brak logo

Kroll Ontrack

Katowice

Opinie o Kroll Ontrack

Czesław 2012-03-22 20:47
Dziwna to firma - tyle powiem.
1
curious 2012-03-25 17:38
W jakim sensie dziwna?
tomek 2012-05-11 17:49
to znaczy +/- ile ? 5 tys czy wiecej ?
tuturu7 2014-10-23 13:41
ta firma to kiepski żart! stanowczo odradzam!
polski management liże 4 literki amerykanom i niemcom (tak,tak! oficjalnie polska spółka jest w zasięgu geograficznym niemiec, więc jak ma dobre statystki w dziale odzyskiwania to niemcy się chwalą statystykami, a jak trzeba znaleźć winnego to excelowy wykres dzieli się na pół i szuka się go w polsce :]).
Odkąd odszedł dyrektor zarządzający władzę przejęł 3 osoby, i tak jak dział odzyskiwania i ten prowadzony przez pana a. dają radę, tak pani a. zupełnie sobie nie radzi z ogarnięciem tematu :).
'liderzy' działów R&D są zupełnie niekompetentni, albo brakuje im wiedzy technicznej, albo nie radzą sobie w kwestiach hrowych ...
o! Tu dochodzimy do sedna sprawy, czyli kto rządzi firmą :)
dział hr (czyli pani a. + dodatki):
jeśli pracownik ma jakąś potrzebę to jest ona zbywana argumentem że się nie da, nie można, przepisy zabraniają bo ... pani prawnik która współpracuje z firmą powiedziała że NIE i koniec :) ...

... chyba że trzeba 'przekonać' pracowników do pracy w weekend, albo nocki (tak, tak, jest taki jeden 'wolontariusz' który pracuje w trybie nocnym ;), choć za równe 5 cyfer gross któżby się nie podłożył? :D) - wtedy 'luka' w prawie zawsze się znajdzie!

Do wszystkiego trzeba dodać jeszcze donosicielstwo, oraz wzajemne rozliczanie się z 'osiągnięć' za plecami (choć ogłoszenia o pracę mówią o 'friendly, past-faced atmosphere'), w razie 'czego' niewygodny delikwent leci z hukiem pod śmiesznym pretekstem ... tak jak choćby ostatnio ...
Mówi się o tym że ten ontrack przed laty to była mała, prawie rodzinna firemka opierającą się na wzajemnym zaufaniu i koleżeństwie, żal tylko że ci którzy są w firmie najdłużej nie przekazują tych wartości dalej (z małymi wyjątkami: wspomniany pan a., dział obsługi klienta, pan szu) ...
2
Ag 2014-12-07 18:11
słyszałam że strasznie niesympatyczni ludzie tam pracują ...
2
aaa 2015-04-17 00:58
zgadzam sie tuturu7. najważniejsze co trzeba dodać o firmie to należy do altegrity które jest w upadłości i ma kilkaset milionów dolarów długu.
oferty pracy? zatrudniaja żeby zapełnic stanowiska ktore sie zwalniaja. rotacja.
rozwój kariery? stara gwardia zostaje supervisorami i robi się coraz większa drabinka. chyba tylko żeby ich zatrzymać przed odejściem. już jeden supervisor ma 3 osoby pod sobą. nie idzie to w parze z umiejetnosciami i wiedza osób bo ci co coś wiedzieli to pracują gdzie indziej. a i jest inicjatywa gdzie przygotowali arkusz umiejętności potrzebnych na stanowisko, ale jak je spełnisz to nie znaczy że awansujesz, to informacja i ktoś sobie to wpisał do celów rocznych.
szkolenia? brak. mozesz szkolić się na wewnętrznych ochotniczo organizowanych przez pracowników chcących zapunktować do oceny rocznej bo coś tam co roku trzeba wpisać tylko to nie idzie w parze z wiedzą bo poziom takich szkoleń jest żenujący.
zarządzanie? co trzecia osoba to supervisor, kierownik lub dyrektor. osoby z nikłą wiedzą o zarządzeniu, hr i często z brakami technicznymi. zresztą jest scrum to się managerowie nudzą bo w scrumie jak wiadomo jest PO i SM i zespół. z tej nudy tworzą kolejne coraz absurdalniejsze inicjatywy bo oni też coś muszą w ocenie rocznej wpisać.
atmosfera? dziwna i niezbyt sympatyczna. dziwnie się pracuje jak supervisor siedzi obok i patrzy co robisz. i to co napisał tuturu7.
2
hole-in-da-fire 2015-10-13 23:28
eee aż tak źle nie jest, jest tragicznie :D
nie polecam, wręcz odradzam między innymi z tych samych powodów co wyżej - reszty nie chce mi się opisywać.

