Opinie o BNY Mellon w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie BNY Mellon. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie BNY Mellon na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BNY Mellon w Wrocław

Intermediate AML

Siema, na LinkedIn jest teraz oferta na stanowisko Intermediate Representative, AML/KYC. Czy taki Intermediate z doświadczeniem ma szansę na 6k brutto?

Wozilla
@Intermediate AML

6k brutto? Ja to bym się zastanawiał czy to się mieści w dolnej granicy widełek a nie górnej

xkv

Cześć czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć o pracy i obowiązkach Associate, Fund/Client Accounting (Alternatives Investment Services - Real Estate) ? Jaki jest próg wejścia jeśli chodzi o Excel, rachunkowość ? Jak wygląda typowy dzień pracy ?

Beata
@xkv

Odradzam. Panuje tu (usunięte przez administratora) atmosfera. Wszystkie procesy są oparte na Excelu, brak jakiejkolwiek automatyzacji. (usunięte przez administratora) Często jest nieobecny przez kilka dni z powodu 'problemów technicznych', a kiedy już się pojawi, jedynie pyta "czemu to nie jest zrobione". Odradzam pracę w tym dziale. Jest tyle powodów, że szkoda mi nawet czasu na rozpisywanie się.

@Beata

Automatyzację można wykonywać na programach Microsoftu, jeżeli się zna makra.

awdad
@99

Czyli całą automatyzacje opieracie na excelu i makrach, dobrze rozumiem?

Senior z Mellona
@awdad

Niestety tak, jeśli mam nadgodziny to dlatego, że mi makro leci przez 1 - 1,5h

Firma dyskeyminuje kandydatów do pracy.

Nie prawda. Każdy dostaje sprzęt służbowy.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Zniesmaczony

Jestem po drugim etapie rekrutacji, obiecali, że do 2 tygodni dadzą znać o decyzji. Dwa tygodnie minęły, a z ich strony brak odzewu.

Mobbing

Chcesz się wykończyć psychicznie? Zatrudnij się w mellonie.Najpierw obiecują złote góry, jacy to oni są wspaniali że awans itd. (usunięte przez administratora). Kierownictwo to (usunięte przez administratora), lubią gnębić ludzi

@Candidate

I'm about to apply for the role of Senior Analyst Client Service. Does anyone know the working environment within this team and also what's the montly pay in gross

xkv

NOWOPRZYBYŁY

Cześć czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć o pracy i obowiązkach Associate, Client Service Representative w Mellonie?

Była pracownica
@NOWOPRZYBYŁY

Jeśli mowa o dziale Transfer Agency, to uciekaj. Ogrom pracy, zero szkoleń, duża odpowiedzialność i niekompetentni menagerowie

B

Organizacja w firmie mocno średnia, współpraca z niektórymi managerami podobnie. Brak podwyżek, za to skłonność do nadgodzin.

@B

O jakim stanowisku piszesz? Jak często i ile tych godzin w przeciągu miesiącu trzeba przepracować? Są one chociaż trochę lepiej wypłacane, czy dostaje się tyle samo, co w normalnych godzinach pracy? Szukam pracy, ale nie chciałbym spędzić całego wolnego czasu w firmie. Dlatego też dopytuję, jak to wygląda, bo jakąś niewielką ilość nadgodzin to nawet chętnie przyjmę, aby sobie dorobić :P

Często nie płatne, do odbioru jako dni wolne. Szkoda zdrowia

Bzdura

Wszystkie nadgodziny są płatne, jest specjalna opcja do wyboru w systemie do rejestrowania czasu pracy. Nigdy nie miałem problemu z wypłatą nadgodzin no chyba, że macie tam menedżera terrorystę - u mnie wszystkie nadgodziny zawsze są akceptowane bez żadnego ale

@Bzdura

No to gratulacje, masz szczęście. Piszę jak jest w dziale w którym miałam wątpliwą przyjemność pracować. 7h nadgodzin było problemem na koniec miesiąca.

Anon

To ciekawe, u nas w timie jest ciśnienie żeby odbierać właśnie pieniądze a nie czas wolny. Jak brałem czas wolny zamiast kasy to było kręcenie nosem

@Anon

To widocznie jesteś wyjątkiem, i w waszym zespole nie można pozwolić sobie na urlopy, bo brakuje ludzi. Ale z zasady nie ma nadgodzin, a jak już są, to z automatu odbiór jako dni wolne.

