Opinie o Pentegy w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pentegy. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Pentegy o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pentegy w Warszawa

Administrator Nowy wpis

Jak dziś przedstawia się sytuacja Pentegy na tle innych przedsiębiorstw? Przekazane przez Ciebie informacje, dotyczące chociażby benefitów pozapłacowych mogą okazać się bardzo istotną wskazówką dla osób pochodzących z Warszawa i okolic oraz będących w trakcie poszukiwania pracy.

anonymous Nowy wpis

SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY DLA SPRAW UPADŁOŚCIOWYCH I RESTRUKTURYZACYJNYCH, 22.11.2017, X GU 2005/17, ZABEZPIECZENIE MAJĄTKU PENTEGY SPÓŁKI AKCYJNEJ Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE POPRZEZ USTANOWIENIE TYMCZASOWEGO NADZORCY SĄDOWEGO

Hanna Nowy wpis

@LP - skąd informacje o ewentualnym zamknięciu firmy? Strona internetowa Pentegy nadal prosperuje i brak na niej informacji o złej sytuacji wewnętrznej w firmie.

wewnetrzny Nowy wpis
@Hanna

Firma upadła. Ludzie szukają na rynku pracy na gwałt, bo ma nie być wypłat za sierpień, takie plotki z księgowości Co do strony, to nie prosperuje, bo ostatnia aktualność sprzed trzech lat chyba.

LP

Czy firma się zwija?

Hanna

@skumbrie_w_tomacie, nie współpracuję z Pentegy. Więcej o moim zadaniu dowiesz się klikając w ikonkę mikrofonu przy moim nicku. Chętnie również poznaję Waszą opinię/doświadczenia z firmą.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Hanna

@Aktualny, dziękuję za informację w tej kwestii. Na stronie firmy znajdziecie aktualne oferty pracy: http://www.pentegy.com/pl/kariera/oferty-pracy/

Aktualny

Taaak, kolejna próba podbijania PR. Imprezy, owszem są, wyjazd raz do roku (na jakaś wieś, wiec bez szalenstwa). Jak dla mnie mogłyby ich nie być w zamian za przyzwoite zarobki, bo te jak na konieczność prowadzenia działaności są śmieszne. Chyba raczej ludzie dla imprez firmy nie wybierają. Zreszta zamiast chodzenia po knajpach mogłoby być raz ja jakiś czas wyjście do teatru, może by się trochę kadra zarządzająca odchamiła. Aktualnie braki w kulturze osobistej są porażające.

Hanna

A jak z życiem po pracy? Pentegy organizuje jakieś imprezy firmowe, wyjazdy integracyjne?

skumbrie_w_tomacie
@Hanna

Piszesz jako redaktor i nie wiesz?

zosia

Super, że atmosfera dopisuje @yoak, bo przecież dbałość o dobre relacje jest dość istotna. Stosunki są niezłe ale wiadomo jakie są zarobki u nich? Pozdrawiam

M.
@zosia

Haha, Monika, daj spokój :) żadnego yoaka tu nie ma, a każdy kto choć na chwilę zawita do firmy widzi, co się dzieje. Sztuczne podbijanie PR nic nie da.

obecny

I wewnątrz i na zewnątrz opinia o firmie jest jednoznaczna. Brak produktow, zadnych nowych klientow, dziala dzieki inercji. Prowadzona przez wlasciciela - uwazanego za niezrownowazonego idiote - z tylnego siedzenia, ktory wstawil jakies popluczyny do zarzadu. Gdzie nie pojda, tam obciach i pośmiewisko (takie info chodzi w kuchni).

obecnie_pracujacy

@kkjk - jeśli chodzi o zarobki, to jest to zależne od wielu czynników, doświadczenia, poziomu stanowiska, czy jesteś konsultantem czy programistą. Dwukrotnie wyższe zarobki u konkurencji na pewno nie są normą, trzeba trafić do dużej firmy i mieć trochę szczęścia. Przy okazji zapewne więcej roboty masz i stresu:)

kkjk

obecnie_pracujacy, zgadzam się z tym co napisales, niestety są wyjątki - mnie zrazila do tej firmy managerka, która z nogą wywaloną na stole (dosłownie, nie w przenośni) zaczęła opieprzać zespół na projekcie - tego nikt w centrali nie wie. Po tym wydarzeniu niezwłocznie zmieniłem pracę i kopnąłem ów projekt w cztery litery (tylko proszę bez niewłaściwych skojarzen, to mogly być np. oczy, nogi, ręce, itd. wcale niekoniecznie (usunięte przez administratora) br /> Bardzo niekomfortowo się czułem na tamtym projekcie. Aczkolwiek dokładnie tak jak piszesz, Pentegy posiada wiele projektów zacnych, z którymi warto się związać. Jakkolwiek taka opcja już mnie nie obejmuje :)

