Opinie o SMA Magnetics Sp. z o. o. w Modlniczka

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy SMA Magnetics Sp. z o. o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie SMA Magnetics Sp. z o. o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SMA Magnetics Sp. z o. o. w Modlniczka

pracownik sezonowy work expres

W DTW będą duże zwolnienia. W piątek zwolnią nas wszystkich pracowników tymczasowych WORK EXPRESS o czym mówi oficjalnie juz nawet Pani z work express obsługująca nas. Do przyszłych wakacji poleci 80% produkcji. Z tego co słyszałem to budują dla nas w pobliżu malutką hale w której będą tylko biura, dział labolatorium oraz dział technologii aby wdrażali prace labolatorium. Cala produkcja powoli jest wygaszana i przenoszona do chin. Jak tylko skończy sie wynajem tych hal, to firma resztki produkcji wtedy przeniesie do chin, chiny juz teraz przejęły od nas pewne produkty. Pamiętacie chinczyków którzy chodzili po halach i byli oprowadzani? Zastanówcie się po co tu byli. Czy chcieli kupować od nas produkty, czy sprawdzali warunki jak to wygląda aby zgodzić się produkować to wszystko za nas. Tak że proponuje szukać innej pracy póki jest dobra sytuacja na rynku, bo nagle jak w okolicy będzie szukało tej pracy 300 osób to może nie być tak łatwo. Moim zdaniem Prezes powinien zwołać specjalne spotkanie z pracownikami i wyjaśnić co się dzieje z firmą być uczciwym wobec nas. Bo teraz mogą to być tylko plotki, powtarzane przez wszystkich, którzy mają rodziny na wyższych stanowiskach, a może być to prawda. Uczciwie było by zebrać wszystkich i rozwiać wątpliwości mówiąc prawdę jaka jest przyszłość oraz sytuacja firmy.

sebix
@pracownik sezonowy work expres

Co wtedy poczną nasi wspaniali brygadierzy, połowa z nich ma rączki przystosowane tylko do wypełniania tablic vpm nigdy one nie widziały prawdziwej pracy, zaś niektórzy po tych wszystkich szkoleniach za bardzo się wczuli w swoje stanowisko, myślą ze bez nich produkcja by się zawaliła i ludzie to członkowie jakiegoś plemienia z Afryki co nie wiedzą o co tutaj chodzi i co tu się wyprawia... niektóre regułki i regulaminy oraz odpowiedzi do pracowników mają wykute jak mantre a tu będzie trzeba się rozejrzeć za inną pracą, pewnie cięższą z Cv w ręce z wpisem brygadier, oj ciężko będzie się przestawić prawda?

Tadzio
@pracownik sezonowy work expres

Gow.no wiesz a sam siejesz plotki. Dla chin projektowalismy wyrób na ich rynek, i projektowalismy całą linię dla tego produktu. Nic co obecnie produkujemy Chiny nie przejmuja i nie beda przejmowac. Zwolnienia sa bo zwykle na koniec roku sma ma mniejsze zamowienia. Moze nie znasz historii firmy ale takie ruchy juz byly nie raz, ze poleciało kilkadziesiąt osób.

sdfg
@pracownik sezonowy work expres

W Chinach zarobki są podobne do Polskich tylko życie jest tańsze 2 albo 3 razy tańsze co w ogólnym rozrachunku Chińczycy mają większe dochody od nas także produkcji tam na pewno nie przeniosą.

Bosch
@pracownik sezonowy work expres

Wielcy brygadierzy którym płacą za wychodzę kilometry po hali albo za stukanie w klawiaturke

Gargamel
@pracownik sezonowy work expres

Czy w kontroli też są zwolnienia ?

kinomaniak

Te darmowe bilety do kina to chodzi o to że u was jest niezłe kino? :-)

ujgh
@kinomaniak

A gwiazdą jest Małota i jeszcze paru naturszczyków z drugiego planu.

yuuu

Susły to podobno świszcą jak chcą coś powiedzieć.

Gru

Puchacz, odpuść sobie. Sam przecież kreski walisz.

tyjmk

Susły zasypiają na zimę .

Lgbt

Nożowniku odpuść już sobie. Nie pracujesz tu już.