Maciek

Uwaga w tej firmie nie zatrudnia się ludzi powyżej 27 lat. Dyskryminacja. Obrzydli.wi polacy tutaj pracują robale.(usunięte przez administratora) Lepiej pracować w tej firmie np. w Irlandii.

wspolczuje
@Maciek

tak jest w wiekszosci SSC, biora mlodych i malo doswiadczonych latwych ludzi w manipulowaniu, bo mlodzi ludzie bez doswiadczenia moga nie wiedziec niekompetencji szefa, nie sa roszczeniowi, znaja kodeks pracy, sa tani i maja male doswiadczenie o to chodzi. jak masz doswiadczenie duze i bogate to wiadomo ze beda sie bali wykwalifikowanej osoby

Natalka
@wspolczuje

To czyli co, rzadko się zdarza, że ktoś ma długi staż pracy w firmie? I skoro zatrudniają młodych, niedoświadczonych, to stawki też nie są zbyt wysokie? Jak potem z kwestią podwyżek, da się dogadać jak się zacznie ogarniać wystarczająco temat?

@Natalka

Średnia wieku to jakieś 30 lat, i oczywiście na stanowiska juniorskie i operacyjne preferują młodszych. Podwyżki są, ale jakie to już zależy od działu, bo są różne budżety. Poziom wynagrodzeń i benefity jest rynkowy, tj. bardzo podobny to tego co oferują podobne banki w tej branży. Ważne jednak jest to, że w tej firmie nie istnieje pojęcie jak "podwyżka inflacyjna", więc w ostatnich latach podwyżki podstawy były znacznie poniżej poziomu inflacji.

Mam_dosc

Od kiedy jest ta nowa polityka to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Nie honorują 24 dni pracy zdalnej, bo nie wypełniasz polityki obecności w biurze, rotacja straszna, szkolisz przedszkolaków którzy mają znacznie wyższa pensje i na dodatek długo nie wytrzymają, więc przyjdzie ktoś nowy z jeszcze wyższa pensja. Zrzucają odpowiedzialność na polskie teamy chociaż np zawiódł ktoś w Indiach czy USA, brakuje potrzebnego sprzetu, i nawet jak zgłaszane są braki nikt z tym nic nie robi. Managerowie - albo kretyni którzy niczego nie umieją poza mobbingiem i promowaniem ziomków, albo tacy którym zależy, ale niczego pozytywnego nie pozwalają im przeforsować. Cyrk na kółkach Pracuje tu już tyle lat, i mam już dosc

Denis
@Mam_dosc

A idzie tu z przełożonym pogadać, że może pojawić się na horyzoncie coś na kształt wypalenia zawodowego? Przesunęliby na inne stanowisko, z innymi zadaniami, coby monotonii unikać? Albo dali przez pewien czas popracować na 3/4 lub 1/2 etatu? Jak bardzo są elastyczni w takich sytuacjach oraz skłonni do wspólnego szukania rozwiązań, póki jest jeszcze na to czas?

@Denis

Można zmienić zespół, ale lepiej nie wspominać o jakimś wypaleniu zawodowym, bo to będzie uznane za słabość.

Obecny pracownik FA

Niestety firma dostała jakiegoś jakiegoś szału na punkcie pracowników z Indii i Afryki. Dostają wysokie stanowiska za nic i bez kompetencji kosztem zasłużonych pracowników . Atmosfera jest bardzo słaba przez to ..raczej większość osób szuka nowej pracy . Nikt nie chce pracować na Hindusów bo niestety są bardzo słabi a warunki zatrudnienia mają dobre i specialne prawa z racji bycia osobami z zagranicy

