Opinie o Grupa Kotrak w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Grupa Kotrak. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Grupa Kotrak o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Kotrak w Katowice

Dawid

Ktoś wypisze plusy pracy?

@Dawid

Jak widać po udzielonych odpowiedziach - brak

Popieram wypowiedź, brak zalet. Szereg innych opini to potwierdza. Szwankuje management, ludzie siedzą po godzinach, nieprecyzyjne umowy B2B, miałem poczucie, że jestem wykorzystany przez sprytnego szefa.

Czy pracownicy Grupa Kotrak chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Były wdrożenioweic

nie masz wyjścia....

WB

Przychodzisz na taką imprezę... czekasz aż wszyscy zeżrą.... bierzesz słoik.... ładujesz sos.... i jesteś szczęśliwy... dziękujesz Irenie ... i masz awans....

gość

A jak jest z rozliczeniem klijenta za wdrożenie lub usługę informatyczną?

@gość

Przychodzisz do klienta... patrzysz... rozglądasz się... mówisz że się nie da i wypisujesz protokół żeby FV była .... jasne ??

Pracownik Kotrak

Jeśli ktoś chce pracować 8h dziennie, 40 w tygodniu to proponuję zatrudnić się w firmie produkcyjnej bądź na helpdesk. Nie rozumiem na co liczą ludzie zajmujący się wdrożeniami? To jest praca zadaniowa. Pracuję ponad 8 lat w firmie Kotrak i nie zamierzam tego zmieniać. Każdy Polak chciałby zarobić, ale przy okazji zbytnio się nie napracować. Najlepiej zbijać kokosy za siedzenie na dupie, jeśli na to liczysz to proponuję wygrać w Lotto. Jak nie odpowiada zakres obowiązków to poszukaj innej branży, a nie narzekaj na pracodawcę. Zatrudnisz się w firmie wdrożeniowej X czy Y i wciąż będziesz narzekał. Zwalniając się nie wynosisz wiedzy jak obsługiwać obsługiwać klawiaturę ale coś więcej. A jak masz problemy po zwolnieniu na drodze sądowej to zastanów się dlaczego. W firmie pracują ludzie którzy się zwalniali i wracali. Da się? Oczywiście, tylko bądź fair w stosunku do swojego byłego pracodawcy.

potencjalny pracownik
@Pracownik Kotrak

Masz rację, wdrożenia to tak specyficzny kawałek chleba że należy się liczyć z nadgodzinami. Kwestie rozliczania nadgodzin powinny być jasno określone na początku podpisywania umowy. Czy w Kotrkaku są one rozliczane? Znam firmy wdrożeniowe które jawnie "dymają" pracowników na nadgodzinach, nie jet to uczciwe podejście

szukam pracy
@Pracownik Kotrak

Czy aby nie jesteś pracodawcą? Skąd ten mentorski ton?

Zibi
@Pracownik Kotrak

Podstawowe pytanie: jak firma Kotrak rozlicza nadgodziny?

dev
@Zibi

Bardzo prosto jak długo tu pracuje (usunięte przez administratora)pracyje jako programista , jedyne co ci proponuja jak sie juz upomnisz to ze mozesz sobie wyjsc wczesniej w ramach tych godzin a potem pretensje czemu cos jest nie zrobione ehh

Nadgodziny
@Zibi

nie rozlicza... nie znają takiego pojęcia

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Aktualnie głównym minusem jest sposób zarządzania przez management a w zasadzie jego brak. Zadanie przydzielane są pracownikom losowo, bez jakiegokolwiek zamysłu, uwagi pracowników i sugestie nie są brane pod uwagę - końcowe decyzje (zazwyczaj bezsensowne i wręcz absurdalne) podejmowane są zawsze przez management co powoduje frustrację i niechęć wśród pracowników. Z plusów - zarobki oraz atmosfera w pracy wśród szeregowych pracowników

News IT
@anonymous

A to jak wyglada struktura działów skoro między lokalizacjami jest taka różnica? Losowo masz na mysli ze front end dev dostanie back end ?

full stack
@News IT

przy przyjęciu następuje zwolnienie blokady i następuje losowanie przydziału struktury. ja trafiłem do marketingu

nie z branży
@anonymous

to pytanie jak to jest że ta firma otwiera nowe oddziały i ma kolejne projekty? jak nie maja produktu to coś to zarzadzanie im wychodzi

nowy200
@News IT

nie wiem jak w Katowicach i innych odzialał ale w krrakowie sa kierownicy działów i liderzy techniczni, projekty rozne, ale technologia akurat jest okreslona, wiec to chyba zależy od działu jak jest zarzadzany

szukam pracy
@nowy200

a w jakich technologiach się pracuje w KR ? i czy jest scrum?

