tsd skorpion

Gdańsk

Opinie o tsd skorpion

anonim 2011-09-05 21:28:28
Ta firma to jedno wielkie nieporozumienie.Szef firmy liczy tylko swoje 4zł od kazdego kursu,dyspozytornia niema zielonego pojecia o rejonizacji i topografi miasta,ganiaja kierowcow po 30 km( dojazdu do klienta),notorycznie niedziala serwer i telefon trzeba samemu odzwaniac do kilenta.Zaczym zaczniesz prace to sie dobrze zastanow czy to sie wogle oplaca.1200 zl miesiecznie prowizji to troche duzo.Zycze powodzenia panom na busach oni zarabiaja na paliwo .To juz koniec skorpiona coraz wiecej kierowcow ucieka do innych firm. NIEPOLECAM TEJ FIRMY
Daro 2011-12-28 15:29:57
-kierowcy płacą haracz i nie dostają pokwitowań
-90% kierowców pracuje bez umowy
-dspozytorki pracują bez umowy(np.Karolina,juz nie pracuje)
-wybrani kierowcy wożą kasę fiskalną w bagazniku i mają przykaz nabijania pewnych sum z kosmosu( np. (usunięte przez administratora),już nie pracuje)
-są cztery licencje na 130kierowców
-łamane są przepisy dotyczące godzin pracy.Obowiązkowe 12godz dyżury z godzinną przerwą
MAŁO????? Jak sie działa nielegalnie to łatwiej byc konkurencyjnym bo nie ponosi sie kosztów.Więc nie dziw sie że chcą z tym skończyć.Jest kilkanaście osób chcących
Pan M 2012-01-08 13:27:24
Witam jedno jest pewne firma działa nielegalnie brak licencji, umów o pracę pokwitowań przyjmowania pieniędzy i najważniejsze ubezpieczenia od wypadków.
jjj 2012-01-09 10:35:20
jakiej licencji brak? przeciez to jest przewoz osob a nie taxi

czy ktos moze powiedziec ile sie placi firmie?

a poza tym dlazcego ludzie tam pracuja skoro jest tak beznadziejnie?
bb 2012-02-02 17:24:00
TA FIRMA TO WIELKA JEDNA SCIEMA TYLKO LICZA SIE 4 I NIC WIECEJ ILE ZARABIASZ A CO TRAGEDIA ZE ZA PROGRAM SIE PŁACI CO MIESIAC 15 ZŁ TO WOGULE WIELKA BZDURA.. CHCIEC WZIAC WOLNE TRZEBA 2 DNI SZYBCIEJ POWIEDZIEC WIELKI BANAŁ TO WOGU JAKIES NIE POROZUMIENIE .
kierowca TSD Skorpion 2012-04-20 10:24:48
Opowiadacie o czasach dość \"zamierzchłych\" biorąc pod uwagę obecną sytuację w firmie. Część postów mam wrażenie jak by była z czasów kiedy firma (a w zasadzie brak firmy, tylko paczka znajomych) działała na czarno. Co to w ogóle za gargamele się dorwały do tego tematu, capslocka nie potrafisz nawet wyłączyć? Może warto by było netykietę powtórzyć. Poza tym ostatni wpis jest z lutego widzę - w tym czasie mieliśmy 130 kierowców, tak tak, wszystkim było źle i nie dobrze i cały świat ich robił w bambuko ^^.

