Sklep Martes (Martes Sport Sp. Z O.O.)

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Martes Sport Sp. z o.o.

Krs z przypadku

Najpierw naucz się pisać, i dziwić się ze tacy zostają regionalnymi. Nasza regio obkłada sobie urlopy dniami wolnymi i w (usunięte przez administratora) ma procedury, ale poszła na urlop to wreszcie normalnie da się pracować.

Pjenkna

U nas też jest taki krs. Ura bura czego to on u siebie w sklepie nie robił. Jeszcze kilka miesięcy temu obdzwaniał swoje sklepy i dawał RADY: nabijać rabat z KDR jak ktoś program bierze, bo on u siebie jak był kierownikiem to tak robił. A później w krzyk! On wcale nie kazał tak robić! O piciu wódki na nocnym towarowaniu, którą sam polewał, niewarto wspominać...

Mina

Zerowy przepływ informacji :( a możnaby się dowiedzieć gdzie warto jeździć na towarowanie

Zlecenie

Tak z ciekawości czy u Was na sklepach są jakieś podwyżki dla zlecenia przy nowej umowie? Zawsze wszyscy dostają z automatu tyle ile najniższa czy można wywalczyć coś więcej? Umowe mam do sierpnia i zastanawiam się czy jest sens w ogóle pytać o wyższą stawkę za godzinę

Aga

Nie polecam tego sklepu. Buty w rozmiarówce na stronie sklepu inne niż w rzeczywistości. I jeszcze mam odesłać na własny koszt. Wystarczy podać dobrą wielkość wkładki. Porażka

FcK Malowany Dworek

Będziemy widzieć że nie zrobimy targetu to proponujemy na odwal się batonika w razie TK zaproponowalismy , a chemia niech się terminuje , nie zabiorą z premii bo i tak jej nie będziemy mieli . Na zebraniu było o podniesieniu pensji sprzedawca do 4k czemu w meilu od Marty cisza ? Zapomniałem oni potrafią tylko zabierać. @Pracodawca

Gal anonim
@FcK Malowany Dworek

I jak zawsze podwyżki będą tylko podstawowego wynagrodzenia dla osób które zarabiają najniższą krajową... jak masz więcej niz 4k to nic ci nie podniosą... bedziesz rypać za tyle samo co 'nowy' pracownik...

Sprzedawca

Ogólnie wrogie nastawienie przez RKS (Mielec), więc na wstępie wiedziałam, że nic w tego nie będzie. Kierowniczka ok, nic konkretnego nie pytała, mało się udzielając, Spóźniona rozmowa rekrutacyjna, trzeba było czekać. Cała rozmowa wypadła jak przeprowadzana za karę.

Standardowe, dlaczego chcesz tu pracować, powiedz coś o sobie.

@XD

Właśnie firma strzeliła sobie w kolano jak nigdy dotąd (: mam nadzieję że wiecie o tym, że teraz się już nikt nie będzie starał? Program (15% xD) wypłacany od 80% targetu? Wasze targety są nie do realizacji, także wszystkie szkolenia z technik sprzedaży oraz produktowe na które wykładacie pieniądze są już bez sensu. Naprawdę NIKOMU nie będzie się chciało (usunięte przez administratora) po to żeby dostać 200 zł za obecność XD myślicie że inflacja objęła tylko was? Pracownicy nie muszą spłacać kredytów, utrzymywać siebie/ rodzin? Zabieracie premie pracownikom, żeby było was stać na wyjazdy na Seszele? Chcecie żeby celem była realizacja targetu? To pomyślcie nad zmianą premiowania ale na lepsze. Tak, żeby pracownik miał motywację. W tej chwili zdemotywowaliście całą sieć. Logiczne jest, że jak sprzedajemy program to podbijamy tym realizację targetu. NIE MA PROGRAMU TO NIE BEDZIE TARGETU ELO

Prawie były pracownik
@@XD

Szkolenia produktowe są bez sensu, bo dowiadujesz się jakie (usunięte przez administratora) sprzedajesz. Kilka produktów może i ma jakieś spoko technologie i rozwiązania, ale większość to taki beznadzieja, że aż wstyd do polecać klientom. Jak przychodzi klient i pyta o radę, co wybrać to można tylko polecić, aby poszedł do innego sklepu sportowego/turystycznego, bo tutaj to nie warto wydawać pieniędzy

Prawie były pracownik

Dokładnie. Jestem już na wypowiedzeniu. Nie ma co siedzieć w tej firmie, bo z każdym ich pomysłem jest coraz gorzej i nie ma co liczyć, że sytuacja kiedyś się poprawi.