Moder
@nie z branży

Mówisz o oddziale w Kalifornii w postaci biurka w biurze wirtualnym? :)

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w Grupa Kotrak?

Pracownik sumienny

Rekrutacja wygląda w sposób następujący: wchodzisz do biura, następnie twój przyszły kierownik prowadzi cię do niewielkiej sali. Tam zaczyna się przesłuchanie mające pokazać twój ogólny poziom umiejętności (możliwe, że poza menadżerem będziesz rozmawiał jeszcze z inną osobistością będącą specjalistą na stanowisku, na jakie aplikujesz). Następnie dostajesz do rozwiązania zadanie praktyczne (choć nie daję ręki uciąć, czy ten etap występuje na każdym stanowisku) i jeśli nie odstawiłeś w nim żenady, kierownik niezwłocznie wykonuje do ciebie telefon zapraszający na spotkanie w celu ustalenia (a bardziej potwierdzenia) warunków umowy. Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie (a przynajmniej większość) wątpliwości.

Ela.o
@Pracownik sumienny

Jak wyglada rozmowa kwal na specjalistę da sprzedaży? Angielski tutaj koniecznie ? Dzięki

Uzytkownik
@Ela.o

Nie wiem, ja aplikowalem na stanowisko programisty

@Ela.o

Angielski sprawdza sam wiceprezes na rekrutacji. Na koniec zawsze pada stwierdzenie z jego ust „ale angielski to do poprawy” Co jest dość komiczne w wykonaniu osoby u której angielski jest nie tyle do poprawy co do rozpoczęcia nauki na poziomie A2 chociaż zwrot „dys is super” ma opanowany do perfekcji ????

Kierownik działu

Czytam te wszystkie opinie i dziwi mnie jedno .... najczęściej pojawia się opinia pt. 'usunięte przez administratora' ... czy już nie można napisać prawdy ? (usunięte przez administratora)Kotrak... Grupa Kotrak ... zlepek firm Kotrak ... czy jeszcze inne (usunięte przez administratora) żeby nie wejść pfron itd.... gdzie jest ta poprawność polityczna... gdzie są Ci wszyscy obrońcy wolności ... to sfrustrowana Pani (usunięte przez administratora) i jej świta może pomiatać pracownikami ... ale Ci pomiatani się bronić nie mogą ??? wstyd... i słoma z butów... jeżeli choć przez chwilę przyszło Ci na myśl żeby się tam zatrudnić to obudź się i zakończ ten koszmar póki jeszcze możesz...!!!

