Personnel International BPO Sp. z o.o.

Gliwice

Opinie o Personnel International BPO Sp. z o.o.

Ktoś 2015-10-01 10:21
cześć ponownie. co do tego, że trafiają się rozklekotane wózki, to nie jest wina Personelu, bo nie ma na to wpływu, ale magazynu, więc bez sensu myślę zrzucać wine na personel. Co do zamówień, to może tak być, że starzy pracownicy, którzy są lepsi dostają lepsze, a Ci, co są słabi, to nie dostają w nagrodę lepszych zamówień. to jest chyba oczywiste. Swoją drogą, to trochę śmieszne, żeby szukać pół godziny wózka.... chyba same szukanie wózka by Ci kolego tyle czasu nie zajęło... pozdrawiam
ciekawy 2015-10-06 21:40
W dalszym ciągu jest praca dla komisjonerów w Berlinie,może się ktoś wypowiedzieć na ten temat ? aktualny ten kierunek czy gdzie indziej , albo czy w ogóle jest jeszcze praca , w Niemczech , bo tylu imigrantów teraz tam jest , więc może już nie chcą Polaków
haha 2015-10-23 18:44
Widze panie w biurach sie nudza i musza jeleni nagonić:D wiekszej bzdury nie czytałem
pablojumper 2015-10-24 23:54
Witajcie!
Jestem kawalerem i mam dostać propozycję pracy w Berlinie na magazynie Netto albo Kaiser. Powiedzcie mi jak wyglada tam praca? Po ile godzin się pracuje, jaka jest stawka na godzine, jakie warunki mieszkaniowe , po ile osób na pokojach, czy jest duże ciśnienie w pracy , jak wyglada norma, jakie kierownictwo? Może znajdzie się jakaś osoba która tam pracuje lub pracowała i udzieli mi porady czy warto tam się udać do pracy...:)
Arturro 2015-10-28 21:34
Witam, dostalem oferte szkolenia i pozniejszej pracy w Niemczech. Wszystko ladnie pieknie tylko umowa jest na 2 lata a jak zrezygnuje w trakcie musze zaplacic 5 tysiecy zlotych na rzecz agencji. Spotkal sie ktos z takim czyms>?
papek 2015-10-29 19:13
Widzialem te ich ogloszenia odnosnie szkolen z pozniejsza gwarancja zatrudnienia.
Niby wszystko ladnie pieknie.
W ogloszeniu nie bylo mowy o tych pieciu tysiacach kary.
Jesli taka kara jest w istocie w umowie to radze Wam sie dobrze zastanowic zanim na to szkolenie pojdziecie.
Pracowalem w roznych magazynach jako komisjoner i powiem Wam ze malo kto daje rade dwa lata przepracowac.
Tak wiec prawie kazdy kto wezmie udzial w tym szkoleniu zaplaci im te 5 tysiecy kary i pewnie wlasnie o to im chodzi...takie nowe zrodlo dochodu dla firmy.
Damian 2015-10-29 20:33
Arturro, ja też ją dostałem. Jak chcesz to kontakt na maila mojego: krankis@o2.pl
ziom 2015-10-30 09:10
ludzie,
macie racje, że te 2 lata to jest dużo, ale jak ktoś potrzebuje pracy na gwałt, to powinien chyba patrzeć na to z innej perspektywy, że będzie miał stałe zrodło dochodu przez 2 lata i zapewne wieksze wynagrodzenie, niż w Polsce. Co do tej kary, to nie jest ona mała, ale pewnie chca sie jakos zabezpieczyc przed tym, ze wyszkola kogos na swoj koszt, a zostana wyrolowani. prawda jest taka, ze kazdy z was gdyby mial wlasna firme i chcial szkolic ludzi, tez by sie zabezpieczyl. nie chce mi sie wierzyc, ze nie. Chcecie, to żyjcie sobie w tym nedznym kraju za najnizsza krajowa i biadolcie, jak wam jest zle, zamiast podjac stala prace za sensowne pieniadze. wasz wybor. pzdr
lama 2015-10-30 09:39
Te szkolenia to oni maja dofinansowane z UE i innych zrodel w takim stopniu ze jeszcze na nich zarabiaja.
