Opinie o Sohbi Craft Poland w Ostaszewo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Sohbi Craft Poland. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Sohbi Craft Poland o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sohbi Craft Poland w Ostaszewo

A u was właśnie nie warto,a że szukacie ludzi na złamanie karku,za złamane grosze,bo nikt do was sam nie przychodzi,to wcale mi nie przykro...MANAGER spoko...hahahaa...jak nie biega z aparatem,i za szybą siedzi.A jego kruchy angielski z taniej płyty z rynku też świadczy o poziomie firmy.Brak słów na was.ODRADZAM,ODRADZAM,ODRADZAM,ODRADZAM,ODRADZAM

Reasumując,jaka firma,choć ciężko to nazwać firmą jest,po tym,co tam przeżyłem,zobaczyłem,usłyszałem,jaka firma takie opinie,oraz,co ważne jej mizerna ocena...dno totalne.Nie idżcie tam,bo zmarnujecie czas,nerwy,i to za psie grosze.Pozdrawiam.

Produkcja

Pracuję 6 lat na produkcji. Przez ostatnie 2 lata zmieniło się wszystko na plus. Wsparcie,szkolenia, podejście kierowników, płace. Wystarczyło kilku troli wykopać, nie każdemu dogodzi ale ja wiem najlepiej jak było, a jak jest i co obiecują że będzie

Hala
@Produkcja

Od momentu gdy przyszedłem do tej firmy 2 lata temu wiele rzeczy się zmieniło, zarówno od strony hali jak i biura. Pamiętam jakim problemem jeszcze za czasów starej pani kadrowej było załatwienie czegokolwiek, o odzieży nie wspomnę. Teraz dziewczyny w biurze uśmiechnięte, większość spraw załatwiają od ręki. A jeśli nie mogą to starają się załatwić to jak najszybciej się da. Piszecie, że nie ma socjalu. W zeszłym roku pojawiły się dofinansowania do wypoczynku dla dzieci, w tym roku dziewczyny wymyśliły karty na Dzień Dziecka zamiast paczek ze słodyczami czy wejściówek o które wszyscy się krzywili. A na hali no cóż jak wszędzie są normy, wymogi, jakość ale w którym zakładzie tego nie ma. Zawsze trawa u sąsiada jest bardziej zielona niż nasza.

Mr. J
@Hala

Masz rację widać że obecnie zaczynają się starać kierownicy jaki i zarząd firmy. Czuć że atmosfera zrobiła się lżejsza i ludzie sa bardziej uśmiechnięci i wyluzowani najlepszym przykładm jest tu księgowość kiedyś jak szedłem do nich z fakturą to bił od nich chłód i smutek a załatwienie z nimi czego to była masakra, teraz jak idę to widać jak atmosfera się zmieniła są uśmiechnięci żartują a załatwianie sprawy trwa teraz szybko i nie robią tworza problemów gdzie ich nie ma. Także tak masz racje dużo się zmienia i to na PLUS

michal
@Mr. J

gdybys stracil polowe wyspecjalizowanej kadry to tez bys zmienil stosunek do pracownikow :) mowie o tych, ktorzy sami sie zwolnili.

@michal

No właśnie,zwolnili.A dlaczego się zwolnili?Co było minusem?Minusami?Stertą minusów?To,co niżej na pięciu stronach opisane jest...

Dobra firma nie szuka miesiącami ludzi...do dobrej firmy ludzie sami przychodzą.A tu zawsze bł,i będzie ten problem.Jaka firma,takie zasoby ludzkie.A wy jesteście zwyczajnie mizerni,słabi,i do niczego.Pod każdym względem.I zaplecze,i traktowanie ludzi,a o płacy i warunkach już nie wspomne.

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
Przy-szły narzędziowiec

Napisze tu ktoś z narzędziowni jak tam wygląda praca? Płaca,atmosfera,warunki itp. Widziałem ogłoszenie, że potrzebują na stanowisko narzędziowca. Z forum nie wyczytałem zbyt wielu złych opinii o tym dziale, więc chyba nie jest tam źle jak to piszą o innych działach. A mam duże doświadczenie w tym temacie????

Marian
@Przy-szły narzędziowiec

Co do zarobków to nie jestem w stanie ci powiedzieć . chlopaki w porządku pracują , nikt sobie raczej pod górkę nie robi. Jeśli chodzi o maszyny to technologia jest za grube pieniądze i raczej nic nie brakuje , nadgodziny też jak jesteś chętny do pracy

andzelika
@Marian

technologia za grube pieniadze hahahaha dawno sie tak nie usmialem. mowisz o tych maszynach ktore co chwile maja awarie czy o pile, ktora dziala "na krotko"? jedyne co moge potwierdzic to niezle towarzystwo.