Dev

Ta firma ma w sobie coś magicznego. Coś, co przyciąga naprawdę ciekawych ludzi, z którymi nie można się nudzić. Ludzie to zdecydowanie najmocniejsza część tej firmy. Zaangażowani, z charakterem, pomocni, tworzy się w tej firmie prawdziwie rodzinna atmosfera. Pomimo opuszczenia szeregów tej firmy, nadal utrzymuję kontakt z wieloma osobami, bo atmosfera wręcz zachęca do nawiązywania głębszych znajomości. Można w tym miejscu po prostu być sobą. Kotrak to najlepsza firma w jakiej pracowałem. Chciałbym móc tak powiedzieć, ale niestety nie mogę. Kierownictwo to rak tej firmy. Stanowiska kierownicze obejmują zakompleksieni karierowicze, ludzie żądni władzy oraz pieniędzy. Ludzie, którzy nie mają ku temu odpowiednich predyspozycji oraz przede wszystkim kompetencji. W celu osiągnięcia swojego celu, którym jest wyssanie od klienta ostatniej złotówki, są w stanie posuwać się do oczerniania, manipulacji, kłamstw oraz innych praktyk, po których ja osobiście wstydziłbym się spojrzeć sobie w oczy przed lustrem. Tymi metodami wypełniają braki w wiedzy jak zarządzać zespołem oraz brak umiejętności interpersonalnych koniecznych na stanowiskach kierowniczych, których skutkiem jest klęska prawie każdego projektu. Całość ukrywana jest pod fasadą cukierkowej idylli, każda porażka obracana jest w sukces, co wprowadza frustrację wśród pracowników, ponieważ większości tych sytuacji można by zaradzić, gdyby kierownictwo słuchało rad swoich pracowników. Również tych z wieloletnim doświadczeniem oraz stażem w firmie. Zdrowy rozsądek jest ignorowany, gdy w grę wchodzą pieniądze. Gdy jednak pojawia się prawdziwy sukces, który zazwyczaj jest efektem wielu nadgodzin szeregowych pracowników, którym mimo wszystko zależy, brakuje rąk do klepania po ramionach i chętnych do tego, by go sobie przypisać. W samej firmie toczy się wewnętrzna wojna pomiędzy poszczególnymi kierownikami, co tylko zwiększa chaos. Chaos, który najbardziej dotyka pracowników na samym dole hierarchii. Zachowania takie jak donosicielstwo są na porządku dziennym, pracownicy są zachęcani przez kierownictwo do kablowania na swoich współpracowników ("czy jest coś o czym powinienem wiedzieć? ;)" , a konfidenci są dodatkowo wynagradzani. Technologie w których wykonywane są projekty może i nie są najnowsze, ale nie są takie złe, tak jak i same projekty. W większości teamów jest spora dowolność, programiści są otwarci na dyskusję i przekazywanie wiedzy, także pod tym względem jest naprawdę dobrze. Poziom wiedzy również nie jest niski, szczególnie wśród seniorów. Są oczywiście wyjątki od tej reguły, ale złego słowa od strony developerskiej powiedzieć nie można. Współpraca z innymi w Kotraku może być naprawdę satysfakcjonująca. Szczególnie, jak wspólnie nabijacie się z pomysłów osób nietechnicznych, które szukają problemu wszędzie tam, gdzie go nie ma, a każda sugestia gdzie leży problem jest zbywana. Rodzi to ogromną frustrację. Opisane przeze mnie doświadczenia dotyczą działów i zespołów w których miałem okazję pracować - są tutaj również przełożeni, którzy mają olej w głowie, potrafią zarządzać ludźmi, szanują pracowników i ich wiedzę, aczkolwiek niestety stanowią oni mniejszość. Jednym słowem, parter w tym wypadku góruje :) Podsumowując, jeżeli jesteś osobą, która jest odporna na stres, nie przeszkadza jej kierownictwo, które po prostu jest nie do opisania słowami, jak niski poziom sobą reprezentują, to polecam Kotrak z całego serca

@Dev

Zawsze mnie zastanawiało jak odbywa się takie donosicielstwo, co przychodzi np. (usunięte przez administratora)? to tak jak w przedszkolu ? ;)

@Dev

Zawsze mnie zastanawiało jak odbywa się takie donosicielstwo, co przychodzi np. pani "X" i mówi, że Pani "Y" powiedziała, że Pani "Z" mówi źle o firmie ? to tak jak w przedszkolu ? ;)

Front end
@Dev

Dev piszesz o Kraków czy Katowice?

Dev
@Front end

Katowice

jak to jak ... nie smarujesz nie jedziesz ...

Zbulwersowany

Jestem byłym pracownikiem firmy, pracowałem tam ponad 4 lata. Po zmianie pracy wystawiłem, jak wiele innych osób, rzetelną opinię nt firmy. Ale Kotrak sukcesywnie usuwa krytyczne opinie, także nie dajcie się zwieść brakowi opinii, drodzy programiści :) Firmy nie polecam, rak jakich mało. Szkoda marnować więcej czasu na rzetelną opinię, skoro firma i tak ją usunie ;)

Patrol
@Zbulwersowany

Potwierdzam, czytajcie komentarze i wyciagajcie wnioski, macie jedna kariere, nie warto jej zmarnowac

Zainteresowana

Czy ktoś może podać realne zarobki w firmie? Na jaką kwotę można liczyć zaczynając pracę ? Dział IT

