PRESTO M. Brzozowska-Magnuska

Łódź

Opinie o PRESTO M. Brzozowska-Magnuska

Były Pracownik 2011-10-26 15:28
Przestrzegam wszystkich przed współpracą z firmą Presto z branży IT. Nie chodzi tu o niekompetencje pracowników, (bo Ci są profesjonalni, mili, uczynni) ale o podły charakter szefa[usunięte przez moderatora]- obecnego właściciela firmy. Miałem nieprzyjemność współpracy z tym człowiekiem i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że jest oszustem, krętaczem i podłym dorobkiewiczem. Przez 2 lata pracy u niego nie było miesiąca, aby wypłacił pensje zgodnie z terminem. Pieniądze dostawałem z 25-30 dniowym opóźnieniem, nigdy w całości, zawsze w 3-4 ratach. Są pracownicy, którym nie płaci po 2 lub 3 miesiące. Pan M., obiecuje złote góry, fascynujące możliwości rozwoju kariery, wielkie pieniądze-premie, wspaniałe projekty, jednak to wszystko obietnice bez pokrycia. W rzeczywistości wygląda to tak, że przez cały rok nie był w stanie pozyskać choćby jednego klienta, dla którego można było zrobić projekt odpłatnie. Dodatkowo niepowodzeniami za brak nowych klientów (podkreślę, że ON jako jedyny sprawuje w firmie Presto funkcję sprzedawcy, nie ma innej osoby, która zajmuje podobne stanowisko) obarcza innych pracowników, oczywiście za ich plecami. Średnio raz na 3 miesiące znajduje „najsłabszego ogniwo”, które obgaduje w czasie rozmów z innymi pracownikami. Należy jeszcze wspomnieć, że nagminnie okłamuje, nie tylko swych pracowników, ale również klientów, a w konsekwencji szkodzi całej firmie. Zaczynając pracę w Presto, usłyszałem zdanie koleżanki starszej stażem, która oznajmiła - jak się okazało po czasie bardzo trafnie, że: „jak się szef pomyli to powie prawdę” – to stwierdzenie doskonale pasuje do[usunięte przez moderatora] Warto wspomnieć, że pan [usunięte przez moderatora]swoim przyszłym pracownikom już na pierwszej i w zasadzie jedynej rozmowie w sprawie pracy, proponuje umowę o prace na czas określony, co dla wielu młodych ludzi bywa bardzo kuszące. Faktycznie taka umowa zostaje podpisana, jednak nie ma się co łudzić, bo składki do ZUS-u i tak nie są odprowadzane. Ponadto pan M. proponuje najniższą stawkę na umowie, a resztę pensji „do reki, pod biurkiem”. W tej firmie nie istnieje coś takiego jak przelew. Pensje oczywiście z opóźnieniem i do ręki wypłacane są w małych ratkach - szczyt bezczelności to 20 zł. O nieuczciwościach, manipulacjach i oszustwach tego człowieka można by pisać w nieskończoność, jednak myślę, że to co napisałem wystarczy, abyś zastanowił się / zastanowiła czy chcesz współpracować z takim człowiekiem. Osobiście odradzam, bo więcej stracisz, niż zyskasz. Myślę, że warto podkreślić, iż ten sam człowiek, jest również właścicielem firmy Architektura Internetu ,w której zasady funkcjonowania są identyczne jak w Presto.
ariel 2015-05-27 12:35
dziękuję za info. W samą porę zauważone ostrzeżenie dziękuję.
deno 2016-05-02 15:16
Hej wszystkim czy ktoś wie czy ta Pani dalej prowadzi swoją działalność? Szukam czegoś na necie ale chyba nawet strony www nie mają nawet ofert pracy u innych
Robert 2017-01-10 19:00
Firma istnieje. Nazwa zmieniona - szefostwo to samo. Problemy te same. W 2016 odeszła większość pracowników. Firma stronę internetową ma - bo pracownicy sami ją zrobili żeby to jakość w CV wyglądało.
Krzysztof 2017-01-18 11:36
W roku 2016 nie odszedł żaden pracownik, więc informacja "Robercie" jest kłamstwem. Zastanawiam się również nad brakiem cywilnej odwagi by podpisać się imieniem i nazwiskiem. Czyżbyś "Robercie" bał się odpowiedzi?
Stronę internetową wykonali pracownicy (Zastanawiam się kto miałby ją wykonać? Firma zewnętrzna?) niestety okazało się, że osoba odpowiedzialna za napisanie tekstów (notabene wzięła za to pieniądze) ukradła je z innej strony internetowej co zostawiam bez komentarza. Strona w chwili obecnej jest wyłączona właśnie z tego powodu.

Co do postu głównego to parę uwag ;) W czasie działania Presto było dwóch handlowców i efektywność ich była na poziomie 2 klientów rocznie, a oczekiwanie wynagrodzenia powyżej 3000 zł w 2011 roku więc nie było celowością ich zatrudnianie. Sformułowania w poście głównym są rozżaleniem wynikającym ze zwolnień za nadużycia i brak efektywności w pracy kilku pracowników w roku 2011. Zastanawia mnie również czemu osoba pisząca ten post pracowała aż 2 lata skoro było jej tak źle

Trzeba zawsze pamięta, że nie pracodawca wypłaca pensje ale klient. Wynagrodzenie zależy od umiejętności faktycznych, a nie tych które są subiektywną oceną pracownika.

Może jeszcze jedna uwaga.... bycie dobrym pracodawcą jest najgorszą rzeczą jaka jest. Przyzwolenie na ruchomy czas pracy, tworzenie możliwości pracy zdalnej bo sytuacja losowa itp. jest traktowane jako oznaka słabości, bardzo dziwne podejście pracowników.

Czy starczy Ci odwagi "Robercie" by podpisać się prawdziwym imieniem i nazwiskiem? Jeśli nie zostawiam to bez komentarza ;)
Zostaw swoją opinię o PRESTO M. Brzozowska-Magnuska - Łódź
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PRESTO M. Brzozowska-Magnuska