Sklep Martes (Martes Sport Sp. Z O.O.)

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Martes Sport Sp. z o.o.

Jaaaa

Napoje zgrzewkami na przeterminy. Ludzie w markecie kupują te same za połowę ceny. Ale pracownicy za nie płacą więc jak tylko odskanujesz to już zgrzewka nowych czeka za rogiem. Pewien czarny napój kosztuje tyle co 3x większy w spozywczaku xD

NibyKierownik

Jeśli jesteś osobą ambitną, dążąca do rozwijania siebie,poprzez zdobywanie doświadczenia/wiedzy płynącej z miejsca pracy, chęć swojego rozwoju To ...to nie jest miejsce dla Ciebie... Ambicja to jest wtedy jesli zrobisz wszystko wcześniej niz masz podane w mailu , rozwój to masz ,ale jak rozwijasz makaron na uszy klienta stojącego przed Tobą, doświadczenie cY wiedza to wtedy gdy na dany temat Sam, Sam szukasz po za godzinami pracy interesujacych dla Ciebie treści, rozwój to będziesz miał.. ale pamięci,kak przyjdzie Tobie na kasie ,od klipsowanie kupowanego towary,polecenie do niego dodatku,opowiedzenie jaka jest mozliwa promocja do Tegoz produktu,a dlaczego ta czy inna sie nie rabatuje,i co jeszcze jest z aplikacją dobrego A i byłbym zapomniał...torba 2 złote, i zwrotu gotówki nie ma, tylko bon zakupowy i przepraszam że żyje i Tak można mnie opluć,dowiedzenia, Dziękujemy za zakupy

Edek

Jestem bardzo nie zadowolona z tego sklepu. Mając małe dzieci kupowałam prawie zawsze tam buty, i nie zgłaszał człowiek żadnych reklamacji. W obecnej chwili kupuje się buty powyżej 400 zł i odnich coś człowiek wymaga. Jeżeli zgłasza sie że buty przemakaja po 5 miesiącach za kwotę nie mała a oni piszą że nie była prowadzona odpowiednia konserwacji buta to chyba coś jest nie tak.. Ze przemakanie nie jest wadą fabryczną ani produkcyjna to chyba robią człowieka w bambuko. Już drugi raz mi nie uznali reklamacji. Nie polecam żadnych butów z tego sklepu. Wszędzie gdzie śie da bedę pisać że jest to najgorszy sklep. Bo człowiek nie kupuje butów za 100 zl i żada zwroyu gotówki tylko powyżej 400 zł i żądał naprawienia, wymiany a w ostateczności zwrotu gotówki. Takżę nie polecam tego sklepu.

Mirka
@Edek

To jest forum dla pracowników, a nie dla klientów. Nikogo nie obchodzi Pani wylewanie żali, pewnie uprała Pani buty w pralce albo sprysklała nie wiadomo czym i teraz buty przemakają.

Ala
@Edek

Pewnie to te buty ŁoterPruf xD co ludzie myślą, że mogą w nich pływać. Kobieto sklep to nie jest wypożyczalnia. Zima się skończyła i chcą z powrotem kasę. Pfff

Hello

Centralo, by wystarczyło żebyście zmniejszyli ilość przecen na dany dzień żebyśmy mogli normalnie pracować i zająć się też innymi rzeczami, których się od nas wymaga, są bardzo pilne i na wczoraj.. Plus klienci. 5-6 stron, przy przebudowach, odsyłkach, przygotowywaniu inwentaryzacji.. Serio. Ktoś to kontroluje? Ekipy się sypią, ludzie się zwalniają bo już nie da się wytrzymać tego nacisku z każdej strony.

Xx
@Hello

A później pretensje że obsługa klienta leży i wyniki słabe..

Xx
@Hello

Nie ma to jak usuwanie komentarzy. Prawda boli?

Sprzedawca

Ogólnie wrogie nastawienie przez RKS (Mielec), więc na wstępie wiedziałam, że nic w tego nie będzie. Kierowniczka ok, nic konkretnego nie pytała, mało się udzielając, Spóźniona rozmowa rekrutacyjna, trzeba było czekać. Cała rozmowa wypadła jak przeprowadzana za karę.