Lepiej
@Zainteresowana

Beznadziejne pytanie i zadane w jeszcze gorszy sposób. Zarobki zależą od tego, co potrafisz, jak się sprzedasz i dopiero wtedy w grę wchodzi budżet firmy. O zupełnie innych liczbach będzie rozmawiała osoba, która dopiero wchodzi na rynek IT, niż ktoś, kto przeżył dwie wojny i szuka nowego frontu. Jeżeli chcesz wiedzieć ile możesz tutaj dostać, to po prostu wyślij CV. Jeżeli okaże się, że wpisujesz się w to, czego firma potrzebuje, to dostaniesz propozycję rozmowy i jeżeli znasz swoją wartość, to powiesz liczbę i dowiesz się czy firma jest w stanie tyle zapłacić, a w wypadku, gdy dopiero odkrywasz jak to wygląda, to wracamy do punktu wyjścia, bo pytanie zostało zadane w fatalny sposób.

obecny pracownik
@Lepiej

Tez uważam ze pytanie na które trudno uzyskać odpowiedz. Kotrak to nie korporacja wiec wynagrodzenie nie jest uzależnione tylko od stanowiska czy poziomu. W korporacjach bardzo często żeby dostać podwyżkę trzeba „iść” wyżej. Ile sztucznych poziomów czy stanowisk przez to funkcjonuje. Jesteśmy już na poziomie senior i co dalej? super senior, ultra senior, expert, senior expert :)? Poza wynagrodzeniem z tego co widzę po sobie funkcjonuje premia okresowa albo projektowa. Tutaj jeżeli czas mi pozwoli i mogę się zaangażować to stratny nie jestem. Jeżeli wynagrodzenia byłyby takie nierynkowe o czym czytałem w kilku komentarzach to raczej nie byłoby tylu doświadczonych osób, które budują firmę. jak wyglądam przez okno to widzę ciekawe samochody i pewnie nie pochodzą z wygranych lotto. No chyba ze większość ma bogatego partnera albo rodziców :)! pracuje w tej firmie pare ładnych lat i oczywiście ze są plusy i minusy jak wszędzie. Dla mnie to ciekawe miejsce, ma swój unikalny klimat. Dużo rzeczy się zmienia, świat idzie na przód i Kotrak próbuje. Wszystkim dogodzić się nie da, decyzja w lewo wkurzy tych co chcą w prawo :) po jakimś czasie tez okaże się ze ci co chcieli w lewo jednak wola po środku i tak w kółko. W IT to ciagle dostosowanie, to co dziś jest cool, trendy i „dżezi” za rok jest prehistoria i strefa mroku. Tak czytam regularnie te komentarze i cześć ma uzasadnienie ale zdecydowana większość to mega shit storm, gdzie dobrze jest wziąć colę z popcornem i patrzeć jak ludzie w necie dają upust swoim żądzą. wracam do roboty bo jest co robić, czasem kreatywnie czasem żmudnie ale ba brak zajęć nie narzekam. Pewnie kiedyś pomyśle o zmianie pracy bo dobrze tez wiedzieć co się dzieje i jak w innych miejscach ale tez nie oczekuje ze znajdę „ziemie święta”. Widzę sam po sobie ze to co kiedyś sprawiało mi mega przyjemność nie koniecznie dalej sprawia. są różne okresy w życiu. Na pewno w tej firmie da się dogadać, zmienić stanowisko, zespół, dział, kierownika, projekt a tym co tylko narzekają to mocno chce mi się śmiać bo jest to żałosne. każdy jest kowalem swojego losu. Jak taki jeden czy druga ciagle ma zle to może z wami coś nie tak :D? pozdro dla kumatych :)

kasiarz
@Zainteresowana

obstawiam na początek 15000-20000 brutto na uop, po 2 latach to już minimum 2,5x wiecej. auto służbowe na początek klasa D, bo premium to 3lata +, i oczywiście TALON na zabawę i balon

Grażyna
@Zainteresowana

Znalazłam na stronie Kotrak sporo ofert pracy: https://kotrak.pl/kariera/ Daj znać proszę, czy z którejś z nich zamierzasz skorzystać? Z niektórych odpowiedzi na Twoje pytanie można wywnioskować, że atmosfera w tej pracy i koleżeńska pomoc wobec nowo zatrudnionych pracowników może przybierać specyficzną formę. Ja też jestem ciekawa, jakie są stawki dla startujących w dziale IT tej firmy.

