Opinie o Kroll Ontrack w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Kroll Ontrack. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Kroll Ontrack o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kroll Ontrack w Katowice

Dawid

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje ludzi? Warto aplikować, mam spore doswiadczenie?

curious

A gdzie się podziała pani Ania slash HR? Już nie prostuje bananów i nie maluje trawy na zielono? ;)

jkjhkjh

Firma od pewnego czasu zatrudnia kogo sie da. Oferuje 5000 brutto za polecenie pracownika. Z daleka widac, ze cos jest nie tak. Terminy wysrubowane, nierealne. Inni rzucaja wypowiedzenia, a nadal zatruwaja atmosfere, bo nie ma komu pracowac. Szlachta nie pracuje - magia, bo w US mysla, ze cale biuro daje z siebie wszystko.

Mikołaj

Podwójne wpisy pochwalne oznaczają chyba, że w szeregi czcigodnego managementu wkradł się mały niepokój - zapewne w związku z wiatrem hulającym po openspace-ach... Skoro jest tak dobrze, to dlaczego tyle ludzi odchodzi? Pewnie nie dorośli do "nowoczesnego stacku": MFC, C++, VB.NET, WinForms, AngularJS, Java6 i tych "fajnych projektów", w których muszą prostować genialne idee swoich przemądrzałych poprzedników z LD :D A może pogonili ich ci "fajni ludzie", na czele z magicznym rafałkiem, dyrektorem developmentu, grającym całymi dniami w karty i układającym decki, podczas gdy jego wolne wilki latają od kuchni do kuchni, w podszukiwaniu sensacji. Absolutnie nie polecam tej firmy ogarniętym developerom!

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.

Od strony developmentu jest OK. Nowoczesny stack, fajne projekty, fajni ludzie.

Od strony developmentu jest OK. Nowoczesny stack, fajne projekty, fajni ludzie.

cichosza

Mogę opisać z mojego doświadczenia: Plusy: - lokalizacja, centrum Katowic, blisko do wszystkich miejsc - zależnie od zespołu, ale jest dostęp do różnych technologii - dobra atmosfera dla osoby która się lubi podporządkowywać - bezpośredni kontakt z innymi zespołami zmniejszający czas na załatwienie problemu - agilowy kontakt rzeczywiście zmniejszający biurokracje przy projekcie - czysty ITIL bez udziwnień jeśli chodzi o standardowe procesy operacyjne Minusy: - problemy oddziału offshore w celu zmniejszenia kosztów - niestety trzeba się zgodzić z tuturu7, A i AAA, jest donosicielstwo, walki o stołki, olewanie i wymuszony, sztuczny uśmiech, szczególnie po ostatniej transformacji - niestety jesteś trybikiem i znika rodzinna atmosfera gdy trzeba się trybika pozbyć w 15min. - widełki to niestety mogą się różnić na tych samych stanowiskach i są budowane pod osobę, - brak przejrzystej ścieżki kariery (sprawozdanie roczne nie ma na nic wpływu poza wyrównaniem w stosunku do inflacji), - HR ma tendencje do braków i często procesy będące normą w dużym korpo tutaj są kłopotem - kolesiostwo i podlizywanie bardzo widoczne po ostatnich zmianach, - finansowanie szkoleń i egzaminów to kwestia szczęścia a nie norma jak w innych firmach - benefity w żaden sposób nie wybiegają od standardów w innych firmach Opis końcowy: Firma dobra dla osoby która ma trochę oleju w głowie ale chce się wdrożyć w małe korpo na sam początek. Niestety wszystko jest oparte na szczęściu i czy góra Ciebie dobrze prowadzi i czy jej się podobasz. Firma obiecuje dużo, i napawa optymizmem, ale możesz go stracić i stracisz jak zaczniesz stykać się z pierwszymi problemami, potem następnymi i w konsekwencji ścianą. Firma potrzebuje mocnych ludzi którzy napełnią firmę nowym, świeżym duchem i wymuszą zmiany które w innych korpo są normą. W konsekwencji decyzja należy do Ciebie.

HR

Nawiązując do wpisu z dnia 2.10. 2017 chciałabym powiedzieć kilka słów o kulturze naszej organizacji. Od lat staramy się tworzyć atmosferę w której to nie tylko praca nas łączy. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy które wiążą się z zainteresowaniami naszych pracowników. Cieszymy się że nasi pracownicy lubią ze sobą spędzać czas nie tylko pracując wspólnie nad projektami. Jedni grają w Magica, inni lubią gry planszowe, gry na konsoli, chodzenie po górach czy wspólne bieganie np. w Business Run i ta różnorodność jest właśnie super. Jako firma staramy się stwarzać warunki dla różnych zainteresowań i tak na przykład jeśli lubisz przemieszczać się na dwóch kółkach możesz skorzystać z naszej rowerowni i natrysków. O to nam chodzi, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Jeśli nie lubisz gier, spokojnie znajdziesz wspólny język z osobami, które myślą podobnie lub możesz zaszyć się z dobrą książką w naszej wewnętrznej bibliotece. To nasza kultura, chcemy żeby każdy czuł się u nas dobrze. Pojawiło się także pytanie odnośnie wynagrodzeń. W naszej firmie są określone widełki dla każdego stanowiska i są one jawne dla pracowników. Ustalając wynagrodzenie bierzemy pod uwagę indywidualne kompetencje/kwalifikacje, doświadczenie i zaangażowanie w pracę. Dużo wymagamy i jednocześnie oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i bogaty pakiet benefitów. Jeśli to brzmi dla Ciebie atrakcyjnie i podoba Ci się to podejście do kultury organizacyjnej - nasza firma to miejsce dla Ciebie. Dołącz do nas:) pozdrawiam/ Ania/HR

