach jako benefitach.

@Andrzej

Dzięki za zaangażowanie i zainteresowanie nas swoją perspektywą. Nasza obserwacja i ocena tej sytuacji jest odmienna - co zresztą potwierdza nowy produkt szkoleniowy dedykowany właśnie do młodych osób, które szukają praktyki w naszej branży. W tym przypadku wiedza pozyskana od naszych specjalistów będzie odpłatna. :)

Barbara N.
@Michał

"W tym przypadku wiedza pozyskana od naszych specjalistów będzie odpłatna." Chciałaby zapytać, czym różni się w takim razie wiedza uzyskana od waszych specjalistów od tej, dostępnej za darmo lub u konkurencji np. SupermemSEO bądź PromoTraffic?

@Barbara N.

Szczegóły oferty szkoleń dla osób spoza branży, które liczą na profesjonalizację w obszarze digital marketingu, będą dostępne w niedługim czasie. Będziemy ją komunikować za pośrednictwem naszych kanałów komunikacji.

Wiem co jest 5
@Semahead

Chcemy jednak stanowczo podkreślić, że model biznesowy agencji Semahead nie jest oparty o zatrudnionych stażystów czy praktykantów.... Elementem naszej misji jest szerzenie wiedzy... Ciekawe bo to /część/ modelu biznesowego spółek należących do grupy Bauer, zatrudnianie studentów na bardzo niskich stawkach i trzymanie ich aż uciekną do konkurencji by zarabiać więcej i rozwijać się. Umowy obwarowane zakazami konkurencji tak żeby nie było łatwo odejść. Nie ma to żadnego związku z "misją nauczania" a jest bardzo przemyślaną strategią biznesową mającą na celu uzyskanie jak największej rentowności. Żadna to rewelacja ani żaden zarzut - fair byłoby natomiast nie wciskać kitu że jakaś firma robi coś dla studentów z dobroci serca... Są tanią siłą roboczą. Oczywiście wartością dla nich jest doświadczenie - to fakt, ale je nabywa się także w innych firmach zarabiając od startu. Za każdą pracę powinno być wynagrodzenie.

grzeh
@Andrzej

Ciekawe co powiesz po epidemii jak stracisz robotę. Przydałoby się aby w Polsce bezrobocie doszło do 20% i pracownicy na nowo nabraliby szacunku do pracodawców. Na praktykę przychodzą osoby po naukę a nie zarabiać pieniądze. Są z założenia bezwartościowym ogniwem bo wymagają wpompowania w nich wiedzy i czasu innych pracowników. Zastanów się co piszesz albo najpierw załóż firmę i porozmawiamy za 5 lat jak zatrudnisz kilkanaście osób - o ile do tego dojdziesz.

@grzeh

Ja posiadam firmę od niemal dekady i nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek mówiła pracownikom, że są niepotrzebni i wymagają wypompowywania w nich wiedzy. Tym bardziej nigdy nie wykonywali oni dla mnie pracy za darmo albo za owoce.

Major

Czy coś z socjalnych benefitów również macie w firmie?

Semahead
@Major

Do dyspozycji pracowników są: - szeroki pakiet prywatnej opieki zdrowotnej we wszystkich placówkach Luxmed, - możliwość zamówienia karty Multisport, - w środy dostarczane są świeże owoce do biura, - pracodawca organizuje spotkania i imprezy integracyjne do kilku razy w roku, - inne, indywidualnie realizowane programy rozwojowe.

miszowski

W SMHD zdecydowanie pracuje się przyjemnie. Zwłaszcza ostatnio, kiedy agencja jest na etapie dalszego rozwoju i zmieniła siedzibę na nowoczesne biuro. Dużą zaletą jest atmosfera pracy i zespół o szerokich kompetencjach. Dla osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową z digital marketingiem - miejsce, gdzie można bardzo wiele się nauczyć. W firmie regularnie odbywają się szkolenia dla klientów, w którym mogą brać udział pracownicy. Pracodawca stawia na rozwój - opłaca Certyfikat DIMAQ. Osoby, które chcą zaistnieć w branżowym światku, mogą prowadzić prelekcje w trakcie najważniejszych konferencji.

Barbara

@Jerzy, całą ofertę praktyk znajdziesz na stronie internetowej firmy: http://semahead.pl/praktyki - jesteś zainteresowany? Ciekawe, czy łatwo później zostać w firmie na dłużej :) Widziałam, że firma poszukuje aktualnie New Business Managera oraz młodszego specjalisty do spraw marketingu - czy ktoś z Was jest zainteresowany którymś ze stanowisk? A może już aplikowaliście?

Jerzy

Podpowiedzcie czy firma prowadzi w dalszym ciągu praktyki?

On
@Jerzy

Zależy do jakiego działu. :)

zdalny copy

Jak wygląda współpraca zdalna z copywriterem? Proszę o odpowiedź firmę lub osoby, które mają za sobą pracę tego rodzaju w Semahead :)

Gosia

S(i)emahead! Dobrym ludziom na tym słabym portalu życzę wszystkiego, co najlepsze. Brawa za ten "pozytywny bunt" wielu byłym i obecnym pracownikom, a także - co cieszy - niektórym przedstawicielom konkurencji. Też dodam od siebie coś pozytywnego, bo takie było moje doświadczenie pracy w Semahead. Lata spędzone w tej firmie to kurs marketingu internetowego na sterydach. Pasja i zaangażowanie zawsze były tu doceniane. Bardzo cenię sobie właśnie to, że dawano mi swobodę rozwoju. Chcesz przetestować nowe narzędzie? Masz pomysł jak coś zrobić inaczej? Nie ma problemu! Jeśli ktoś chciał się rozwijać, zawsze był dopingowany. Dowodem są chociażby pięknie (i w krótkim czasie) ukształtowane w firmie kompetencje w dziedzinie social media, które wzrastały właśnie dlatego, że komuś chciało się wzrastać. A wredni, zawistni ludzie i malkontenci, narzekający na wszystko wokół, zawsze się znajdą. Takich tylko szkoda i nie ma co się nimi przejmować, tylko robić swoje. Powodzenia, Semaheady! I potwierdzam - nowy lider CM na wypasie :)

Ja,

Jaki sprzęt dają ludziom? Chciałbym rozpocząć pracę w tej branzy ale chce dostać makboka i ajfona sluzbowego. Są auta służobowe?

Kuchcio

Słowa złego nie można powiedzieć ani o byłych ani obecnych pracownikach. Zresztą są na każdym evencie branżowym, wszędzie każdy chce z nimi rozmawiać, chętnie dzielą się wiedzą. Zbudowali coś wielkiego i należy się im szacunek.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k. - Kraków

• Jak się pracuje w Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k.?

Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k.
3.2/5 Na podstawie 270 ocen.
  • os. Teatralne 9a
    31-946 Kraków

Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k.