Pozwólcie, że to trochę naprostuję, jeżdżę w Skorpionie od grudnia 2011:
- od każdego kursu do centrali oddaje się 4zł, nie ważne czy kurs ma 100km czy 10km, aktualnie za km klient płaci 2,5zł (bus 3,5zł), minimalnie 15zł (20zł bus) za kurs do 6km.
- za program miesięcznie owszem 15zł, co to w ogóle za oburzenie hah? Chcesz jeździć i zarabiać a 15 zico miesięcznie Ci żal?
- ja za weekend na busie (mogę zabrać max 6 osób, a może 1/4 kursów to kurs na busa) wyciągam minimum 300zł, i to naprawdę jak jest źle. Normalnie mam 400-600zł za 16-20h w weekend, zależy jak mi się chce jeździć i czy mnie nie muli w nocy,
- wypadało by zgłosić 24h prędzej, że nie można przyjść do pracy, ale jak komuś auto padnie, czy inna \"nagła\" sytuacja to nikt dymu nie robi,
- licencja jest na przewóz osób, na każde auto jest odpis, i każdy kierowca ma obowiązek go ze sobą wozić. Z tego co wy piszecie, to widzę, że chyba nie wiele kumacie z przepisów jak to powinno działać co? ;],
- umowy są, każdy kierowca je ma, tak samo jak każdy kierowca ma kasę fiskalną, również polecam lekturę obecnych przepisów (po 7 kwietnia 2012) zamiast pisać bzdury,
- godziny pracy, jak się chce to się jeździ 12h, ja podaję w grafiku, że jeżdżę 8h, jak mi się chce to dłużej, i jakoś nikt mi nie robi problemów, każdy rozumie, że w tygodniu mam inną pracę i nie mam zamiaru zasypiać za kierownicą w weekendy,
- \"notorycznie niedziala serwer i telefon trzeba samemu odzwaniac do kilenta\" - jak jeżdżę to może trzy razy się zdarzyło,
- \"kierowcy płacą haracz i nie dostają pokwitowań\" - można poprosić o fakturę etc, o ile komuś potrzebna,

Ja sobie chwalę tą robotę jako dodatkowe źródło dochodu za weekendy. Szef (usunięte przez administratora) jest wg mnie bardzo w porządku, bez problemu się z nim dogaduję. Młody gość, z każdym na Ty, po 4 miechach złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. Jasne, jak ktoś ściemnia co tydzień, nie przychodzi do pracy, spóźnia się, opowiada jakieś bajki z kosmosu czemu go w pracy nie było no to sorry, to w końcu właściciel firmy, w cale się nie dziwię, że się wścieka o takie akcje.

Czasami się zdarzają kłótnie z dyspozytornią, ale jak wisi 20 zleceń na Sopot, jest ogólny kocioł, to się robi i ciśnienie, o kłótnie nie trudno.

Chciałbym także zauważyć, że my jeździmy non stop, przerwę mam na jedzenie, wc i tankowanie, w nocy 15 kursów to tak na luzie. Co kto lubi, mnie cholera jasna bierze jak mam stać na postoju i czekać, wolę więcej jeździć za mniejszą stawkę niż odwrotnie.

Zresztą ludzie, jak ktoś chce to niech sam przyjdzie na 2 tygodniowy okres próbny i sam zobaczy. Polecam to szczególnie osobom mającym busy i chcącym dorobić w weekend, wtedy najbardziej się opłaca.

Jak by ktoś miał jakieś pytania to proszę pisać na maila - l(usunięte przez administratora)l.
kierowca 2012-04-22 19:55:36
Daro - 2011-12-28 15:29:57

-kierowcy płacą haracz i nie dostają pokwitowań

-90% kierowców pracuje bez umowy

-dspozytorki pracują bez umowy(np.Karolina,juz nie pracuje)

-wybrani kierowcy wożą kasę fiskalną w bagazniku i mają przykaz nabijania pewnych sum z kosmosu( np. Marcin,już nie pracuje)

-są cztery licencje na 130kierowców

To po co jezdziles w tej firmie do kwietnia????? zeby robić pod góre?! a moze dalej jezdzisz?! i nie zarabiasz?!
ksenon 2012-05-24 21:04:02
te 8h to (usunięte przez administratora)!!!!! po 7 kwietnia kazane ze na umur nawet 20h!!! i szef ma to w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ie nie pasuje to zwolni!!
kierowca TSD Skorpion 2012-05-26 17:48:49
Cool story broo :D. Urzekła mnie Twoja historia, naprawdę ;].
Ciekawski 2012-12-27 16:14:01
Może trochę odgrzewam stare kotlety, ale proszę, powiedz mi na jakiej zasadzie szef ma licencje, i każdy samochód wozi ze sobą swój odpis?
Czytam w ustawie, że przewóz osób może być na samochody od 8 osób i więcej, a wiadomo, że w skorpionie jeżdżą zwykłe osobówki...
I kolejna kwestia, ustawodawca każe posiadać zabezpieczenie 5tys euro na każdy samochód w firmie... Jeżeli sobie to przemnożymy przez 130 wozów jak piszesz, to wychodzi niemała sumka, wątpię żeby to było opłacone, więc coś jednak nie ejst do końca tak różowo jak ty zachwalasz...
guest 2013-02-22 08:41:54
ja mam pytanie skierowane właśnie do pracowników TSD - czy łatwo jest się dostać do Was do pracy? Czy jest jakiś określony limit zatrudnionych kierowców?
qwert 2013-06-20 09:42:15
Ciekawski - 2012-12-27 16:14:01

