Opinie o SMA Magnetics Sp. z o. o. w Modlniczka

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy SMA Magnetics Sp. z o. o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie SMA Magnetics Sp. z o. o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SMA Magnetics Sp. z o. o. w Modlniczka

n

Firma (usunięte przez administratora),mobbing,wredni ludzi.Zwalniają po 2 tygodniach bez powodu.

bla

ale co sie stało

@n

Były jakieś cięcia na produkcji ?

arkjsbdgks
@n

nie wierze ze Cie zwolnili przeciez oni trzymaja tu nawet ludzi uposledzonych umyslowo, gdyz nie ma kto pracowac, wiec musiales naprawde cos grubego odwalic Na wiosne kolejne osoby ze starych pracowników odchodza gdy tylko sezon sie zacznie, więc moze po ciebie jeszcze beda dzwonic i błagac abys tu wrócił :)

bka
@arkjsbdgks

Dokładnie jest jak piszesz, nawet ludzi o dwóch lewych rękach będą trzymać. Ten kto to napisał musiał być cały lewy, albo to jakiś frustrat z przeszłości.

sdf
@bka

albo był ślepy :-P

Okulista
@sdf

Może już tylko tacy są w ofercie

Tatata

Tak w firmie produkcyjnej dba się o pracownika produkcji. A wiadomo kto jest odpowiedzialny za produkcję.

sobota

W pazdzierniku mówiono że na listopad potrzeba duzo ludzi, że zamowien tyle ze firma ma problem, poproszono nas abysmy robili nadgodziny oraz wszystkie soboty, a jesli bedziemy pracowac w soboty i pomozemy firmie zrealizowac zamowienia listopadowe, to firma o nas nie zapomni i dostaniemy premie za soboty. czy tylko ja zrozumialem ze premie za soboty listopadowe? Czy Kolezanki i koledzy inaczej zrozumieli te słowa? 5 sobót przepracowanych, i co? ani zlotówki! bo w czasie trwania sobót zmiana zasad wypłaty premii za soboty! Tak sie nie robi! Firma zachowala się paskudnie! a teraz ankieta. buźka usmiechnieta kazdy klika kto uwaza ze firma nas oszukala z sobotami a buzke smutna klika każdy kto uwarza ze soboty zostały sprawiedliwie rozliczone mimo innych obietnic w pazdzierniku. Uwaga! Klika tylko produkcja i magazyn, biuro moze czytac ale nie wolno klikac!

PIS
@sobota

Wszystko jest zgodnie z prawem. Jak problem jest to do prezesa.

Lewo
@PIS

Chyba jeszcze Ci szumi bo bocianie ????

MM
@sobota

Piszecie tak jakbyście byli zdziwieni.. Nowi pracownicy mogli się jeszcze łudzić, że tak będzie, ale chyba nikt kto przepracował tu co najmniej rok nie spodziewał się, że rzeczywiście zobaczy te pieniądze... chyba, że jesteście aż tak naiwni...

malota
@sobota

Pracuj robaku a nie siedzisz w domu w sobote.

Royal
@sobota

Ankietą to możesz sobie ale (usunięte przez administratora)wytrzeć a nie coś zmienić. Jeśli chcesz coś zmienić to się zwolnij i znajdz o niebo lepszą pracę i niech każdy tak zrobi wtedy nie będzie miał kto pracować i utrzymywać tą ''malutką'' biurokrację.

Malota
@Royal

I tak stad nie pójdziecie bo jaj nie macie. Do roboty i przestancie płakać

Amigo
@Malota

Lepiej zapuścić wąsa, pić tequile i wyglądać jak meksykanin.

Anita

Czy są przyjęcia na produkcje w SMA czy tylko przez Work ?

J
@Anita

Przez Work , oni dają ogłoszenia o pracy , wiec nie może zatrudniać SMA.

Worek
@J

Rekordziści pracowali tutaj prawie 10 lat pod agencją jako pracownicy ''tymczasowi'' czaicie? Macie obraz jak firma dba o pracownika, brak słów.

Zadowolona

Fajny dzień dzisiaj, podziękować chciałam.

Eu

Na NO to się krowy GNO.

@Zadowolona

Co się działo?

Byk

Bardzo proszę P.Artura.S o dbanie o higienę i zmianę odzierzy bo jest tragedia...

