Opinie o castorama.pl - Castorama Polska sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Castorama Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Castorama Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż farb, szkła i wyrobów metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Castorama Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Kozioł

Wszytko super. Wybór świetny, obsługa miał tylko panie na kasach wyglądają jakby za karę tam siedziały. I ochrona strasznie ślepa nie widzą co kto robi.

Janusz budowlanki

Praca w Castoramie w sektorze logistyki to ciągle " gaszenie pożaru". Ludzi do obsługi za mało natomiast zadań mnóstwo. Zdaje sobie sprawę, że organizacja sektora logistyki różni się na poszczególnych sklepach, dlatego opiszę za co odpowiedzialny jest dział w którym pracuje. 1. Wydawanie towary dla klienta tzw. przy bramie; szykowanie, wydawanie zamówień klientowskich; szykowanie i wydawanie zamówień do transportów klientowskich; szykowanie i wydawanie zamówień internetowych; przyjmowanie i szykowanie zamówień telefonicznych; rozładunek dostaw towaru na sklep; rozmieszczenie tego towaru na magazynie oraz w części handlowej; odłożenie z dostarczonych do sklepu dostaw zamówień klientowskich; przygotowywanie a następnie pakowanie towaru na cesję do innych sklepów; przygotowanie, spakowanie i wysłanie zwrotów do producentów; cała gospodarka paletowa; wysyłka i odbiór reklamacji. To wszystko i kilka pomniejszych zadań oczekuja wykonania za 3200 brutto plus premie czyli około 3600 brutto na miesiąc. Całość pogłębia fakt iż tylko magazyn obsługuje ok. 10 programów. Średnia ilość osób na zmianie 5 może 6. Zdecydowanie nie polecam.

Jurand
@Janusz budowlanki

Dokładnie tak jest. Jeszcze bym dodał drukowanie sobie samemu paragonów, żeby przypadkiem nie zawracać głowy kasjerkom. To jest jakiś cyrk, żeby obarczać magazynierów dosłownie wszystkim, a do pomocy dostaniesz co najwyżej jakiegoś chłopaka po szkole zatrudnionego przez agencję. Bez uprawnień, bez pojęcia o tego typu pracy, czasami przyjdzie takie chucherko że człowiek już woli sam dźwigać te ciężary, niż mieć go na sumieniu.

kandydat

Czy mogę otrzymać informacje na temat pracy w centrali ? Warto, czy rozmowa rekrutacyjna to strata czasu?

zadowolona
@kandydat

Nie wiem na jaki dział rekrutacja i pewnie już jesteś po ale że opinii o pracy w centrali jest mało to napiszę. Pracuję od września w dziale handlowym i jest super, wreszcie mam chęć żyć:)

On

Czy był ktoś zwolniony z błachego powodu mając umowę na czas nieokreślony?

@On

Tak, znam kilka takich osób. Głównie mówili za dużo, krytykowali antypracowniczą polityke i namawiali pracowników do walczenia o swoje. Jako główny powód zwolnienia zazwyczaj było złamanie bhp, którego nie udowodnili nagraniem z kamery lub kłamstwa kierownika na temat niewykonywania poleceń. Także tutaj nie ma znaczenia, czy masz umowe na rok, czy na stałe. Jestem świadkiem, wyrzucenia z dnia na dzień kierownika działu za wyrażenie merytorycznej opinii na temat nakazu poganiania swoich pracowników na sektorze, który otrzymał na zebraniu od dyrektora. Jedna wielka sekta.

@.

A może wiesz czy pisał ktoś skargę wyżej do centrali odnoście zwolnienia z którym się nie zgadza...