Standardowe, dlaczego chcesz tu pracować, powiedz coś o sobie.

Buła

Brawo,w końcu może przejrzą na oczy i przestaną zastraszać pracowników i zaczną prowadzić biznes w poszanowaniu zasad społecznych.W Martes Sport wszystko działa na zasadzie zrób albo po premii,zrób albo notatka służbowa,to polecenie służbowe nie masz prawa odmówić,powiedz mi kto to zrobił/powiedział to otrzyma karę.

Brawo

Brawo nie idźcie na ugode,z tego co wiem to są inne związki zawodowe i nie trzeba powiadamiać o tym fakcie pracodawcy. Każdy może założyć związki zawodowe i dane osobowe związkowców nie mogą być ujawnione. Poczytajcie o związkach zawodowych w necie.

Czyli są związki zawodowe. Jak się do nich zapisać? Firma też powinna poinformować że związki istnieją.

smiesznie

witam serdecznie, kochani za co macie odejmowane punkty w pliku premiowym? Bo u nas to juz ktoś sobie chyba żarty robi...

@smiesznie

Kierownik powinien uzasadnić Ci pisemnie zasady oceny i przedstawić argumenty. Tak naprawdę oceniane jest wszystko: obsługa klienta, poprawność wykonywania zadań, znajomość procedur i ich przestrzeganie, wyniki sprzedażowe, znajomość zasad ekspozycji i praca z nią itd.

Lusi
@smiesznie

Hej. Praktycznie za wszystko, program 20 + mimo że proponujemy wszystko co się da ale nie kupują, za rzekomy brak zmuszenia.pracownika do pozostania dłużej w pracy , nawet za braki kadrowe oskarżenia że to przeze mnie pracownik poszedł na l4 , za strefy - szajsu nikt nie kupuje - niech dadzą extra ceny to zacznie ktoś kupować w małym mieście, zaczynam się przyzwyczajać że nie ma co liczyć na premie..człowiek za...dala i żeby na koniec miesiąca dostać ocenę za bzdury i wymysły oraz przypisanie nieprawdziwych sytuacji

@Lusi

No to u nas to samo, nie możesz zostać dłużej w pracy? To odejmiemy Ci punkt. My również robimy co możemy, a i tak na koniec miesiąca mamy ucięte punkty z (usunięte przez administratora) tak na prawdę.

@smiesznie

Mega słabo, nigdy nie odjelam pracownikowi punktu za to, że nie mógł zostać dłużej. Staram się o to nawet nie prosić, bo wiadomo, że każdy ma swoje życie i prywatne sprawy do załatwienia.

Karolinka
@Kierownik

Jedno piszesz na goworku a inno na żywo. Nie raz pytałoś. Celowo non binar. Takie głupoty my a nie nam. (usunięte przez administratora)

@Kierownik

Bardzo miło, nasz kierownik odejmuje punkty za co może. Nie obchodzi go to,że masz rodzine, dom, dzieci, ciężka sytuacje rodzinna. Nie możesz zostać = odjęty punkt. I nie tylko za to mamy odejmowane punkty, są to tak bezsensowne rzeczy,że aż przykro na prawdę.

@smiesznie

Przykre, że kierownik nie jest sprawiedliwy w swojej ocenie. Karolinka to, co mam do powiedzenia moim pracownikom zawsze słyszą osobiście w biurze :) polecam rozmowę, zluzowanie gumy w gaciach wzięcie się do roboty ;)

Kokosz

Nie polecam kupowania asortymentu w tej sieci. Pomimo trwającej gwarancji, zwrot lub wymiana kupionych towarów jest niemożliwa i za uszkodzenie obwiniany jest klient. Jakiekolwiek odwołania od reklamacji kierowana jest na drogę prawną. Ja przynajmniej nie mam zamiaru kupować jakiegokolwiek sprzętu sportowego.

Aaaa

Czy ktoś wie coś o PPK?Czy w Martesie jest ten program i można się zapisać?

Bajojajo
@Aaaa

Nie ma PPK, jest PPE. Oczywiście jeżeli jesteś osobą zatrudnioną w oparciu o umowę o pracę.

