Opinie o greenpoint.pl - Greenpoint S.A. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Greenpoint S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Greenpoint S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż tekstyliów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Greenpoint S.A. w Kraków

Moni

Kiedy czytasz "konkurs" a tak naprawdę jest to system premiowania xD (w wielu firmach tak właśnie system premiowania wygląda, jakiś % że sprzedaży itd) Ja już załamuje ręce. Miękki HR się kłania, po raz kolejny. Ale cieszę się szczerze że nie sukienki. Możliwe że ktoś tu czyta i konstruktywne komentarze wykorzystuje ;)

Witam, jakie jest wynagrodzenie brutto?

brutto

2000

Welo

Ile zarabiamy? Na tą chwilę - Nie wiemy. *Sarkazm*

Netto na pewno niecałe 1500 zł

:) wiadomo !!!!

Elka
@Kasia

Widziałam ogłoszenia na sprzedawce-jak się pracuje w firmie w tym czasie? Napisali ,ze na pełny etat szukają. ...

Zielonyrob

Jak się pracuje? Cisza ostatnio ............, wystraszyli się??

,,,
@Zielonyrob

dalej ciężko, czekamy dalej na decyzję firmy co z tarczą, z innych sieciówek pracownicy już dawno otrzymali wiadomość, my jak zwykle na samym końcu, zobaczymy czy firma dalej będzie zasłaniać się tarczą i wymagać jeszcze więcej, za mniejsze wynagrodzenie (kryzys jest tylko w naszych pensjach)

zielony

co było złego w pytaniu ?

Armagedon

W tym miesiącu wprowadzą indywidualną sprzedaż, będzie się działo

Nikt nie jest głupi.....
@Armagedon

Indywidualną sprzedaż to się wprowadza od początku miesiąca aby można było zapewnić wszystkim pracownikom jednakowe możliwości indywidualnej oceny sprzedaży. Kierownicy jednostek muszą zaplanować harmonogramy pracy. A indywidualnie oceniając i zbiorowo te wszystkie osoby które nabierają się na pozorne zarządzanie i okradanie pracowników sklepów z ich ciężko wypracowanych pieniędzy niech pomyślą jeśli potrafią że bez tych pracowników na samym dole nie będą mieli nic.

Nina
@Armagedon

Może najpierw niech przwywrocą pensję i prowizje od tej indywidualnej sprzedaży

Autorytet za lady.
@Armagedon

A pensje też indywidualne będą czy robić....

GP robokop

Masz rację. System motywacyjny jest ok.. Tylko jak wprowadza go w lipcu skoro jedziemy na grafikach z tarczą.Moje koleżanki już szukają pracy. Okazuje się że praca jest! Tarcza nie działa wszędzie... Szkoda pracowników z wiedzą i doświadczeniem w VM, sprzedaży....

Magazynier

nawet jakby nic się nie powiedziało to ciebie chcą, za takie pieniądze to nawet ludzie z Ukrainy nie chcą pracować

praktycznie zadnych

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Niezależne

Jest ostatni dzień miesiąca, tarcza do 8ego? Chciały byśmy wiedzieć czy w lipcu starczy nam na życie? Naprawdę nie jest łatwo. Może PRACODAWCA coś postanowi!!! Wreszcie!!

Gutek

A ja uważam, że przesadzacie z oskarżeniami. Czeka nas kryzys z powodu pandemii i zobaczymy co wówczas będziecie tu pisać.

@Gutek

Jeśli jest sprzedaż, nowi pracownicy i nowe sklepy to o jakim kryzysie mówisz? Pieniądze z tarczy też są nie małe.

Kolejny pracownik
@Gutek

Co ma kryzys wspolmego z barkiem informacji? Czy tak trudno pisać do wiadomości pracowników co będzie od 8 lipca. Czy przedłużają tarcze czy zaczną Nas szanować i traktować poważnie? Czyli placic za pracę którą wykonujemy.

Kolejny pracownik
@Kolejny pracownik

Czy tak trudno podać do wiadomości pracowników co będzie od 8 lipca. Czy przedłużają tarczę, czy zaczną Nas szanować i traktować poważnie? Czyli placic za pracę którą wykonujemy.

