Opinie o Cooper Standard Automotive w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Cooper Standard Automotive. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Cooper Standard Automotive o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cooper Standard Automotive w Bielsko-Biała

Ciekawy

Ile było podwyżki? Ty wiesz? Może każdemu się podobało dlatego nie komentują. Wszyscy dostali tyle samo?

bylekto

dla tych bez mózgów co nie rozumieją o co chodzi z premią nikt wam jej nie zabrał 20 % z 25 zł = 5 zł 18% z 29 zł = 5,22 ( obliczenia przybliżone ) nie wiem za jakie grzechy .... nie dało się skończyć jakiejś zawodówki z matematyką?

Anty GG
@bylekto

Tutaj nie chodzi drodzy o wyliczenia, tu chodzi o robienie z gęby kalosza przez nasze zwiazki! Startują do negocjacji od 8 zł, gdzie od razu wychodzi na jaw, że 4 zł muszą być... muszą i nie spoczną na niższej stawce.. to po ujjj te 8 było. A teraz 3,8 zł i minus 2% z premii! Śmiechu warte te związki, a pracodawca się śmieje.

xxL
@bylekto

Problem polega na tym ,że gwarntowali nam wywalczyć stawke godzinową min. 4 zł wyższą i zwiększyć dodatek do czterozmianówki . Natomiast okazuje się, że stawka ma być podniesiona niestety tylko 3 ,80 . Z kolei premia , która wynosiła 20 % ma zostać obniżona na 18 % !! . Więc przelicz sobie Ty, który uważasz nas za bezmózgowców. !!!! 18% z 29 = 5,22 20% z 29 = 5,80

Ale dlaczego liczycie premie 20 i 18 %. Z tej samej stawki skoro jest różnica 3,80??

Ktos
@bylekto

"Fajnie", że porównanie robisz podwyżki do stawki, która mamy aktualnie zrób porównanie do pierwszej opcji która była, 3,3 i 20% vs 3,8 i 18% bo to o to chodzi, że nowy propozycja nie jest dla nas żadna poprawa wobec poprzedniej, jedyna poprawa w tej opcji (w stosunku do poprzedniej propozycji) jest to, że część premii przechodzi do stawki

Wychodzi 13% podwyżki plus ppe dodatek za pranie dodatek do czterobrygadowki. Jak ktoś ma mało to składać wypowiedzenia.

Ff

O co ty się awanturujesz. 3,3 i 20 % premii jest gorsze niż 3,80 i 18% premii chodźby dlatego że stawkę masz na umowie o pracę. A że wychodzi podobnie to trudno.

Olek
@Ff

Chodzi o to że robią sobie z gęby (usunięte przez administratora) dlatego że najpierw odrzucili kategorycznie taką wysokość podwyżki ze względu na inflację 14.4% jak tłumaczyli (jest to obniżka nie podwyżka) a teraz nagle jest okej pomimo tego iż jest to w zasadzie to samo. Ja niewiem po co się tam pchają skoro nie umią nic wywalczyć. Wspomnę że kiedyś jak nie bylo związków była z automatu podwyżka o kwotę inflacji co prawda były to groszowe kwoty( niska inflacja) ale była. Kiedyś jakoś cooper mógł placic więcej niż inne zakłady dookoła tak że ustawiały się kolejki żeby pracować i mogli sobie wybierać pracowników, a teraz ciężko żeby nowi zostawali jak widzą te warunki.

Olek
@bylekto

Kolego za bardzo sobie zaokrągliłeś i bzdury wyszły. Różnica to ok 60gr w godzinie. Więc wychodzi 120brutto różnicy. Czyli kolo 90 zł na rękę mniej.

@Olek

Coś słabo związkowcy zawalczyli o podwyżkę jak tak wyszło. Nowi co przychodzą mają podobną stawkę do tych co już pracują i mają doświadczenie? Czy jednak są różnice?