Mariusz
@andzelika

Sorry zapomniałem . Tak centra jak i wycinarki można na necie po 100 zł kupić ...

Modjo
@andzelika

Towarzystwo tak,o ile Cię za plecami nie obgadają,jak się odwrócisz,albo nie daj Bóg z którąś zetniesz,a reszta pożal się Boże.A jedyne grube pieniądze,to tam zbiera góra,i to tyle na temat.

anonymus

Ale się biurowi wzięli za obronę tej..hmmm tego zakładu,bo firma to chyba do końca nie jest.Nie tak powinno być w firmach,jak tam jest.Chyba faktycznie nie mają ludzi,a cała reszta odchodzi,skoro tak drastycznie się biurowi rozpisali,ABY BYLE LUDZI PRZYCIĄGNĄĆ..

anonymus

Jestem byłym pracownikiem. Z ciekawości weszłam zobaczyć co piszą na forum o Sohbi, mojej byłej pracy. Stwierdzam że większość to prawda i jak najbardziej rozumiem zbulwersowanie pracujących tam nadal osób bo i ja miałam takie myśli. Pracowałam w biurze dłuższy czas. Kilka miesięcy temu odeszłam ponieważ wreszcie udało mi się znaleźć lepszą pracę. Powiem jak to wyglądało z mojej perspektywy: Ludzie w biurze jak i na produkcji są w porządku. Poznałam dobrze obie strony. W biurze pracowałam na codzień, a na produkcję często byłam wysyłana do pomocy przy prasach/przeglądaniu, naprawianiu części/klejeniu kartonów. Wiem że jest to praca na produkcji i jest to praca fizyczna, ale po prostu czułam się jak niewolnik. Przeważnie i tak byłam oddelegowana tylko na przykładowo 4 godziny, ale te 4 godziny to było piekło. Nie wiem jak ktokolwiek może pracować w takich warunkach na codzień. Tłumaczę co było moją główną bolączką: -Znudzenie, zmulenie, znużenie. Po prostu czułam się jak robot który ma robić bez przerwy to samo. Przykładowo przeglądanie i naprawianie części, wyciągasz część z dużego kartona, oglądasz, szlifujesz(najgorszymi pilnikami pod słońcem), odkładasz, bierzesz następną i tak do usranej śmierci. -Druga sprawa to ból nóg. Ciągłe stanie w miejscu jest jak tortura. Człowiek przestaje z nogi na nogę. W momencie gdy podparłam nogę o rant stołu by móc choć na chwilę ją odciążyć (robiłam to instynktownie, bo po prostu ciało szukało jakiejś ucieczki), przyleciał kierownik produkcji i stwierdził że nie mogę tak stać bo wygląda to źle i że stół może się złamać (no kurwa, serio...). Nadal nie pojmuję dlaczego nie podstawią osobom wykonującym taką pracę nawet stołków barowych, takich wyższych bez oparcia, byle tylko móc na jakiś czas odciążyć nogi. Bo praca w trybie stojącym w miejscu to jest jak tortura. Przerwa 5-minutowa nie wiele daje. Taka praca w połączeniu ze znużeniem spowodowanym syzyfową pracą powoduje że nie myślę o niczym innym jak tylko o bólu nóg i kręgosłupa, bo tylko to czuję w tym momencie i przekłada się to na zmniejszoną efektywność mojej pracy. Pamiętajcie że człowiek by pracować musi czuć się dobrze, szczęśliwie i musi czuć się potrzebny. A nie zaszczuty jak niewolnik i zmuszany do pozycji w których cierpi. -Do tego wszystkiego dochodzi potworny hałas. W innych firmach mają coś takiego jak bariery wokół maszyn które niwelują hałas w ogromnym stopniu. Obecnie nie można nawet wymienić słowa bez krzyku(i tak ciężko niektórych zrozumieć). A człowiek zamknięty w pozycji stojącej, przeglądający w samotności części przez 8 godzin w ogromnym hałasie nie może mieć zdrowej psychiki po godzinach pracy, bo po prostu czuje się jak po jakimś armagedonie. Rozwiązania jakie powinna wprowadzić firma to według mnie: Bariery wygłuszające przy prasach, stołki(typu barowego) dla pracowników. Nie każdy by ich używał, każdy kto by chciał sobie podsunie na jakiś czas. Do tego po wygłuszeniu hali puścić w różnych miejscach radyjko, by chociaż coś w tle grało i umilało czas ludziom. Teraz skupmy się na pracy w biurze. Jest ona oczywiście bardziej komfortowa, ale ma także ogromne wady. -Główny kierownik produkcji (T.Ch) nie ma pojęcia o kontaktach międzyludzkich oraz ma bardzo niezdrowe podejście do "podwładnego". Zatrudniając specjalistę (np do projektowania tłoczników) daje mu jakieś konkretne wytyczne i mówi do niego, cytuję "Jeśli coś wydaje ci się źle przemyślane to przyjdź do mnie i ja ci wytłumaczę dlaczego się mylisz". Warto czasem posłuchać specjalisty i dać mu pole do popisu a nie zamykać w klatce i podcinać mu skrzydła. Często jego pomysły są idiotyczne i mijają się z praktycznością. Proszę zwrócić uwagę że to jest tylko przykład. Do tego wymiana oleju na bardziej toksyczny, śmierdzący, podrażniający oczy i drogi oddechowe tylko po to by zaoszczędzić jakieś grosze na litrze oleju i tym samym przypodobać się japończykom których i tak ma już owiniętych wokół palca to jest SKANDAL i nadaje się to do państwowej inspekcji pracy. -Pan kierownik produkcji o którym często piszą tutaj ludzie (D.U) jest człowiekiem z którym można się dogadać i zrozumieć. ALE, jest on zaszczuty przez osobę nad nim (wyżej wymienioną) i nie ma za bardzo wpływu na jego pomysły i wytyczne. Nie potrafi powiedzieć przełożonemu wprost, że może niektóre pomysły nie nadają się na wprowadzenie, bo po prostu pracownicy będą czuli się gorzej. I to jest jego problem w tej firmie. Przez to nienawiść pracowników przelewa się na jego osobę. Zwróćcie uwagę, że lata po hali jakby miał motorek w tyłku i wszystko kontroluje, bo wie że "wielki brat patrzy". -Kierownik narzędziowni (A.Z) jest nieodpowiednią osobą na tym stanowisku. Nie potrafi zarządzać ludźmi, na spotkaniach projektowych zapytany o cokolwiek odpowiada chamsko, gburowato, z fochami. Nie nadaje się do współpracy w grupie. Głównym problemem jest polska kadra kierownicza, która owinęła sobie japońców wokół palca. Sam Pan Otsuka jest świetnym człowiekiem nie świadomym ogromu problem