Patrol
@obecny pracownik

Niestety wiekszość negatywnych komentarzy to nie shit burza jak to określiłeś ale szczera prawda, byłem świadkiem tych wydarzeń, zgadzam sie kazdy jest kowalem swojego losu, dlatego ludzie odchodza a nowi niech czytaja te komentarze i omijaja ich z daleka. Tobie gratuluje wytrwalosci, zachecam do zmian bo wiekszosc osob dopiero jak odejdzie rozumie jak wiele stracilo bo w innych firmach jest sto razy wieksza kultura pracy, zarobki i podejscie do czlowieka, jego czasu i kariery

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Grupa Kotrak?

W większości zależy od zespołu, ale raczej jest nie najgorzej pod warunkiem, że akurat nie ma jakiegoś większego oddania projektu, bo to całkiem sporo potrafi namieszać ;)

Programista

(usunięte przez administratora)Powtorze wiec, juz krocej i mniej oskarzycielsko (bo jak mniemam firma zglasza mnie za "pomowienia"): w firmie latwo natknac sie na toksycznych ludzi o watpliwych umiejetnosciach technicznych, a management to niekompetentne osoby, ktore ewidentnie minely sie z powolaniem. Place sa zenujaco niskie i nierynkowe. Nie polecam tu pracy nawet poczatkujacym (ze wzgledu na przeladowanie obowiazkami wykraczajacymi nawet poza wykonywana role). (usunięte przez administratora)

LFW

Witajcie, jak wygląda w Waszej firmie praca testera. jest czas na wdrożenie ? czy też od razu ciśnienie aby stać się seniorem jak najszybciej ?

Dev ex

Z plusow: - Technologia (angular, .net core, .net, js) - Sprzęt taki sam dla wszystkich (2 monitory, laptop, stacja dokująca, słuchawki) - Atmosfera w firmie - Parking - Praca w sprintach (agile) ale nie wszystkie projekty - Dowolna forma współpracy - Centrala w pl a nie gdzieś za granicą - Nie jest to typowa kontraktornia - Elastyczne godz pracy - home office (po uprzednim uzgodnieniu z przełożonym, nie ma z tym problemu) - Jeszcze nie korpo - Imprezy integracyjne Na minus: - Przepływ informacji pomiędzy zespolami (moze sie zdarzyc ze wywarza się otwarte drzwi piszac cos od nowa, zamiast skorzystać z tego co juz ktos zrobił) - Zarzadzanie projektem (czasami wyada to tak jakby kazdy team mial swoj styl pracy zupełnie inny, to chyba zależy od manager) - Wynagrodzenie (ponizej konkurencji i ludzie odchodzą) - Czasami brak dokumentacji w projekcie - Duzo projektow opartych o systemy comarchu - Napiete termin y realizacji co powoduje pozary i gaszenie ich ad hoc - Brak budzetu na szkolenia - Czasami za duzo pracy jak na 1 etat - Brak testów jednostkowych i automatycznych - Brak owoców w biurze - Z dodatkow to tylko karta sportowa

Info_dev
@Dev ex

co do przepływu informacji pomiędzy różnymi grupami to są spotkania obszarów gdzie wymiana wiedzy jest, natomiast faktycznie nie są angażowani wszyscy, owoce np. w Krakowie są, moze piszesz o innych lokalizacjach, ostatnio programiści jeżdżą na konferencje i może to zależy od działu i kierownika, z comarchem to tak juz jest w tej firmie i raczej się nie zmieni, a prowadzenie projektu zależy od PMa i są prowadzone lepiej i gorzej, no i dużo się dzieje ostatnio, coraz więcej projektów i odczuć można dynamike pracy, ale jednemu to pasuje a innym nie

tester
@Dev ex

z tą kasą to zależy od tego jaką wartość dajesz firmie, raczej nie ma jednakowych widełek dla wszystkich, no i chyba od tego czy uop, b2b, a z projektami to wszystko zalezy od pma , jedni maja poukladane inni chaos

Aktualności

Czy ktoś może napisać jakie aplikacje ta firma robi? CRM , etc? Jak z godz pracy? Jak rotacja pracowników?

nowy
@Aktualności

esklepy, erp, mobilki, ale nie jednego produktu chyba

31 marzec
@Aktualności

soft dedykowany, zazwyczaj projektowany od zera, trzeba mieć pojecie o tym co sie robi bo produkty sa rozbudowane -duzo skomplikowanej logiki, co do rotacji to odchodza juniorzy przede wszystkim i medium, a przychodza seniorzy, no trzeba byc mega słabym albo olewać robote zeby cie wywalili

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Grupa Kotrak?