Majster
@On

To niczego nie zmieni że napiszecie do centrali , jeżeli jest jakiś problem to do sądu i pozew zbiorowy

Chciałbym pozostać anonimowy
@On

To nic nie da :) Gdy wybronisz się z jednego zarzutu, posądzą cie o niewykonywanie poleceń, niewłaściwą obsługę klienta, niedogadywanie się z pracownikami z sektora i inne tego typu bzdury, które zastraszony bądź przekupiony kierownik potwierdzi w sekunde. Wiesz za co wywalili kolege z pracy po prawie 2 latach? Ponoć stwarzał zagrożenie składując palety w regałach, na magazynie. Argumentem dyrektora było "paleta bardzo się bujała na widłach i mogła spaść" no XD, gość nawet upomnienia nie miał, żadnej nagany. W rzeczywistości walczył o lepsze traktowanie i próbował przemówić innym, byśmy trzymali się razem, jak jeden team. To nie spodobało się kierownikowi, poszło z ucha do dyrekcji i cyk, po chłopaku. Sam odszedłem chwile później, bo psychicznie już byłem niemal na dnie, zbyt dużo by opisywać, chociaż były słuchy że i mnie mieli wywalić. To jest chore miejsce, totalnie zniszczone przez politykę, jeżeli ktokolwiek odważy się walczyć grupowo z tą pseudo stabilną pracą, jestem chętny. nawet jako były pracownik. Swoją opinie na temat tego miejsca jestem w stanie opisać wszędzie, bo zbyt dużo złego mnie tutaj spotkało.

Pracownik Biurowy

Brałem udział w rekrutacji do biura na Krakowiaków. Pierwszy raz spotkałem się z rekruterką która stara się zniechęcić do pracy w ramach swojej organizacji. Dodatkowo tzw śmichy chichy to chyba nie przystoją podczas rozmowy i zerkanie w kółko do smartfona. Padło hasło, że mogę czuć się bardzo nieszczęśliwy na tym stanowisku. Oczywiście nikt się nawet nie pofatygował aby do mnie zadzwonić i powiedzieć o wyniku rekrutacji. Dobrze, że znalazłem sobie inną pracę. Okropne podejście do kandydatów

Standardowe

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Firma Castorama Polska Sp. z o.o. dodała ofertę pracy na stanowisko Doradca Handlowy. Warto składać swoje CV?

NIE WARTO, mówi Ci to były pracownik. Zimna i byle jaka korporacja. Szkoda czasu i nerwów.

On

Nie warto tam nie liczy się pracownik i jego praca...

:-(

Stanowczo odradzam prace w tym miejscu, obecna Castorama zamiast pomóc pracownikowi w jego problemach (chodzi oczywiście o same sytuacje w pracy), woli się go pozbyć i zatrudnić nowego, który o tych problemach nie będzie mówił. Totalny brak wyrozumienia, profesjonalizmu i przede wszystkim sumienia, tutaj liczy się tylko zysk i utarg, problemy pracownicze są dla dyrekcji nieistotne. Do tego dochodzi niemal propagandowe wmawianie, że praca w casto jest najlepsza, że tutaj jest super pracodawca, super premie i docenianie pracownika, pierwszy raz w życiu spotkałem się z tak fałszywymi osobami, na wyższym stanowisku jak tu. Jeżeli wkrótce stąd odejdę lub mnie zwolnią, to nigdy więcej nie pójdę do pracy w handlu, castorama wprost obrzydziła mi tą branże, uprawnienia UDT i depresja to jedyne co można stąd wynieść.

Majster
@:-(

Zgadzam się ,w 100% Dowiedziałem się dzisiaj miesiąc przed zakończeniem umowy że mi jej nie przedłużą ,ale to nie ważne. W firmie jest nieoficjalnie marksistowski system zarządzania ,my doradcy czy magazynierzy jesteśmy planktonem w oceanie korporacji , podziały tutaj są bardzo widoczne , pracowników coraz mniej, najgorszy jest fakt tak zwanego ,,prania mózgu" przez przełożonych oraz mamienie obietnicami ale niestety ten model zarządzania nie skończy się dopóki (usunięte przez administratora)

Casto - Rzeszów

Dziś po roku pracy tam wiem jedno i nikt mi nie powie, że jest inaczej. Wyzysk, zysk, mącenie ludziom w głowach i plotki - nie człowiek i jego praca. Nie warto poświęcać się ani pracować dla tej firmy. Człowiek ani jego zdanie tam się nie liczy. W tej firmie nie rozmawia się z ludźmi, a o ludziach. Pewne osoby nie powinny nigdy zostać kierownikami, (usunięte przez administratora) i mieć możliwość decydowania o losach drugiego człowieka(usunięte przez administratora) Zdecydowanie nie polecam zatrudniać się w rzeszowskiej Castoramie, bo można zostać tylko skrzywdzonym i odrzuconym pracując dla niej sumiennie i uczciwie.