Bi-shop

Firma,jak i atmosfera a płaca,marna,mizerna,mierna to PORAŻKA totalna.Warunki szkodliwe,niepłatne,rzecz jasna,kupa nadgodzin,nawet weekendy( A także niedziele!!!)Nieprzyjemna kadra,ludzie którzy już po pierwszym dniu pracy szukają Cię na FB,aby Cię obśmiać,wyszydzić,i notorycznie obśmiewać,i duża niesprawiedliwość między działami.No po prostu,jeśli jesteś pracownikiem produkcji,to już po Tobie,masz pozamiatane.Na każdym kroku.Najlepiej o tym co to za firma,świadczy fakt,że od dawna szukają ludzi i bez skutku.Już nie tylko na strefie ,ale i w dalszych okolicach o tym zakładzie głośno.

Mariusz
@Bi-shop

Bzdura. Niedzieli pracującej nie bylo chyba z rok czasu , sobot też coraz mniej . Masz nieaktualne informacje .

Produkcja
@Bi-shop

Zgadzam się bzdura... pracy w niedziele nie ma w soboty zdarzają się ale tylko dla osób chętnych - a nie czarujmy się w ten sposób ja też sobie dorabiam. Na pewno nikt nie zmusza do nadgodzin. Jak wiem wszystkie działy produkcyjne maja wynagrodzenie podobne, wiadomo jak masz więcej uprawniej bo już trochę tu popracowałeś to i wynagrodzenie większe. Mam wrażenie że te komentarze piszą osoby które z tej firmy odeszły dość dawno ale widać został w nich uraz i czują się lepiej jak sobie pohejtują. Teraz sytuacja w firmie się zmieniła i nadal zmienia widze to na każdym kroku. Dziś członek zarządu ze mną współpracował nawet przy maszynie - pomagając mi a nie stojąc i poganiajc batem tak jak ty to sugerujesz.... więc proszę daj sobie na luz i zanjadz se kobite ….:P

Joanna HR
@Bi-shop

Drogi Bi-shop Jako przedstawiciel sekcji HR muszę niestety z przykrością Cię poinformować iż to, iż ciągle szukamy pracowników nie jest kwestią tego, że nikt nie chce u nas pracować tylko kwestią tego, że nasi obecni klienci zlecają nam co raz to nowe projekty oraz pozyskujemy nowych klientów a co za tym idzie firma musi się rozrastać. Nieprzyjemna kadra?? Obśmiewanie?? Śledzenie na FB?? Myślę, że chyba bardzo dawno temu pracowałeś w naszej firmie bo większość z nas żyje w przyjaznych stosunkach. My biurowi szanujemy pracę pracowników produkcji i staramy się służyć w miarę możliwości pomocą. Gdy stajemy pod ścianą, stajemy jako jedna firma, która wspólnie walczy o jeden cel - zadowolonego klienta.

