Opinie o Adesso w Andrychów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Adesso. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Adesso o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adesso w Andrychów

Bez wypowiedzenia

Dziewczyny czy wszystkie dostałyście wypowiedzenie? Mój sklep zamknięty a ja dalej nic nie dostałam

Dziewczyny macie jakieś info z firmy? Co dalej ? Co z kasą ?

Zaraz 10, a my za kwiecień nie mamy reszty kasy :(

Xd
@Mimi

Teraz tez nic nie dostaniesz

Xxxxxxx

Dostała któraś z was termin wyplat macierzyńskiego z ZUS ?

Na macierzyńskim
@Xxxxxxx

Niestety nic nie dostałam. Ale TXM wystąpił o przejęcie mnie dopiero 23.05 więc ZUS ma minimum miesiąc plus może się okazać, że czegoś im brakuje i się przeciągnie. Ja otrzymałam informacje z ZUSu, że txm złożył wniosek o to aby mnie przejęli od maja i dodatkowo we wniosku napisali, że został mi wypłaconych cały macierzyński do końca kwietnia - ale ZUS po dokumentacji widzi, że nie jest to prawdą. I trzeba czekać. Zamieszania tyle zrobili, że głowa mała. Nawet wniosku poprawnie nie umieją złożyć - musiałam donosić jakieś dokumenty bo firma źle wysłała. Także skontaktujcie się dziewczyny (nawet przez pue ZUS) z ZUSem czy u Was dobrze zostało wszystko zgłoszone bo inaczej będzie się przeciągać. :)

Thdjvnghnn
@Xxxxxxx

Niestety nie. Dostałam tylko info ze pismo poszlo dalej. Będziemy teraz czekać ze 2 miesiace zanim cokolwiek dostaniemy...

Natalia

Dziewczyny które są na L4 w ciąży i mają umowy do dnia porodu dawajcie się spiszemy żeby wiedzieć co i jak będzie nam łatwiej się skontaktować i weryfikować prawdziwe informacje z zusu piszcie na meila szczera54321@wp.pl jak będzie więcej nas to założymy sobie jakąś grupę bo tu weryfikować informacji się nie da

Sprzedawca

Brak rekrutacji.Pani zajmująca się przyjmowaniem podań chamsko oddała mi moje podanie krzycząc na mnie że Mam dzieci a z matkami są same problemy.Podkreśle że sama je posiada.Można powiedzieć że firma TXM nie lubi matek jako pracowników ale jako klientów to już tak.

Czy ma Pani dzieci.Żadne inne pytanie nie padło.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. sprzedaży zagranicznej
Dobrzechów
Europak Sp. z o.o. sp.k.
Km

Dziewczyny, gdzie teraz wysłać zwolnienie lekarskie na l4 ciążowym w związku z tym, że firma złożyła wniosek do zusu o przejęcie nas?, pisałam do zusu ale nic cisza.

Xd
@Km

Nigdzie się nie wysyła. Od razu zwolnienia wpisują do zusu pielęgniarka czy lekarz i z zusu wysyłane są do pracodawcy.

Poczytajcie.dziewczyny o wynagrodzeniach Zarządu za 2020 i 2021. Wszystko jest jawne, wszystko jest w komunikatach spółki. Cxy ktirakolwiek z was mydli że Zarząd nie otrzymał swoich wynagrodzeń? My tu się o najniższa krajowa modlimy, o przejęcia przez ZUS czy fundusz.

Ty nie wiesz jak funkcjonuje świat czy co? Zawsze pracownicy najniższej usytuowani tyrają na tych z góry. Jak Ci to przeszkadza załóż swoją firmę i niech ktoś robi na Ciebie

Ktoś

Kochana firma nie odprowadzała pełnych składek z tego co wiem od stycznia do zus. Tylko część. To co wy liczycie na pensje. Nie będzie przynajmniej w najbliższym czasie. A jak ktoś dostanie świadectwo pracy do będzie wpisany urlop do momentu w którym zakończycie współpracę. Czyli ani nie dostaniecie ekwiwalent. Ani go nie wykorzystacie

:-)

Dziewczyny, gdzie zgłaszaliście to ze nie otrzymalyscie wyplaty? Prosze, pomozcie

@:-)

Skarga online do pipu

Mrs

I co zarząd milczy?