Lolek

Znalazłem w sieci , w Castoramie umywalkę za 158 zł. Gdy pokechałem do Siedlec okazało się że ten sam produt kosztuje 177 zł Nie chodzi mi o 19 zł ale o sam fakt że np. w Warszawie czy w Łodzi ludzie zarabiaja dużo wiecej a w Siedlcach "skupią klientow na 10 % wartości towaru : (usunięte przez administratora) . Nigdy wiećej nie kupię ani w Siedlach ani w inneym sklepie tej firmy

Ola

Kiedy mamy dostać 14stkę?

castowola

Casto wola- czy sie stoi czy sie lezy...mozna caly rok nic nie robic i miec tyle samo podwyzki co reszta bo zrownali zarobki pracownikow ale jesli ktos zarabial duzo wiecej to dalej ma duzo wiecej. Niektorzy nowi zastepcy kierownikow wyzywaja pracownikow i swojego przelozonego za plecami....czy tak to powinno wygladac? Wszelkie zgloszenia o (usunięte przez administratora) sa zamiatane pod dywan.

Maugoha

Pracujemy jako placówka pocztowa ok, praca w niedzielę dobrowolna też ok. Ogłoszone przez dyrektora personalnego ok. To czemu mimo rezygnacji z niedziel pracownik jest wpisywany bez zgody do grafiku? Gdzie dobrowolność

Czemu tego nie zgłosisz
@Maugoha

Kanał speak up i piszesz co wyprawia kierownik anonimowo i czekasz na reakcję.

Hej castoramo

Czy macie jakikolwiek plan, by działać w związku z wciąż nachodzącymi negatywnymi opiniami o pracy u was? Miejcie świadomość, że są pracownicy, którym nie zamkniecie ust marnymi groszami do wypłaty, a prawa w sposób legalny nie da się (usunięte przez administratora) bez końca. Czy ciągłe tyranie psychiczne nas przez kierowników jest waszą sprawką? Dlaczego postanowiliście bezczelnie wdrożyć w życie zmiany 13stki i 14stki, widząc niezadowolenie wśród dość sporej grupy pracowników? Dlaczego pozbywacie się z dnia na dzień pracowników, którzy mówią rzeczy dla was niepoprawne politycznie i mają odmienne zdanie na poszczególne działania korporacji? Ludzie boją się odzywać na zebraniach, powiedzieć czegokolwiek, bo jedno słowo, które nie spodoba się dyrektorowi i momentalnie osoba jest wyrzucana z pracy. Co za bzdury wmówiliście zastraszonym pracowników, o odrabianiu strat z czasów lockdownu, jednocześnie otwierając się w niedziele? Przecież za lockdown otrzymaliście kosmiczne pieniądze z tarczy antykryzysowej! Można stwierdzić, że przez zamknięcie wyszliście nawet na plus, a tutaj taka zagrywka... Wszystkim tym, którzy cenią sobie zdrowie fizyczne, a w szczególności psychiczne... uciekajcie jak najdalej od tego miejsca. Castorama... kolejne zniszczone miejsce pracy przez wyścig szczurów.