Prcownik

Wczoraj przyszedł SMS od związków że podpisano coś. Oczywiście po co poinformować szczegółowo co zostało podpisane lepiej potrzymać ludzi w niepewności do poniedziałku. Może ktoś coś wie co tam "wywalczyli"?

Ares

Nie ma co się pchać w (usunięte przez administratora) To już nie ten Cooper. Za długo na krzesłach siedzą jedni i ci sami koordynatorzy którzy nie mają już pomysłów (o ile by jakieś wogole mieli), jeśli dalej będą tak zarządzać ludźmi to klapa. U jednego musisz się wykazać zaangażowaniem u innego wystarczy że przyniesiesz słodycze do kawy tak jak to u słodkiego Grzesia na extruzji... Masz placuszek do kawy i jest twój

Anime
@Ares

Kogoś tu fantazja poniosła widać, że miałeś się za dobrze. Grzesiek jest przynajmniej normalnym koordynatorem z którym można normalnie porozmawiać który cię wysłucha i pomoże, a nie tak jak co poniektórzy na innych zmianach. Jak się komuś nie podoba to za drzwi portierni!!!!!!!

@Anime

Napisane w punkt panie kolego, kilka lat spędziłem u Grzegorza na zmianie, swoje trzeba było zrobić i tyle, a z ciastem nie przypominam sobie żebym musiał latać aby coś załatwić... Potwierdza się stara zasada, że niema co być dobrym bo tak(usunięte przez administratora) z ciebie zrobią.

Byly

Basia jest najlepsza. G2. Lata 2001

@Byly

Zabawne

Mati
@Ares

Trzeba się brać, firma sięgnęła dna. Inne w okolicy się rozwijają, coś myślą o pracownikach a tu o wszystko trzeba się prosic

Bielsko-Biała
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Bielsko-Biała
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Kasjer/Sprzedawca Stoisko Piekarnicze
Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.
Głodny

Premie liczycie... A ktoś zauważył że cenę napojów w automacie podnieśli? Jeszcze się okaże że dofinansowanie do bułek zabiorą. Wtedy już w ogóle nie będzie opłacało się pracować.

Bułkożerca

Bułki są dalej w tej samej cenie to chyba się niedogadali. Żeby tego tylko nie ruszyli.

Parcownik

Właśnie, wczoraj były kolejne negocjacje. Wiadomo coś co zostało ustalone, albo co znowu jest nie tak?(usunięte przez administratora)

Poinformowany
@Parcownik

W gablotce jest info że zarząd zaproponował 3,30zl/h i 700zl dodatku do 4brygad. Także nadal nie doszli do porozumienia

Gonzo
@Poinformowany

Zapomniałeś dodać, że przy zaproponowaniu 3,30zl, zaproponowano pomniejszenie o 2% premii, co w końcowym rozliczeniu daje ok 2,60zl czyli mniej niż poprzednie 2,90zl. Robienie z ludzi idiotów trwa w najlepsze.

Zdziwony

Nie rozumiecie ze zostajac na nadgodziny dajecie dyrekcji informacje ze jesteście do ich dyspozycji nawet wtedy gdy oni proponują wam takie poniżające propozycje podwyzek ? DAJECIE SIE PONIŻAĆ!!

Przyszły pracowniku weź sobie uwzględnij, że średnio 2 soboty na kwartał będziesz miał wycięte (tzn. nastaw się do pracy za michę ryżu-nie 100%). Zakład zadba o to byś miał wolne w inne dni. Tylko nie sugeruj się tymi sobotami w grafiku (która Ci wypada) bo to są wróżby i nie ma nic wspólnego z zamówieniami. Największy minus to brak stabilności zmian ! A tu wyjeżdża typ (MM) z grafikami kwartalnymi. Chłopie zagwarantuj chociaż ludziom 2-3tyg do przodu, że im sie zmiana nie zmieni a nie bierzesz się za kwartały.

Dziękujemy panie dyrektorze za premię świąteczna 500zl. Wdzieczni pracownicy!