Mało ciekawe

Hahahaha... To Martens teraz będzie się utrzymywał z naszych zabranych pieniędzy z programu. Zamiast 20% będzie 15% za to że ciężko na to pracujemy. A, rozumiem to taka przepychanka, wy zabieracie 5%, a my ze swojego zaangażowania zabieramy 50%, a co niektórzy to i 100%. "Drogi" zarządzie nie widzicie, że dążycie do samozagłady. Pracownicy was wyniosą... Jeśli dalej będziecie tacy Pro dla pracowników, to niedługo i małpy nie będą chciały dla was pracować.

Klakulator
@Mało ciekawe

Człowieku najpierw policz potem pisz ten bzdury. Wole podwyżkę podstawy niż te 5% z programu z którego i tak raz masz obcięte punkty raz nie. Umiejętności korzystania z Excela i kalkulatora jest u Ciebie tragiczna.

Nachalny
@Klakulator

A nie wolałabyś podwyżki i wyższego programu? A po drugie kto powiedział, że będą podwyżki? Kolejny aspekt, to jest taki, że u mnie 5% programu to spora kasa. Więc jak u was to nie przeszkadza to nie znaczy, że ma tak być na całej sieci. Patrzysz jak ta firma tylko na siebie!

Lusi
@Nachalny

U nas niekiedy premia za program 20 + wyższa od premii za target, 200 zł różnicy, a teraz to lipa na maksa I jeszcze niech z tego programu zabiorą , ...

Prawda
@Mało ciekawe

Zgadza się zamiast zmotywować pracownika do oni na odwrót. I teraz poco starać się? Oni chcą wyników a pracownika mają gdzieś. Teraz to nawet niema sensu polecać programu. Oni chcą pieniędzy a my to nie? Teraz to mam gdzieś ten program

Rozum, a nie kalkulator.
@Klakulator

Ty tak serio? Podwyżkę powinieneś już dostać od stycznia, kolejną od lipca, a następną od stycznia 2024r. bo w innych firmach to się nazywa podwyżka inflacyjna, grupowa itd., a tu dają podwyżkę podstawy ledwo co powyżej minimalnej po 1,5 roku dla niektórych pracowników, a zabrali 5% z dotychczasowego 20+, dla niektórych to blisko 1000-2000zł do podziału, a jak nie zrobimy 80% targetu to nic nie dostaniesz. I masz tu swoją podwyżkę...

Sucha11

Martes mi już od 2 ponad miesięcy wisi kasę za szkolenie, całe szczęście uciekłam z tej firmy, bo lepsze warunki to są na zbiorze truskawek w polu. Moglibyście zacząć lepiej traktować pracowników, bo oni dużo od siebie dają i moim zdaniem za dużo jak za takie traktowanie. Obstawiam, że to już się nigdy nie zmieni, jedynie będzie coraz gorzej, zresztą widać po tym jak tną premie, współczuje wszystkim pracownikom, trzymajcie się !!

Bezsilny pracownik

Nowy system premiowania 20+ zabrane na poczet nowego 15 + Brawo! Chyba nie trzeba geniusza matematycznego by wiedzieć, że nie jest to zmiana na plus Ale ale nowa premia za frekwencję na plus Dadzą 50 zł by odebrać o wiele więcej DROGI MARTES ZARZĄDZIE odbieracie premie na którą realnie mieliśmy wypyw co sprawiało że każdy pracownik będący na kasie starał się tak samo To my tu na dole hierarchii zdobywamy dla was kasę, my dbamy o to by każdy wchodzący do nas klient chciał wrócić, my jesteśmy twarzą tej firmy PAMIĘTAJCIE zabraknie nas zabraknie wyników

Premia

Siemka, słyszeliście już jakieś informacje o zmianach w pliku premiowym, podobno będą nowe wytyczne.

