Opinie o MSD Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MSD Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MSD Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Marketing, reklama i PR - działalności agencji reklamowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MSD Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Vhjb

Hej, na jakie zarobki można liczyć po przepracowaniu roku jako safety data specialist w msd?

Cześć, czy MSD wypłaca premie roczne? W jakiej wysokości?

Yasa

Cześć, Czy moglibyście podpowiedzieć jakich pytań spodziewać się na 2 etapie rozmowy na stanowisko Pharmacovigilance? Wiem tylko,że częściowo ma być prowadzona po angielsku.

SDM

Cześć, jakie widełki wynagrodzenia na Safety Data Managera w 2021 r.?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie MSD Polska Sp. z o.o.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
D

Jeśli ktoś myśli przyszłościowo o karierze w Data Management (i pracując nie tylko na polskim podwórku) to jest to dobra opcja na załapanie doświadczenia w DM. Ale siedzenie tam dwóch lub kilku lat to strata czasu. Konkurencja jest o lata świetlne przed nimi. Lepiej nie tracić tam za wiele czasu. Chyba że się bardziej ceni ciepłą posadkę nad własny rozwój.

Nieznajoma

Cześć! W zeszłym tygodniu mialam pierwszy etap rozmowy na stanowisko Pharmacovigillance Specialist, kiedy mogę spodziewać się odpowiedzi odnośnie drugiego etapu?

Ciekawa
@Nieznajoma

Gdzie są ogłoszenia ta to stanowisko? Na ich stronie nic nie ma

W
@Ciekawa

Bo do MSD rekrutuje teraz KCR

Nienawidzę chrabąszczy
@Ciekawa

Do mnie jakoś po tygodniu od pierwszej rozmowy się odezwali

el
@Nieznajoma

Hej :) Czy mozna wiedziec jak dlugo czekałaś na drugi etap? Jak poszło? Jak wyglądała rozmowa? Ja wlaśnie jestem w tej samej sytuacji teraz, czekam na info czy i kiedy drugi etap :)

Szkolenie

Jak wygląda szkolenie dla Safety Data Specialist? Czy jest prowadzone wyłącznie po angielsku?

dokijku

tak.

Dziku
@dokijku

Całe czy tylko materiały?

Xehik
@Dziku

Całe bo później tez pracujesz po angielsku.

XYZZXY
@Szkolenie

Kiedys było po polsku. Szkolenie jest bardzo intensywne i dużo nowych informacji i sztywnych wytycznych do zapamietania.

M
@Szkolenie

Szkolenie jest prowadzone po polsku na prezentacjach wyświetlanych po angielsku.

Witam, proszę o informacje jak wygląda kwestia pracy na stanowiskach przedstawicielskich? Ile etapów rekrutacji ?Jakie warunki zatrudnienia, socjal, widełki zarobków, plany i premie…Jak ktoś wie to proszę o informacje.

Edyta
@Kandydat

Stanowiska przedstawicielskie to znaczy jakie? Chodzi ci o menadżerskie czy coś innego?

kiepsko

Niestety, wszystko co tu niepochlebnego zostało napisane, do tej pory potwierdza się. A można dołożyć i drugie i trzecie tyle. Szkoda...

Jakkiepsko
@kiepsko

To co napisane o pv czy dm? Finansowo (widełki) jak to sie prezentuje?

kiepsko
@Jakkiepsko

Dostaniesz pensję w przedziale 4-5 k, ale uwierz mi, pieniądze to nie wszystko (na wypadek gdyby ktoś myślał, że to dużo). Wycisną Cię jak cytrynę. Zasadniczo nie warto, praca ekstremalnie obciążająca psychicznie.

Pensya
@kiepsko

Ale 4-5k brutto czy netto?

Bartosz
@kiepsko

A jak oceniasz atmosferę w MSD jeśli chodzi o relacje z innymi pracownikami? Można się tu dogadać? I co sądzisz o podejściu szefostwa do pracownika? Jak wyglądają te relacje? Daj znać.

Aysnep
@Pensya

Netto

Czy MSD juz drży na widok nowych rekrutacji w Modernie?