Obs

Pan dyrektor niesamowity człowiek , przede wszystkim empatyczny, rozumiejący nasze problemy ...Z szacunkiem podchodzący do każdego pracownika... Dziękuję :D

Łowca Hipokryzji

Tak bardzo na "minusie" jesteśmy że tylko w tym roku na parkingu szefostwa przybyły ze 4 nowe modele firmowych aut. Na takie koszty kasa jest, ale jak szary pracownik zaczyna się upominać o godziwe wynagrodzenie to już trzeba się ceną prądu zasłaniać.

Prasiarz

Tak, robią zapisy, ale jak chcesz w nierdzewce wyrób, to dlugi czas oczekiwania.

@Łowca Hipokryzji

Dyrektor jest odpowiedzialny za zarządzanie firmą.To jakie są wyniki , sprzedaż ,projekty jest efektem jego decyzji .Caly Zarząd pracuje pod jego przewodnictwem

Jedenzniewielu

Moim zdaniem będzie ciężko poprawić sytuację w zakładzie (finansową i społeczną) bez stanowczych kroków. Jak w spółkach Skarbu Państwa tak i w korporacjach na danych stanowiskach stale Ci sami "kumple". Ciężko później przed dyrektorem (który przecież przychodzi z "zewnątrz") wyciągać kolejne (powtarzane) niedopatrzenia tych, że "kumpli" co skutkują dodatkowymi kosztami i to chyba we wszystkich działach. Wychodzi jakieś niedopatrzenie (kolejny raz takie samo) to lepiej siedzieć cicho przed dyrektorem bo przecież szkoda robić "kwasy" skoro i tak koszty tych błędów nie są pokrywane z ich kieszeni. Nie dziwi potem sytuacja kiedy koszt produkcji może być wyższy niż przychód.

Dyrekcja jak to dyrekcja chce zarobić jak najwięcej jak najniższym kosztem i teraz w gestii związków jest jak najwięcej uszczknąć z tego tortu dla pracowników, wlodarze tego naszego chyba są świadomi tego, że po podwyżce skladki członkowskiej jest to być albo nie być w tym zakładzie, taczki już polerujemy dla przewodniczącego i jego papugi.

Guru

Się dzieje, w bielskim Marelli podwyżki na poziomie 1300 pln ( wypłacone w dwóch transzach) co tu dużo komentować, trzeba chyba powysyłać CV. To nie ten sam cooper co kiedyś…..

Bb

To nie jest juz stary Cooper. Przestali liczyc sie z ludzmi. Zwalniaja ludzi na swiadczeniach rehabilitacyjnych ktore pracowaly po 20 lat i byly dobrymi pracownikami. Wydoili ile mogli a jak ludzie sie zestarzreli i zaczeli chorowac potraktowali jak smieci. Nie przejmuja sie ze takich starych niktnie chce zatrudnic i nie maja z czego zyc.

Kandydattt

Stanowisko w biurze. Brak informacji zwrotnej o niepowodzeniu podczas rekrutacji, pomimo zapewnienia o otrzymaniu takiej informacji.

@Leming

No no moi drodzy nie ma to jak skłócić całą załogę. Otwórzcie oczy. Czas podwyżek, pseudo negocjacji. I bam.... skróconą załogą lepiej się rządzi. Zamiast ramię w ramię do przodu, to jedni na drugich. Mam nadzieję, że jak w końcu ogłoszą ,, super podwyżki'' to dojdzie do was czy było warto. Wszyscy jedziemy na jednym wózku produkcja, technicy, inżynierowie, mechanicy, linia, administracja. Pozdrawiam

USZKOzBARSZCZEM
@@Leming

może czas przejść na bardziej agresywne metody negocjacji płacowych? Ignorancja zarządu i traktowanie nas jako tanią siłę roboczą aż się prosi o jakiś strajk... Najłatwiej oszczędzać na pracownikach a na koniec roku chwalić się słupkami przed górą...

xyz
@USZKOzBARSZCZEM

To co zejdzie od nas z produkcji prawie od razu idzie tirami do fabryk, pewnie dzień dwa postoju i szefostwo naszego /diamont plantu/ musiałoby odbiorcom świecić oczami czemu im linia produkcyjna auta stoi z braku uszczelek, wtedy napewno byliby bardziej chętni do rozmów o godziwych podwyżkach :-) W czym jesteśmy gorsi od pracowników coopera w manhaim czy witre żeby za dokładnie ta sama prace dostawać mniej?