Jajjajaja

Masz jakieś informacje w ten sprawie ?? Bo to ze 15% z programu będzie to już wiemy, ciekawią mnie szczegóły

Ha
@Premia

No nam regionalna powiedziała już jakiś czas temu o tym że będzie program 15 +. My mamy regio wporządku i wszystko nam mówi jakie zmiany będą

Brrrr

Po 3 latach zakończyłam swoją prace w tej śmiesznej firmie. Przebrnęłam przez wszystkie stanowiska na sklepie ( od sprzedawcy do kierownika) i szczerze nikomu nie polecam tej firmy. Na każdym kroku robią z nas głupka. We wtorek zmiana cen na butach i idą na haki a w czwartek spowrotem na sklep i martw się skąd wziąć pudełka.. instrukcja na zrobienie jakiejś końcówki - oczywiście bez podanego końcowego terminu a potem - mogliście już dawno ściągnąć. Przebudowa sezonu i układanie skarpet w koszach dwa razy do roku bo klientowi wielka różnica czy kosze zaczynaja sie od stopek czy od frotte.. można by tak wymieniać i wymieniać.. parodia a nie firma. Najlepsi ludzie uciekają stamtąd i maja racje. Ta firma nie oferuje nic wartościowego. Stracone 3 lata. Nie polecam. (usunięte przez administratora) Powodzenia Wam życzę!

Miki

Niech się ktoś zainteresuje jak są robione grafiki Kierownik sklepu ogłasza że robi grafiki pod siebie a co na to regionalny kompletnie nic Niech ta firma się ogarnie już mają jeden pozew o łamanie praw pracownika W pracy ma panować równość to że ktoś jest kierownikiem nie oznacza że jest Bogiem

Zabawne
@Miki

Zabawnie. Kierownik robi grafik pod siebie...ciekawe jak przy obowiązujących wytycznych grafikowych. W każdy weekend kierownik lub zastępca, w przebudowy, kierownik na inwentaryzacji, w dzień telekonferencji kierownik, nie więcej niż 2 dni wolnego, 5 zmian po 8 godzin... Człowieku, jako kierownik czasem ciężko mi się wbić w spokojny okres z urlopem, a Ty wypisujesz pierdoły o grafikach pod siebie.

Zabawne
@Zabawne

Są wyjątki kiedy kierownik bądź zastępca chodzi na 8;

@Miki

Powiem tak nie myśl tylko zacznij pracować a będzie wtedy wszystko dobrze z grafikiem i jeszcze pomyśl o innych pracownikach.

@Miki

U nas wygląda podobnie. Kierownik tworzy grafik pod siebie, gdy zgłoszono to do KRS to uslyszałem, że jestem tylko sprzedawcą, że to kierownik decyduje i ma prawo robić "tak ,jak mu się podoba" . Mało tego z ust KRS padło stwierdzenie: Każdy kierownik tak robi. A ja zapierdzielam w miesiącu 5 sobót, z czego 3 po 12 godzin. Żenada !

@Miki

A pod Kogo kierownik ma patrzeć grafik ? Otrzymuje wytyczne, za inwentaryzacje odpowiada kierownik i zastępca wiec logiczne ze jak robi grafik to najpierw uwzględnia siebie, zastępcę a potem resztę żeby ustawić pod wytyczne względem inwentaryzacji itd. W tej firmie nikomu nie dogodzisz. Kierownik wytycznych do grafiku nie wymyślił.