Leszno
Trafo

A tak w ogóle to starzy pracownicy chcą przywrócenia Marka Kostrza dlatego że szanował ludzi. Teraz jest mobbing za Marka Małoty.

Trafo

No i co. Sytuacja jest stabilna. Można kraść i przekręty robić. To ja prezes życzę wszystkim zwolnionym itym których zaraz zwolnie wesołych świąt Bożego Narodzenia. Ha ha ha.

Zadowolony.

W imieniu wszystkich ostatnio zwolnionych chciałbym podziękować tej chorej firmie za tak wspaniały prezent na zbliżające się święta. Życzę wszystkiego najgorszego, abyście nie pociągli długo. P.S. będziecie już musieć w krótce zagonić tych nierobów brygadzistów do pracy bo nikt tam nie będzie chciał przyjść.

Klaudia Putko
@Zadowolony.

Tak właśnie. Pięknie powiedziane. Podpinam się pod tym komentarzem z całą odpowiedzialnością. Dziękuję również !

merry christmas
@Zadowolony.

Najlepszy prezent na zbliżające się święta ! Takie rzeczy tylko w zabierzowie!

rozczarowany
@merry christmas

Chciałem aplikować cv do was ale po przeczytaniu forum twierdzę że firma nie jest w porzadku zwalniając tyle ludzi w takim momencie przed świętami.. a w ogłoszeniu szczycą się bonusem czyli premiami świątecznymi, jednak te ok. 50 osób nie zobaczy tego wcale więc po co obiecywać.. te bilety do kina to to autentyk czy jest jakiś kruczek też?

pracowałem
@rozczarowany

Dostaniesz dwa bilety a z wypłaty potrącą Ci za nie podatek, tak jak w przypadku wszystkich bonów świątecznych i nagród, więc nie ma nic za darmo...

bla
@pracowałem

ale podatek potraci ci nasz wspaialy rzad a nie pracodawca :D pracodawca nie moze Ci dac nic za darmo, musisz zaplacić za to podatek, Tak samo jak cos wygrasz, nie dostaniesz tego za darmo tylko od wygranej musisz zapłacić podatek. Pretensje do RZADu a nie do Pracodawcy

justyna
@pracowałem

ciekawa jest jakie profity ma agencja przez którą się nas tutaj zatrudnia, ile firma płaci za każdą jednostkę półtoraroczną?

pracownik sezonowy work expres
@justyna

kazdy z nas miesiecznie kosztuje 450zł brutto tyle DTW płaci firmie za obsługę naszą. Korzysci z tego są takie że firma nie musi zajmować się naszymi kadrami, wszystkie wnioski, urlopy, rozliczenia robi firma w której akurat jesteśmy zatrudnieni. Do tego firma moze nas wszystkich zwolnic z dnia na dzień, gdyz jesteśmy pracownikami tymczasowymi, bez konsekwencji. A pracowników DTW nie tak łatwo zwolnic jednego dnia np 100 osób, ponieważ sa juz to zwolnienia grupowe, i podlegają innym warunkom których DTW za bardzo nie chce spełniać. Podsumowując dla pracodawcy mimo że traci pieniądze miesięcznie na nas, bardziej korzystne jest zatrudnianie poprzez agencje pracy tymczasowej. I uwierzcie mi że gdyby nie ustawa RZĄDOWA to do dzis w DTW nikt by nie dostał umowy innej niz poprzez agencje. Ktos z Was powie że przecież DTW niepotrzebnie płaci za nas tyle pieniędzy co miesiąc, ale popatrzcie na zarobki nasze 2200zł a na zarobki ludzi w DTW 2700zł to nie firma płaci te pieniądze agencji tymczasowej, a MY pracownicy!

Good Person

No, i dzisiaj poszli w odstawkę prawie wszyscy workowcy ze stażem ponad rocznym. Nawet ci co mieli do końca marca przyszłego roku. Koło 40-50 osób z dwóch zmian. No masakra.