A te 5 tysiecy kary to po to zeby zrobic z was niewolnikow na 2 lata.
Tam sie pracuje po 10 godzin dziennie wiec nie jest latwo zajechac organizm na amen. W tych 10 godzinach jest godzina bezplatnej przerwy (2x30 min).
Caly czas trzeba wyrabiac te ich bardzo wysokie normy wydajnosciowe wiec pracuje sie na maksymalnych obrotach.
Placa za 7 godzin a reszte kasy przetrzymuja u siebie.
Warrior 2015-10-30 15:11
Trochę Ciebie rozumiem ziom. Ale czy dasz gwarancję iż biuro jest uczciwe? Warunki jakie proponuje są ok, ale czy będą one przez te 2 lata przestrzegane? Nie chcę źle mówić o PI, bowiem nie mam do tego podstaw, ale czy dasz gwarancję że wszystko będzie jak należy. Pracowałem już za granicą zatrudniony przez wiele agencji - jedne lepsze drugie mniej, ale w każdej musiałem w mniejszym lub większym stopniu walczyć o swoje. Jak mówię, nie chcę oskarżać PI o cokolwiek złego, ale 2 lata bezwzględnego podporządkowania pracownika to chyba nie do końca ok? A poza tym nie wiadomo co się w życiu człowieka może zdarzyć przez 24 miesiące, to zbyt długi czas aby dawać gwarancję lojalności. Po prostu ludzie obawiają się uzależnienia od pracodawcy. Zrozum ich a nie traktuj jak nierobów czy oszustów. I jeszcze jedno - jeśli jakiś pracownik zatrudniony nie będzie sobie radzić a jego praca nie będzie zadowalająca? To co, też go będą trzymać dwa lata? A jak go zwolnią za słabą wydajność to też kara pięciu tysiaków? Nie mówię że tak będzie, ale do końca nie wiadomo.
Warrior 2015-10-30 16:06
ROZUMIEM Ciebie ziom, ale czy dasz gwarancję że firma uczciwa? I że będzie przestrzegać wszystkich warunków umowy? Nie chcę źle mówić o PI, bowiem nie mam podstaw, ale czy dasz gwarancję iż wszystko będzie ok. A poza tym 2 lata to dużo czasu, nie wiadomo jak się potoczą losy człowieka? A oni chcą bezwzględnej dyspozycyjności aż na 2 lata, jak nie to kilka tysięcy kary. Rozumiem iż firma chce mieć dyspozycyjnych pracowników na dłuższy czas, ale niech ich przekona do siebie np. uczciwością, godnymi warunkami pracy, wiarygodnością, dotrzymywaniem słowa itp. Wtedy pracownicy też będą chcieli zostać jak najdłużej i to bez przymusu.
picker 2015-10-31 10:01

Ostatnio dla zmylki rekrutuja na to szkolenie jako Agencja Zatrudnienia German Logistic sp. z o. o. (nr cert. 12784) Oddział Polska ale prawdopodobnie to jest dokladnie to o czym wyzej piszecie bo odbywa sie w Czestochowie tak jak szkolenie Personnel International BPO Sp. z o.o..
dawidek 2015-11-05 06:55
Wysla tych ze szkolenia na mroznie i sie posraja po miesiacu:)
I piec tysiecy maja w kieszeni.
Ot filozofia personnelu:).
nowy 2015-11-09 08:57
siema, jakie wy ludzie bzdury piszecie. nie rozumiem, po co ktos, kto nie czytał umowy wypowiada sie na temat warunkow wspolpracy. porazka. wez sie koles do pracy, a nie oczerniaj, jak nie masz bladego pojecia na temat tresi umowy. nara
... 2015-11-09 22:53
Umowa o prace to sie mozesz podetrzec !! Tyle w temacie
nowy 2015-11-10 08:53
Do "..." jak nie masz papieru toaletowego w domu, to sie musisz wszystkim podcierac hahahaha widze, ze mamy do czynienia z kimś, kto jest zawsze niezadowolony w każdej pracy, albo ma wysokie mniemanie o sobie, bo pewnie kazdego pracodawce tak traktuje. idz rób na czarno, byle byś miał więcej pieniedzy do reki i nie zapomnij sie zarejestrowac w posredniaku, zeby inni placili za ciebie zus.narka
... 2015-11-10 20:20
Jak bede robil na czarno zarobie wiecej i odloze niz Ty w Personelu !!!!