Julia
@Produkcja

NO CZŁONEK TO MOŻE FAKTYCZNIE Z TOBĄ WSPÓŁPRACOWAŁ ALE I W TO WĄTPIĘ.

Julia

Pracuje w sohbi od niedawna, przed podjęciem pracy zapoznałam się z komentarzami jakie piszecie o tej firmie. Nie powiem trochę się wystraszyłam, ale pomyślałam sobie że tak naprawdę nie ryzykuje bo rynek pracy obecnie jest tak otwarty że gdyby mi się naprawdę nie spodobało to druga pracę znajdę w przeciągu 2 tygodni. Okazało się że to co tu niektórzy pisali nie jest wcale prawda. Mi się spodobało i pracuje tu już 4 miesiąc. Wiadomo do pracy trzeba się przykładać, czasem jest stresik ale to jak wszędzie, tu zawsze mogę liczyć na pomoc mojego przełożonego jak czegoś nie wiem, nigdy nie zostałam z czymś sama. Także jak widzicie na moim przykładzie nie ma co się zrażać i zabardzo wierzyć w te opinie bo one nie są do końca zgodne z prawda.... Pozdrawiam byłych i obecnych i przyszłych pracowników

Spokoloko
@Julia

ja pracuje od miesiąca i jak dla mnie na razie jest spoks

nie mogę czytać jak byli "pracownicy" plują jadem!, co dostaliście kopa i żal du.. ściska?. Ja wiem więcej bo pracuję w aktualnych warunkach i jest git, praca 8h 5 dni w tygodniu na 2 zmiany z dojazdem z pod dumu za free, pracuje na maszynie na którą byłem przeszkolony, dostaję 4 dodatki przy czym 2 to bez wysiłku (obecność i kontrola). Jak są problemy jak w każdej firmie to pomagają wszyscy kierownicy własnymi rękami a nie tylko gadaniem. Może kiedyś był kwas ale nie umiem sobie nawet tego wyobrazić. Pozdro. dla lidera Grzegorza, najlepszy lider!!!

na_szczescie_byly
@anonymous

Dlaczego nazywasz ludzi "pracownikami" skoro zapewne żadnego z nich nie znałeś osobiście? Nie, nie dostaliśmy kopa. Sami odeszliśmy. Ktoś tam wyleciał ale wg mnie były ku temu mniej lub bardziej konkretne powody. Ja też nie zostałem zwolniony, sam odszedłem. Chcesz tu pracować w tym odorze, olejach, hałasie, goniąc normy i wysłuchiwać non stop tego całego gadania o normach, jakości, ilości i zyskach od ludzi, którzy nie wiedzą jak naprawdę wygląda produkcja i reszta firmy bo siedzą prawie cały czas za biurkami? Proszę bardzo. Wspomnisz moje słowa. Mi to już teraz nawet nie jest żal tych ludzi, którzy pracują tu wiele lat bo siedzą tam z własnego wyboru. Jak wam dobrze to siedźcie, jak źle to nie narzekajcie tylko się zwolnijcie i zacznijcie szukać innej pracy. I co? Dostajecie jabłuszka i gruszki z rana?

B
@na_szczescie_byly

Nie wiem ile czasu już nie pracujesz ale w tej firmie ludzie zarządzający produkcja są większość czasu na hali z pracownikami w tych samych warunkach .

obecny
@na_szczescie_byly

Pewnie dawno temu opuściłeś tą firmę, przez ostatnie 2 lata dużo się tu zmieniło. Niewiem czy potrafisz ale postaraj się wyobrazić że na hali z pracownikami na produkcji robił jako operator sam prezes, więc zastanów się czy prezes stawał by przy prasie i brudził się w toksycznych olejach jakie według Ciebie są na hali ?. Ja myślę że nie ponieważ te oleje nie są toksyczne tylko po prostu żle pachna jak wszystkie chłodziwa we wszystkich tego typu fabrykach.

