Opinie o Techland w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Techland. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Techland o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Techland w Wrocław

Kandydatka

Cześć! Od kilku miesięcy widzę, że powraca ogłoszenie na stanowisko Senior HR Biznes Partnera. Czy ktoś może się podzielić, z czego to wynika? Czy dział HR powstaje w nowej formie czy też nie udaje się znaleźć właściwej osoby? Pozdrowienia!

@Kandydatka

Podbijam pytanie, czy to jest więcej miejsc czy taka rotacja w hrach?

Judyta Nowy wpis

Ciekawi mnie bardzo czy faktycznie firma daje takie szanse na rozwój na stanowisku Business Analyst? Ponoć mają budżet rozwojowy, płatne dni przeznaczone na szkolenia. Podzielcie się, jak to wygląda z waszej perspektywy i czy przekłada się to np. na szybki awans? ;) PS. widełkami również nie pogardzę, czytając ostatni wpis o nierynkowych zarobkach.

Odrzuciłem propozycje... Nowy wpis

Otrzymałem propozycje pracy, wszystko fajnie, tylko ich propozycja finansowa była 2 razy mniejsza niż moje niewygórowane wymagania. Może pomylili netto z brutto. Próbowałem renegocjować, ponieważ proponowana stawka "na rękę" była śmieszna. Może dla osoby początkującej akceptowalna, ale nie dla człowieka który pracował już przy parudziesięciu projektach. Czasami można pomyśleć, że duża firma równa się dobre zarobki, ale niestety nie - mocno sępią. Wydaje mi się, że mój potencjalny przełożony czuł zagrożenie z mojej strony. Patrząc na jego CV biłem go na głowę, umiejętnościami i doświadczeniem. Możliwe, że to było zagranie taktyczne, abym sam odrzucił ich propozycję XD Ja oczywiście po tygodniu już miałem pracę za normalne pieniądze. Oni pewnie zdziwieni dlaczego same crapy tworzą - mając takie podejście do fachowców XD

Interesuje mnie przebieg rekrutacji Senior HR Business Partnera, bo rozumiem, że standardowa rekrutacja zobrazowana w internecie (zawierająca m.in. technical interview i spotkanie z... HRBP) nie ma zastosowania w przypadku tego stanowiska. Czy rekrutuje wyłącznie manager?

Weronika

Mam zamiar wysłać cv na stanowisko specjalisty ds podatków. Czy to samodzielne stanowisko, czy firma ma utworzony osobny dział? Skoro wymagają angielskiego i po obowiązkach widzę, że będzie on potrzebny do komunikowania się, to czy rozmowa kwalifikacyjna również jest po angielsku? Wolałabym wiedzieć, żeby się przygotować mentalnie ;) Jak wyglądają tu zarobki w tym roku? Ponoć możliwa jest premia, a na jakich zasadach jest przyznawana i w jakiej częstotliwości? Fajnie, że tryb pracy jest hybrydowy. Ile dni wymagają pracy z biura? Przepraszam, że was tak zarzuciłam tyloma pytaniami, ale na poważnie myślę o pracy tutaj :)

A możesz mi powiedzieć, na jakim poziomie wymagany jest ten język angielski? Bo rozumiem, że musi być on płynny... Czy B2 na sam początek wystarczy? Może są finansowane jakieś kursy językowe, które będą w stanie ten poziom podwyższyć? ;)

Do Weroniki Nowy wpis
@Weronika

Byłaś na rozmowie? Nadal szukają, więc domyślam się zakończenia, ale czy możesz w takim razie coś więcej napisać o zasadach tej premii oraz jakie oferują wynagrodzenie (przynajmniej jakieś widełki)?

Aplikowałeś na stanowisko Data Engineer oferowane przez firmę Techland? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Tax Manager - ktoś już wysyłał cv? Ja planuje ale ciekawy jestem, czy już zapraszają na rozmowy i czy każdemu odpisują. Potrzebuje pracy dosyć szybko, chciałbym wiedzieć ile mniej więcej trzeba czekać na odzew od nich.