@kkjk

a jeszcze rozwijając ten temat; zarobki u konkurencji są dwukrotnie wyższe, dużo ponad 12000 + vat jak dla mnie pentegy do (usunięte przez administratora) taniej pracy jest to w zw. z tym przyczyna zachowań managerki w odniesieniu do członków teamu w którym byłem - sama zarabiała dużo więcej od nas i nie potrafiła nas szanować

@kkjk

Swoją przygodę z Pentegy zakończyłem jakieś 2 lata temu. Więc moja opinia może być nieaktualna. Jeśli mówimy o tej samej "managerce" (z prince2 foundation) to raczej jej zachowanie wynika z braku kultury osobistej i inteligencji a nie różnicy w zarobkach. Czymś trzeba nadrabiać a najłatwiej chamstwem i tupetem. Jeśli chodzi o rozwój to w ścieżce programistycznej nie ma się od kogo uczyć, jeśli chodzi o ścieżkę analityczną to lepiej się nie uczyć od "managerów", no chyba, że ktoś chce się nauczyć jak nie prowadzić projektów. Certyfikaty owszem można zrobić, bo firma potrzebuje wykazywać je w dokumentacji przetargowej, jednak jest to jałowa wiedza, która w tej firmie nie przekłada się na praktykę. Jeśli chodzi o ludzi to trzeba wiedzieć, że pentegy to dwa poziomy. Jeden poziom to ci którzy pracują na projektach, ludzie spoko, zgrani, bez wyścigu szczurów, uczynni (oczywiście są wyjątki). Drugi poziom to managment uwielbiający wypady na shushi i wzajemne łechtanie swego ego, oraz obgadywanie się za plecami i zakulisowe gierki z klientami i miedzy sobą (tu też na szczęście zdarzają się pozytywne wyjątki). Ci ludzie w mojej opinii są odpowiedzialny za stan firmy i negatywną atmosferę w firmie. Wydawało mi się, że większość z nich odeszła na szczęście z firmy. Jednak z tego co tu czytam, niektórzy jeszcze pozostali. Na koniec chciałbym podkreślić, że jest to moja subiektywna opinia i może być nieaktualna, gdyż obecnie nie pracuję w Pentegy.

@były

Nie będę się wypowiadał nt. zachowań konkretnych menedżerów, bo to nie jest miejsce na takie komentarze - nawet jeśli ktoś był bardzo zawiedziony podstawą swojego przełożonego, takich "brudów" nie wypada wystawiać publicznie. W każdej firmie są ludzie, którzy są niezadowoleni i obsmarowują *** przełożonych, to jest normalne. Również w wielu firmach kierownictwo robi różne kombinacje za plecami pracowników i właścicieli, spotkałem się z tym nawet w dużych korporacjach. Co do certyfikatów, prawdą jest, że potrzebne są do ofertowania, ale to nie znaczy że wiedza z nich nie jest wykorzystywana na projektach. Poza tym certyfikaty budują wartość pracownika na rynku pracy, a firma jeszcze za to płaci.

@obecnie_pracujacy

'Profesjonalnie reprezentować Firmę na spotkaniach wewnętrznych i zewnętrznych' przemyśl tak ujętą sentencję i nie zanudzaj mnie opowieściami o nie wynoszeniu informacji o takich zachowaniach

@kkjk

Jak chcesz to możesz sobie pisać co chcesz, w końcu "wartością" internetu jest to, że każdy może sobie pisać co chce i o kim chce, nie podpisując się pod tym imieniem i nazwiskiem. Nie interesuje mnie jakie były twoje relacje z menedżerką, choć takie sprawy mogłeś załatwić w firmie, ale najwyraźniej zabrakło ci odwagi. Firmy nie można winić za to, jaki styl zarządzania ma kierownik projektu. Dopóki trzyma się to w tajemnicy, to nikt na pewno nie zareaguje, nie wiedząc o tym co się dzieje. Twoje zainteresowanie sprawami firmy jest nadzwyczaj duże, biorąc pod uwagę fakt, że od dawna tam nie pracujesz, a przygoda z nią nie była dla ciebie długa. Najwyraźniej nie jesteś tym za kogo się podajesz i musisz czerpać jakieś korzyści z oczerniania byłego pracodawcy.