Alberto

A jak wygląda praca na magazynie?

xyz
@Alberto

Tam jest ok. ludzie raczej ci sami od dawna. Pozdr

MGR.
@Alberto

Naprawdę,nie idż tam.Szukaj raczej gdzie indziej,tyle firm wookoło.Tam nie masz czego szukać,niewarto.

zainteresowany
@MGR.

a coś konkretnego? Dlaczego odradzasz pracę na magazynie?

Grodecki
@zainteresowany

Nie słuchaj frustrata który 100 razy pod innym pseudonimem to samo pisze. Potwierdzam chłopaki na magazynie są ok i manager jest spoko . A robic trzeba wszędzie ale tam faktycznie te same twarze od wielu lat więc chyba o czymś to świadczy

no_one
@Grodecki

Tak, swiadczy. Np o zasiedzeniu. Tak, pracowac trzeba wszedzie ale nie wszedzie warto.

No
@no_one

Nieciekawie,nie idż tam.

Art
@No

I co manager logistyki niby fotografuje tym aparatem ? Kartony ? Palety ?

bing
@Alberto

Ja pracuje w tej firmie parę ładnych lat. Ta firma nie jest wcale taka zła jak tu niektórzy piszą. Przede wszystkim płacą na czas i w porównaniu do innych firmy w okolicy to nie jest żle. Mi się tu podoba i na razie nie myślę o zmianie pracy i tą firmę mogę polecić (zapewne zaraz mnie zhejtujecie) ale tak naprawdę dobrze jest zawsze tam gdzie nas nie ma :)

get back
@bing

Płacą na czas. Fakt, żelazny argument. Konkurencja nie ma startu... Od kilku lat tu siedzisz i nie narzekasz i nie widzisz co się tu dzieje? Najwyraźniej za mało widziałeś i za mało słyszałeś. "Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma." Serio? Tak piszą albo Ci, którzy boją się zmienić pracę z jakiegoś powodu albo jest im tu - w SCPL tak źle, że aż dobrze.

@bing

Tam gdzie nas nie ma jest dobrze,ale u was to MASAKRYCZNIE..DNO I KUPA WODOROSTÓW...nie,dzięki,poszukam gdzie indziej...

logi
@Alberto

Tam praca jest oki ludzie spoko atmosfera dobra. Ogólnie polecam

Darek

Jak bardzo trzeba siebie samego nie szanować,nie mieć godności,honoru aby pójść do tej firmy,i za grosze,dosłownie,harować 8 godzin.stojąc na nogach,wdychając toksyczne,podrażniające skórę i oczy opary,latem gorąc na hali,zimą mróz,poddając się dosłownie TRESURZE,tłumacząc się z wyjścia do toalety,dlaczego tak długo,co robiłeś,itp.a na koniec,choć uda Ci się może zrobić ponad tą ich bardzo wysoką normę,wysłuchiwać,jaki to jesteś słaby,kiepski,i do niczego...dajcie spokój...

q
@Darek

Darek. Dziękuję za opinię, ale mógłbyś jeszcze się zastanowić. W SCPL nie harujemy tylko pracujemy wszyscy równo i uczciwie. Nie za grosze, bo nikt nie zarabia poniżej 2450 PLN a jak doliczysz dodatki + 500 , oraz socjal , imprezy, 100% zwroty za dojazd oraz premię roczną gdzie operatorzy otrzymują od 500 do 2300 PLN to pokaż mi gdzie płacą lepiej. Na hali nie ma toksycznych oparów, a jak raz pracownik coś takiego sugerował na jednym ze stanowisk to dnia następnego wykonano badania aparatem przez firmę zewnętrzną i nie wykazało nic (dosłownie 0). Zapach jest ale ograniczony przez wentylację, poza tym jesteśmy tłocznią i pachnie tłocznią. Latem jest gorąco to prawda ale jest dopasowana do tego letnia odzież robocza. Zimą jest ciepło, grzeją dwie centrale w trybie auto nadzorowane przez serwis zewnętrzny. Myśląc o tresurze piszesz o szkoleniach? Szkolenia trzeba doceniać a nie się ich czepiać. Do toalety możesz wychodzić kiedy chcesz, ale w dobrym zwyczaju jest powiedzieć że idziesz na wypadek jakbyś nie daj Boże zemdlał to możesz liczyć na pomoc, a jakbyś po prostu zniknął to miałbyś problem. Normy nie są wysokie i uwzględniają też to że wychodzisz do toalety :) . np. 7,2h (bo tyle pracujemy w SCPL) x 35 szt/min = 15120 szt/ zmianę na produkt jednogniazdowy. Podaj przykład gdzie jest wymagany taki output? Normalnie wymagane jest w tym przypadku około 8600 szt. tylko dlatego że policzone są czynności około procesowe. Nigdy nie słyszałem od przełożonych że jestem słaby a nie raz nie udało się zrobić normy. Jedynie za nie merytoryczną krytykę w SCPL można zostać upomnianym. Pomyśl jeszcze