Kandydatka

@Kandydatka

Podbijam pytanie, czy to jest więcej miejsc czy taka rotacja w hrach?

W ogłoszeniu na stanowisko Game UX Researcher mowa o immediate employment. Bardzo im się pali? Od kiedy możliwa jest praca, a ile trwa taki skrócony nabór? No i najważniejsze - ile w pośpiechu są skłonni płacić, bo widełek nie podali :3

ABC

Wzięłam udział w rekrutacji do Techland. Sama rozmowa trwała z 15 min, głównie pytania o atmosferę która byłaby dla mnie ważna oraz o cechy managera. Po wszystkim dostałam tylko informację że nie są mną zainteresowani pomimo dopasowania mojego doświadczenia oraz kompetencji do ich oczekiwań. Po prośbie o wysłanie mi sprecyzowanego powodu niestety do dziś nic nie otrzymałam. Duży minus szczególnie, że co raz częściej mówi się o wysyłaniu feedback'u dla kandydatów.

Pytająca

Mam pytanie czy wysyłając CV zawsze otrzymuje się wiadomość nawet jeśli informacja jest o braku zainteresowania? Pytam bo wysłałam aplikacje ponad miesiąc temu oprócz automatycznego podziękowania za wysłanie w sumie nie wiem czy czekać czy nie są zainteresowani.

Event Specialist nadal musi znać biegły angielski? Tak było podane w ogłoszeniu takim z początku miesiąca. To chyba się nie zmieniło za wiele? Mnie tylko tak zastanawia, czy trzeba mieć jakieś papiery do tego, czy po prostu testują, jak się mówi i pisze. Bo z certyfikatem to może być ciężko u mnie.

Ciekawa111

Hej, Jak jest w dziale Researchu? Czy zespół jest duży i na jaka stawkę może liczyć osoba początkująca w badaniu doświadczeń?

It guy

A jak wygląda praca w IT w Techland Wrocław? Integruje się z pracownikami czy jest traktowane bardziej jak zło konieczne? Jak z zarobkami (widełki)?

jurek
@It guy

IT techland żyje swoim życiem. Jak nie zaszkodził, to już pomógł. Obstawiam że siedzi tam klika która nie lubi innowacji, a użytkownik to wróg! W zasadzie zwykły user nie ma co liczyć na pomoc IT w techland.

@jurek

Czemu nie można liczyć na pomoc? W końcu od tego są pracownicy żeby rozwiązywali problemy. Ty tam pracujesz i nie mogłeś na nich liczyć? Powiesz co się stało?

hej, wyczaiłem u nich na stronie ofertę pracy na stanowisko Menedżer społeczności i zastanawiam się nad aplikacją z dwóch względów, bo nie wiem na ile tam jest stabilnie, dlatego, że na stronie mają mnóstwo ofert, na wiele stanowisk, ktoś powiedziałby mi skąd taki spory nabór na tyle stanowisk? Firma się rozwija, czy były może zwolnienia? Zależy mi jednak na stabilnym miejscu pracy. A druga sprawa to piszecie, że w niektórych działach można otrzymać wsparcie i jest spoko atmosfera, a w niektórych jest gęsto i stres, ktoś powiedziałby mi jak jest w dziale marketingu?

Alex

Ile zarabia tester w Techland?

Semiramida
@Alex

Też jestem bardzo ciekawa. Bo startując do nich z jakimś już doświadczeniem (3lata), wysyłając CV trudno się domyślić czy szukają początkujących za 23 /h czy mają tak wyśrubowane wymagania.

Macie jakieś doświadczenia z pracą w firmie Techland? Jakie są oferowane przez nich warunki? Czy warto brać udział w przyszłych procesach rekrutacyjnych?