Slepnac od swiatel
@Byk

To się musiało kiedyś stać. Tu na forum. Fajny gość z niego ale...

jprdl
@Byk

i jeszcze jak z kibla wali po nim na kilometr. wchodzisz na 1 i z daleka wiadomo kto

Zażenowana
@Byk

A ja bardzo Cię proszę, abyś usunął ten wpis, bo to nie jest miejsce na wyrażanie tego typu opinii. Dlaczego nie podpisałeś się swoim imieniem i nazwiskiem? Brak odwagi cywilnej?

polonia
@Byk

bardzo proszę pierydolonego byka aby zamiast wytykał komuś wady sam zapoznał się ze słownikiem ortograficznym i zobaczył ze odzież piszemy przez ż . (usunięte przez administratora)!

:-)

:-)

rthtrhrt

Po Sanepid dzwońcie :)

PKO

Jak tam nadgodziny ? Sprawiedliwie wypłacone?

jgvftsdjkuk
@PKO

ja nie narzekam i z chęcia zapiszę się jak jeszcze będą.

logmaster

Najważniejsze, że jest Krystian na logistyce. On to wszystko ogarnia. To jest kierownik!!!. Zawsze tam gdzie go niepotrzebują, zawsze tam gdzie się można wymigać i zawsze tam gdzie nie trzeba podejmować żadnych ważnych decyzji, ale zawsze skory do ucieczki. Pozdrawiamy szacownego kierownika logistyki.

ujgh
@logmaster

W jego przypadku najlepiej sprawdzą się słowa, czy się siedzi czy się leży ... .

hg
@logmaster

Krystian to taka (usunięte przez administratora) wszędzie jest a jakby go nie było.

wgeg
@logmaster

Bo on jest kierownikiem (usunięte przez administratora)

3 zmiana
@logmaster

Czy się siedzi, czy się leży (usunięte przez administratora)się należy. Uciekanie i chowanie się to też ciężka praca, a nie tylko zjeść śniadanie i do domu:-)

@logmaster

nie macie pojęcia o czym piszecie. Nie znacie człowieka, nie wiecie co robi, ale do krytykowania jesteście pierwsi. Ogarnijcie się.

logistyk
@ex-biurowy

Cześć Krystian :)

Dawny Pracownik

Chciałem napisać że pracowałem dość długo w tej firmie, od czasów św. pamięci Stefana , lubiałem tą pracę , ale zaryzykowałem i zmieniłem na lepszą bo SMA nie jest już konkurencyjna dla innych firm w okolicy. Przenosząc się do innych firm przeważnie z miejsca można dostać 3000 netto. Oczywiście można też narzekać jak większość tutaj, ale czy to coś zmieni ?. Zarząd i tak robi swoje i z nikim się nie liczy i zapewne się śmieje z ludzi, ale tak było jest i będzie. Więc głowa do góry i zmiana pracy na lepsze.

M Ajko
@Dawny Pracownik

Również mogę się pod tym podpisać. Za czasów śp. p. Stefana chętnych do pracy było tylu, że kierownicy przebierali w ofertach. DTW było najlepszym zakładem produkcyjnym w okolicy. Kto wtedy pracował wie jak się dbało o pracowników i dawało zarobić. Na przestrzeni lat wszystko zmieniło o 180 stopni. Teraz to już wyzysk, straszenie i poniżanie. Idealny przykład jak zniszczyć dobrze prosperującą firmę. W tym momencie SMA nie jest już w żaden sposób konkurencyjną firmą, ani pod względem warunków, ani zarobków (nawet tym bardziej). Odejście z tego kołchozu było najlepszą decyzją. Polecam, wystarczy tylko trochę odwagi, bo pracy jest pod dostatkiem.

kalol dworniok
@M Ajko

Zgadzam się, wystarczy zrobić ten pierwszy krok i porzucić złe wieloletnie przywiązanie do tej firmy i poznać jak bardzo pod względem pozytywnym różnią się inne firmy w okolicach i nie tylko.