Też mnie to ciekawi, czy każde auto ma wypis z licencji na transport drogowy ? Bo zabezpieczenia są dość duże (czyli 5kEUR na auto), no chyba że płacą ubezpieczenie w zakresie przewidzianym przez dyrektywę UE (koszt ok.500 pln za auto za 1 rok czyli też sporo).

Co zaś do jazdy autami osobowymi zwykłymi (czyli 4 osobowe) to można nimi jeździć ale tylko jeśli są one własnością przedsiębiorcy lub są w leasingu a kierowca jest pracownikiem przedsiębiorcy (czyli umowa o pracę jeśli mówimy pracownik).

A w ogóle to ustawa o transporcie drogowym to jest bubel wysokiej klasy, pozostawiający wiele niejasności i pozwalający na "urzędniczą uznaniowość", np. rzeczone zabezpieczenie bo jak człowiek na DG ma pokazać bilans przedsiębiorstwa, który mogą pokazać jedynie spółki prawa handlowego?
byly pracownik 2013-07-24 08:21:48
panowie tragedja tam pracowac nie polecam te 4zl za kurs to tragedja
pracownik TSD 2013-11-13 20:47:26
witam, ja pracuje w skorpionie i... nie narzekam ! uważam ze za ta prace jest naprawdę godna zaplata! jak stoisz na postoju to nie zarobisz nic! trzeba porostu jeździć ... z nocki weekendowej jak nie wyciągniesz 300-400 zł /z jednej nocki/ w tyg. około 200 zł to znaczy ze nie umiesz jeździć w tej chwili maja 114 kierowców z tego co wiem KAŻDY zatrudniony na umowę zlecenie! wypisy z licencji są w KAŻDYM aucie /gwarantuje/ !!! wypisów z licencji maja około 130 szt. szef?! jak jesteś w porządku to jest [usunięte przez moderatora]... ale jak przeginasz to lepiej zmień prace. zawsze idzie się z nim dogadać! skoro jeździ 114 osób to zarobi /chyba/ idzie prawda?!
kazik 2014-04-02 09:25:15
Mam nadzieję, że ktoś się w końcu weżmie za tą nie uczciwą konkurencję, bo jest nie uczciwa pod każdym względem
kierowca 2014-04-02 11:59:40
niestety mylisz sie.... kontrole mamy co najmniej raz w miesiącu. jestesmy JEDNYNĄ LEGALNIE działającą firmą przewozową w trójmieście !
byly pracownik 2014-05-10 19:20:15
(usunięte przez administratora)Powiem tak w tsd scorpion nie bylo zle poza tym ze 4 zl od zlecenia to sporo no i dyspozytorki ksywa Marika zlecenia wystawia kierowca . A wiec nie polecam nowym bo beda same zlecenia robic po 15 lub 25 zl a dolotu 15 km. Pozdrawiam
Kierowca TSD 2014-06-19 17:25:10
Jak będziesz naprawdę jeździł to zarobisz duzo wiecej niż minimalna... Tylko trzeba chcieć pracować. Większość kierowców nie wiadomo dlaczego przyszła do tej pracy.. Wieczne ściemy, awarie. A pózniej narzekają ze nie zarabiają Jak będziesz jeździł to każdy zagwarantuje ze zarobisz !
Bartek 2014-07-07 16:20:27
Pytanie do kierowcow- jakie zlecenia przewazaja dla nowych osobowek? Wiekszosc tych po 15-20zl?
Jak wygladaja nocki w tygodniu, jest ruch czy sporo przestojow?
Jest jakas minimalna ilosc godzin do wyjezdzenia w tygodniu?
Kierowca TSD 2014-07-09 23:28:11
u nas nie ma dzielenia na nowych i starych kierowców... wszystkie zlecenia wpadaja na tzw giełde... bierzesz z gieldy i jedziesz. Dyspozytorki nie maja prawa zapytac dokąd bedzie kurs, jezeli zapytaja maja kare !rozmowy sa nagrywane i co jakis czas właściciel przesłuchuje.