Ooo

Cześć, proszę o informację jakie zarobki mogą być na stanowisku senior level designer? Ze strony dużo się nie dowiedziałem na ten temat niestety. Dają do wykonania zadanie rekrutacyjne czy biorą samo portfolio? A jeśli tak to czy na te zadania dają wystarczająco czasu, i potem zawsze feedback jest? Aha i podobno jest opcja pracy zdalnej, a jak często w takim przypadku trzeba do biura zjeżdżać? A może wcale? :)

Paula

Wow, od kilku dni szum w związku z wejściem Chińczyków do akcjonariatu. Jak na tym skorzystają pracownicy? Jak w ogóle widzicie całą tę akcję, będą raczej zatrudnienia niż zwolnienia?

Minął ponad miesiąc od momentu wypełnienia przeze mnie wstępnego testu na starcie procesu rekrutacyjnego i nadal nie otrzymałem odpowiedzi zwrotnej.

Tomasz
@Kandydat

To już długo czekasz. Nie miałeś żadnej rozmowy tylko sam test? Może warto tam zadzwonić i dowiedzieć się czy jeszcze kogoś szukają. W ogóle to na jakie stanowisko aplikowałeś?

@Kandydat

Witamy, dziękujemy Twoją opinię. Staramy się, aby każdy kandydat, który jest w naszym procesie rekrutacyjnym otrzymywał od nas informacje zwrotne. Przykro nam, że tym razem jej zabrakło. W celu wyjaśnienia tej sytuacji, prosimy o kontakt mailowy z naszym zespołem rekrutacji: rekrutacja@techland.pl. Pozdrawiamy

Maja

Widzę, że się tu nieco "jedzie" na HR-y, a ja właśnie w ich sprawie. Czy ktoś zechce podać możliwe widełki na stanowisko Senior Recruiter? Z doświadczeniem w direct searchu - dodam dla jasności. Mam wielką nadzieję, że nie tylko programiści i animatorzy tutaj zaglądają.

Prawie 8 lat i starczy

Hej, praca w Texhlandzie mocno zależy od tego gdzie trafisz. Poziom zarządzania jest baaardzo nierówny, są zespoły w których będziesz miała szansę na rozwój, będziesz czuła się doceniana i potrzebna. Są też takie gdzie będziesz poddawana nieustannemu mobingowi, będziesz traktowana jak śmieć, i będziesz brała udział w nieustającym polowaniu na czarownice. Im niższe stanowisko tym większa szansa na zadowolenie z pracy. Ostatnio olbrzymia ilość doświadczonych osób odeszła. Art dyrektor odszedł na zwolnienie i leczy się obecnie psychiatrycznie, poprostu został zajechany. Producent odpowiedzialny za enviro po 10 latach pracy odszedł przed końcem projektu, stwierdził że już nie daje rady psychicznie tego wytrzymać. Dział HR jest zlepkiem przypadkowych osób zarządzanych przez niezwykle empatyczna szefową (która prywatnie jest żoną właściciela), nie posiadająca żadnego doświadczenia w zarządzaniu ludźmi. Działy technologiczne w dużej mierze opanowane są przez despotyczne dinozaury, żyjące technologia sprzed 20 lat, dlatego w ostatnich latach panowała tam tak duża rotacja. Dział produkcji zarządzany jest przez gościa który odszedł/został pożegnany z CDR ponieważ bym tak toksyczny że ludzie bali się przychodzić na spotkania z nim, przyniósł ta wspaniała kulturę ze sobą. Dział QA ma bardzo fajnego leada, który bardzo dba o swoich ludzi, pracuje tam już kilka lat, niestety nie jest zbyt poważany wśród zarządzających. Całym przebiegiem produkcji zarzadza narracja/story z nieustannym marzeniem o zrobieniu dobrej fabuły, od czasów call of Juarez marzenie to jest niespełnione. Pod jej dyktando zmieniane jest wszystko w grze, wszystko, nawet na ostatnią chwilę, nawet gdy nie ma to totalnej sensu i będzie kosztować olbrzymie pieniądze, wywalona są gotowe finalne cutscenes, usuwane levele, kasowane finalne modele postaci. Co najciekawsze cały czas odpowiedzialni za to są Ci sami ludzie(na czele z właścicielem) którzy ciągle chcą udowodnić że robiąc to samo w ten sam sposób tymi samymi ludźmi osiągną w końcu sukces. Na razie im się nie udaje. Podsumowując, jeżeli jesteś nowy w branży przyjdź baaardzo dużo się nauczysz spotkasz wspaniałych ludzi, nawiazesz nowe przyjaźnie, będziesz brał udział w fajnych imprezach Jeżeli jesteś doświadczonym deweloperem, i chcesz zarabiać pieniądze robić swoje i mieć wszystko w nosie, nie przeszkadza ci wywalanie co jakiś czas twojej pracy i robienie wszystkiego od nowa, przyjdź. Będziesz zarabiał przyzwoite pieniądze, nikt nie będzie się Ciebie czepiał, będzie mogła spokojnie pracować. Jeżeli jesteś doświadczoną manadzerką średniego lub wyższego stopnia, uciekaj, nawet się nie zbliżaj. Chyba że masz zdolności dążenia do kariery po trupach, za nic masz innych, potrafisz w politykę, wtedy pewnie dasz radę, a może nawet odniesiesz sukces. Jeżeli jesteś ambitnym profesjonakista chcącym spełniać się w swojej pracy, chcącym widzieć sens w tym co robisz, uciekaj. Tam tego nie znajdziesz. Pozdro.