Były
@q

Juz dawno nie czytalem takich bzdur. A watpie by od momentu kiedy tam juz nie pracuje zmienilo sie tyle rzeczy na rzekomo lepsze. Pierwsze pytanie - ile juz tam pracujesz? Po drugie - czy jestes szeregowym pracownikiem czy kims z tzw. "kierownictwa", ew. "liderem"? Bo jak to drugie/trzecie to raczej wiadomo czemu tak piszesz - bronisz swojego gniazda i swojego hajsu. A jak jestes szeregowym pracownikiem - w co baaardzo watpie to albo piszesz to pod publiczke albo naprawde nie wiesz o czym mowisz ze wzgledu na krotki staz lub niewiedze (to drugie niekoniecznie z Twojej winy). Zobaczmy - "nie harujemy tylko pracujemy wszyscy równo i uczciwie" . Ee..nie? Roznice w stanowiskach i zakresach obowiazkow sa baaardzo duze, roznice w wynagrodzeniach takze, mozliwosci awansu lub podwyzki - znikome. A juz mowienie o rownosci i uczciwosci w doborze stanowisk i pracy to kpina. 2450 plnow? Chyba brutto. Bo jakos watpie by przez ten czas kiedy tam nie pracuje AZ tak skoczyly wynagrodzenia. Ciekawe co na to inni pracownicy, Ci ktorzy tu jeszcze pracuja, no powiedzcie jak jest. :D Dodatki to trzeba wyrobic i zaliczyc co nie jest oczywiste a jest trudne do zrobienia z wielu powodow, nie zawsze zaleznych od pracownika. Socjal? Jaki socjal przepraszam? Imprezy? No, fakt. Jedna impreza w roku jest warta by zastanowic sie nad praca w SCPL, haha. :D Premie roczne sa - owszem. Ale i tu jest haczyk. Nigdy nie wiesz ani nie mozesz przewidziec ile dostaniesz ani na podstawie jakich konkretnych kryteriow sa wyliczane te stawki. Nie ma toksycznych oparow? Nie? Przy +25 stopniach na zewnatrz nie jest Ci duszno na hali produkcyjnej, przy maszynach? Nie widac kurzu, opilkow i nie czuc oparow? Ciekawe. Wystarczy wejsc na hale by Cie "walnelo" tym specyficznym odorem. Wentylacja? Jaka wentylacja? Zalozyli na hali czy mowisz o tych "wyciagach"? Pachnie tlocznia? Pachnac to moga fiolki czlowieku a nie maszyny, smary, oleje i tloczone metale. Odziez robocza? Zainwestowali w jakis nowy typ ktory jest albo wygodny albo praktyczny? To by byla nowosc. Zima jest cieplo? Nie, nie jest. A jakos nie chce mi sie wierzyc ze nagle kupili duzo nagrzewnic albo zainwestowali w jakis system grzewczy z prawdziwego wrazenia, ktory by dzialal. Centrale grzewcze? Dobry zart z nimi byl. :D Szkolenia? Zalezy jakie. Najczesciej byly to pogadanki robione przez wyznaczonych pracownikow + jakies druczki, prezentacje z rzutnika czy laptopa, ktore nic nie wnosily na dobra sprawe poza jeszcze wieksza irytacja i strata czasu. Atmosfera w pracy, wieczne narzekania przelozonych, mnostwo niejasnych zagrywek pomiedzy pracownikami, normy i wymagania ponad mozliwosci pracownika, "wynagrodzenie", szkoda czasu na taka firme.

Ha!
@q

2450? Brutto może i tak :) letnia odzież robocza? Chodzi o ten t-shirt czy co? :D imprezy - fakt, jedna w roku, szaleństwo. Socjal marny. A benefitów pozapłacowych nie ma żadnych. 100% zwrotów za dojazd owszem ale tylko jak dojeżdżasz autobusem. Jesli swoim samochodem to zwrotu możesz nie dostać wcale. Ogrzewanie to ciągły problem, zimą potrafi być bardzo zimno i nikt z tym nic nie robi. Premia jest raz w roku. I tak jak już ktoś napisał nigdy nie wiadomo czy będzie i ile jej będzie... Ale i tak największym problemem tej firmy jest niesprawiedliwosc i niejasność decyzji. I polscy managerowie którym chyba brakuje kompetencji do zarządzania ludźmi :) jesli chodzi o plusy to hm... pracuje tam wiele w porzadku osob i praca jest w miarę stabilna, raczej nie stracisz jej z dnia na dzień. Ale czy dla tego warto tam siedzieć to niech każdy sam sobie odpowie ;) to w sumie nie jest aż taki duży zakład a rotacja jak widać spora i chętnych do pracy brak a to nie wróży dobrze.