Marco

30.11.2018 kończy mi się umowa bez żadnych szans na podpisanie kolejnej już na stałe. Jeszcze bezczelnie dali do końca listopada kiedy mogli do końca grudnia (18 miesięcy mija) , ale to dlatego żeby czasem premii na święta nie wypłacić :P Ogólnie to przetrwałem w tej firmie 4 fale zwolnień gdzie to po 30 - 70 osób zwalniali , czasami nawet bardziej zaangażowanych albo z kluczowych jakby się mogło wydawać stanowisk :D Także loteria i ogólnie nie polecam :P Kasa mała , podwyżek brak , za pracujące soboty wolny piątek się dostaje albo inny dzień żeby czasem za dużo do wypłaty nie było :D

sxsxsx
@Marco

To fajny prezent dostaniesz Marco na święta od firmy, dużo jest takich osób co im się kończy umowa teraz?

Marco
@sxsxsx

Pewnie trochę jest :P

egr
@Marco

100 osób na stulecie niepodległości zwolnią :)

:-)
@egr

i mogą wtedy przyjąć 50 biurowych bo ich bardzo mało :-)

dsrfg

W Niemczech stawka minimalna od stycznia idzie do góry i będzie wynosić 9,19 euro w Sma w Zabierzowie też będą podwyżki chyba ze konkurujemy z Bangladeszem :)

nigdy więcej sma
@dsrfg

hahaha zobaczysz podwyżkę jak świnia niebo :) a nie przepraszam, przecież podwyżki są cały czas.. 1% brutto :) miłej pracy

Pjoter
@nigdy więcej sma

Niema już chyba nawet tych 1% :P

koń rafał

Oj oj oj musi być bardzo mało chętnych do pracy do sma skoro na olx wisi aż 8 tych samych ogłoszeń różniących się nazwą (pracownik montażu, pracownik produkcji, pracownik fizyczny) ale dobrze wiemy że chodzi o to samo stanowisko pracy :-) Ale te darmowe bilety do kina dla nowo zatrudnionych to już przesada hahaha szkoda że tak nie traktujecie osób które nagle zwalniacie po półtorarocznej uczciwej pracy i zastępujecie je nowymi bez stażu...

niezimek
@koń rafał

czyżby była desperacja, proponuję zatrudnić akwizytorów niech chodzą po domach z ulotkami z pracą i rozdają karnety na darmowy parking przy firmie

Korcyl

Mam plecy nie narzekam .. Kierownik mi się kłania .. ludzie za mnie robią ..jestem po geodezji ...i specjalista od ..pierogow

Piko
@Korcyl

Bartek K. człowiek skazany na awans hehehhe

Bibi

Pracowałem , najlepiej przekonać się samemu lecz niepolecam

Koniowalski

Jak chcesz to aplikuj, jeśli jesteś zaraz po szkole będziesz miał doświadczenie jakich firm unikać w przyszłości

kary

omijać szerokim łukiem firmę,są nowe ogłoszenia o pracę przez agencję tymczasową,to co piszą w ogłoszeniu to większość to bzdury,myślą że ludzie to ciemny naród i mozna wszystko wcisnąć,z tymi biletami do kina to pojechali na maxxa,to tylko można pomyśleć jak ludzie są zainteresowani tą firmą!Umowy ludziom się kończą mając do końca listopada,taki oto prezent na zbliżające się święta od firmy,wstyd,szukają ludzi by ich poprostu podmienić a następne 18 miesięcy następna kolej i tak w kółko,ludzie zastanówcie się czy chcecie tutaj pracować nie znając dnia ani godziny gdy wylądujecie za kołowrotkiem Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: traktować ludzi z szacunkiem i doceniać ich bo dobrych pracowników coraz mniej

Good Man
@kary

A najlepsze że pozbywają się ludzi którzy mają doświadczenie, znają od kilku do kilkunastu stanowisk, a biorą jakieś męskie ci#ty których rączki bolą przy lekkiej robocie. I jeszcze narzekają. Że im nie wstyd przy kobietach z którymi współpracują.

Bartek
@Good Man

Nie rozumie , to uczą ,inwestują w nowych pracowników , a jak już zaczynają sami pracować i mają już wiedze to ich zwalniają ??