@Sklep

Czytając Wasze wszystkie negatywne wypowiedzi ciężko się z tym nie zgodzić. Organizacja firmy trochę kuleje, wszystkie informację są podawane na ostatnią chwilę, kasa mniejsza, premii brak. ALE....pokażcie mi zakład pracy gdzie płacą 100%, nie korzystają z tarczy? Chyba wiadomo że pandemia czy ten cały wirus to nie jest ani Nasza wina ani góry. Nikogo nie bronię bo też jestem zbulwersowana wskaźnikami z kosmosu i brakiem jakiejkolwiek premii lub pochwały. Trzeba zacisnąć poślady i jakoś to przetrwać bo co zwolnicie się i gdzie pójdziecie? Wszędzie jest teraz ta sama stawka i sytuacja.

szok

Nigdy nie wyrażałam swojej opinii na GoWork, wrecz o stronie dowiedziałam się z maila kierowanego od firmy. Jestem zasmucona i przerażona po przeczytaniu treści maila. Czuje że moje zaufanie do filmy diametralnie się zmniejszyło.

Po to jest to forum, aby zostawiać swoje opinie.

odpowiedż

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania uzyskanych informacji. Wolność wypowiedzi gwarantuje zakaz cenzury środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy. Przykłady mobbingu obmawianie, rozsiewanie plotek, nękanie w pracy, ograniczenie możliwości wypowiadania się (np. nagminne przerywanie, niedopuszczanie do głosu), nieuzasadnione krytykowanie, groźby, wyśmiewanie, przydzielanie zbyt trudnych zadań, wydawanie absurdalnych poleceń,

Niewolnik

Prawda w oczy kole... Niestety zamiast dialogu, próba straszenia...

Pracownik***

No cóż... Jak rozumiem ta strona została stworzona w celu dzielenia się opiniami o pracodawcach. W Greenpoint jest źle i wyglada na to, że będzie jeszcze gorzej. Niestety pracownicy sklepów nie są szanowani, ich zarobki są baaardzo niskie (poza tarczą, w „normalnym” czasie, również), a wymagania są coraz wyższe. Dużo tu ostatnio opinii negatywnych i niestety trafnych. Firma powinna wyciągnąć odpowiednie wnioski po przeczytaniu tych komentarzy, a nie grozić osobom które ośmiela się coś negatywnego napisać. I jeszcze raz: TA STRONA UMOŻLIWIA SWOBODNE DODANIE OPINII O PRACODAWCY. Jeśli jest negatywna to chyba czas na zmiany...

adas

pracując parę lat w centrali, można było zobaczyć , ze tzw góra to towarzystwo wzajemnej adoracji, nie zawsze szczere miedzy sobą ale mimo wszystko wzajemnej adoracji, a dol, czyli magazyn, outlet, sklepy to było zło konieczne pełne pogardy, nikt tam nie szanuje ludzi, tak było i myślę ze jest i długo będzie. W tzw. czasie pracownika trochę mniej intensywniej, teraz tzw czasie pracodawcy o wiele bardziej, jednak brak szacunku, nie docenianie pracy, traktowanie ludzi jak bydło któremu ma starczyć na byle jaka pasze, a sami bujają się autkami itd itd firma od wielu lat (usunięte przez administratora) nie widac szans zeby cos sie zmienilo

Pytanie do pracodawcy. Dlaczego pomimo ogromu złych opinii o Pani,, DS'' zatrudniono taką osobę? Czyżby nikt nie sprawdzał tak ważnej osoby w firmie? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

xd
@Ewa

Proszę zauważyć, że opinie te wystawiając WYŁĄCZNIE obecni, niezadowoleni ze zmian pracownicy. Izabela to kompetentna i bardzo dobra osoba. Green lepiej, niż na Nią, nie mógł trafić.

@xd

Byli też wystawili taką opinię. Pewnie też byli niezadowoleni ze zmian?

Ela
@Ewa

Ja uważam ze te złe opinie pochodzą od wiecznie niezadowolonych. Nie można o nowej DS powiedzieć nic złego bo to ze się stara, zależy jej to chyba nie są złe cechy ..?

...
@xd

tak lepiej zarząd nie mógł trafić taki DS to skarb: obcięte etaty, zmniejszone wynagrodzenia, zabrane premie, bonusy, wymagania względem sprzedawców ogromne

Ela 2
@Ela

Mamy już pierwsze pupilki. Rano wstają i na goworka zasuwają. Ps. Ktoś wie co się stalo z Tajemniczym , wrócił już z Wejherowa? Martwie się. Zaginął wraz z audytami po aferze tutaj.

xd
@...