Ponad 6 lat i starczy
@Prawie 8 lat i starczy

100% zgody, skondensowany i zgodny z rzeczywistoscia opis. High five!

Lizbona
@Prawie 8 lat i starczy

Powiesz coś więcej o tym szefie produkcji który przyszedł z cdp? Co z nim nie tak?

jajo
@Prawie 8 lat i starczy

Tak z całą pewnością brakuje już serca w tej firmie, ludzie którzy tworzyli tą firmę od początku uciekli, albo zostali wyrzuceni. Zarząd i HRy to porażka, żadna firma IT nie jest tak zarządzana despotycznie jak tu> Niby człowiek wykształcony, niby oblatany po świecie, ale słoma wychodzi na każdym kroku. HRy to zlepek nieudolnych ludzi, zero realnego wsparcia dla pracownika, zajmują się tym czym się szefowa HR umie najbardziej, czyli ciuchami. I co z tego że taka uśmiechnięta, jak to takie fałszywe.

Robert
@jajo

Pisano, że ponoć przyzwoicie płacą, można się sporo nauczyć i poznać ciekawych ludzi? Podasz ile oferują na stanowisku - Character Artist? I czy bez 2-letniego doświadczenia oraz komunikatywnego angielskiego mam tu co szukać?

Harry Pioter
@Robert

Nigdy nie pytaj ile płacą. Sam musisz wiedzieć ile chcesz zarabiać i czy jesteś wystarczająco dobry jak cała reszta. Są przecież serwisy skupiające prace artystów - są tam też ludzie z Techlandu, więc się porównaj. Pamiętaj też że każdy zaczynał od zera. Wszystkie firmy gamedev ogólnie to fabryki. Liczy się to, czy potrafisz nauczyć się narzędzi w rozsądnym czasie (3 miesiące) i dobrze wykonać zadanie. Czy jesteś energiczny i wystarczająco kumaty żeby uprzejmie dogadać się z ludzmi. Uprzejmością, pokorą i spokojnym podejściem dostaniesz więcej niż gwiazdorzeniem. Komunikatywny angielski imho na początek wystarczy. Zamiast marnować czas na pytania, po prostu rób ładne i czytelne CV, wysyłaj i idź na rozmowę.

Zostaw merytoryczną opinię o Techland - Wrocław

• Jak się pracuje w Techland?

Zobacz opinie na temat firmy Techland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

Techland
2.8/5 Na podstawie 89 ocen.

Techland