Yataman

Witam wszystkich. Proponuje jak pierwsza próbę Solidarności pracowników mały test. Nikt nie wypełnia i nie wrzuca barometru. Jak ktoś kogoś zobaczy że wrzuca to wiadomo co :)

@Yataman

W tej firmie nie ma solidarności , tam najlepiej rozmawiać o pogodzie , bo zawsze jest ktoś kto doniesie

ankieter
@Yataman

jaja sobie robisz? Na obszarze 5 frekwencja wynosi tylko 13% Osobiscie nie pamietam kiedy wrzuciłem ostatni raz ankiete, moze dlatego nie pamietam gdyz nie wrzuciłem jej nigdy :)

qwert
@Yataman

Jaki jest w ogóle sens tych barometrów skoro pracownicy produkcji są wrzucani do jednego pudła z resztą tych ''niezbędnych'' innych działów z tej firmy. To ma być sprawiedliwe? Jeśli wynik końcowy zawsze tyczy się całej firmy? Biurowi zawsze będą zadowoleni bo dwie kawki i papierosek, niekończące się rozmowy itp.itd.

M ajko
@Yataman

Tak na marginesie, ankiety są anonimowe tylko jeśli chodzi o nazwisko, bo do obszarów są już przypisane... dziwnym zbiegiem okoliczności później na zebraniach "góry" są analizowane: ile, z jakiego obszaru i co było opisane... Tak czy inaczej ankiety są bo muszą być, a wyniki to już się dorobi i zawsze wszyscy zadowoleni a frekwencja rośnie.. :D

a

Cytując klasyka: "W pracy nie ma przyjaciół, są tylko znajome twarze" :)

Grzegorz
@M ajko

Wiele osób z tego wątku jest związanych z firmą, może więc dowiem się czy warto tu pracować? Interesuje mnie kwestia zarobków, atmosfery w pracy oraz perspektyw rozwoju, czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć na ten temat? Byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

@Grzegorz

Więc postaram się pomóc w podjęciu decyzji . Zarobki około 2.400 Netto i to czy pracujesz rok czy nawet 10 lat to niema znaczenia. Atmosfera w zależności od działu/brygadzisty itp , nie ma prostej odpowiedzi ale raczej zła i to bardzo zła. Szanse na rozwój są praktycznie zerowe , tylko kwestia szkoleń wewnętrznych i to tych związanych w produktem. Przeszkolenia przy zatrudnianiu (wdrożeniowe) to jedyne co uzyskasz i nic więcej . Osobiście odradzam tu pracować. Niema znaczenia czy będziesz się przykładać do pracy czy też nie, efekt zawsze ten sam czyli nie wpływa to na szanse rozwoju zawodowego lub na wynagrodzenie. Praca obowiązkowa w soboty a w zamian za sobotę dostaniesz wybicie i to w dniu wskazanym przez pracodawce . Niewielkie szanse na umowę o prace bezpośrednio w firmie. Słaby system socjalny . Nie uczciwe podejście do pracownika. Jesteś tu tylko sztuką w rubryczce a nie osobą . Praca raczej tylko dla młodej osoby zaraz po szkole tak dla poznania pracy na produkcji bez planowania ścieżki kariery . Uwaga na wszech obecne chemikalia , powodują uczulenia,wysypki ,podrażnienia drug oddechowych itd . Spędziłem tam 3 lata i niestety jedyną dobrą rzeczą jaką mogę powiedzieć o firmie to fakt terminowych wynagrodzeń (w dzisiejszych czasach to żaden +) i nic poza tym. Mam nadzieje że pomogłem . Pozdrawiam

Zarobki to niecałe 2200

pozytyw
@były pracownik

Jedyny plus tej firmy to ten w audi prezesa na akumlatorze.

odpowiedź
@qwert

Cześć, wyniki barometru nastrojów pracowników są podzielone na obszary. Każdy dział dostaje swój wynik, Produkcja również z rozbiciem na obszary. Pan Prezes przedstawia wyniki z podziałem na działy, jak również cały wynik dla firmy. Tak dokładnie to wygląda. Jeśli brakuje Ci danych proszę zgłoś się do przełożonego. Pozdrawiam.

odpowiedź
@Yataman

Ankieta jest dobrowolna, anonimowa. Ankieta jest używana w celu zajęcia się tematami, co do których pracownicy mają problem ze zgłoszeniem ich tradycyjną ścieżka przez przełożonego. Każdy komentarz jest analizowany i są wyciągane wnioski. Komentarze w stylu ... Pan X czy Pani Y robią to czy tamto... są i będą pomijane. Skupiamy się na swoich obszarach i swoich problemach. Jeśli jest coś co przeszkadza (poza poczuciem krzywdy i niesprawiedliwości - często nieuzasadnionym) proszę pisać w komentarzach.

mm
@odpowiedź

Myślę, że o "nieuzasadnionym poczuciu krzywdy" bardzo dobrze świadczy ilość osób, które zwolniły się w ostatnim czasie. I nie mówię tu o młodych pracownikach tylko o ludziach, którzy pracowali tu lata. A co do ankiet to przecież miały być w pełni anonimowe, a mimo wszystko są identyfikowane z poszczególnymi obszarami...