Martesiak
@Aaaa

Nie ma. W martesie jest PPE. Wiec nic nie robimy w tym temacie. Konsultowane z kadrami. Martesa nie dotyczy

Filozof

Jak to się mówi „człowiek nie odchodzi ze złej pracy ale odchodzi od złego szefa”.W przypadku Martes Sport ludzie odchodzą nie z powodu pieniędzy czy ogólnie pracy ale właśnie z powodu szefostwa czyli osób zarządzających z poziomu centrali.W pracy spędzamy większą cześć naszego życia i chcielibyśmy żeby atmosfera i organizacja pracy była choć trochę przyjazna.Tymczasem tutaj masz być robolem wykonującym polecenia bez dyskusji.Nie bierze się pod uwagę w ogóle zdania szeregowego pracownika,a jak pokazują przykłady innych firm to wlasnie oni tworzą czesto najlepsze procedury,maja najlepsze pomysły i pomagają np. ciąć koszty i usprawniać prace.Potem tacy szeregowi zasilają centrale firm i je tworzą.W tej firmie musisz jedynie przyklaskiwać i siedzieć cicho a i tak jest zle.Ludzie z zarządu powinni nie tylko płacić za szkolenia i robić je na pokaz ze niby się cos robi i jest super ale tez wyciągać z nich wiedzę która będą stosować w praktyce.Inaczej przekonają się jak upadają firmy które nie idą z duchem czasu i nie rozumieją zmian zachodzących na rynku pracy.Nowe pokolenia wchodzące na rynek pracy nie będą tak tolerancyjne jak starsze

Omnibus

Jak wyglada to u was? Czy jak podnosicie cenę pierwotna to tez nie dajecie zielonej metki? XD dla mnie to nie jest Ok ale wytyczne z góry mówią jasno

Barabasz
@Omnibus

Omnibus działa tylko przy przecenach, gdy jest jedna cena nie dajesz nic, co w tym takiego skomplikowanego w zrozumieniu?!

Twój stary Franklin

To tylko pokazuje jak tępi ludzie pracują w martesie. Nie znasz się a gadasz. Omnibus dotyczy tylko przecen , chodzi w nim o to aby nie (usunięte przez administratora) klientów że coś jest w promocji i dzięki temu omnibusowi taki klient widzi że niektóre promocje to zwykła ściema

Buuuu

Czy ktoś się orientuje jak wygląda praca w Martes Sport Gdynia galeria szperk ?

Janoo
@Buuuu

Pracowałem tam kiedyś i nie polecam .. Jeden sajgon. Niektore osoby pokazuja zbyt wiele i uwazaja że ciul wie kim sa

Mała mi

Cześć. Czy możecie powiedzieć co robi starszy sprzedawca? Jakie są jego konkretne obowiązki?

Ble ble....
@Mała mi

Masz wszystko w tabeli obowiązków, kierownik może Ci udostępnić albo poszukaj w procedurach

Gal anonim
@Mała mi

Zakres obowiązków niczym nieograniczony. Robi wszystko to co kierownik zrzuci na zastępcę, a zastepca na straszego. Jak nie zrobisz to na koniec i tak usłyszysz "ale to było na Twojej zmianie do zrobienia". Ot cała tajemnica tego stanowiska.

Blabla
@Gal anonim

Prawda,w tej firmie nie istnieje nic takiego jak zakres obowiązków.Robisz wszystko i jesteś odpowiedzialny za wszystko.Jak starszy będzie miał nieszczęście odebrać telefon od rks a akurat nie będzie kiero albo zastępcy to musisz wiedzieć wszystko włącznie z tym czy kierownik odpowiedział na jakiegoś maila rks i dlaczego tego nie wiesz.To samo sprzedawcy,musza znać plany miesięczne,dzienne,roczne na wszystkie współczynniki i dobrego wiedzieć jaka jest ich realizacja.Jak nie wiedza to oznacza za są beznadziejni,kierownik,zastępca i starszy nie potrafią przekazywać wiedzy i po premii dla wszystkich.W żadnej innej sieciówce nie wymaga się tyle od starszych i sprzedawców co tutaj.A pieniądze wcale nie są większe.Generalnie jak nie ma kiero ani zastępcy (a zdarza się to czesto) to zpierniczasx z pensja starszego a zakres obowiązków masz jak kiero.