WiadomoKto

Miałem okazję pracować w nowo otwartym sklepie Castorama Tychy na sektorze technicznym. Teraz opiszę swoje odczucia na temat tej pracy. Początki były świetne - pracę zacząłem w okolicach stycznia i wszystko było w procesie implantacji. Pracowaliśmy od 7-15 lub 8-16 od pn-pt. Godziny pracy były idealne. Dostawaliśmy również darmowe obiady. Implantacje wspominam bardzo dobrze. Niestety czar prysł po otwarciu sklepu... Wymagania od pracodawcy i klientów są ogromne - trzeba posiadać wiedzę na temat całego asortymentu. Od elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, artykułów BHP, artykułów metalowych, śrub, klejów, elektryki do sanitarki i całej techniki grzewczej. Akurat byłem taką osobą, która nie miała problemu z ogarnięciem tego wszystkiego. Niestety uważam, że "ogarnięci" pracownicy sklepu byli niedocenieni, a nowo przyjęci pracownicy dostawali na start lepsze pensje, a wiedzą zbytnio nie świecili. Minusem też był grafik. Dało się zauważyć, że osoby z większą wiedzą i motywacją dostawały w większości południowe zmiany i pracowały prawie wszystkie soboty i niedziele handlowe w miesiącu co oczywiście nie było docenione. Ciężko było o awans - ciągła wymówka "czekamy na zielone światło", "sklep jeszcze nie robi dużych obrotów" itp. Zakres obowiązków też był spory ale nie jakiś niemożliwy do ogarnięcia - rozładunek towaru, dbanie o czystość i zatowarowanie alejki i w międzyczasie obsługa klienta więc czasem było urwanie głowy i sporo odpowiedzialności. Co do kierownictwa i dyrekcji uwag raczej nie mam. Zawsze bezproblemowi, przyjacielscy i szło się dogadać w każdej kwestii (wolne, wcześniejsze wyjście itp). Podsumowując - pracę w Castoramie poleciłbym osobom, które dopiero zaczynają karierę zawodową. Można wynieść z Casto sporo wiedzy i doświadczenia. Na pewno nie poleciłbym osobom, które są dłużej na rynku i osobom, które wcześniej pracowały na produkcji od pn-pt. Brak wolnych weekendów, grafik i wynagrodzenie to największe minusy. Z plusów - można zdobyć doświadczenie, wiedzę i poznać fajnych ludzi.

Szczerychlopak

Leszno tak jak było źle kiedyś tak jest nadal a nawet gorzej, zero poszanowania dla pracowników, coraz większe wymagania i nacisk ze strony kierownictwa, większość problemów które się pojawiają zostaje zamiecione pod dywan, (usunięte przez administratora) akcje z grafikami, brak powiadomień o zmianach, (usunięte przez administratora) nie na miejscu obraźliwe słowa w stronę pracowników, wyliczanie przerw co do minuty, podział pracowników na lepszych i gorszych, nikt nie widzi problemów na sektorze który powiększył się o dział płytek, będąc byłym pracownikiem tego sklepu mogę powiedzieć o chorych decyzjach kierowników co do podziału prac i zmian, zostawiają pracowników bez uprawnień, na dziale płytek po jednej do dwóch osób, każdy jest zabierany na dział oświetlenia gdzie (usunięte przez administratora)płaszczy swoje cztery litery przed poradami twierdząc że coś potrafi.... Gratuluję(usunięte przez administratora). która nie wie nic o kierowaniu ekipom oraz zespołem, przede wszystkim tego że coraz więcej osób dostrzega ten problem i potrafi pomimo długiego stażu zmienić pracę .... Pozdrawiam także(usunięte przez administratora)który wie a pomimo to toleruje to co dzieje się na tym sklepie

Adriann
@Szczerychlopak

Castorama to chyba najbardziej toksyczne miejsce, w jakim przyszło mi pracować. Pracownik obwiniany za błędy kierowników, najczęściej pozostawiany sam z wieloma zadaniami, które wiecznie są mu przerywane nadejściem klienta lub kolejnym dokładaniem roboty. Ludzie na ogół fałszywi, podają ci rękę a później walą w ucha wszystko, co odważysz się im powiedzieć (oczywiście są wyjątki). Teraz ta akcja za zmianą 13stki i 14stki... poczytajcie sobie więcej na ten temat, polecam strone związków zawodowych na facebooku. Dokładnie wyjaśnili tam, na czym polega przekręt i całe "podwyżki". Też ostatnio zauważyłem dość duży podział, na lepszych i gorszych pracowników. Wazelina oczywiście będzie na 1 miejscu. gdyby poprosił kierownik, to by mu po kawę chodzili xD