@były pracownik

Dodam tylko, że zarząd nie dba o pracowników ale o cyferki w raportach finansowych. Po tegorocznych zmianach w zarządzie jest tylko gorzej, człowiek jako taki się nie liczy, nikt nie dba czy ludziom jest na rękę praca w sobotę, bo jakiś(usunięte przez administratora) nie umie zaplanować produkcji jak należy. Przepracowałem w tej firmie prawie 10 lat i teraz jestem szczęśliwym pracownikiem innej firmy.

insignia

Teraz jest głośno o lotach marszałka Kuchcińskiego, proponuję sprawdzić i zrobić wykaz o podróżach naszej rozpasanej biurokracji z firmy na obiadki do bistro itp oczywiście firmowymi samochodami.

SMA
@insignia

Chciałbym wyjaśnić tą kwestię, ponieważ są rozpowszechniane nieprawdziwe i szkalujące informacje. Jako pracownikom administracyjnym przysługuje nam godzinna przerwa na lunch. Owszem spędzamy ją czasem w "Bistro", ale mamy do tego pełne prawo. A jeśli chodzi o samochody mamy zapewnioną możliwość wykorzystywania ich do celów prywatnych, więc na przyszłość proponuję lepiej zorientować się w poruszanej tematyce, zanim zacznie się wysuwać bezpodstawne oskarżenia. Widocznie, jako pracownicy, macie Państwo za dużo czasu wolnego. Może czas, aby brygadziści zainteresowali się tym faktem. Pozdrawiam.

Odpowiedź
@SMA

Brygadziści nie mają na to czasu. Cztery kawki podczas zmiany i pogaduszki na jadalni są ważniejsze

sfinks
@SMA

A w czym my jesteśmy gorsi ze nam przysługuje 20 minut przerwy licząc w tym drogę "na" i "z" jadalni a wam aż 60 minut której zapewne nie raportujecie?

Gfhkk
@insignia

Powinniście coś wsypać im na rozróżnienie.

Biurowy
@sfinks

Wy macie na nas robic a nie przerwy sobie urzadzac

alnndu
@sfinks

15 minut przerwy płatne zgodnie z Kodeksem pracy, 45 minut niepłatne, niewliczane do czasu pracy, potem trzeba odrobić- tak to wygląda. A Wy macie płatne 20 min. Proponuję doczytać.

@SMA

Jako były pracownik biurowy dodam tylko, że każdy pracownik SMA (biurowy i produkcyjny) ma 20 minut przerwy dziennie (nie godzinę, nie pół). Różnica jest taka, że pracownika biurowego trudniej jest kontrolować pod tym względem dlatego zdarza się, że siedzi na stołówce dłużej. Co do samochodów służbowych dodam, że są one do dyspozycji zarządu i mogą z nich korzystać wedle uznania (nie mówię tu o autach przeznaczonych do delegacji).

Też dawny

Jak wspomne SMA to teraz śmiać mi się chce , ten (usunięte przez administratora)wprowadzony np za wyjście na 2-min na papierosa człowiek zwolniony , a przecież napis na koszulce SMA a nie ZK

Pawel

Ile tej premii za te soboty, bo nie wiem czy wstawać jutro. Brygadzisci się zobligowali do podania tej informacji 3 tygodnie temu i cisza jak po śmierci organisty. Proszę być słownym i rzetelnym panie i panowie zza biurek.

buim
@Pawel

Co Ty tutaj pierwszy dzień pracujesz, nie wiesz jak jest :-P

Hindus

Hute zamykają to nowych pracowników nie zabraknie

Pracocholik

Czy nadgodziny będą oddawane w grudniu na święta? Pewnie znowu oszukają ludzi! Ale co zrobić jak tu jest tak fajnie. Jednym zabrali a drugim dali i tak wyszli do przodu. To był szczyt chamstwa żeby zabrać doświadczonym pracownikom cześć pensji na poczet podwyżek i pseudo nadgodzin! Czyste złodziejstwo w białych rękawiczkach.