@Człowiek

Oki zgodzę się jednak jak kiero robi po 8 h dziennie i ma bodajże na 23 dni pracy 20 dni do godziny 16 to coś chyba tutaj nie gra to nie biuro a kiero też potrzeby do 20

Barabasz
@Człowiek

zgadzam się, każdy chciałby mieć trochę życia prywatnego a nie tylko(usunięte przez administratora) 12-20 i nie móc nic załatwić ani spędzić popołudnia z bliskimi bo kiero musi mieć max do 16 i tyle go obchodzi

@Barabasz

Cieszę się że ktoś to zrozumiał nie oczekuje nie wiadomo czego bądźmy ludźmi na sobie ale nie ciągle do 16 to nie praca w urzędzie taki kiero do 16 nic nie zrobi taka prawda od 16 zaczyna się ruch ludzie inni po pracy a wtedy kierownik wychodzi Proszę osoby zarządzające w martesie o interwencję w tej sprawie Będę wdzięczny Ps rozumiem że na drugą zmianę musi być więcej osób to logiczne nic do tego nie mam ale kierownik to w sumie najważniejsza osoba na sklepie a do 16 to taki kierownik jak pracuje to sorki ale do wymiany

Starszy
@Barabasz

Ja również uważam, że kierownik nie jest tylko osobą biurową! Nie powinien siedzieć ciągle w biurze, bo na sklepie jest co robić, a nie, że starszy sprzedawca jest od tego żeby latać po sklepie i wszystkim się zajmować, a kierownik siedzi ciągle w biurze i jeszcze nie dość, że w tygodniu ciągle tam siedzi to jeszcze w sobotę i w niedzielę gdzie nie ma maili, bo jest obsługa klienta. Okej są sprawy biurowe, które trzeba zrobić max 1 godzina i zrobione i wychodzi się na sklep jeżeli jest jakiś mail to się sprawdza. Nie powinny być również akceptowane grafiki jeżeli ktoś ma ciągle ranki i do 16-17, bo jest to na prawdę niesprawiedliwe i pracownicy się zniechęcają, bo też mają rodziny.

@Barabasz

No to chyba tylko tak u was jest. Kierownicy pracują tez po 10h. Większość 10h niż 8h.

@Człowiek

Nie mowie ze wszędzie tak jest Ale zaufajcie są sklepy gdzie kiero jest max do 16 a sklep zostawia na głowie st sprzedawcy a później jak jest wszytsko ok to kiero zbiera pochwały

@Miki

To współczuję kierownika. Mój jest super. Bardzo pomaga, pracuje na sklepie, robi towar, obsługuje, inwentaryzacje, złomowania, reklamacje, odsyłki. Ja jako starszy jestem doceniania za swoją pracę, co słyszę na rozmowach miesięcznych ale też widzę swoją wypłatę. Nie pamiętam kiedy ostatni raz miałam coś obcięte w pliku premiowym. I uwierzcie mi, mam dom, dzieci i czas wolny. Grafik? Wszystkie moje prośby są respektowane i patrząc po zespole też. Ale inna sprawa jest taka, że my na sklepie tworzymy zespół. Są dni, że kierownik nie musi wydawać polecen, bo każdy wie co ma robić. I nie jest tak, że ciągle jedna osoba na kasie, jedna obsługuje a inna tylko promocje. U nas promocje robimy po kolei każdy by wiedzieć gdzie co leży. Bo przy takiej ilości towaru kilka razy w tygodniu zmienia się ekspozycję. A tak w ogóle pewnie najwięcej narzekają ci, którzy najmniej robią. Pracowałam z takimi, wiecznie niezadowolonymi. Bo grafik, bo kasa, bo 20+. Nikt was tu nie trzyma.

Martesiak
@Miki

A od kiedy to pracownik decyduje w jakich godzinach ma pracować jego kierownik? Kierownik raczej nie musi pytać się swoich pracowników w jaki sposób ma przygotować grafik.

Kierownik
@Martesiak

Kierownicy najwięcej pracy mają rano, i wtedy są najbardziej potrzebni. Centrala i regionalni pracują do 16, zatem wtedy jest najwięcej zadań, poleceń, raportów, odwiedzin regio i makro. Wg wytycznych zmiany mają być sprawiedliwie podzielone między pracownikami. Kierownika to nie dotyczy. Jeśli ma zastępcę, to zmiany ustalają sprawiedliwie między sobą. Tak jest w każdej firmie.