Nein SCPL,no,niet,
@q

Ile?A shit prawda,ja pamietam,że bezczelni potrafili mi zapłacić 1487zł,za równy miesiąc pracy...to się ogółem nazywa kradzież...a pamiętacie wasze prane rękawiczki?lol.NIE HARUJEMY TYLKO PRACUJEMY...hahahaa...no tak,HARUJE TYLKO PRODUKCJA,NARZĘDZIOWNIA SIEDZI NA PRZERWIE DO 35 MINUT A NA HALI PISZĄ ESY ROZMAWIAJĄ PRZEZ KOMY ALBO MIĘDZY SOBĄ ,GRAJĄ W GRY...pożal się Boże wielce manager,który wysłowić się nie potrafi,ledwo duka pod nosem,ciągle tresuje,i to mam na myśli,pracowników,i tylko tych z produkcji...Ci co siedzą,z komórkowym w ręku,na przerwie pół godziny,oni zawsze są ok.ŚMIERDZI TOKSYCZNYMI OLEJAMI...SKÓRA Z RĄK SCHODZIŁA OD NICH PŁATAMI,jak po opalaniu,oczy łzawią,swędzą,drogi oddechowe pieką...Ale nie,oleje są ok.A co biurowi mają napisać,bronią się jak mogą,ale i tak na nic,bo ludzi nie mieliście,i mieć nie będziecie...chyba,że RUSKICH pościągacie,ale i oni wam za te grosze i warunki uciekną po niedużej chwili.Żadnej firmy zewnętrznej nie było,która bada toksyczność oparów,bo macie ludzi gdzieś,a i pieniążków wam szkoda na takie coś...i by wyszło,że toksyny jak cholerka,i zmieniamy olej,na kilka grosin droższy,ale po co...pieniążków szkoda.APARAT to nosi,ale fotograficzny,nie do pomiarów,wiadomo kto.Co. DOSŁOWNE ZERO to jesteś ty,i tylko ty.TOALETA...Ja usłyszałem,że mam wracać natychmiast,ponieważ norma ucieka.Ale ci,a właściwie te,które mają RODZINĘ NA GÓRZE,W BIURZE,oraz kilka ich koleżaneczek mogły siedzieć w WC do bólu...bywało i po 20 minut.I to one,właśnie,z przerwą 15 min,i na papierosa 5 min.mogły w przybliżeniu pracować czas 7,2godziny...bo reszta produkcji HAROWAŁA 8 godzin,aż o pełnej godzinie nie zmienił ich kolega,koleżanka z następnej zmiany.I jeszcze mało było,bo i nadgodziny,i PEŁNE WEEKENDY W PRACY...SOBOTY I NIEDZIELE...Że jestem słaby usłyszałem,i słyszałem,jak zwrócono się tymi słowami do paru jeszcze pracowników.A często przekraczałem te DRAKOŃSKIE normy,co było wyczynem.I tak mało.Mogłeś pewnie więcej...i dlatego po złości robiłem mniej.I dobrze.xD.Śmieszni jesteście.

@Ha!

Oni już nie mają kim pracować,także siłą rzeczy nie zwalniają...dla nich to nie do pomyślenia.Ale jakie denne warunki i standardy...płaca,grosze.Nie,nie ma sensu.

q
@Były

dzięki za kontrę, ale nie ma Cię tu więc skąd możesz wiedzieć. Piszesz tylko coś o wierze i że już nie pracujesz. Tyle konkretów z Twojej wypowiedzi.

Były
@q

Fakt, nie ma mnie, na szczescie dla mnie. Skad moge wiedziec? Moze od osob, ktore jeszcze tu pracuja? Moze od osob, ktore zwolnily sie przede mna i po mnie? Naprawde watpie by przez ten badz co badz krotki czas mialoby sie w scpl tyle zmienic rzekomo na lepsze. :D Nie napisalem konkretow? Haha. Twoja odpowiedz tez jest bardzo rzeczowa, nie ma co. Poza tym nadal nie powiedziales kim jestes w scpl, czy zwyklym pracownikiem czy kims wyzej.