Auriz

Adekwatnie do zaangażowania i poziomu doświadczenia. Czasami jest okay, czasami nie. Nikt do nikogo nie ma na starcie uprzedzeń, więc jeśli chcesz spróbować to nie widzę problemu. Ważne by lider reprezentował interesy wewnętrzne, a nie swoje lub co gorsza jeszcze jakichś osób trzecich. Póki działamy we wspólnym celu to wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań. Jeśli nic nie robisz i chcesz za to wynagrodzenia, szacunku i jakiegokolwiek poważania to niestety szybko tutaj zostanie to zweryfikowane i narobisz sobie jedynie zbędnego kłopotu.

@Auriz

Dzięki za te wyjaśnienia - tak się składa, że mi również były potrzebne właśnie takie informacje. Widziałam na stronie Grupy Kotrak wiele interesujących ofert pracy i tak się zastanawiałam, czy przyjmują tam osoby bez większego doświadczenia. Może wiesz coś, jeśli chodzi o tę kwestię?

Auriz
@Monika

Wszystko zależy od tego na jakie stanowisko chcesz aplikować. Zatrudniamy ludzi bezpośrednio po lub w trakcie studiów, a także osoby z ogromnym doświadczeniem. Jeśli nie masz doświadczenia bez problemu możesz aplikować na stanowiska juniorskie i uczyć się od starszych, choć bywa i tak, że zostaniesz rzucona na głęboką wodę jeśli ktoś zauważy potencjał. Wszystko zależy tak naprawdę od zespołu i warto na etapie rekrutacji w mailu opisać czego oczekujesz i wtedy odpowiedni Team Leader będzie mógł zdecydować o daniu Ci szansy. Samo CV w takim przypadku często przepada, bo osób bez doświadczenia jest wbrew pozorom na rynku sporo. Nawet kilka zdań o sobie, jakimś doświadczeniu nawet poza zawodowym może do siebie przekonać. Bardzo mile widziane są jakieś przykłady kodu, dema lub projekty, którymi można się pochwalić mimo braku zarobkowej pracy wcześniej.

na ten moment firma pozyskuje głównie takie osoby ktore maja duze doswiadczenie i chca sie angazowac, Ci co robia swoja robote maja dobrze, Ci co robia na siłe maja źle, ale to też ludzie w zespole widza kto sie opiernicza, generalnie duzy nacisk jest na efekt a nie siedzenie 8 godz

pracuję od ok 5 lat, plusy: atmosfera pomiędzy szeregowymi pracownikami (jak już ktoś wspominał) minusy: zarządzanie poprzez chaos, przydzielanie do projektów na zasadzie maszyny losującej - brak wpływu na cokolwiek, wszystkie decyzje podejmowane przez management, szkoda że w większości w trybie jak powyżej - może nie usłyszysz wprost że jesteś kretynem ale management zawsze wie lepiej - centusie, często aby dostać podwyżkę należy położyć wypowiedzenie powoli zaczynam myśleć o zmianie.

wewn
@pracownik

a ja tam słyszałem że Ci najlepsi na hajs nie narzekają, to coś słabo że 5 lat i nie przekonałeś przełożonego do większej kasy

Ciekaw12y

Cześć, Może ktoś udzielić informacji o projektach IT, czy są to projektu głównie Polskie czy występują też projekty zagraniczne? Czy jako wdrożeniowiec/konsultant będę pracował głównie z klientem Polskim czy mogę zostać rzucony do projektu gdzie wymagany jest język obcy? Z góry dzięki za odpowiedź

@Ciekaw12y

90 % projektów jest polskich ale mamy kilka za granicą choć jako świeży wdrożeniowiec raczej nie zostaniesz od razu do nich rzucony...

Aktualności

To zależy od działu w firmie, są takie gdzie większość pracuje w międzynarodowych projektach

z firmy
@Ciekaw12y

to zależy na jakie stanowisko aplikujesz bo analityk czy kierownik projektu bez angielskiego to średnio, w większości pracownicy znaja ang a jak nie to sa zajecia ang żeby się podciagnac

nowy
@Ciekaw12y

różnie z tymi projektami jest i pl i zagraniczne, w dziale programistycznym to przeważnie pisze się cos nowego, no i to duże app, firma głównie dla seniorow i doświadczonych którzy sa zmeczeni korpo - można mieć wpływ na to co się dzieje i nie ma jeszcze sztucznych procedur, juniorzy nie znajda pilkarzykow, chill rommow i masazystow za biurkiem :)

@z firmy

Czyli nie znając angielskiego można spróbować aplikować do firmy?