Max
@Miki

Dajcie spokój kierownikom.W dużych miastach ludziom nie chce się pracowac ,Uż i L4 na porządku dziennym a kierownik pracuje czasem za trzech i on jest przez przełożonych za lenistwo innych rozliczany.Ma szczęście jak ma zgraną ekipę która pracuje na wyniki.Sam kierownik ma sporo inwentaryzacji, raport dzienny,tygodniowy, Vm ,nawet dziś a ktoś tu pisze,że idzie do domu i zwala to na innych.Dajcie znać gdzie KRS zgadza się na takie wygody to się przeprowadzę

Ja ;)
@Człowiek

U nas inwentaryzacje wykonuje nawet starszy bo mamy tylko zastępcę. Kierownika brak. Nasz zastępca ma dobrze: święta grudniowe wolne,sylwester wolny,dzień kobiet wolne, Wielkanoc wolne i już wiemy że weekend majowy również wolne. A jak przyjdzie na inwenturke to młodzi lub my towar skanujemy,bo on nie wie i musi zająć się przebudowa hihi .. Żyć nie umierać .... Tacy w Martesie mają dobrze!

@Ja ;)

U mnie też starszy robi inwentaryzacje. Słabo macie z tym wolnym kierownika ale jeśli regionalny akceptuje taki grafik to widocznie może tak być. Uwierz mi, pracowałam w innych sieciówkach i było tak samo jak piszesz, jeśli nie gorzej. Tutaj wszystko zależy od twojego kierownika czy zastępcy. Robi jak mu się podoba, współczuję. U nas jest inaczej, kierownik jest w wigilię lub sylwestra (ustalamy między sobą skład) tak samo z majówką. Ktoś ma wolne 29 i 30.04, a ktoś 2.05, tak aby każdy łapał się na trzy dni wolnego ciągiem.

Starszy
@starszystarszy

Nasz kierownik kompletnie nie jest na sklepie nawet nie wie co to robienie towaru, bo nigdy nie był robiony przez niego...

@Starszy

Współczuję. U nas kierownik może nie jest specem od ekspozycji ale dużo wie o towarze i nie boi się przyjmowania i zabezpieczania towaru. Na kasie też stoi. Z resztą u nas mniej więcej wszyscy po równo na kasie stoją i każdy ma robić 20+. A trzeba zauważyć, że na takie "panoszenie" kierowników pozwalają regionalni i makro. Z resztą regionalni sami często nie ogarniają. Na pięciu, których miał mój sklep od kiedy pracuję, dwóch było spoko, a trzech to masakra, zero ogarniecia. Makro który był w porządku, już nie pracuje.

Ola
@Miki

Potwierdzam kierownik robi grafik pod siebie,nie polecam tej firmy

@starszystarszy

Ile lat pracujesz? Jak jest zespół, ludzie zadowoleni, szanujący się to wszystko jest ok. Problem jest, gdy są jakieś "ale", a nikt o to nie dba by ten zespół zachować, bo dobrze funkcjonuje i sklep przynosi zyski. Nie wiem gdzie nauczono się modelu biznesowego, iż wieczne rotowanie pracowników jest lepsze od utrzymywania zgranego, kompetentnego zespołu. Naprawdę w tej kwestii zachodzą wielkie zaniedbania, przynajmniej jeśli firma nie chce zamykać kolejnych sklepów, a do nowych mieć problemy z naborem.

starszystarszy

Pięć lat, starszym jestem od czterech i pół. Oczywiście rotację są , ale z większością ludzi pracuję od samego początku. Nie twierdzę, że Martes jest najlepszym pracodawcą, ale mam spore porównuje z inną sieciówką oraz niemiecką siecią dyskontów, która reklamuje się ile się to tam nie zarabia i jak (usunięte przez administratora) nie jest i uwierzcie mi, że Martes to lajcik z dobrą wypłatą w porównaniu do ochłapów jakie płacił mi L., Skąd nie wychodziłam po 8h pracy, a gdy kierownik pozwolił, gdzie było 15 minut na rozłożenie palety towaru i gdzie nadgodziny cudownie znikały. A fakt jest taki, że rotacja jest wszędzie. Do którego sklepu nie wejdę co chwilę nowe twarze.