sylwek 2015-11-12 08:43
czesc, co wy mówicie, ja ostatnio dostalem propozycje szkolenia, to przedstawili mi, że rok musze przepracowac. mowili, ze zmienili warunki, zeby isc ludziom na reke. dostalem umowe i tam jest napisane, ze jak oni nie z mojej winy rozwiaza umowe, to nic im nie zwracam. nie wiem, po co ktos, kto nie czytal umowy, pisze takie oszczerstwa. szkoda gadac serio. pozdrawiam
pan jan 2015-11-12 09:07
Mozliwe ze zmienili z dwoch lat na rok.Tego juz nie wiem.
Ale to w dalszym ciagu nie jest szkolenie darmowe tylko szkolenie za rok pracy dla nich.
Zwolnic cie z twojej winy moga w ciagu tego roku i wtedy placisz albo sam sie zwolnisz i tez placisz.
Nawet nie wiesz jak latwo jest zwolnic kogos tak zeby wyszlo ze wina jest jego.
Takie powiedzenie jest o psie i o kiju.
Jak beda chcieli cie zwolnic i zrobic tak zeby byla wina twoja to tak zrobia i nic na to nie poczniesz.
Powinni uczciwoscia i dobrymi warunkami pracy i zakwaterowania zachecac ludzi do pracy u nich a nie karami straszyc.
poles 2015-11-12 10:20
hejka czy macie jeszcze jakies namiary na prace w NIEMCZECH na magazynach
Warrior 2015-11-12 23:18
Zgadzam się z Janem że uczciwościa i dobrymi warunkami pracy i zakwaterowania winni zachęcać ludzi do pracy u nich a nie karami straszyć. Naprawdę większość kandydatów chce ciężko i uczciwie pracować, a przez idiotyczne kary w umowie rezygnuje. Biuro wymaga wysokiej motywacji do pracy, i na pewno u większości taka jest, ale gdy zobaczą w umowie owe 5 tysięcy kary, to wówczas ona siada. I PO CO TO KOMU ???
sylwek 2015-11-13 08:40
hej, wiecie, ja rozumiem o co wam chodzi. 5 tysi to nie mała kwota i troche straszy, ale popatrzcie na to z innej perspektywy. firma podjela inicjatywe wynajecia hali magazynowej, zakupu systemu, wozkow widlowych i kursu, regalow, wynajmu mieszkania. sa to ogromne koszty, wiec firma chce sie zabezpieczyc, zeby nie bylo sytuacji takiej, ze wyszkoli ludzi, a oni z dnia na dzien porzuca prace. szkolenie jest bezplatne, bo za nic sie nie placi. trzeba tylko byc gotowym wyjechac na rok czasu. skoro i tak ktos planuje dluzszy wyjazd do pracy. przeciez pracownik nie placi, tylko firma placi jemu wynagrodzenie. macie strasznie dziwny tok myślenia. jezeli ktos jest pewne za siebie, ze nie narobi glupot i zalezy mu na pracy, to bedzie pracowal przez rok, zarabial, a nic nie odda za szkolenie. dajecie sie tylko zastraszyc, uwazam calkiem niepotrzebnie. a co do warunkow mieszkaniowych, to z tego co mi wiadomo od kolegow, to firma caly czas inwestuje w nowe mieszkania i remonty. od razu rzymu nie zbudowali.... pozdrawiam
Warrior 2015-11-13 14:25
Staram się ciebie zrozumieć Sylwek. Może i faktycznie firma chce się zabezpieczyć przed stratami i pragnie odzyskać koszty włożone w szkolenie (to naturalne). Ale zrozum też ludzi, którzy obawiają się owych kar. A jak ktoś nie zda egzaminu? Albo jak nie poradzi sobie w robocie? Takie sytuacje mogą mieć miejsce i co wówczas? Też taki pracownik musi bulić 5 tysięcy? Ja pracowałem kilkakrotnie w Niemczech - praca tam wymaga olbrzymiej siły fizycznej i motoryki (szybkie tempo arbeitu). I wierz mi że nie każdy wytrzymuje (i nie dlatego że jest leniem czy obibokiem - po prostu nie radzi sobie). A poza tym wiesz co się wydarzy w twoim życiu przez rok? Nie chcę tu głosić czarnowidztwa, ale różnie może się potoczyć losy człowieka. A ty przez rok siedź, bo jak będziesz chcieć myknąć to wyskakuj z pięciu patoli. Powtórzę iż uczciwościa i dobrymi warunkami pracy i zakwaterowania winni oni zachęcać ludzi do pracy u nich a nie karami straszyć. Naprawdę, uwierz mi, większość kandydatów chce ciężko i uczciwie pracować, a przez idiotyczne kary w umowie rezygnuje. Jestem pewien że bardzo wielu dobrych przyszłych pracowników widząc w umowie klauzylę pięciu tysięcy zrezygnowało. Niech by dali chociaż 3 miechy okresu próbnego, jeśli wszystko będzie ok to jestem pewien iż większość pracowników sama przyjdzie do przełożonych z zapytaniem o przedłużenie umowy. Pozdrawiam.
