Opinie o Meiko Trans Polska Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Meiko Trans Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Meiko Trans Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Meiko Trans Polska Sp. z o.o. w Gliwice

Ruda Nowy wpis

2 premie kuszą w ogłoszeniu dla agenta celnego. W wątku z tego co czytam prawie sami magazynierzy. Spotkam w wątku kogoś z wiedzą na temat stanowiska agenta celnego? Ile wynosi sama podstawa wynagrodzenia i ile z takich premii miesięcznie można ugrać dodatkowo? Ta premia na pół roku to jakieś większe pieniądze?

Wanda Nowy wpis

Ktoś powie jak obecnie wygląda sytuacja na magazynie? Ktoś pisał, że przy zwolnieniu nie ma co liczyć na premie. Czyli normalnie premia obecnie występuje? Na jaką premie można liczyć miesięcznie i za co jest przyznawana?

Wanda 2 Nowy wpis
@Wanda

Ocena co miesiąc... Musisz być... " Wybitnym " nie kompletnym Pracownikiem W 20 Kategoriach to dostaniesz 350 zł :) oczywiście 160 godzin zrobionych, brak uszkodzeń, dobrze (usunięte przez administratora) wylizać u 2 osobników a na koniec i tak znajdą powody żeby ci jednak (usunięte przez administratora) 100 zł... :) Przecież nie ma idealnych pracowników Pozdrawiam

Bastian Nowy wpis

Omijać szerokim łukiem ... (usunięte przez administratora)... Wiekszość Krety ... Normalni odrazu się zwalniają ... Ludzie na wyższych stanowiskach całkowity brak kompetencji ... W tej firmie magazynier nie może nawet zadrapać palety :) - 2 uszkodzenia i szukaj nowej pracy i dodatkowej fuchy w danym miesiącu bo premii nie zobaczysz ...

Kamila

Widzę, że na forum wyszło lekkie nieporozumienie co do zatrudniania tutaj kierowców. Firma jest spedycyjna, więc przewozy załatwiane są kontraktami. Ciekawa jestem w takim razie jak oceniają swoją aktualną współpracę z nimi przewoźnicy? Są jakieś zakłócenia w wymianie informacji czy raczej wszystko idzie sprawnie?

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Meiko Trans Polska Sp. z o.o.? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Agent Celny
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy KIEROWCA KRAJOWY KAT. C+E
Czatolin
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
Bolek

Witam mam pytanie do kolegów z magazynu czy w Maiko idzie zarobić dobre pieniądze? ( z nadgodzinami)? I czy wypłacane sa wszystkie premie które obiecuje Pan Jerzy na rozmowie?

Edyta

Hej, czy są tutaj jacyś kierowcy Meiko Trans? Powiedzcie, czy firma dotrzymuje warunków zawartych w umowie - co do długości tras, wynagrodzenia, przerw?

Klara
@Edyta

Nie mają swojego taboru czyli kierowców też nie.

Honorata
@Klara

Hmmmm? Znaczy nikogo nie zatrudniają w takim razie? To po co ta firma? Dziwne rzeczy piszesz

Klara
@Honorata

Hej, Jest to firma spedycyjna, co oznacza, że nawiązują kontakty z firmami przewozowymi i za ich pomocą świadczą usługi transportowe. Mam nadzieję, ze wyjaśniłam :-)

Honorata

Cześć, czy orientujecie się, czy Meiko nie poszukuje przypadkiem teraz pracowników? Bo nie mogę właśnie znaleźć informacji na ten temat. Będę niezwykle wdzięczna, jeśli ktoś udzieli mi informacji. Może jest tutaj ktoś, kto zna tę firmę.

Beata

Pomocy! Przedwczoraj zaczęła się rekrutacja na stanowisko Junior Forwarding Coordinator. Meiko Trans obiecuje miesięczne i półroczne bonusy, a przy tym nie wymaga doświadczenia w logistyce, choć określa je jako mile widziane. Mógłby ktoś z działu logistyki naświetlić mi, o jakich kwotach może być mowa? To pilne, w kwietniu mija termin aplikowania.

Tonik

Idealnych firm nie ma ale jak ktoś chce pracować i dobrze to robi to jestem przekonany, że nie musi się niczego obawiać.