Maja

@Awidzę, że jesteś niezadowolony z pracy. Trochę czasu tutaj pracujesz. A czy nie ma szansy na dostanie podwyżki w firmie Kroll Ontrack? Czy ktoś jeszcze pozostawi swoją opinię na temat pracy w firmie? Jakie są plusy pracy w tej firmie?

A

Pracuje tam niecale 2 lata. W firmie panuje kolesiostwo i donosicielstwo. Ostatnio coraz wieksza klika gra w "Magic: The Gathering", aby podlizac sie szefowi w Polsce. Chwala sie elastycznymi godzinami pracy, a wystarczy dwa razy nie pojawic sie na spotkaniu o 9 rano i nie zostac na kolejnym do 17, to zmuszaja do podpisania aneksu. HR w 100% przepisowy - ktos tak czysty musi miec co innego za uszami. Nowi niesprawdzeni ludzie dostaja wiecej na start niz zasluzeni pracownicy. Generalnie ta firma to jeden wielki kabaret.

Maja

@Andrzej widzę, że niestety nikt nie zdążył odpowiedzieć na Twoje pytania. Zdecydowałeś się na tą ofertę? Jeśli tak, to chętnie dowiemy się więcej o tym jak wygląda praca na tym stanowisku oraz czego można obecnie spodziewać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Cześć! Otrzymałem propozycję na stanowisko Smartphone/Tablet Serwisant. Może ktoś coś powie o tym stanowisku?

zloty

Porazka, bylem tam pare lat temu(3-4) na rozmowie. Powiem tak szef programistow ktory wtedy byl byl z pewnoscia amatorem, popelnil kilka znaczacych bledow w rozmowie ze mna przy czym sie upieral jaki to jest genialny - wcale tak nie bylo. HR beznadziejny amatorszczyzna + zwykle chamstwo. Brak z budzecie potrafia nazwac brakiem twoich umiejetnosci :D Z pewnoscia nie ma czego tam szukac poza straconym czasem, i to mowie jako juz programista ze sporym doswiadczeniem.

Maja

@paston jesteś pracownikiem firmy? Chętnie dowiemy się więcej na temat warunków zatrudnienia w Kroll Ontrack.

paston

szukają bez doświadczenia, ale z doświadczeniem, więc ostrożnie ;)

Tarnak

Witam, Odświeżę temat, jakie zarobki w tej firmie? Choćby na stanowisko odzyskiwania danych?

Witam, Widziałem ogłoszenia dot. Specjalista ds. Odzyskiwania Danych. Aktualnie pracuje jako serwisant IT. Znam angielski, linux, systemy ms, elektronike ;). Na jakie zarobki mozna liczyć na takim stanowisku?

roko

Software Development Supervisor jest u nich potrzebny no i tzreba mieć tutj naparwde już minium 3 lata doswiadczenia w branży no i też na pewno dobrą znajomość obecnego rynku i nowych technologii jednak.

JagodzianaZjawa

Z tymi szkoleniami to jest tam słabiutko. Ze względu na formę prowadzenia działalności, nie są w stanie załatwić nawet dofinansowań z funduszy unijnych. Szkolenia (konkretne), jeżeli już jakieś się zdarzą, to dotyczą tylko wąskiego grona pracowników, i to raczej nie liniowych. No i te sławetne benefity :] na nic więcej poza słodkim poniedziałkiem czyli pączusiem za 1,5 zł nie liczcie - a na tyle, nawet z kiepskiej (bo Associate to około 2500 netto) wypłaty, będzie Was stać :]

molo

nie wymagają doświadczenia w odzyskiwaniu danych, bo nigdzie chyba go się nie da na takim poziomie zdobyć... zaczynasz i wszystkiego uczysz się już w firmie, rozwijasz się pod okiem doświadczonych ludzi, którzy naprawdę się znają na tym... atmosfera jest bardzo dobra.

Zostaw merytoryczną opinię o Kroll Ontrack - Katowice

• Jak się pracuje w Kroll Ontrack?

Zobacz opinie na temat firmy Kroll Ontrack tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kroll Ontrack?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kroll Ontrack?

Kandydaci do pracy w Kroll Ontrack napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kroll Ontrack
1.7/5 Na podstawie 90 ocen.
  • Sobieskiego 11
    40-082 Katowice