Kierowca TSD 2014-07-09 23:34:24
"naprawde jeździł" to znaczy ze nie bedziesz ściemniał... są dyżury i na dyżurach sam musisz być. Generalnie sam wyznaczasz kiedy chcesz jezdzic, ale nie mogą to być same nocki. musi być pół na pół czyli jezeli w pierwszym tygodniu twojej pracy masz dniówki to w następnym nocki i tak na zmiane! ostatnio na dniu tez jest spory ruch jak auto odpalisz o 6:00 to gasisz je o 18 po zakończeniu zmiany. Cały czas sie jezdzi. nie stoisz jak ten cieć na postoju...
Kierowca TSD 2014-07-14 09:04:08
to nie jest taka giełda i nie taki transport.... My działamy jak taxi tylko, że na licencji transportu drogowego (przewóz osób)
Tomek 2014-10-01 09:37:34
dopóki nie spróbujesz nie bedziesz wiedział.... Myśle, że warto
Kierowca TSD 2014-10-17 11:53:13
Z tego co mi wiadomo to szukaja...
Kierowca TSD 2014-12-03 19:15:09
wszystko juz opisane powyzej...
Kierowca 2015-04-16 19:14:52
Tak, przyjmuja
Waldek. M 2015-06-25 00:42:35
Co za bzdury! Pręzna firma :) Ostatnia moja przejdzka białym czymś co ledwo się kupy trzymało z dziadkiem mrozem. Postanowiłem że to ostatni raz z TSD.
Nastepnym razem zamówiłem Dajana, nie czekałem 40 min tylko 8 min a zapłaciłem z sopotu do wrzeszcza dwa złocisze mniej niz TSD :)
LUDZISKA ZACZNIJCIE LICZYC TSD NIE JEST TANIE!
Klient 2015-06-25 08:53:33
Waldek.M.... pewnie jestes taksiarzem z dajan... zal ze jezdza o polowe taniej od was co??? tez jezdzilem dajanem ale jest ZNACZNIE drozej !!! KLAMIESZ !!!
Waldek. M 2015-07-05 05:09:20
pewnie dostłem ekstra rabat za ładny pysio, mam to gdzieś to czy to dajan, as itp. Dziś wracałem caro i czekałem 5 min. słownie pięć minut! pięnna pachnąca oktawka,wiec powiem ładnie kupę robię na skorpiona.
Kierowca TSD 2015-09-28 15:33:48
Witam, z tego co wiem to przyjmuja...
Kierowca TSD 2015-10-28 20:08:57
witam, przyjmuja napewno.... Podjedź w poniedziałek do nich do biura. Reja 3C; Gdańsk (obok energi)
Kierowca TSD 2015-10-28 20:10:16
miedzy 11 a 18.
Kierowca TSD 2015-11-28 13:02:10
witam, tak jak pisałem już wcześniej jak będziesz jeździł to zarobisz nawet więcej... uważam ze 3000 zł to minimum jakie zarobisz
Kierowca TSD 2015-12-08 13:40:39
nie ma co się rozpisywac... trzeba zobaczyć samemu. pozdrawiam
Kierowca TSD 2016-05-07 14:16:57
Uprawnienia dostajesz od firmy ( licencja)
Musisz mieć badania lekarskie, psychotesty, ( skierowanie dostajesz od firmy) zaświadczenie o niekaralności.
Kierowca bombowca 2016-09-26 12:51:00
A jak wygląda tam z dyżurami , są czy nie ma, ile godzin ile, dni w tygodniu?
kierowca TSD 2016-09-26 14:23:57
witam, ogólnie ile sie chce... musisz zadzwonic do nich i pogadac
Kierowca TSD 2016-10-02 19:23:32
Mysle, ze wystarczająco. Sam musisz przyjść i sprawdzić.
xzz 2016-10-02 22:19:07
@Nabu no ja uwazam ze jak ktos dlugo pracuje ma az taki duzy staz to powinien sporo zarabiac prawda?
Zostaw swoją opinię o tsd skorpion - Gdańsk
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie tsd skorpion