Opinie o Atinea Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Atinea Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Atinea Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atinea Sp. z o.o. w Warszawa

zadowolony

Nie rozumiem narzekania, firma jest bardzo dobra na pierwszą pracę. Można się tam dostać z pustym cv, wystarczy pokazać odrobinę zaangażowania i nauczyć się zadań z olimpiady, chociażby rozwiązań z gotowca. To prawda że stawki na start są niskie ale czego ktoś oczekuje jak nie ma żadnego doświadczenia w branży, często nawet nie mając jeszcze skończonych studiów? Tym bardziej, że ucząc się kolejnych zadań i ogarniając projekt dość szybko i łatwo można dostać podwyżkę. Do tego za moich czasów firma miała całkiem niezłych klientów i jestem pewien że ciężko znaleźć drugą taką, która daje szanse pracować w projektach u tak dużych graczy na starcie. Co do zadań na rekrutację to bez przesady że to nie wiadomo jaki hardkor. Nie wiem jak to wygląda teraz ale kilka lat temu w firmie były osoby mające zgłoszonych 30 i więcej zadań, a na rekrutacji były tylko dwa i to z gatunku tych łatwiejszych co to można się ich nauczyć w jeden, góra dwa wieczory. Jak ktoś tego nie jest w stanie ogarnąć i narzeka że trzeba je napisać z głowy, nie ma żadnych programów do pomocy, nikt za rękę nie trzyma w trakcie pisania itp. to czego się spodziewa? To jest ten sam poziom absurdu co studenci narzekający że ktoś im każe napisać kod na kartce, gdzie ten kod to dwie, góra trzy pętle i każdy przyszły programista powinien umieć takie rzeczy rozpisać bez wysiłku. Co innego jeżeli ktoś ma już kilka lat doświadczenia na rynku. Wtedy to po prostu nie jest miejsce dla niego. Tylko czy to sprawia, że firma powinna dostawać niskie oceny? Na wszystko jest czas i miejsce, jakby nie było takich firm, które dają szansę juniorom czy nawet pre-juniorom to dopiero byłaby zabawa dla nowych ludzi żeby się gdzieś zaczepić.

Emilia
@zadowolony

To tak odnosząc się do tych stawek, o których wspominasz, to na start ile dają i ogólnie to później po podwyżkach jak to może średnio i stabilnie wychodzić? Bo w 2019 ktoś coś pisał o 20 brutto

zadowolony
@Emilia

Wystarczy zajrzeć do nich na stronę do zakładki "praca" i tam wszystko jest rozpisane (swoją drogą to też wcale nie jest jeszcze normą żeby od samego początku otwarcie informować o stawkach). A jeżeli, jak sugerują niektórzy tutaj, coś się nie zgadza względem stanu faktycznego to na rekrutacji warto im zwrócić uwagę że mają rozbieżności. Przy okazji widać że kandydat w ogóle zainteresował się firmą, co może dać plusa, szczególnie przy braku rozbudowanego cv.

Emilia
@zadowolony

I na pewno ta reakcja będzie pozytywna? Bo jakby nie patrzeć to jednak wytykanie błędów jest. Jest coś co mogłoby pojawić się w cv za co daliby dużego plusa w porównaniu co do konkurencyjnych kandydatów?

Jak wyglądają stawki podczas okresu próbnego? Jaki rodzaj umowy jest proponowany i na ile? Pełen etat, czy "ile narobisz, tyle zarobisz?"

Sylwia

Pracowałam jako asystentka w dziale administracji przez 2 lata, dużo się tam nauczyłam. ;)

Jakub

Kompletny brak szacunku dla kandydatów. Po zaaplikowaniu przeszedłem przez kolejne etapy rekrutacji i byłem już umówiony na podpisanie umowy. W ustalonym dniu, godzinę przed spotkaniem, otrzymałem telefon, że wszystkie rekrutacje zostały wstrzymane 'przez obecną sytuację'. Owa sytuacja nie przeszkodziła niestety w zmarnowaniu mojego czasu na czasochłonne zadania i spotkania rekrutacyjne. Muszę przyznać, że firma jest przynajmniej konsekwentna w lekceważeniu kandydatów, bo wcześniej w trakcie pięciogodzinnego testu rekrutacyjnego nie zaproponowano mi nawet szklanki wody. AMATORKA

Szuwi
@Jakub

ale covid dotyczyl wszystkich firm IT, ja w innej firmie - LUX MED pracowalem w tym czasie za 50% stawki - do wyboru mialem wypad z baru i jeszcze mialem musialem byc za to wdzieczny...

majk
@Szuwi

@Szuwi bardzo ładna historia, szkoda że niewiele ma wspólnego z prawdą;). No ale jak brat poratował stanowiskiem to teraz wypada wychwalać obecną firmę i oczerniać poprzednią.