Doswiadczona

Ludzie idą do MSD PV sadzać ze da im to start w karierze w firmach farmaceutycznych i pozwoli wyrwać się np z apteki. Kiedyś tak było, teraz ludzie z MSD są na czarnej liście rekruterow bo wiedza jaki tam jest (usunięte przez administratora) i jacy ludzie stamtąd wychodzą. Poza tym PV to bardzo wąska specjalizacja, w której ciężko o karierę gdyż MSD proponuje tylko klepanie raportów co w większości firm jest robione przez Indie czy Meksyk. A gdzie submisje, raporty okresowe, ewaluacja? Tego was msd nie nauczy a tego chcą pracodawcy w CRO i innych firmach. Pomijam już fakt ze msd wyprodukowało już tylu „PV” specjalistów ze rynek w Polsce jest po prostu zapchany. PV to nie są badania kliniczne, jeśli ktoś siedzi w MSD PV dłużej niż rok to traci czas na mega wąska specjalizacje w której i tak jest dopiero na początku drogi. Zastanówcie się dwa razy zanim złożycie papiery bo kiedyś będziecie w kropce a ja sama wiem jak managerzy z innych firm nie chcą u siebie ludzi z msd.

Anfisa
@Doswiadczona

To gdzie w takim razie można złapać to doświadczenie? Planuję wyrwać się z apteki, znam angielski, ale za każdym razem natrafiam na ścianę, bo w każdej firmie szukają ludzi z doświadczeniem :\

Hah
@Anfisa

Podyplomowki, drugi język (ang teraz to podstawa), kursy, staże. Progi wejścia dla osób bez doświadczenia są coraz wyższe. Angielski to już tak jak polski. A MSD PV to kiepski start, próbuj w CT o wiele więcej możliwości później. PV będzie pierwsze do automatyzacji w ciągu kilku następnych lat i nikt już kejsow nie będzie klepał. Już lepsza apteka

Witam. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat rozmowy kwalifikacyjnej do działu pv? Czego się spodziewać? Pozdrawiam

Ano nim
@Anonim

Rekrutacja dzieli się na dwa etapy - pierwszy to rozmowa z osobą z HR, która trwa godzinę, drugi to rozmowa z bezpośrednim przełożonym. Pani z HR pyta przede wszystkim o motywację - czemu akurat pharmacovigilance, czemu MSD, jakie jest dotychczasowe doświadczenie kadnydata - typowa gadka z HR. Trzeba odpowiadać szablonowo, tzn co jest dla ciebie najważniejsze w pracy - oczywiście przyjazna atmosfera i możliwości rozwoju. Nie ma sensu odpowiadać inaczej, bo to cię skreśli na starcie. Mnie skreśliło, więc nie wiem za dużo na temat drugiego etapu. Wiem że jest to rozmowa w języku angielskim z pv - wypada znać branżowe słownictwo. Aaa, podczas rozmowy z HR sprawdzają również rozumienie tekstu po angielsku i każą tłumaczyć na polski.

@Ano nim

Czy cała rozmowa odbywa się w języku angielskim? Tekst do tłumaczenia jest z zakresu medycznego? Z góry dziękuję i pozdrawiam

Ano nim
@Anonim

Rozmowa z HR po polsku, natomiast rozmowa z przełożonym w całości po angielsku (tak słyszałam, drugi etap). U mnie (podczas rozmowy z HR) tekst dotyczył bodajże objawów udaru mózgu, trzeba było go ładnie streścić w języku polskim. Rozmowa z HR jest długa i trwa ok godzinę, gdzie w innych firmach max 20 min -.-

@Ano nim

Dziękuję za informację. Pozdrawiam ????

Zuzanna
@Anonim

Zdecydowałeś się aplikować? Może teraz z własnego doświadczenia mógłbyś opowiedzieć, jak rekrutacja w MSD przebiega. Jestem ciekawa, czy kandydaci mają jakieś zadanie do zrobienia. Czy da się negocjować stawkę wynagrodzenia? Liczę, że odpowiesz.

Hahaha
@Anonim

Jest to kiepska droga kariery ponieważ AI i Machine Learning już robi case processing wiec niebawem Ci ludzie nie będą potrzebni. A żeby wyjść poza trzeba mieć sporo szczęścia o determinacji. Safety to nie badania kliniczne, o wiele lepiej tam szukać

aptekarz

Jak wygląda drugi etap rekrutacji na pharmacovigilance specialist ?