#survivingBNY - Middle Office

Niestety mialem to watpliwa przyjemnosc spedzic chwile w tej firmie. Zaczynajac od Onboardingu - informacje o pomyslnym procesie rekrutacyjnym dostalem ostatniego dnia miesiaca gdzie bylem na wolnym. Osoba z Hrow naciskala na to abym zlozyl wypowiedzenie z prywatnego maila ponieważ ona "ma juz w systemie wpisane ze zaczynam w miesiacu X i musialaby swoj proces zaczynac z managerem od nowa aby zdobyc approval na zaczecie pracy od miesiaca Y". Na welcome day HRy nie potrafily odpowiedziec jaka jest polityka dla pracy w swieta. Zbywanie pytan ogolnikami i odsylanie do kontaktu mailowego (nie wiem czy osoba byla po prostu niekompetenta czy polityka jest rozna dla kazdego dzialu(sic!)). Niestety tez jak sie pozniej okazalo trafilem do zupelnie innego zespolu. Na rozmowie rozmawialismy o zespole A (mniej wymagajacym czasowo, gdzie mozna rozwinac swoje umiejetnosci analityczne) a juz w drugim dniu okazalo sie ze trafiam do zespolu B (cisnienie czasowe - poganianie stron o dostraczenie danych i modlenie sie zeby nie spoznic sie na ddl). Na zadnym etapie nie mialem informacji ze takowa zmiana moze miec miejsce. O ile sam proces jest stresujacy ale do wytrzymania to niestety manager nie ulatwial zadania. jezeli nie przesunales taska w toolu ktory ukonczyles o czasie lub spozniles sie chocby o minute - OPR. Wychodzisz 5 minut szybciej bo chcesz zdarzyc na autobus/tramwaj a pracy juz nie ma? Pogadanka. Bylem zachecany do zadawania pytan - i takowe pytania zadawalem jako new joiner - to caly czas spotykalem sie z wrogoscia i zniecieprliwieniem ze strony managera (bo jak smiem zapytac 2 razy o to samo, lub jhak w ogole smiem zadawac jakiekolwiek pytania zajetemu managerowi). Zarzadzanie przez chaos? Macenie ludziom w glowach? Co ma to na celu? Do tego ciagle wybuchy furii i werbalnej agresji (w bialych rekawiczkach ofc) bo cos poszlo nie tak. Sam bylem swiadkiem jak menager doprowadzil dziewczyne do placzu na open space poniewaz czegos nie dopilnowala. Ciagly stres i ponizanie skutkowalo tym, ze nie mozna bylo nawiazac zadnych relacji ze wspolpracownikami poniwaz dementor ciagle krazyl nam nad glowami. Osoby z teamu zaczely sie towierac na jakiekolwiek reakcje miedzyludzkie dopiero kiedy menago poszedl na BL. Z reszta wszyscy mielismy chwile oddechu od tej niestabilnej osoby. Oczywiscie w co paro tygodniowych ankietach pracownicy wyrazali swoje frustracje (co sam wyznal mi mengao liczac na to ze trafil na kolege) ale nikt z gory tego nie czyta lub taki stan rzeczy im wrecz odpowiada. Nie wspomne juz o dodatkowych pozaprocesowych obowiazkach ktore zostaly mi narzucone w pierwszych dniach a o ktorych nie bylo mowy na rozmowie. Czy sie zale? Moze i troche natomiast moja sytuacja nie jest sytuacja ktora jest abberacja, znam sprawe gdzie menager posadzany o (usunięte przez administratora)(majacy juz teczki w hrach) jest przenoszony na inna parafie, tzn team z awansem z VP na DIR. Moglbym wymieniac tak dalej bo jest tego wiecej ale cytujac klasyk "Szkoda strzepic ryja". To wszystko rozegralo sie w przeciagu 3 miesiecy. Umowy nie przedluzalem bo szkoda mi nerwow i zdrowia. Nie jestem przyzwyczajony do rpacy w miejscu gdzie podloge wyciera sie najpierw pracownikiem a potem mopem. Szczerze odradzam a jezeli juz to polecam zrobic dobry rekonesans wsrod znajomych zeby nie wdepnac na mine. Czy BonyM wyroznia sie na tle wroclawskich pracodawcow? Jak najbardziej! Powrot do biura na obecnie 3 dni - od nowego roku 3+, zmiana lokalizacji na okolice Skya z rejonow Wroclavii, rotacja pracownikow ze wzgledu na (usunięte przez administratora)roznego stopnia i biernosc czy nawet akceptacja samowoli menagerow przez HRy jak i menagmentem wyzszego stopnia.

@#survivingBNY - Middle Office

Skad info ze od przyszlego roku powrot do biura na wiecej dni niz 3? Od hrow?