Good Boy
@Bartek

Jaja, nie??? Dokładnie tak robią. Spora część pracowników jest pod Workiem. Niestety od zeszłego roku weszła ustawa (dzięki PIS-uarom) że pod agencją w danej firmie można pracować 18 miesięcy. Ale nie przewidzieli jednego: Jak firma (SMA) nie będzie miała wolnego wakatu to nie przejdziesz pod firme, czekasz jak wygaśnie ci umowa z agencji i potem marsz za kołowrotek. A zastąpi cię ktoś inny który właśnie się zatrudnił na kolejne 18 miesięcy. Mają gdzieś że się starasz, że poznałeś sporo stanowisk, w kulki nie lecisz. Wolą przyjąć kogoś za ciebie. Daa-daa... Witamy w XXI wieku.

hg
@Good Boy

Podobnie jest płaceniem dniami wolnymi to wprowadziła po jak było 20% bezrobocie a obowiązuje do dzisiaj.

Bartek

Jest oferta z Work do was na kontrolera napiszcie czy warto się starać?

korcyl
@Bartek

nie warto, wystarczy poczytać tutaj opinie byłych i obecnych pracowników tej firmy...

PIP

Jak tam po odwiedzeniu państwowej inspekcji pracy? Jeszcze będą w sprawie spawarek,żywicy,impregnacji.

Depresja
@PIP

I przedewszystkim wszechobecnego mobbingu poprosimy.

Artek

Dostali suveniry i wszystko OK

dsb

Mają to wszystko w PIPce

agata
@PIP

Ja bym się przyjrzała utwardzaczowi mieszanemu z żywicami, piszę na nim w tłumaczeniu na polski że "może" powodować raka lub niepłodność, brak jakichkolwiek odciągów przy maszynach do zalewania i wszyscy to wdychamy na halach od dawien dawna, zróbcie coś z tym, behapowiec po ''dobrej zmianie'' świeży więc niech działa a nie...

Tede
@agata

Jest to wszystko rakotwórcze. Trzeba zgłosić do inspekcji pracy i tyle w tym temacie. Żadne maski wam nic nie dadzą. Spawanie miedzi też jest bardzo szkodliwe,kleje,opary cyny. A wy słuchacie alkoholika kierownika M.M.

dmnj
@Tede

M. M. tak wygląda jakby jakiś metyl spożywał bo mu na mózg padło i ze wzrokiem też coś nie tak.

kolasińska
@PIP

I co szkodliwego firma wam nie płaci?

qwerty
@agata

Dobrze wiedzieć jakby człowiek na coś zachorował, wtedy tylko sąd...

Szchetinio

Mam pytanie. Wczoraj zostaliśmy poinformowani, że alutech pracuje wszystkie soboty do odwolania łącznie z nockami czyli 6 z rzędu. Czy to jest legalne? Dzwonie od wczoraj do inspekcji pracy nie mogę się dodzwonić. Będę próbowała do skutku. Kierownik obiecał, że zapłaci, ale wszyscy wiemy ile jest warte jego słowo. A to okres rozliczeniowy z Bożym narodzeniem na końcu. Wybicia!! proszę o konstruktywna odpowiedź.

Świstak
@Szchetinio

Nic wam nie wypłacą. Jest to wszystko legalne. Jest okres rozliczeniowy trzymiesięczny wiec wam oddadzą na koniec grudnia.

gr3
@Świstak

Dniami wolnymi.

Przez Work dostałem umowe na kontrolera , rozmowa kwalifikacyjna OK , czego moge się spodziewać?

Xyz

Jak wyglada rozmowa kwalifikacyjna? Czego można się spodziewać?

@Xyz

a jak ma wyglądać skoro biorą wszystkich jak leci... przychodzisz, masz dwie ręce i chęci żeby pracować za małe pieniądze bez żadnych perspektyw przez maks. 18 miesięcy i to wystarczy :)

@ja

popieram w 100%

Xyz
@ja

czyli nie warto?

@Xyz

Nie warto

Zostaw merytoryczną opinię o SMA Magnetics Sp. z o. o. - Modlniczka

• Jak się pracuje w SMA Magnetics Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy SMA Magnetics Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SMA Magnetics Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 0 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SMA Magnetics Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w SMA Magnetics Sp. z o. o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SMA Magnetics Sp. z o. o.