Czy MSD Polska Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Lola

Umowa o pracę, najczęściej z 6miesięcznym okresem próbnym. Po pomyślnie zakończonym okresie próbnym automatycznie przechodzi na umowę na czas nieokreślony.

X
@Lola

Może warto podać dział. W CT jest 3msc okres próbny, potem umowa na czas określony na rok

kacpi85

Dział PV zajeżdża ludzi. Obciążenie pracą jest zdecydowanie niewspółmierne do czasu, który jest na nią zaalokowany. Wszystko odbywa się w nieludzkim reżimie "produktywności", którą wyliczają pracownikowi w procentach i przysyłają co miesiąc i zapraszają na bzdurną pogadankę. Nie masz czasu się wdrożyć w nowy proces, a już dostajesz nowe rzeczy, na które oczywiście nie masz czasu. Ciągły stres. Menedżerowie - kompletnie nieasertywni wobec "góry". Nawet wyoutsourcowanym Hindusom z pewnej firmy na I się podkładają. Polska robi najwięcej ze wszystkich lokalizacji, aby menago został poklepany po plecach przez jakiegoś dozorcę z headquaters. Mentalność niewolnicza 100 procent. W efekcie ciągłe nadgodziny (nie zapłacą ci za nie, bo i tak nie masz wyrobionej produktywności, bo specjalnie w taki sposób ustawiają te widełki). Kretyńskie "department meetings" na których kadra kierownicza i ich namiestnicy rozdzierają szaty nad tym, że dział dostał w tym miesiącu finding od USA i nasze quality spadło do 98%. Ludzie z potencjałem nie są w żaden sposób doceniani - co widać po tym, jakie stanowiska dostają po odejściu do innych firm. Pieniądze beznadziejne, jak na to co robisz. Szkoda życia na taki bajzel. Do tego wobec osób w trakcie wypowiedzenia zachowują się wyjątkowo nieelegancko - pod koniec kariery w firmie biorą cię na wyczerpanie materiału, zwalając na ciebie najgorszą robotę i gorączkowo sprawdzając, czy aby na pewno pracujesz jak należy.

Ananasek
@kacpi85

Wiesz czy taka sytuacja panuje w całej firmie? Również w DM? A beznadziejne pieniądze to jakie widełki?

joanka_
@Ananasek

Dwa lata temu dawali jakieś 6000 brutto na początek. Potem jakieś podwyżki typu 300, 500 brutto. Nie wiem jak jest teraz. Jak im pewna firma na A podebrała 1/4 załogi to może poszli po rozum do głowy, chociaż to raczej idealistyczne myślenie. Totalnie nie warto. Żeby w pracy pod taką presją i w tak chorej atmosferze nie czuć się totalnie wykorzystanym trzeba by mieć co najmniej z 7000 ale netto jako szary CP. Doprawdy, rozważcie czy warto - w każdej pracy są problemy, ale to jest totalna patologia. Jest dużo firm farmaceutycznych na rynku warszawskim i można znaleźć coś lepszego.

Bizzariusz
@kacpi85

Racja 100%, nie ujęłabym tego lepiej.

Północ

Proszę o podanie zarobków na stanowiskach menadżerskich.

Msdowiec
@Północ

50-60 tys to standard

Jo
@Msdowiec

Ile???? Oj wielce watpie

Jaka atmosfera jest między działami w MSD Polska Sp. z o.o.?

Mati

DM twierdzą, że PV mają lepiej, a PV, że odwrotnie. Ale nie ma to żadnego znaczenia, bo po pierwsze i jedni i drudzy mają kiepsko, a po drugie są to w zasadzie odrębne działy z odrębnym managementem, współdzielące tylko jedno z pięter. Jeżeli chodzi o jeszcze inne działy, to nie wiem, ale generalnie nie współpracują z DMC (czyli DM + PV), więc tym bardziej jest to bez znaczenia. Pozdrawiam, Mati

Agata
@Mati

Czy możesz rozszerzyć, co to znaczy, że jedni i drudzy mają kiepsko? Jak wygląda teraz sytuacja, jeżeli chodzi o pracę zdalną?