Warrior 2015-11-15 10:29
Ja mam jeszcze jedną prośbę do tych którzy odbyli kurs w Częstochowie i teraz pracują in Deutschland. Napiszcie jak wygląda sam kurs i egzamin. No i jakie są warunki na miejscu pracy? CZy wszystko ok? Jak z zakwaterowaniem. Napiszcie, please, to bardzo ważne. Nie ukrywajmy iż wiele osób waha się czy skorzystać z oferty (obawa dot. owej pięcio-tysięcznej kary). Dlatego zależy nam na obiektywnej i rzetelnej informacji jak to wygląda naprawdę. Tylko proszę napiszcie obiektywnie i bez z ściemy jak tam jest. Pozdrawiam.
irokes 2015-11-17 09:50
cześć,ja jestem po szkoleniu i właśnie jestem zaczynam pracę. Jak na razie nie mam się do czego doczepić.
pozdrawiam
Warrior 2015-11-17 13:06
OK, dzięki za info, ale napisz jeszcze ile godzin dziennie i tygodniowo wyrabiacie? Kiedy dają umowę i czy na owe 2 lata? I jak z zakwaterowaniem - warunki dobre/znośne, napisz jak jest. I proszę raz jeszcze innych tam pracujących piszcie na ten temat. Tylko obiektywnie, PROSZĘ WAS !
Miuosh 2015-11-17 13:34
Zdecydowałem się iść na szkolenie, po szkoleniu napisze co i jak
Warrior 2015-11-17 16:16
Ok, daj znać please.
Krzysztof 2015-11-17 21:48
Też dostałem ofertę szkolenia no i szczerze, to się poważnie zastanawiam nad tym, myślę że się zgodzę. pracy znaleźć w Polsce nie mogę już długo a to jest jednak szansa w końcu na jakąś poważną prace z umową i to przez rok, a tą karę będę miał gdzieś, bo przecież jak człowiek chce pracować to, czym jest umowa na rok, raz dwa minie. myślę że dla takich osób jak ja, bez perspektyw w kraju, to jest okazja aby się wyrwać i zacząć lepiej żyć
Bartolo 2015-11-17 22:48
irokes, możesz podać maila albo jakiś inny kontakt?
Bartolo 2015-11-17 22:50
Hej, kiedy masz to szkolenie?
Warrior 2015-11-18 12:50
Jeszcze raz proszę osoby pracujące przez agencję P.I. bądź uczestników szkolenia o informację na temat przebiegu kursu i pracy? I bardzo proszę o obiektywne info. BEZ GLORYFIKACJI I BEZ POTĘPIANIA ! Chodzi nam tylko o prawdę na ten temat. Please help.
Bartolo 2015-11-18 16:15
Krzysztof podaj swój mail
Warrior 2015-11-18 22:31
Bartolo, jesteś zainteresowany ofertą ? Bierzesz udział lub myślisz o udziale w kursie i późniejszym "Arbeit" w P.I. ???