Niewinny

Czytam opinie o sklepach ale przecież Martes Sport to nie tylko sklepy ale również magazyny,na którym zaczyna być nie ciekawie . Mam wrażenie ,że początek roku nie zaczął się dobrze. Bardzo dużo niewiadomych ,brak stabilności . Pracownicy magazynów napiszcie jak to wygląda u was ?jakie wasze spostrzeżenia odnoście zarządzania ?

Xyz
@Niewinny

a no właśnie. Może magazyny sie wypowiedzą jak tam stabilność finansowa i ile można wyciąganąć na lewo do wypłaty? Skądś różnice w dostawie w końcu sie biora, tak czy nie? A odpowiedzialne sa za to sklepy bo przecież wszystko w czerwonej taśmie.

Niewinny
@Xyz

@xyz co chciałbyś wiedzieć dokładnie?zarobki nie wiele większe niż na sklepie ,albo na tym samym poziomie . Liderzy mają dodatkowe premie do wypłaty ale nie wnikam ile. Co do wyciągania na lewo to zaczęła ciekawy temat kolego . Chciałbym widzieć czy jest taka możliwość ale nic mi o tym nie wiadomo . Różnice w dostawie wynikają tylko i wyłącznie z pomyłek przy tworzeniu kompletów . Tyle w temacie

Bystrzak
@Xyz

Pracowałeś kiedyś na magazynie martes sportu, żeby wypowiadać się na takie tematy? Widocznie nie a jak tak Cię boli ta rzekoma „stabilność finansowa” to zapraszam. Popracuj, porób komplety. To wtedy będziemy mogli pogadać. Piszesz bzdury wyssane z palca. Zarzucasz pracownikom kradzież rzeczy, które maja iść na sklepy?

Zlecenie

Zleceniobiorcy! Po ile godzin robicie miesięcznie? U nas niestety max 100, gdzie kilka miesięcy temu robiłem po 160 minimum

Martesiak
@Zlecenie

Masakra… 90-110h od listopada, a umowy o prace nie mogę się doprosić.. żadnego zabezpieczenia ani premii z 20+.. jesteśmy (usunięte przez administratora) na tym zleceniu. Zdaje sobie sprawę, ze mam wybór ale aktualna sytuacja na rynku pracy nie jest za ciekawa w moim mieście.. lubię tutaj pracować ale uśmiechem się nie najem.. szukam pracy na lepiej płatnym stanowisku :/

...

Ogólnie rzecz biorąc kiedyś była to fajna firma , z miłą chęcią się chodziło do pracy. Ahh wspominam moje początki tam , szkoda że juz je tylko wspominam... Teraz jest jedna wielka masakra . Coraz większa średnia sieci , ciężko jest go utrzymać, jest jeden dzień ,że ludzie chętnie biorą , a na drugi dzień juz nie ( statystyka...) . Gdzie są podwyżki ? Nie ma ich, a kiedy będą nie wiadomo ... pewnie dadzą w marcu/ kwietniu i wyrównają do najniższej krajowej, która będzie w lipcu ... szkoda gadać po prostu ... KRS wypisuje co chwila maile , że mamy wziąć się do roboty z programem, ale chwileczkę my nie mamy wpływu na ruch , są klienci albo ich nie ma ... mamy ich sobie wyczarować? Zacznijmy od tego ,że ludzie mogą nie mieć aż tyle pieniędzy i przychodzą tylko po te produkty co potrzebują i więcej nic nie chcą.... TK - kto ich wysyła ? Albo niech piszą w tej ankiecie to co się do nich mówi , albo niech lepiej słuchają ... Proponujesz mu , mówisz o promocjach a on ci piszę " że nie został poinformowany o promocjach "... a później ucinanie z premii za ich nie słuchanie ... Pewnie poleje się hejt , że jak mi się nie podoba to mam sobie odejść , ale no cóż :)

Rzygac mi się chce jak mam iść do pracy. Kiedyś tego nie miałam, teraz mam już dość. Ciągle kontrole TK który nawet dobrze nie ocenia , wieczne pretensje od KRS o wyniki ale co mozemy wiecej zrobic kak nie ma ludzi. Na naszym rynku ciężko jest o inna pracę dlatego tu siedzę. Jestem na umowie na czas nieokreślony mam nadzieję że niedługo będę mogła rzucić L4???? i odpocząć psychicznie od tego wszystkiego. Marna podwyżka a jeszcze za wszystko obcinają. Parodia. Sprzedajemy program żeby coś dostać a KRS obcina nam ja za zły paragon? To są jakieś żarty? Ile czasami trzeba się nagdac żeby coś sprzedać.. Tak wiem zaraz się wyleje hejt że jak nie chcesz to tam nie siedź. Szczerze? Lubię ta prace a może lubiłam. Mam dość..