Justyna
@Agata

Też chętnie dowiem się, co konkretnie oznacza, iż jedni i drudzy mają kiepsko mają kiepsko w MSD. Oby @Mati jeszcze to doprecyzował. @Agata, A Ciebie to interesuje, ponieważ planujesz tam aplikować? Jestem ciekawa.

Andre

Niestety firma mi sie żle kojarzy.Aktualnie nie jest to dobry i wiarygodny pracodawca i ma zła opinie na rynku. Ciagłe zmiany ,restrukturyzacje ,redukcje,coaching,ciagły stres i wrażenie ,że znowu coś nie tak,że czegos nie zrobieś jako REP. Dziwne decyzje wdrażane na cito ,wycofywanie się z umów z klientami.zawalanie przetargów. W każdej Klinice znajdzie sie lekarz który nie chce współpracować z tą firmą ze względu na nie wywiązanie się ze współpracy. Doświadczone osoby pewne siebie i swoich umiejętności odchodzą .W ostatnim roku zostało zredukowanych sporo osób ,inne odeszły same bo lata świetności tej firmy przepadły. Jest tez kierownik którego firma promuje a ogólnie wiadomo ,że stosuje niewłaściwe praktyki wobec podwładnych. Nawet HR w tej firmie ma złe opinie. Nie interesują sie nowym pracownikiem ,nie odbierają telefonów i nie odpowiadają na maile. Generalnie każdy jest sfrustrowany ilością obowiązków i poczuciem bezsilnosci. Nie nagradza sie pracowników,nie chwali za osiągnięcia a nominacje dostają osoby przypadkowe albo które mają układ z kimś wyżej.Tak to wygląda. Protfolio jest slabe ,nie mają nowych leków.

blabla

Jak wygląda rozmowa na stanowisko specjalista ds monitorowania zdarzeń niepożądanych?

Maryjanka

Wszystkie negatywne komentarze o PV tu zamieszczane są prawdziwe, a te wymuskane pozytywne zapewne piszą menagery o wątpliwej kompetencji i zerowych szansach na zatrudnienie gdzie indziej ???? Na plus można firmie zaliczyć że bierze bez doświadczenia w big pharmie i można z bardzo średnim angielskim się dostać. Problem z tym , że trudno się czasem wydostać bo opinia o tej firmie na rynku jest tragiczna. Mnie w nowej firmie długi czas pytali ile na terapię po MSD chodzilam. I często na ludzi po msd jest ban na etapie wybierania CV.

Franciszek
@Maryjanka

Wspominasz, ze można starać się o zatrudnienie bez wcześniejszego doświadczenia w branży. Czy tacy pracownicy przechodzą wcześniej szkolenie przygotowujące do objęcia stanowiska?

Maryjanka

Szkolenie na początku to ok 3 tyg i to jedno z lepszych rzeczy w tej firmie :) potem się taki okres ochronny chyba że dwa miesiące że ci mniej dają a potem jazda bez trzymanki i po pachy w błocie, niektórzy po 3 mcsch odchodzą bo szkoda zdrowia, szczególnie tacy którzy pracowali w innych pharmach i wiedzą że można normalnie

Kokos
@Franciszek

Tak

kruczysko
@Maryjanka

hahahahha, a teraz mi napisz, w jakich pharmach jest normalnie. Jak wejdziesz na opinie innych, to jest to samo stwierdzenie, niestety... wszedzie jest wykorzystywanie;/

Piotro
@kruczysko

@kruczysko w jakich firmach jest normalnie? ot chociażby międzynarodowa firma na A. Dużo PV specjalistów tam przechodzi no i stawka jest prawie 2x większa, a stres dużo mniejszy.

@Piotro

a czy do tej firmy A. przyjmują również ludzi bez doświadczenia? :)

exPV
@Marek

Nie, firma A wymaga doświadczenia minimum rok ( zwykle półtora- dwa). Natomiast dłuższe doświadczenie właściwie nic nie wnosi, bo w MSD nie ma szansy na rozwój (chyba że masz na myśli klepanie na akord innych rodzajów raportów: spontany/EDC/literatura).

Piotro
@Marek

minimum rok doświadczenia w PV lub safety

Zostaw merytoryczną opinię o MSD Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w MSD Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MSD Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MSD Polska Sp. z o.o.?

MSD Polska Sp. z o.o.