XD
@Mrs

Cisza wciąż, na cud nie liczmy.

Dziewczyny macie jakąś informację? Dostali jakąś odpowiedź z tego funduszu ?

Żadnej informacji nie ma, chore…

Km

Jeszcze nie złożyli wniosku o wypłatę pieniędzy z GFŚS, dzwoniliśmy do Wojewódzkiego Urzędu pracy

@Km

Ciekawe ile to potrwa ?

Jeżeli oni maja taki zapał do załatwiania spraw to trochę może potrwać…

...

Dziewczyny nie oklamujmy się, kto ma to złożyć? Wszyscy siedzą w domach Już. Nikt nie pracuje. Więc podejrzewam że musimy czekać na syndyka

IDA

Czy ktoś z Was składał skargę do pip odnośnie wypłaty???

@IDA

Tak składałam odnośnie tego ze nie są wypłacane wynagrodzenia i składki w Zusie. Wchodziłam na e- skargę i wybierałam oddział w Katowicach. Czekam teraz na pismo z pip w wersji papierowej.

@...

Jak widać coś było dla nich ważniejsze jak zgłoszenie nas do Funduszu abyśmy odzyskały pieniądze które nam się należą. Lepiej wysłać listę ze zwrotem gumek czy akcesoriów party

Patrycja
@…

A dlaczego oddział Katowice? Ja wybrałam Warszawę, bo adres txm to Al. Jerozolimskie Warszawa. Dziewczyny wchodźcie wszystkie na stronę państwowej inspekcji pracy i zgłaszającie ! Wniosek jest banalnie prosty.

@Patrycja

Siedzibę maja w Andrychowie i ponoć podlegają pod Katowice, zreszta co to za różnica ważne ze poszła skarga…

Aldona
@Patrycja

Katowice przekierują na siedzibę pracodawcy i poinformują o tym bo muszą tak zrobić.Najlepiej składać niech ta upadłości trwa im długimi latami. Jak wszyscy będą tak odpuszczać swoje roszczenia to oni tylko szybko się wyczyszą z długów.

Aldona
@…

Składać wszyscy jak najszybciej dobić ich mandatami przed ogłoszeniem upadłości. Mandaty to koleje długi i roszczeniado masy upadłości.Niech nie mają tak łatwo. Pip wystawi mandaty

Patrycja
@Aldona

Dlatego wszyscy powinniśmy zgłosić!

@Patrycja

Ale zdajecie sobie sprawę że to nic nie da ? Tam nie ma kto odpowiadać jedynie dojdzie im dłużników ale oni mają w to wylane. Druga sprawa z funduszu możemy dostać tylko jak będzie upadłość ogłoszona to wszystko trwa muszą wyjaśnić . Do pipi trzeba było zgłaszać jak firma jeszcze ciągnela. Teraz jedynie mozecoe zgłaszać i opóźniać nasze wypłaty bo nie będzie dla wszystkich pieniędzy .

@Aldona

Jakoś pip od tylu lat ma ich w poważaniu naiwna jesteś :)

Ewelina

A ty co ich tak bronisz? Wynagrodzenia i związane z nim wszystkie dodatki nie są objęte układem i muszą być płacone łaski nie robią. Każdy pracownik któremu wiszą kasę muszą zgłaszać swoje należności. Każdy z nas na to zapracował !!!

@Ewelina

Nikt ich nie broni tylko potem będziecie płakać że nikt wam nie chce pomóc. W dzisiejszych czasach pracownik nie jest nic warty, tylko kasa.

Dziś piątek .. ciekawe czy napiszą coś do nas co dalej...

Wiecie coś o wypłatach? Zaraz będzie 10 czerwiec a tu zaległej nawet nie dostaliśmy.

Ja dostałam dzisiaj resztę za kwiecień całe szczęście bo już na chleb nie było xd

Cyk

Po co siejesz ferment? Jakim sposobem dostalas jak firma podobno konta ma poblokowane.