Bartolo 2015-11-19 09:26
Tak. Mam zamiar iść na kurs z kumplem i wyjechać do Niemiec
predator8 2015-11-19 12:51
Bylem na szkoleniu, chyba drugim, ktory organizował Personel i powiem wam że na poczatku bylo srednio, bo i liczebnikow sie musialem nauczyc no i wogóle pierwszy raz na wozkach jezdzilem. ale te 5 dni sie okazalo tak akurat, ze wyjechalem do pracy i sobie radze. podobno beda nawet ze mnie 'ludzie' jak to kierownik powiedzial, wiec ja tam jestem zadowolony narazie. troche sie balem tej umowy czy kary ale wyjasniono mi ze musialbym wyleciec z roboty przez wlasna glupote lub porzucic prace, a przeciesz tego nie zamierzam. mieszkania sa okey, jak bylem w holandii to akurat mam porownanie, ze tam to byla masakra. no i pracowac mozna duzo jak sie chce, bo ja to roznie - dniowka to po dziewieć godzin raczej, ale czesto mam mozliwosc i po 11 godzin robić. także ja polecam. jakby ktos miał pytania to niech pisze.
xyz 2015-11-19 15:57
Wielka prośba o informację na temat szkolenia i pracy w Deutschlandzie. Podzielcie się informacjami bowiem oferta biura wydaje się niezła tylko ta kara pięciu patoli odstrasza. Bedę wdzięczny za info. Moje namiary to: xyz1979@onet.pl. Z góry dzięki.
Warrior 2015-11-19 22:19
A napisz Predator8 w jakiej miejscowości jesteś? I ile dni w tygodniu jest "Arbeit"? Jak się układają relację między polskimi pracownikami a przełożonymi z magazynu i koordynatorem ? Na ile dostałeś umowę (rok czy dwa lata)? Pomagają w otwarciu konta? A czy wiesz może kiedy można dostać pierwszy urlop? A jeśli chodzi o umowę to czy odprowadzają składkę zdrowotną?
A na szkoleniu oprócz wózków i nauki liczebników uczą czegoś jeszcze? I napisz po krótce jak wygląda egzamin. Czy jest on prócz wózków także z języka czy komend niemieckich? Daj info na te tematy. Pozdrowienia.
maciek 2015-11-20 07:05
mi te agencje polecił znajomy, który już pracuje w Niemczech, no i tak z ludzkiej ciekawości chciałam posprawdzac jakie inni mają doświadczenia, i z tego co czytam to az nie wierze. Znajomy pracuje juz dłuższy czas no i chyba jakby mu było źle to by mi nic takiego nie polecał, a z tego co widze to jest mu dobrze, jak zjeżdża do Polski to widac ze coraz wiecej kasy ma i tylko cos wymienia w domu na nowsze. mam wrazenie ze ludzie którzy to pisza to sa albo zazdrośni, albo im sie nie chciało pracowac w magazynie. bo znajomy mówił ze trzeba pracowac czasem cieżko, ale potem jak dostaje wyłate to widzi ze warto było.
Warrior 2015-11-20 08:59
Od jakiegoś czasu interesuję się ofertą szkolenia i pracy poprzez agencję P.I. Staram się zebrać jak najwięcej kompetentnych informacji i dochodzę do wniosku iż chyba nie jest to aż tak straszna firma? Wydaje się iż warunki jakie proponują są co najmniej znośne? Nie wiem czy mam rację, niech pracownicy byli i obecni sami to ocenią. Oferta pracy i szkolenia naprawdę kapitalna, tylko niestety wizja owej kary finansowej za zerwanie umowy niektórych odstrasza. I PRAGNĘ PODKREŚLIĆ IŻ NIE JESTEM (PRZYNAJMNIEJ JESZCZE NIE) PRACOWNIKIEM PERSONNEL INTERNATIONAL I MOJE WPISY NIE SĄ SPONSOROWANE ! Ja tylko poszukuje kompetentnych informacji aby sobie wyrobić obiektywną prawdę o tej agencji. Z góry wielkie dzięki wszystkim, którzy zamieszczają opinię. Pozdrowionka.