Kamila

Manager spoko hahahaha toż on sam o sobie żałosny pisze.

NIE PoLeCaM

Jakieś aktualne opinie o pracy projektanta ktoś jest w stanie powiedzieć? Widzę że szukają do pracy, zastanawiam się czy złożyć CV. Z tego co widze większość komentarzy jest nieprzychylnych...

Zaciekawiony
@Zainteresowany

Skoro od paru (parunastu?) miesiecy wciaz szukaja pracownikow na produkcje (i na inne dzialy swoja droga) to pomysl. Czemu szukaja teraz, prawdopodobnie na gwalt, (jak zawsze zreszta bo nie szanuja pracownikow z dluzszym stazem tylko wola zatrudnic nowych, trudno ze nie maja doswiadczenia) projektantow? Kto ma mozliwosci i lepsze perspektywy (a o to nietrudno) to stamtad odchodzi, teraz akurat odchodza projektanci. Kazdy kto tam pracowal przynajmniej jakis czas wie, ze ostatnio rotacje pracownikow sa ogromne i to na wiekszosci dzialow a znikad to sie nie bierze.

Biurowy były.
@Zainteresowany

Zainteresowany,naprawdę tak nisko się cenisz,aż tak w siebie nie wierzysz,że rozpatrujesz pracę tu?Daj spokój,odpuść,nie ma tam po co iść,i to już od dawna,naprawdę...szukaj czegoś poważnego,gdzie Ci zapłacą wypłatę,nie jałmużnę,gdzie będziesz doceniony,poszanowany,nie kalany,i obśmiewany za plecami...

jak zawsze wszystkie te zaklady toto opsrane (usunięte przez administratora) przyjmuja ludzi a (usunięte przez administratora) im daja zakladami rzadzi patola a kupe pracownikow chodzi pijanych

Pietia Palownik
@anonymous

Tak,czyli nic się nie zmieniło,od czasów,kiedy tam pracowałem...potwierdza się,to co słyszę od osób tam pracujących-współczuję im-i to,co jest opisane.Bez zmian.I tak tam już zostanie,nie ma na co liczyć...

Lipa.

Firma bardzo kiepska,o czym świadczą poniższe komentarze,oraz jej mizerna ocena,która świetnie oddaje warunki,atmosferę,płace,i ogół tego,co tam jest grane.Omijać,łukiem bardzo!!!

Damian

Nie radze,nie masz tam czego szukać,ta firma to dno z wodorostami,i tyle.Stracisz czas,zarobisz najniższą z najniższych,a jeszcze pojadą po tobie o byle co.I będziesz dyscyplinowany i obserwowany na każdym kroku.Nawet z toalety się rozliczysz.Nic miłego,mówię ci,sam tam zmarnowałem równy rok czasu.

ciekawy

Słuchajcie znalazłem ofertę pracy tej właśnie firmy. Czy to prawda, że zwracają kase za dojazd?

Ex Worker
@ciekawy

Tak. Ale firma nie warta uwagi moim zdaniem. Zdecydowanie nie warta. Wystarczy poczytać poniżej.

ciekawy
@Ex Worker

Racja, odpuszczam. Dzięki za odpowiedź.

Arbkte
@ciekawy

Nie pchaj się w to....sam rozumiesz.Poszukaj normalnej firmy,gdzie Cię docenią,zapłacą pieniądze,i gdzie nie tyrasz jak wół w olejach toksycznych,8 godz.na nogach,plus najlepiej weekendy.Gdzie Cię nie obgadują na każdym kroku...nie dzwonią do Ciebie,gdy jesteś w toalecie.Nie każą odrabiać 2 minut bo spóżniłeś się z przerwy.Nie mają Cię za pomiot...Nie warto.Daj spokój.Naprawdę.

X
@ciekawy

Zworoty za dojazd tylko dla wybranych. Jesli jestes z okolic torunia lub chełmży/chełmna masz autobus, za ktory musisz zaplacic okolo 70 zl, wtedy oni Ci zwracaja na sume. Jesli chcesz dojezdzac wlasnym autem maja to juz gdzies, nie placa za dojazd bo przeciez jest autobus. Jesli nic sie nie zmienilo to nadal tak jest.

Zostaw merytoryczną opinię o Sohbi Craft Poland - Ostaszewo

• Jak się pracuje w Sohbi Craft Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Sohbi Craft Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sohbi Craft Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 4 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sohbi Craft Poland?

Kandydaci do pracy w Sohbi Craft Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sohbi Craft Poland