... z ciekawostek, pracuje tam taki śmieszny brat quasimodo - to chyba jedyna warta rzecz obejrzenia :)
2
HR 2016-03-04 16:21
Nawiązując do powyższych wpisów chciałabym poinformować, że Kroll Ontrack jest w bardzo dobrej kondycji finansowej i ma szerokie plany rozwoju. Dotychczasowy właściciel, koncern Altegrity, przeszedł w ubiegłym roku przekształcenia własnościowe, w wyniku których nowym właścicielem naszej firmy został holding Corporate Risk Holdings. Więcej można przeczytać na stronie http://www.corprisk.com/. Nasze biuro bardzo dynamicznie się rozwija i każdego roku jest nas coraz więcej. Aktualnie poszukujemy osób na wiele stanowisk związanych z IT, rozwojem oprogramowania i odzyskiwaniem danych. Zapraszamy na stronę http://www.krollontrack.pl/praca/ i do naszego biura, gdzie sami będziecie mogli przekonać się o atmosferze i poznać bliżej firmę.
Anna/HR
2
rvg 2016-03-10 23:02
W jakim języku porozumiewa się w firmie? Widzę że siedziba znajduje się w Katowicach, a odnoszę wrażenie że duży nacisk kładziony jest na j. angielski - nawet w przypadku grafika.
tutu 2016-03-12 22:11
Siedziba w Polsce jest w Katowicach, ale główna siedziba jest w Minneapolis, USA. Ogólnie znaczna większość raportuje pośrednio/bezpośrednio do ludzi w USA. Angielski jest językiem firmowym, a co więcej w Polsce zatrudnieni są też obcokrajowcy. Więc nawet grafik, język znać musi, bo jak będzie robił grafikę dla innych języków bez dogadania szczegółów.
molo 2016-03-31 12:46
nie wymagają doświadczenia w odzyskiwaniu danych, bo nigdzie chyba go się nie da na takim poziomie zdobyć... zaczynasz i wszystkiego uczysz się już w firmie, rozwijasz się pod okiem doświadczonych ludzi, którzy naprawdę się znają na tym... atmosfera jest bardzo dobra.
JagodzianaZjawa 2016-07-27 23:26
Z tymi szkoleniami to jest tam słabiutko. Ze względu na formę prowadzenia działalności, nie są w stanie załatwić nawet dofinansowań z funduszy unijnych.
Szkolenia (konkretne), jeżeli już jakieś się zdarzą, to dotyczą tylko wąskiego grona pracowników, i to raczej nie liniowych.
No i te sławetne benefity :] na nic więcej poza słodkim poniedziałkiem czyli pączusiem za 1,5 zł nie liczcie - a na tyle, nawet z kiepskiej (bo Associate to około 2500 netto) wypłaty, będzie Was stać :]
1
roko 2016-08-04 10:41
Software Development Supervisor jest u nich potrzebny no i tzreba mieć tutj naparwde już minium 3 lata doswiadczenia w branży no i też na pewno dobrą znajomość obecnego rynku i nowych technologii jednak.
Adam 2016-11-13 22:53
Witam,

Widziałem ogłoszenia dot. Specjalista ds. Odzyskiwania Danych. Aktualnie pracuje jako serwisant IT. Znam angielski, linux, systemy ms, elektronike ;). Na jakie zarobki mozna liczyć na takim stanowisku?
8
Tarnak 2017-01-18 00:07
Witam,

Odświeżę temat, jakie zarobki w tej firmie?
Choćby na stanowisko odzyskiwania danych?
paston 2017-01-31 13:03
szukają bez doświadczenia, ale z doświadczeniem, więc ostrożnie ;)
1
Maja 2017-04-07 13:56
@paston jesteś pracownikiem firmy? Chętnie dowiemy się więcej na temat warunków zatrudnienia w Kroll Ontrack.
zloty 2017-04-28 10:34
Porazka, bylem tam pare lat temu(3-4) na rozmowie.
Powiem tak szef programistow ktory wtedy byl byl z pewnoscia amatorem, popelnil kilka znaczacych bledow w rozmowie ze mna przy czym sie upieral jaki to jest genialny - wcale tak nie bylo. HR beznadziejny amatorszczyzna + zwykle chamstwo.
Brak z budzecie potrafia nazwac brakiem twoich umiejetnosci :D
Z pewnoscia nie ma czego tam szukac poza straconym czasem, i to mowie jako juz programista ze sporym doswiadczeniem.
1
Andrzej 2017-05-12 15:55
Cześć!
Otrzymałem propozycję na stanowisko Smartphone/Tablet Serwisant.
Może ktoś coś powie o tym stanowisku?
Zostaw swoją opinię o Kroll Ontrack - Katowice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kroll Ontrack