Doedukujcie się w kwestiach, które obligują wobec tarczy antykryzysowej.

Gaga
@Ela 2

Za to ty jesteś cały czas jak zawsze niezadowolona i na nie na wszystko. Po co się tak męczysz !?

ela 3
@Ela 2

Powiedz cos wiecej

Karola
@...

A Ty myślisz, że gdyby jej nie było to etat byłby normalny, i premie ? Zorientuj się najpierw co się dzieje na rynku pracy a potem się wypowiadaj! Większość firm nawet na czas pensji nie wypłaca tylko z dwutygodniowym spóźnieniem...

aaaaaaaaaaaaaaa
@Karola

rynek pracy jest taki, pracodawca uwazajacy pracownika za inwestycje a nie jako konieczne zlo, pracownikowi pomaga, w skali oczywiscie w zaleznosci od tego czy firma ucierpiala na wirusie czy nie , natomiast pracodawcy traktujacy pracownika jako zlo konieczne, wirus traktuja jako wymowke do wszystkiego, tak wyglada rynek pracy, mamy pracodawcow i januszy biznesu, greenpoint jest w tej drugiej grupie mimo swoich jeszcze sporych rozmiarow

Centra
@Karola

Myśle , ze jest to bardzo drogie, kosztowne stanowisko bez pokrycia zwrotnego. Maile jakie otrzymujemy niesluza niczemu , nic nie wnoszą ,nie są niczym nowym wręcz demotywuja !!!! Ludzie akceptują taki stan rzeczy z powodu sytuacji na rynku , która nas ciagle szczują oraz z przywiązania do starego Greepointa (stabilnego i przyjaznego , bez fałszywego kreowania wizerunku na własne potrzeby).Wiemy tylko ze jednych zwalniają bez kultury organizacyjnej , aby zatrudnić pracowników z poprzedniej firmy i to są fakty niezaprzeczalne .

Bbbbbbb
@aaaaaaaaaaaaaaa

Niestety ucierpiała i to bardzo ale robi wszystko żeby utrzymać twoje stanowisko pracy. Spróbuj to wziąć pod uwagę.

Ruda
@Centra

Większych bzdur nie słyszałam. Co ty pleciesz. Nie masz zielonego pojęcia. To droga wolna, jak tak tęsknisz za stabilnym nieróbstwem. Rynek pracy czeka na takich jak ty leniwych, narzekających, wiecznie niezadowolonych...

?
@Bbbbbbb

Co konkretnie robi?

Edyta
@Ruda

Nie da się być nierobem w tej firmie .Przy obecnych oczekiwaniach firmy na realizację planów ubiegłorocznych.Nasza frustracja wynika z faktu ,że mamy obciete etaty,wypłaty,jesteśmy pozbawienie premii A oczekiwania stale rosną. Obecnie nadal musimy wypełniać wcześniejsze obowiązki czyli przeceny,zmiany aranżacji, przyjmowanie towaru,odsysanie, prasowanie +odkazanie przymierzalni po każdej klientce i oczywiście pełną obsługa od wejścia do wyjścia każdej klientki przy obecnie uciętych godzinach etatu,gdzie zazwyczaj zostaje jedna osoba na połowę dnia jest jak mission impossible .A co do planów, skoro firma tak odczuwa koronowirusa czemu daje plany ubiegłoroczne, widząc, że odpowiedzialność salonów spadła o ponad połowę? Nawet jeżeli zdarzy się sklep ,który wyrobi plan co dostanie w zamian? Mail z podziękowaniem? Sukienkę?

andrzej d.
@Edyta

nie lubię maili, mam na nie uczulenie, ale sukienkę bym z przyjemnością ubrał

Do RUDA
@Ruda

Sama jesteś nierobem,(NIE SĄDŹ INNYCH PO SOBIE) bo nie przypominam sobie aby w ostatnim czasie brakowało pracy na sklepach. Więc są trzy wyjścia: (usunięte przez administratora) R.... lub centrala. My na sklepach dzięki w/w mamy dużo pracy, zmniejszone etaty i obniżone pensje, w przeciwieństwie do prawdziwych (usunięte przez administratora) Nawet po obniżce mają teraz tyle co niektórzy za pół roku.