DEmotywacja

Program 20+ to niby system motywacyjny dla pracowników. Serio? Ciagle obcinanie premi która wypracowujemy bo poniżej 4%..

Nie wiem

Mam to samo ... Niegdyś praca tutaj nawet była znośna. Czasem dobrze zapłacili. Teraz gadasz przy kasie, makaron na uszy klientom nawijasz a tu nic z tego. Nie kupują. Jest ciężko. Kierownictwo cisnie bo wynik słaby a co ja mam zrobić? Nabijać i wrzucać do torby weź ich wiedzy? Ludzie ile można polecać te same produkty. Martes powinien się pogodzić z tym, że lepiej nie będzie kiedy płacą grosze. Jak ja mam wyciskać siódme poty kiedy nawet ich nie interesuje pracownik. Wstydźcie się .

Długoletni pracownik

Mam dokładnie tak samo. Najwyższy czas się zwolnić i znaleźć sobie pracę na poziomie zamiast w tej zacofanej firmie. Współczuję tylko młodym osobą, które świeżo skończyły szkole i idą pełni nadziei do nowej pracy by zdobyć nowe doświadczenie i przyjaciół, a kończą z silną depresją. Praca w tej firmie jest dobra na 2 lata, a potem czas na poważną pracę.

Mmm

Ktoś się może orientuje czy w naszej firmie istnieje coś takiego jak kasa zapomogowo pożyczkowa?W enowie jest jakaś zakładka o pożyczki i zastanawiam się czy coś takiego funkcjonune u nas

Empolo
@Mmm

Oni chętnie by pożyczyli od Ciebie :) a tak poważnie, to dzwoń/pisz do kadr :)

bleble
@Empolo

już z 4 lata temu jak pytałam KRS szybko rozwiał moje wątpliwości - to tylko zbędna zakładka . nie istnieje coś takiego

Lubieplacki
@Mmm

Kilka miesięcy temu jeden z pracowników zwrócił się z zapytaniem o zaliczkę na poczet wynagrodzenia z powodów losowych. Jedna z bardziej kompetentnych kadrowych jakie poznałem wytłumaczyła uprzejmie, że nic takiego nie funkcjonuje w tej smutnej (usunięte przez administratora) firmie. Co do pożyczki to jestem przekonany, że możesz zapomnieć.

Martennns

Jestem kierownikiem w jednym ze sklepów w Wielkopolsce. Pracuję w tej firmie od 4 lat i jedyne co mogę powiedzieć to żałuję i nikomu nie polecam. Jeśli szukacie pracy, jesteście młodzi i ambitni nie traćcie czasu. Ta firma jedynie wiele obiecuje, ale nie daje niczego w zamian.

Mama95

Witam . Czy któraś z dziewczyn w trakcie macierzyńskiego skończyła się umowa i dostała tylko listem świadectwo pracy i nic więcej ? Zero kontaktu? Czy pracodawca nie powinien przedłużyć umowę do końca macierzyńskiego ?

Asdf
@Mama95

Dokładnie tak. Nikt Cię nie bedzie trzymać na siłę. Wystąpiłaś z inicjatywą że chcesz wracać po macierzyńskim? Kontaktowałaś się czy myślisz że jesteś niezastąpiona i Ci się należy ???????? stanowisko????????

starszystarszy
@Mama95

Nie, przechodzisz na ZUS. Musisz tam załatwić kontynuację macierzyńskiego.

Zostaw merytoryczną opinię o Martes Sport Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Martes Sport Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Martes Sport Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1182.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Martes Sport Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1052, z czego 91 to opinie pozytywne, 440 to opinie negatywne, a 521 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Martes Sport Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Martes Sport Sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Martes Sport Sp. z o.o.