Iwona

@Maciej, Mobbing to poważny zarzut wobec pracodawcy. Zapoznaj się z art. 943 § 2. Kodeksu pracy. Mobbing to na przykład długotrwałe nękanie pracownika, lub jego ośmieszanie przed innymi. Czy byłeś świadkiem lub uczestnikiem takiej sytuacji? Najpierw należy takie coś zgłosić pracodawcy. Rozumiem, że negatywnie oceniasz poziom organizacyjny Meiko Trans Polska, czy to był główny powód Twojego odejścia z tej firmy?

Bez litości
@Iwona

No i psst mordeńka w kubełek wrócił szef z pierwszych dni i pęknąć dupska miejmy nadzieję i polecą krety i matacze oraz niekompetentne osoby .

Maciej

Jakiś czas temu dało się tam pracować. Teraz jest dramat. Firma zatrudniła na własne życzenie kreta do firmy. Wszystko się sypie jak domino. Manager myśli że jest mądrzejszy od wszystkich ludzi na świecie. Kombinuje jak się da. Średni staż pracowników w logistyce to 4-5 miesięcy. Nikt nic już nie ogarnia. Wszyscy doświadczeni się zwolnili. W spedycji trochę lepiej ale dupy nie urywa. Licz się z tym że jeśli chcesz tam pracować to nie ma czegoś takiego jak okres próbny. Przychodzisz do pracy i od pierwszego dnia spada na ciebie masa obowiązków i odrazu zjeba dlaczego ty jeszcze tego nie umiesz. Bardzo ciężka współpraca z magazynem. W tej firmie na 1 miejscu jest magazyn a na 2 logistyka. Więc nie liczcie na to że to logistyka zarządza. Magazyn rządzi i zarząd tego się trzyma. Masa głupich instrukcji i wymagań przez złą organizację firmy przez zarząd. Do momentu aż firma nie zmieni managera jakość pracy się nie poprawi. Ja nie polecam. Praca na magazynie na wózkowego? Musisz być zajebistym wózkowym. Na towarze nie może być nawet odcisku palca, rozwalisz 1-2 razy jakiś towar wylatujesz. Mocne nerwy i silna psychika. Firmie jest również mobbing. Wydzwaniają do ciebie w dni wolne, sprawdzają na kamerach jak pracujesz. Kamery w stołówce jak długo jesz śniadanie. Nie polecam.

Iwona

Obecnie firma poszukuje osoby na stanowisko Operator Wózka Wysokiego Składowania. Czego mogą spodziewać się osoby aplikujące na to stanowisko?

Ja tam jestem zdania, że należy wszystkim dać szansę, tym bardziej, ze Gliwice nie są największą na świecie miejscowością i to że w ogóle tam jest taka praca, to inna rzecz, ale to chyba jest jasne...

5dkls

Nie polecam pracy tam, zwłaszcza w biurze. Trzeba mieć mega odporność na głupotę ludzką. Kierownictwo szkoda gadać, na niczym się nie znają,zero kompetencji. Zero perspektyw awansu, chyba że jesteś mało inteligentny za to latasz jak piesek za kierownikiem (jednemu takiemu się udało ale żal na to patrzeć). Ogólnie masakra.

krzys

Dokladnie, dopiero po czasie(max 2mies)rzuca się w oczy wielka patologia tego miejsca. Nigdzie nie jest kolorowo,ale tam..... Motto pracujacych tam ludzi to "utopić w łyżce wody" - grzecznie mowiąc, a organizacja pracy i osoby(czyt. kier,manager) za to odpowiedzialne to ręce opadają.

rebcio

jakbys dluzej popracowal zdanie byloby inne;]

Tutla

A więc tak. Jak ktoś ma okazję załapać się do Meiko to polecam. Na magazynie pracuje ok 6 osób w biurze ok 8. Bardzo sympatyczna atmosfera, nie ma wyzysku ani nacisku. Praca bardzo przyjemna. Pracodawcą jest Japonia i prezes także jest Japończykiem więc dodatkowym atutem (jeżeli praca na magazynie) jest znajomość angielskiego w stopniu dobrze komunikatywnym(w biurze to jest podstawa aby znać angielski). Prezes bardzo przychylnie patrzy jak można mu powiedzieć co się robi na magazynie. No nic dodać nic ująć. Co jakiś czas wracam tam dorywczo pracować. Jeśli chodzi o zarobki to przez pośrednika Manpower płaca 9zł brutto.

Zostaw merytoryczną opinię o Meiko Trans Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Meiko Trans Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Meiko Trans Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Meiko Trans Polska Sp. z o.o.
3.2/5 Na podstawie 16 ocen.
  • Wyczółkowskiego 121
    44-109 Gliwice

Meiko Trans Polska Sp. z o.o.