Do Ruda
@Ruda

D.s. usunięte i prawdziwe nieroby też. Kto sprawuje cenzurę. Wiadomo już teraz, największe zamieszanie w całej firmie

Do nieroba
@Do Ruda

Nieroby faktycznie usunięte z firmy na całe szczęście poza tobą niestety ...

bruno
@Do nieroba

pracownicy w sklepach, magazynie, e sklepie, nawet z ta ich kierowniczka która jest jaka jest, to są osoby ciezko pracujace, a nieroby to są w działach takich jak kadry, księgowość, alokacja, przy czym zarobki np sprzedawcy i osoby w kadrach to dwa swiaty, szczegolnie ze w kadrach jest rodzinnie ;-)

pracownik Lavard
@xd

O matko ! Czy Ty w ogóle wiesz co piszesz ??? Porozmawiamy tu za jakiś czas :-) życzę owocnej współpracy. Pozdrawiam serdecznie.

Northgirl

Zdecydowanie zgadzam się !!! Był to merytoryczny , doświadczony , na wysokim poziomie Rks - bez porównania. Najwazniejsze pracował z liczbami w pełni świadomy o czym mówi .

Takjest
@Northgirl

Teraz przy takich zarobkach i coraz większych obowiązkach, nie docenia się Nas, zero wsparcia i pochwał... Tylko gonitwa o więcej i więcej... Już się zapomniało jak wygląda praca na sklepie z ludźmi.... awanse robią swoje

Prawda
@Takjest

Doświadczenie Tomasza było bardzo duże, dało się z nim porozmawiać, umiał pochwalić i wesprzeć, niestety to czas przeszły.... Teraz tego nie mamy i te ciągle telefony i wychodzenie P. M ze sklepu i wchodzenie ( uwielbia naliczac nam klientów)

Kierownik sklepu

Tez tak uwazam jezeli chodzi o RKS i dyrektora również

Ile można ściemniać?
@Northgirl

Poziom RKS jest teraz taki jak ich DS. Bo jaki poziom reprezentuje była RVM. Wcześniej RKS zachowywali się normalnie, a teraz prawdę usłyszysz jak się zapomną, a o kadrach nie wspomnę.

Wdowa
@Ile można ściemniać?

Wystarczy trochę wymagań się pojawiło i już krzyki, wszyscy źli i niedobrzy. Nie chce się pracować, oj nie chce... niestety czasy totalnie niekompetentnego, najsłabszego ze słabych z zawodu Dyrektora (usunięte przez administratora)zwanego (usunięte przez administratora) i jego urzędników, którzy nie rozumieli po co pracują skończyły się bezpowrotnie. Nastały trudne czasy ciężkiej, policzalnej pracy. Mądry, pracowity człowiek nie ma jednak się czego obawiać.

Wbrew pozorom, większość ludzi na stanowiskach wyżej, które nie mają styczności na co dzień z pracą w sklepie nie ma pojęcia lub ma inne wyobrażenie jak to wszystko wygląda ze strony sprzedawcy. W firmie każdy coś robi na swój sposób, nie można tak ludzi od nierobów wyzywać. Jedni angażują się bardziej, drudzy trochę mniej. Powodem są pieniądze, brak motywacji czy rozwoju.

Pl mazury

A ten pan Czochra to chyba sam sobie tutaj pochwały wystawia, takie mam podejrzenie. Bo ja z kolei uważam ze to była porażka

Rks
@Pl mazury

Tomasz nie wystawia sobie pochwał, po co je jemu teraz? To była odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu... moje jest takie zdanie, (usunięte przez administratora) jedno kaze robić, a za chwilę zmianie zdanie i już nie pamięta co mówiła szybciej.... jedna wielka porażka

Pl mazury
@Rks

A ja myśle ze wystawia nawet jak go już nie ma bo ma jakiś problem że go zwolnili... i obsrywa teraz firmę jednocześnie chwaląc siebie, cóż..

A jaka jest ta prawda..??