@Monika

Myślę że tak, większość projektów to polskie firmy więc nie ma problemu

Stażysta

Cześć wszystkim ! Orientujecie się może, czy w firmie Kotrak jest możliwość załapania się na staż jako tester manualny/automatyczny ? Dzieki z góry !

Aktualny pracownik

Bardzo merytoryczną odpowiedź... (usunięte przez administratora)

były_pracownik

Jako były pracownik tej firmy, podzielam negatywne opinie, wyrażone w wcześniejszych wpisach. Z zespołu deweloperskiego, w którym ja rozpoczynałem pracę, zostali nieliczni. Wśród tych osób, które opuściły firmę były zarówno osoby z sporym doświadczeniem w branży IT, jak i osoby początkujące (ale solidne). W innych zespołach też było sporo odejść. Rotacja jest więc w tej firmie dosyć duża. Przyczyną tych odejść, w moim przekonaniu były panujące realia w firmie. Między innymi: fatalne prowadzone projekty pod względem organizacyjnym, problemy we współpracy z niektórymi toksycznymi menadżerami, praca w nie najnowszych technologiach (brak rozwoju). Moim zdaniem słaba jest też komunikacja, brak jest obiektywnego feedbacku, także ścieżek rozwoju dla poszczególnych pracowników. Słabo wygląda wspieranie pracowników mniej doświadczonych, natomiast pracowników doświadczonych obciąża się często zbyt dużą ilością obowiązków (delegacje, zarwane weekendy).

w trakcie rekrutacji_3
@były_pracownik

a to w którym oddziale to tak wygląda? bo akurat rotacja dziś w IT mnie nie dziwi bo każda firma w tej branży ma z tym kłopot, a co z tymi wyjazdami i pracą w weekend? bo ja nie słyszałam na rozmowie o tym...

były_pracownik
@w trakcie rekrutacji_3

Katowice W tym ostatnim zdaniu miałem na myśli po prostu to, że czasami może mieć miejsce przeładowanie obowiązkami. Nie chodziło mi o to, że delegacje czy coś do zrobienia np. w weekend to jakiś stały element.

Szymon
@były_pracownik

Powiedz proszę jak wygląda kwestia płatności za weekendowe nadgodziny lub delegacje? Płacą bez problemu, czy trzeba odbierać dni wolne?

@Szymon

To zależy jak się umówisz z szefem. Z delegacja nie ma żadnych problemów, zwracane są koszty diet, można zabrać zaliczkę na hotel itp

Pracownik Kraków

pracowałem jako programista w Krakowie i byla całkiem ok atmosfera, jest scrum, trafilem na duzy projekt w angular, chyba 10 os po stronie dev, firma nie ma swojego produktu i za każdym razem jest szansa napisac cos nowego niz poprawiać bledy, problemem sa stawki ktore jak na krakow sa sporo poniżej konkurencji i ciężko wynegocjowac (dlatego zmienilem firme), no i pracuje sie w kilku projektach na raz, jak na początek moze byc, bo pracy duzo i można sie czegoś nauczyc

Milenials_20
@Pracownik Kraków

A mozesz napisac jakies widelki i jak z kasa na innych stanowiskach? Widziałem ze szukaja nie tylko programistów

programista polska
@Milenials_20

płaca rynkowo od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. zależy ile wypracujesz, ile robisz błędów i jakie masz efekty na innych stanowiskach tez rynkowo, może poza osobami dla których jest to pierwsza praca. to nie korporacja wiec bardziej stawiają na nauczenie niż płacenie kroci

junior_kraków
@Milenials_20

a ile masz/miałeś doświadczenia? jakie technologie? bo na początek może nie są kokosy ale słyszałem że można dosyć szybko zmieniać stawki jak ktoś jest dobry

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Kotrak - Katowice

• Jak się pracuje w Grupa Kotrak?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Kotrak tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Kotrak?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Kotrak?

Kandydaci do pracy w Grupa Kotrak napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Kotrak
2.6/5 Na podstawie 89 ocen.

Grupa Kotrak