Adriann

Kiedyś szacunek zarówno do pracownika i klienta był na równi, dziś aktualnie klient traktowany jest jak najważniejszy pan, może cię wyzwać, opluć a ty masz mu podziękować i zachęcić do dalszych zakupów. W obecnej castoramie liczy się tylko zysk i utarg, prośby do dyrekcji, odnośnie poszczególnych zmian, by pracownikom pracowało się lepiej, zazwyczaj kończą się złudnym obiecywaniem, nierzadko pozbyciem się takiego pracownika, wyrażającego własne zdanie. Umowa na stałe w tej pracy jest niczym, z dnia na dzień mogą się ciebie pozbyć, wedle uznania, nie podając nawet uzasadnionej przyczyny, za to dostaniesz zlepek durnych sytuacji, które albo wcale nie miały miejsca, albo w normalnej firmie nie powinny podchodzić nawet pod upomnienie bądź nagane.

Castorama 24/7?

Niedziela była dniem, który mogliśmy sobie zaplanować i mieliśmy gwarancje, że na 100% będzie to dzień wolny. Teraz pomimo 3 pracujących sobót w miesiącu dochodzą niedziele. Niby dobrowolnie, ale jak odmówisz 2,3,4ty raz, to już inaczej będą na ciebie patrzeć. Castorama to już nie to samo miejsce, co kilka lat temu. Przy lockdownie idealnie wyszło, jak pazerny na pieniądze jest nas pracodawca, teraz niby w niedziele musimy odrobić stracony utarg? A co z kosmiczną sumą, którą otrzymaliście w ramach tarczy antykryzysowej? Rozeszło się na konta dyrektorków, którym ciągle mało. Rozmyślam bardzo poważnie nad wstąpieniem do związków zawodowych, z obawy przed waszymi kolejnymi chorymi pomysłami i legalnym oszukiwaniem prawa. Ewentualnie będę zmuszony stąd uciec, zobaczymy jakie to kolejne niespodzianki zaserwują nam w nowym roku.

Łukasz

Pracował ktoś jako doradca klienta w Kielcach i może się podzielić opinią na temat pracy i atmosfery.

Patryk

Witam, chciałbym poruszyć temat Castoram otwartych w KAŻDĄ niedziele. W Jeleniej Górze ten terror rodem z pocztowej biedronki stał się rzeczywistością, czy waszym zdaniem castodramat rozprzestrzeni się na cały kraj? Co ze sloganami, które każdy widzi idąc do szatni "twoje zdanie się liczy", "dobry pracodawca" i reszta tych bzdur? Kiedyś ktoś się u nas zaśmiał, że gdyby Castorama była 24/7 to i znalazłby się wariat, który 3 w nocy by przyszedł po płytki.

Klient

Witam. Podczas ostatnich zakupów "sterroryzowały" mnie komunikaty policyjne z głośników w państwa sklepie. Poczułem niechęć do zakupów i napewno już nigdy do Was nie wróce, tego samego zdania są moi znajomi. Z historii przypomniało mi to lata okupacji. Pozdrawiam.

Uczciwy

Nie zatrudniajcie się w Castorama Legnica na logistykę .W ogłoszeniu wypłata od 3700zl do 5200zl,ale proponują tylko 3700zl a jak chcesz więcej to mówią że nie są tobą zainteresowani .Żenada.(usunięte przez administratora)

logistyka
@Uczciwy

Co?! 3700 to sporo, w kujawsko pomorskim dają 3100, to jest dopiero tragedia. A obowiązki to obsługa klienta, odbieranie telefonów, jeżdżenie na wózku, ogarnianie magazynu i dostaw, 2 zmiany i przynajmniej 2 razy w miesiącu masz zmiany w grafiku z dnia na dzień. Ja po ponad roku mam 2400 podstawy, teraz podobno będą podwyżki, ta... o 100zł i to brutto

Zostaw merytoryczną opinię o Castorama Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Castorama Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Castorama Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 181.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Castorama Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 114, z czego 4 to opinie pozytywne, 92 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Castorama Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Castorama Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Castorama Polska Sp. z o.o.