Czy pracownicy DTW chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Qp

Coroczny piknik rodzinny został zlikwidowany tak samo jak zwrot kosztów za indywidualnie organizowane spotkania integracyjne pracowników

coffee
@Qp

Za chwilę będą chcieli zwrot kosztów za ''darmową kawę'' albo opłatę za parking wcale bym się nie zdziwił.

AAA
@coffee

Macie darmową kawę? No cóż, ja nie zarabiam 2200-2300, nawet nie mam tych 2000 zł na r ękę, jestem mgrem i sama muszę kupować sobie kawę, tak że nie narzekajcie.

@AAA

Może za Białymstokiem 2300 na rękę to jak złapanie boga za nogi. W polsce a to jak naplucie w twarz

Master Chef
@Qp

Ciekawe czy jeśli chodzi o korzystanie z firmowych samochodów też śruba została przykręcona i np. zamiast jazdy do bistro codziennie teraz można raz na tydzień :-P

Max
@Qp

To wigilijnej imprezy też nie będzie ?

Pasterz
@Max

Świąt w tym roku nie będzie! Wycofali ustawą 744!

Zintegrowany

Tak.. Często się integrują . Bardzo często. Pod zegarem i przy kolowrotku .

Alibaba

Ludzie szanujcie się !!! Wiem że kasa się przyda. Ale zacisnąć zęby i tyle. To nie miliony. Przecież jakby nie dawali tych nadgodzin to i tak byście żyli dalej. Mi Nawet jakby mi dali 100 zł za godzinę nadgodzin to bym tam minuty nie został dla zasady . Jak narobili gówna niech się teraz nim dławią.

Mm
@Alibaba

Oczywiście te nadgodziny wypłacą w grudniu i na pewno nie pójdą na poczet dni wolnych ????

PIS
@Alibaba

ZARAZ NAJNIŻSZA KRAJOWA BĘDZIE TAKA JAK ZAROBKI W SMA. WIĘC NADGODZINY TYLKO BRAĆ ŻEBY WIĘCEJ ZAROBIĆ TEORETYCZNIE BO W GRUDNIU NA ŚWIĘTA W PREZENCIE ODDADZĄ ZA WOLNE DNI.

AAA
@PIS

A co stoi na przeszkodzie, żeby dawać wam najniższą? Dlaczego zasługujesz na więcej?/

inzynier
@Alibaba

Założe się ze jak bys jednak dostał 100zł /h to bys yebal nadgodziny jak szalony. Nie spal bys a zasuwał nadgodziny aby codziennie z nadgodzin zrobic po 500-600zł. I pamietaj że nas oszukasz, tate oszukasz, mamusie... ale sam siebie nie oszukasz ze jestes pazerny na kase.

Alibaba
@inzynier

Rękę byś stracił a byś nie wygrał.

ekonomia
@Alibaba

rozumiem, ze teraz pracujesz za ok 16zł/h i przychodzisz do pracy, zaciszkasz zęby i pracujesz. A gdybys dostal za kazdą nadgodzine 100zł to byś wolał stracic ręke niz przyjąc stawke?

Zapytanko

Co mozecie powiedziec o bylem dyrektorze(usunięte przez administratora)

Tedy

Czy dalej są we firmie ludzie z agencji czy wszystkich SMA przejeła?

Posrednik
@Tedy

Tanio kupiła

sma

A gdyby tak wszystkim pracownikom obniżyc wynagrodzenia do 2000zł netto, to wtedy każdy brał by nadgodziny, aby więcej zarobic.

koń rafał
@sma

Lepiej byłoby zredukować o połowę tą chmare niepotrzebnych biurokratów i te niemałe pieniążki co oni zarabiają rozdać ludziom tzn. dać podwyżki i wtedy każdy byłby zadowolony.

Artur
@koń rafał

Uważacie, że aktualny poziom wynagrodzenia nie jest satysfakcjonujący? Ogólnie to chętnie dowiem się, jak on wygląda, dlatego, proszę o informację w tym zakresie.

Zostaw merytoryczną opinię o SMA Magnetics Sp. z o. o. - Modlniczka

• Jak się pracuje w SMA Magnetics Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy SMA Magnetics Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SMA Magnetics Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 0 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SMA Magnetics Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w SMA Magnetics Sp. z o. o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SMA Magnetics Sp. z o. o.