I gdzie ta Twoja karma? Nie wygrywa ten co nie robi nic

Lala na c h o l e r ę siejesz ferment przecież każdy wie że jedyne co mogłaś dostać to.... nic

Haha

A jest tu wgl ktoś kto nie jest na macierzyńskim ? I ma jakieś informacje co dalej ?

Xxxxxxx

Dziewczyny macie już informacje z ZUS jeśli chodzi o wypłatę macierzyńskiego ? Na e-zus nic póki co nie mam i nie wiem czy dzwonić i pytać co z nami i wypłatami .już czerwiec i nie wiem czy dostanę macierzyńskie

HEROFASHION

Już powstał nowy profil gowork spółki TXM ukrytej pod szyldem HEROFASHION https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,24037121 Wystarczy w Krs sprawdzić powiązania Pani "Prezes", aby dojść do oczywistych wniosków. Zostawcie tam jakiś komentarz ostrzegający nowych, przyszłych pracowników i właścicieli innych firm które w przyszłości mogą zostać (usunięte przez administratora)

...
@HEROFASHION

Można jakiś link do strony sklepu? Nigdzie nie mogę znaleźć

Zła

Ta firma jest niepoważna. Jestem na zwolnieniu, za co mam żyć? Brak słów na tych (usunięte przez administratora).

Dziewczyny pracowałam na uz w kwietniu i miałam dostać wypłatę z kasy sklepu do 31 maja, sklep się zamknął, zero kontaktu z księgową, rks, nikt telefonów nie odbiera. Na maile też nie odpisują. Co robić?

Pracownik na macierzyńskim

Z kadr nikt nie odpisze bo prawdopodobnie nikt już nie pracuje.

Ajent

Jedz do otwartego sklepu i wypłac co ci należne....

@Ajent

Niby tak, ale u nas w regionie wszystkie wokół zamknięte, a jechać teraz 180 km do najbliższego to trochę nie bardzo.

Abcd

Hej! Prosze o jakis kontakt do siebei, email czy cokolwiek. Jestem w podobnej sytuacji. :)

Dziewczyny dostałyście świadectwo pracy? Czekam już 5 dzień i ani widu, ani słychu.

Maja 7 dni o dnia doręczenia wypowiedzenia.

Gosia

Agnieszka Smarzyńska blokowanie nas na Facebooku nic ci nie da, twoim psiapsiolkom również!!! Prawda w oczy kole? Udostepniasz o pomocy dla Happy Kids a pomyślałas co z pracownikami którzy zapieprzali na twoja pensje i twoich koleżków z zarządu? Miej odwagę i wypowiedz się co mamy zrobic bez pieniedzy, jak żyć? Jaki masz paln naprawczy żeby nam wypłacić zaległe pieniądze?

Ala

Xxx

Wiadomo coś o wypłatach?

Wolny
@Xxx

Po co mają płacić, skoro pracownicy i tak pracują. Ludzie na co wy liczycie? Czas pomyśleć o sobie. Wniosek zbiorowy do sądu pracy.

@Wolny

Ja już złożyłam skargę do pipu

@Mimi

Ja tak samo, wraz z wypowiedzeniem umowy z ich winny

"będziemy z wami do końca, możecie na nas liczyć" ble ble ble

Mimi

Powiedz mi odebrał ktoś Twój list? Albo zostaw do siebie kontakt chociażby mailowy, ja chętnie podpisze się obiema rękami pod pozwem! Ludzie zróbmy coś!!!

@Mimi

Wysłałam list z potwierdzeniem odbioru, wczoraj wysłałam dzisiaj dostałam SMS ze odebrali list

Ja też wysłałam list z potwierdzeniem odbioru. Odebrali ale odpowiedzi nie dostałam ☹️

@Kasia

Ja czekam na świadectwo, niestety ale naruszyli wszelkie zasady z art 55 par 1.1. Sam nie zapłacony ZUS w całości już jest dyscyplinarka dla nich…

Zostaw merytoryczną opinię o Adesso - Andrychów

• Jak się pracuje w Adesso?

Zobacz opinie na temat firmy Adesso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 874.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adesso?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 853, z czego 45 to opinie pozytywne, 256 to opinie negatywne, a 552 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adesso?

Kandydaci do pracy w Adesso napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adesso