Kiero

Zapraszam Cię Zuzu w takim razie na moje wszystkie nocne inwentaryzacje, gdzie się (usunięte przez administratora) a nie pracuje, żeby zdążyć do określonej godziny. Zapraszam do wykonania wszystkich moich obowiązków w tempie, żeby zdążyć jeszcze pomoc z towarem i sprzedażą programu na kasie:) pamiętaj, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

Śląsk

Cześć, wy na sklepach dostaliście też dodatkowy program w exelu z programu 20 +,który musicie jeszcze dodatkowo uzupełniać w ciągu dnia i wpisywać w nim produkty które sprzedaliście z programu. Już wszystko zwalają na pracowników, wszystkie dane są w manager tylko trzeba umieć to zrobić, albo nasz regionalny nie potrafi to zrobić. Dajcie znać czy regionalni też wam takie tabele przysłali. Pozdrawiam

Edi

Ile macie zmian po 8h? W wytycznych jest 5dni, a jak to wygląda u was w rzeczywistości?

Kierownik

Tak jak w wytycznych 5 dni po 8h, reszta dni po 12h

martesiak
@Edi

W ogóle nie mamy zmian 8 h, same 12 a u was?

Kiedy

U nas też tylko 12h bo każdy dojeżdża i krs sie zgadza żeby nie robić nam duzych kosztów dojazdu

Północ
@Edi

U mnie różnie. Zawsze więcej niż 5 zmian jest. Bo pięć zmian ma być minimum.

Toni

Kupiłem buty w sklepie Martes. Po kilku miesiącach użytkowania przedarła się tkanina w miejscu gdzie but się zgina. Złożyłem reklamację - uznana. Wymieniłem buty na nowe. Po 4 miesiącach używania nowych butów - pojawiła się ta sama wada w tym samym miejscu co w poprzednich butach. Złożyłem ponownie reklamację. Tym razem firma z Bielska odpowiedziała, że używałem obuwie niezgodnie z zasadami konserwacji. W instrukcji użytkowania podano. że buty należy przecierać wilgotną ściereczką. Dziwne- bo poprzednia reklamacja została uznana bez problemów. Odwołałem się od tej decyzji. Ponownie dostałem z Bielska odmowę uznania reklamacji ze zdawkową informacją, że " reklamacja została rozpatrzona i zakończona zgodnie z obowiązującymi w Spółce Martes procedurami". Pozostaje mi odwołać się do Rzecznika Konsumenta - co niewątpliwie zrobię. Więcej nigdy nie kupię wyrobów firmy MARTES i innych też uczulam na wyroby tej firmy.

Inwentaryzacja

Nie ma to jak dać dzień przed świętem inwentaryzację, która będziemy robić po zamknięciu, tuż przed świętem. Hi-Tec odzież, przecież tego jest od (usunięte przez administratora) A fajnie byłoby spędzić święto wypoczętym, ale po co. Centrala jak zawsze będzie nieczynna 8 i 9. Oni chyba zapomnieli, że tu pracują ludzie, a nie zwierzyna!

martesowy
@Inwentaryzacja

To jak zrobić? W innym terminie?

Ela

Ile zarabia kierownik i zastępca sklepu?

Ula

Nie ma to jak Szczecin, (usunięte przez administratora) outlet i Galaxy, nie zrobię już zakupów nic nie da się znaleźć

Nie ma to jak inwentaryzacje, przebudowa sezonu który jest bez sensu. Nie ma to jak dzielić basen na dwa działy każdy na innej stronie... A i nie zapominajmy o milionie kartonów do przerobienia i zmian cen. Czy ktoś w końcu pomyśli tam u góry?

XYZ

Wszystko byłoby super gdyby nie zakaz włączania lodówek. Jest ponad 25st a my mamy ciepłe napoje. Przecież to zbrodnia w biały dzień! Później regionalni się czepiają że program nie jest zrobiony . Z czego ja się pytam?! Człowiek chce się schłodzić a nie pić coś co jest cieplejsze od słońca ????

Zostaw merytoryczną opinię o Martes Sport Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Martes Sport Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Martes Sport Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1182.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Martes Sport Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1052, z czego 91 to opinie pozytywne, 440 to opinie negatywne, a 521 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Martes Sport Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Martes Sport Sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Martes Sport Sp. z o.o.