Arni
@#survivingBNY - Middle Office

Podzielisz się info jakie stawki są teraz dla nowych?

Werson
@#survivingBNY - Middle Office

Ja jestem w szoku. Pracuję tam i mam dobrego managera, ale słyszałem, że jest jeden, który jest słaby, że nie wspiera pracowników, traktuje ich jak numerki w arkuszu kalkulacyjnym (dobrze, że nie obozowym) i jest strasznie wścibski, tzn. nie potrafi im zaufać i na każdym kroku oczekuje spowiadania się z każdego kliknięcia. Mogę powiedzieć, że to już zależy niestety gdzie się trafi. Mi się udało dobrze i jestem zadowolona, ale współczuję Ci chłopie. To, że manager doprowadza kogoś do płaczu to zdecydowanie (usunięte przez administratora)a takiego kogoś powinno się zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy, nie zgadzać się na żadne ugody, dowalić mu srogim wyrokiem sądu, aby miał na zawsze skazę w papierach. Dla takich ludzi nie ma miejsca w normalnym świecie normalnych ludzi. Trzeba usuwać te wszystkie indywidua, które jakimś przypadkiem trafiły na zaszczyt wejść do cywilizowanego świata. Nie szanuję takich osób. Na szacunek należy sobie zasłużyć. Dopiero wtedy manager wie, że może się nim czuć i nim być.

Sama prawda
@#survivingBNY - Middle Office

Podpisuje się pod wszystkim! Doprowadzanie pracowników do płaczu jest na porządku dziennym. Szczególnie jeden menago (już VP) powinien już dawno wylecieć. Nie ma pojęcia o procesie, a jego oddech i tak czuć na karku każdego dnia. Specjalnie tworzy team, który składa się z ludzi mało doświadczonych i MŁODYCH, żeby móc nimi manipulować. Szkoda życia na taki micromanagment. A praca w każde święto to norma.

Pola
@Sama prawda

Chyba nawet wiem o którego „managera” chodzi. Widziałam w tym tygodniu jak doprowadził jedną osobę do płaczu. Widać, że zakompleksiony typ.

Never
@#survivingBNY - Middle Office

Akurat bardzo mnie zainteresowała jedna oferta, spełniam wymagania ale niestety przekażcie to hr - nie zamierzam pracować z biura ani jednego dnia. Jestem osoba dorosła, odpowiedzialna za wyniki i skuteczna. Na komputerze można zawsze sprawdzic wszystko wiec nie rozumiem tego cyrku. Ale może firmie nie wiedzie się dobrze i to taki sposób aby pozbyc się ludzi nie zwalniając ich? Jeśli tak to dobrze, ze nie aplikuje.

@Never

Ja mam taką teorię że firma nie miała jak zwolnić ludzi w pl więc po prostu część odeszła przez return to office, no i problem z głowy...

Mokry

Słaba ta twoja teoria skoro Melon cały czas zwiększa zatrudnienie w Polsce X D

@Mokry

Pewnie zalezy od działu, u nas pozwalniało się duzo osob i zero otwartych reqow na ich miejsce a procesy przenoszone do Indii

czyli
@Anon

czyli znalezli tansza lokacje i tanszych pracownikow do powtarzalnych procesow, czyli za rok dwa akcja reorganiza, restrukturyzacja i zwolnienia

@czyli

Trudno znaleźć logikę w twojej odpowiedzi, bo firma planuje znacznie zwiększyć zatrudnienie we Wrocławiu, właśnie do tych "powtarzalnych procesów". Po co zatrudniać we Wro? Aby za 1 lub 2 przenosić do Indii?

Podli ludzie tutaj pracuja. Mob.bing nadgodziny obgadywanie. Wyscig szczurow.

Swiezak

Chciałbym uzyskać informacje na temat BNY Mellon. Stan na 10.2023. 1) jakie podejście do remote/hybryd model? Czy ktoś z północy polski jest w stanie się dostać i pracować bez problemów ? 2) jak wyglądają szczeble kariery razem z widełkami? W moim obecnym miejscu pracy sytuacja prezentuje się następująco: 1. Junior (od razu po studiach) 4K netto 2. Analityk (5k) 3. Senior (6k) 4. Junior TL (7k netto) itd - pozycja jest realna przy stażu 4-5lat od juniora. Jak to wyglada w BNY ?