obecnie_pracujacy

Poczuwam się do obowiązku, żeby napisać kilka dobrych słów o firmie, mając z jednej strony na uwadze to, że pojawiają się niesłuszne opinie, wprowadzające w błąd osoby niezwiązane z pracodawcą, a z drugiej strony to, że bardzo chwalę sobie współpracę z nimi (od kilku lat, w formie B2B). Pokrótce: uważam, że firma daje spore możliwości rozwoju, zarówno dla programistów i analityków / konsultantów, przekonałem się o tym we własnej osobie uczestnicząc w ciekawych i rozwijających projektach. Firma nie szczędzi pieniędzy na rozwój pracowników, każdy w zależności od swoich zainteresowań może wziąć udział w szkoleniach czy międzynarodowych certyfikacjach (np. UML, BPMN, ITIL + certyfikaty i szkolenia dla programistów - tych akurat nie znam, bo jestem na ścieżce analityka). Praca jest komfortowa, nie ma rywalizacji i wyścigu szczurów. Ludzie z którymi mam kontakt zwracają uwagę na zgrany zespół, który tworzą osoby kompetentne, służące pomocą innym oraz potrafiące być sobą i dobrze się razem bawić na imprezach i wyjazdach firmowych:) Uważam, że po kilkuletnim doświadczeniu w tym miejscu nikt nie będzie miał problemów ze znalezieniem kolejnej pracy, zwłaszcza, że firma ma wieloletnie doświadczenie na rynku i jest ogólnie znana i szanowana w branży. Przy okazji rozwiewam wątpliwości co do pracy dla kobiet, jest ich u nas sporo na stanowiskach analityka / konsultanta, są też programistki:)

@obecnie_pracujacy

A jeśli chodzi o znalezienie pracy po Pentegy to uwierz mi, że praca w Pentegy nie jest żadnym atutem. Jak można to lepiej przemilczeć ten okres. Bo Pentegy owszem jest znane na rynku lecz na pewno nie z jakości swych produktów i kompetencji. :)

@były

Jesteś w błędzie, atutem jest zebrane doświadczenie i nabyte kompetencje. Oczywiście wiele zależy od atrakcyjności projektów w których bierze się udział. Być może pracowałeś krótko, więc rzeczywiście lepiej żebyś przemilczał ten okres:)

była

W firmie nie ma uprzedzeń co do płci :P A jeśli chodzi o analityków, to siły rozkładają się mniej więcej po połowie. Więc zamiast "wydaje mi się" aplikuj, umów się na rozmowę, pokaż, że potrafisz i zacznij pracować:) Ludzie są naprawdę w porządku, kasa na pewno w terminie, mnie przyjęli bez doświadczenia zawodowego i chwała im za to:) Z firmy odeszłam, ale wspominam bardzo dobrze.

Sebix

A ktoś ma jakąś opinie o Entiveo? W necie ciężko coś znaleźć, jedyny ślad tutaj. Czy były prezes Pentegy to obecnie prezes Entiveo? Czy warunki pracy i rozwoju będą podobne? Nie wiem co mysleć o tej firmie, czytając to forum.

inside

Igor ma teraz swoją firmę - Entiveo

pr

musicie nauczyć się rozwiązywać sprawy swojej firmy profesjonalnie a nie w internecie..

były

Po firmie chodza ploty, ze jest nowy prezes ale nikt go nie widzial, bo go ukrywaja. Podobno jakis importer slimakow, co nie ma pojecia o IT. Czyli slup do czarnej roboty...

Programista Java - rekrutacja: chamski pisemny test oparty na pytaniach z Complete Java 2 Certification Study Guide.

@Tomek

Praktycznie ten sam test od 10 lat to świadczy o poziomie firmy, zaawansowaniu technologicznym i możliwości rozwoju :) . Jedna nadzieja w tym, że wiele osób z góry odpowiedzialnych za tragiczną sytuację uciekło do innych firm. Może jeszcze przyjdzie ktoś nowy kumaty kto wyprostuje sytuację.

dziunia

uhm... ja za to slyszalam z wewnatrz, ze co kilka dni ktos sklada wymowienie, odeszlo z 50% w sumie chyba. wiec dziure zasypuja, bo maja problemy z realizacja prac... i zero nowych projektow

Bady

Mini chyba masz jakieś złe dane. Firma na czas płaci faktury, nawet za szybko. dzisiaj się rozliczasz, a jutro masz kasę na koncie. Chyba pomyliłeś firmy, bo koło księgowości jest tylko pokój HR i Kuchnia to jak możesz przy nich siedzieć. Ja nie narzekam na czas dostaje kasę a to jest najważniejsze. Atmosfera tez jest ok. i ludzie fajni.

Zostaw merytoryczną opinię o Pentegy - Warszawa

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pentegy?

Kandydaci do pracy w Pentegy napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pentegy
1.9/5 Na podstawie 92 ocen.
  • Zajęcza 15
    00-351 Warszawa