Old

Pracuje w cooper standard od 4 miesięcy, moje wynagrodzenie wynosi 20,70 na godzinę brutto a najniższa krajowa wynosi lekko ponad 23 zł. Ja cos ominęłam czy ta firma rządzi sie swoimi prawami

Tsaaaaa
@Old

Stawka za h plus premia 20% daje więcej niż najniższa krajowa.

SAY10
@Old

Nie wszyscy otrzymają wyższe wypłaty gdyż obowiązkowa podwyżka dotyczy tylko tych osób, których pensje zasadnicze i wypłacane wraz z nim inne dodatki do wynagrodzeń (np. premie, nagrody) w sumie nie przekroczą minimum określonego w przepisach (3490,- zł umowa o pracę lub 22,80 zł/h – umowy cywilno prawne i są to kwoty brutto).

***
@Tsaaaaa

Premia jest uznaniowa a stawka jest stawką. Tego się nie łączy co za bzdura... Od kiedy razem daje najniższą krajową??????

Ooooo
@***

Spokojnie spokojnie. Odsyłam do wujka google. Poczytaj sobie nt premii uznaniowej i regulaminowej. Pozdrawiam serdecznie

Co sądzicie o wyborach na delegatów?

Stary

Obecnie nie słyszy się o podwyżkach zmienili system na 4 brygadowy, zamówień jest dużo do związków przyjęli tych samych ludzi czyli wątpię czy się co kolwiek w tej firmie zmieni, przez ostatnie dwa lata były podwyżki po 10 i 20 gr co tak naprawdę jest śmiechem na sali.

Operator

Czego się spodziewać, te same osoby weszly, żeby młodych nie dopuścić to zmniejszyli ilość delegatów do 9, a Ci co powchodzili to ludzie się zastanawiają kto to i kto na niego głosował

Wieloletni
@Operator

Dopóki się tam nic nie zmieni to i w zakładzie też nie będzie zmian. Ten sam beton od wielu lat. Nikt nie nich nie głosował (tak przynajmniej każdy mówi) a tyle głosów. A tylko chodzą po hali i gadają głupoty

Olq

Zenon

Czy w Cooperze Standard Automotive w Bielsku-Białej na produkcji dla robotnika jest (usunięte przez administratora) praca i (usunięte przez administratora) płaca?

MARZENA

pracowalam w dziale finansowym. atmosfera w PL bardzo dobra natomiast przelozeni to porazka. nikt nie dbal o urlopy, L4, opieke nad dzieckiem. mobbing pelna para. NIE POLECAM

Operator

Cześć, czy wie ktoś może kiedy będzie karta podarunkowa na święta i czy będzie można ją odebrać dla kogoś z upoważnieniem.

Lolo
@Operator

Kiedy będą, tego nie wiem ale może odebrać osoba upoważniona, z wypełnionym i podpisanym drukiem

@Lolo

Hej, a jest szansa, żeby z ciekawości móc się dowiedzieć ile w tym roku macie na tej karcie? w tamtym jak z tym było?

Pietrucha
@Karolina

1200zł

@Pietrucha

super, dzięki. :D i to jest tyle samo co w tamtym roku czy wam cyklicznie wzrasta? na Wielkanoc też się coś dostaje czy już odpuszczają?

Zostaw merytoryczną opinię o Cooper Standard Automotive - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Cooper Standard Automotive?

Zobacz opinie na temat firmy Cooper Standard Automotive tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cooper Standard Automotive?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 84, z czego 11 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 47 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Cooper Standard Automotive?

Kandydaci do pracy w Cooper Standard Automotive napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Cooper Standard Automotive