@Swiezak

Nie ma już ofert całkowicie zdalnych, obecnie najwyżej 3+ dni w biurze. Widełki wynagrodzeń na różnych gradach są bardzo szerokie i zachodzą na siebie, ale na pewno średnie wartości są wyższe o jakiś 1k od podanych wartości.

@Swiezak

Dla nowych zatrudnianych teraz jest wiecej +2k, TL spokojnie 11k moze miec Nie ma opcji zdalnej oprocz moze paru ogloszen w techu albo transfer agency, dla pracy w godzinach 15-23

so
@Anon

zastanawiam sie nad aplikacja, ile dni obecnie chodzicie do biura? a ile zdalnie?

@so

3 dni z biura, 2 zdalnie. Mega tego pilnują

Była pracownica TA

Niestety, wszystko zależy gdzie się trafi. Ja byłam w nowym zespole, który wymaga jeszcze mnóstwa treningów. Manager jest okropny, kontroluje na każdym kroku, to ze ktos płacze przy biurku jest na porządku dziennym, wykrzykiwanie i pseudo raporty, które są błędne, ale na ich podstawie oceniani są pracownicy to też norma. Szkoda czasu, mówię tu typowo o jednym dziale i o menago, który ma założonych kilka „ticketów” w HR- co tez nic nie zmienia. Menager wymaga pracy ponad godziny, ale nie zgadza się na płatne nadgodziny w zamian „możesz przyjść później do pracy lub wyjść wcześniej z pracy”. Żenada, pip lubi to.

N

To chyba moje najgorsze doświadczenie zawodowe. Lepiej mi było na najgorszych pozycjach za małolata. To jest jakiś ciężki żart. Firma zmienia co chce i kiedy chce. Masz podpisać i koniec. Zero rozmowy, zero wyjaśnień. Kontakt z HR sprowadza się do ticketa, na którego i tak nie odpowie nikt konkretnie. Cofnięcie się w rozwoju zawodowym o jakieś 5-7 lat. To, co było powiedziane na rozmowie kwalifikacyjnej nie ma najmniejszego związku z moją pracą. Masz z tym problem? To się zwolnij. Nie istotne, że firma zniszczyła Ci CV zmianą stanowiska. Będę się z tego zaraz tłumaczyć kolejnemu pracodawcy. No bo niby dlaczego z normalnej pozycji dostajesz nagle (usunięte przez administratora) Może coś przeskrobałeś i Cię zdegradowali? Sytuacja jest tak żenująca, że ciężko to skomentować.

Fund accounting

Czy ktoś może się podzielić opinią na temat pracy jako fund accounting? Czy to jest praca na 8 godzin czy raczej siedzi się po godzinach?

Mia
@Fund accounting

Hej, zawsze zależy pod kogo trafisz. Ja osobiście jestem pod fajnym managerem, który jest mega pomocny i zawsze uprzejmy. Więc bym poleciła pracę ale typowo z nim... są też takie zespoły i ludzie gdzie jak trafisz to może być drastycznie inaczej. U mnie zdążają się nadgodziny, ale nie jest to standard.

przyszly klikacz

Jak wyglada u was kwestia dogadania sie o prace zdalna jesli chodzi o oferty gdzie napiane hybrid. Bo 2, 3 razy z biuira w tygodniu nie dalabym rady pracowac , predzej tyle w miesiacu:)

Zibi top
@przyszly klikacz

Nie sądzę, że się dogadasz, firma dostała hopla na punkcie biura, mają system do prowadzenia statystyk w 4-tygodniowych okresach rozliczeniowych i jeśli będziesz choć jeden dzień mniej niż wynika z kalkulacji (3/5), to świecisz się managerowi na żółto

@przyszly klikacz

Takie opcje to tylko dla wybrańców ktorych jest moze pare procent. Dla plebsu biuro

Zostaw merytoryczną opinię o BNY Mellon - Wrocław

• Jak się pracuje w BNY Mellon?

Zobacz opinie na temat firmy BNY Mellon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 289.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BNY Mellon?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 119, z czego 25 to opinie pozytywne, 58 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BNY Mellon?

Kandydaci do pracy w BNY Mellon napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BNY Mellon
2.7/5 Na podstawie 89 ocen.
  • Swobodna 3
    50-088 Wrocław