Firma Atinea Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Młodsza Programistka / Młodszy Programista. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
amator_ubogiego_kodu

Firma dalej rekrutuje na 2 zadania z olimpiad do wykonania w domu a potem trzeba przyjść do ich biura i napisać ten sam kod z pamięci w ciągu 5 godzin xD Wcale bym sie nie zdziwił jakby trzeba było rozwiązywać olimpiady żeby dostać podwyżkę - tak jak już ktoś wcześniej napisał. Stawka po okresie próbnym 30 zł brutto/h, ale o tym jaka stawka podczas okresu próbnego to już nie wspominają. Jak to mówią młodzi - Januszex.

Małgorzata

Firma Atinea zapewnia wsparcie programistyczne dla każdej technologii. Spółka oferuje stabilną opiekę systemu i rozwój IT. Można zapoznać się z możliwościami współpracy, link zostawiam poniżej https://atinea.pl/praca/. Czy jest szansa na odbycie stażu i zdobycia doświadczenia w tym miejscu?

Czy Atinea Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Nie zapewniają absolutnie żadnych benefitów, poza dofinansowaniem lunchu jeśli spełni się dziwne warunki.

Optymista

Bez przesady, jest ekspres do kawy.

atinea

jakie są te warunki?

Szuwi

nie, ale przeciez to pic na wode ta karta.

pytanko

@Anonimowy kandydat a to co przez te 5 h w biurze robiłeś na tej rekrutacji? tyle testów?

Anonimowy kandydat

Kilkadziesiąt spędzonych godzin na rekrutację. Tylko na pierwszym spotkaniu rekrutacyjnym 5+ spędzonych godzin w biurze, nikt nie powiedział nawet żadnego słowa o firmie, po prostu unikają konkretów. Po udanym rozwiązaniu wszystkich oferowanych zadań zostałem przyjęty na okres próbny - 3 miesiące bez wynagrodzenia. Po prostu wstyd. Nikomu nie polecam

Żenujące traktowanie pracowników, stawki zupełnie nierynkowe, technologie zamierzchłe. Propozycja praktyk 3-miesięcznych ze stawką 7,5zł/h to plucie pracownikom w twarz. Uciekać stamtąd gdzie pieprz rośnie.

@Jakub a jakie to były np zadania?

Jakub
@Marcin

2 zadania algorytmiczne z olimpiady informatycznej

Dramat

Stawka dla ARCHITEKTA SYSTEMÓW 40zl na godzine brutto???? Czy wy patrzycie czasem na stawki konkurencji? Wykwalifikowanym ludziom z nastoletnim doświadczeniem płaci się po 150-200 w normalnych miejscach. Polecam tylko masochistom

Architekt Systemów
@Dramat

Widzę, że koleżanka / kolega wyżej nie rozumie co to znaczy pracować dla pasji. Na stronie wyraźnie napisane jest, że oferują konkurencyjne wynagrodzenie. Jak dotąd, żadna inna firma nie potrafi dorównać do poziomu wynagrodzenia oferowanego tutaj

@Architekt Systemów

Owszem. Racja. Tak mało nikt nie płaci. Tylko oni.

Mateusz

Czyli dla architekta 40 zł brutto tak? To stała stawka ?

Firma bez jakichkolwiek perspektyw. Pracownicy traktowani są jak niewolnicy. Za natłok obowiązków otrzymują niewielkie pensje, można powiedzieć głodowe i na pewno nierynkowe. Co dwa miesiące pracownicy zmuszani są do wykonywania zadań z olkmpiady, do których trzeba się przygotowywać poza godzinami pracy. Nie umiejętności i sprawdzenie się w obowiązkach,a właśnie te testy (jedynie) mają wpływ na to,czy otrzyma się podwyżkę. Mobbing i dyskryminacja jest na porządku dziennym.

ABC
@Arrow

Może warto gdzieś to zgłośić?

Witold
@Arrow

Jak wygląda ten mobbing i dyskryminacja o których wspominasz? Jakie sytuacje są na porządku dziennym? Opowiedz.

Zmarnowany czas

Praca najdlużej na rok, więcej nie ma sensu. Brak perspektyw.

Praktykant 2019

Dostaję 7,5 zł / h. Jest super.

Nie polecam, niskie zarobki, nieadekwatne do umiejętności. Podwyżki tylko w dziwnym systemie testowym. Dużo pracowników ze wschodu

Niewolnik

Nie polecam.

Ludzie świetni, sama firma bardzo słaba. Przestarzale technologie (nie używa się nawet normalnej kontroli wersji), stawki bardzo niskie, regularne sprawdzanie kompetencji pracownikow w tragiczny sposób, zmuszając wkuwanie algorytmów na blachę (poza godzinami pracy!). Polecam tylko początkującym programistom chcącym się gdziekolwiek załapać na pierwsze doświadczenie i szukać gdzie indziej po max roku.

admin

Jak wyglądają warunki pracy w firmie Atinea Sp. z o.o. ? Czy współpraca między pracownikami układa się dobrze? Twoja opinia jest ważna!

Zostaw merytoryczną opinię o Atinea Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Atinea Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Atinea Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atinea Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 5 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Atinea Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 25 ocen.
  • Kazimierzowska 22
    02-572 Warszawa