Paweł 2015-11-20 11:43
Witam. Jestem jednym z wielu który zastanawia się nad wyjazdem. Mógłbym z kimś o kontakt prosić, ktoś kto już pracuje ? vwpawel@interia.pl
Tom 2015-11-22 22:40
Nie ma co się zastanawiać, jak masz szansę aby mieć więcej kasy to jedź, o ile nie jesteś z tych co jadą aby się pobawić, a właśnie z tych co chcą pracować, to na bank będziesz zadowolony. Mógłbym ci napisać bardzo długiego maila, ale wszystko by wchodziło do tego ze jeśli trafiła ci się okazja to trzeba ją wykorzystać bo drugiej może juz nie być. Wiadomo ze nie wiadomo jakich kokosów nie będzie bo życie w Polsce podrożalo i mamy coraz więcej potrzeb ale tam i tak lepiej zarobisz niż w kraju
Warrior 2015-11-23 10:33
Mam rozumieć Tom iz z czystym sumieniem polecasz robotę w P.I ??? Byłeś na szkoleniu i robisz teraz in Deutschland? I wszystko jest ok? Da się normalnie robić i dobrze zarobić ? Dodam że interesuje mnie oferta szkolenia i pracy a nie wypoczynku i zabawy. Pracowałem już kilka razy u naszych zachodnich sąsiadów i naprawdę wiedz iż każdy kto tam jedzie licząc na luz i zabawę ten brutalnie się rozczaruje tym co tam zastanie. Trzeba zaiwaniać ciężko i w szybkim tempie. Ja to doskonale znam z własnej autopsji. Chodzi tylko o to czy firma jest ok no i czy za ciężką robotę da się zarobić?
Tom 2015-11-25 11:53
Tak, z czystym sumieniem polecam prace w PI. Byłem właśnie na szkoleniu o od razu po nim pojechałem do pracy w Niemczech i póki co wszystko jest dobrze, są godziny więc da się zarobić.
**** 2015-11-26 10:21
Teraz ( okres świąteczny ) to i są godziny ale co będzie w styczniu i lutym to szkoda gadać :)))
Michael 2015-11-26 21:36
No nie wierze !!!
Pracowałem 2 lata dla tej agencji (od roku na szczęście już nie :)) i coś tam wspominali że planują w polsce wynająć magazyn i robić szkolenia dla przyszłych pracowników. Powiem szczerze to jakaś dobra parodia :D hahaha.

Co oni chcą wasz uczyć ? liczebników ?- tego można się samemu w domu , obsługi talkmana ? wózka ? no bez jaj. Wcześniej nowy pracowniki miał 3 dni szkolenia już w nowej pracy przy czym drugiego dnia mógł robić samemu - to nie jest wcale takie skomplikowane ludzie.

Jakby ktoś chciał się coś dowiedzieć to pytać chętnie odpowiem :)
Michael 2015-11-26 21:50
No nie wierze !!!

Jakby ktoś chciał się coś dowiedzieć to pytać chętnie odpowiem :)
Warrior 2015-11-26 21:58
Możesz konkretniej napisać o co chodzi??? Nie będzie godzin ? To niby co będzie? Nie będzie roboty, a ludzie będą siedzieć w domach? Ile wówczas będzie pracy dni w tygodniu? Napisz konkrety.
Warrior 2015-11-27 10:22
Please Michael daj konkretne info: Ile godzin dziennie i ile dni w tygodniu jest roboty (czy jest ona codziennie tzn minimum 5 dni na tydzień)? Ile (w przybliżeniu) wyciągniesz przez ten miesiąc? Czy prawdą jest co piszą niektórzy iż "kroją" na wypłatach? Jak wygląda sprawa zakwaterowania (mieszkania ok o przyzwoitym standardzie)? I czy trzeba przyjechać własnym autem aby móc dotrzeć do pracy, czy firma organizuje transport. Jak koordynatorzy i brygadziści traktują pracowników z Polski? I ogólnie napisz obiektywną prawdę - czy warto podjąć pracę dla tej agencji?. Ogólnie czy da się zarobić aby godnie żyć? Please daj info na ten temat.
szczepan 2015-11-30 07:52
Moim zdaniem nie to jest najgorsze ze jakas niemiecka agencja do ktorej wysyla Silverhand oszukuje bo takie pomylki moga sie zdarzyc .
Najgorsze jest to ze mimo widzy ze dana niemiecka agencja jest nierzetelna w dalszym ciagu rekrutuja dla nich ludzi.
Zostaw swoją opinię o Personnel International BPO Sp. z o.o. - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Personnel International BPO Sp. z o.o.