100%

100% POPARCIA A najgorsze że dla sklepów tarcze zastosowali, a za te głupie pomysły i wymyślanie płacą tyle kasy.

wojtek

sluzbowe auto mi szwankuje i jakby byl A. to by zalatwil nowe w tydzien, a tak to teraz to nie wiem co zrobic

@wojtek

Własne trzeba mieć

A my mamy za miskę ryżu pracować...wymagania coraz większe i nic w zamian .Nowa D.S. nie ma kompletnie pojęcia o naszej branży i próbuje nami wykazać się przed Zarzadem. Niech pracuje z tydzień na sklepie i zobaczy jakie są realia.

Eh .....a na wodzie wciąż utrzymuje się najbardziej obłudna regionalna , której buźki , łapki i wszelkie emotki mogą śnić się po nocach.

aneksu

Dokładnie. I wielka ściema . czy kogoś , tez denerwują zakłamane rankingi i pochwały sklepów , której najwyraźniej rok temu przed pandemia podpieraly filary na siedząco. Wysoka konwersja i sztuka na paragon to trend w handlu , nic co ma związek z działaniami nowych osób .

...

zaraz zatrudnią nowych kierowników i sprzedawców...

Nika

Mroczne może i owszem dla nierobów obibokow i pozorantów. A jak się nie podoba uczciwa praca to się żegnaj jak najszybciej!

Do Niki
@Nika

Uczciwa praca się podoba. Wstyd tylko że wypłata za uczciwą prace coraz mniejsza. Nie nazywaj nikogo obibokiem, bo przy zmiejszonym etacie zakres obowiązków się nie zmniejszył. A motywacji do pracy brak. Za to wymagania jakbyśmy podwyżkę dostały. Dlatego pozorowanie super wizerunku i świetnej pracy jest słabe.

:::
@Do Niki

Popieram wypowiedź powyżej. Lekko nie jest... a wprowadzanie do firmy „swoich” ludzi do pracy nie motywuje...

.........
@:::

I to jest sedno . V.....M która nic nie robiła teraz nagle nie zacznie. R.....S które zaczęło mówić nie swoim językiem i pracować jak nigdy dotąd . A cele jakie mamy do realizacji to myślę że teraz zrobimy w 15 dni.

Anetka

Dziwne ... , to żadna osobistość , chyba ze to nowy sposób na awanse wewnętrze . nagroda jak za karę :).

grin

W SAMO SEDNO!!

Sylwia

W moim sklepie zawsze tak było i nadal jest. Nic się nie zmieniło , moralne tylko spadły , powodem zmiany personalne i sposób w jaki to się dzieje i nowe działania. Firma wg nie uwzględnia naszych potrzeb . Nic się nie zmieniło w zakresie kompetencji nowej osoby , nadal nie ma szkoleń ani podniesionych standardów organizacyjnych , a nawet jest gorzej, bo musimy realizować cudze cele za sukienkę . Przykro , ale tak trzeba zrobić miejsce nowym z L...

andrzej d.

wy się tu zamartwiacie a ja mam luz na zasiłku

Andzejkowa
@andrzej d.

Sprawdza się nieładne powiedzenie że „głupi ma szczęście” :)

AiZ

Zeszłoroczny czerwiec był ciepły i w innych realiach. A po co się starać skoro zabrane zostały narzędzia (i tak bardzo mizerne) do motywacji. A te cele? Śmiech mnie ogarnia jak czytam że mamy je osiągać i co nam potrzebne do realizacji. 1. Godne wynagrodzenie 2. Na przykład wieszaki 3.No i może przełożeni którzy zaczną myśleć.

PotencjalnyPracownik

A kto jest Waszym nowym RKS?

@@@@@
@PotencjalnyPracownik

jestes pracownikiem, to powinnas wiedziec

PotencjalnyPracownik
@@@@@@

jestem potencjalnym pracownikiem, który chce przejść z poprzedniej firmy Pani DS. Natomiast jak Pani RKS również jest od nas, to nawet nie będę tego rozważała. Co za problem napisać?

Szary pracownik

Miło mieć świadomość że w sklepach pracują naprawdę mądrzy i myślący. Super że jednak wszyscy widzą te śmieszne i dziwne operacje zarządzające. Szkoda że nie wszyscy mają odwagę o tym mówić. Sytuacja jest niecodzienna ale praca taka sama jak przed 14 marca.

Zostaw merytoryczną opinię o Greenpoint S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Greenpoint S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Greenpoint S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Greenpoint S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 53, z czego 3 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Greenpoint S.A.?

Kandydaci do pracy w Greenpoint S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Greenpoint S.A.